Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Savchuk, T.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Savchuk, T.
    History of adrenal discovery / T. Savchuk, A. Kovpak, N. Semenenko // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2021. - № 4. - P81-83. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
АДРЕНАЛИН -- EPINEPHRINE (история)
Анотація: Назви більшості нейромедіаторів мало відомі пересічному громадянину. Але згадка про адреналін відразу породжує цілу бурю асоціацій. У чиїйсь голові виникне профіль Джейсона Стетхема з однойменного фільму. Мета статті. Адреналін став символом чогось ризикованого та по-своєму привабливого, але що таке адреналін з погляду нейрофізіолога – мета пропонованої статті. У низці досліджень було показано, що у спортсменів під час тренувальних та змагальних навантажень посилюється активність симпато-адреналової та гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникової систем. У цьому випадку спостерігається активація фізичного навантаження механізмів загальної адаптації, що призводить до змін у гормональному спектрі, що забезпечує мобілізацію як енергетичного, так і пластичного резерву організму, а також його відновлення. Одна з груп стресових гормонів виробляється мозковим шаром надниркових залоз і називається катехоламінами. До цієї групи входять гормони адреналін та норадреналін. Обидва гормони синтезуються з амінокислоти тирозину під впливом нервових імпульсів. Головним гормоном цієї групи є адреналін. Ми поставили за мету вивчити історичні етапи, які передували відкриттю гормонів наднирників, застосовуючи порівняльний та історичний методи. Актуальність дослідження. У 1894 р. Джордж Олівер та Едвард Шефер продемонстрували вазоконстрикторний (судинозвужувальний) та пресорний ефект витяжки з надниркових залоз. Важливу роль в дослідженні властивостей адреналіну відіграло передбачення хірурга з Лейпцига Генріха Брауна, про можливість застосування адреналіну при місцевій анестезії. Так адреналін, здобув широкого застосування в анестезіології, що залишається актуальним до сьогоднішнього дня. Висновки. Вивчення історичних відомостей про відкриття гормонів формує цілісне уявлення і розширяє знання в галузі фізіології і патофізіології ендокринної системи.
Дод.точки доступу:
Kovpak, A.
Semenenko, N.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

2.
Шифр: АУ46/2021/4
   Журнал

Актуальні питання суспільних наук та історії медицини [Текст] : Спільний українсько-румунський науковий журнал. Серія "Філологічні науки"/ Редколегія: А. Мойсей, Ш. Пуріч. - Чернівці-Сучава : БДМУ, Журнал засновано в 2013 р. - . - ISSN 2311-9896. - Періодичність hi
2021р. N 4 (on-line)
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

3.


    Savchuk, T.
    Thyroid gland - historical essay / T. Savchuk // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2021. - № 2. - P88-90. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЩИТОВИДНАЯ ЖЕЛЕЗА -- THYROID GLAND (физиология)
ЭНДОКРИНОЛОГИЯ -- ENDOCRINOLOGY (история)
Анотація: Постановка проблеми. Перші зображення щитоподібної залози можна зустріти в давньоєгипетських і старокитайських скульптурах датуються 2700 роками до нашої ери. Історіографічна база. Щитоподібна залоза була відома вже авторам давнини і середньовіччя, які хоча і описували зоб і кретинізм, але ще не пов'язували ці захворювання з розладом функції залози. Мета дослідження – проаналізувати історичні віхи становлення тіреоідологіі. Основна частина. Ще в 1600 році до нашої ери одними з перших, китайські лікарі в лікуванні збільшеної щитоподібної залози стали використовувати морепродукти і водорості, при цьому вони не знали, що лікувальний ефект виникає від йоду. Великий вчений Галлен вважав, що щитоподібна залоза це якийсь “буфер” між серцем і головним мозком. У 19 столітті стала активно розвиватися хірургія щитоподібної залози, при цьому основною проблемою хірургів залишалася висока смертність. У 1881 році Більрот один з перших в Європі доповів про 48 успішних операцій на щитоподібної залозі. Після отримання штучного тироксину в лікуванні гіпотиреозу (недостатності гормонів щитоподібної залози) почалася нова епоха. Друга половина 20 століття ознаменувалася активним дослідженням причин аутоімунних захворювань, таких як дифузний токсичний зоб, аутоімунний тиреоїдит. Виявлено, антитіла до тіреопероксидази, антитіла до тиреоглобуліну, антитіла до рецепторів ТТГ. Висновок. Безумовно, майбутнє розвитку знань в області щитоподібної залози за дослідженнями в галузі генетики захворювань, створення нових препаратів і методів діагностики аутоімунних захворювань щитоподібної залози.
Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

4.
Шифр: АУ46/2021/2
   Журнал

Актуальні питання суспільних наук та історії медицини [Текст] : Спільний українсько-румунський науковий журнал. Серія "Філологічні науки"/ Редколегія: А. Мойсей, Ш. Пуріч. - Чернівці-Сучава : БДМУ, Журнал засновано в 2013 р. - . - ISSN 2311-9896. - Періодичність hi
2021р. N 2 (on-line)
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)