Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Художня література - результати пошуку 10134

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Книги (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Костенко, Ліна Василівна$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.
   У2
   К 72


    Костенко, Ліна Василівна (19 березня 1930, Ржищів Київська обл.).
    Записки українського самашедшого [Текст] / Л. В. Костенко. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011. - 414 с. - (Перлини сучасної літератури). - ISBN 978-966-7047-88-7 : 050.00 р.
Київ. XXI століття
УДК
~РУБ У2+

Рубрики: УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Анотація: Це перша нова книжка Ліни Костенко за останні 20 років мовчання і перший її прозовий роман. Роман написано від імені 35-річного комп’ютерного програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує усі вивихи нашого глобалізованого часу. У світі надмірної (дез)інформації і тотального відчуження він — заручник світових абсурдів — прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, між родиною і професією, між Україною і світом. За жанровою стилістикою «Записки українського самашедшого» — насичений мікс художньої літератури, внутрішніх щоденників, сучасного літописання і публіцистики.
Примірників всього: 1
Наук.Аб. (1)
Вільні: Наук.Аб. (1)

Найти похожие

2.
   У2
   К 72


    Костенко, Ліна Василівна (19 березня 1930, Ржищів Київська обл.).
    Триста поезій : вибране / Л. В. Костенко ; упоряд.: О. Пахльовська, І. Малкович. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. - 415 с. : портр. ; 17 см. - (Українська Поетична Антологія). - На обкл. автор: ЛІНА. - ISBN 978-6217-585-035-0 : 005.00 р.
~РУБ У2

Рубрики: УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

   ПОЕЗІЯ


Дод.точки доступу:
Пахльовська, Оксана \уклад.\
Малкович, Іван \уклад.\

Примірників всього: 1
Наук.Аб. (1)
Вільні: Наук.Аб. (1)

Найти похожие

3.
   У2
   К 72


    Костенко, Ліна Василівна (9 березня 1930, Ржищів, Київська область).
    Маруся Чурай : історичний роман у віршах / Л. В. Костенко. - К. : Дніпро, 1982. - 136 с. - (Романи й повісті ; № 2). - Б. ц.
~РУБ У2кр

Рубрики: УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Анотація: I розділ «Якби знайшлась неопалима книга». Дощенту знищена пожежею Полтава 1658 р. Суд над Марусею, яку звинувачено в отруєнні коханого Грицька Бобренка. На захист Марусі стають козаки — полковник Мартин Пушкар та Іван Іскра. Марусі виносять смертний вирок. II розділ «Полтавський полк виходить на зорі». Полтавський полк на зорі вирушає в похід боронити волю свого народу. III розділ «Сповідь». Маруся перебуває у в'язниці, вона згадує дитинство, батьків, родинні стосунки; дитинство Гриця, його батьків і їхні сімейні стосунки; далі постає історія кохання Марусі й Гриця і його зрада з Галею Вишняківною. У кінці розділу Марусю виводять на страту. IV розділ «Гінець до гетьмана». Іван Іскра мчить до гетьмана Богдана Хмельницького, щоб сповістити про суд над Марусею. Гетьман своїм універсалом скасовує смертний вирок Марусі. V розділ «Страта». Марусю виводять на площу для страти, де зібралася чи не вся Полтава, люди по-різному висловлюються щодо Марусиної трагедії. В останній момент перед стратою на площу вривається Іван Іскра з добутим універсалом, у якому наказано скасувати вирок з огляду на пісенний талант Марусі і героїзм її батька Гордія, якого як оборонця України було покарано на горло у Варшаві. VI розділ «Проща». Маруся вирушає на прощу до Києва і по дорозі знайомиться з мандрівним дяком-філософом, який розповідає їй про Якова Остряницю, Северина Наливайка та князя Ярему Вишневецького. Маруся глибоко осмислює історію України з розповідей дяка і з побачених у дорозі картин зруйнованої Батьківщини. VII розділ «Дідова балка». Іван Іскра відвідує старого запорожця, колись визволеного з двадцятилітньої турецької неволі, який оселився під Полтавою й займається різьбярством. Іван попереджає діда про наступ ворожих військ, але той вирішив не покидати свою домівку. VIII розділ «Облога Полтави». Брами Полтави зачинені, гармати націлені на ворога. Полтава мужньо тримається в польській облозі вже четвертий тиждень. Іван Іскра відвідує самотню Марусю (її мати померла) і пропонує одружитися. Маруся відмовляє парубкові. IX розділ «Весна, і смерть, і світле воскресіння». Маруся попрощалася з Іскрою, виснажена горем і хворобою, чекає свого кінця. Облогу знято, і місто повертається до звичного життя. Повз будинок Марусі проходять козаки й співають її пісні, а далі дівчата — пісню «Ой не ходи, Грицю».
Дод.точки доступу:
Полтава. Героїня книги-полтавчанка

Вільних прим. немає

Найти похожие

 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)