Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Гринів, О. І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Гринів, О. І.
    Взаємозв'язок варіабельності серцевого ритму з добовим профілем артеріального тиску у хворих на артеріальну гіпертензію / О. І. Гринів, Л. В. Глушко // Клінічна та експериментальна патологія. - 2017. - Т. 16, № 4. - С. 30-36. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
СЕРДЕЧНЫХ СОКРАЩЕНИЙ ЧАСТОТА -- HEART RATE
АРТЕРИАЛЬНОЕ ДАВЛЕНИЕ -- ARTERIAL PRESSURE
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
Анотація: Резюме. У статті аналізується взаємозв'язок варіабельності серцевого ритму з добовим профілем артеріального тиску у хворих на артеріальну гіпертензію. Мета роботи - вивчення взаємозв'язку показників варіабельності серцевого ритму з добовим профілем артеріального тиску у хворих на артеріальну гіпертензію І-ІІ стадії. Матеріал і методи. Проведено обстеження 145 пацієнтів із АГ I і II стадії, віком від 29 до 53 років. За результатами 24-годинного добового моніторування АТ усі пацієнти розділені на 3 групи: 62 пацієнти з нормальним ступенем зниження АТ у нічний час (діппери); 67 хворих із недостатнім зниженням АТ вночі (нон-діппери); 16 пацієнтів з надмірним нічним зниженням АТ (овер-діппери). Результати. У фонових умовах пацієнти з недостатнім (нон-діппери) або надлишковим (овер-діппери) зниженням АТ в нічний час характеризувалися меншою загальною потужністю спектра (ТР) і VLF модуляцій. Крім того, привертає увагу суттєве підвищення симпатичного тренда у нон-діпперів та парасимпатичного тренда у овер-діпперів. Так, часта LF коливань LF% у групі пацієнтів "нон-діппер" становила 35,34 2,25% та значимо перевищувала значення аналогічного показника у групі "діппер" (22,75 1,15%, p 0,01), натомість частка HF коливань HF% у групі пацієнтів "овер-діппер", що становила 32,96 1,18%, значимо перевищувала значення за аналогічний показник у групі "діппери" (14,92 0,95%, p 0,01) і "нон-діппери" (17,43 1,12%, p 0,02). При цьому нон-діппери характеризувалися найменшими значеннями симпатичних модуляцій і показника симпато-вагального балансу (p0,01). Висновки. Встановлено, що для пацієнтів категорії діппер і овер-діппер притаманне збережене вегетативне забезпечення серцевої діяльності. При цьому хворі, які мають добовий профіль типу овер-діппери, характеризуються адекватним функціонуванням симпатичного відділу вегетативної нервової системи на тлі високої активності парасимпатичної ланки. Хворі, які належать до категорії нондіппери, демонструють зниження адаптаційних можливостей симпатичної нервової системи на тлі гіперпарасимпатикотонії у стані спокою та адекватної реакції парасимпатичних модуляцій при навантажувальному тесті.
Дод.точки доступу:
Глушко, Л.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.
Шифр: КУ27/2017/16/4
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал/ головний редактор В.Ф. Мислицький. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, Заснований у квітні 2002 року - . - ISSN 1727-4338. - Періодичність hi
2017р. Т. 16 № 4
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)