Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (1)Автореферати (6)Методичні рекомендації. Брошури (1)Матеріали конференцій (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 310
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Доценко, С. Я.
    Можливості патогенетичної корекції дисбалансу системи протеази-антипротеази у хворих зі стабільною стенокардією напруги II-III функціонального класу в поєднанні з хронічним обструктивним захворюванням легень II-III стадії / С. Я. Доценко, О. О. Крайдашенко // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2023. - Т. 23, № 4. - С. 89-99 . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA (осложнения)
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
МАТРИКСА МЕТАЛЛОПРОТЕИНАЗЫ МЕМБРАНО-СВЯЗАННЫЕ -- MATRIX METALLOPROTEINASES, MEMBRANE-ASSOCIATED
АРГИНИН -- ARGININE
Кл.слова (ненормовані):
РОЗУВАСТАТИН
Анотація: Мета роботи – оцінка клінічної ефективності екзогенного L-аргініну та статинотерапії в умовах розвитку стабільної стенокардії напруги ІІ-ІІІ функціонального класу в поєднанні з хронічним обструктивним захворюванням легень ІІ-ІІІ стадії. Матеріали та методи. Під спостереженням знаходилося 50 хворих із ішемічною хворобою серця та хронічним обструктивним захворюванням легень (середній вік 57 років; співвідношення чоловіки/жінки 78/22%). Для оцінки клінічної ефективності проведеного лікування при поєднаній кардіопульмональній патології обстежені були рандомізовані у 2 підгрупи: підгрупа 1 включала 25 пацієнтів із метаболітотропним препаратом на тлі високоінтенсивної статинотерапії (до базисної терапії включали L-аргінін та, в якості гіполіпідемічного засобу, розувастатин в дозі 20 мг/добу); підгрупа 2 включала 25 хворих (отримували тільки базисну терапію на тлі помірноінтенсивної статинотерапії (добові дози аторвастатину 20 мг, розувастатину 10 мг)). Групи були співставні за гендерним розподілом та демографічними показниками. Порівняльний аналіз стажу, початкового віку паління та анамнезу тютюнопаління в групах хворих достовірно не відрізнявся. Усі хворі 1 підгрупи приймали в якості метаболітотропного препарату L-аргінін аспартат у вигляді 4,2% розчину внутрішньовенно по 100 мл 1 раз в добу (курс 12 днів) з подальшим переходом на розчин для перорального застосування по 10 мл 5 разів на добу (курс 3 міс. ±3 доби). Через 12±1 тижнів проводилося контрольне обстеження. Drop out хворих на протязі дослідження не було. Комплаєнс 95-105%. Результати. Проведений аналіз співвідношення рівня активності MMП-9 до та після проведеної терапії свідчив, що рівень експресії MMП-9 знизився на 43,28% (р менше 0,05) у 1-й підгрупі та на 13,18% (р.н.д.) у 2-й підгрупі до кінця строку терапії. Активність ТІМП через 12 тижнів лікування склала +33,11% (р менше 0,05) та +11,27% (р.н.д.), відповідно для 1-ї та 2-ї підгруп. Величина відмінностей між підгрупами 1 та 2 по рівню маркера СРБ до та після терапії становила -45,65% (р менше 0,05) та -9,09% (р.н.д.) відповідно. Причому 19 (76%) осіб з 1-ї підгрупи досягли таргетного рівня практично здорових осіб до закінчення терміну лікування, що достовірно вище, ніж аналогічний показник 2-ї підгрупи (менше третини, 32%) при χ2=8,05, р менше 0,01. Висновки. Застосування L-аргініну на тлі високоінтенсивної статинотерапії у хворих на стабільну стенокардію напруження II-III функціональних класів у поєднанні із хронічним обструктивним захворюванням легень ІІ-ІІІ стадії сприяло більш вираженій позитивній динаміці у модуляції порушень протеаз-антипротеазого статусу у вигляді зниження підвищеної експресії ММП-9 та елевації рівня ТІМП на тлі лікування.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Крайдашенко, О. О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Oleksyak, O. I.
    Changes in markers of endothelial function, lipid peroxidation and antioxidant protection in pregnant women with chronic obstructive pulmonary disease / O. I. Oleksyak, S. M. Heriak // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина = Neonatology, surgery and perinatal medicine. - 2022. - Т. 12, № 2. - P38-43. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (диагностика)
ПЕРЕКИСНОЕ ОКИСЛЕНИЕ ЛИПИДОВ -- LIPID PEROXIDATION
АНТИОКСИДАНТЫ -- ANTIOXIDANTS
БЕРЕМЕННОСТЬ -- PREGNANCY
Анотація: Вступ. Збільшення поширеності хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ) серед жіночого населення потребує своєчасної діагностики ХОЗЛ у вагітних жінок. Не останню роль в патофізіології порушень при ХОЗЛ відіграють зміни маркерів перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту, які з часом призводять до порушень функції ендотелію. Під час вагітності дані зміни стають причиною виникнення різноманітних акушерських та перинатальних ускладнень. Метою дослідження було встановити вплив маркерів ендотеліальної дисфункції, пероксидного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту на розвиток акушерських та перинатальних ускладнень у вагітних з хронічним обструктивним захворюванням легень різного ступеня важкості. Матеріал та методи дослідження. Обстежено 56 вагітних жінок з клінічно та інструментально верифікованими ознаками ХОЗЛ. Основну групу вагітних було розподілено на ІА підгрупу (29 жінок з легким ступенем бронхообструкції) та ІВ підгрупу (27 жінок з помірним ступенем бронхообструкції). Контрольну групу склали 24 здорових вагітних. У всіх групах жінок було проведено оцінку функції біохімічних маркерів ендотелію (ендотелін-1 та циркулюючі десквамовані ендотеліоцити) та оцінку активності процесів перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту (малоновий діальдегід, дієнові кон’югати, супероксиддисмутаза, каталаза, глутатіон). Встановлено частоту розвитку акушерських та перинатальних ускладнень у групах вагітних із ХОЗЛ, що обстежувалися. Результати дослідження. При обстеженні вагітних із ознаками ХОЗЛ спостерігалася виражена тенденція до підвищення рівня проміжних продуктів перекисного окиснення ліпідів (малоновий диальдегід у ІА підгрупі більший на 22,6%, у ІВ підгрупі на 52,9%), та зниження ферментної активності системи антиоксидантного захисту (у ІА та ІВ підгрупах супероксиддисмутаза зменшувалася порівняно з контролем відповідно на 15,9% та 21,2%), розвиток ендотеліальної дисфункції (ендотелін-1 у 2,3 рази в ІА підгрупі та у вагітних ІВ підгрупи у 2,9 рази вищий порівняно з контролем). Внаслідок порушень балансу в системі ПОЛ/АОЗ та розвитку ендотеліальної дисфункції нами було відмічено зростання розвитку акушерських та перинатальних ускладнень у вагітних основної групи, що мали ХОЗЛ. Найчастіше мали місце анемія (41,4% в ІА та 63,2% в ІВ підгрупі), дисфункція плаценти (51,7% в ІА та 66,6 % в ІВ підгрупі), загроза передчасних пологів (13,8% та 25,9% відповідно) та синдром затримки росту плода (13,8% та 22,2% відповідно). Висновки. У вагітних жінок з ХОЗЛ спостерігається порушення основних маркерів ендотеліальної функції, перексисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту яке супроводжується збільшенням частоти акушерських та перинатальних ускладнень, що потребує розробки адекватних програм лікування та профілактики у вагітних із ХОЗЛ.
Дод.точки доступу:
Heriak, S. M.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


    Ілащук, Т. О.
    Запальні та протизапальні механізми при хронічному обструктивному захворюванні легень, хронічному коронарному синдромі та їх поєднанні / Т. О. Ілащук, Я. В. Чобану // Клінічна та експериментальна патологія. - 2022. - Т. 21, № 4. - С. 14-22. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (диагностика)
КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME (диагностика)
СИРТУИН 1 -- SIRTUIN 1
Анотація: Мета роботи – порівняти рівні сироваткового сіртуїну-1 та високочутливого С-реактивного білка у пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень та хронічним коронарним синдромом при їх ізольованому та поєднаному перебігу. Матеріали та методи. У дослідженні взяло участь 60 пацієнтів із діагнозами хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), хронічний коронарний синдром (ХКС), ХОЗЛ, поєднаний із ХКС, та 10 практично здорових осіб (група контролю). Сироватковий рівень сіртуїну-1 (SIRT1) досліджували імуноферментним методом, а високочутливий С-реактивний білок (СРП) – біохімічним. Порівняння даних між вибірками здійснювали за t-критерієм Стьюдента, зв’язок між показниками досліджували за коефіцієнтом кореляції Фішера. Результати. У групі пацієнтів із ХОЗЛ рівень високочутливого СРП становив 1.47±0,31 мг/дл (р=0.02), у пацієнтів із ХКС – 1.06±0,23 мг/дл (р=0.02), у пацієнтів із ХОЗЛ, поєднаним із ХКС, – 2,13±0,30 мг/дл (р=0.01), що значно перевищувало показник контрольної групи – 0.11±0,02 мг/дл (р=0.03). Результати дослідження рівня SIRT1 у сироватці крові показали, що в групі пацієнтів із ХОЗЛ рівень SIRT1становив 5,21±1,16 нг/мл, пацієнтів із ХКС – 6,58±1,40 нг/мл, пацієнтів із ХОЗЛ, поєднаного з ХКС – 2,32±0,73 нг/мл, що у всіх випадках було значно нижче, ніж у контрольній групі –12,23±1,59 нг/мл(р=0.01). Висновки. Cироваткові рівні SIRT1 були нижчими, а високочутливогоСРП–вищими у пацієнтів із ХОЗЛ, ХКС, ХОЗЛ, поєднаним із ХКС, порівняно з контрольною групою. У пацієнтів із ХОЗЛ та ХКС між рівнями високочутливого СРП та SIRT1 існує негативний кореляційний зв’язок.
Дод.точки доступу:
Чобану, Я. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


    Господарський, І. Я.
    Сучасні підходи до терапії пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень / І. Я. Господарський, Н. І. Рега, Х. О. Господарська // Укр. мед. часопис. - 2021. - N 6. - С. 45-47


MeSH-~главная:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (лекарственная терапия, терапия)
ИММУНОТЕРАПИЯ -- IMMUNOTHERAPY (использование)
Дод.точки доступу:
Рега, Н. І.
Господарська, Х. О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


    Князєва, О. В.
    Ефективність комплексної терапії у пацієнтів із стабільною ішемічною хворобою серця у поєднанні з хронічним обструктивним захворюванням легень / О. В. Князєва, В. А. Потабашній // Сімейна медицина. - 2022. - № 3. - С. 68-72. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA (кровь, лекарственная терапия, рентгенография, химически вызванный)
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- HEART FAILURE (кровь, лекарственная терапия, рентгенография, химически вызванный)
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (кровь, лекарственная терапия, микробиология, рентгенография, химически вызванный)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ -- QUALITY OF LIFE (законодательство и юриспруденция, психология)
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY (тенденции)
Дод.точки доступу:
Потабашній, В. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


    Авдеев, С. Н.
    Первая тройная фиксированная комбинация для пациентов с хронической обструктивной болезнью легких: место в терапии (обзор научных данных) / С. Н. Авдеев, З. Р. Айсанов, А. В. Емельянов // Пульмонология = Pul'monologiya : научно-практический ж-л. - 2020. - Т. 30, № 6. - С. 813-821 . - ISSN 0869-0189


MeSH-~главная:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (лекарственная терапия, терапия)
ХИМИОТЕРАПИЯ ПОДДЕРЖИВАЮЩАЯ -- MAINTENANCE CHEMOTHERAPY (использование)
Анотація: Хроническая обструктивная болезнь легких (ХОБЛ) является одной из ведущих причин нетрудоспособности и смерти. В работе обсуждаются возможности использования фиксированных тройных комбинаций для базисной терапии ХОБЛ на примере первой зарегистрированной в Российской Федерации тройной комбинации Треледжи Эллипта — классы препаратов и их механизмы действия, клиническая эффективность, а также их влияние не только на риск обострений, функциональные пациент-ориентированные исходы, показатели безопасности, но и снижение риска летального исхода. Рассматриваются подходы к назначению тройных комбинаций для базисной терапии ХОБЛ, рекомендуемые различными национальными и глобальными руководствами и соглашениями.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Айсанов, З. Р.
Емельянов, А. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


   
    Анализ взаимосвязи параметров легочной гемодинамики с выраженностью клинических проявлений у больных хронической обструктивной болезнью легких: возможности лекарственной терапии / Е. Б. Клестер [и др.] // Пульмонология = Pul'monologiya : научно-практический ж-л. - 2020. - Т. 30, № 6. - С. 756-763 . - ISSN 0869-0189


MeSH-~главная:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ -- DRUG THERAPY (использование)
ГИПЕРТЕНЗИЯ ЛЕГОЧНАЯ -- HYPERTENSION, PULMONARY (лекарственная терапия)
Анотація: Целью работы явилась оценка легочной гемодинамики и наличия систолической и / или диастолической дисфункции (ДД) миокарда правого (ПЖ) и левого (ЛЖ) желудочков у больных хронической обструктивной болезнью легких (ХОБЛ) в зависимости от принадлежности к одной из групп риска (ABCD) согласно классификации Глобальной стратегии диагностики, лечения и профилактики ХОБЛ (Global Initiative for Chronic Obstructive Lung Disease — GOLD, 2019) а также определение возможных направлений медикаментозной коррекции. Материалы и методы. Обследованы больные ХОБЛ (n = 119, 87 мужчин; средний возраст - 62,5 ± 14,8 года) групп риска А (n = 21) и В (n = 98) по GOLD (2019). Помимо общепринятых клинико-инструментальных обследований, проводилось определение аортальной и легочной скорости распространения пульсовой волны (лСРПВ) с применением магнитно-резонансной томографии. Результаты. У всех больных ХОБЛ выявлены нарушения в виде ДД ПЖ (отношение максимальной скорости раннего диастолического наполнения к максимальной скорости предсердного диастолического наполнения (Е / АПЖ) у пациентов группы риска А составило 0,85 ± 0,03 vs 0,97 ± 0,03 - у пациентов группы риска В;р меньше 0,05). У 28,6 % больных группы риска В (р меньше 0,05) определялся рестриктивный тип транстрикуспидального кровотока. Легочная гипертензия у больных ХОБЛ группы риска А составила 24,3 ± 7,6 мм рт. ст., группы риска В - 17,2 ± 6,8 мм рт. ст. У пациентов группы риска В отмечены более высокие значения лСРПВ (3,13 (2,93-3,44) мс-1 vs 1,97 (1,62-2,68) мс-1 у пациентов группы риска A; р = 0,005) и ударного объема ПЖ (33,5 (27,3-37,9) мл у пациентов группы риска В vs 29,1 (24,0-35,7) мл - у пациентов группы риска А; р = 0,005). Установлена сильная корреляция показателей лСРПВ со степенью бронхиальной обструкции, фракции выброса и конечного диастолического объема ПЖ, среднего давления в легочной артерии (ДЛАср.) у больных группы В и умеренной силы корреляция - у пациентов группы риска А. Заключение. Таким образом, у больных ХОБЛ группы риска А по GOLD (2019) определяются пограничные показатели ДЛАср. с развитием ДД ПЖ и ЛЖ. Прогрессирование гемодинамических нарушений связано с утяжелением клинических проявлений и дыхательных расстройств, более выраженных у пациентов группы риска В, при этом требуется обязательная бронхолитическая медикаментозная коррекция.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Клестер, Е. Б.
Шойхет, Я. Н.
Балицкая, А. С.
Журавлев, К. Н.
Елыкомов, В. А.
Бахарева, И. В.
Бочарова, А. В.
Яркова, В. Г.
Клестер, К. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Предикторы неблагоприятного отдаленного прогноза после чрескожных коронарных вмешательств у больных хронической обструктивной болезнью легких с острым коронарным синдромом / В. К. Зафираки [и др.] // Пульмонология = Pul'monologiya : научно-практический ж-л. - 2020. - Т. 30, № 6. - С. 742-749 . - ISSN 0869-0189


MeSH-~главная:
КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME
ЧРЕСКОЖНОЕ КОРОНАРНОЕ ВМЕШАТЕЛЬСТВО -- PERCUTANEOUS CORONARY INTERVENTION
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
Анотація: Целью исследования явилось установление независимых предикторов крупных неблагоприятных сердечно-сосудистых событий в отдаленном периоде после выполнения чрескожных коронарных вмешательств (ЧКВ) у больных хронической обструктивной болезнью легких (ХОБЛ) с острым коронарным синдромом (ОКС). Материалы и методы. В проспективное когортное исследование включены больные ОКС (n = 119) с сопутствующей ХОБЛ после выполнения неотложного ЧКВ. В ходе наблюдения длительностью до 36 мес. регистрировалась частота комбинированной конечной точки, включавшей сердечно-сосудистую смерть, инфаркт миокарда (ИМ), инсульт и повторную реваскуляризацию миокарда (РМ). Предикторы наступления комбинированной конечной точки идентифицировались с помощью регрессии Кокса пошаговым включением переменных в модель. Результаты. Установлены независимые переменные-предикторы крупных сердечно-сосудистых событий (ССС) - суммарное число стенозов основных ветвей коронарных артерий, лодыжечно-плечевой индекс, скорость клубочковой фильтрации (СКФ), рассчитанная по формуле анализа СКФ (ChronicKidneyDiseaseEpidemiologyCollaboration), частые обострения ХОБЛ, функциональная остаточная емкость легких, дистанция, пройденная при выполнении 6-минутного шагового теста. Заключение. Функциональная остаточная емкость легких как показатель легочной гиперинфляции и частые обострения ХОБЛ входят в число независимых предикторов больших ССС в отдаленном периоде после выполнения ЧКВ у больных ОКС и сопутствующей ХОБЛ.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Зафираки, В. К.
Кижватова, Н. В.
Немцова, Е. А.
Космачева, Е. Д.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


   
    Значение тропонина Т в оценке кардиопульмональных взаимоотношений у пациентов с коморбидной хронической обструктивной болезнью легких, госпитализированных с острым коронарным синдромом / Б. Г. Искендеров [и др.] // Пульмонология = Pul'monologiya : научно-практический ж-л. - 2020. - Т. 30, № 6. - С. 735-741 . - ISSN 0869-0189


MeSH-~главная:
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
ТРОПОНИН T -- TROPONIN T
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
Анотація: Определение уровня тропонина Т (ТнТ) в крови у пациентов с острым коронарным синдромом (ОКС) и коморбидной хронической обструктивной болезнью легких (ХОБЛ) представляется актуальной задачей для оценки кардиоваскулярного прогноза и риска развития респираторных осложнений.Целью исследования явилось определение значимости уровня ТнТ при анализе кардиопульмональных взаимоотношений у пациентов, госпитализированных c ОКС, и коморбидной ХОБЛ.Материалы и методы. В зависимости от исходов ОКС пациенты (n = 52: 29 мужчин, 23 женщины) были разделены на 2 группы: 1-я - 30 (57,7 %) больных с острым инфарктом миокарда (ОИМ); 2-я - 22 (42,3 %) пациента без ОИМ. При госпитализации у 33 (63,5 %) больных выявлено обострение ХОБЛ, у 19 (36,5 %) обострения не отмечено. У всех обследуемых проводились спирометрия, оценка тяжести симптомов ХОБЛ с помощью теста оценки ХОБЛ (COPD Assessment Test - CAT), определялся уровень ТнТ и сатурации кислородом.Результаты. В 1-й группе обострение ХОБЛ при госпитализации выявлялось чаще, чем во 2-й - у 76,7 % vs 45,5 % больных (p = 0,022). В обеих группах уровни ТнТ у пациентов с обострением ХОБЛ были достоверно выше, чем у лиц без обострения: в 1-й группе - 0,78 ± 0,17 и 0,59 ± 0,14 нг / мл соответственно (p = 0,014), во 2-й - 0,19 ± 0,08 и 0,11 ± 0,04 нг / мл соответственно (p = 0,002). При отсутствии ОИМ (2-я группа) у 8 (80,0 %) пациентов с обострением ХОБЛ и 4 (33,3 %) - без обострения ХОБЛ уровень ТнТ соответствовал значениям при некрозе миокарда (p = 0,029). Также выявлена обратная корреляция между показателями ТнТ и объема форсированного выдоха за 1-ю секунду (R = 0,376; p = 0,009).Заключение. Достоверно повышенный уровень ТнТ у пациентов с ОКС ассоциируется с наличием обострения коморбидной ХОБЛ при госпитализации, развитием ОИМ и ухудшением показателей спирометрии. Показано, что у пациентов без развития ОИМ уровень ТнТ в крови при обострении ХОБЛ достоверно выше, чем при стабильном течении болезни.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Искендеров, Б. Г.
Беренштейн, Н. В.
Лохина, Т. В.
Зайцева, А. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


   
    Роль В-лимфоцитов в воспалении при хронической обструктивной болезни легких и бронхиальной астме / Н. А. Распопина [и др.] // Пульмонология = Pul'monologiya : научно-практический ж-л. - 2020. - Т. 30, № 6. - С. 729-734 . - ISSN 0869-0189


MeSH-~главная:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA
B-ЛИМФОЦИТЫ -- B-LYMPHOCYTES
АНТИТЕЛА -- ANTIBODIES
Анотація: Важную роль при воспалении дыхательных путей при бронхиальной астме (БА) и хронической обструктивной болезни легких (ХОБЛ) играют иммунные реакции.Материалы и методы. Для выявления признаков нарушения функционирования иммунной системы у больных ХОБЛ (n = 39) и БА (n = 37) в сыворотке крови изучались количество и активность лимфоцитов, экспрессирующих антигены CD-20, CD-23, CD-25, CD-71, CD-72, HLA-DR; оценивалась их роль в воспалении в период обострения и стабильного течения заболеваний.Результаты. У обследованных при обеих стадиях заболевания выявлено существенное повышение количества В-лимфоцитов всех стадий дифференцировки. Отмечен также недостаточный апоптоз, что свидетельствует об активации В-клеточного звена иммунной системы.Заключение. По результатам исследования установлено, что повышенная активность В-клеток, с одной стороны, защищает организм от колонизации микроорганизмами и инфекции (при ХОБЛ), блокируя образование иммуноглобулина Е (при БА), с другой — вырабатываемые ими аутоантитела могут привести к повреждению своей же ткани, а недостаточный процесс апоптоза — к поддержанию процесса воспаления.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Распопина, Н. А.
Шуганов, Е. Г.
Салмаси, Ж. М.
Шуганов, А. Е.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)