Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (15)Автореферати (1)Методичні рекомендації. Брошури (1)Матеріали конференцій (2)Краєзнавство Полтавщини (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Майданович, Я. О.
    Гігієнічна оцінка факторів ризику для здоров'я студентів випускників Національного медичного університету імені О. О. Богомольця / Я. О. Майданович // Укр. наук.-мед. молодіжний журнал. - 2022. - N спецвип. №3. - С. 88-89


MeSH-~главная:
МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ -- SCHOOLS, HEALTH OCCUPATIONS
УНИВЕРСИТЕТЫ -- UNIVERSITIES
СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ -- STUDENTS, HEALTH OCCUPATIONS (психология)
ЗДОРОВЬЯ СОСТОЯНИЕ -- HEALTH STATUS
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Marunchak, M.
    Hygienic assessment of the impact of stress factors on the health status of applicants to medical higher education institutions / M. Marunchak // Укр. наук.-мед. молодіжний журнал. - 2022. - N спецвип. №3. - P75


MeSH-~главная:
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ -- STRESS, PSYCHOLOGICAL (этиология)
МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ -- SCHOOLS, HEALTH OCCUPATIONS
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


   
    Роль викладача вищої школи у формуванні свідомості майбутнього лікаря / О. С. Павленкова [и др.] // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2023. - Т. 23, № 2 ч.2. - С. 104-106 . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ -- SCHOOLS, HEALTH OCCUPATIONS
ПРЕПОДАВАТЕЛЬСКИЙ СОСТАВ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ УЧРЕЖДЕНИЙ -- FACULTY, MEDICAL
СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ -- STUDENTS, HEALTH OCCUPATIONS
Анотація: Визначення ролі викладача у забезпеченні якості професійної підготовки здобувачів вищої освіти має важливе значення у будь-якій сфері, а особливо в медицині. Перш за все, викладач вищої медичної школи несе надважливу місію – становлення нового покоління лікарів, відповідальних за збереження здорового суспільства та нації, адже в сучасних реаліях й соціально-економічних умовах здоров'я найголовніше. Для досягнення мети були проаналізовано літературу та публікації на схожі теми. Викладач, який чітко розуміє свою місію, особисту відповідальність за знання та вміння здобувача, безперервно прагне підвищувати свій професійний та особистісний рівень, зможе досягти високих педагогічних цілей. Формування майбутнього фахівця тісно пов'язане з набуттям ним теоретичних знань та практичних навичок, які в нього закладають викладачі. На нашу думку, обрання майбутньої професії та рівень навчання, значною мірою залежать від авторитету викладача, його манері викладання, здатності зацікавити своїм предметом, вмінням постійно підтримувати інтерес. Тобто, викладач має володіти якостями: домінантні (гуманність, інтелігентність, чесність, гідність) та периферійні (привітність, мудрість, почуття гумору). Головними особливостями педагогічного процесу є співробітництво викладача і студентів, спрямоване на досягнення єдиної мети і нерозривність процесів навчання та виховання. Згідно зі статтею 41 Закону України «Про вищу освіту» навчально-виховний процес у вищих навчальних закладах – це система організаційних і дидактичних заходів, спрямованих на засвоєння відповідної освітньо-професійної (освітньо-наукової) програми та забезпечення патріотичного, морального, духовного, естетичного і фізичного розвитку особи. Не викликає сумніву, що вища школа повинна створити всі умови для навчання майбутніх фахівців, які б забезпечили можливість для формування і становлення їх професійну свідомості.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Павленкова, О. С.
Каськова, Л. Ф.
Амосова, Л. І.
Уласевич, Л. П.
Коваленко, В. С.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


    Tymofiychuk, І.
    Skills of distance teaching of physiology to students of bukovina state medical university / І. Tymofiychuk, S. Semenenko // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2021. - № 2. - P107-109. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ФИЗИОЛОГИЯ -- PHYSIOLOGY (обучение)
ОБРАЗОВАНИЕ ДИСТАНЦИОННОЕ -- EDUCATION, DISTANCE (методы)
МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ -- SCHOOLS, HEALTH OCCUPATIONS (организация и управление)
Анотація: Використання інформаційних технологій в педагогічному процесі збільшилося, особливо, в останнє десятиліття. Сучасні комп'ютерні програми дозволяють забезпечити передачу знань і доступ до різноманітної навчальної інформації, а нові технології, такі як інтерактивні електронні навчальні посібники, мультимедійний контент, мережа Інтернет, сприяють більш активному залученню учнів до процесу навчання. Дистанційне навчання не обійшло стороною і медицину. Мета статті – розкрити досягнення і проблеми дистанційного викладання теоретичних дисциплін у Буковинському державному медичному університеті, що вже більше 10 років працює з сервером дистанційного навчання “Moodle”, який за роки свого існування постійно вдосконалюється. Новизна статті полягає в з’ясуванні причин популярності ресурсу в студентів, адже відомо, що студенти-медики, в першу чергу, намагаються отримати інформацію саме в Moodle. На сервері розміщені: методичні матеріали для підготовки, лекційний матеріал, підручники, календарні плани, довідники для студентів, інформація про відпрацювання, результати відпрацювань пропущених занять. Методологія статті включає порівняльний і аналітичний методи оцінки досягнень і проблем дистанційного викладання предмету «Фізіологія» студентам БДМУ. Завданням нашого дослідження стало зробити проміжні висновки про недоліки і переваги дистанційної форми навчання при вивченні фізіології студентами 2 курсу БДМУ. Висновки. Кафедра фізіології БДМУ за час викладання накопичила певний досвід дистанційної форми навчання. Колектив кафедри в ході викладання, удосконалив комп'ютерні навички, були оновлені та покращені сервери Moodle. Дистанційне форма навчання скорочує час навчання завдяки швидкості комунікації викладача і студента. Доступ до медичної інформації значно розширено і є можливість використання всіх форм навчання, в тому числі самостійної роботи в електронній бібліотеці. У сільських районах електронна медична бібліотека може стати одним з найбільш ефективних шляхів використання інформаційного прогресу в клінічній медицині. Своєчасне і оперативне впровадження дистанційної форми навчання в медичному університеті дозволило зацікавити студентів і в підсумку розвинути дистанційний формат навчання в єдину інформаційно-освітнє середовище університету, розширити електронну навчально-методичну базу університету та зберегти колишній освітній потенціал. Недоліком дистанційного навчання є неможливість надбання та відпрацювання мануальних навичок і виконання різних лікарських маніпуляцій під контролем викладача, що є основою якісної підготовки фахівців в медичних ВНЗ.
Дод.точки доступу:
Semenenko, S.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

5.


    Бойчук, Т.
    Основні етапи розвитку Буковинського державного медичного університету за 1974-2020 рр. / Т. Бойчук, А. Мойсей // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2020. - № 4. - С. 6-10. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
УНИВЕРСИТЕТЫ -- UNIVERSITIES (история)
МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ -- SCHOOLS, HEALTH OCCUPATIONS (история)
Анотація: У статті продовжено роботу з аналізу основних етапів розвитку БДМУ з 1974 р. до нинішнього часу. Метою даної статті є виділення найбільш значущих подій в історії БДМУ в період між тисяча дев'ятсот сімдесят четвертим роком, на якому зупинилося попереднє дослідження, і сьогоднішнім днем. Актуальність дослідження диктується необхідністю створення позитивного історичного стереотипу про БДМУ. Методика роботи грунтується на аналізі історіографічних видань і архівних матеріалів. Висновки. У тимчасовому проміжку 1974 -2020 гг. основні етапи розвитку Буковинського державного медичного університету були обумовлені історичними реаліями. З 1974 р до середини 1980-х років система освіти була вмонтована в радянську парадигму світосприйняття. Однак в професійному плані колектив навчального закладу чітко дотримувався наукового підходу до викладання спеціальних дисциплін, висуваючи на перший план практичну підготовку молодого лікаря. З початком «перебудови» в СРСР (друга половина 1980-х років) посилився період лібералізації політичного життя, що, безумовно, позначився на навчальному процесі, особливо в гуманітарному циклі предметів. З отриманням Україною державної незалежності відбулися основні організаційні зміни: в 1997 р заклад став академією, а з 2005 р - університетом. Це позначилося на змісті освіти. Університет приєднався до Болонського процесу. Стабільно велика кількість іноземних студентів - показник цих змін. Зникли дисципліни марксистсько-ленінського циклу. Заклад сміливо вступив в епоху електронних технологій, маючи солідну матеріально-технічну базу для цього.
Дод.точки доступу:
Мойсей, А.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

6.


   
    Using structure generalization schemes in the training process at higher medical educational institutions / H. Morokhovets [et al.] // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2020. - № 3. - P52-54. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ -- SCHOOLS, HEALTH OCCUPATIONS
Анотація: Мета статті – дослідити методику використання структурно-узагальнюючих схем у навчальному процесі вищого медичного навчального закладу. Методи дослідження: системний аналіз, синтез та узагальнення. Наукова новизна. Вперше комплексно проаналізоване питання застосування структурно-узагальнюючих схем у навчальному процесі медичного вищого навчального закладу. Висновки. Структурно-узагальнюючі схеми є одним із проявів пояснювально-ілюстративного навчання, що рекомендуються багатьма вітчизняними та зарубіжними вченими. Структурно-узагальнюючі схеми демонструють зміст теми при оптимальному смисловому й інформаційному навантаженні, унаочнюють та спрощують для сприйняття складних блоків інформації. З огляду на інформатизацію суспільства, використання наочно-образної інформації все більш притаманне сучасній людині. Вони створюють цілісну картину матеріалу, враховуючи логіку, ієрархічність зв’язків між його частинами. Основними видами структурно-узагальнюючих схем є логічні ланцюги, логічні ланцюги зі зворотним зв’язком, циклічні та радіальні схеми, кластери, діаграми Венна-Ейлера, діаграма Ісікави, складно-структуровані схеми. Для створення вищевказаних схем доцільно використовувати можливості пакета Microsoft Office. Для створення найпростіших схем достатніми є можливості текстового процесора – використання вбудованих фігур. Складно структуровані схеми, що включають елементи електронних таблиць, формул, баз даних, рисунків, використовують редактор векторної графіки MS Visio. Можливості редактора дозволяють створювати, редагувати організаційні діаграми, плани, блок схеми у динамічному взаємозв’язку з іншими програмами пакета Microsoft.
Дод.точки доступу:
Morokhovets, H.
Lysanets, Y.
Purdenko, T.
Ostrovska, L.
Pushko, O.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


    Скакун, І.
    Дослідження навчально-методичних аспектів філософсько-антропологічного дискурсу на кафедрі суспільних наук та українознавства Буковинського державного медичного університету (2001-2017 рр.) / І. Скакун // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2019. - № 4. - С. 16-19. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ -- GUIDELINE
МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ -- SCHOOLS, HEALTH OCCUPATIONS (история)
Анотація: Статья посвящена важному кластеру научно-педагогической деятельности – методической работе в высшем учебном заведении. Актуальность темы связана с насущной необходимостью усовершенствовать организацию учебного процесса, используя имеющийся методологический арсенал. Цель исследования заключается в систематизации и структурировании учебно-методических достижений профессорско-преподавательского состава кафедры общественных наук и украиноведения и проявлении эффективных методик преподавания философии в высших медицинских учебных заведениях. Наличие наработок учебно-методологического характера на секции философии позволяет проанализировать сильные и слабые стороны организации учебного процесса. Это, в свою очередь, позволит определить первоочередные задачи по совершенствованию методологии преподавания философии. В статье раскрываются ключевые методологические идеи, освещенные в учебно-методических пособиях и публикациях. Период начала нынешнего века характеризуется оживлением методической работы на кафедре. Это позволяет осветить в исследовании ряд методологических аспектов в организации преподавания дисциплины “Философия”. Методы исследования построены на общенаучных и специальных философских парадигмах. В частности, стоит отметить методы индукции и дедукции, синергетики, диалектики и герменевтики, которые активно используются при подготовке учебно-методических материалов. Научная новизна заключается в освещении качественно новых подходов в организации учебного процесса в вузе в целом и при преподавании философии в частности. Использование дистанционных форм обучения только подчеркивает перспективы развития методологического кластера. Выводы. Учебно-методическая работа секции философии проведена в контексте требований и позволяет обеспечить целостное понятие об эффективности научно-педагогической деятельности.
Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

8.


    Слухенська, Р.
    Особливості формування культури спілкування майбутніх медичних працівників у вищих медичних закладах України / Р. Слухенська // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2018. - № 3. - С. 18-21. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ОБЩЕНИЕ -- COMMUNICATION (история)
МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ -- SCHOOLS, HEALTH OCCUPATIONS (кадры)
Анотація: Особенности формирования культуры общения будущих медицинских работников в высших медицинских заведениях Украины. Цель статьи - проанализировать средства формирования культуры общения будущих медицинских работников в высших медицинских заведениях Украины, охарактеризовать эффективные пути формирования профессиональной коммуникативной компетенции студентов-иностранцев. Методы исследования: теоретический анализ, сравнение и обобщение научных источников; коммуникативный метод, который улучшит освоения профессионального вещания студентов-иностранцев. Новизна работы заключается в недостаточном исследовании темы и в том, что эта проблема еще не поднималась в ракурсе характеристики ситуации по формированию профессиональной коммуникативной компетенции студентов-иностранцев БГМУ. Выводы. Сейчас актуальны вопросы форм, методов и средств организации учебной деятельности студентов, которые будут способствовать совершенствованию речевых умений и навыков, необходимых для специалистов здравоохранения. Сформированность профессиональной речи и культуры общения будущих медицинских работников должно быть результатом всесторонней подготовки, ориентированной на профессиональное мастерство специалиста – выпускника высших медицинских учебных заведений МЗ Украины, тем более, если этот выпускник впоследствии вернется в свою страну и будет представлять наше образование и полученные на Украине знания у себя на родине.
Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

9.


    Бойчук, Т.
    З історії винахідництва Буковинського державного медичного університету. І. Винаходи та нововведення проф. Б.Л. Радзіховського (1945-1975) / Т. Бойчук, А. Мойсей // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2018. - № 2. - С. 6-27. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ОФТАЛЬМОЛОГИЯ -- OPHTHALMOLOGY (история)
МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ -- SCHOOLS, HEALTH OCCUPATIONS (история)
Анотація: В представленной статье проанализирована новаторская деятельность доктора медицинских наук, профессора, заведующего кафедрой офтальмологии Черновицкого медицинского института Радзиховского Бориса Леонидовича – известного в Украине и в СССР изобретателя в области офтальмологии. Несмотря на большое количество историографических материалов, посвященных жизни и творчеству профессора, авторы статьи поставили цель – описать менее исследованые страницы его деятельности – изоб- ретательство и рационализаторство. Актуальность исследования продиктована приближением 75-летнего юбилея Буковинского медицинского университета и необходимостью воспитания у будущих медиков творческого подхода к лечебному делу. Методика работы основана на анализе архивных, библиографических материалов, мемуарной литературы. Особенное внимание было уделено тем изобретениям, которые были зарегистрированы Комитетом по делам изобретений и открытий при Совете Министров СССР. В поле зрения исследователей оказались такие его изобретения, как протезиндикатор, глазные тонометры разных конструкций, блефаростат, гониоскоп, альгезиметры и трепаны разных конструкций, офтальмоперифериескоп, бинокулярная лупа, периметр, коноидоскоп, динаморефрактор и др. Среди новых методов исследований, нововведений и рационализаторских предложений Б.Л. Радзиховского были описаны скотометрическая и рефлекторно-световая проба, новаторское использование этония, трепаноириденклейз, усовершенствованный иглодержатель, криоэкстрактор с управляемым температурным режимом, экстракция старческой катаракты с сумкой, новый метод офтальмоскопии в прямом виде, новая концепция развития пресбиопии, новый клинический способ подбирания пресбиопических очков, новая конструкция пинцета, новая операция при рецидивах птеригиума, проксиметр и др. Выводы. Исследовательская и новаторская деятельность Б.Л. Радзиховского в сфере офтальмологии вывела его на уровень ученого с всесоюзным именем. Он публиковался в самых престижных изданиях, его монографии выходили многотысячными тиражами, изобретения выпускались в серийное производство на всесоюзном уровне и внедрялись в клиниках Черновицкого, Днепропетровского, Одесского, Киевского, Тернопольского, Ереванского, Ташкентского мединститутов, в Институте глазных болезней Гельмгольца и Институте витаминологии (Москва), в институтах Ленинграда. Ученый был членом правления Всесоюзного и Всеукраинского научных обществ офтальмологов, председателем Черновицкого областного общества офтальмологов, награжден орденом «Трудового Красного Знамени», медалями, стал заслуженным деятелем науки Украины. В наше время ссылки на его монографии можно найти в диссертациях с офтальмологии, в медицинских энциклопедиях, в учебниках для студентов медицинских вузов, в научных работах.
Дод.точки доступу:
Мойсей, А.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

10.


    Цуркан, М.
    Особливості використання комунікативного методу вивчення української мови як іноземної у вищому медичному навчальному закладі / М. Цуркан // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2018. - № 1. - P62-65. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ОБУЧЕНИЕ -- TEACHING
ЯЗЫКОЗНАНИЕ -- LANGUAGE ARTS
МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ -- SCHOOLS, HEALTH OCCUPATIONS
Анотація: Целью статьи является описание и анализ особенностей использования коммуникативного метода в преподавании украинского языка как иностранного в медицинских университетах. В работе применены следующие методы исследования: описательный; синтеза и обобщения научных теорий. Новизна работы заключался том, что до сих пор на должном уровне не рассмотрена специфика применения коммуникативного метода именно в медицинских вузах Украины. Выводы. Определено, что коммуникативный подход к обучению иностранным языкам дает возможность преподавателю научить студентов-иностранцев моделировать речевые взаимодействия, использовать язык как средство социального действия в условиях конкретных ситуаций общения.
Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)