Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 149015

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Дмитренко, Р. Р.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40  
1.


   
    Ефективність застосування різних остеопластичних матеріалів перед проведенням дентальної імплантації у пацієнтів груп дослідження / А. В. Бамбуляк [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2021. - Т. 20, № 4. - С. 3-10. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ДЕНТАЛЬНОЙ ПЛАСТИНКИ ИМПЛАНТАЦИЯ -- BLADE IMPLANTATION (методы)
СТРОМАЛЬНЫЕ КЛЕТКИ МЕЗЕНХИМНЫЕ -- MESENCHYMAL STROMAL CELLS
Анотація: Мета роботи – дослідити ефективність застосування остеопластичних матеріалів на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини, які були використані для заповнення кісткових дефектів під час проведення стоматологічних операцій перед дентальною імплантацією у пацієнтів груп дослідження. Матеріал та методи. Обстеження та лікування із застосуванням дентальної імплантації проведено 140 пацієнтам, яким попередньо для збільшення об’єму кісткової тканини альвеолярних відростків щелеп під час проведення хірургічного втручання використано різні остеопластичні матеріали, зокрема тканинні еквіваленти кісткової тканини на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини (ММСК-ЖТ). Усі пацієнти були розподілені на ІІІ групи: І основна група – 49 осіб (35,0%), у яких для відновлення кісткової тканини альвеолярних відростків застосовувався матеріал «Колапан-Л»; ІІ основна група – 62 хворих (44,29%), у яких аугментація кісткових дефектів здійснювалась за допомогою запропонованої нами композиції («Колапан-Л»+ММСК-ЖТ+збагачена тромбоцитами плазма крові); ІІІ (контрольна група) – 29 пацієнтів (20,71%), у яких загоєння рани відбувалося під кров’яним згустком (спонтанно). Статистичну обробку отриманих результатів проведено на персональному комп’ютері за допомогою ліцензійних програм «Microsoft Excel» i «Statistica». Результати. Встановлено, що у пацієнтів, у яких для заповнення кісткових дефектів застосовувалась комбінація на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини, препарату «Колапан–Л» та збагаченої тромбоцитами плазми крові, після встановлення дентальних імплантатів, повністю відновлювались периімплантатні тканини. Також адекватність застосування запропонованої нами остеопластичної композиції підтверджено за допомогою даних рентгенологічного обстеження: через 12 місяців досліджень у пацієнтів ІІ основної групи значення резорбції кісткової тканини у ділянках імплантації були в 1,4 раза та в 1,8 раза нижчими, ніж в осіб І основної, р10,01, та ІІІ контрольної груп, р20,01, відповідно. Висновки. Ефективність використання остеопластичних матеріалів на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини підтверджена значеннями коефіцієнта стабільності імплантатів, які через 12 місяців були вірогідно вищими референтних, р0,01, та більшими, ніж у пацієнтів І основної та ІІІ (контрольної груп) на 12,43% та 19,33% відповідно.
Дод.точки доступу:
Бамбуляк, А. В.
Кузняк, Н. Б.
Лопушняк, Л. Я.
Дмитренко, Р. Р.
Дроник, І. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


   
    Особливості передопераційного ведення та методи обстеження пацієнтів груп дослідження / А. В. Бамбуляк [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2021. - Т. 20, № 3. - С. 3-10. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВОЙ ПРОТЕЗ -- MAXILLOFACIAL PROSTHESIS
Анотація: Незважаючи на активну здатність до репарації, часто самостійного потенціалу кісткової тканини недостатньо, що є серйозною проблемою у реконструктивній щелепно лицевій хірургії, ортопедії та травматології. Упродовж останніх років ведуться активні пошуки імплантаційного матеріалу, який би за своїми властивостями та характеристиками відповідав аутокістці. Технології тканинної інженерії дають змогу створювати тканинні еквіваленти кісткової тканини, використовуючи аутогенні стромальні клітини, нанесені на біосумісний чи біологічний матеріал тканинно-інженерної конструкції. У статті наведено особливості передопераційного ведення, опис використаних методів обстеження та остеопластичних матеріалів у пацієнтів груп дослідження. Мета дослідження – забезпечити застосування комплексу адекватних методів обстеження та оптимального передопераційного ведення пацієнтів груп дослідження під час проведеня операцій синус-ліфтингу, аугментації лунки видаленого зуба, остеосинтезу при переломах нижньої щелепи та видалення ретинованих третіх молярів, які супроводжувалися використанням остеопластичних матеріалів на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин. Матеріал та методи дослідження. У відділенні хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» обстежено 280 осіб віком від 18 до 55 років із частковою або повною відсутністю зубів та атрофією альвеолярної дуги щелеп, із хронічним періодонтитом і хронічним генералізованим пародонтитом, із переломами нижньої щелепи та ретинованими третіми молярами. Усім пацієнтам планували виготовлення ортопедичних конструкцій з опорою на дентальні імплантати. Результати. Встановлено, що застосування комп’ютерної томографії при передопераційному обстеженні пацієнтів груп дослідження дає змогу не тільки візуально вивчати досліджуваний об’єкт, але й проводити прямий денситометричний аналіз із вимірюванням коефіцієнтів послаблення в одиницях Хаунсфілда, що є суттєвою перевагою порівняно з рентгенологічним дослідженням. Висновки. Використання остеопластичних матеріалів на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини під час проведення стоматологічних операцій покращує регенеративні властивості кісткової тканини та сприяє скороченню термінів стаціонарного лікування пацієнтів.
Дод.точки доступу:
Бамбуляк, А. В.
Кузняк, Н. Б.
Дмитренко, Р. Р.
Лопушняк, Л. Я.
Бойчук, О. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


   
    Використання остеопластичних матеріалів для заповнення кісткових дефектів щелеп після проведеного хірургічного лікування пацієнтів груп дослідження / А. В. Бамбуляк [и др.] // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2021. - Т. 21, № 4. - С. 98-107 . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
ОССЕОИНТЕГРАЦИЯ -- OSSEOINTEGRATION
КОСТНАЯ РЕГЕНЕРАЦИЯ -- BONE REGENERATION
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- ORAL SURGICAL PROCEDURES
СТОМАТОЛОГИЯ -- DENTISTRY
ХИРУРГИЯ ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВАЯ -- SURGERY, ORAL
Анотація: Впродовж останніх років у світі стрімко зростає кількість стоматологічних операцій, при яких виникає необхідність застосування ефективних остеопластичних матеріалів для швидкого відновлення кісткових дефектів та полегшення симптомів післяопераційного періоду у прооперованих пацієнтів. Для розвитку хірургічної стоматології у сучасних умовах надзвичайно важливим та актуальним завданням є пошук та впровадження в практичну діяльність імплантаційного матеріалу, який за своїми властивостями та характеристиками відповідав би аутокістці. Метою нашого дослідження було проаналізувати ефективність застосування остеопластичних матеріалів у пацієнтів груп дослідження після проведення операцій синус–ліфтингу, аугментації лунки видаленого зуба, остеосинтезу при переломах нижньої щелепи та видалення ретинованих третіх молярів. У відділенні хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» було обстежено 280 осіб віком від 18 до 55 років з частковою або повною відсутністю зубів та атрофією альвеолярної дуги відповідної щелепи, з хронічним періодонтитом і хронічним генералізованим пародонтитом, з переломами нижньої щелепи та ретинованими третіми молярами. Усім пацієнтам планувалось виготовлення ортопедичних конструкцій з опорою на дентальні імплантати. Встановлено, що у пацієнтів підгруп Б усіх груп дослідження, де заповнення кісткових дефектів було проведене за допомогою комбінації остеопластичного матеріалу «Колапан–Л» з мультипотентними мезенхімальними стромальними клітинами жирової тканини та збагаченої тромбоцитами плазми, у післяопераційному періоді спостерігалося зменшення проявів клінічних симптомів: больового синдрому, колатерального набряку, гіперемії слизової оболонки ротової порожнини та краще відновлення кісткової тканини в місці проведеного хірургічного лікування, у порівнянні із підгрупами А, де аугментація проводилася препаратом «Колапан–Л», та підгрупами В, де загоєння відбувалося під кров’яним згустком. Використання остеопластичних матеріалів на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини під час проведення стоматологічних операцій покращує регенеративні та репараційні властивості кісткової тканини, полегшує перебіг післяопераційного періоду та сприяє скороченню термінів стаціонарного лікування пацієнтів.
Перейти к внешнему ресурсу https://doi.org/10.31718/2077-1096.21.4.98

Дод.точки доступу:
Бамбуляк, А.В.
Кузняк, Н.Б.
Лопушняк, Л.Я.
Дмитренко, Р. Р.
Бойчук, О. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


   
    Фенотипова характеристика мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини та оцінка ступеня її мінералізації IN VITRO = Phenotypic characteristics of multipotent mesenchymal stromal cells of adipose tissue and evaluation of the degree of its mineralization IN VITRO / А. В. Бамбуляк [та ін.] // Клінічна стоматологія. - 2020. - N 3. - С. 24-30


MeSH-~главная:
СТОМАТОЛОГИЯ ЛЕЧЕБНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНАЯ -- DENTISTRY, OPERATIVE
ТРОМБОЦИТЫ -- BLOOD PLATELETS
ЖИРОВАЯ ТКАНЬ -- ADIPOSE TISSUE
ПЛАЗМА -- PLASMA
IN VITRO МЕТОДЫ -- IN VITRO TECHNIQUES
Дод.точки доступу:
Бамбуляк, А. В.
Кузняк, Н. Б.
Дмитренко, Р. Р.
Ткачик, С. В.
Гончаренко, В. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.
Шифр: КУ44/2020/3
   Журнал

Клінічна стоматологія [Текст] : науково-практичний журнал/ головний редактор Нагірний Я. П. - Тернопіль : Тернопільський національний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, Заснований у грудні 2010 року - . - ISSN 2311-9624. - Періодичність hi
2020р. N 3
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

6.


   
    Ефективність застосування комбінації на основі остеопластичних матеріалів та мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини перед дентальною імплантацією у пацієнтів груп дослідження / А. В. Бамбуляк [та ін.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 11-17. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ДЕНТАЛЬНОЙ ПЛАСТИНКИ ИМПЛАНТАЦИЯ -- BLADE IMPLANTATION (методы)
СТРОМАЛЬНЫЕ КЛЕТКИ МЕЗЕНХИМНЫЕ -- MESENCHYMAL STROMAL CELLS
Анотація: Впродовж останніх десятиріч найбільш поширеним методом лікування часткової або повної відсутності зубів є застосування дентальних імплантатів. Часто, через недостатній об’єм кісткової тканини щелеп внаслідок атрофії у ділянці видалених зубів, неможливо провести внутрішньокісткову імплантацію. З метою усунення дефіциту кісткової тканини перед встановленням дентальних імплантатів необхідне проведення хірургічних втручань. Обстеження та лікування із застосуванням дентальної імплантації проведено 140 пацієнтам, яким попередньо були проведені хірургічні втручання та для збільшення об’єму кісткової тканини щелеп було застосовано остеопластичні матеріали та їхні комбінації з мультипотентними мезенхімальним и стромальними клітинами жирової тканини. Через 3-и місяці після встановлення дентальних імплантатів у пацієнтів І групи, в яких відновлення об’єму кісткової тканини щелеп проводилось з використанням остеопластичного матеріалу «Колапан- Л», та у осіб ІІ групи, де для аугментації було застосовано комбінацію препарату «Колапан- Л», мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини та збагачену тромбоцитами плазму, значення індексу OHI-S відповідали даним до лікування, р0,05, та дорівнювали між собою, р20,05. У осіб ІІІ контрольної групи значення даного індексу збільшувались у 1,4 раза стосовно вихідних даних, р0,05, та були суттєво вищими, ніж у пацієнтів І та ІІ груп, р10,01. Через 3-и місяці спостереження в изначали зменшення даних індексу РМА стосовно вихідних значень: у 1,2 раза у І, р, р10,01, та у 1,1 раза у ІІ групі, р0,05, р1, р20,01. При цьому, у пацієнтів ІІІ групи значення даного параметра збільшилися та були у 1,3 раза вищими референтних значень, р0,01. Через 6 місяців досліджень у пацієнтів І та ІІІ груп значення проби Шиллера-Писарєва були вищими вихідних даних, р0,05, і дорівнювали між собою, р10,05. У пацієнтів ІІ групи значення даного параметра дорівнювали вихідним даним, р0,05, та були вірогідно нижчими даних у осіб І та ІІІ груп, р1, р20,01. Встановлено, що у пацієнтів, у яких для заповнення кісткових дефектів застосовувалась комбінація на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини, препарату «Колапан-Л» та збагаченої тромбоцитами плазми крові, після встановлення дентальних імплантатів, повністю відновлювались периімплантатні тканини. Ефективність застосування запропонованої нами остеопластичної комбінації у пацієнтів груп дослідження підтверджено позитивною динамікою значень гігієнічного індексу OHI-S, пародонтального індексу РМА та проби Шиллера-Писарєва впродовж спостереження.
Дод.точки доступу:
Бамбуляк, А. В.
Кузняк, Н. Б.
Дмитренко, Р. Р.
Лопушняк, Л. Я.
Бойчук, О. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


   
    Особливості становлення деяких кісток черепа на ранніх етапах онтогенезу людини / О. В. Цигикало [та ін.] // Буковинський медичний вісник. - 2021. - Т. 25, № 3. - С. 144-147. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЧЕРЕП -- SKULL (анатомия и гистология)
ОНТОГЕНЕЗ
Анотація: Дослідження особливостей морфогенезу та становлення ембріотопографії кісток склепіння черепа має важливе значення не лише в розумінні нормального системогенезу зародка людини, але й дозволить удосконалити існуючі методи інвазивного лікування та візуалізації патологій центральної нервової системи у дітей. Мета – дослідити особливості морфогенезу та топографії деяких кісток черепа на ранніх етапах онтогенезу людини. Матеріал і методи. Досліджено 14 серій послідовних гістологічних зрізів препаратів зародків та передплодів людини віком від 6 до 11 тижнів внутрішньоутробного розвитку з використанням комплексу актуальних методів морфологічного дослідження (антропометрія, морфометрія, виготовлення гістологічних зрізів, тривимірне комп’ютерне реконструювання). Результати. Досліджені нами лобова та тім’яна кістки з'являються наприкінці зародкового періоду у вигляді мезенхімальних зачатків, які поступово розширюються вгору відносно первинних точок скостеніння, починаючи від базально-бічних частин голови зародка людини. Протягом 8-го тижня розвитку виявляється зачаток ектоменінгеальної капсули у вигляді тонкої пластини, яка наближена до головного мозку. На початку передплодового періоду виявляються гістологічні ознаки перетинчастого скостеніння досліджуваних кісток черепа з парними центрами скостеніння, тобто лобова та тім’яна кістки розвиваються із парних зачатків, які поступово наближались, що супроводжувалось активним ангіогенезом. Висновки. Первинні центри скостеніння в лобовій та тім’яній кістках черепа зародків людини з’являються на початку передплодового періоду розвитку і відбувається за перетинчастим типом. У лобовій та тім’яній кістках з’являються два центри скостеніння, які поступово зливаються. На початку передплодового періоду виявляється зачаток малого крила клиноподібної кістки, клиноподібно-решітчастий хрящ та ознаки злиття обох центрів скостеніння в тім’яній кістці.
Дод.точки доступу:
Цигикало, О. В.
Дмитренко, Р. Р.
Попова, І. С.
Банул, Б. Ю.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.
Шифр: АУ20/2021/21/4
   Журнал

Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії [Текст] : науково-практичний журнал/ головний редактор В.М. Ждан. - Полтава : ПДМУ, Заснований в 2001 році - . - ISSN 2077-1096. - Періодичність hi
2021р. Т. 21 № 4
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

9.


   
    Клінічна ефективність та особливості перебігу післяопераційного періоду при застосуванні остеопластичних матеріалів у пацієнтів після видалення ретенованих третіх молярів / А. В. Бамбуляк [и др.] // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2021. - Т. 21, № 3. - С. 135-142 : граф. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
СТРОМАЛЬНЫЕ КЛЕТКИ -- STROMAL CELLS
ЗУБ КОРЕННОЙ БОЛЬШОЙ -- MOLAR
КОМПЛЕКСНЫЕ РЕГИОНАРНЫЕ БОЛЕВЫЕ СИНДРОМЫ -- COMPLEX REGIONAL PAIN SYNDROMES
КОСТЬ И КОСТНЫЕ ТКАНИ -- BONE AND BONES
ХИРУРГИЯ ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВАЯ -- SURGERY, ORAL
Кл.слова (ненормовані):
КОЛАПАН
Анотація: У статті наведено порівняльний аналіз клінічної ефективності застосування остеопластичних матеріалів, зокрема композиції на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини та збагаченої тромбоцитами плазми, при заповненні кісткових дефектів під час проведення операції видалення ретенованих третіх молярів. Критеріями ефективності проведе-ного лікування на етапі раннього післяопераційного періоду у досліджуваних була оцінка ступеня вираженості больового синдрому, колатерального набряку та гіперемії слизової оболонки ротової порожнини після проведеного хірургічного втручання. Мета. З’ясувати клінічну ефективність застосування остеопластичних матеріалів та визначити доцільність використання тканинних екві-валентів кісткової тканини на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини для загоєння кісткових дефектів у пацієнтів після видалення ретенованих третіх молярів. Об’єкт та методи дослідження. Дослідження проводилося на базі кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Буковинського державного медичного університету, м. Чернівці, Україна. Операція видалення ретенованих третіх молярів була проведена 72 пацієнтам. При цьому, 31,94% досліджуваних аугментацію кісткового дефекту після оперативного втручання проведено із застосуванням остеопластичного матеріалу «Колапан–Л» (група А); 41,67% пацієнтів –за допомогою комбінації мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини+«Колапан–Л»+збагаченої тромбоцитами плазми (група Б) та у 26,39% хворих загоєння рани відбувалося під кров’яним згустком (група В). Оцінку післяопераційного больового синдрому проводили по цифровій рейтинговій шкалі (Numerical Rating Scale, NRS) з урахуванням суб’єктивних больових проявів у пацієнтів. Також проводили візуальну оцінку ступеня вираженості колатерального набряку та гіперемії слизової оболонки ротової порожнини після операції. Для визначення ступеня вираженості колатерального набряку використовували бальну систему. Для оцінки перебігу післяопераційного періоду у пацієнтів усіх груп дослідження щоденно, впродовж перебування в стаціонарі, заповнювали протокол, у якому відображали найбільш вагомі дані об’єктивного та суб’єктивного характеру. Під час ранкових перев’язок з’ясовували скарги хворих, загальний та локальний статус: наявність апетиту, якість сну, біль у рані, післяопераційний набряк, гематома, гіперемія слизової оболонки порожнини рота, наявність виділень з рани, підвищеної температура тіла, тип загоєння рани. Встановлено, що на заключному етапі післяопераційного спостереження у пацієнтів, в яких кістковий дефект заповнювався комбінацією препарату «Колапан–Л» з мультипотентними мезенхімальними стромальними клітинами жирової тканини та збагаченої тромбоцитами плазмою, від-сутність больового синдрому відзначали у 89,31% осіб, що у 1,2 раза р1<0,05 та у 1,3 раза р2<0,05 було більше ніж у хворих груп А та В. Колатеральний набряк був відсутній у 98,47% прооперованих групи Б, що перевищувало у 1,2 раза, р1<0,05 кількість таких осіб групи А, де кістковий дефект аугментувався препаратом «Колапан–Л» та у 1,4 раза більше, р1<0,01, р1>0,05 показників групи В, де загоєння кісткового дефекту відбувалося без застосування остеопластичних матеріалів. Відсутність гіперемії слизової оболонки ротової порожнини визначали у 92,37% хворих груп Б, що було у 1,3 та 1,4 раза більше відносно значень, отриманих у групах А і В, р1<0,05, р2<0,01.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Бамбуляк, А. В.
Кузняк, Н. Б.
Лопушняк, Л. Я.
Бойчук, О. М.
Дмитренко, Р. Р.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.
Шифр: АУ20/2021/21/3
   Журнал

Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії [Текст] : науково-практичний журнал/ головний редактор В.М. Ждан. - Полтава : ПДМУ, Заснований в 2001 році - . - ISSN 2077-1096. - Періодичність hi
2021р. Т. 21 № 3
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

11.


   
    Визначення інтенсивності больового синдрому та колатерального набряку при проведенні операції аугментації лунки видаленого зуба різними остеопластичними матеріалами / А. В. Бамбуляк [и др.] // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2021. - Т. 21, № 2. - С. 97-102 : граф. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
КОМПЛЕКСНЫЕ РЕГИОНАРНЫЕ БОЛЕВЫЕ СИНДРОМЫ -- COMPLEX REGIONAL PAIN SYNDROMES
КОСТНАЯ РЕГЕНЕРАЦИЯ -- BONE REGENERATION
ЛИПЕДЕМА -- LIPEDEMA
СТРОМАЛЬНЫЕ КЛЕТКИ МЕЗЕНХИМНЫЕ -- MESENCHYMAL STROMAL CELLS
Анотація: У статті наведено порівняльний аналіз клінічної ефективності застосування остеопластичних матеріалів, зокрема композиції на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини та збагаченої тромбоцитами плазми, при заповненні кісткових дефектів під час проведення операції аугментації лунки видаленого зуба. Критеріями ефективності проведеного лікування на етапі раннього післяопераційного періоду у досліджуваних була оцінка ступеня вираженості больового синдрому, колатерального набряку після проведеного хірургічного втручання. Мета. З’ясувати клінічну ефективність остеопластичних матеріалів для збільшення об’єму альвеолярної кістки щелеп при проведенні операції аугментації лунки видаленого зуба. Об’єкт і методи дослідження. Дослідження проводилося на базі Буковинського державного медичного університету, м. Чернівці, Україна. Операція аугментації лунки видаленого зуба була проведена 85 хворим. При цьому, аугментація лунки була проведена із застосуванням: «Колапан – Л» - 28,57% осіб (підгрупа А); комбінації ММСК ЖТ+ «Колапан – Л» + ЗТП– 46,43% хворим (підгрупа Б); загоєння рани під кров’яним згустком – 25,0% досліджуваних (підгрупа В). Оцінку післяопераційного больового синдрому проводили по цифровій рейтинговій шкалі (Numerical Rating Scale, NRS) з урахуванням суб’єктивних больових проявів у прооперованих. У хворих проводили візуальну оцінку ступеня виразності колатерального набряку після операції. Для визначення динаміки ступеня виразності набряку використовували бальну систему. Результати дослідження. Встановлено, що у хворих підгруп Б, де застосовувався «Колапан – Л»+ММСК-ЖТ+ЗТП, відсутність больового синдрому на заключному етапі післяопераційного спостереження, відзначали 89,31% осіб, що було у 1,2 рази р10,05 більше ніж у прооперованих підгрупи А, р0,05. На заключних післяопераційних етапах колатеральний набряк був відсутній у 98,47% прооперованих підгруп Б, що перевищувало кількість осіб у підгрупі А, де кістковий дефект аугументувався «Колапан – Л» у 1,2 рази, р10,05. Висновки. Порівняльний аналіз клінічної ефективності застосування остеопластичних матеріалів для збільшення об’єму альвеолярної кістки щелеп при проведенні операції аугментації лунки видаленого зуба переконливо довів перевагу використання комбінації «Колапан – Л» + ММСК – ЖТ + ЗТП, що підтверджувалось даними суб’єктивної і об’єктивної симптоматики у післяопераційний період.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Бамбуляк, А. В.
Кузняк, Н. Б.
Дмитренко, Р. Р.
Ткачик, С. В.
Гончаренко, В. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

12.
Шифр: АУ20/2021/21/2
   Журнал

Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії [Текст] : науково-практичний журнал/ головний редактор В.М. Ждан. - Полтава : ПДМУ, Заснований в 2001 році - . - ISSN 2077-1096. - Періодичність hi
2021р. Т. 21 № 2
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

13.


    Дмитренко, Р. Р.
    Особливості морфогенезу кісток основи черепа у ранньому періоді онтогенезу людини / Р. Р. Дмитренко, О. В. Цигикало, В. А. Гончаренко // Буковинський медичний вісник. - 2020. - Т. 24, № 3. - С. 22-27. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЧЕРЕПА ОСНОВАНИЕ -- SKULL BASE (анатомия и гистология, рост и развитие)
МОРФОГЕНЕЗ -- MORPHOGENESIS
ОНТОГЕНЕЗ
Анотація: Мета роботи – з’ясувати хронологічну послідовність появи закладок та особливості розвитку кісток основи черепа в ранньому періоді онтогенезу людини. Матеріал і методи. Досліджено 17 серій послідовних гістологічних зрізів препаратів зародків та передплодів людини віком від 4 до 12 тижнів внутрішньоутробного розвитку (ВУР) з використанням комплексу методів морфологічного дослідження (антропометрія, морфометрія, виготовлення гістологічних зрізів, тривимірне комп’ютерне реконструювання). Результати. На 7-му тижні ВУР (передплоди 14,0-16,0 мм тім’яно-куприкової довжини (ТКД) розпочинається хондрифікація ектоменінгеальної капсули та визначаються три пари хрящових закладок кісток основи черепа: парахордальні хрящі (дорсально від гіпофіза); гіпофізарні хрящі (з боків від гіпофіза); прехордальні хрящі (вентрально від гіпофіза). Кістки основи черепа утворюються в результаті ендохондрального остеогенезу, в той час як для більшості кісток склепіння черепа притаманний перетинчастий остеогенез. На 8-му тижні ВУР хондрокраніум визначається як суцільна структура, безперервна із зачатком склепіння черепа, тому морфогенез деяких кісток черепа є як хрящовим, так і перетинчастим. Першим із хрящових зачатків основи черепа виявлений парахордальний хрящ позаду гіпофіза. Гіпофізарні хрящі утворюються навколо зачатка гіпофіза. Латерально центри хондрифікації виникають у зачатках очноямково-клиноподібних хрящів, які є джерелами розвитку малих крил клиноподібної кістки. Джерелами розвитку великих крил клиноподібної кістки є крило-клиноподібні хрящі. Передньобічний відросток очноямково-клиноподібного хряща виникає біля очноямкової частини зачатка лобової кістки. На 7-му тижні ВУР основа черепа містить окремі осередки хондрогенезу, а наприкінці 8-го тижня ВУР вони зливаються в єдину дірчасту основну хрящову пластинку з примітивними судинно-нервовими отворами. Висновки. 1. У розвитку кісток основи та склепіння черепа людини можна виділити три послідовні стадії: 1) виникнення мезенхімальної закладки (ектоменінгеальної капсули); 2) утворення хрящового зачатка шляхом розвитку та злиття численних окремих осередків хондрогенезу в мезенхімі; 3) скостеніння хрящового зачатка з-понад 100 осередків остеогенезу. 2. Процеси хондрифікації зачатків кісток основи черепа спостерігаються на початку передплодового періоду онтогенезу (7-й тиждень ВУР), а наприкінці 8-го тижня розвитку, у цілому, утворюється хрящова основа черепа людини.
Дод.точки доступу:
Цигикало, О. В.
Гончаренко, В. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

14.
Шифр: БУ5/2020/24/3
   Журнал

Буковинський медичний вісник [Текст] : український науково-практичний журнал/ головний редактор Т.М. Бойчук. - Чернівці : БДМУ, Заснований у лютому 1997 року - . - ISSN 1684-7903. - Періодичність hi
2020р. Т. 24 № 3
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

15.


   
    Порівняльний аналіз клінічної ефективності застосування остеопластичних матеріалів для збільшення об’єму альвеолярної кістки щелеп при проведенні операції синус – ліфтинг / А. В. Бамбуляк [и др.] // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2020. - № 4(158). - С. 315-320 : граф. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
ВЕРХНЕЧЕЛЮСТНОЙ ПАЗУХИ ДНА ПОДНЯТИЕ -- SINUS FLOOR AUGMENTATION
КОМПЛЕКСНЫЕ РЕГИОНАРНЫЕ БОЛЕВЫЕ СИНДРОМЫ -- COMPLEX REGIONAL PAIN SYNDROMES
ОТЕК -- EDEMA
ГИПЕРЕМИЯ -- HYPEREMIA
Анотація: У статті наведено порівняльний аналіз клінічної ефективності застосування остеопластичних матеріалів, зокрема композиції на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини та збагаченої тромбоцитами плазми, при заповненні кісткових дефектів під час проведення операції синус – ліфтинг. Критеріями ефективності проведеного лікування на етапі раннього післяопераційного періоду у досліджуваних була оцінка ступеня вираженості больового синдрому, колатерального набряку і ступеня гіперемії слизової оболонки порожнини рота після проведеного хірургічного втручання. Мета. З’ясувати клінічну ефективність остеопластичних матеріалів для збільшення об’єму альвеолярної кістки щелеп при проведенні операції синус – ліфтинг. Об’єкт і методи дослідження. Дослідження проводилося на базі Буковинського державного медичного університету, м. Чернівці, Україна. Операція синус – ліфтингу була проведена 67 хворим. Водночас, у 30 осіб операція була проведена із застосуванням остеопластичного матеріалу «Колапан – Л» (підгрупа 1А); у 37 осіб, оперативне втручання супроводжувалось використанням остеопластичної комбінації мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини (ММСК – ЖТ) + «Колапан – Л» + збагачена тромбоцитами плазма ЗТП (підгрупа 1Б). Статистичну обробку отриманих результатів проведено на персональному комп’ютері за допомогою ліцензійних програм «Microsoft Excel» i «Statistica». Результати дослідження та їх обговорення. Встановлено, що у хворих підгруп Б, де застосовувався «Колапан – Л»+ММСК-ЖТ+ЗТП, відсутність больового синдрому на заключному етапі післяопераційного спостереження, відзначали 89,31% осіб, що було у 1,2 рази р1 0,05 більше ніж у прооперованих підгрупи А, р0,05. На заключних післяопераційних етапах колатеральний набряк був відсутній у 98,47% прооперованих підгруп Б, що перевищувало кількість осіб у підгрупі А, де кістковий дефект аугументувався «Колапан – Л» у 1,2 рази, р1 0,05. Відсутність гіперемії СОПР визначали, у заключні післяопераційні терміни спостереження, у 92,37% хворих підгруп Б, що було у 1,3 та рази більше стосовно значень у підгрупі А р1 0,05. Висновки. Порівняльний аналіз клінічної ефективності застосування остеопластичних матеріалів для збільшення об’єму альвеолярної кістки щелеп при проведенні операції синус – ліфтинг переконливо довів перевагу використання комбінації «Колапан – Л» + ММСК – ЖТ + ЗТП, що підтверджувалось даними суб’єктивної і об’єктивної симптоматики у післяопераційний період.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Бамбуляк, А. В.
Кузняк, Н. Б.
Дмитренко, Р. Р.
Ткачик, С. В.
Гончаренко, В. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

16.
Шифр: ВУ12/2020/4(158)
   Журнал

Вісник проблем біології і медицини [Текст] : український науково-практичний журнал/ головний редактор В.М. Ждан. - Полтава : ПДМУ, Засновано у листопаді 1993 року - . - ISSN 2077-4214. - Періодичність hi
2020р. № 4(158)
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

17.


   
    Лікування хворих з аденофлегмонами щелепно-лицевої ділянки препаратами із сорбційними та протеолітичними властивостями = Treatment of patients with adenophlegmons of maxillofacial area by the drugs with sorption and proteolytic properties / Н. Б. Кузняк [та ін.] // Клінічна стоматологія. - 2020. - N 1. - С. 12-16


Рубрики: Полисорб

MeSH-~главная:
ФЛЕГМОНА -- CELLULITIS
ХИРУРГИЯ ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВАЯ -- SURGERY, ORAL
ДЕТОКСИКАЦИЯ СОРБЦИОННАЯ -- SORPTION DETOXIFICATION
Дод.точки доступу:
Кузняк, Н. Б.
Дмитренко, Р. Р.
Бамбуляк, А. В.
Перебийніс, П. П.
Ткачик, С. В.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

18.
Шифр: КУ44/2020/1
   Журнал

Клінічна стоматологія [Текст] : науково-практичний журнал/ головний редактор Нагірний Я. П. - Тернопіль : Тернопільський національний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, Заснований у грудні 2010 року - . - ISSN 2311-9624. - Періодичність hi
2020р. N 1 (on-line)
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

19.


    Дмитренко, Р. Р.
    Особливості впливу гіпобаричної гіпоксії та зміненої тривалості фотоперіоду на окремі показники білкового обміну в яснах статевонезрілих щурів : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, присвяченої 105-річчю від дня народження професора Якова Давидовича Кіршенблата / Р. Р. Дмитренко // Клініч. та експерим. патологія = Clinical & Experimental Pathology : щоквартальний український науково-медичний журнал. - 2017. - Т. XVI, № 3 ч.2. - С. 37 . - ISSN 1727-4338


MeSH-~главная:
АНОКСИЯ -- ANOXIA
ПРОТЕОЛИЗ -- PROTEOLYSIS
ФОТОПЕРИОД -- PHOTOPERIOD
КРЫСЫ -- RATS
ДЕСНЫ -- GINGIVA
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

20.


    Ясінська, О. В.
    Вплив функціонального стану епіфіза на показники білкового обміну в надниркових залозах щурів за гіпобаричної гіпоксії / О. В. Ясінська, Р. Р. Дмитренко // Клінічна та експериментальна патологія. - 2016. - Т. 15, № 4. - С. 139-142. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
АНОКСИЯ -- ANOXIA (метаболизм)
ШИШКОВИДНАЯ ЖЕЛЕЗА -- PINEAL GLAND (физиология)
НАДПОЧЕЧНИКИ -- ADRENAL GLANDS (метаболизм)
Анотація: Проведений аналіз впливу пригнічення мелатонін-продукувальної функції епіфіза на характер реагування показників білкового обміну в тканинах надниркових залоз щурів на тривалу переривчасту гіпобаричну гіпоксію. Виявлено, що напрямок та інтенсивність змін вмісту продуктів окислювальної модифікації білків (ОМБ) та показників протеолізу в тканинах надниркових залоз статевозрілих самців щурів залежить від функціонального стану епіфіза. Так, за умов пригнічення мелатонін-продукувальної функції епіфіза шляхом постійного освітлення вміст продуктів ОМБ знижувався у відповідь на гіпоксичний вплив на тлі суттєвого зростання інтенсивності протеолізу всіх видів білкових молекул, особливо низькомолекулярних білків, тоді як за умов природного освітлення гіпобарична гіпоксія призводила до зростання вмісту ОМБ. При цьому інтенсивність лізису білкових молекул з високою молекулярною масою вірогідно знижувалась, а протеоліз низькомолекулярних білків залишався практично без змін.
Дод.точки доступу:
Дмитренко, Р.Р.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-20    21-40  
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)