Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148914

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Федів, О. І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-62 
1.


   
    Фітотерапія при захворюваннях органів дихання: минуле і сьогодення. Огляд літератури / О. І. Федів [та ін.] // Український терапевтичний журнал. - 2021. - N 3. - С. 60-66. - Бібліогр. наприкінці ст.


Рубрики: Бронхилор

MeSH-~главная:
ДЫХАТЕЛЬНЫХ ПУТЕЙ БОЛЕЗНИ -- RESPIRATORY TRACT DISEASES (лекарственная терапия, этиология)
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (лекарственная терапия, этиология)
SARS ВИРУС -- SARS VIRUS (патогенность)
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ОБЗОР -- REVIEW
Дод.точки доступу:
Федів, О. І.
Багрій, В. М.
Волошина, Л. О.
Кушнір, Л. Д.
Вівсянник, В. В.
Ферфецька, К. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.
Шифр: УУ21/2021/3
   Журнал

Український терапевтичний журнал [Текст] : спеціалізоване науково практичне видання терапевтів і сімейних лікарів/ головний редактор Г.Д. Фадєєнко. - К. : ПП «ІНПОЛ ЛТМ», Заснований з 1998 році - . - ISSN 1605-7295. - Періодичність hi
2021р. № 3
Зміст:
Є примірники у відділах:
ЧЗ Прим. 3 (вільний)

Найти похожие
Перейти до описів статей

3.


    Неміш, І. Л.
    Оцінка протеолітичної та фібринолітичної активності плазми крові за коморбідного поєднання хронічного коронарного синдрому, хронічного обструктивного захворювання легень та ожиріння / І. Л. Неміш, Г. Я. Ступницька, О. І. Федів // Клінічна та експериментальна патологія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 68-73. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (диагностика)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (диагностика)
КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME (диагностика)
ПЛАЗМА -- PLASMA
Анотація: Мета роботи – вивчити стан системи протеолізу та фібринолізу при коморбідному поєднанні хронічного коронарного синдрому (ХКС), хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) та ожиріння. Матеріали та методи. У дослідженні взяли участь 110 хворих, яких було розподілено на 5 клінічних груп: у 1-шу – входили 22 пацієнти з ХКС та ожирінням, у 2-гу – 22 хворих з ХОЗЛ та нормальною масою тіла, у 3-тю – 22 обстежуваних з ХКС, ХОЗЛ та нормальним індексом маси тіла (ІМТ), у 4-ту – 22 хворих з ХКС, ХОЗЛ та надмірною масою тіла та у 5-ту – 22 пацієнти з ХКС, ХОЗЛ та ожирінням I, II ступеня. Контрольну групу сформували з 20 практично здорових осіб. Оцінку стану системи протеолізу проводили за лізисом азоальбуміну, азоказеїну й азоколу, а фібринолізу – за лізисом азофібрину. Результати. Спостерігалося вірогідне зростання лізису азоальбуміну на 50,5%, 43,3% та 43,8% (p0,05) в учасників 5-ї групи при порівнянні з 1-ю, 2-ю та 4-ю группами відповідно. Зростання лізису азоказеїну на 38,08% (p0,05) відзначалося у пацієнтів із ХКС, ХОЗЛ та ожирінням при порівнянні з хворими на ХКС та ожиріння. Лізис азоколу був вірогідно вищим на 41,7%, 13,8% та 22,06% (p0,05) у пацієнтів із ХКС, ХОЗЛ та ожирінням при порівнянні з першою, другою та четвертою групами відповідно. Сумарна фібринолітична активність (СФА) плазми крові була на 17,7%, 14,89% та 21,27% (p0,05) нижчою у хворих 3-ї, 4-ї, та 5-ї груп при порівнянні з 1-ю. Ферментативна фібринолітична активність (ФФА) плазми крові була на 28,29%, 22,19% та 35,85% (p0,05) нижчою у хворих 3-ї, 4-ї та 5-ї груп при порівнянні з 1-ю. Зниження рівня ФФА плазми крові на 23,77% (p0,05) відзначалося у 5-й групі порівняно з 2-ю. Висновки. Встановлено найбільш виражені зміни протеолітичної (зростання лізису азоальбуміну, азоказеїну, азоколу) та фібринолітичної (зниження сумарної та ферментативної) активностей плазми крові у пацієнтів із хронічним коронарним синдромом, хронічним обструктивним захворюванням легень та ожирінням.
Дод.точки доступу:
Ступницька, Г. Я.
Федів, О. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.
Шифр: КУ27/2021/20/1
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал/ головний редактор В.Ф. Мислицький. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, Заснований у квітні 2002 року - . - ISSN 1727-4338. - Періодичність hi
2021р. Т. 20 № 1
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

5.


    Раца, В. В.
    Оцінка стану оксидантно-протиоксидантної системи та пероксидного окиснення ліпідів у хворих на хронічний панкреатит, поєднаний із гіпотиреозом / В. В. Раца, О. І. Федів // Буковинський медичний вісник. - 2021. - Т. 25, № 3. - С. 97-101. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC (этиология)
ГИПОТИРЕОЗ -- HYPOTHYROIDISM
ПЕРЕКИСНОЕ ОКИСЛЕНИЕ ЛИПИДОВ -- LIPID PEROXIDATION
Анотація: Зміни оксидантно-протиоксидантного гомеостазу є однією з патогенетичних ланок виникнення та прогресування багатьох нозологій, у тому числі хронічного панкреатиту (ХП) та гіпотиреозу (ГЗ), однак даних щодо розвитку оксидативного стресу (ОС) при поєднанні ХП та ГЗ недостатньо, тому визначення ролі цих систем при коморбідному перебігу даних патологій є актуальним питанням сьогодення. Мета роботи – вивчити стан оксидантно- та протиоксидантної системи у хворих на ХП та ХП, поєднаний із ГЗ. Матеріал і методи. Обстежено 96 осіб, з них 26 хворих на хронічний панкреатит (група 1), 24 хворих на гіпотиреоз (група 2), 26 хворих на хронічний панкреатит на тлі гіпотиреозу (група 3), 20 практично здорових осіб (група 4). Оцінку оксидантно-протиоксидантної системи та пероксидного окиснення ліпідів оцінювали шляхом визначення вмісту малонового альдегіду в плазмі крові (МА пл.) та еритроцитах (МА ер.), рівня глутатіону відновленого (ГВ), глутатіонпероксидази (ГП) та глутатіону-S-трансферази (ГТ). Активність ферментів розраховували на 1 г гемоглобіну (Нв). Результати дослідження. Аналіз отриманих результатів виявив чіткі закономірності змін стану оксидантно-протиоксидантної системи та пероксидного окиснення ліпідів у хворих на ХП на тлі ГЗ. А саме порушення пероксидного окиснення ліпідів у пацієнтів із коморбідною патологією, що супроводжується підвищенням вмісту МА ер. на 44,87 % та вмісту МА у плазмі крові на 46,42%; оксидантно-протиоксидантної системи: зниження ГВ у крові на 51,61%,на фоні компенсаторного підвищення ГП – на 48,03 % та ГТ - на 34,76%. Висновок. За умов коморбідності хронічного панкреатиту та гіпотиреозу спостерігається порушення оксидантно-протиоксидантної системи та стану пероксидного окиснення ліпідів, який характеризується достовірним підвищенням вмісту малонового альдегіду ер. та малонового альдегіду у плазмі крові та зниження рівня ГВ, на тлі вираженого компенсаторного підвищення рівня активності глутатіонпероксидази та глутатіону-S-трансферази, що обтяжує перебіг основного захворювання, його діагностику та лікування.
Дод.точки доступу:
Федів, О. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


    Білоока, Ю. В.
    Персоніфіковане лікування хворих на синдром подразненого кишечнику та ожиріння / Ю. В. Білоока, О. І. Федів, Г. Я. Ступницька // Буковинський медичний вісник. - 2021. - Т. 25, № 3. - С. 12-18. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
КИШЕЧНИКА РАЗДРАЖЕННОГО СИНДРОМ -- IRRITABLE BOWEL SYNDROME (лекарственная терапия)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
Анотація: Мета дослідження - оцінити ефективність використання в комплексній терапії пробіотика “Альфлорекс” та месалазину у хворих на синдром подразненого кишечнику (СПК) із діареєю та закрепами, поєднаний із ожирінням, із СТ та ТТ генотипами за поліморфним варіантом С-159Т гена CD14. Матеріал і методи. Обстежено 48 хворих на СПК, поєднаний із ожирінням. У динаміці лікування пробіотиком “Альфлорекс” та месалазином визначали вміст у сироватці крові С-реактивного білка (СРБ), фактора некрозу пухлин - (ФНП), трансформувального фактора росту-1 (ТФР-1), інтерлейкіну-10 (ІЛ-10), 8-ізопростану, церулоплазміну (ЦП), середньомолекулярних пептидів та кальпротектину в калі. Поліморфний варіант гена CD 14 (C-159T) був проаналізований методом полімеразної ланцюгової реакції. Результати дослідження. Використання «Альфлорексу» та месалазину в комплексній терапії хворих на СПК з діареєю, поєднаний із ожирінням, призводить до нормалізації вмісту ІЛ-10, ТФР-1, середніх молекул та зниження рівня ФНП (на 37,0%), СРБ (в 1,7 раза), 8-ізопростану (на 35,8%), ЦП (на 44,4%), кальпротектину (на 41,1%). За переваги закрепів у динаміці лікування спостерігалася нормалізація вмісту ІЛ-10, ТФР?1, середніх молекул, СРБ, 8-ізопростану, ЦП, кальпротектину та зниження ФНП (в 1,9 раза). Висновки. Терапія пробіотиком та месалазином упродовж місяця призводить до значного підвищення ефективності лікування хворих на синдром подразненого кишечнику із супутнім ожирінням при наявності СТ та ТТ генотипів за поліморфним варіантом гена CD 14 (C-159T) за переважання як діареї, так і закрепів.
Дод.точки доступу:
Федів, О. І.
Ступницька, Г. Я.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.
Шифр: БУ5/2021/25/3
   Журнал

Буковинський медичний вісник [Текст] : український науково-практичний журнал/ головний редактор Т.М. Бойчук. - Чернівці : БДМУ, Заснований у лютому 1997 року - . - ISSN 1684-7903. - Періодичність hi
2021р. Т. 25 № 3
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

8.


    Волошин, О. І.
    Науково-педагогічна і клінічна спадщина професора О.І. Самсон (до 100-річчя від дня народження) / О. І. Волошин, О. І. Федів, М. В. Патратій // Буковинський медичний вісник. - 2021. - Т. 25, № 2. - С. 158-160

Анотація: У статті наведена основна інформація про творчий шлях у науці і клінічній медицині відомого вченого на території СРСР, України, завідувача кафедри факультетської терапії Чернівецького державного медичного інституту, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора медичних наук, професора Олени Іларіонівни Самсон, яка плідно працювала в зазначеному виші з 1950 по 1995 роки. О.І. Самсон зробила вагомий внесок у розвиток вітчизняної гастроентерології, створила потужну наукову терапевтичну школу (6 докторів та 22 кандидати медичних наук). Її творча праця відзначена численними нагородами СРСР і України та відзнаками Буковинської влади, є гідним прикладом для наслідування наступними поколіннями лікарів і вчених Буковини. Нині її вдячні учні гідно несуть естафету свого Учителя.
Дод.точки доступу:
Федів, О. І.
Патратій, М. В.
Самсон, Елена Илларионовна \о ней\

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


    Лазарук, Т. Ю.
    Аналіз зв'язку BSML поліморфізму гена VDR із зовнішньосекреторною недостатністю підшлункової залози у пацієнтів з коморбідною патологією: хронічним панкреатитом та хронічним обструктивним захворюванням легень / Т. Ю. Лазарук, О. І. Федів, О. Ю. Оліник // Буковинський медичний вісник. - 2021. - Т. 25, № 2. - С. 68-74. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
ПОДЖЕЛУДОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ ВНЕШНЕСЕКРЕТОРНОЙ ФУНКЦИИ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- EXOCRINE PANCREATIC INSUFFICIENCY (генетика, диагностика)
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
Анотація: Мета роботи – провести аналіз асоціації Bsml поліморфізму гена рецептора вітаміну D у пацієнтів з коморбідністю – хронічним панкреатитом (ХП) та хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ), а також провести корекцію рівня вітаміну D. Матеріал і методи. Вивчено стан здоров'я 57 хворих на ХП із супутнім ХОЗЛ, які перебували на стаціонарному лікуванні в гастроентерологічному відділенні КНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня». ХОЗЛ перебував у стані стійкої або нестійкої ремісії. Середній вік обстежених хворих (52,36 ± 1,83) років, тобто переважали особи працездатного віку. Результати. П’ятдесят сім обстежених пацієнтів мали дефіцит вітаміну D. Пацієнтів з нормальним рівнем вітаміну не зафіксовано. Отже, середній рівень вітаміну D у респондентів з недостатністю був 59,22±4,21, а при дефіциті вітаміну D – 36,13±7,61. Після проведеного генотипування і поділу за визначеним генотипом підібрана схема корекції вітамінодефіциту. Для генотипу G/G призначений холекальциферол у дозі 6000 МО тривалістю 2 місяці. Хворі з генотипом G/A та A/A отримували вищевказаний препарат у дозі 8000 МО впродовж двох місяців з подальшим визначенням рівня вітаміну D у сироватці крові. Висновки. Для носіїв алеля А (генотипи АА і АG) встановлено генетичний ризик розвитку дефіциту вітаміну D за вищевказаним генетичним маркером вище середньопопуляційного рівня. Для пацієнтів із помірною та вираженою зовнішньосекреторною недостатністю підшлункової залози та ознаками синдрому мальабсорбції рекомендується перевіряти не лише рівень 25 (ОН)D у сироватці крові, але й проводити визначення поліморфного варіанта гена VDR для затвердження подальшої тактики лікування – визначення оптимальної дози препарату та перевірки його ефективності.
Дод.точки доступу:
Федів, О. І.
Оліник, О. Ю.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.
Шифр: БУ5/2021/25/2
   Журнал

Буковинський медичний вісник [Текст] : український науково-практичний журнал/ головний редактор Т.М. Бойчук. - Чернівці : БДМУ, Заснований у лютому 1997 року - . - ISSN 1684-7903. - Періодичність hi
2021р. Т. 25 № 2
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

11.


    Буздуган, І. О.
    Оцінка якості життя пацієнтів із пептичною виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки у поєднанні з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом 2-го типу за наявності токсикогенних (cadA+, vacA+) штамів Helicobacter pylori / І. О. Буздуган, О. І. Федів // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 6. - С. 33-35. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЖЕЛУДКА ЯЗВА -- STOMACH ULCER (диагностика, микробиология, психология)
ДВЕНАДЦАТИПЕРСТНОЙ КИШКИ ЯЗВА -- DUODENAL ULCER (диагностика, микробиология, психология)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (диагностика, психология)
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (диагностика, психология)
HELICOBACTER PYLORI -- HELICOBACTER PYLORI (патогенность)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ -- QUALITY OF LIFE (психология)
Дод.точки доступу:
Федів, О. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

12.
Шифр: УУ13/2020/2/6
   Журнал

Український медичний часопис. Актуальні питання клінічної практики [Текст] : науково-практичний загальномедичний журнал/ головний редактор І.С.Зозуля. - К. : МОРІОН, Заснований у жовтні 1997 році - . - ISSN 1562-1146. - Періодичність gi
2020р. Т. 2 № 6
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

13.


    Неміш, І. Л.
    Структурно-функціональні зміни міокарда за коморбідного поєднання хронічного коронарного синдрому, хронічного обструктивного захворювання легень та ожиріння / І. Л. Неміш, Г. Я. Ступницька, О. І. Федів // Буковинський медичний вісник. - 2020. - Т. 24, № 3. - С. 53-59. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME
МИОКАРД -- MYOCARDIUM
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
Анотація: Мета роботи – проведення аналізу показників структурно-функціонального стану міокарда за коморбідного поєднання хронічного коронарного синдрому (ХКС), хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) та ожиріння. Матеріал і методи. Обстежено 63 особи, яких розподілено на три клінічні групи: перша група – 16 пацієнтів з ХКС та ожирінням; друга (n=16) – обстежувані з ХКС, ХОЗЛ та 18.5ІМТ24.9; третя (n
Дод.точки доступу:
Ступницька, Г. Я.
Федів, О. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

14.
Шифр: БУ5/2020/24/3
   Журнал

Буковинський медичний вісник [Текст] : український науково-практичний журнал/ головний редактор Т.М. Бойчук. - Чернівці : БДМУ, Заснований у лютому 1997 року - . - ISSN 1684-7903. - Періодичність hi
2020р. Т. 24 № 3
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

15.


    Молодцов, В. Є.
    Морфологічні особливості печінки при алкогольному гепатиті у поєднанні з гіпертонічною хворобою / В. Є. Молодцов, І. С. Давиденко, О. І. Федів // Буковинський медичний вісник. - 2020. - Т. 24, № 1. - С. 90-98. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПЕЧЕНЬ -- LIVER (повреждения)
ГЕПАТИТ АЛКОГОЛЬНЫЙ -- HEPATITIS, ALCOHOLIC (осложнения)
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (этиология)
Анотація: Мета роботи — дослідити морфологічні особливості печінки при алкогольному гепатиті в поєднанні з гіпертонічною хворобою. Матеріал і методи. Досліджено аутопсійний матеріал (34 випадки) печінки померлих з клінічним діагнозом «Алкогольна хвороба печінки». Остаточний діагноз форми алкогольного ураження печінки з’ясовувався при мікроскопічному дослідженні гістологічних зрізів печінки з використанням методики оглядового забарвлення (гематоксилін і еозин) та трьох гістохімічних методик: забарвлення хромотропом -водним блакитним за Н, З. Слінченком (для оцінки стану колагенових білків), забарвлення бромфеноловим синім за Mikel Calvo (для оцінки процесів окиснювальної модифікації білків та для оцінки загальної концентрації білків), забарвлення вільних аміногруп білків у нінгідриново-шифововській реакції за Yasuma та Ichikawa для оцінки процесів обмеженого протеолізу. Результати. Гістологічне дослідження препаратів печінки хворих на алкогольний гепатит показало типову картину запального процесу в поєднанні із стеатозом. Запалення локалізувалося переважно в сполучній тканині портальних трактів у вигляді лімфоцитарних інфільтратів із домішками поліморфноядерних лейкоцитів. Питомий об’єм інфільтратів у хворих на гіпертонічну хворобу в середньому не відрізнявся від хворих без гіпертонічної хвороби. Густина інфільтрації лімфоцитами та поліморфноядерними лейкоцитами була дуже нерівномірною навіть у межах однієї печінки. Але можна відзначити, що інфільтрація портальних трактів у цілому була більш густою, ніж перипортальних зон печінкових часточок. Строма портальних трактів у окремих пацієнтів була трохи набряклою. Синусоїди печінкових часточок дещо розширені, з повнокров’ям. Спостерігаються крововиливи в строму портальних трактів та навколо них. При гіпертонічній хворобі питомий об’єм крововиливів більше, ніж у два рази перевищує показники хворих на алкогольний гепатит без гіпертонічної хвороби. При гіпертонічній хворобі значно вищим є як відсоток гепатоцитів у стані жирової дистрофії, так і в стані некрозу. Жирова дистрофія носила переважно великокраплинний характер в обох групах дослідження, частина гепатоцитів була з ознаками середньокраплинної жирової дистрофії. Характер жирових крапель не залежав від наявності гіпертонічної хвороби. Некроз носив або колікваційний характер (траплялося частіше), або в інших випадках некроз був жировим. При гіпертонічній хворобі був вищим питомий об’єм сполучної тканини портальних трактів та колагенових волокон (p0,05). Для гепатоцитів з ознаками жирової дистрофії коефіцієнт R/B при гіпертонічній хворобі перевищував цей показник у спостереженнях алкогольного гепатиту без гіпертонічної хвороби. При алкогольному гепатиті на фоні гіпертонічної хвороби у всіх гепатоцитах спостерігається також зростання процесів обмеженого протеолізу. Важливим фактом стало встановлення більшого рівня протеолізу в сполучнотканинних волокнах. Висновки. При алкогольному гепатиті у пацієнтів з гіпертонічною хворобою порівняно з пацієнтами без гіпертонічної хвороби спостерігається збільшення відсотка гепатоцитів у стані жирової дистрофії та відсотка гепатоцитів у стані некрозу, зростання питомого об’єму крововиливів, підвищення питомого об’єму сполучної тканини з паралельним збільшенням питомого об’єму колагенових волокон та оптичної густини забарвлення колагенових волокон. Також має місце інтенсифікація процесів вільнорадикального окиснення білків та обмеженого протеолізу в гепатоцитах та сполучнотканинних волокнах.
Дод.точки доступу:
Давиденко, І. С.
Федів, О. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

16.
Шифр: БУ5/2020/24/1
   Журнал

Буковинський медичний вісник [Текст] : український науково-практичний журнал/ головний редактор Т.М. Бойчук. - Чернівці : БДМУ, Заснований у лютому 1997 року - . - ISSN 1684-7903. - Періодичність hi
2020р. Т. 24 № 1
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

17.


    Чернецька, Н. В.
    Диференційоване застосування аторвастатину в лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень, поєднане з цукровим діабетом типу 2 / Н. В. Чернецька, О. І. Федів, Г. Я. Ступницька // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 1. - С. 119-126. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (лекарственная терапия)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
ГИПОЛИПИДЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- HYPOLIPIDEMIC AGENTS (терапевтическое применение)
Анотація: Мета дослідження – вивчити ефективність диференційованого застосування аторвастатину в лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), поєднане з цукровим діабетом (ЦД) типу 2. Матеріал і методи. Обстежено 49 пацієнтів із ХОЗЛ та супутнім ЦД типу 2, які були розподілені на 2 групи. Перша група (26 хворих) на тлі базисної терапії отримувала 40 мг аторвастатину, друга група (23 пацієнти) – 20 мг аторвастатину впродовж 6 місяців. Оцінку ефективності терапії проводили за САТ-тестом, тестом із 6-хвилинною ходьбою, інтегральним індексом BODE, результатами спірометрії та біоімпедансометрії. На початку та наприкінці лікування визначали показники ліпідного спектра крові, вуглеводного обміну, функціонального стану ендотелію, а також рівень С-реактивного білка (СРБ) у сироватці крові. Проводили генотипування поліморфного варіанта С3435Т гена MDR1 із подальшою оцінкою розподілу генотипів і алелів між групами за допомогою двостороннього тесту Пірсона хі-квадрат (?2). Результати. Установлено, що при використанні 40 мг аторвастатину впродовж шести місяців лікування у хворих на ХОЗЛ із супутнім ЦД типу 2 спостерігалось покращення якості життя за САТ-тестом за генотипу СС та СТ, зростання толерантності до фізичного навантаження за генотипу СТ та зниження інтегрального індексу BODE незалежно від генотипу. Зниження ІМТ та % жирової маси було за генотипу ТТ. Проте ця терапія призводила до погіршення показників вуглеводного обміну (вірогідне зростання вмісту глюкози натще та через 2 години). Рівень загального холестеролу (ХС) та ХС ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) значно знижувались за ТТ- генотипу. При цьому генотипі рівень нітратів/нітритів значно зростав порівняно із СС та СТ- генотипом. СРБ знижувався незалежно від генотипу. Використання у лікуванні хворих на ХОЗЛ із супутнім ЦД типу 2 аторвастатину у дозі 20 мг призводить до покращення перебігу ХОЗЛ, поєднаного із ЦД типу 2, особливо за наявності алелю Т (зниження кількості балів за САТ- тестом, зростання толерантності до фізичного навантаження, зниження інтегрального індексу BODE), покращення ліпідного спектра крові та функціонального стану ендотелію за відсутності впливу на вуглеводний обмін (показники достовірно не змінювались наприкінці лікування). Висновок. Виявлено, що у хворих на ХОЗЛ, поєднане з ЦД типу 2, встановлена асоціація відповіді на лікування аторвастатином з поліморфізмом С3435Т гена MDR1. Застосування аторвастатину у дозі 20 мг покращувало перебіг ХОЗЛ за відсутності впливу на ЦД типу 2, особливо за генотипу ТТ.
Дод.точки доступу:
Федів, О. І.
Ступницька, Г. Я.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

18.
Шифр: КУ27/2020/19/1
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал/ головний редактор В.Ф. Мислицький. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, Заснований у квітні 2002 року - . - ISSN 1727-4338. - Періодичність hi
2020р. Т. 19 № 1
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

19.


    Молодцов, В. Є.
    Особливості міжгенних та ген-факторних взаємодій у патогенетичних механізмах розвитку алкогольного гепатиту та алкогольного цирозу печінки / В. Є. Молодцов, З. І. Россоха, О. І. Федів // Клінічна та експериментальна патологія. - 2019. - Т. 18, № 2. - С. 49-57. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЦИРРОЗ ПЕЧЕНИ АЛКОГОЛЬНЫЙ -- LIVER CIRRHOSIS, ALCOHOLIC (генетика, этиология)
ГЕПАТИТ АЛКОГОЛЬНЫЙ -- HEPATITIS, ALCOHOLIC (генетика, этиология)
Анотація: Мета роботи - проаналізувати комбінації генотипів за генами eNOS (T-786C), PNPLA3 (C10109G), CD-14 (C-159T) у хворих на алкогольну хворобу печінки (АХП). Матеріал і методи. Обстежено 99 пацієнтів із встановленим діагнозом АХП. У 37 (37,37 %) із 99 пацієнтів основної групи було підтверджено за допомогою додаткових лабораторних та інструментальних методів алкогольний гепатит (АГ), а у 62 (62,62%) - алкогольний цироз печінки (АЦП). У 64,86 % пацієнтів з АГ та у 64,51% з АЦП було виявлено гіпертонічну хворобу (ГХ) І-ІІ стадій, I-II ступенів, без серцевої недостатності, тому до групи порівняння із 21 практично здорової особи було також залучено 10 (32,25%) осіб з ГХ. Для визначення поліморфних варіантів генів CD 14 (C-159T), rs2569190 PNPLA3 (C10109G), rs738409 та eNOS (T-786C), rs2070744 використовували модифіковані протоколи з олігонуклеотидними праймерами із застосуванням методу полімеразної ланцюгової реакції та наступним аналізом поліморфізму довжин рестрикційних фрагментів. Результати. Встановлено, що між хворими на АГ та хворими на АЦП не було виявлено значущих відмінностей при аналізі комбінацій генотипів за двома генами eNOS/PNPLA3, eNOS/CD14, CD14/PNPLA3. У практично здорових осіб частота розповсюдження комбінацій генотипів ТС/СТ за генами eNOS/CD14 становила 33,33% та була достовірно вищою ніж у пацієнтів з АЦП - на 11,29% (х2= 5,43; p0,05). Під час розрахунку показника співвідношення шансів OR, який склав 0,255 (з довірчим інтервалом CI: 0,077-0,846), з'ясовано, що зазначена комбінація генотипів знижує ризик розвитку АЦП. У пацієнтів із АГ, як і у практично здорових осіб, була підвищена частка осіб із комбінацією генотипів ТС/СС за генами eNOS/PNPLA3 порівняно з пацієнтами із АЦП, але зазначене підвищення не було достовірним (х20,05; для значущих відмінностей критичне значення показника мало повинно становити 3,84), що було підтверджено розрахунком показника співвідношення шансів (OR=2,19; CI: 0,92-5,19). А частка пацієнтів із комбінацією генотипів CС/СG за генами eNOS/PNPLA3, навпаки, була знижена серед пацієнтів із АГ порівняно з пацієнтами із АЦП, але ці відмінності також не були значущими (х2= 3,56; р0,05; OR=6,11; CI: 0,74-50,37). Серед хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) була значуще підвищена частота розповсюдження комбінацій генотипів ТТ/ТТ за генами eNOS/CD14, а також CC/GG за генами CD14/PNPLA3 (20% та 30%, а у клінічно здорових осіб цих комбінацій не виявлено взагалі, відповідно: х2= 4,49; p0,05 та х2
Дод.точки доступу:
Россоха, З.І.
Федів, О.І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

20.
Шифр: КУ27/2019/18/2
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал/ головний редактор В.Ф. Мислицький. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, Заснований у квітні 2002 року - . - ISSN 1727-4338. - Періодичність hi
2019р. Т. 18 № 2
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

 1-20    21-40   41-60   61-62 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)