Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148914

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Проняєв, Д. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-47 
1.


   
    Топографо-анатомічні особливості шийки сечового міхура ранніх плодів / Д. В. Проняєв [та ін.] // Буковинський медичний вісник. - 2021. - Т. 25, № 3. - С. 89-96. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
МОЧЕВОГО ПУЗЫРЯ ШЕЙКИ ОБСТРУКЦИЯ -- URINARY BLADDER NECK OBSTRUCTION (эмбриология)
Анотація: Мета роботи – визначити особливості макромікроскопічної анатомії і динаміку становлення топографо-анатомічних взаємовідношень шийки сечового міхура із суміжними органами та структурами на початку плодового періоду. Матеріал і методи. Дослідження проведено на 70 препаратах плодів. Вік об’єктів дослідження визначали за таблицями Б.М. Пэттена, Б.П. Хватова, Ю.Н. Шаповалова на підставі вимірювань тім’яно-п'яткової довжини (ТПД) з урахуванням Інструкції з визначення критеріїв перинатального періоду, живонародженості та мертвонародженості, затвердженої Наказом МОЗ України № 179 від 29.03.2006 р. Для досягнення мети використовували такі методи анатомічних досліджень: антропометрію – для визначення віку досліджуваних об’єктів; ін’єкцію артеріальних судин з подальшим препаруванням під контролем мікроскопа – для вивчення особливостей кровопостачання міхурово-сечівникового сегмента; рентгенографію – для визначення скелетотопії міхурово-сечівникового сегмента; макромікроскопію – для вивчення анатомічних взаємовідношень компонентів міхурово-сечівникового сегмента, їх будови, форми, положення; гістологічний – для вивчення особливостей будови стінки міхурово-сечівникового сегмента; морфометрію – для з’ясування морфометричних параметрів міхурово-сечівникового сегмента; метод 3-D реконструкції – для вивчення просторової будови міхурово-сечівникового сегмента; статистичний – для аналізу і встановлення вірогідності відмінностей органометричних показників. Результати. Скелетотопічно проєкція міхурово-сечівникового переходу ранніх плодів розміщена на рівні верхньої третини лобкового симфізу. На початку перинатального періоду в плодів жіночої статі шийка сечового міхура (6,9±2,6 мм) довша, ніж у плодів чоловічої статі (6,4±2,4 мм). На підставі аналізу та узагальнення результатів досліджень обґрунтовано, що на початку плодового періоду внутрішній м’яз-замикач сечівника може бути утворений: а) двома петлями зовнішнього поздовжнього шару; б) кільцем колового шару та передніми пучками зовнішнього поздовжнього шару; в) передніми пучками зовнішнього поздовжнього шару та поперечними пучками внутрішнього поздовжнього шару в межах трикутника сечового міхура; г) кільцем колового шару, потовщеним у передньобокових відділах. Висновки. Враховуючи топографо-анатомічні особливості ангіо- та міоархітектоніки міхурово-сечівникового сегмента, вважаємо, що його роль, як фізіологічного сфінктера нижніх сечових шляхів забезпечується взаємодією судинного і м'язового компонентів. Судинний компонент сфінктерного апарату міхурово-сечівникового сегмента забезпечується венами, розміщеними в три яруси: 1) кавернозоподібні вени підслизової оболонки; 2) вени м'язової оболонки; 3) вени адвентиційної оболонки. Другий анатомічний компонент сфінктерної функції міхурово-сечівникового сегмента - м'язовий, представлений внутрішнім м’язом-замикачем сечівника.
Дод.точки доступу:
Проняєв, Д. В.
Кашперук-Карпюк, І. С.
Проняєв, В. В.
Рябий, С. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


   
    Анатомія м'язів повік / Д. В. Проняєв [та ін.] // Буковинський медичний вісник. - 2021. - Т. 25, № 2. - С. 141-147. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ВЕКИ -- EYELIDS (анатомия и гистология)
Анотація: Мета роботи – дослідити сучасні відомості наукової літератури щодо анатомічних особливостей м’язів повік та їх підтримуючого та фіксуючого апарату. Захворювання очей набувають широкого розповсюдження в наші дні. Стрімкий розвиток комп’ютерних технологій та погіршення екологічної ситуації – чи не найголовніші чинники погіршення стану здоров’я органа зору. Вікові фізіологічні зміни ока та тканин, що його оточують, також значно погіршують якість життя людини. Проте більшість змін є такими, що піддаються корекції. Сучасна офтальмологія володіє масивом ефективних хірургічних технік, а розвиток косметологічних методик та фармакологічних засобів забезпечують пацієнтам бажане відтермінування старіння та зниження функцій органа зору. Беззаперечно, усі названі фактори не стали б надбанням медицини без досконалого знання анатомії органа зору та його допоміжного апарату. Із м’язами повік пов’язано чимало захворювань, найвідоміші з них – це ектропіон та птоз нижньої або верхньої повік. Гіпертрофія верхньої частини колового м’яза ока призводить до ектропіону (виворіт) верхньої повіки. Відрив верхнього тарзального м’яза від тарзальної пластинки призводить до розвитку апоневротичного птозу. Розтягнення нижньої фіксуючої зв’язки, перегородки очної ямки та капсуло-пальпебральної зв’язки призводить до ектропіону нижньої повіки. У даному дослідженні літератури зібрано сучасну інформацію про будову м’язів повік, їх суміжних та допоміжних структур, описано їх функція та можливі патологічні розлади. Висновок. Проведений аналіз джерел наукової літератури, присвячених анатомічному дослідженню м’язів повік та основних структур, що їх оточують, свідчить про чималу зацікавленість учених даною проблемою, проте, наше дослідження виявило певну несистематизованість та фрагментарність наявних у літературі даних. Створення відповідного посібника, присвяченого напрацьованій базі відомостей щодо анатомії повік, на нашу думку, значно покращить якість виконання багатьох хірургічних операцій у косметології та офтальмології.
Дод.точки доступу:
Проняєв, Д. В.
Кучук, О. П.
Рябий, С. І.
Волошин, В. Л.
Яковець, К. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


    Банул, Б. Ю.
    Особливості розвитку парамезонефральних проток та їх похідних наприкінці передплодового періоду онтогенезу людини / Б. Ю. Банул, Д. В. Проняєв, Н. Р. Ємельяненко // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2018. - Т. 17, № 4. - С. 72-77. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
МЮЛЛЕРОВЫ ПРОТОКИ -- MULLERIAN DUCTS (анатомия и гистология)
ОНТОГЕНЕЗ
Анотація: Щороку серед новонароджених в Україні, за даними медико-генетичної служби МОЗ, фіксується до 3 тисяч випадків природжених вад різних органів та систем. Вади сечово-статевої системи посідають 3-тє місце за частотою виникнення, серед яких вади розвитку жіночих статевих органів становлять до 6 %. Варто зауважити, що дані цифри є певною мірою суб’єктивними, адже певний відсоток патології жіночої репродуктивної системи виявляється лише при досягнені жінки фертильного віку, що значно ускладнює вибір методики та ефективність лікування. У більшості наукових досліджень відсутній комплексний підхід до вивчення проблеми перинатального морфогенезу і становлення топографії внутрішніх жіночих статевих органів. Дослідження, як правило, виконувалися фрагментарно і на незначній кількості об’єктів, без врахування корелятивних взаємовідношень внутрішніх жіночих статевих органів з суміжними органами в різні терміни перинатального періоду. Тому актуальним і своєчасним є проведення досліджень у рамках перинатальної анатомії жіночих статевих органів. У статті висвітлені особливості розвитку парамезонефральних проток та їх похідних наприкінці передплодового періоду онтогенезу людини. З’ясовано, що наприкінці передплодового періоду спостерігається морфометрична асиметрія складових сечостатевих комплексів, асинхронна редукція первинних нирок, а також морфометричні відмінності у розвитку пармезонефричних проток.
Дод.точки доступу:
Проняєв, Д.В.
Ємельяненко, Н.Р.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.
Шифр: КУ26/2018/17/4
   Журнал

Клінічна анатомія та оперативна хірургія [Текст] : науково-практичний медичний журнал/ головний редактор Слободян О.М. - Чернівці : ВДНЗУ "БДМУ", Заснований в квітні 2002 року - . - ISSN 1727-0847. - Виходить кожного кварталу
2018р. Т. 17 № 4
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

5.


    Проняєв, Д. В.
    Порівняльні морфометричні характеристики круглих зв'язок матки двох віддалених у часі груп плодів / Д. В. Проняєв, С. І. Рябий, Н. Р. Ємельяненко // Буковинський медичний вісник. - 2020. - Т. 24, № 3. - С. 80-86. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
МАТКИ СВЯЗКА КРУГЛАЯ -- ROUND LIGAMENT (аномалии)
ПЛОД -- FETUS
Анотація: Аномалії розвитку жіночих статевих органів становлять 4% всіх природжених аномалій розвитку. Вони трапляються в 1-3 % жіночого населення незалежно від збереження фертильной функції і часто служать причинами непліддя. Мета роботи – встановити типову та варіантну анатомію круглих зв’язок матки плодів. Порівняти морфометричні параметри круглих зв’язок матки двох віддалених у часі груп плодів. Матеріал і методи. Особливості типової та варіантної анатомії круглих зв’язок матки плодів вивчено на 160 препаратах плодів і новонароджених з використанням комплексу методів морфологічного дослідження: макроскопічний, звичайне і тонке препарування, мікроскопічний, ін’єкція судин, виготовлення топографоанатомічних зрізів, рентгенографічний, комп’ютерна томографія, тривимірне комп’ютерне реконструювання, морфометричний та статистичний. Результати. Круглі зв’язки матки так само як і власні зв?язки яєчників у переважній більшості випадків візуалізуються у вигляді щільних довгастих циліндрів білого кольору, у складі яких вдається простежити кровоносні судини. На нашу думку, ці зв’язки мають нерівноцінне визначне значення для встановлення тієї чи іншої топографії внутрішніх жіночих статевих органів у перинатальному періоді. При виявленні зсуву матки у фронтальній площині, одна з круглих зв’язок матки була коротшою, відповідно до сторони її нахилу. Висновки. 1. Вже на початку плодового періоду круглі зв’язки матки забезпечують не лише відповідний нахил матки в сагітальній площині, але і її нахил у фронтальній площині, забезпечуючи певний варіант топографії внутрішніх жіночих статевих органів. 2. У порівнянні першої та другої групи плодів достовірної різниці щодо довжини правої круглої зв’язки матки на кожному з вікових етапів не виявлено (р0,05). Проте в рамках однієї групи спостерігаємо період прискореного зростання довжини круглих зв’язок матки із 7-го місяця внутрішньоутробного розвитку.
Дод.точки доступу:
Рябий, С. І.
Ємельяненко, Н. Р.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.
Шифр: БУ5/2020/24/3
   Журнал

Буковинський медичний вісник [Текст] : український науково-практичний журнал/ головний редактор Т.М. Бойчук. - Чернівці : БДМУ, Заснований у лютому 1997 року - . - ISSN 1684-7903. - Періодичність hi
2020р. Т. 24 № 3
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

7.


    Проняєв, Д. В.
    Фетальна топографія клубово-сліпокишкового переходу : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, присвяченої 105-річчю від дня народження професора Якова Давидовича Кіршенблата / Д. В. Проняєв, Ю. В. Товкач, І. С. Кашперук-Карпюк // Клініч. та експерим. патологія = Clinical & Experimental Pathology : щоквартальний український науково-медичний журнал. - 2017. - Т. XVI, № 3 ч.2. - С. 73 . - ISSN 1727-4338


MeSH-~главная:
ПЛОД -- FETUS
Кл.слова (ненормовані):
подвздошно-слепокишечный переход
Дод.точки доступу:
Товкач, Ю. В.
Кашперук-Карпюк, І. С.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


    Проняєв, Д. В.
    Фетальний розвиток маткових труб : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, присвяченої 105-річчю від дня народження професора Якова Давидовича Кіршенблата / Д. В. Проняєв // Клініч. та експерим. патологія = Clinical & Experimental Pathology : щоквартальний український науково-медичний журнал. - 2017. - Т. XVI, № 3 ч.2. - С. 72 . - ISSN 1727-4338


MeSH-~главная:
МАТОЧНЫЕ ТРУБЫ -- FALLOPIAN TUBES
ПЕРИНАТАЛЬНЫЙ ПЕРИОД, НАБЛЮДЕНИЕ -- PERINATAL CARE
ПЛОД -- FETUS
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


    Лютик, М. Д.
    Жінки в біографії М.І. Пирогова / М. Д. Лютик, Д. В. Проняєв, С. М. Луканьова // Клінічна та експериментальна патологія. - 2017. - Т. 16, № 2 (ч.2). - С. 96-98. - Бібліогр. в кінці ст.

Дод.точки доступу:
Проняєв, Д.В.
Луканьова, С.М.
Пирогов, Микола Іванович \о нем\

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.
Шифр: КУ27/2017/16/2 (ч.2)
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал/ головний редактор В.Ф. Мислицький. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, Заснований у квітні 2002 року - . - ISSN 1727-4338. - Періодичність hi
2017р. Т. 16 № 2 (ч.2)
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

11.


    Проняєв, Д. В.
    Перинатальна анатомія клубово-сліпокишкового переходу за умов кишкової непрохідності / Д. В. Проняєв, К. Ю. Тимчук, К. Д. Шандро // Клінічна та експериментальна патологія. - 2017. - Т. 16, № 1. - С. 118-122. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
КИШЕЧНАЯ НЕПРОХОДИМОСТЬ -- INTESTINAL OBSTRUCTION
ПОДВЗДОШНАЯ КИШКА -- ILEUM (анатомия и гистология)
СЛЕПАЯ КИШКА -- CECUM (анатомия и гистология)
Анотація: Важливість даного дослідження зумовлена відсутністю об'єктивних даних щодо перинатальної анатомії клубово-сліпокишкового переходу та цілісного уявлення про хронологічну послідовність анатомічних взаємозв'язків його складових у ранньому періоді онтогенезу. Нами встановлено послідовну зміну морфологічних ознак складових компонентів клубово-сліпокишкового сегмента плодів. Даний алгоритм динаміки просторовочасових перетворень структур клубово-сліпокишкового сегмента підтверджений на прикладі плода з природженою клубово-кишковою непрохідністю. Зокрема ми виявили 6 послідовних вікових варіантів будови клубового сосочка притаманних певному віковому проміжку: для плодів 4-5 місяця характерний округлий клубовий сосочок з точковим клубовим отвором; на 6-7 місяці він стає овальним вздовж осі висхідної ободової кишки з щілиноподібним клубовим отвором; на 8-9 місяці - округлий з зяючим клубовим отвором; на 10 - овальний поперечно осі висхідної ободової кишки з щілиноподібним клубовим отвором; губоподібний клубовий сосочок притаманний новонародженим.
Дод.точки доступу:
Тимчук, К.Ю.
Шандро, К.Д.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

12.
Шифр: КУ27/2017/16/1
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал/ головний редактор В.Ф. Мислицький. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, Заснований у квітні 2002 року - . - ISSN 1727-4338. - Періодичність hi
2017р. Т. 16 № 1
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

13.
Шифр: КУ27/2017/XVI/3
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал/ головний редактор В.Ф. Мислицький. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, Заснований у квітні 2002 року - . - ISSN 1727-4338. - Періодичність hi
2017р. Т. XVI № 3 ч.2
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

14.


    Проняєв, Д. В.
    Топографо-анатомічні особливості маткових труб наприкінці плодового періоду / Д. В. Проняєв // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 1. - С. 133-136. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: МАТОЧНЫЕ ТРУБЫ

Анотація: У літературі трапляються поодинокі повідомлення щодо перинатальної анатомії внутрішніх жіночих статевих органів. Саме перинатальний період морфогенезу внутрішніх жіночих статевих органів є недостатньо вивченим, і в цей період спостерігаються різноманітні варіанти будови матки, яєчників та маткових труб. У статті за допомогою класичних методів анатомічного дослідження (макро- мікропрепарування, морфометрія, виготовлення топографо-анатомічних зрізів) встановлені особливості морфогенезу та топографії маткових труб наприкінці плодового періода. Топографо-анатомічні особливості маткових труб досліджені на 40 препаратах трупів плодів 7-10 місяців розвитку. Установлено, що в перинатальному періоді спостерігаються варіанти будови маткових труб, які, на нашу думку, є етапами їх морфогенезу. Впродовж останніх місяців внутрішньоутробного розвитку змінюється топографія маткових труб: їх положення змінюється з висхідного через горизонтальне до низхідного. Змінюється також і їх морфологія - від лінійної з невеликими вигинами на 7-му місяці, до зигзагоподібної форми на 8-9-му місяцях і до спіралеподібної маткової труби наприкінці плодового періоду.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

15.
Шифр: БУ5/2016/20/1
   Журнал

Буковинський медичний вісник [Текст] : український науково-практичний журнал/ головний редактор Т.М. Бойчук. - Чернівці : БДМУ, Заснований у лютому 1997 року - . - ISSN 1684-7903. - Періодичність hi
2016р. Т. 20 № 1
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

16.


    Проняєв, Д. В.
    Топографоанатомічні особливості маткових труб ранніх плодів / Д. В. Проняєв // Клініч. та експерим. патологія. - 2015. - Том 14, N 4. - С. 125-127

Рубрики: МАТОЧНЫЕ ТРУБЫ

   ЭМБРИОНАЛЬНОЕ И ПЛОДНОЕ РАЗВИТИЕ


Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

17.
Шифр: КУ27/2015/14/4
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал/ головний редактор В.Ф. Мислицький. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, Заснований у квітні 2002 року - . - ISSN 1727-4338. - Періодичність hi
2015р. Т. 14 № 4
Зміст:
Є примірники у відділах:
ЧЗ Прим. 4 (вільний)

Найти похожие
Перейти до описів статей

18.


    Назимок, Є. В.
    Синтопічні особливості внутрішніх жіночих статевих органів та сигморектального сегмента ранніх плодів / Є. В. Назимок, Д. В. Проняєв // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - 2015. - Т. 5, № 1. - С. 81-83. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: ОНТОГЕНЕЗ--ONTOGENY

   ПОЛОВЫЕ ОРГАНЫ ЖЕНСКИЕ--GENITALIA, FEMALE


   ПЛОДА СМЕРТЬ--FETAL DEATH


Анотація: Дослідження проведено на 30 трупах 4-6-місячних плодів (161.0-290.0 мм ТПД) з використанням комплексу методів морфологічного дослідження. Вивчено анатомію сигморектального сегменту та внутрішніх жіночих статевих органів, динаміку їх топографо-анатомічних взаємовідношень у другому триместрі внутрішньоутробного розвитку.
Дод.точки доступу:
Проняєв, Д.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

19.
Шифр: НУ45/2015/5/1
   Журнал

Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина [Текст] : щоквартальний медичний науково-практичний журнал/ головні редактори: Знаменська Т.К., Бойчук Т.М. : РА "Дольче Віта", Видається з 2011 року - . - ISSN 2226-1230. - Періодичність hi
2015р. Т. 5 № 1
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

20.


    Проняєв, Д. В.
    Правостороння геміколектомія / Д.В. Проняєв // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2013. - Том12, N3. - С. 59-63

Рубрики: БРЮШНАЯ ПОЛОСТЬ--ABDOMINAL CAVITY

   ПИЩЕВАРИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА, ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ--DIGESTIVE SYSTEM SURGICAL PROCEDURES


Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-20    21-40   41-47 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)