Позавогнищевий черезкістковий остеосинтез у комплексному лікуванні пацієнтів із несправжніми суглобами великогомілкової кістки / А. К. Рушай [та ін.] // Травма. - 2017. - Том 18, N 6. - С. 69-73. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
СУСТАВ ЛОЖНЫЙ -- PSEUDARTHROSIS (диагностика, хирургия, этиология)
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA (повреждения, хирургия)
ОСТЕОСИНТЕЗ, ПРОВОЛОКА -- BONE WIRES (использование)
Дод.точки доступу:
Рушай, А. К.
Скиба, В. В.
Данькевич, В. П.
Бебих, А. Р.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Комплексный подход при лечении пациентов с ложными суставами большеберцовой кости / А. К. Рушай [и др.] // Травма. - 2017. - Том 18, N 4. - С. 98-101. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
СУСТАВ ЛОЖНЫЙ -- PSEUDARTHROSIS (патофизиология, хирургия)
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA (хирургия)
ОРТОПЕДИЧЕСКИЕ ПРОЦЕДУРЫ -- ORTHOPEDIC PROCEDURES (использование, методы)
ОРТОПЕДИЧЕСКАЯ МАНИПУЛЯЦИЯ -- MANIPULATION, ORTHOPEDIC (использование, методы)
Дод.точки доступу:
Рушай, А. К.
Скиба, В. В.
Бебых, А. Р.
Соловьев, И. О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Зміни мікроелементного складу стегнової та великогомілкової кісток в умовах діабетичної артропатії колінного суглоба / М. С. Гнатюк [та ін.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2022. - Т. 21, № 3. - С. 5-10. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ДИАБЕТИЧЕСКИЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- DIABETES COMPLICATIONS (диагностика)
БЕДРЕННАЯ КОСТЬ -- FEMUR (химия)
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA (химия)
КОЛЕННЫЙ СУСТАВ -- KNEE JOINT (патология)
Анотація: Пошкодження суглобів у хворих на цукровий діабет є досить частим ускладненням. Особливості мікроелементного складу стегнової та великогомілкової кісток і структурні зміни колінного суглоба при цукровому діабеті вивчені недостатньо. Метою дослідження було дослідити особливості мікроелементного складу стегнової та великогомілкової кісток при діабетичній артропатії колінного суглоба. Атомно-абсорбційним спектральним аналізом досліджено вміст мікроелементів (заліза, міді, цинку, магнію, марганцю, свинцю) у стегновій та великогомілковій кістках 75 лабораторних статевозрілих білих щурів-самців, які були розподілені на 3 групи. 1-а група нараховувала 15 інтактних практично здорових тварин, 2-а – 30 щурів з місячною діабетичною артропатією колінного суглоба, 3-я – 30 тварин з двомісячною вказаною патологією. Із стегнової та великогомілкової кісток виготовляли також гістологічні мікропрепарати. Цукровий діабет моделювали шляхом одноразового внутрішньоочеревинного введення стрептозотоцину фірми «Sigma» у дозі 50 мг/кг. Кількісні показники обробляли статистично. Виявлено, що при діабетичній артропатії колінного суглоба диспропорційно та нерівномірно зменшується вміст заліза, міді, цинку, магнію, марганцю, свинцю у кістковій тканині стегнової та великогомілкової кісток. Встановлено, що вміст заліза у стегновій кістці при місячній діабетичній артропатії зменшився на 3,4%, а у великогомілковій кістці – на 4,9%, при двомісячній артропатії досліджувані показники відповідно змінилися на 8,2% та 13,7% (р0,001). Вміст міді при місячній діабетичній артропатії колінного суглоба у стегновій кістці зменшився на 4,7%, у великогомілковій кістці – на 6,8%, при двомісячному перебігу змодельованої патології – відповідно на 9,3% та 12,7% (р0,001). Вміст цинку, магнію, марганцю, свинцю у стегновій та великогомілковій кістках у досліджуваних експериментальних умовах зменшувався аналогічно. Зміни вмісту досліджуваних мікроелементів залежать від тривалості діабетичної артропатії та домінують у великогомілковій кістці. Діабетична артропатія колінного суглоба призводить до нерівномірного, диспропорційного зниження вмісту мікроелементів у стегновій та великогомілковій кістках. Найвираженіший дисбаланс між вмістом досліджуваних мікроелементів виявлений при двомісячній діабетичній артропатії колінного суглоба та у великогомілковій кістці.
Дод.точки доступу:
Гнатюк, М. С.
Вадзюк, Н. С.
Татарчук, Л. В.
Монастирська, Н. Я.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Дослідження деформацій кісткового регенерату за різних варіантів остеосинтезу кісток гомілки в разі їхнього уродженого псевдоартрозу / С. О. Хмизов [та ін.] // Ортопедія, травматологія та протезування. - 2022. - № 1/2. - С. 49-54


MeSH-~главная:
ПЕРЕЛОМА ИММОБИЛИЗАЦИЯ ВНУТРЕННЯЯ -- FRACTURE FIXATION, INTERNAL (использование)
СУСТАВ ЛОЖНЫЙ -- PSEUDARTHROSIS
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA
МАЛОБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- FIBULA
Дод.точки доступу:
Хмизов, С. О.
Кацалап, Є. С.
Карпінський, М. Ю.
Яресько, О. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Quantitative morphological analysis of structural changes of chondrocytes of articular surfaces of the femur and tibia at experimental diabetic arthropathy of the knee joint = Кількісний морфологічний аналіз структурних змін хондроцитів суглобових поверхонь стегнової та великогомілкової кісток при експериментальній діабетичній артропатії колінного суглоба / M. S. Hnatjuk [и др.] // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2022. - Вип. 2, № т. 2(165). - С. 42-49 . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
КОЛЕННЫЙ СУСТАВ -- KNEE JOINT (патология)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
ХОНДРОЦИТЫ -- CHONDROCYTES
БЕДРЕННАЯ КОСТЬ -- FEMUR (повреждения)
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA (патология, повреждения)
Анотація: Діабетичні артропатії у хворих на цукровий діабет нерідко зустрічаються у клінічній практиці. Особливості структурних змін хондроцитів суглобових поверхонь стегнової та великогомілкової кісток і структура колінного суглоба при цукровому діабеті вивчені недостатньо. Мета дослідження – визначення особливостей структурних змін хондроцитів суглобових поверхонь стегнової та великогомілкової кісток при експериментальній діабетичній артропатії колінного суглоба. Об’єкт і методи дослідження. Комплексом морфологічних методів досліджено суглобові поверхні стегнової та великогомілкової кісток 60 лабораторних статевозрілих білих щурів-самців, які були розділені на 3-и групи. 1-а група включала 20 інтактних практично здорових тварин, 2-а – 20 щурів з місячною експериментальною діабетичною артропатією колінного суглоба, 3-я – 20 експериментальних тварин з двомісячною вказаною патологією. Цукровий діабет моделювали шляхом одноразового внутрішньоочеревинного введення стрептозотоцину фірми «Sigma» у дозі 50 мг/кг. Через місяць та два місяці від початку експерименту виконували евтаназію щурів кровопусканням в умовах тіопенталового наркозу. На гістологічних мікропрепаратах у хрящових тканинах суглобових поверхонь стегнової та великогомілкової кісток визначали діаметри молодих і зрілих хондроцитів та їх ядер, ядерно-цитоплазматичні відношення у цих клітинах, відносний об’єм пошкоджених хондроцитів, міжклітинно-хондроцитарні відношення. Кількісні показники обробляли статистично. Результати дослідження та їх обговорення. Встановлено, что тривала гіперглікемія призводить до діабетичної артропатії колінного суглоба, яка характеризується атрофією хондроцитів і змінами в них ядерноцитоплазматичних відношень, що вказувало на порушення клітинного структурного гомеостазу. Виявлено, що ядерно-цитоплазматичні відношення в молодих хондроцитах суглобової поверхні стегнової кістки при місячній експериментальній гіперглікемії виявилися зміненими на 5,4% (рменше0,01), при двомісячній – на 11,2% (рменше0,001), у зрілих хондроцитах – на 4,7% (pменше0,01) та 10,6% (рменше0,001), у суглобовій поверхні великогомілкової кістки дані морфометричні параметри відповідно змінилися на 5,6%, 12,1% (рменше0,001) та 5,1% і 11,3% (рменше0,001). При діабетичній артропатії відмічалося виражене зростання відносного об’єму пошкоджених хондроцитів і об–єму міжклітинної речовини. Виявлені зміни кількісних морфологічних показників залежали від тривалості гіперглікемії і домінували в молодих хондроцитах та в хрящовій тканині суглобової поверхні великогомілкової кістки.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Hnatjuk, M. S.
Monastyrska, N. Ja.
Tatarchuk, L. V.
Vadzyuk, N. S.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Костишин, Н. М.
    Мінеральна щільність великогомілкової кістки за умови моделювання глюкокортикоїд-індукованого остеопорозу та впливу загальної вібрації: експериментальне дослідження / Н. М. Костишин // Буковинський медичний вісник. - 2021. - Т. 25, № 2. - С. 62-67. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
КОСТИ ПЛОТНОСТЬ -- BONE DENSITY
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA (химия)
ОСТЕОПОРОЗ -- OSTEOPOROSIS (этиология)
ГЛЮКОКОРТИКОИДЫ -- GLUCOCORTICOIDS (вредные воздействия)
Анотація: Мета роботи – дослідити вплив механічних коливань у вигляді високочастотної загальної вібрації на мінеральну щільність великогомілкової кістки щурів, які отримували глюкокортикоїди. Матеріал і методи. П’ятдесят чотири статево-зрілі самці щурів Wistar були рандомізовані до трьох груп: контрольна, дослідна група І – щури, які отримували метилпреднізолон, та дослідна група ІІ – метилпреднізолон із загальною вібрацією. Щури двох дослідних груп отримували метилпреднізолон у дозі 3 мг/кг через день, протягом 24 тижнів. Група ІІ додатково піддавалася загальній вертикальній вібрації (50 Гц, з рівнем віброприскорення 0,3 g) протягом 30 хв на день, п’ять днів на тиждень протягом всього експерименту. Мінеральну щільність оцінювали за допомогою КТ-денситометрії на 8-16-24-й тижні дослідження. Результати. Найбільша втрата кісткової тканини спостерігалася в дослідній групі I на 16-й та 24-й тижні експерименту, яка зменшилася на 18,6 % та 20,8% відповідно, порівняно з групою контролю. У дослідній групі ІІ показник кісткової щільності статистично не знижувався на 8-й тиждень нашого дослідження, проте на 16-й тиждень зменшувався на 16,3 %; а на 24-й тиждень - на -23,5 % відповідно до групи контролю. Щільність кортикального шару кісткової тканини не змінювалася статистично в дослідних групах по відношенню до групи контролю. Висновки. Наше дослідження продемонструвало, що механічні коливання високої частоти здатні частково пригнічувати шкідливі наслідки впливу метилпреднізолону на мінеральну щільність кісток у щурів. Оскільки глюкокортикоїди є важливою причиною вторинного остеопорозу у людей, механічна стимуляція у вигляді фізичних навантажень та тренувань здатна запобігти втраті кісткової тканини та стимулювати формування кісток.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Онтологія уроджених вад кісток гомілки / Т. В. Комар [и др.] // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2021. - № 1(159). - С. 273-278. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
НОГА -- LEG (аномалии)
АНОМАЛИИ ВРОЖДЕННЫЕ -- CONGENITAL ABNORMALITIES
ГЕННАЯ ОНТОЛОГИЯ -- GENE ONTOLOGY
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA
Анотація: За даними ВООЗ уроджені аномалії зустрічаються у 5,5% новонароджених, і від 1,7 до 12,5% цих дітей мають вади розвитку нижніх кінцівок. Уроджені вади розвитку (УВР) нижніх кінцівок є порушеннями формування їх скелета в пренатальному періоді онтогенезу людини і проявляються різними патологічними змінами відповідних кісток. УВР нижніх кінцівок можна розділити на типові (самостійні нозологічні форми) і атипові (комбіновані з іншими аномаліями або захворюваннями). У 31% УВР кісток гомілки є однобічними. Відзначається також, що у дітей з уродженими дефектами нижніх кінцівок поздовжня деформація переважає над поперечною. Оскільки частота виникнення УВР скелета нижніх кінцівок становить близько 5:1000 вагітностей, генетики продовжують з’ясовувати причини виникнення УВР кісток гомілки. У більшості випадків аномалії розвитку викликані мутаціями одного гена, числовими або структурними хромосомними абераціями. Не виключається також можливий вплив ембріотоксичних факторів. Детальний анамнез вагітності, включаючи прийом ліків, вплив вірусів, вживання наркотиків, травми, цукровий діабет та дослідження ворсин хоріона на перших тижнях вагітності можуть бути корисними для виявлення етіологічних факторів. Також слід проводити оцінку профілю обличчя плода, органів серцево-судинної, нервової, сечово-статевої та травної систем, щоб визначити наявність чи відсутність супутніх аномалій. Після встановлення передбачуваного діагнозу, необхідна рання комплексна оцінка спеціалістів, включаючи акушерів-гінекологів, генетиків, хірургів та ортопедів для визначення подальшої тактики ведення вагітності, пологів, способів хірургічної корекції та реабілітації. Причинно-наслідковий зв’язок між дією певних шкідливих факторів і виникненням УВР кісток гомілки залежить від часу впливу, найчастіше порушення виникають з 4 по 8 тиждень гестації, коли відбувається закладка і формування скелета нижніх кінцівок. Порушенню нормального розвитку кісток гомілки також сприяють внутрішньоутробні переломи великогомілкової та малогомілкової кісток, їх механічне здавлення або неправильне положення. На підставі проведеного аналізу джерел літератури зроблена спроба узагальнити існуючі відомості про уроджені вади кісток гомілки і запропоновано їх класифікацію, а також тлумачення згідно алфавіту. Коротко охарактеризовані найбільш поширені спадкові синдроми з вадами розвитку великогомілкової та малогомілкової кісток.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Комар, Т. В.
Хмара, Т. В.
Попович, А. І.
Кавун, М. П.
Петрюк, А. Є.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Primary Aggressive Chondroblastoma of the Tibia: a Case Report and Revyew of the Literature / R. Badaoui [et al.] // Галиц. лікар. вісник. - 2020. - Том 27, N 2. - P22-24


MeSH-~главная:
ХОНДРОБЛАСТОМА -- CHONDROBLASTOMA (патофизиология)
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA (патология, патофизиология)
ОБЗОР -- REVIEW
Дод.точки доступу:
Badaoui, Reda
Elmaqrout, Amine
Boussaidan, Mohamed
Mekaoui, Jalal
Boukhriss, Jalal
Chafry, Bouchaib
Benchaba, Driss
Boussouga, Mostapha

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Математичне моделювання варіантів остеосинтезу кісток гомілки при їх уродженому псевдоартрозі в середній третині / С. О. Хмизов [и др.] // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2020. - № 4(158). - С. 239-246 : іл. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
СУСТАВ ЛОЖНЫЙ -- PSEUDARTHROSIS
ГОЛЕНОСТОПНЫЙ СУСТАВ -- ANKLE JOINT
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA
ПЕРЕЛОМА ИММОБИЛИЗАЦИЯ ВНУТРЕННЯЯ -- FRACTURE FIXATION, INTERNAL
ОСТЕОСИНТЕЗ, ПРОВОЛОКА -- BONE WIRES
Анотація: Уроджений псевдоартроз кісток гомілки залишається серйозною проблемою дитячої ортопедії через високий відсоток поганих результатів, обумовлених неможливістю досягти зрощення великогомілкової кістки. Мета. Дослідити напружено-деформований стан моделей гомілки с псевдоартрозом її кісток при різних варіантах їх остеосинтезу. Об’єкт і методи. Побудовано модель дистального кінця нижньої кінцівки, яка містила великогомілкову та малогомілкову кістки, кістки стопи. Моделювали зону незрощення кісток гомілки в їх середній третині та 3 варіанти остеосинтезу: інтрамедулярним стрижнем та шпицею; стрижнем, шпицею та блоком з кісткових трансплантатів на великогомілкову кістку; блок на обидві кістки гомілки. Остеосинтез великогомілкової кістки моделювали інтрамедулярними стрижнями з подовжньою рухомістю: з ротаційною стабільністю та без неї. Моделі навантажували на стиск та кручення. Результати. Остеосинтез великогомілкової кістки ротаційно нестабільним стрижнем знижує рівень напружень в її метафізарних зонах до 1,0 МПа. Максимальні напруження спостерігали навколо зони перелому малогомілкової кістки – 7,8 МПа. Використання ротаційно стабільного стрижня не веде до значних змін. Блок з кісткових трансплантатів знижує напруження до 1,0 МПа вище зони перелому, до 0,1 МПа у нижньому фрагменті. Кістковий блок на обидві кістки знижує напруження в метафізарних зонах великогомілкової кістки до 2,9 МПа. Остеосинтез великогомілкової кістки ротаційно нестабільним стержнем при крученні призводить до підвищення напружень в проксимальному відділі до 9,3 МПа, але знижує їх в діафізі до 0,2 МПа. Ротаційно стабільний стрижень знижує напруження вздовж лінії перелому до 0,3 МПа. Кістковий блок на великогомілкову кістку знижує напруження на її проксимальному кінці до 2,7 МПа. Кістковий блок на обидві кістки залучає у навантаження малогомілкову кістку, тому зона максимальних напружень проходить вздовж лінії її перелому 7,6 МПа, на великогомілкової кістці напруження вздовж лінії перелому знижуються до 8,1 МПа. Ротаційно стабільний стрижень при крученні знижує напруження в усіх контрольних точках. Висновки. При навантаженнях на стиск стрижень з ротаційною стабільністю і без неї ведуть себе однаково. Використання блоків з кісткових трансплантатів на обидві кістки і тільки на великогомілкову, під впливом стискаючих навантаженнях знижує рівень напружень в кісткових фрагментах. Остеосинтез великогомілкової кістки ротаційно стабільним стрижнем при крученні знижує напруження вздовж лінії перелому. При використанні блоків з кісткових трансплантатів ротаційно стабільний стрижень знижує рівень напружень у всіх контрольних точках моделі.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Хмизов, С. О.
Кацалап, Є. С.
Карпінський, М. Ю.
Яресько, О. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Структура зв'язки наколінка щурів за умов її фіксації на різні поверхні імплантатів / О. Є. Вирва [та ін.] // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2020. - N 1. - С. 78-87. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-~главная:
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA
НАДКОЛЕННИКА СВЯЗКА -- PATELLAR LIGAMENT
ИМПЛАНТАТЫ ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНЫЕ -- IMPLANTS, EXPERIMENTAL
ЖИВОТНЫЕ -- ANIMALS
Дод.точки доступу:
Вирва, О. Є.
Ашукіна, Н. О.
Скорик, І. О.
Данищук, З. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Математичне моделювання ендопротезування колінного суглоба зі заповненням дефекту кісток імплантатами з різних матеріалів / О. В. Танькут [та ін.] // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2020. - N 1. - С. 66-77. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-~главная:
КОЛЕННОГО СУСТАВА АРТРОПЛАСТИКА ЗАМЕСТИТЕЛЬНАЯ -- ARTHROPLASTY, REPLACEMENT, KNEE
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA (патология)
ПРОТЕЗЫ И ИМПЛАНТАТЫ -- PROSTHESES AND IMPLANTS
КОСТЕЙ ЗАМЕНИТЕЛИ -- BONE SUBSTITUTES
КОМПЬЮТЕРНОЕ МОДЕЛИРОВАНИЕ -- COMPUTER SIMULATION
КОНЕЧНЫЙ ЭЛЕМЕНТНЫЙ АНАЛИЗ -- FINITE ELEMENT ANALYSIS
Дод.точки доступу:
Танькут, О. В.
Філіпенко, В. А.
Мезенцев, В. О.
Арутюнян, З. А.
Тохтамишев, М. О.
Карпінський, М. Ю.
Яресько, О. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Relation of stress-strain state in the kinematic chain “hip-and-knee joint” with the cervical diaphyseal angle changing under the conditions of dysplasia = Взаємозв’язок напружено-деформованого стану в кінематичному ланцюзі «кульшово-колінногосуглобу» при зміні шийково-діафізарного кута в умовах дисплазії / I. B. Zelenetsky [и др.] // Світ медицини та біології = World of Medicine and Biology : науковий, медичний, екологічний журнал. - 2020. - № 1. - С. 54-58 . - ISSN 2079-8334


MeSH-~главная:
ТАЗОБЕДРЕННЫЙ СУСТАВ -- HIP JOINT (патология)
КОЛЕННЫЙ СУСТАВ -- KNEE JOINT
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA (патология)
БЕДРА ШЕЙКА -- FEMUR NECK (патология)
Анотація: Статтю присвячено дослідженню біомеханічних порушень при диспластичному процесі у кульшовому та колінному суглобах з використанням моделі кінцевих елементів при різних шийково-діафізарних кутах (ШДК) проксимального відділу стегнової кістки. При ШДК рівним 90°, напруження шийки стегнової кістки склала - 42,4 МПа (27,6 в нормі). У проксимальному відділі великогомілкової кістки рівень напруженого стану зріс на медіальній стороні до 17,9 МПа (11,1 в нормі), а на латеральній стороні 9,1 МПа (3,5 в нормі). Так на медіальній стороні величина напружень дорівнює 21,6 МПа (11,2 в нормі), на латеральній стороні - 1,7 МПа (2 в нормі). Для ШДК рівного 160° напруження в області кульшового суглоба досягає 26,5 МПа (27,6 в нормі). У проксимальному відділі великогомілкової кістки на медіальній стороні напруження становить 9 МПа (11,1 в нормі), а на латеральній стороні 3,5 МПа (3,5 в нормі). Розподіл напруженого стану в колінному суглобі показав, що на медіальній стороні величина напружень дорівнює 13,1 МПа (11,2 в нормі), а на латеральній стороні - 3,8 МПа (2 в нормі). Порівняльний аналіз проведених розрахунків для моделей з різним ШДК показав, що зменшення ШДК призводить до значного збільшення напруженого стану не тільки в шийці стегнової кістки, але і в колінному суглобі. При збільшенні ШДК зростання напружено-деформованого стану відбувається незначно, в основному, в латеральній частині колінного суглобу.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Zelenetsky, I. B.
Miteleva, Z. M.
Snisarenko, P. I.
Jaresko, A. V.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Щокін, О. В.
    Випадок застосування задньовнутрішнього оперативного доступу до пухлини, розташованої на задньозовнішній поверхні верхньої третини діафіза великогомілкової кістки / О. В. Щокін, О. В. Спахі // Хірургія дитячого віку. - 2019. - N 4. - С. 67-71


MeSH-~главная:
ОСТЕОХОНДРОМА -- OSTEOCHONDROMA (хирургия)
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA (хирургия)
Дод.точки доступу:
Спахі, О. В.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)




    Исаев, И. И.
    Тактика и лечение переломов проксимального отдела большеберцовой кости / И. И. Исаев // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2020. - № 2(156). - С. 208-211 . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA (повреждения)
ОСТЕОСИНТЕЗ, ПЛАСТИНКИ -- BONE PLATES (использование)
РАНЫ И ТРАВМЫ -- WOUNDS AND INJURIES (хирургия)
Анотація: Резюме. Были обследованы 87 больных в возрасте 17-19 лет в течение последних 5 лет. 72,4% (63 человека) больных составили мужчины, 27,6% (24 человека) – женщины. В результате дорожно-транспортных происшествий 25,2% больных (22 человека), во время спорта 10,3% (9 человек) получили травмы с различной патологией. Большая часть больных будучи трудоспособными людьми, в возрасте 17-50 лет составили 66,6% (58 человек). При лечении больных применялись консервативные и оперативные методы лечения. 77,2% наблюдаемых больных (17 человек) с несмещенными переломами лечили гипсовыми повязками. У 22,8% (5 человек) провели оперативное вмешательство, хотя у них были несмещенные переломы. У 8% больных (5 человек), получающих лечение хирургическим путем, прослеживалось нагноение, у 4,8% (3 человек) – несращенный перелом, у 4,8% (3 человек) вторичное смещение, у 3,2% (2 человека) тромбоэмболия, у 9,6% (6 человек) контрактура коленного сустава. Отдаленные результаты лечения больных, получающих консервативное лечение, по шкале KSS показали отличные результаты 52,1%, хорошие результаты 14,6%, удовлетворительные результаты 20,8%, а неудовлетворительные результаты 12,5%. При оценке результатов лечения больных, получивших оперативное лечение, отлично составили 54,2%, хорошо 22,4%, удовлетворительно 4,1%, неудовлетворительно 4,1%. Вывод. В любом случае, если лечение переломов проксимального отдела большеберцовой кости проводилось оперативным путем, отличные и хорошие результаты были максимальными, а неудовлетворительные результаты – минимальными.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Горбач, Е. Н.
    Морфометрический анализ сосудов регенерата большеберцовой кости / Е. Н. Горбач // Морфология = Morphology : научно-теоретический медицинский журнал. Архив анатомии, гистологии и эмбриологии. - 2018. - Т. 153, № 1. - С. 33-38 : ил. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1026-3543


MeSH-~главная:
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA
КРОВЕНОСНЫЕ СОСУДЫ -- BLOOD VESSELS
Кл.слова (ненормовані):
метод чрескостного дистракционного остеосинтеза
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Скоробогатов, А. М.
    Порівняльна оцінка результатів ізольованого впливу дії парів толуолу на морфогенез кісток скелету щурів та застосування тіотриазоліну на тлі впливу парів толуолу за допомогою факторного аналізу / А. М. Скоробогатов, В. А. Пастухова, С. П. Краснова // Світ медицини та біології = World of Medicine and Biology : науковий, медичний, екологічний журнал. - 2018. - № 4(66). - С. 207-212 : граф. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2079-8334


MeSH-~главная:
ТОЛУОЛ -- TOLUENE
КОСТНАЯ РЕГЕНЕРАЦИЯ -- BONE REGENERATION
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA
ТАЗА КОСТИ -- PELVIC BONES
МОРФОЛОГИЧЕСКИЕ И МИКРОСКОПИЧЕСКИЕ ПОКАЗАТЕЛИ -- MORPHOLOGICAL AND MICROSCOPIC FINDINGS
КРЫСЫ -- RATS
Кл.слова (ненормовані):
ТИОТРИАЗОЛИН
Анотація: Широкое использование человечеством эпоксидных смол и распространение таких их компонентов, как летучие составляющие, натолкнули нас на проведение экспериментального исследования морфологии опорно-двигательного аппарата в условиях воздействия толуола. Исследование проведено на большеберцовой и тазовой костях белых половозрелых крысах-самцах в начальном возрасте 3 месяца. Половая принадлежность выбрана в связи с тем, что в отличие от самок, у самцов не возникают циклические изменения в гормональном фоне. По данным однофакторного анализа, 60-дневное действие паров толуола на организм крыс достоверно влияло на показатели, характеризующие костеобразующую функцию проксимальных эпифизарных хрящей и надкостницы большеберцовой кости, а также фазовый состав биоминерала тазовых костей в период с 1 по 60 день наблюдения, при этом сила влияния действующего фактора для большинства показателей сохранялась на примерно одинаковом уровне до 15 дня периода наблюдения, а затем постепенно уменьшалась. Использование в качестве корректора тиотриазолина на фоне влияния паров толуола оказывало достоверное влияние по отношению к параметрам первой группы на показатели, характеризующие морфо-функциональное состояние костей в течение всего периода наблюдения, при этом на показатели, характеризующие фазовый состав биоминерала тазовых костей условия эксперимента оказывали достоверное влияние только с 15 по 60 день наблюдения.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Пастухова, В. А.
Краснова, С. П.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Обгрунтування системи оцінки ефективності телемедичних технологій в етапному лікуванні пацієнтів з вогнепальнми переломами довгих кісток / О. А. Бур'янов [и др.] // Ортопедия травматология и протезирование = Orthopaedics, Traumatology and Prosthetics : ежеквартальный научно-практический журнал. - 2016. - № 3. - С. 11-15 : іл. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0030-5987


MeSH-~главная:
ТЕЛЕМЕДИЦИНА -- TELEMEDICINE
РАНЫ ОГНЕСТРЕЛЬНЫЕ -- WOUNDS, GUNSHOT
БЕДРЕННАЯ КОСТЬ -- FEMUR
МАЛОБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- FIBULA
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA
ПЛЕЧЕВАЯ КОСТЬ -- HUMERUS
ЛОКТЕВАЯ КОСТЬ -- ULNA
ЛУЧЕВАЯ КОСТЬ -- RADIUS
Дод.точки доступу:
Бур'янов, О. А.
Казмірчук, А. П.
Савка, І. С.
Ярмолюк, Ю. О.
Цівина С. А., Бородай О. Л.
Вакулич, М. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Горбатенко, А. И.
    Использование обогащенной тромбоцитами аутоплазмы в консервативном лечении болезни Осгуда-Шлаттера у детей / А. И. Горбатенко, В. Л. Кулиди, Н. О. Костяная // Вопросы практической педиатрии = Clinical Practice in Pediatrics : журнал Федерации педиатров стран СНГ и Международной организации Consensus in Pediatrics. - 2017. - Т. 12, № 3. - С. 66-71 : іл. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1817-7646


MeSH-~главная:
ОСТЕОХОНДРОЗ -- OSTEOCHONDROSIS
ДЕТИ -- CHILD
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA
ХОНДРОГЕНЕЗ -- CHONDROGENESIS
РЕАБИЛИТАЦИЯ -- REHABILITATION
Дод.точки доступу:
Кулиди, В.Л.
Костяная, Н.О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Корреляция морфометрических параметров мыщелков бедренной и большеберцовой костей / И. В. Гайворонский [и др.] // Морфология. - 2015. - Том 148, N 6. - С. 79-83

Рубрики: БЕДРЕННАЯ КОСТЬ

   БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ


   КОЛЕННЫЙ СУСТАВ


   КОНЕЧНОСТЬ НИЖНЯЯ


Анотація: На 100 скелетах нижней конечности взрослых людей I, II периодов зрелого возраста изучены морфометрические характеристики мыщелков бедренной и большеберцовой костей. Измеряли продольные, поперечные и вертикальные их размеры, на основании которых рассчитывали индексы соответствия мыщелков указанных костей между собой. Установлены широкий диапазон вариантной анатомии для мыщелков обеих костей, а также наличие индивидуальных особенностей. У мужчин все исследуемые размеры мыщелков больше, чем у женщин. По результатам проведенных измерений мыщелка для обеих костей выявлены 3 варианта их формы: с преобладанием размеров медиального мыщелка, с равными размерами медиального и латерального мыщелка, с преобладанием размеров латерального мыщелка. Предложенные нами индексы соответствия мыщелков бедренной и большеберцовой костей показали, что продольные размеры мыщелков бедренной кости превалируют над соответствующими размерами мыщелков большеберцовой кости, а их поперечные размеры практически не различаются. Заболевания и повреждения коленного сустава являются наиболее частой причиной обращения пациентов за помощью к врачу-ортопеду. По различным данным, частота повреждения коленного сустава составляет 20% от всех травм нижних конечностей. Он является самым большим и сложным в функциональном плане суставом тела человека, который ежедневно подвергается огромной физической нагрузке. Коленный сустав образован суставными поверхностями трех костей — бедренной, большеберцовой и надколенника. Последний является сесамовидной костью, поэтому определяющее значение для опорно-локомоторной функции имеют мыщелки бедренной и большеберцовой костей. Известно, что форма и размер мыщелков бедренной кости различаются, что является морфологической основой механизма ротационных движений. Можно полагать, что различия в строении мыщелков бедренной кости будут влиять на особенности их изменений при заболеваниях и повреждениях коленного сустава.
Дод.точки доступу:
Гайворонский, И. В.
Хоминец, В. В.
Удочкина, Л.А.
Семенов, A. А.
Гринберг, Е.Б.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Першин, А. А.
    БЦЖ-хондрит эпифиза большеберцовой кости у ребенка в возрасте одного года / А. А. Першин, Е. С. Кириллова, А. Ю. Мушкин // Туберкулез и болезни легких. - 2013. - N 1. - С. 57-59 . - ISSN 2075-1230


MeSH-~главная:
ВАКЦИНА БЦЖ -- BCG VACCINE (вредные воздействия)
ТУБЕРКУЛЕЗ КОСТНО-СУСТАВНОЙ -- TUBERCULOSIS, OSTEOARTICULAR (этиология)
ХРЯЩЕВОЙ ТКАНИ БОЛЕЗНИ -- CARTILAGE DISEASES (этиология)
БОЛЬШЕБЕРЦОВАЯ КОСТЬ -- TIBIA (патология)
МЛАДЕНЕЦ -- INFANT
Дод.точки доступу:
Кириллова, Е.С.
Мушкин, А.Ю.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)