Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148914

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (2)Матеріали конференцій (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Хухліна, О. С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 85
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-85 
1.


    Хухліна, О. С.
    Ефективність корекції оксидантного стресу при неалкогольному стеатогепатиті та діабетичній хворобі нирок у хворих на цукровий діабет 2 типу / О. С. Хухліна, З. Я. Коцюбійчук, А. А. Антонів // Український терапевтичний журнал. - 2021. - N 3. - С. 35-40. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-~главная:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (диетотерапия, кровь, лекарственная терапия, осложнения)
ДИАБЕТИЧЕСКИЕ НЕФРОПАТИИ -- DIABETIC NEPHROPATHIES (диетотерапия, кровь, лекарственная терапия, осложнения, этиология)
ПЕЧЕНИ ЖИРОВАЯ ДИСТРОФИЯ -- FATTY LIVER (диетотерапия, кровь, лекарственная терапия, осложнения, этиология)
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС -- OXIDATIVE STRESS (действие лекарственных препаратов)
Дод.точки доступу:
Коцюбійчук, З. Я.
Антонів, А. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.
Шифр: УУ21/2021/3
   Журнал

Український терапевтичний журнал [Текст] : спеціалізоване науково практичне видання терапевтів і сімейних лікарів/ головний редактор Г.Д. Фадєєнко. - К. : ПП «ІНПОЛ ЛТМ», Заснований з 1998 році - . - ISSN 1605-7295. - Періодичність hi
2021р. № 3
Зміст:
Є примірники у відділах:
ЧЗ Прим. 3 (вільний)

Найти похожие
Перейти до описів статей

3.


   
    Патогістологічні особливості формування синдрому перевантаження залізом у хворих на стеатогепатит залежно від етіології / Т. М. Антофійчук [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 4. - С. 3-9. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ -- LIVER DISEASES (этиология)
ЖЕЛЕЗО -- IRON (вредные воздействия)
ПЕЧЕНЬ -- LIVER (цитология)
Анотація: Мета роботи – вивчити окремі патогістологічні особливості формування синдрому перевантаження залізом у хворих на стеатогепатит залежно від його етіології. Матеріали і методи. Проведений аналіз біоптатів печінки 30 хворих на неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) та 20 хворих на алкогольний стеатогепатит (АСГ). Морфологічне дослідження печінки здійснювали за стандартною методикою. Гістопатологічні особливості печінки встановлювали на основі методики забарвлення гематоксиліном та еозином, з підтвердженням, у разі необхідності, гістохімічними методами – забарвлення на жир (метод із суданом-ІІІ) та на колагенові волокна (метод із хромотропом-водним блакитним за Н.З.Слінченко). Мікроспектрофотометричні дослідження виконані з використанням цитологічного аналізатора з програмним забезпеченням «ВидеоТест - Размер 5,0» (2000). Результати. При гістохімічних дослідженнях тривалентного заліза в клітинах печінки в цілому виявлені ті ж закономірності, що і для двовалентного заліза, тобто при АСГ оптична густина є у середньому вищою в 1,3 раза (р0,05), ніж при НАСГ. Забарвлення на тривалентне залізо менш інтенсивне, ніж на двовалентне залізо. У хворих на алкогольний стеатогепатит має місце синдром перевантаження залізом із підвищеним накопиченням його як 2+-, так 3+-валентної форми у клітинах печінки – ретикулоендотеліоцитах та гепатоцитах. Висновки. У клітинах печінки хворих на алкогольний стеатогепати (ретикулоендотеліоцитах та гепатоцитах) має місце синдром перевантаження залізом із підвищеним накопиченням його як 2+-, так 3+-валентної форми. При алкогольному стеатогепатиті оптична густина гістохімічного забарвлення на залізо 2+ у ретикулоендотеліоцитах печінки в 1,2 раза, а у гепатоцитах – в 1,3 раза вища, ніж при неалкогольному стеатогепатиті, незалежно від наявності чи відсутності супутньої анемії. При алкогольному стеатогепатиті оптична густина гістохімічного забарвлення на залізо 3+ у ретикулоендотеліоцитах печінки та гепатоцитах у 1,3 раза вища, ніж при неалкогольному стеатогепатиті, і також не залежить від наявності анемії.
Дод.точки доступу:
Антофійчук, Т. М.
Давиденко, І. С.
Хухліна, О. С.
Антофійчук, М. П.
Гайдичук, В. С.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


   
    Патоморфологія фіброзувальних процесів у печінці та легенях у хворих на неалкогольний стеатогепатит та ожиріння за коморбідності з хронічним обструктивним захворюванням легень / О. Є. Гринюк [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 18-26. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (диагностика)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (диагностика)
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE (диагностика)
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
Анотація: Мета дослідження – вивчити гістохімічні та гістологічні особливості тканин печінки та легень у хворих на неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) та ожиріння за умов коморбідного перебігу з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ). Матеріал та методи. Використано матеріал автопсії 27 випадків НАСГ, у тому числі 13 випадків НАСГ та ожиріння І ступеня (1-ша група), 14 випадків НАСГ, ожиріння І ступеня із коморбідним ХОЗЛ ІІ-ІІІ стадії (2-га група). Групи порівняння включали матеріал автопсії 12 хворих на ізольоване ХОЗЛ ІІ-ІІІ ст. (3-тя група), а також 11 практично здорових осіб (ПЗО), основними причинами смерті яких була політравма або черепно-мозкова травма чи раптова коронарна смерть. Групи були рандомізовані за віком, статтю, ступенем ожиріння. Середній вік хворих нараховував (59,3±3,21) років. Результати. У 2-й групі об’єм сполучної тканини (СТ) у паренхімі печінки в 1,9 разів перевищував показник у 1-й групі (р0,05), питомий об’єм колагенових волокон – в 1,4 раза, оптична густина забарвлення колагенових волокон – в 1,2 раза (р0,05). У 2-й групі встановлено максимальне пошкодження респіраторних відділів легень (РВЛ) за відсотком заповнення їх просторів десквамованими клітинами (більше у 9,4 раза порівняно з ПЗО, у 1,3 раза порівняно з показником у 3-й групі); питомий об’єм кровоносних судин у перибронхіальній СТ зростав в 1,4 раза (р0,05), максимально вираженими були явища тромбозу венозних судин як у перибронхіальній СТ, так і в РВЛ (перевищують показник у 3-й групі в 1,2 раза та у 2,4 раза відповідно) (р0,05). У хворих 2-ї групи відмічаються найвищі серед всіх груп дослідження показники питомого об’єму сполучної тканини у легенях (19,8±0,37 (р0,05)). Висновки. Коморбідне ХОЗЛ у хворих на НАСГ та ожиріння сприяло вищому ступеню активації компонентів сполучної тканини у паренхімі печінки порівняно з показниками при НАСГ на тлі ожиріння без ХОЗЛ, зі зростанням об’єму сполучної тканини (в 1,9 раза, р0,05), питомого об’єму колагенових волокон (в 1,4 раза, р0,05), оптичної густини забарвлення колагенових волокон (в 1,2 раза, р0,05).
Дод.точки доступу:
Гринюк, О. Є.
Давиденко, І. С.
Хухліна, О. С.
Антонів, А. А.
Гайдичук, В. С.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


    Антофійчук, Т. М.
    Ефективність застосування плазмаферезу у хворих на стеатогепатит із ожирінням і гіперсидеремією / Т. М. Антофійчук, О. С. Хухліна, М. П. Антофійчук // Клінічна та експериментальна патологія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 10-17. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE (диагностика)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (диагностика)
ПЛАЗМАФЕРЕЗ -- PLASMAPHERESIS (использование)
ЖЕЛЕЗО -- IRON (токсичность)
Анотація: Мета дослідження – встановити ефективність дискретного плазмаферезу у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки із гіперсидеремією, гіперферитинемією та супутнім ожирінням. Матеріали і методи. В основі дослідження лежать клінічні спостереження за 18 хворими на неалкогольний стеатогепатит із гіперферитинемією та супутнім ожирінням. Кожному пацієнту впродовж 10-14 днів проводили, окрім базової терапії, сеанси дискретного плазмаферезу, із вилученням за одну процедуру 17-20% об’єму циркулюючої плазми (ОЦП), загалом близько 1-1,5 ОЦП. Результати. У результаті проведеного двотижневого лікування значно покращилося самопочуття пацієнтів, збільшилася працездатність, знизились попередньо підвищені рівні феритину (в 1,29 раза – у чоловіків і в 1,21 раза – у жінок), сироваткового заліза (у 2,7 раза). Також суттєво знизилися первинно підвищений рівень загального холестеролу (у 2,34 раза), причому за рахунок саме ЛПДНЩ (у 7,86 раза) та триацилгліцеролів – у 9,78 раза. Коефіцієнт атерогенності знизився з 3,8 до 1,5 (у 2,5 раза). Зазнали редукції і вміст сечової кислоти – в 1,77 раза, активність аланінамінотрансферази (АЛТ) – в 1,55 раза, лактатдегідрогенази (ЛДГ) – в 1,77 раза, лужної фосфатази (ЛФ) – в 1,42 раза, гамма-глутамілтрансферази (ГГТП) – у 4,0 раза (р0,05). Висновки. Включення до лікувальної програми неалкогольного стеатогепатиту за коморбідності з гіперферитинемією та ожирінням сеансів дискретного плазмаферезу дає змогу впродовж двох тижнів суттєво знизити первинно підвищений вміст у крові феритину, сироваткового заліза, ЛПДНЩ, триацилгліцеролів, холестеролу, активність АЛТ, ЛДГ, ЛФ, ГГТП.
Дод.точки доступу:
Хухліна, О. С.
Антофійчук, М. П.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.
Шифр: КУ27/2021/20/1
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал/ головний редактор В.Ф. Мислицький. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, Заснований у квітні 2002 року - . - ISSN 1727-4338. - Періодичність hi
2021р. Т. 20 № 1
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

7.


    Антофійчук, Т. М.
    Оптимізація лікування хворих на алкогольний стеатогепатит із урахуванням коморбідних анемічних станів та контамінації H. pylori / Т. М. Антофійчук, О. С. Хухліна, М. П. Антофійчук // Буковинський медичний вісник. - 2021. - Т. 25, № 3. - С. 3-11. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ АЛКОГОЛЬНЫЕ -- LIVER DISEASES, ALCOHOLIC (лекарственная терапия)
АНЕМИЯ -- ANEMIA (этиология)
HELICOBACTER PYLORI -- HELICOBACTER PYLORI
Анотація: Проспективне дослідження хворих на алкогольний стеатогепатит (АСГ) показало, що у 40 % пацієнтів з АСГ встановлено анемічні стани (АС), серед яких вітамін В12-дефіцитну анемію зареєстровано – у 17,5 % випадків, анемію хронічного захворювання (АХЗ) - у 10,0 % випадків та гемолітичну анемію (ГА) – у 12,5 % випадків. У хворих на СГ змішаної (у т.ч. алкогольної) етіології (СГЗЕ) АС встановлено у 32,0 %: вітамін В12 – дефіцитну – у 16,0 %, АХЗ - у 8,0 % та гемолітичну – у 8,0 % пацієнтів. У хворих на АСГ контамінація Н.pylori була наявна у 32 (80,0 %) осіб, у тому числі в 100 % пацієнтів з В12-дефіцитною анемією. Серед пацієнтів зі СГЗЕ Н.pylorі був виявлений у 100,0 % осіб з АС. Застосування Гепадифу в комплексній терапії АСГ сприяло усуненню або зниженню інтенсивності основних клінічних синдромів (астено-вегетативного, диспепсичного, холестатичного, гепато-, спленомегалії, стеатозу печінки) та біохімічних синдромів (мезенхімально-запального, холестазу, ПКН), що перевищувало за ефективністю традиційну терапію у межах 1,3-4,3 раза (р0,05), а також вищу ефективність лікування хворих на АСГ із анемічним синдромом у 6,0 раза (р0,05). Ефективність ерадикації Н.pylorі в основній та контрольній групах із застосуванням 3-компонентної програми першої лінії за даними тесту випорожнення була однакова (відповідно 85,7 % та 84,2% (р0,05)), однак у 57,9% пацієнтів контрольної групи на тлі антибактеріальної терапії посилились або з’явились симптоми диспепсії, у той час як в основній групі будь-яких проявів побічної дії ліків упродовж дослідження не встановлено.
Дод.точки доступу:
Хухліна, О. С.
Антофійчук, М. П.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.
Шифр: БУ5/2021/25/3
   Журнал

Буковинський медичний вісник [Текст] : український науково-практичний журнал/ головний редактор Т.М. Бойчук. - Чернівці : БДМУ, Заснований у лютому 1997 року - . - ISSN 1684-7903. - Періодичність hi
2021р. Т. 25 № 3
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

9.


   
    Гістопатологічні особливості печінки при неалкогольному та алкогольному стеатогепатитах залежно від наявності супутньої анемії / Т. М. Антофійчук [та ін.] // Буковинський медичний вісник. - 2021. - Т. 25, № 1. - С. 3-10. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПЕЧЕНЬ -- LIVER (анатомия и гистология)
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE (осложнения)
ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ АЛКОГОЛЬНЫЕ -- LIVER DISEASES, ALCOHOLIC (осложнения)
АНЕМИЯ -- ANEMIA
Анотація: Мета дослідження. Вивчити окремі гістопатологічні зміни печінки при стеатогепатиті різної етіології за умов наявної анемії. Матеріал і методи. Проаналізовано біоптати печінки 30 хворих на неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) та 20 хворих на алкогольний стеатогепатит (АСГ). Морфологічне дослідження печінки здійснювали за стандартною методикою. Гістопатологічні особливості печінки встановлювали на основі методики забарвлення гематоксиліном та еозином з підтвердженням, у разі необхідності, гістохімічними методами – забарвлення на жир (метод із суданом-ІІІ) та на колагенові волокна (метод із хромотропом-водним блакитним за Н.З.Слінченко). Мікроспектрофотометричні дослідження виконані з використанням цитологічного аналізатора з програмним забезпеченням «ВидеоТест - Размер 5,0» (2000). Результати. За низкою параметрів встановлені статистичні розбіжності в середніх тенденціях за допомогою непараметричного методу Манна-Уітні (p0,05). Некроз гепатоцитів був найбільше вираженим у хворих на АСГ з анемією, зокрема, понад третина гепатоцитів у цих пацієнтів мали ознаки колікваційного некрозу і був більш вираженим при АСГ, ніж при НАСГ. НАСГ з анемією супроводжувався більш вираженим некрозом гепатоцитів, ніж НАСГ без анемії. При АСГ без анемії відсоток уражених гепатоцитів був у середньому приблизно таким, як і при НАСГ без анемії. Жирова дистрофія гепатоцитів виявлялася у всіх хворих на НАСГ та АСГ, однак вираженість цього загально-патологічного процесу була не однаковою. Висновки. За коморбідності жирової хвороби печінки з анемією як при неалкогольному стеатогепатиті, так і при алкогольному стеатогепатиті формується значно вищий відсоток уражених оборотним набуханням гепатоцитів, що збігається з тенденціями за онкозом гепатоцитів. Анемія впливає на характер розростання сполучної тканини при неалкогольному стеатогепатиті та алкогольному стеатогепатиті (при алкогольному стеатогепатиті питомий об’єм сполучної тканини був вищим, ніж при неалкогольному стеатогепатиті). Водночас, інтенсивність регенераторних процесів у печінці (проточкові реакції печінки) найбільше виражені у пацієнтів із анемією, а максимально – при алкогольному стеатогепатиті.
Дод.точки доступу:
Антофійчук, Т. М.
Давиденко, І. С.
Хухліна, О. С.
Антофійчук, М. П.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


   
    Інтенсивність оксидативного стресу при коморбідному перебігу неалкогольного стеатогепатиту та діабетичної хвороби нирок у хворих на цукровий діабет 2-го типу / О. С. Хухліна [и др.] // Світ медицини та біології = World of Medicine and Biology : науковий, медичний, екологічний журнал. - 2021. - № 3. - С. 175-178. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2079-8334


MeSH-~главная:
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС -- OXIDATIVE STRESS
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
АПОПТОЗ -- APOPTOSIS
ГОМЕОСТАЗ -- HOMEOSTASIS
Кл.слова (ненормовані):
КВАРЦЕТИН
Анотація: Обстежено в динаміці лікування 75 хворих на неалкогольний стеатогепатит із коморбідними цукровим діабетом типу 2 середньої важкості та діабетичною хворобою нирок І-IV стадій. Встановлено, що коморбідний перебіг неалкогольного стеатогепатиту та діабетичної хвороби нирок у хворих на цукровий діабет типу 2 супроводжується істотним зростанням інтенсивності оксидативного стресу, що супроводжується зростанням вмісту в крові проміжних та кінцевих продуктів пероксидного окиснення ліпідів та окиснювальної модифікації білків у межах 1,9-2,3 рази (р<0,05). Пошкоджуюча дія оксидативного стресу у хворих на цукровий діабет типу 2 призводить до активації процесів апоптозу гепатоцитів із підвищенням вмісту в крові цитокератину-18 (у 7,5 рази, р<0,05), вміст якого корелює із ступенем оксидативного стресу, інтенсивністю пошкодження печінки та стадією діабетичної хвороби нирок (р<0,05). Оксидативний стрес підвищує ризик пошкодження ендотелію атеросклеротичним процесом через гіперпродукцію гомоцистеїну (у 3,9 рази, р<0,05), що сприяє прогресуванню діабетичної хвороби нирок. Застосування Кверцетину у комплексній терапії неалкогольного стеатогепатиту та цукрового діабету типу 2 із діабетичною хворобою нирок сприяє вірогідному зниженню інтенсивності оксидативного стресу, підсиленню активності чинників антиоксидантного захисту (вмісту в еритроцитах відновленого глутатіону, активності глутатіонпероксидази, каталази), наслідком чого є істотне зниження процесів апоптозу гепатоцитів (зниження вмісту цитокератину-18 у 1,7 рази) та пошкодження ендотелію (зниження вмісту в крові гомоцистеїну у 1,9 рази) (р<0,05).
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Хухліна, О. С.
Коцюбійчук, З. Я.
Антонів, А. А.
Мандрик, О. Є.
Воєвідка, О. С.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

11.
Шифр: СУ33/2021/3
   Журнал

Світ медицини та біології [Текст] : науковий, медичний, екологічний журнал/ головний редактор В.М. Ждан. - Полтава : Полтавський державний медичний університет, кафедра гістології, цитології та ембріології, Заснований в травні 2005 року - . - ISSN 2079-8334. - Періодичність hi
2021р. № 3
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

12.


   
    Патогенетичне обгрунтування застосування антралю пацієнтам із коморбідним перебігом неалкогольного стеатогепатиту, ожиріння та хронічного обструктивного захворювання легень – вплив на компоненти сполучної тканини та вміст у крові гідрогену сульфіду / О. С. Хухліна, О. Є. Гринюк, О. І. Рощук // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2021. - № 2(160). - С. 148-152. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
СУЛЬФИДЫ -- SULFIDES
ЦИРРОЗЫ ПЕЧЕНИ -- LIVER CIRRHOSIS
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
Анотація: В роботі оцінена ефективність Антралю та його влив на фіброзоутворюючі процеси в печінці та легенях. У дослідження було включено 60 пацієнтів з неалкогольним стеатогепатитом (НАСГ), ожирінням І ст. та хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) 2-3В, D, з яких 32 хворих на ХОЗЛ 2В (1 група) та 28 хворих (2 група) на ХОЗЛ 3D отримували терапію ХОЗЛ (Симбікорт Турбухалер (будесонід 160 мкг/д + формотеролу фумарат 4,5 мкг/д) (АстраЗенека АБ, Швеція) інгаляційно 2 рази в день 60 днів; Беродуал (іпратропіум/ фенотерол (250/500 мкг/мл) (Інститут де Ангелі, Італія / Берінгер Інгельхайм Інтернешнл ГмбХ) небулайзерні інгаляції 2 рази в день, Азитроміцин (Азитро Сандоз, Сандоз Україна) 500 мг 1 раз в день 10 днів, а також з метою лікування НАСГ пацієнти отримували препарат Антраль (Фармак, Україна) в дозі 200 мг 3 рази в день упродовж 60 днів. Нами було встановлено, що у хворих на НАСГ із коморбідним ХОЗЛ, що виникли на тлі ожиріння істотно підвищений синтез колагену відповідно у хворих 1 та 2 груп у 2,6 та 3,4 рази порівняно з групою ПЗО (р0,05). Дані процеси супроводжувалися дефіцитом гідрогену сульфіду, відповідно у 1,5 та 2,8 рази (р0,05) у порівнянні з показником у ПЗО. Препарат Антраль при призначенні курсом упродовж 60 днів хворим на НАСГ на тлі ожиріння із коморбідним ХОЗЛ вірогідно гальмує процеси синтезу колагену IV типу та вуглеводно-білкових компонентів позаклітинного матриксу печінки та легень, ймовірно посилює їх деградацію та сприяє відновленню пулу гідрогену сульфіду в крові. Комплексна терапія з використанням Антралю сприяє гальмуванню фіброзування печінки із вірогідним зниження інтегрального показника FibroTest у 1,2 рази (р0,05).
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Хухліна, О. С.
Гринюк, О. Є.
Рощук, О. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

13.
Шифр: ВУ12/2021/2(160)
   Журнал

Вісник проблем біології і медицини [Текст] : український науково-практичний журнал/ головний редактор В.М. Ждан. - Полтава : ПДМУ, Засновано у листопаді 1993 року - . - ISSN 2077-4214. - Періодичність hi
2021р. № 2(160)
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

14.


   
    Вплив антралю на оксидантно-антиоксидантний гомеостаз у хворих на хронічний панкреатит / О. С. Хухліна [та ін.] // Буковинський медичний вісник. - 2020. - Т. 24, № 2. - С. 140-148. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC (лекарственная терапия)
ГОМЕОСТАЗ -- HOMEOSTASIS (действие лекарственных препаратов)
Анотація: Мета дослідження – встановити ефективність впливу Антралю в лікуванні хронічного панкреатиту (ХП) у фазі загострення на підставі комплексної оцінки клінічного перебігу ХП та оксидантно-антиоксидантного гомеостазу. Матеріал і методи. Обстежено 52 хворих на ХП змішаної етіології у фазі загострення середньої тяжкості. Для визначення ефективності лікування за випадковою ознакою сформовано дві репрезентативні групи пацієнтів. Середній вік хворих становив (41,3±4,5) років. Дизайн досліджень передбачав клінічні, лабораторні, біохімічні дослідження крові, імуноферментні методи, біохімічний аналіз дуоденального вмісту, копрограму, ультрасонографію (УСГ) підшлункової залози. Аналіз клінічних, УСГ проявів ХП, біохімічних, лабораторних показників функціонального стану підшлункової залози проводили за загальноприйнятими методиками, які досліджували в динаміці через 30 днів лікування. Результати. У хворих на ХП до лікування встановлено значну інтенсивність оксидативного стресу зі зростанням вмісту в крові проміжних та кінцевих продуктів пероксидного окиснення ліпідів (в 1,6-1,7 раза, р0,05), окиснювальної модифікації білків (у 2,3 раза, р0,05), індукції нітрозитивного стресу (в 1,5 раза, р0,05), які виникли на тлі істотного дефіциту в крові відновленого глутатіону (в 1,3 раза, р0,05) і супроводжувалися компенсаторним напруженням активності каталази (зростання в 1,5 раза, р0,05). Призначення Антралю на тлі комплексної терапії загострення ХП упродовж 30 днів призвело до істотної корекції оксидантно-антиоксидантного гомеостазу у хворих на ХП із вірогідним зниженням вмісту в крові малонового альдегіду (в 1,3 раза, р0,05), ізольованих подвійних зв’язків (в 1,5 раза, р0,05), альдегід- та кетондинітрофенілгідразонів основного характеру (в 1,8 раза, р0,05), нітритів/нітратів (в 1,5 раза, р0,05) завдяки вірогідному зростанню та нормалізації вмісту в еритроцитах відновленого глутатіону (в 1,3 раза, р0,05), нормалізації активності каталази, що супроводжувалось вірогідним усуненням клінічних проявів загострення ХП: астеновегетативного синдрому (OR
Дод.точки доступу:
Хухліна, О. С.
Дудка, І. В.
Дудка, Т. В.
Смандич, В. С.
Павлюк, В. О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

15.


   
    Патогістологічні та гістохімічні особливості змін тканини печінки при неалкогольному стеатогепатиті залежно від наявності ішемічної хвороби серця / О. С. Хухліна [та ін.] // Буковинський медичний вісник. - 2020. - Т. 24, № 1. - С. 167-173. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПЕЧЕНЬ -- LIVER (анатомия и гистология)
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE (осложнения)
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
Анотація: Мета дослідження — з’ясування патогістологічних та гістохімічних особливостей змін тканини печінки при неалкогольному стеатогепатиті (НАСГ) за коморбідності з ожирінням та ішемічною хворобою серця (ІХС) порівняно з перебігом НАСГ на тлі ожиріння. Матеріал і методи. Для дослідження взято 18 зразків автопсійного матеріалу печінки померлих із НАСГ та ожирінням І ступеня, віком від 40 до 70 років, серед яких у 9 осіб прижиттєво встановлений НАСГ, ожиріння та у 9 — НАСГ, ожиріння та ІХС. Морфологічне дослідження печінки здійснювали за стандартною методикою. Зрізи забарвлювали гематоксиліном та еозином з оглядовою метою. Для виявлення компонентів сполучної тканини використали методики забарвлення гістологічних зрізів хромотропом-водним-блакитним за методом Н. З. Слінченка та бромфеноловим синім за методом Mikel Calvo. Результати. При НАСГ на тлі ожиріння та ІХС відсоток гепатоцитів із стеатозом є у 2,5 раза вищим (р0,05) порівняно з НАСГ без патології міокарда. За коморбідності НАСГ із ІХС істотно зростає відсоток гепатоцитів у стані зернистої або гідропічної дистрофії (в 1,2 раза (р0,05)) та відсоток гепатоцитів з ознаками загибелі — переважно некрозу (в 1,6 раза (р0,05)), іноді апоптозу. У хворих на НАСГ загальний відсоток гепатоцитів у стані альтерації (дистрофія, некроз чи апоптоз) є суттєво нижчим (60,9%) (р0,05), ніж у хворих на НАСГ та ІХС (99,4%). За коморбідності НАСГ, ожиріння та ІХС у 100% випадків реєструвався ліпофусциноз гепатоцитів проти 33,3% випадків НАСГ без ІХС (р0,009). Коморбідна ІХС за НАСГ на тлі ожиріння призводить до збільшення питомого об’єму сполучної тканини у паренхімі печінки — у 2,1 раза порівняно з НАСГ (р0,05), а також до вищого ступеня її дозрівання. Висновок. При неалкогольному стеатогепатиті у хворих на ішемічну хворобу серця розвиваються зміни, які знаходяться в тісному патогенетичному зв’язку між собою і полягають у венозному застої та гіпоксії печінки та стійкою активізацією вільнорадикальних процесів. Вказані процеси призводять до стійких морфологічних змін значної давності в тканині печінки з розростанням та ущільненням, більшим ступенем дозрівання сполучної тканини і пов’язані з активізацією фібробластів печінки.
Дод.точки доступу:
Хухліна, О. С.
Кузьмінська, О. Б.
Давиденко, І. С.
Антонів, А. А.
Антофійчук, Т. М.
Коцюбійчук, З. Я.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

16.


   
    Оптимізація лікування неалкогольного стеатогепатиту у хворих на ожиріння за коморбідності з хронічним обструктивним захворюванням легень: корекція дисліпідемії та інсулінорезистентності / О. С. Хухліна [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 1. - С. 105-113. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE (лекарственная терапия)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
ДИСЛИПИДЕМИЯ -- DYSLIPIDEMIAS (лекарственная терапия)
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ -- INSULIN RESISTANCE
Анотація: Мета дослідження – визначення ефективності застосування антралю та комбінації антралю із фітостатином щодо впливу на стан ліпідного спектру крові, глікемії, ступінь інсулінорезистентності у хворих на неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) на тлі ожиріння за коморбідності з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ). Матеріал та методи. Обстежено 90 хворих на НАСГ із ожирінням І ст. та ХОЗЛ 2-3 D, з яких 25 хворих (1 група – контрольна) отримували базисну терапію НАСГ (Ессенціалє форте Н (Санофі-Авенсис / Наттерман енд Сайї ГмбХ) 300 мг по 2 капс. 3 рази в день) 60 днів та терапію ХОЗЛ (Симбікорт Турбухалер (будесонід 160 мкг/д + формотеролу фумарат 4,5 мкг/д) (АстраЗенека АБ, Швеція) інгаляційно 2 рази в день 60 днів; Беродуал (іпратропіум / фенотерол (250/500 мкг/мл) (Інститут де Ангелі, Італія / Берингер Інгельхайм Інтернешнл ГмбХ) небулайзерні інгаляції 2 рази в день, Азитроміцин (Азитро Сандоз, Сандоз Україна) 500 мг 1 раз в день 10 днів. Друга група (основна, 2) 35 хворих на НАСГ із ожирінням І ст. та ХОЗЛ 2-3 D, крім аналогічної базисної терапії ХОЗЛ, у якості гепатопротектора отримували Антраль (Фармак, Україна) 200 мг 3 рази в день 60 днів. Третя група (основна, 3) 30 хворих на НАСГ із ожирінням І ст. та ХОЗЛ 2-3 D, окрім аналогічної базисної терапії ХОЗЛ, у якості гепатопротектора отримували Антраль (Фармак, Україна) 200 мг 3 рази в день та, додатково, Фітостатин (Поліконазол) (ООО ОмніФарма, Україна) 20 мг після вечері упродовж 60 днів. Середній вік пацієнтів становив (55,7±3,22) років. Групу контролю сформували з 30 практично здорових осіб (ПЗО). Результати. Концентрація загальних ліпідів у крові пацієнтів 1-ї групи після лікування знизилась невірогідно і перевищувала нормативні значення (р0,05), а у хворих 2 та 3-ї груп – знизилась відповідно на 15,6 % та 23,3 % (р0,05). Вміст у крові загального холестеролу вказує на його вірогідне зниження в усіх групах спостереження – на 9,2 %, 19,3 % та 23,9 % (р0,05) порівняно з показником до лікування, все ж перевищуючи показник у ПЗО (р0,05). Підвищений до лікування вміст у крові триацилгліцеролів вірогідно знижувався лише у хворих 2 та 3 груп – відповідно на 22,2 % та 31,5 % (р0,05), однак нормативних значень не досяг. Водночас у пацієнтів 1-ї групи зміни в динаміці лікування були незначні (р0,05). Аналіз показників постпрандіальної глікемії у хворих 1-ї, 2 та 3-ї груп показав зниження вмісту глюкози відповідно на 10,6 %, 21,3 % та 21,9 % (р0,05) порівняно з показниками до лікування (р0,05) із нормалізацією показника. Індекс HOMA IR знижений натще (відповідно у 1, 2, 3 групах – на 11,1 %, 46,2 % та 46,8 % (р0,05). Висновки. Встановлено потужний вплив комбінації засобів антралю та фітостатину (поліконазолу) щодо корекції ліпідного дистрес-синдрому із вірогідним зниженням вмісту в крові загального холестеролу, триацилгліцеролів, холестеролу ліпопротеїнів низької щільності (р0,05), що супроводжувалось вірогідним зниженням ступеня стеатозу печінки. У динаміці лікування антралем та фітостатином упродовж 60 днів хворих на НАСГ із супровідними ХОЗЛ та ожирінням істотно знизився підвищений до лікування вміст у крові інсуліну, нормалізувався вміст у крові постпрандіальної глюкози, істотно знизився ступінь інсулінорезистентності (р0,05).
Дод.точки доступу:
Хухліна, О. С.
Гринюк, О. Є.
Антонів, А. А.
Каньовська, Л. В.
Мандрик, О. Є.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

17.


   
    Клінічна ефективність антралю у хворих на хронічний панкреатит / О. С. Хухліна [и др.] // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2020. - Т. 20, № 2. - С. 102-107 : табл. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC
АНТИОКСИДАНТНОЙ РЕАКЦИИ ЭЛЕМЕНТЫ -- ANTIOXIDANT RESPONSE ELEMENTS
Анотація: Проведені дослідження патогенезу хронічного панкреатиту доводять важливу роль системного запалення, чинників протеїназо-інгібіторної системи із зростанням пошкоджуючого впливу системного протеолізу, порушення оксидантно-антиоксидантного гомеостазу, змін ліпідного та білкового спектру крові, які у сукупності сприяють гальмуванню репаративних процесів та активації процесів фіброзування підшлункової залози. Мета дослідження. Встановити ефективність застосування Антралю у лікуванні хронічного панкреатиту у фазі загострення на підставі комплексної оцінки клінічного перебігу хронічного панкреатиту та структурно-функціональних порушень підшлункової залози. Матеріал та методи. Обстежено 52 хворих на хронічний панкреатит змішаної етіології у фазі загострення середньої тяжкості. Перша група (група 1, контрольна) – 24 особи, отримувала базисне лікування упродовж 30 днів. Основна (група 2) – 28 осіб, крім базисної терапії отримувала Антраль (Фармак ОАО, Київ) по 1 таблетці (200 мг) 3 рази на день упродовж 30 днів. Групу порівняння склали 30 практично здорових осіб відповідного віку та статі. Результати дослідження. Через 4 тижні від початку терапії астено-вегетативний синдром значно меншої інтенсивності зберігався лише у 2 осіб (7,1%) 2 групи, тоді як в 1 групі він залишався у 17 хворих. У той же термін у всіх хворих 2 групи (100,0%) зникли біль та відчуття важкості в епігастральній ділянці, біль у лівій та правій підреберній ділянці, а також практично не турбувала нудота. Позитивним проявом ефективності лікування було відновлення фізичної працездатності у 100,0% хворих 2 групи. Аналізуючи показники, які характеризують фазу загострення хронічного панкреатиту, слід зазначити вищу ефективність лікувальної програми у хворих 2 групи. Так, динамічні показники активності α-амілази у крові на тлі встановленої до лікування гіперферментемії у фазі загострення хронічного панкреатиту після 30 днів лікування істотно знизились в обох групах спостереження, однак у хворих 2 групи синдром відхилення ферментів у кров був усунутий у 100% пацієнтів, у той час, як у 1 групі – лише у 58,3%. Динаміка показників синдрому запалення у хворих на хронічний панкреатит (за вмістом у крові С-реактивного протеїну) вказує на його повне усунення у 96,4% пацієнтів 2 групи проти 29,2% хворих 1 групи. Аналіз динамічних показників вмісту еластази-1 у випорожненнях пацієнтів з хронічним панкреатитом на 30-й день лікування вказує на істотне зростання показника лише в 2 групі спостереження. Встановлено відновлення секреторної здатності підшлункової залози у 78,6% хворих 2 групи проти 20,8% хворих 1 групи.Висновки. Комплексна терапія хворих на хронічний панкреатит із застосуванням Антралю на тлі комплексної терапії призвела до швидшого, у порівнянні з лише традиційною терапією, досягнення клінічної ремісії хронічного панкреатиту, усунення запального набряку підшлункової залози, гіперферментемії, запалення, відновлення зовнішньої секреції підшлункової залози.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Хухліна, О. С.
Дудка, І. В.
Дудка, Т. В.
Смандич, В. С.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

18.
Шифр: АУ20/2020/20/2
   Журнал

Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії [Текст] : науково-практичний журнал/ головний редактор В.М. Ждан. - Полтава : ПДМУ, Заснований в 2001 році - . - ISSN 2077-1096. - Періодичність hi
2020р. Т. 20 № 2
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

19.


   
    Особливості системи медичної освіти у вищій медичній школі Ганновера / Д. В. Шорікова [та ін.] // Буковинський медичний вісник. - 2019. - Т. 23, № 4. - С. 174-178. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ -- EDUCATION, MEDICAL (тенденции)
Анотація: Мета роботи — розглянути особливості системи медичної освіти у вищій медичній школі Ганновера. Матеріал і методи. Використовувались методи семантичного оцінювання наукової літератури, порівняння, системного та структурно-логічного аналізу. Результати. У медичних університетах Німеччини впроваджуються проекти медичної освіти, засновані на американській моделі. Ці проекти ґрунтуються на ідеї рівноправної участі теорії та практики. Ключовими моментами є проблемно-орієнтоване навчання, пов'язане з розв’язанням конкретних задач, робота в малих групах, нові форми контролю. Встановлено, що основною концепцією всіх модулів є навчання в клініці. Метою концепції є відмова від стереотипу: "спочатку теорія, потім практика".
Дод.точки доступу:
Шорікова, Д. В.
Шоріков, Є. І.
Геруш, І. В.
Хухліна, О. С.
Горбатюк, І. Б.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

20.


   
    Вплив пролактину сироватки крові на результати ехокардіографії хворих на стабільну стенокардію напруги гастроезофагеальну рефлюксну хворобу / О. С. Хухліна [та ін.] // Буковинський медичний вісник. - 2019. - Т. 23, № 4. - С. 148-155. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПРОЛАКТИН -- PROLACTIN (кровь)
СТЕНОКАРДИЯ СТАБИЛЬНАЯ -- ANGINA, STABLE (кровь)
ЭХОКАРДИОГРАФИЯ -- ECHOCARDIOGRAPHY (использование)
ЖЕЛУДОЧНО-ПИЩЕВОДНЫЙ РЕФЛЮКС -- GASTROESOPHAGEAL REFLUX (кровь)
Анотація: Мета роботи — дослідити можливий вплив рівня пролактину сироватки крові на функціональну здатність міокарда лівого шлуночка хворих на стабільну стенокардію напруги (ССН) та гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ). Матеріал і методи. Обстежено 118 хворих. Серед них 30 хворих на ізольовану ССН (І-ІІ ФК), які склали 2-гу групу дослідження, та 88 хворих на ССН із коморбідною ендоскопічно позитивною ГЕРХ (А, В, С), які увійшли до 1-ї групи дослідження. Групу контролю склали 20 практично здорових осіб (ПЗО). Усім, хворим, включеним у дослідження, та ПЗО було проведено ехокардіографію (ЕхоКГ) з метою визначення морфофункціонального стану міокарда лівого шлуночка (ЛШ) та його скоротливу функцію, визначення рівня пролактину (ПЛ) сироватки крові. Результати. За даними ЕхоКГ, хворих на ССН із коморбідною ГЕРХ показники, які характеризують скоротливу здатність ЛШ: кінцевий діастолічний об’єм ЛШ та фракція викиду (ФВ) ЛШ, є вірогідно нижчими за аналогічні показники як у здорових осіб, так і хворих з ізольованою ССН. Рівень ПЛ сироватки крові хворих на ССН із ГЕРХ є достовірно вищим за рівень ПЛ хворих з ізольованою ССН та у здорових осіб. Частота гіперпролактинемії у хворих на ССН за наявності коморбідної ГЕРХ у 3,1 раза вища та є статистично значущою (OR=3,1183; ДІ 95% 1,326 –7,3331; р0,009) порівняно з ізольованим перебігом ССН. Вміст ПЛ у сироватці крові хворих на ССН та ГЕРХ знаходиться у сильній оберненій кореляційній взаємозалежності (r
Дод.точки доступу:
Хухліна, О. С.
Дрозд, В. Ю.
Антонів, А. А.
Мандрик, О. Є.
Рощук, О. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-85 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)