Роговий, Ю. Є.
    Окисномодифіковані білки за гістохімічними даними у нирках і печінці щурів за неінфікованого та інфікованого жовчного перитоніту / Ю. Є. Роговий, О. В. Білоокий // Клініч. анатомія та оперативна хірургія = Clinical anatomy and operative surgery : науково-практичний медичний журнал. - 2015. - Т. 14, № 4. - С. 76-79 . - ISSN 1727-0847


MeSH-~главная:
БЕЛКИ -- PROTEINS
ПЕРИТОНИТ -- PERITONITIS
ПОЧКИ -- KIDNEY
ПЕЧЕНЬ -- LIVER
Анотація: У дослідах на 76 білих нелінійних щурах-самцях за інфікованого і неінфікованого жовчного перитоніту показано підвищення ступеня окисномодифікованих білків у нирках та печінці щурів за коефіцієнтом R/B, який зростав у проксимальних, дистальних відділах нефрону, збірних канальцях сосочка нирок та в цитоплазмі гепатоцитів. Водночас, за інфікованого жовчного перитоніту виявлені більш істотні порушення по відношенню до неінфікованого патологічного процесу.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Білоокий, О. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Роговий, Ю. Є.
    Вплив лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози за допомогою КТП лазера на показники когнітивних функцій, крові, водно-сольового обміну та функції нирок / Ю. Є. Роговий, Р. І. Майкін // Клініч. анатомія та оперативна хірургія = Clinical anatomy and operative surgery : науково-практичний медичний журнал. - 2015. - Т. 14, № 4. - С. 61-66 . - ISSN 1727-0847


MeSH-~главная:
ПРЕДСТАТЕЛЬНАЯ ЖЕЛЕЗА -- PROSTATE (патология)
ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ ГИПЕРПЛАЗИЯ -- PROSTATIC HYPERPLASIA
ЛАЗЕРНАЯ ТЕРАПИЯ -- LASER THERAPY (использование)
ПОЧКИ -- KIDNEY
Анотація: Прооперовано 114 хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози за допомогою калій титаніл фосфат лазера (КТП –лазера), із яких пацієнти 50-60 років – 9 (7,89%), 61-75 років– 47 (41,22%), 76-90 років – 58 (50,87%). Встановлено, що величина передміхурової залози була максимальною в пацієнтів 61-75 років, значення Міні Ментал Статуса (ММSE), малювання годинника, рівня гемоглобіну, гематокриту були мінімальними в пацієнтів 76-90 років. Крім того, остання група отримувала максимальну кількість медикаментів. Проведення оперативного лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози за допомогою КТП лазера не виявило відмінностей у післяопераційному періоді по відношенню до операції з боку показників когнітивних функцій (ММSE, малювання годинника), рівня гемоглобіну, значення гематокриту, концентрацій іонів натрію та креатиніну в плазмі крові у пацієнтів усіх вищезазначених груп. Також дане положення підтверджено цілим комплексом вірогідних позитивних кореляційних зв’язків та регресійних залежностей, які вказують, що за даного методу лікування не тільки не має змін з боку досліджуваних параметрів, але й зберігається структура їх профілю. Отже, КТП лазер є високотехнологічним методом лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози, який не викликає порушень когнітивних функцій, системи крові, водно-сольового обміну та функції нирок у пацієнтів досліджених вікових груп.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Майкін, Р. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Роговий, Ю. Є.
    Дизрегуляційний механізм впливу води від'ємного окисно-відновного потенціалу на функцію нирок / Ю. Є. Роговий, О. В. Колеснік, В. Я. Цитрін // Буков. мед. вісник. - 2020. - Том 24, N 4. - С. 93-98


MeSH-~главная:
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ -- KIDNEY DISEASES (этиология)
МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ -- BRAIN ISCHEMIA (патофизиология, этиология)
ПИТЬЕВАЯ ВОДА -- DRINKING WATER (вредные воздействия)
ЭУКАРИОТЫ -- EUKARYOTA
Дод.точки доступу:
Колеснік, О. В.
Цитрін, В. Я.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)


Шифр: БУ5/2020/24/4
   Журнал

Буковинський медичний вісник [Текст] : український науково-практичний журнал/ головний редактор Т.М. Бойчук. - Чернівці : БДМУ, Заснований у лютому 1997 року - . - ISSN 1684-7903. - Періодичність hi
2020р. Т. 24 № 4
Зміст:
Є примірники у відділах:
ЧЗ (22.02.2021р. Прим. 4 - Б.ц.) (вільний)




    Роговий, Ю.
    Аналіз ролі усвідомленості процесу харчування в поліпшенні викладання та засвоєння фундаментальних теоретичних та клінічних дисциплін / Ю. Роговий, В. Білоокий, Ю. Білоока // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2020. - № 4. - С. 96-98. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ОБУЧЕНИЕ -- TEACHING (методы)
Анотація: Мета дослідження. У статті зосереджено увагу на ролі усвідомлення процесу харчування в поліпшенні викладання фундаментальних теоретичних і клінічних дисциплін. Специфікою теми є аналітичний підхід до застосування методу дослідження - описового зіставлення - для аналізу, синтезу і узагальнення ролі усвідомлення процесу харчування в можливості істотного поліпшення засвоєння провідних теоретичних і клінічних дисциплін з домінуючою напругою таких сфер людської свідомості, як мислення, інтелект. Наукова новизна. Вперше забезпечено впровадження в практику оригінального, новаторського, альтернативного підходу, що показує, що для глибокого розуміння суті учнями хвороби, для формування високопрофесійних компетенцій доцільним є впровадження. Процес усвідомлення прийому їжі для підвищення адаптаційних можливостей, стресостійкості, відновлення механізмів регуляції організму в цілісному навчальному процесі. Висновок. Впровадження в навчальний процес усвідомлення прийому їжі дасть можливість досягти провідних інтересів фундаментальних теоретичних і клінічних дисциплін глибокого пізнання загальних законів розвитку хвороби, передхвороби, забезпечити їх провідну роль у формуванні у студентів основ клінічного мислення і підвищення якості навчального процесу.
Дод.точки доступу:
Білоокий, В.
Білоока, Ю.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)


Шифр: АУ46/2020/4
   Журнал

Актуальні питання суспільних наук та історії медицини [Текст] : Спільний українсько-румунський науковий журнал. Серія "Філологічні науки"/ Редколегія: А. Мойсей, Ш. Пуріч. - Чернівці-Сучава : БДМУ, Журнал засновано в 2013 р. - . - ISSN 2311-9896. - Періодичність hi
2020р. N 4 (on-line)
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)




   
    Аналіз ролі уддіяна бандга і наулі крія у поліпшенні викладання та засвоєння фундаментальних теоретичних та клінічних дисциплін / Ю. Роговий [та ін.] // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2020. - № 2. - С. 111-113. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ОБУЧЕНИЕ -- TEACHING (методы)
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ -- EDUCATION, MEDICAL
Анотація: У статті зосереджено увагу на ролі уддіяна бандга і наулі крия в поліпшенні викладання фундаментальних теоретичних і клінічних дисциплін. Специфікою теми є аналітичний підхід до застосування методу дослідження - описового: зіставлення - для аналізу, синтезу і узагальнення ролі уддіяна бандга і наулі крия в можливості істотного поліпшення засвоєння провідних теоретичних і клінічних дисциплін з домінуючим напругою таких сфер людської свідомості, як мислення, інтелект. Наукова новизна. Вперше забезпечено впровадження в практику оригінального, новаторського, альтернативного підходу, що показує, що для глибокого розуміння суті хвороби, для формування високопрофесійних компетенцій доцільним є впровадження уддіяна бандга і наулі крия для підвищення адаптаційних можливостей, стресостійкості, відновлення механізмів регуляції викладачів і студентів в цілісному навчальному процесі. Висновок. Впровадження в навчальний процес уддіяна бандга і наулі крия дасть можливість досягти провідних інтересів фундаментальних теоретичних і клінічних дисциплін глибокого пізнання загальних законів розвитку хвороби, передхвороби, забезпечити їх провідну роль у формуванні у студентів основ клінічного мислення і підвищення якості навчального процесу.
Дод.точки доступу:
Роговий, Ю.
Білоока, Ю.
Білоокий, В.
Геруш, О.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)




   
    Методологія покращення викладання і засвоєння фундаментальних теоретичних і клінічних дисциплін в англомовних студентів / Ю. Роговий [та ін.] // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2018. - № 4. - P108-110. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
СТУДЕНТЫ -- STUDENTS
Анотація: Мета дослідження. У статті зосереджено увагу на методології поліпшення викладання фундаментальних теоретичних і клінічних дисциплін в англомовних студентів. Специфікою теми є аналітичний підхід до застосування методу дослідження – описового, методу зіставлення - для аналізу, синтезу і узагальнення методології поліпшення засвоєння фундаментальних теоретичних і клінічних дисциплін в англомовних студентів з домінуючою стратегією спрямованою на досягнення мети - ступеня володіння англійською мовою на рівні В2 за системою FCE. Наукова новизна. Вперше забезпечено впровадження в практику оригінального, новаторського підходу, який показує що досягнення мети - ступеня володіння англійською мовою на рівні В2 за системою FCE має стати основою фонового саморозвитку, що необхідно для формування високопрофесійних компетенцій. Висновок. Впровадження в навчальний процес новаторського підходу досягнення мети - ступеня володіння англійською мовою на рівні В2 за системою FCE як основи фонового саморозвитку дасть можливість досягти провідних інтересів фундаментальних теоретичних і клінічних дисциплін глибокого пізнання загальних законів розвитку хвороби, передхвороби, з можливістю істотного підвищення якості викладання фундаментальних теоретичних і клінічних дисциплін в англомовних студентів і є важливим фактором щодо удосконалення здачі ліцензійного екзамену "Krok 1.Medicine" і MCI (Medical Council of India).
Дод.точки доступу:
Роговий, Ю.
Білоокий, В.
Геруш, О.
Вепрюк, Ю.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)




   
    Роль нової німецької медицини у поліпшенні викладання та засвоєння фундаментальних теоретичних та клінічних дисциплін / Ю. Роговий [та ін.] // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2018. - № 2. - С. 129-131. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ОБУЧЕНИЕ -- TEACHING (история, методы, тенденции)
Анотація: Цель исследования. В статье сосредоточено внимание на роли Новой немецкой медицины Райка Хамера в улучшении преподавания фундаментальних теоретических и клинических дисциплин. Спецификой темы является аналитический подход к применению метода исследования – описательного: сопоставления – для анализа, синтеза и обобщения роли пяти законов Хамера в возможности существенного улучшения усвоение ведущих теоретических и клинических дисциплин с доминирующим напряжением таких сфер человеческого сознания, как мышление, интеллект. Научная новизна. Впервые обеспечено внедрение в практику оригинального, новаторского, альтернативного подхода, показывающего, что для глубокого понимания сути болезни, для формирования высокопрофессиональных компетенций целесообразно учитывать неординарные взгляды Новой Немецкой медицины Райка Хамера. Вывод. Внедрение в учебный процесс Новой Немецкой медицина Райка Хамера даст возможность достичь ведущих интересов фундаментальных теоретических и клинических дисциплин глубокого познания общих законов развития болезни, предболезни, обеспечить их ведущую роль в формировании у студентов основ клинического мышления и повышения качества учебного процесса.
Дод.точки доступу:
Роговий, Ю.
Архіпова, Л.
Білоокий, В.
Геруш, О.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)




   
    Роль "Вадних кіл" та дизрегуляційних патологічних процесів у поліпшенні викладання та засвоєння патофізіології / Ю. Роговий[та ін.] // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2018. - № 2. - С. 126-128. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПАТОФИЗИОЛОГИЯ -- PHYSIOPATHOLOGY
Анотація: Роль порочных кругов и дизрегуляционных патологических процессов в улучшении преподавания и усвоения патофизиологии. Цель исследования. В статье сосредоточено внимание на роли дизрегуляционных патологических процессов и “порочных кругов” в улучшенни преподавания патофизиологии. Спецификой темы есть аналитический подход к применению метода исследования - описательного: сопоставления – для анализа, синтеза и обобщения роли дизрегуляционных патологических процессов и “порочных кругов” в возможности существенного улучшения усвоение ведущей теоретической дисциплины с доминирующим напряжением таких сфер человеческого сознания, как мышление, интеллект. Научная новизна. Впервые обеспечено внедрение в практику оригинального, новаторского подхода, показывающего что дизрегуляциооные патологические процессы неминуемо ведут к формированию “порочных кругов”, что необходимо для формирования высокопрофессиональных компетенций. Вывод. Внедрение в учебный процесс дизрегуляционных патологических процессов и “порочных кругов” даст возможность достичь ведущих интересов патофизиологии глубокого познания общих законов развития болезни, предболезни, обеспечить ведущую роль патофизиологии в формировании у студентов основ клинического мышления и выполнять функцию методологии клинических дисциплин с возможностью существенного повышения качества преподавания ведущей теоретической дисциплины.
Дод.точки доступу:
Роговий, Ю.
Білоокий, В.
Геруш, О.
Слободян, К.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)


Шифр: АУ46/2018/2
   Журнал

Актуальні питання суспільних наук та історії медицини [Текст] : Спільний українсько-румунський науковий журнал. Серія "Філологічні науки"/ Редколегія: А. Мойсей, Ш. Пуріч. - Чернівці-Сучава : БДМУ, Журнал засновано в 2013 р. - . - ISSN 2311-9896. - Періодичність hi
2018р. N 2 (on-line)
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)




    Роговий, Ю. Є.
    Патофізіологія впливу молекулярного водню на перебіг гострого ушкодження нирок при гемічній гіпоксії / Ю. Є. Роговий, В. Я. Цитрін, В. В. Білоокий // Клінічна та експериментальна патологія = Clinical & experimental pathology. - 2022. - Т. 21, № 1. - С. 50-57. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ -- KIDNEY DISEASES (диагностика)
АНОКСИЯ -- ANOXIA
ВОДОРОД -- HYDROGEN (вредные воздействия)
Анотація: За умов інактивації гемоглобіну нітритами, гіпоксія ниркових канальців не супроводжується гальмуванням кровообігу нирок. При цьому зберігається високий рівень фільтраційної фракції іонів натрію та навантаження на енергозалежні механізми проксимальних і дистальних канальців, але оскільки енергії немає, то спостерігаються істотні реакції ушкодження проксимальних відділів нефрону та дисфункція дистальних канальців; процеси реабсорбції іонів натрію в цьому відділі нефрону більш енергозалежні, ніж у проксимальному канальці. Для корекції виявлених порушень доцільно використовувати антиоксидантний розчин від’ємного окисно-відновного потенціалу з насиченням воднем, який може надходити всередину клітин, досягати мітохондрій, проникати в ділянки ішемії, набряку та запалення, покращувати енергозабезпечення шляхом постачання додаткових електронів та виявляти антиоксидантну дію за рахунок нейтралізації гідроксильного радикалу та пероксинітриту. Мета роботи – з’ясувати вплив антиоксидантного розчину від’ємного окисно-відновного потенціалу з насиченням молекулярним воднем на функціонально-біохімічніпроцеси нирок при гострій гемічній гіпоксії середнього ступеня тяжкості. Матеріали і методи. Досліди проведено на 30 білих нелінійних щурах-самцях масою 0,16-0,18 кг за умов гіпонатрієвого раціону харчування. Моделювання гемічної гіпоксії виконували шляхом одноразового підшкірного введення 1% розчину нітриту натрію в дозі 50 мг/кг маси тіла, викликаючи відповідно середній ступінь тяжкості гемічної гіпоксії. Антиоксидантний розчин від’ємного окисно-відновного потенціалу з насиченням воднем 1,0-1,2 ppm та окисно-відновним потенціалом – 297,3±5,27 мВ отримували за допомогою генератора нового покоління Blue Water 900 (Корея). Використовували експериментальні, фізіологічні, біохімічні, імуноферментні, гістоензимохімічні та статистичні методи дослідження. Результати. Розвиток гострої гемічної гіпоксії середнього ступеня тяжкості супроводжувався зростанням клубочкової фільтрації, екскреції білка, зниженням дистальної реабсорбції іонів натрію. Встановлено зростання концентрації фактора некрозу пухлин-альфа в плазмі крові та виявлено зростання необмеженого протеолізу в нирках: за лізисом азоколагену в кірковій, азоказеїну в мозковій зонах та азоальбуміну в сосочку. При гемічній гіпоксії середнього ступеня тяжкості встановлено зростання концентрації продуктів перекисного окиснення ліпідів: малонового альдегіду та дієнових кон’югат у мозковій речовині нирок, а також відзначено гальмування активності сукцинатдегідрогенази в проксимальному відділі нефрона (p 0,01). Застосування розчину від’ємного окисно-відновного потенціалу з насиченням молекулярним воднем виявляло корегувальну дію на досліджувані параметри. Висновки. 1. При гострій гемічній гіпоксії середнього ступеня тяжкості застосування розчину від’ємного окисно-відновного потенціалу з насиченням молекулярним воднем за рахунок його антиоксидантних, цитопротекторних, енергетичних властивостей покращує стан проксимального канальця, зменшує прояви протеїнурії канальцевого типу (p 0,01), підвищує активність сукцинатдегідрогенази (p 0,02) в цьому відділі нефрона та знижує підвищений рівень фактора некрозу пухлин-альфа в плазмі крові (p 0,01), лізису азоколагену, азоальбуміну, азоказеїну та продуктів перекисного окиснення ліпідів: малонового альдегіду (p 0,01) і дієнових кон’югат, що свідчить про його захисну дію на нирки.
Дод.точки доступу:
Цитрін, В. Я.
Білоокий, В. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)


Шифр: КУ27/2022/21/1
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал/ головний редактор В.Ф. Мислицький. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, Заснований у квітні 2002 року - . - ISSN 1727-4338. - Періодичність hi
2022р. Т. 21 № 1
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Роговий, Ю. Є.
    Гістологічні перетворення структур нирок у динаміці розвитку гарячки / Ю. Є. Роговий, Т. Г. Копчук, М. В. Дікал // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 21-26. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЛИХОРАДКА -- FEVER (этиология)
ПОЧКИ -- KIDNEY (анатомия и гистология)
Анотація: Гарячка – це типовий патологічний процес, який характеризується зміщенням відлікової точки терморегуляції на більш високий рівень регулювання температури тіла під впливом пірогенних речовин і вміщує в себе три стадії: підйому температури, стояння температури на високому рівні та її зниження. Функціональний стан нирок досліджували за умов водного діурезу, для чого щурам внутрішньошлунково за допомогою металевого зонда вводили водопровідну воду підігріту до температури тіла експериментальних тварин у кількості 5% від маси тіла. Після водного навантаження з метою отримання плазми проводили евтаназію тварин шляхом декапітації під легким ефірним наркозом, кров збирали у пробірки з гепарином. У плазмі крові і сечі визначали концентрацію креатиніну за реакцією з пікриновою кислотою, іонів натрію – методом фотометрії полум’я, білка сульфосаліциловим методом з розрахунком його екскреції. Як свідчать отримані дані, морфологічні зміни за розвитку асептичної гарячки при гіпонатрієвому раціоні харчування характеризувалися: в першу стадію (підйому температури) вакуольною дистрофією епітелію проксимальних канальців та дрібно-вогнищевим характером змін властивостей білків зі зміщенням забарвлення до червоного кольору, в другу стадію (стояння температури на високому рівні) розширенням просвіту капсули Шумлянського-Боумена та дистрофічними зміни епітелію дистальних канальців, у IІІ стадію (зниження температури) помірним розширенням просвіту капсули Шумлянського-Боумена та не суттєвими дистрофічними зміни епітелію проксимальних канальців. З’ясування нових механізмів ушкодження нефроцитів кіркової мозкової речовини та сосочка нирок за умов розвитку гарячки.
Дод.точки доступу:
Копчук, Т. Г.
Дікал, М. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)


Шифр: КУ26/2020/19/3
   Журнал

Клінічна анатомія та оперативна хірургія [Текст] : науково-практичний медичний журнал/ головний редактор Слободян О.М. - Чернівці : ВДНЗУ "БДМУ", Заснований в квітні 2002 року - . - ISSN 1727-0847. - Виходить кожного кварталу
2020р. Т. 19 № 3
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Корчинська, Н. С.
    Кореляційний аналіз органометричних параметрів верхньої щелепи, лиця та черепа на початку плодового періоду онтогенезу / Н. С. Корчинська, О. М. Слободян, Ю.Є Роговий // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2015. - Том 14, N 3. - С. 71-75


MeSH-~главная:
ЧЕЛЮСТЬ ВЕРХНЯЯ -- MAXILLA (аномалии)
ЧЕРЕПНО-ЛИЦЕВЫЕ АНОМАЛИИ -- CRANIOFACIAL ABNORMALITIES (диагностика)
ПЛОДА РАЗВИТИЕ -- FETAL DEVELOPMENT
ПРЕНАТАЛЬНАЯ ДИАГНОСТИКА -- PRENATAL DIAGNOSIS
Дод.точки доступу:
Слободян, О.М.
Роговий, Ю.Є

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)


Шифр: КУ26/2015/14/3
   Журнал

Клінічна анатомія та оперативна хірургія [Текст] : науково-практичний медичний журнал/ головний редактор Слободян О.М. - Чернівці : ВДНЗУ "БДМУ", Заснований в квітні 2002 року - . - ISSN 1727-0847. - Виходить кожного кварталу
2015р. Т. 14 № 3
Зміст:
Є примірники у відділах:
ЧЗ Прим. 3 (вільний)




    Білоокий, О. В.
    Аналіз лейкоцитарної формули крові за неінфікованого та інфікованого жовчного перитоніту / О. В. Білоокий, Ю. Є. Роговий, В. В. Білоокий // Буковин. мед. вісник = Bukovinian Medical Herald : український науково-практичний журнал. - 2015. - Т. 19, № 3. - С. 15-18 : іл. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1684-7903


MeSH-~главная:
ПЕРИТОНИТ -- PERITONITIS
КРОВЬ -- BLOOD
Кл.слова (ненормовані):
лейкоцитарная формула
Дод.точки доступу:
Роговий, Ю. Є.
Білоокий, В. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Роговий, Ю. Є.
    Корекція ушкодження проксимального відділу нефрона за синдрому подразненого кишечника / Ю. Є. Роговий, Ю. В. Білоока, В. В. Білоокий // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2018. - Т. 18, № 3. - С. 258-262 : граф. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
НЕФРОНЫ -- NEPHRONS
КИШЕЧНИКА РАЗДРАЖЕННОГО СИНДРОМ -- IRRITABLE BOWEL SYNDROME
ЦИТОКИНИНЫ -- CYTOKININS
Дод.точки доступу:
Білоока, Ю. В.
Білоокий, В. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Роговий, Ю. Є.
    Роль порожнинної мікрофлори товстої кишки в порушенні функції нирок за умов розвитку синдрому подразненого кишечнику / Ю. Є. Роговий, Ю. В. Білоока, В. В. Білоокий // Буковинський медичний вісник. - 2018. - Т. 22, № 3. - С. 84-89. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
КИШЕЧНИКА РАЗДРАЖЕННОГО СИНДРОМ -- IRRITABLE BOWEL SYNDROME (осложнения)
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ -- KIDNEY DISEASES (этиология)
ТОЛСТАЯ КИШКА -- INTESTINE, LARGE (микробиология)
Анотація: Мета дослідження — проведення патофізіологічного аналізу популяційного рівня аеробної, анаеробної порожнинної мікрофлори товстої кишки за синдрому подразненого кишечнику із закрепом та діареєю з аналізом функціонального стану нирок. Матеріал і методи. Обстежено 60 пацієнтів із синдромом подразненого кишечнику. Чоловіків — 18, жінок — 42, віком від 28 до 62 років. Із яких: із синдромом подразненого кишечнику із закрепом склали — 28 пацієнтів, синдромом подразненого кишечнику з діареєю — 32. Контрольну групу склали 25 практично здорових пацієнтів. Визначали популяційні рівні аеробної (S.aureus, E.fecalis, E.coli, P.vulgaris, K.pneumoniae), анаеробної (B. Bifidum, B.lactis), оцінювали функціональний стан нирок, загальний стан хворих за шкалою Лайкерта. Статистичну обробку даних проводили за допомогою комп`ютерних програм “Statgrafics” та “Excel 7.0”. Результати. У хворих на синдром подразненого кишечнику наростання вмісту порожнинної мікрофлори товстої кишки E. Coli, S.aureus, P.vulgaris, K.pneumoniae, E.faecalis за зниження B. Bifidum, B. Lactis супроводжується порушенням функції нирок із розвитком канальцевої протеїнурії та гальмуванням проксимальної реабсорбції іонів натрію. Висновок. Виявлені більш істотні прояви дисбактеріозу, погіршення загального стану хворих за шкалою Лайкерта та функціонального стану нирок у хворих на синдром подразненого кишечнику з діареєю порівняно до вищезазначеного синдрому із закрепом пояснюється розвитком зневоднення за умов діареї.
Дод.точки доступу:
Білоока, Ю.В.
Білоокий, В.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)