Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Смолина, А. М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Смолина, А. М.
    Состояние клеточного звена иммуной системы у больных с ишемической болезнью сердца после аорто-коронарного шунтирования / А. М. Смолина, Л. Л. Воронцова // Проблеми екології та медицини : науково-практичний журнал. - 2010. - Т. 14, № 5/6. - С. 34-36.


MeSH-~главная:
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA (осложнения)
ИММУННАЯ СИСТЕМА -- IMMUNE SYSTEM
КОРОНАРНОЙ АРТЕРИИ ШУНТИРОВАНИЕ -- CORONARY ARTERY BYPASS (использование)
Анотація: Той факт, що оперативне втручання призводить до зниження імунологічного захисту організму і розвитку імунологічної недостатності є безперечним. Патологічна сутність змін, що спостерігаються в імунній системі кардіохірургічних хворих, все ще не чітко визначена. Відсутність цілісного уявлення про характер імунодепресії утруднює прогнозування результатів оперативного лікування. Метою дослідження було вивчення стану Т- і В-клітинної ланки імунної системи у хворих на ІХС після проведення операції аорто-коронарного шунтування в ранні строки. Нами було обстежено 30 донорів та 55 хворих з діагнозом ішемічна хвороба серця, стенокардія напруги 2-3 функціонального класів. Оцінка клітинної ланки імунної системи проводилась за допомогою реакції розетко-утворення з використанням еритроцитів, навантажених моноклональними антитілами до молекул СД3, СД4, СД8, СД16, СД22 кластерів диференціювання. Ступінь імунних розладів розраховувалася за формулою А.М. Земскова. Результати досліджень та їх обговорення. Виявлено, що стан системи імунітету на передопераційному етапі характеризувався зниженням всіх показників Т- і В-клітинної ланки, природних кілерів, що кваліфікувалося нами як виразна депресія імунологічної системи з імунною недостатністю 1–3 ступеню. У хворих після проведення операції аорто-коронарного шунтування на протязі всього періоду досліджень (1-а, 3-я, 5-а доба) також було виявлено зниження вмісту загальної кількості Т-лімфоцитів та їх субпопуляцій і В-лімфоцитів. Такий стан можна розцінювати як прояв вторинного імунодефіциту з різним ступенем імунної недостатності, яка мала місце вже на передопераційному етапі, а також внаслідок проведеного оперативного лікування. На передопераційному етапі АКШ у хворих на ІЧС нами виявлено зниження всіх показників Т- і В-клітинного імунітету, НК-клітин, що можливо кваліфікувати як виразну депресію імунологічної системи з імунною недостатністю 1–3 ступенів. Після проведення операції на протязі всього періоду досліджень (1-а, 3-я, 5-а доба) було виявлено зниження вмісту загальної кількості Т-лімфоцитів та їх субпопуляцій та В-лімфоцитів, що можливо розцінювати як прояв вторинного імунодефіциту з різним ступенем імунної недостатності, що мав місце вже на передопераційному етапі і поглибився після проведення оперативного лікування.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Воронцова, Л. Л.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.
Шифр: ПУ16/2010/14/5/6
   Журнал

Проблеми екології та медицини [Текст] : науково-практичний журнал/ головний редактор Ждан В.М. - Полтава : УМСА, Заснований в 1997 - . - Виходит раз на два місяця
2010р. Т. 14 № 5/6
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)