Савка, Р. Ф.
    Шишкоподібна залоза і прееклампсія - сучасний погляд на проблему (огляд літератури) / Р. Ф. Савка, А. М. Бербець // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2022. - Т. 21, № 2. - С. 73-79. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ШИШКОВИДНАЯ ЖЕЛЕЗА -- PINEAL GLAND (патология)
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA (этиология)
Анотація: Прееклампсія – складний патологічний процес, значну роль у розвитку якого відіграє зниження рівнів мелатоніну в організмі вагітної, що є наслідком дисфункції шишкоподібної залози та плаценти. Найважливішим гормоном шишкоподібної залози вважається мелатонін, що є похідним триптофану – незамінної амінокислоти. Мелатонін є сильним природним антиоксидантом. При його зниженні існує небезпека прогресування прееклампсії як патологічного стану у вагітних, що супроводжується високим артеріальним тиском, системною поліорганною недостатністю та навіть набряком мозку та судомами. Отже, хоч прееклампсія і вважається захворюванням матері, її радше слід розглядати, як патологічний стан плаценти, що відображається на здоров?ї як матері, так і плода. Оскільки ключовим фактором плацентарних розладів є оксидативний стрес, багато дослідників розглядають мелатонін, як потенційно корисну опцію для лікування прееклампсії. Зазначається, що у вагітних з прееклампсією відзначається зниження нічних концентрацій мелатоніну, порівняно зі здоровими вагітними, що може засвідчити про розлад функціонування шишкоподібної залози при прееклампсії. Отже, нормалізація рівнів мелатоніну може бути перспективним напрямком у лікуванні прееклампсії вагітних.
Дод.точки доступу:
Бербець, А. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Особливості кровообігу в фетоплацентарному комплексі у вагітних з прееклампсією / В. К. Ліхачов [и др.] // Проблеми екології та медицини : науково-практичний журнал. - 2010. - Т. 14, № 5/6. - С. 21-24


MeSH-~главная:
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
ГИПОВОЛЕМИЯ -- HYPOVOLEMIA
ПЛОД -- FETUS
Анотація: Преэклампсия встречается в 10% случаев от общего количества беременных, рожениц и родивших и сопровождается серьезными осложнениями: материнской смертностью, увеличением частоты преждевременных родов, аномалий родовой деятельности, акушерских кровотечений и др. Преэклампсия характеризуется развитием гиповолемии, генерализованным сосудистым спазмом и перфузионно-инфузионной недостаточностью, в том числе в плаценте, способствует возникновению нарушений маточно-плацентарного кровотока [5, 7]. При длительном и тяжелом течении гестоза нарушение маточно-плацентарного кровотока развивается почти у 100% женщин [1, 9, 10]. Цель обследования: Изучить влияние нарушений маточно-плацентарно-плодового кровотока на внутриутробное состояние плода у беременных с преэклампсией. Материалы и методы обследования: Клинико-лабораторными методами было обследовано 55 беременных в III триместре: 12 здоровых беременных и 43 беременных с преэклампсией (легкой степени тяжести – 21; средней степени тяжести - 14; тяжелой степени - 8 женщин). Исследовался маточно-плацентарно-плодовый кровоток – допплерометрическим методом; внутриутробное состояние плода – с помощью УЗИ (биофизический профиль плода) и КТГ. Прогрессирующее ухудшение маточно-плацентарно-плодового кровотока у беременных с преэклампсией приводит к резкому снижению функций плаценты и соответствующего внутриутробного страдания плода. Динамика патологического процесса при преэклампсии имеет четкую закономерность и последовательность. Так, при преэклампсии легкой степени страдает маточно-плацентарное кровообащение, а плодовый кровоток практически не изменяется, имея тенденцию к ухудшенпию. При преэклампсии средней степени тяжести снижается и плодово-плацентарный кровоток, что приводит к централизации плодового кровотока с обеспечением кровоснабжения жизненно важных органов плода (в том числе и его головного мозга). У женщин с преэклампсией тяжелой степени, когда периферическое сопротивление в терминальном русле плаценты превышает диастолическое перфузионное давление (что обусловлено значительными морфологическими изменениями в ворсинах хориона [4, 10]), а периферический спазм сосудов плода достигает максимальных значений, компенсаторные возможности плода исчерпываются: состояние кровотока в артериях пуповины и средней мозговой артерии становится критическим, что создает условия для его антенатальной гибели.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Ліхачов, В. К.
Добровольська, Л. М.
Талаш, В. В.
Дудченко, А. А.
Петренко, Ю. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Марковский, В. Д.
    Морфологические особенности строения маточных труб плодов с признаками задержки внутриутробного развития / В. Д. Марковский, Л. С. Куприянова // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина = Неонатология, хирургия и перинатальная медицина = Neonatology, Surgery and Perinatal Medicine : щоквартальний медичний науково-практичний журнал. - 2014. - Т. IV, № 4. - С. 66-69 . - ISSN 2226-1230


MeSH-~главная:
МАТОЧНЫЕ ТРУБЫ -- FALLOPIAN TUBES
ПЛОД -- FETUS
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
Дод.точки доступу:
Куприянова, Л. С.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Гвоздецька, Г. С.
    Oптимізація прегравідарної підготовки та моніторингу вагітності у жінок з ранніми гестозами в анамнезі / Г. С. Гвоздецька, Н. І. Геник // Лікарська справа. Врачебное дело. - 2021. - № 5/8. - С. 50-56. - Бібліогр. в кінці ст.


Рубрики: L-карнітин

MeSH-~главная:
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA (патофизиология, этиология)
ВИТАМИН D -- VITAMIN D (терапевтическое применение)
ВИТАМИН B 6 -- VITAMIN B 6 (терапевтическое применение)
МАГНИЙ -- MAGNESIUM (терапевтическое применение)
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS (патофизиология, профилактика и контроль)
Дод.точки доступу:
Геник, Н. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Бабій, Н. В.
    Патогенетичні особливості контролю за перебігом прееклампсії у вагітних та її вплив на серцево-судинну систему (огляд літератури) / Н. В. Бабій, О. М. Юзько // Клінічна та експериментальна патологія = Clinical & experimental pathology. - 2022. - Т. 21, № 2. - С. 50-57. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA (этиология)
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ СИСТЕМА -- CARDIOVASCULAR SYSTEM (патология)
Анотація: Мета роботи – проаналізувати сучасні погляди на патогенетичні особливості контролю за перебігом прееклампсії у вагітних, роль NT-proBNP у її патогенезі та можливості профілактики. Висновок. Показана необхідність подальшого вивчення цієї проблеми з метою пролонгування вагітності до терміну доношеності у жінок із прееклампсією.
Дод.точки доступу:
Юзько, О. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Косілова, С. Є.
    Прогнозування розвитку прееклампсії / С. Є. Косілова // Клінічна та експериментальна патологія = Clinical & experimental pathology. - 2022. - Т. 21, № 2. - С. 9-13. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA (этиология)
Анотація: Прееклампсія (ПЕ) є однією з найважливіших проблем в сучасному акушерстві. Разом з акушерським кровотечами і септичними станами вона становить так звану «смертельну тріаду», а у 18 % випадків є причиною антенатальної загибелі плода. Мета роботи – вивчити фактори ризику розвитку прееклампсії. Матеріали та методи. Основну групу сформували з 48 жінок з ПЕ. З них 20 – із ПЕ легкого ступеня (І група), 16 – із ПЕ середньої тяжкості (ІІ група), 12 – із ПЕ тяжкого ступеня (ІІІ група). У контрольній групі було 20 здорових вагітних. Про ступінь тяжкості ПЕ судили за клінічними даними та результатами лабораторного обстеження. Стан внутрішньоутробного плода оцінювали за даними кардіотокографії, ультразвукової діагностики, біофізичного профілю плода, доплерометрії. Результати. У вагітних із ПЕ частота обтяженого акушерсько-гінекологічного анамнезу (52,08 %) була значно більшою, ніж у контрольній групі (5 %) (р0,01). Привертає увагу те, що ПЕ розвинулась частіше у першовагітних – 30 (62,5 %) і у юних жінок – 10 (20,83 %). У 30 (62,5 %) обстежених ПЕ перебігала на тлі екстрагенітальної патології. У вагітних основної групи із захворюваннями нирок (20 (41,67 %)), серцево-судинної системи (15 (31,25 %)), метаболічними порушеннями (12 (25 %)) в подальшому розвинулась ПЕ середнього і тяжкого ступеня. У жінок із ПЕ тяжкого ступеня частота ускладнень вагітності та пологів вдвічі вища, ніж при ПЕ середнього ступеня (р0,05). Висновки. Передумовою ПЕ є порушення функцій гіпоталамо-гіпофізарно яєчникової системи. ПЕ частіше розвивається в юних жінок і у тих, що не народжували. Жінки з ПЕ становлять групу ризику стосовно невиношування вагітності. Основними факторами ризику розвитку ПЕ можна вважати хронічні захворювання нирок, судинну та ендокринну патологію, метаболічний синдром. Перебіг вагітності і пологів у жінок з ПЕ супроводжується розвитком різноманітних ускладнень. Що більший ступінь тяжкості ПЕ, то більша частота ускладнень.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Гвоздецька, Г. С.
    Особливості прегравідарної підготовки у жінок із ранніми гестозами в анамнезі / Г. С. Гвоздецька // Клінічна та експериментальна патологія = Clinical & experimental pathology. - 2022. - Т. 21, № 1. - С. 9-14. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA (диагностика)
Анотація: Одним із найбільш частих ускладнень І триместру вагітності є блювання вагітних. На прегравідарному етапі є потреба у надходженні достатньої кількості різних мікронутрієнтів. Вітамін D сприяє імунологічній адаптації організму жінки до вагітності і запобігає розвитку ранніх гестозів. Мета дослідження – оцінити ефективність розробленої комплексної прегравідарної підготовки жінок із блюванням вагітних в анамнезі. Матеріали та методи. Спостерігалось 100 жінок із ранніми гестозами в анамнезі. До контрольної групи зараховано 30 жінок із фізіологічним перебігом вагітності та пологів в анамнезі. Усім жінкам обох груп проводили дослідження вмісту вітаміну D у сироватці крові. Жінок основної групи розділено на дві підгрупи: група А – 50 жінок, які отримували прегравідарну підготовку, та група Б – 50 жінок, які не отримували прегравідарної підготовки. Жінки групи А на прегравідарному етапі отримували протягом 3 місяців до настання вагітності та в першому триместрі вагітності по 2000 ОД на добу препарату АКВАДЕТРИМ перорально та вітамінно-мінеральний комплекс «Елевіт пронаталь» по 1 таблетці зранку. Результати. На початку дослідження вихідний рівень вмісту 25 (ОН)D у сироватці крові становив 25,9 нг/мл у групі А, 25,91 нг/мл – у групі Б та 28,0 нг/мл у жінок контрольної групи. Достатній рівень вітаміну D визначали у 18,0% жінок основної групи та у 63,3% жінок контрольної групи (p0,05). Під час прегравідарної підготовки протягом двох місяців виявили позитивний ефект у жінок із групи А порівняно із групою Б щодо вмісту вітаміну D: достатній рівень вітаміну D спостерігали у 54,0% жінок групи А порівняно з 20% у жінок групи Б, недостатність спостерігали у 28% осіб групи А, а дефіцит – у 18% пацієнток групи А (p0,05). Уміст 25 (ОН)D у сироватці крові жінок становив 28,8 нг/мл у групі А та 25,84 нг/мл – у групі Б. Прояви блювання вагітних спостерігали тільки у 10 жінок групи А, що становить 20,8%, а у порівняльній групі – у 25 жінок (62,5%). У жінок основної групи переважали симптоми блювання вагітних легкого ступеня, а у жінок групи порівняння – блювання тяжкого ступеня. Висновки. При застосуванні прегравідарної підготовки препаратом Аквадетрим 2000 ОД на добу перорально та вітамінно-мінерального комплексу «Елевіт пронаталь» зменшується кількість випадків недостатності та дефіциту вітаміну D (р0,05), що позитивно впливає в подальшому на перебіг вагітності. При застосуванні запропонованої нами прегравідарної підготовки відсоток настання вагітності був достовірно вищим: 96% проти 80% (р0,05). У пацієнток групи А констатовано достовірно нижчу частоту проявів раннього гестозу (у 3 рази) (р0,05).
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Шуміліна, Тетяна.
    Сучасні погляди на молекулярні та судинні механізми розвитку прееклампсії / Т. Шуміліна, Я. Сливка // Укр. наук.-мед. молодіжний журнал. - 2022. - N 1. - С. 96-103


MeSH-~главная:
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA (диагностика, этиология)
Дод.точки доступу:
Сливка, Ярослава

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Левкова, Е. А.
    Роль иммунных механизмов в патогенезе гестационных нарушений / Е. А. Левкова, С. З. Савин, К. А. Гулиева // Аллергология и иммунология = Allergology and Immunology : научный журнал. - 2019. - Т. 20, № 4(on-line). - С. 34-37. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1562-3637


MeSH-~главная:
БЕРЕМЕННОСТИ ИСХОД -- PREGNANCY OUTCOME
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
АУТОИММУННЫЕ БОЛЕЗНИ -- AUTOIMMUNE DISEASES
Анотація: Представлены механизмы нарушений иммунного гомеостаза у женщин во время беременности в зависимости от типа гестации. Продемонстрировано значение антиспермальных антител (АСА) и клеточной сенсибилизации при таких гестационных осложнениях, как угроза прерывания беременности и гестозы. До казано, что при угрозе прерывания беременности, когда изменения носят максимально выраженный характер, исходы беременности самые неблагоприятные.
Дод.точки доступу:
Савин, С.З.
Гулиева, К.А.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)




    Клигуненко, О. М.
    Вплив вагітності, ускладненої прееклампсією, на основні параметри центральної і периферичної гемодинаміки та показники об’ємів водних секторів організму / О. М. Клигуненко, О. О. Марзан // Український медичний часопис. - 2021. - № 2. - С. 71-73. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ГЕМОДИНАМИКА -- HEMODYNAMICS (физиология)
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA (патофизиология)
ЭЛЕКТРИЧЕСКИЙ ИМПЕДАНС -- ELECTRIC IMPEDANCE
ЖЕНЩИНЫ БЕРЕМЕННЫЕ -- PREGNANT WOMEN
Дод.точки доступу:
Марзан, О. О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Зац, О. С.
    Імуногістохімічні характеристики амніону у випадку ускладнень вагітності та антеінтранатальної загибелі плода / О. С. Зац // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2021. - № 4(162). - С. 266-271 : іл. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
ПЛОДА СМЕРТНОСТЬ -- FETAL MORTALITY
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
ИММУНОГИСТОХИМИЯ -- IMMUNOHISTOCHEMISTRY
ВНЕЗАРОДЫШЕВЫЕ ОБОЛОЧКИ -- EXTRAEMBRYONIC MEMBRANES
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS (кровь)
ХОРИОАМНИОНИТ -- CHORIOAMNIONITIS
Анотація: Результат вагітності та пологів багато в чому залежить від цілісності фетальних мембран, які забезпечують внутрішньоутробне існування плода. При вагітності на тлі прееклапсії, залізодефіцитної анемії вагітних, гострого хоріоамніоніту збільшує ризик передчасного розриву плодових оболонок, з яким пов’язують 40-75% перинатальних втрат. Метою дослідження стало визначення імуногістохімічних та морфометричних особливостей епітелію та мезодерми амніону при мертвонародженні у вагітних з прееклапсією, залізодефіцитною анемією та гострим хоріоамніонітом. Об’єкт і методи дослідження. Досліджено 58 оболонок антеінтранатально загиблих плодів, які були поділені на 6 клінічних груп: оболонки недоношених (n=8) та доношених (n=8) плодів вагітних з прееклампсією, недоношених (n=8) та доношених (n=8) плодів вагітних із залізодефіцитною анемією, недоношених (n=10) та доношених (n=16) плодів із гострим хоріоамніонітом. Контрольну групу склали 8 оболонок при фізіологічній вагітності з народженням живої доношеної дитини. Імуногістохімічну оцінку клітинного складу амніону виявляли за експресією маркера епітеліальних клітин цитокератину (Cytokeratin PAN AE1/AE3), маркера мезенхімальних клітин віментину (Vimentin V9), за допомогою МКА до колагенів I, III, IV типів виявляли інтерстиційні колагени. Визначали рівні експресії цитокератину в амніотичному епітелії, колагенів І, ІІІ типів в амніотичній мезодермі. Мікропрепарати досліджували у мікроскопі Olympus BX-41 (Японія). Статистичну обробку проводили за допомогою програмного пакету Statistica 6.0 та Microsoft Excel 2003. Для порівняння параметрів використовували непараметричні методи (U-критерій Манна-Уітні). З отриманими результатами проведено кореляційний аналіз між оціночними значеннями з визначенням напрямку і сили зв’язку. Результати. Аналіз проведених імуногістохімічних реакцій виявив в фетальних мембранах при фізіологічній вагітності та вагітності, що була ускладнена прееклампсією, хоріоамніонітом і залізодефіцитною анемією вагітних, ознаки епітеліально-мезенхімальної трансформації амніотичного епітелію, які наростали зі збільшенням терміну гестації і характеризувалися зниженням експресії цитокератину і появою виментинпозитивних клітин. У контрольній групі з фізіологічною вагітністю та у клінічних групах з доношеною вагітністю встановлено сильний позитивний кореляційний зв’язок між рівнем експресії цитокератину амніотичним епітелієм і рівнями експресії інтерстиційних колагенів I і III типів в амніотичнії мезодермі (p0,5 для всіх груп), що обумовлено придбанням амніотичним епітелієм властивостей мезехімальних клітин з колагенолітичною активністю. Висновки. В результаті проведеного дослідження отримано данні щодо епітеліально-мезенхімальної трансформації амніотичного епітелію з набуттям їм колагенолітичних властивостей, що посилюються при ускладненні вагітності прееклампсією, залізодефіцитною анемією та гострим хоріоамніонітом. Отримані дані можуть бути корисні для подальшого вивчення механізму передчасного розриву навколоплідних оболонок при ускладненій вагітності і профілактики пов’язаних з ним ускладнень з боку матері та плоду.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Роль внеклеточных везикул в развитии эндотелиальной дисфункции при преэклампсии / А. А. Моргоева [и др.] // Эффективная фармакотерапия. Акушерство и гинекология = Effective Pharmacotherapy. Obstetrics and Gynecology : рецензируемый научный журнал. - 2021. - N 3(on-line). - С. 8-12 . - ISSN 2307-3586


MeSH-~главная:
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
ЭКЗОСОМЫ -- EXOSOMES
Анотація: Преэклампсия является наиболее тяжелым и опасным осложнением беременности и может приводить к системным нарушениям в организме матери. Заболевание, в основе развития которого лежит множество механизмов, остается сложным для диагностики из-за отсутствия надежных диагностических тестов. Плацентарная недостаточность указывает на дефект ремоделирования спиральных артерий, что в конечном итоге приводит к системной эндотелиальной дисфункции и воспалительной реакции. Существует гипотеза, что перекрестные взаимодействия плацентарных и материнских клеток опосредованы внеклеточными везикулами. Результаты современных исследований подтверждают, что экзосомы плаценты могут играть важную роль в межклеточных коммуникациях, которые, вероятно, способствуют плацентации и развитию материнско-плодного сосудистого обмена. Роль экзосом в этиологии и развитии осложнений беременности не до конца изучена. Имеющиеся данные указывают на то, что состав, свойства и биологическая активность экзосом могут изменяться на фоне осложнений беременности. Экзосомы плаценты можно рассматривать как биомаркеры патологического течения беременности на ранних сроках у пациенток без симптомов. Для уточнения их роли в развитии патологий беременности необходимо использовать единый, но корректный стандарт выделения. Изучение состава плацентарных экзосом из крови женщин с патологией беременности и сравнение их с таковыми здоровых женщин могли бы способствовать разработке методов ранней диагностики патологии беременности. Несмотря на множество исследований, этиология преэклампсии изучена недостаточно. Необходимо дальнейшее изучение особенностей влияния внеклеточных везикул производных синцитиотрофобластов на материнские макрофаги, а также определение механизмов, с помощью которых регулируется активность макрофагов между матерью и плодом. Необходимо использовать современные достижения медицины для определения точных клеточных или молекулярных путей, стимулирующих выработку плацентарных внеклеточных везикул, которые могут способствовать развитию преэклампсии, искать способы предотвращения заболевания на начальных этапах.
Дод.точки доступу:
Моргоева, А. А.
Цахилова, С. Г.
Сакварелидзе, Н. Ю.
Зыкова, А. С.
Олисаева, И. В.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)




   
    Характерні зміни матково-плацентарно-плодового кровоплину у жінок з прееклампсією в динаміці вагітності [Текст] : матеріали Всеукраїнської міждисциплінарної науково-практичної конференції з міжнародною участю «УМСА – століття інноваційних напрямків та наукових досягнень (до 100-річчя заснування УМСА)», (Полтава, 8 жовтня 2021р.) / В. К. Ліхачов [и др.] // Проблеми екології та медицини : науково-практичний журнал / головний редактор Ждан В.М. - Полтава : УМСА, 2021. - Т. 25, № 3/4(add). - С. 37


MeSH-~главная:
ЖЕНЩИН ЗДОРОВЬЕ -- WOMEN'S HEALTH
БЕРЕМЕННОСТЬ -- PREGNANCY
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Ліхачов, В. К.
Ващенко, В. Л.
Добровольська, Л. М.
Тарановська, О. О.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)




    Зелінка, К. В.
    Характеристика змін субпопуляцій макрофагів у жінок із прееклампсією та ожирінням [Текст] : матеріали Всеукраїнської міждисциплінарної науково-практичної конференції з міжнародною участю «УМСА – століття інноваційних напрямків та наукових досягнень (до 100-річчя заснування УМСА)», (Полтава, 8 жовтня 2021р.) / К. В. Зелінка, К. В. Тарасенко // Проблеми екології та медицини : науково-практичний журнал / головний редактор Ждан В.М. - Полтава : УМСА, 2021. - Т. 25, № 3/4(add). - С. 5-6


MeSH-~главная:
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
ЖЕНЩИНЫ БЕРЕМЕННЫЕ -- PREGNANT WOMEN
МАКРОФАГИ -- MACROPHAGES
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Тарасенко, К. В.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)




    Слюсарєва, А. В.
    Асоціації між метаболічними факторами ризику в матері та передчасним народженням завеликої до гестаційного віку дитини / А. В. Слюсарєва // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2021. - Т. 21, № 2. - С. 82-86. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ОБМЕН ВЕЩЕСТВ -- METABOLISM
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
ДИСЛИПИДЕМИЯ -- DYSLIPIDEMIAS
ГЕСТАЦИОННЫЙ ВОЗРАСТ -- GESTATIONAL AGE
Анотація: Відносний внесок окремих метаболічних факторів ризику та їх кластерів у вагітних на народження передчасно народжених дітей завеликих до гестаційного віку вивчено не повністю. Мета дослідження. Встановити зв’язки між окремими метаболічними факторами ризику та їх кластерами у вагітних та народженням передчасно народжених дітей завеликих до гестаційного віку. Матеріали та методи. Проведено одноцентрове ретроспективне дослідження, в яке включено 84 передчасно народжених немовлят. У матерів дітей оцінювали такі метаболічні фактори ризику: наявність надмірної ваги / ожиріння до вагітності, прибавку ваги під час вагітності, підвищений артеріальний тиск під час вагітності, а також рівень тригліцеридів відразу після пологів, ліпопротеїдів високої щільності, холестерин, гіперглікемію. Несприятливі наслідки для дітей включали шлях родорозрішення, асфіксію новонароджених, синдром дихальних розділів та жовтяницю. Розраховували скореговані відношення шансів як для окремого метаболічного фактора ризику, так і їх поєднання, за допомогою логістичного регресійного аналізу. Результати дослідження. З народженням передчасно народженої дитини завеликої до гестаційного віку після коригування на дію інших факторів достовірно асоціювалися такі метаболічні фактори ризику, як артеріальна гіпертензія, діабет та дисліпідемія. У когорті передчасно народжених дітей достовірного зв’язку між ожирінням та народженням завеликої до гестаційного віку дитини не отримано. Діти, у матерів яких наявні одночасно три метаболічні фактори ризику, як правило, мають більші шанси (ВШ = 7,39 95% ДІ 2,72–20,11) народитись завеликими до гестаційного віку. Висновки Вагітні жінки з поєднанням метаболічних факторів ризику за умови передчасних пологів частіше народжують немовлят завеликих до ГВ.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Зеліка-Хобзей, М. М.
    Особливості перебігу вагітності у жінок із супутнім ожирінням на фоні застосування лікувально-профілактичного комплексу, спрямованого на запобігання виникнення прееклампсії / М. М. Зеліка-Хобзей // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2021. - Т. 21, № 2. - С. 51-56 : табл. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
БЕРЕМЕННОСТЬ -- PREGNANCY
ЭНДОТЕЛИАЛЬНЫЕ КЛЕТКИ -- ENDOTHELIAL CELLS
Анотація: Стрімке збільшення частоти надмірної ваги та ожиріння у жінок дітородного віку порушує конкретні питання, пов'язані з веденням їх вагітності та визначає безсумнівну актуальність вибору адекватної та ефективної тактики профілактики прееклампсії у жінок із супутнім ожирінням, як групи високого ризику по виникненню цього ускладнення. Мета дослідження полягає в проведені оцінки частоти виникнення та характеру акушерських і перинатальних ускладнень у жінок із супутнім ожирінням, які застосовували лікувально-профілактичний комплекс спрямований на попередження виникнення прееклампсії. Матеріали і методи. Нами досліджено перебіг вагітності 255 жінок, які були розділені на 3 групи відповідно до ступеня ожиріння, які у свою чергу поділялись на підгрупи, враховуючи наявність прееклампсії та застосування лікувально-профілактичного комплексу. Результати дослідження та їх обговорення. Висока ефективність комплексу лікувально-профілактичних заходів із застосуванням препарату L-аргініну та діосміну для жінок із ожирінням дозволяє: зменшити прояви ендотеліальної дисфункції, частоту прееклампсії та частоту виникнення її тяжких форм; знизити частоту інших ускладнень вагітності (загроза передчасних пологів, плацентарна недостатність, дистрес та затримка росту плода); уникнути перинатальної смертності та покращити стан плода. Висновки. Використання розробленого нами патогенетично обґрунтованого лікувально-профілактичного комплексу (ацетилсаліцилова кислота, L-аргінін, препарати кальцію та напівсинтетичний діосмін) спрямованого на попередження виникнення прееклампсій у вагітних жінок із супутнім ожирінням, як групи високого ризику, сприяє зниженню частоти та вираженості акушерських та перинатальних ускладнень, у основі виникнення яких лежить ендотеліальна дисфункція. Застосування даного лікувально-профілактичного комплексу у вагітних жінок із супутнім ожирінням доводить свою ефективність враховуючи відсутність випадків тяжкої та ранньої прееклампсії.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Тяжелая преэклампсия и задержка роста плода: отдаленные прогнозы для матерей и потомства / Е. Л. Долгополова [и др.] // Акушерство и гинекология. - 2020. - № 12. - С. 100-107. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ -- PREGNANCY COMPLICATIONS, CARDIOVASCULAR
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
ПЛОДА РАЗВИТИЯ ЗАДЕРЖКА -- FETAL GROWTH RETARDATION
БЕРЕМЕННОСТИ ИСХОД -- PREGNANCY OUTCOME
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
МАТЕРИНСКАЯ СМЕРТНОСТЬ -- MATERNAL MORTALITY
ПЛОДА СМЕРТНОСТЬ -- FETAL MORTALITY
Дод.точки доступу:
Долгополова, Е. Л.
Ломова, Н. А.
Караева, А. Л.
Зубков, В. В.
Шмаков, Р. Г.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




   
    Особенности церебрального кровотока при тяжелой преэклампсии и эклампсии / И. С. Сидорова [и др.] // Акушерство и гинекология. - 2020. - № 12. - С. 90-99. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ -- PREGNANCY COMPLICATIONS, CARDIOVASCULAR
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
ЭКЛАМПСИЯ -- ECLAMPSIA
МОЗГА ГОЛОВНОГО КРОВООБРАЩЕНИЕ -- CEREBROVASCULAR CIRCULATION
ГЕМОДИНАМИКА -- HEMODYNAMICS
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ ДОППЛЕРОВСКАЯ -- ULTRASONOGRAPHY, DOPPLER
ЭХОКАРДИОГРАФИЯ ДОППЛЕРОВСКАЯ -- ECHOCARDIOGRAPHY, DOPPLER
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ ДОППЛЕРОВСКАЯ ТРАНСКРАНИАЛЬНАЯ -- ULTRASONOGRAPHY, DOPPLER, TRANSCRANIAL
Дод.точки доступу:
Сидорова, И. С.
Никитина, H. A.
Тардов, М. В.
Стулин, И. Д.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Капустин, Р. В.
    Предикторы преэклампсии у беременных с сахарным диабетом / Р. В. Капустин, Е. М. Цыбук // Акушерство и гинекология. - 2020. - № 12. - С. 54-61. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
БЕРЕМЕННОСТЬ У БОЛЬНЫХ ДИАБЕТОМ -- PREGNANCY IN DIABETICS
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
БИОЛОГИЧЕСКИЕ МАРКЕРЫ -- BIOLOGICAL MARKERS
Дод.точки доступу:
Цыбук, Е. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)


Шифр: АР6/2020/12
   Журнал

Акушерство и гинекология [Текст] : научно-практический журнал/ главный редактор Г.Т. Сухих. - Москва : Медицина, Основан в 1922 г. - . - ISSN 0300-9092 (печ. вер.)2412-5679 (эл. вер.). - Виходить щомісячно
2020р. № 12
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)