Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (211)Автореферати (4)Методичні рекомендації. Брошури (15)Матеріали конференцій (15)Електронний ресурс (5)Раритетні видання (7)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=РЕНТГЕНОГРАФИЯ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 583
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.


    Борисенко, В. Б.
    Комплексная диагностика острой непроходимости кишечника / В. Б. Борисенко, А. Я. Бардюк, А. Н. Ковалев // Клініч. хірургія = Klinichna khirurhia : щомісячний науково-практичний журнал (спеціалізоване видання для лікарів). - 2016. - № 10. - С. 17-20 . - ISSN 0023-2130


MeSH-~главная:
КИШЕЧНАЯ НЕПРОХОДИМОСТЬ -- INTESTINAL OBSTRUCTION (диагностика)
УЛЬТРАЗВУК -- ULTRASONICS (методы)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
Анотація: Проанализированы результаты обследования и лечения 256 больных по поводу острой непроходимости кишечника (ОНК). Разработана дифференциально-диагностическая программа, что позволило у 98,4% больных установить правильный диагноз. При сравнительном анализе ультразвукового (УЗИ) и рентгенологического методов диагностики ОНК установлена более высокая информативность УЗИ, позволяющего верифицировать диагноз на ранней стадии заболевания, оценить эффективность консервативного лечения соответственно у 94,4 и 87,8% больных.
Дод.точки доступу:
Бардюк, А. Я.
Ковалев, А. Н.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Степанова, Г. М.
    Впровадження сучасних рентгенівських технологій в третій Черкаській міській лікарні швидкої медичної допомоги / Г. М. Степанова, О. В. Лупина // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2024. - Т. 24, № 2. - С. 218-225 . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
РЕНТГЕНОВСКОГО ИЗОБРАЖЕНИЯ УСИЛЕНИЕ -- RADIOGRAPHIC IMAGE ENHANCEMENT
Анотація: Вступ: В останні десятиліття в світі спостерігається перехід від традиційної до цифрової рентгенографії. Україна також приєдналася до цього процесу, замінюючи застаріле обладнання на сучасні цифрові системи, що стало особливо важливим з урахуванням епідемії COVID-19 та російсько-української війни. Комунальне некомерційне підприємство «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» впроваджує сучасні цифрові технології рентгенодіагностики з метою поліпшення надання медичної допомоги та діагностики. Мета дослідження: дослідити й оцінити досвід запровадження цифрових рентген-технологій у Третій Черкаській міській лікарні швидкої медичної допомоги. Матеріали і методи: Проведено аналіз медичної документації Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги та результатів індивідуальних інтерв’ю вісьмома медичними працівниками лікарні: рентгенологами, іншими лікарями, медичною сестрою. Результати дослідження: Завдяки політиці децентралізації та змінам у міському управлінні міста Черкаси, починаючи з 2017 року вдалося поступово перевести медичну галузь міста, насамперед Третю Черкаську міську лікарню швидкої медичної допомоги на сучасне цифрове обладнання, що значно поліпшило якість медичних послуг і дозволило оптимізувати процес діагностики та лікування пацієнтів. Впровадження цифрових рентгенівських технологій в медичну практику лікарні дозволило прискорити процес отримання та обробки рентгенівських зображень, зменшити трудовитрати та час, які раніше витрачалися на установку та обробку плівки. Зменшення потреби в персоналі та обладнанні привело до економії коштів та оптимізації лікувального процесу. Сучасні рентген-технології значно полегшили та покращили роботу медичного персоналу лікарні, забезпечуючи швидший, ефективніший і менш стресовий процес обробки та аналізу рентгенівських зображень. Збільшилася точність і зручність аналізу зображень. Відсутність необхідності працювати з хімічними реактивами та можливість працювати з якісними, чіткими знімками зменшує фізичний і емоційний стрес для медичного персоналу. З’явилася можливість більш ефективно виявляти різноманітні захворювання на ранніх стадіях. Нові технології також полегшують надання невідкладної допомоги травмованим пацієнтам. Зменшився вплив рентгенологічного опромінювання на пацієнтів та медичний персонал. Але із впровадженням цифрових технологій виникають нові виклики, такі як організація зберігання та доступу до цифрових архівів. Вирішення цих проблем потребує додаткових інвестицій у серверне обладнання та розробку спеціальних програм. Також важливо забезпечити надійність та безпеку зберігання медичної інформації, щоб уникнути можливих втрат або пошкоджень даних.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Лупина, О. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


   
    Frequency analysis of isolated and combined lesions of the maxillary and frontal sinuses according to x-ray data / Kh. I. Rudnytska [и др.] // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2023. - № 4(171). - С. 246-249 . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
ВЕРХНЕЧЕЛЮСТНАЯ ПАЗУХА -- MAXILLARY SINUS
ЛОБНАЯ ПАЗУХА -- FRONTAL SINUS
ВЕРХНЕЧЕЛЮСТНОЙ СИНУСИТ -- MAXILLARY SINUSITIS (диагностика)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
Анотація: Численні наукові дослідження присвячені вивченню морфологічної будови приносових пазух та діагностичних критеріїв їх уражень. Мета роботи: дослідження та порівняння частоти ізольованих та поєднаних синуситів верхньощелепних та лобових пазух за даними рентгенографічного обстеження. Об’єкт і методи дослідження. Проаналізовано 100 анонімізованих рентгенограми осіб зрілого віку (50 чоловіків та 50 жінок), які проходили обстеження з приводу запальних уражень приносових пазух. Всі знімки були виконані в потилично-підборідній проекції за Уотерсом. Результати дослідження. В опрацьованій вибірці виявлено різні варіанти ізольованих або поєднаних запальних уражень верхньощелепних та лобових пазух. У 100% обстежених спостерігали ознаки одно- або двохстороннього гаймориту. У 84% обстежених осіб діагностовано ураження лише верхньощелепних пазух, у 16% – поєднане ураження верхньощелепних та лобових пазух. Частка чоловіків з одностороннім катаральним гайморитом становила 22% з двостороннім катаральним гайморитом також 22%, з двостороннім ексудативним гайморитом – 24%, з одностороннім ексудативним гайморитом – 14%. Частка жінок з двостороннім катаральним гайморитом становила 30%, з одностороннім – 20%, з двостороннім ексудативним гайморитом – 16%, з односторонній – 20%. Двостороннє поєднане ураження верхньощелепних та лобових пазух виявлено у 4% обстежених, одностороннє – у 7%. Жодного випадку ізольованого фронтиту в опрацьованій вибірці не виявлено. Висновки. За даними рентгенографічного обстеження запальні процеси у верхньощелепних пазухах спостерігаються у 6 разів частіше, ніж у лобових. Ізольовані ураження верхньощелепних пазух виявлено у 5 разів частіше, ніж у поєднанні ураження верхньощелепної та лобової пазух.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Rudnytska, Kh. I.
Moskalyk, O. E.
Pronina, O. M.
Bilash, S. M.
Chelpanova, I. V.
Chaly, I. -V. T.
Diskovska, Yu. B.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


   
    Подбор компонентов эндопротеза и величина общего бедренного офсета после эндопротезирования тазобедренного сустава (рентгенометрическое исследование) / В. А. Филлипенко [и др.] // Травма. - 2018. - Том 19, N 1. - С. 17-23. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
ТАЗОБЕДРЕННОГО СУСТАВА АРТРОПЛАСТИКА ЗАМЕСТИТЕЛЬНАЯ -- ARTHROPLASTY, REPLACEMENT, HIP (использование, методы)
БИОМЕХАНИЧЕСКИЕ ФЕНОМЕНЫ -- BIOMECHANICAL PHENOMENA (физиология)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование, методы)
Дод.точки доступу:
Филлипенко, В. А.
Климовицкий, Р. В.
Тяжелов, А. А.
Карпинский, М. Ю.
Карпинская, Е. Д.
Гончарова, Л. Д.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


   
    Сучасні тенденції лікування перипротезних переломів стегнової кістки / П. І. Білінський [та ін.] // Травма. - 2017. - Том 18, N 2. - С. 88-94. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПЕРИПРОТЕЗНЫЕ ПЕРЕЛОМЫ -- PERIPROSTHETIC FRACTURES (патофизиология, рентгенография, хирургия)
БЕДРЕННОЙ КОСТИ ПЕРЕЛОМЫ -- FEMORAL FRACTURES (рентгенография, хирургия)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
ПЕРЕЛОМА ИММОБИЛИЗАЦИЯ ВНУТРЕННЯЯ -- FRACTURE FIXATION, INTERNAL (использование, методы)
Дод.точки доступу:
Білінський, П. І.
Паламар, Б. І.
Дроботун, О. В.
Андрейчин, В. А.
Шишко, Е. О.
Вихров, С. Л.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


    Солоницын, Е. А.
    Метастазы анонимного рака в длинные кости конечностей: подходы к обследованию и лечению / Е. А. Солоницын, Ф. В. Климовицкий, В. В. Проценко // Травма. - 2017. - Том 18, N 1. - С. 97-102. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
НОВООБРАЗОВАНИЙ МЕТАСТАЗЫ -- NEOPLASM METASTASIS (диагностика, рентгенография, терапия, ультрасонография)
КОСТЕЙ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BONE NEOPLASMS (диагностика, рентгенография, терапия, ультрасонография)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
Дод.точки доступу:
Климовицкий, Ф. В.
Проценко, В. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


    Канзюба, А. И.
    "Переломы несостоятельности" тазового кольца / А. И. Канзюба, Т. А. Шамова // Травма. - 2017. - Том 18, N 1. - С. 87-92. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
ПЕРЕЛОМЫ КОСТИ -- FRACTURES, BONE (диагностика, классификация, патофизиология, рентгенография)
ПЕРЕЛОМЫ УСТАЛОСТНЫЕ -- FRACTURES, STRESS (диагностика, патофизиология, рентгенография)
ТАЗА КОСТИ -- PELVIC BONES (повреждения)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
ОБЗОР ЛИТЕРАТУРЫ КАК ТЕМА -- REVIEW LITERATURE AS TOPIC
Дод.точки доступу:
Шамова, Т. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


    Литвишко, В. О.
    Формоутворення періостального регенерату після діафізарного перелому за порівняльними даними ультрасонографії та рентгенографії / В. О. Литвишко, О. К. Попсуйшапка // Травма. - 2017. - Том 18, N 1. - С. 74-79. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ДИАФИЗЫ -- DIAPHYSES (повреждения, рентгенография, ультрасонография)
ПЕРЕЛОМЫ КОСТИ -- FRACTURES, BONE (патофизиология, рентгенография, ультрасонография)
КОСТНАЯ РЕГЕНЕРАЦИЯ -- BONE REGENERATION (физиология)
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ -- ULTRASONOGRAPHY
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
Дод.точки доступу:
Попсуйшапка, О. К.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


   
    Причини вивиху головки ендопротеза після первинного ендопротезування кульшового суглоба / В. А. Філіпенко [и др.] // Травма. - 2017. - Том 18, N 1. - С. 27-33. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ТАЗОБЕДРЕННОГО СУСТАВА ПРОТЕЗ -- HIP PROSTHESIS (использование)
ВЫВИХИ -- DISLOCATIONS (патофизиология, хирургия, этиология)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование, методы)
ТОМОГРАФИЯ РЕНТГЕНОВСКАЯ КОМПЬЮТЕРНАЯ -- TOMOGRAPHY, X-RAY COMPUTED (использование)
РЕТРОСПЕКТИВНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- RETROSPECTIVE STUDIES
Дод.точки доступу:
Філіпенко, В. А.
Танькут, В. О.
Мезенцев, В. О.
Овчинніков, О. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


   
    Особливості перебігу туберкульозу легень на тлі коронавірусної інфекції за даними комп’ютерної томографії органів грудної клітки / М. І. Линник [и др.] // Інфузія & Хіміотерапія = Infusion & Chemotherapy : науковий журнал. - 2023. - N 3. - С. 16-23 . - ISSN 2663-0338. - ISSN 2709-0957


MeSH-~главная:
ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ -- TUBERCULOSIS, PULMONARY (диагностика, осложнения)
СМЕРТНОСТЬ -- MORTALITY
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (осложнения)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ ТОРАКАЛЬНАЯ -- RADIOGRAPHY, THORACIC (использование)
Анотація: ОБҐРУНТУВАННЯ. Карантинні заходи з приводу пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19), запроваджені на початку 2020 р., а згодом широкомасштабні воєнні дії в Україні призвели до зниження виявлення хворих на туберкульоз (ТБ) та зростання смертності від цього захворювання. Уваги потребують особливості перебігу ТБ легень на тлі корона вірусної інфекції, які можуть бути зумовлені як впливом SARS-CoV-2, так і особливостями імунологічного статусу хворих на ТБ легень зі збереженою чутливістю до антимікобактеріальних препаратів (ЧТБ) та з лікарською стійкістю. МЕТА. Дослідити в динаміці перебіг патологічних змін легень у пацієнтів із ТБ легень на тлі коронавірусної інфекції шляхом аналізу даних комп’ютерної томографії (КТ) органів грудної клітки (ОГК). МАТЕРІАЛИ ТА МЕТОДИ. Діагностика та лікування ТБ легень проводилися згідно з Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 530. Діагноз COVID-19 установлювався хворим, які проходили лікування з приводу ТБ легень, відповідно до чинних протоколів лікування коронавірусної інфекції. Усім пацієнтам виконано КТ ОГК у динаміці на сканері Aquilion TSX-101A (Toshiba, Японія). РЕЗУЛЬТАТИ ТА ЇХ ОБГОВОРЕННЯ. Проаналізовано в динаміці клінічні, лабораторні та продемонстровано рентгенологічні дані хворих на ТБ легень і COVID-19. Установлено, що за своєчасно діагностованого ЧТБ легень й адекватно проведеного його лікування вірусна пневмонія (COVID-19) не ускладнює перебігу туберкульозного процесу. Період перебігу COVID-19 характеризується продовженням позитивної динаміки туберкульозного процесу. У хворих на ТБ із множинною лікарською стійкістю вірусна пневмонія (COVID-19) не спричиняє тяжких ускладнень, але період перебігу COVID-19 характеризується відсутністю позитивної динаміки туберкульозного процесу. За нелікованого ТБ легень на тлі вірусної пневмонії (COVID-19) захворювання може набувати тяжкого перебігу та закінчуватися летально. ВИСНОВКИ. КТ ОГК у хворих на ТБ легень на тлі COVID-19 має високу інформативність для моніторингу патологічного процесу, виявлення ускладнень та оцінювання ефективності лікування.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Линник, М. І.
Ігнатьєва, В. І.
Гуменюк, Г. Л.
Святненко, В. А.
Іващенко, В. Є.
Чоботар, О. П.
Палівода, М. Г.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

11.


   
    Критерії персоніфікованого підходу до планування рентгенологічних досліджень у ортодонтичних пацієнтів / Л. В. Смаглюк [и др.] // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2023. - Т. 23, № 3. - С. 212-216 . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
ОРТОДОНТИЯ -- ORTHODONTICS
ПАЦИЕНТ-СПЕЦИФИЧЕСКОЕ МОДЕЛИРОВАНИЕ -- PATIENT-SPECIFIC MODELING
РЕНТГЕНОГРАФИЯ ДЕНТАЛЬНАЯ -- RADIOGRAPHY, DENTAL
ДИАГНОСТИКА СТОМАТОЛОГИЧЕСКАЯ -- DIAGNOSIS, ORAL
ТОМОГРАФИЯ КОМПЬЮТЕРНАЯ КОНИЧЕСКАЯ -- CONE-BEAM COMPUTED TOMOGRAPHY
Анотація: Одним із основних допоміжних методів для постановки остаточного діагнозу та вибору методів лікування у клінічній практиці лікаря-ортодонта є рентгенологічний метод дослідження, який може бути застосований на всіх етапах стоматологічної реабілітації. Мета дослідження: на основі аналізу літературних джерел та власного клінічного досвіду сформувати та обґрунтувати критерії персоніфікованого підходу до планування рентгенологічного обстеження у ортодонтичних пацієнтів. Матеріали та методи дослідження. Нами проведений аналіз літературних джерел за ключовими словами: рентгенологічні методи, стоматологія, ортодонтія, ортопантомаграма, цефалометоричний аналіз, конусно-променева комп’ютерна томографія, іонізуюче опромінення. Був виконаний ретроспективний аналіз 1054 історій хвороби пацієнтів, які звернулися за стоматологічною допомогою за період 2020-2023 років. Особливу увагу звертали на призначений вид рентгенологічного обстеження та його дані. Результати дослідження. Проаналізовані нормативно-правові документи, які регулюють променеву безпеку громадян України, в тому числі річну оптимальну дозу, отриману внаслідок медичного обстеження чи лікування. Проведений порівняльний аналіз показників іонізуючого опромінення пацієнта при різних видах рентгенологічного обстеження з використанням найпоширеніших рентгенологічних апаратів. Визначено покази та зони візуалізації для кожного методу рінтгенологічного лослідження, яке застосовуються в ортодонтичних пацієнтів: 2-д (ортопантомаграма, телерентгенограма голови у прямій та боковій проекціях), 3-д (конусно-променева комп’ютерна томографія сегменту, щелепи, лицевого відділу черепу). Висновок. Критеріями персоніфікованого підходу є: виділення зони підвищеного інтересу на основі проведеного клінічного обстеження, вміння аналізувати та визначати порядок лікувальних заходів на основі аналізу отриманих даних та розуміння принципів променевої безпеки для пацієнтів.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Смаглюк, Л. В.
Ляховська, А. В.
Смаглюк, В. І.
Трофименко, М. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

12.


    Василів, М.-А. Л.
    Аналіз лінійних розмірів лобних пазух осіб зпілого віку за даними рентгенографії / М.-А. Л. Василів, З. З. Масна // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2022. - Т. 21, № 3. - С. 45-48. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЛОБНАЯ ПАЗУХА -- FRONTAL SINUS (рентгенография)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
Анотація: Вивчення розвитку, будови, топографії, вікової динаміки, гендерних та конституційних особливостей лобних пазух привертає сьогодні увагу не лише лікарів-оториноларингологів, але й фахівців суміжних спеціальностей. Метою нашого дослідження стало визначення лінійних розмірів лобних пазух у осіб зрілого віку за даними рентгенографічного обстеження та аналіз їх вікових і гендерних особливостей. Опрацьовано 40 рентгенограм голови осіб зрілого віку (22-60 років), у тому числі 20 жінок та 20 чоловіків. Усіх обстежуваних розподілено на вікові групи (до 35 років та після 35 років) по 10 осіб у кожній. Вибірка сформована методом рандомізації. Обстеження проведене на апараті Fuji? lm FDR Nano в режимі Paranasal Sinus FRNT у фронтальній проекції. На знімках визначали ширину та висоту лобних пазух та їх симетричність. У зв’язку з різноманітністю форм пазух визначали тільки максимальні їх розміри (у найширшій та найвищій ділянках). У результаті проведеного аналізу рентгенограм встановлено, що лінійні розміри лобних пазух у осіб чоловічої статі є вищими, ніж у жінок, за винятком висоти лівої лобної пазухи у віковій групі після 35 років. Висота та ширина лівої пазухи є більшими, ніж правої, виняток становлять лише показники чоловіків після 35 років. За винятком висоти правої лобної пазухи у чоловіків, усі інші лінійні розміри у осіб другої вікової групи є нижчими, ніж у осіб першої вікової групи. Найбільші лінійні розміри мають пазухи грибоподібної форми, найменші – колбоподібної і бобоподібної форм, найбільш варіабельними є розміри пазух трапецієподібної форми.
Дод.точки доступу:
Масна, З. З.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

13.


   
    Оцінка ступеня мінералізації новоствореної кісткової тканини у ділянці перелому в постраждалих різного психосоматичного типу особистості по ортопантомограмі = Assessment of the degree of mineralization of newly created bone tissue in the fracture area in victims of different psychosomatic personality types by orthopantomogram / Я. П. Нагірний [та ін.] // Клінічна стоматологія. - 2022. - N 4. - С. 4-9


MeSH-~главная:
СТОМАТОЛОГИЯ -- DENTISTRY
ЗУБОВ ПЕРЕЛОМЫ -- TOOTH FRACTURES
ЧЕЛЮСТЕЙ ПЕРЕЛОМЫ -- JAW FRACTURES
ПЕРЕЛОМА ЗАЖИВЛЕНИЕ -- FRACTURE HEALING
РЕНТГЕНОГРАФИЯ ПАНОРАМНАЯ -- RADIOGRAPHY, PANORAMIC
ОДОНТОГЕННЫЕ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- ODONTOGENIC TUMORS
Дод.точки доступу:
Нагірний, Я. П.
Гутор, Н. С.
Стефанів, І. В.
Твердохліб, Н. О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

14.


   
    Диференційна рентгенодіагностика псевдотуберкульозного варіанта абсцесу легень з порожнинами туберкульозної етіології / Р. Ю. Чурилін [и др.] // УРОЖ = Ukrainian Journal of Radiology and Oncology : щоквартальне науково-практичне видання. - 2021. - Т. XXIX, № 1(on-line). - С. 9-20 . - ISSN 2708-7166. - ISSN 2708-7174


MeSH-~главная:
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
ЛЕГКИХ АБСЦЕСС -- LUNG ABSCESS (диагностика)
ПСЕВДОТУБЕРКУЛЕЗ -- YERSINIA PSEUDOTUBERCULOSIS INFECTIONS
Анотація: Актуальність. Останні десятиріччя в Україні характеризуються значним збільшенням кількості хворих на туберкульоз, часто з формуванням порожнин розпаду. Променева діагностика порожнистих утворень легень є однією з актуальних проблем сучасної пульмонології і торакальної хірургії. Абсцеси легень нагадують інші захворювання з наявністю деструкції і порожнин, що диктує необхідність проведення диференційної діагностики з туберкульозу. Мета роботи – виділення окремих варіантів рентгенологічної картини абсцесу легень і визначення можливостей диференційної діагностики псевдотуберкульозного варіанта з порожнинами туберкульозної етіології. Матеріали та методи. Проведено аналіз результатів рентгенологічного дослідження органів грудної клітки 252 хворих на абсцес легень віком 18–78 років. Використовувалися рентгенографія в 2 проекціях, лінійна і комп’ютерна томографія (56 хворих). Усім хворим проводилося динамічне дослідження. Результати та їх обговорення. Практично в більшості випадків абсцесу легень виникає необхідність проведення диференційної діагностики з низкою нозологічних форм. У результаті вивчення отриманих даних запропонована класифікація рентгенологічних варіантів абсцесів легень. Виділені типовий та атипові варіанти рентгенологічної картини гострого абсцесу легень, серед яких пухлиноподібний, кістоподібний, псевдотуберкульозний – 38 хворих (15 %) і легеневоплевральний. Наведено особливості рентгенологічної картини псевдотуберкульозного варіанта, а також відмінності і ознаки, що дозволяють установлювати правильний діагноз. Висновки. Променеве дослідження залишається провідним у діагностиці гнійно-деструктивних захворювань. Знання виділених варіантів, і особливо псевдотуберкульозного, дозволить значно поліпшити діагностику і диференційну діагностику абсцесів легень.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Чурилін, Р. Ю.
Вороньжев, І. О.
Коломійченко, Ю. А.
Ковальова, О. О.
Сирота, В. В.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

15.


    Коробов, П. С.
    Роль рентгенологічного дослідження в плануванні комплексного лікування адентії постійних верхніх латеральних різців / П. С. Коробов, В. Д. Куроєдова, Є. Є. Виженко // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2023. - Т. 23, № 2 ч.1. - С. 115-119 . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
АДЕНТИЯ -- ANODONTIA (осложнения)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ ПАНОРАМНАЯ -- RADIOGRAPHY, PANORAMIC (использование)
РЕЗЕЦ -- INCISOR
ЗУБОВ АНОМАЛИИ -- TOOTH ABNORMALITIES (диагностика, осложнения)
Анотація: Однією з патологій, яка потребує комплексного підходу до діагностики та лікування, є адентія постійних верхніх латеральних різців, яка суттєвим чином впливає на зовнішній вигляд людини незалежно від статі. Метою дослідження було виявлення розповсюдженості адентії постійних верхніх латеральних різців та оцінка супроводжуючих чинників, які впливають на вибір стратегії лікування. Всього було проаналізовано 1007 ортопантомограм пацієнтів із зубощелепними аномаліями та відібрано 42 пацієнти віком 5–20 років, які мали адентією постійних верхніх латеральних різців. Були враховані наступні чинники: стать, вік, вид адентій, наявність простору на місці відсутніх різців, наявність рудиментарних та надкомплектних зубів, наявність інших адентій, третіх верхніх та нижніх молярів, розташування постійних ікл та їх зачатків. За результатами наших досліджень розповсюдженість адентії постійних верхніх латеральних різців становила 4,17 %. Симетричні або двосторонні форми адентії латеральних різців зустрічались більш часто і складали в цілому 64,3 %. Наявність простору в зубному ряді в ділянці відсутніх верхніх латеральних різців було виявлено у 64,3 % пацієнтів. Таким чином, за наявності збережених тимчасових латеральних різців, діастем, додаткових адентій, які дають змогу ортодонтичним шляхом створити повноцінне місце для відновлення дефекту зубного ряду в ділянці латеральних різців рекомендовано протезування з використанням методу імплантації або заміщення дефекту незнімними естетичними ортопедичними конструкціями. За відсутності вільного місця в зубному ряді внаслідок зміщення ікл в бік дефекту рекомендована трансформація коронкової частини ікл методом реставрації. Перспективою подальших досліджень є визначення особливостей планування лікування адентій латеральних різців з урахуванням оклюзій них співвідношень.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Куроєдова, В. Д.
Виженко, Є. Є.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

16.


   
    Історія розвитку рентгенології / А. Бідучак [та ін.] // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2019. - № 4. - P24-26. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (история)
Анотація: Історія рентгенології починається з того часу, як професор Вюрцбурзького університету Вільгельм Конрад Рентген 8 листопада 1895 року випадково для себе відкрив рентгенівське випромінювання. Відкриття рентгенівських променів викликало сенсацію в усьому світі. Сучасній людині дуже важко собі уявити все те, що говорилось стосовно відкриття рентгенівських променів на початку нашого століття. Рентгенівські трубки отримали широке розповсюдження та почали активно використовувати в багатьох країнах. Завдяки їм з’явилися нові напрями науки і техніки – рентгенологія, рентгенодіагностика, рентгенометрія та ін. Мета дослідження. Описати історичні етапи формування рентгенології, як науки. Методологія дослідження. У статті використано описовий, бібліосемантіческій та історико-порівняльний методи. Висновки. На сьогодні, практично немає такої галузі медицини, де б не використовувалися рентгенівські промені для виявлення різноманітних захворювань на різних стадіях. Без рентгенологічних досліджень неможлива сучасна діагностика деяких захворювань. Особливо це стосується злоякісних пухлин. Забій чи перелом, біль в голові, проблеми у внутрішньому вусі – в усьому цьому допоможе рентгенолог. Вдосконалення апаратури та застосовування комбінованої терапії дає можливість більш ефективно та правильно лікувати хворих людей в майбутньому.
Дод.точки доступу:
Бідучак, А.
Грицюк, М.
Чорненька, Ж.
Доманчук, Т.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

17.


   
    Легочная токсичность, индуцированная блеомицином у больных лимфомой Ходжкина / С. В. Шахтарина [и др.] // Пульмонология. - 2020. - Том 30, N 4. - С. 413-420. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
ХОДЖКИНА БОЛЕЗНЬ -- HODGKIN DISEASE (терапия)
ПНЕВМОНИЯ ЛУЧЕВАЯ -- RADIATION PNEUMONITIS (диагностика, этиология)
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНИ ИНТЕРСТИЦИАЛЬНЫЕ -- LUNG DISEASES, INTERSTITIAL (диагностика, этиология)
ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ И НЕБЛАГОПРИЯТНЫЕ РЕАКЦИИ, СВЯЗАННЫЕ С ЛЕКАРСТВАМИ -- DRUG-RELATED SIDE EFFECTS AND ADVERSE REACTIONS
БЛЕОМИЦИН -- BLEOMYCIN (вредные воздействия, терапевтическое применение, токсичность)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
Дод.точки доступу:
Шахтарина, С. В.
Даниленко, А. А.
Афанасова, Н. В.
Фалалеева, Н. А.
Иванов, С. А.
Каприн, А. Д.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

18.


    Матвеев, А. В.
    Изучение безопасности рентгеноконтрастных соединений на основании карт-извещений о нежелательных реакциях, зарегистрированных в Республике Крым / А. В. Матвеев, А. Е. Крашенинников, Е. А. Егорова // Вестник рентгенологии и радиологии. - 2020. - Т. 101, № 6. - С. 344-353. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование, методы)
КОНТРАСТНЫЕ ВЕЩЕСТВА -- CONTRAST MEDIA (анализ, вредные воздействия)
ХИМИЧЕСКИ-ИНДУЦИРОВАННЫЕ РАССТРОЙСТВА -- CHEMICALLY-INDUCED DISORDERS (диагностика, этиология)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
Дод.точки доступу:
Крашенинников, А. Е.
Егорова, Е. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

19.


    Шевчук, С. В.
    Рівні N-кінцевого телопептиду колагену І типу у чоловіків, хворих на анкілозивний спондиліт, зв’язок з перебігом захворювання / С. В. Шевчук, О. М. Павлюк, О. А. Коробко // Український ревматологічний журнал. - 2021. - № 3. - С. 20-26. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
СПОНДИЛИТ АНКИЛОЗИРУЮЩИЙ -- SPONDYLITIS, ANKYLOSING (диагностика, рентгенография)
КОСТИ ПЛОТНОСТЬ -- BONE DENSITY
C-РЕАКТИВНЫЙ БЕЛОК -- C-REACTIVE PROTEIN (анализ)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY
МУЖЧИНЫ -- MEN
Дод.точки доступу:
Павлюк, О. М.
Коробко, О. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

20.


    Пронюк, Х. О.
    Ультрасонографія легень в умовах пандемії COVID-19: чому? як? коли? / Х. О. Пронюк, А. Д. Висоцький // Лікарська справа. Врачебное дело. - 2020. - № 5/6. - С. 3-12. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (диагностика, осложнения, патофизиология, ультрасонография)
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ -- ULTRASONOGRAPHY (использование)
ТОМОГРАФИЯ РЕНТГЕНОВСКАЯ КОМПЬЮТЕРНАЯ -- TOMOGRAPHY, X-RAY COMPUTED (использование)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
ПНЕВМОНИЯ -- PNEUMONIA (диагностика, рентгенография, ультрасонография, этиология)
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНИ ИНТЕРСТИЦИАЛЬНЫЕ -- LUNG DISEASES, INTERSTITIAL (диагностика, рентгенография, ультрасонография, этиология)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Кл.слова (ненормовані):
СОVID-19
Дод.точки доступу:
Висоцький, А. Д.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)