Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148914

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Матеріали конференцій (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=ИНТЕРЛЕЙКИН-10<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-34 
1.


    Якименко, С. А.
    Вивчення дії протизапального інтерлейкіну IL-10 і кортикостероїду подовженої дії (флостерону) на перебіг опікового процесу в рогівці кроликів / С. А. Якименко, О. В. Джигалюк, М. В. Гаврилюк // Офтальмол. журнал. - 2022. - N 3. - С. 45-49


MeSH-~главная:
РОГОВИЦЫ ПОВРЕЖДЕНИЯ -- CORNEAL INJURIES (лекарственная терапия)
ГЛАЗА ОЖОГИ -- EYE BURNS (терапия)
ИНТЕРЛЕЙКИН-10 -- INTERLEUKIN-10 (терапевтическое применение)
НАДПОЧЕЧНИКОВ КОРЫ ГОРМОНЫ -- ADRENAL CORTEX HORMONES
Анотація: Мета - вивчити динаміку і ступінь основних показників опікового процесу в рогівці при введенні в передню камеру ока протизапального інтерлейкіну ІЛ- 10 і субкон'юнктивального введення кортикостероїду подовженої дії - флостерону. Встановлено, що показники запального процесу в рогівці (ступінь набряку рогівки і запалення ока, розміри ерозії і васкуляризація рогівки, інтенсивність і розміри більма) змінювалися в залежності від терміну після опіку, прямо корелювали між собою і були менш виражені в першій та другій групі в порівнянні з контрольною групою кроликів. При цьому субкон'юнктивальне введення флостерона мало більш виражену дію, ніж введення в передню камеру протизапального інтерлейкіну ІЛ- 10. Отримані результати дозволяють рекомендувати кортикостероїд подовженої дії флостерон для боротьби з запальним процесом при опіках очей. Порівняно з введенням в передню камеру ока протизапального інтерлейкіну ІЛ- 10 субкон'юнктивальне введення флостерону більш зручне, безпечно і доступне.
Цель – изучить динамику и степень основных показателей ожогового процесса в роговице при введении в переднюю камеру глаза противовоспалительного интерлейкина ИЛ-10 и субконюктивального введения кортикостероида пролонгированного действия – флостерона. Установлено, что показатели воспалительного процесса в роговице (степень отека роговицы и воспаление глаза, размеры эрозии и васкуляризация роговицы, интенсивность и размеры бельма) изменялись в зависимости от срока после ожога и были менее выражены по сравнению с контрольной группой кроликов. При этом субконъюнктивальное введение флостерона оказывало более выраженное действие, чем введение в переднюю камеру противовоспалительного интерлейкина ИЛ-10. Полученные результаты позволяют рекомендовать кортикостероид длительного действия флостерон для борьбы с воспалительным процессом при ожогах глаз. По сравнению с введением в переднюю камеру глаза противовоспалительного интерлейкина ИЛ-10 субконъюнктивальное введение флостерона более удобно, безопасно и более доступно.
Дод.точки доступу:
Джигалюк, О. В.
Гаврилюк, М. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Кузнецов, А. А.
    Діагностичне і прогностичне значення інтегральної оцінки сироваткових концентрацій інтерлейкінів 6 та 10 у пацієнтів у гострому періоді спонтанного супратенторіального внутрішньомозкового крововиливу / А. А. Кузнецов // Медицина сьогодні і завтра = Медицина сегодня и завтра. - 2020. - N 4. - С. 47-58


MeSH-~главная:
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА -- CEREBROVASCULAR DISORDERS (диагностика)
ВНУТРИЧЕРЕПНЫЕ КРОВОИЗЛИЯНИЯ -- INTRACRANIAL HEMORRHAGES (диагностика)
ИНТЕРЛЕЙКИН-6 -- INTERLEUKIN-6 (диагностическое применение)
ИНТЕРЛЕЙКИН-10 -- INTERLEUKIN-10 (диагностическое применение)
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
Анотація: Проведено проспективне когортне дослідження із залученням 104 пацієнтів зі спонтанним супратенторіальним внутрішньомозковим крововиливом (ССВМК) на тлі консервативної терапії. Діагноз встановлювали за даними клініко-нейровізуалізаційного обстеження. Досліджували діагностичну і прогностичну інформативність інтегральної оцінки сироваткових концентрацій інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) та інтерлейкіну-10 (ІЛ-10) у хворих у гострому періоді ССВМК. На 1-шу і 5-ту доби з моменту госпіталізації здійснювали забір зразків крові натще з подальшою детекцією сироваткових концентрацій ІЛ-6 і ІЛ-10. Як клінічні кінцеві точки розглядали раннє клініко-неврологічне погіршення та несприятливий вихід гострого періоду ССВМК у вигляді значення 4- 6 балів за модифікованою шкалою Ренкіна на 21-шу добу захворювання, окремо виділяли випадки летального виходу й несприятливого функціонального виходу. На підставі кластерного аналізу ідентифіковано 3 типи профілю сироваткових концентрацій ІЛ-6 і ІЛ-10 у хворих на ССВМК у 1 -шу добу з моменту госпіталізації. Установлено, що типи профілю, які характеризуються реципрокною елевацією вмісту досліджуваних цитокінів, асоційовані з тяжчим ушкодженням церебральних структур і підвищеними ризиками раннього клініко-неврологічного погіршення (відносний ризик (95 % ДІ) = 3,40 (1,35— 8,53), р=0,0091), летального виходу (відносний ризик (95 % ДІ) = 7,50 (1,80-31,17), р=0,0056) та несприятливого функціонального виходу гострого періоду захворювання (відносний ризик (95 % ДІ) = 2,28 (1,46-3,57), р=0,0003). Ідентифіковано 4 типи профілю сироваткових концентрацій ІЛ-6 і ІЛ-10 на 5-ту добу з моменту госпіталізації. Установлено, що типи профілю, які відрізняються елевацією вмісту ІЛ-6, асоційовані з підвищенням ризику несприятливого виходу гострого періоду ССВМК у 2,1 разу (відносний ризик (95 % ДІ) = 2,13 (1,44-3,15), р=0,0002). Тип профілю сироваткових концентрацій ІЛ-6 і ІЛ-10 у хворих зі ССВМК є інформативним інтегральним показником для визначення короткострокового прогнозу на тлі консервативної терапії.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


    Венцківська, І. Б.
    Запалення як фактор передчасної пологової діяльності / І. Б. Венцківська, О. С. Загородня // Світ медицини та біології = World of Medicine and Biology : науковий, медичний, екологічний журнал. - 2021. - № 4. - С. 22-26 : табл. - англ. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2079-8334


MeSH-~главная:
РОДЫ ПРЕЖДЕВРЕМЕННЫЕ (29-38 НЕДЕЛЬ) -- OBSTETRIC LABOR, PREMATURE
ИНТЕРЛЕЙКИН-1 -- INTERLEUKIN-1
ИНТЕРЛЕЙКИН-10 -- INTERLEUKIN-10
T-ЛИМФОЦИТЫ, ХЕЛПЕРЫ-ИНДУКТОРЫ -- T-LYMPHOCYTES, HELPER-INDUCER
T-ЛИМФОЦИТЫ РЕГУЛЯТОРНЫЕ -- T-LYMPHOCYTES, REGULATORY
Анотація: Спонтанне передчасне розродження залишається провідною причиною неонатальної смертності та захворюваності, особливо в гестаційні терміни менше 28 тижнів. У 90 жінок з передчасної пологової діяльністю в терміни 24–28 тижнів, а також у 91 жінки з передчасними пологами в терміни 28–34 тижні вивчено зміст і співвідношення СD-4 і СD-8 лімфоцитів, а також концентрацію інтерлейкіну-1 та інтерлейкіну-10 в сироватці крові. Контрольну групу створили 32 вагітні з неускладненим перебігом вагітності. Показано, що у жінок з передчасної пологової діяльністю в терміни 28-34 тижнів кількість Т-хелперів і концентрація прозапальних цитокінів значно більше, ніж у здорових вагітних. Індекс CD-4\CD-8 в обох групах передчасної пологової діяльності був великим 1,2, в той час, як у здорових вагітних – 0,8. Виявлені відмінності обґрунтовують розробку тактик лікування в різні гестаційні терміни.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Загородня, О. С.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


   
    Роль циитокінів - інтерлейкінів 1-? та 10 у розвитку ендокринної офтальмопатії при хворобі Грейвса / Ю. В. Булдигіна [та ін.] // Офтальмол. журнал. - 2021. - N 4. - С. 48-52


MeSH-~главная:
ГРЕЙВСА ОФТАЛЬМОПАТИЯ -- GRAVES OPHTHALMOPATHY (этиология)
ЦИТОКИНИНЫ -- CYTOKININS
ИНТЕРЛЕЙКИН-1-БЕТА -- INTERLEUKIN-1BETA
ИНТЕРЛЕЙКИН-10 -- INTERLEUKIN-10
Анотація: Мета: визначити вміст прозапальних цитокінів (Іл-1?) та протизапальних цитокінів (Іл-10) при хворобі Грейвса, що ускладнена ендокринною офтальмопатією (ЕО). Рівень прозапальних цитокінів - Іл-1? вірогідно (p0,05) збільшується у пацієнтів з хворобою Грейвса в порівнянні з контрольною групою здорових осіб. У пацієнтів з активною стадією ЕО на тлі хвороби Грейвса, рівень концентрації Іл-1? вірогідно перевищує рівні групи пацієнтів без ЕО (45,48+-16,19 пг/мл проти 10,44+-5,17 пг/мл; p0,05), що може вказувати на специфічність даного цитокіну, як маркера активності запального аутоімунного процесу в орбітах. Концентрація протизапального цитокіна Іл-10 вірогідно збільшена у всіх пацієнтів з хворобою Грейвса, при цьому не відмічено різниці в рівні Іл-10 між групами пацієнтів з ЕО і без неї (23,76+-7,72 пг/мл в групі з ЕО, 22,21+-2,82 пг/мл в групі без ЕО; p,05).
Цель: оценить содержание провоспалительных цитокинов (Іл-1?) и противовоспалителных цитокинов (Іл-10) при болезни Грейвса (БГ), которая осложнена ЭО. Уровень провоспалительных цитокинов – Іл-1? достоверно (р0,05) возрастает у пациентов с болезнью Грейвса в сравнении с контрольной группой здоровых лиц. У пациентов с активной стадией ЭО при болезни Грейвса, уровень концентрации Іл-1? достоверно превышает данный показатель в группе пациентов без ЭО (45,48±16,19 пг/мл против 10,44±5,17 пг/мл; р0,05), что может указывать на специфичность данного цитокина как маркера активности воспалительного аутоиммунного процесса в орбитах. Концентрация противовоспалительного цитокина Іл-10 достоверно увеличена у всех пациентов с болезнью Грейвса, при этом не отмечено различий в уровнях Іл-10 между группами пациентов с ЭО и без неё (23,76±7,72 пг/мл в группе с ЭО/22,21±2,82 пг/мл в группе без ЭО; р0,05).
Дод.точки доступу:
Булдигіна, Ю. В.
Замотаєва, Г. А.
Терехова, Г. М.
Степура, Н. М.
Клочкова, В. М.
Федько, Т. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


    Сідь, Є. В.
    Розподіл генотипів поліморфізмів генів маркерів системної запальної відповіді у хворих зі STEMI / Є. В. Сідь, О. В. Соловйов // Медицина сьогодні і завтра = Медицина сегодня и завтра. - 2019. - N 4. - С. 35-42


MeSH-~главная:
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA (генетика, диагностика)
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION (генетика, диагностика)
ДНК -- DNA (диагностическое применение, кровь)
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC (генетика)
ГЕНЕТИЧЕСКИЕ МАРКЕРЫ -- GENETIC MARKERS (генетика)
C-РЕАКТИВНЫЙ БЕЛОК -- C-REACTIVE PROTEIN (анализ, генетика)
НОВООБРАЗОВАНИЙ НЕКРОЗА ФАКТОР-АЛЬФА -- TUMOR NECROSIS FACTOR-ALPHA (анализ, генетика)
ИНТЕРЛЕЙКИН-10 -- INTERLEUKIN-10 (анализ, генетика)
СИСТЕМНОЙ ВОСПАЛИТЕЛЬНОЙ РЕАКЦИИ СИНДРОМ -- SYSTEMIC INFLAMMATORY RESPONSE SYNDROME (генетика, диагностика)
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ -- CARDIOVASCULAR DISEASES
Анотація: Визначали особливості розподілу генотипів поліморфізмів генів маркерів системної запальної відповіді у хворих зі STEMI. Критеріями включення в дослідження були: чоловіча і жіноча стать, вік від 46 до 75 років; для жінок постменопаузальний період більше 1 року; наявність STEMI у перші дванадцять годин від початку захворювання; інформована згода пацієнта на участь у дослідженні. ДНК виділяли з лейкоцитів із цільної крові з використанням набору «ДНК-експрес-кров» (Літех). У процесі виділення ДНК дотримувались рекомендацій, наведених в інструкції до набору. Визначали SNP поліморфізмів генів С-реактивного білка G-3014А, фактора некрозу пухлин-? G-308?A та інтерлейкіну-10 G-1082?А методом полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу з використанням ампліфікатора «Rotor-Gene 6000» (Corbett Research, Australia). Використовували структуру праймерів зі стандартних наборів «SNP-експрес-РВ» (Літех). Установлено, що у хворих зі STEMI збільшилась частка гомозигот (GG) і зменшилась – гетерозигот (GA) генотипів поліморфізму G-3014?A гена С-реактивного білка у порівнянні з такими за розподілом Харді-Вайнберга. Поліморфізм G-308?A гена фактора некрозу пухлин-а у хворих зі STEMI мав достовірну розбіжність із рівновагою Харді- Вайнберга, при цьому визначалось збільшення частки гомозигот (GG) і зменшення – гетерозигот (GA) та гомозигот (АА). Розподіл поліморфізму G-1082?A гена інтерлейкіну-10 характеризувався збільшенням частки гомозигот (GG) і зменшенням – гетерозигот (GA) у хворих зі STEMI у порівнянні з їхніми частками за розподілом Харді-Вайнберга.
Дод.точки доступу:
Соловйов, О. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


    Sizyi, M. U.
    Dynamic study of concentrations of inflammatory and anti-inflammatory interleukins in patients with neck injuries / M. U. Sizyi // Медицина сьогодні і завтра = Медицина сегодня и завтра. - 2019. - N 3. - P4-8


MeSH-~главная:
ШЕИ ТРАВМЫ -- NECK INJURIES (диагностика, иммунология, патофизиология, хирургия)
РАНЫ И ТРАВМЫ -- WOUNDS AND INJURIES (диагностика, иммунология, патофизиология, хирургия)
ЦИТОКИНЫ -- CYTOKINES (анализ, иммунология)
ИНТЕРЛЕЙКИН-6 -- INTERLEUKIN-6 (анализ, иммунология)
ИНТЕРЛЕЙКИН-8 -- INTERLEUKIN-8 (анализ, иммунология)
ИНТЕРЛЕЙКИН-10 -- INTERLEUKIN-10 (анализ, иммунология)
НОВООБРАЗОВАНИЙ НЕКРОЗА ФАКТОР-АЛЬФА -- TUMOR NECROSIS FACTOR-ALPHA (анализ, иммунология)
КАЛЛИКРЕИН-КИНИНОВАЯ СИСТЕМА -- KALLIKREIN-KININ SYSTEM (иммунология)
Анотація: Досліджено цитокіновий статус у 64 пацієнтів з ушкодженнями шиї і пошкодженням її внутрішніх структур. Тяжка травма завдає шкоди захисним бар’єрам організму й активізує імунологічну реакцію. Із речовин, що виділяються в ході цього процесу, прозапальні цитокіни відіграють важливу роль. Показано, що моніторинг цитокінового статусу (IL-6, IL-8, IL-10, TNF?) у гострому періоді травми має важливе клінічне, прогностичне та діагностичне значення. Завдяки динамічному дослідженню концентрацій прозапальних і протизапальних інтерлейкінів протягом перших десяти днів у пацієнтів разом із клінічними даними було змінено тактику рутинного лікування та оптимізовано терміни й обсяг хірургічного лікування. Фактор некрозу пухлин-? є надійним індикатором розвитку інфекційного ускладнення, що дозволяє змінити антибактеріальну, протизапальну терапію та поліпшити її результати.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


    Козьолкін, О. А.
    Аналіз інформативності сироваткових концентрацій інтерлейкіну 6 та інтерлейкіну 10 у визначенні короткострокового прогнозу у пацієнтів в гострому періоді спонтанного супратенторіального внутрішньомозкового крововиливу / О. А. Козьолкін, А. А. Кузнєцов // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2021. - № 1(159). - С. 80-87 : граф. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
СУБАРАХНОИДАЛЬНЫЕ КРОВОИЗЛИЯНИЯ -- SUBARACHNOID HEMORRHAGE
ИНТЕРЛЕЙКИН-10 -- INTERLEUKIN-10
ИНТЕРЛЕЙКИН-6 -- INTERLEUKIN-6
Анотація: Метою роботи було оцінити інформативність сироваткових концентрацій інтерлейкіну 6, а також інтерлейкіну 10 у визначенні короткострокового прогнозу у пацієнтів в гострому періоді спонтанного супратенторіального внутрішньомозкового крововиливу на тлі консервативної терапії. Об’єкт і методи дослідження. Проведено проспективне, когортне, порівняльне дослідження із залученням 104 пацієнтів зі спонтанним супратенторіальним внутрішньомозковим крововиливом. Даний діагноз встановлювався за результатами клініко-нейровізуалізаційного дослідження. Сироваткові концентрації інтерлейкіну 6 та інтерлейкіну 10 визначали методом імуноферментного аналізу. В якості клінічних кінцевих точок розглядали несприятливі варіанти перебігу та виходу гострого періоду спонтанного супратенторіального внутрішньомозкового крововиливу на тлі консервативної терапії. Статистичну обробку отриманих результатів проводили за допомогою програм Statistica 13.0 та MedCalc (version 18.2.1) методами логістичного регресійного аналізу, ROC-аналізу, кореляційного аналізу. Результати. Пацієнти з несприятливими варіантами перебігу та виходу гострого періоду спонтанного супратенторіального внутрішньомозкового крововиливу в 1-шу добу з моменту госпіталізації відрізнялися більш високими ініціальними сироватковими концентраціями інтерлейкіну 6 та інтерлейкіну 10, при цьому зазначені показники прямо корелювали з тяжкістю ураження церебральних структур. На підставі проведеного множинного логістичного регресійного аналізу розроблено високочутливі мультипредикторні моделі, які інтегрують прогностичну цінність сироваткової концентрації інтерлейкіну 6 з інформативністю клініконейровізуалізаційних показників в 1-шу добу з моменту госпіталізації і дозволяють прогнозувати несприятливі варіанти виходу гострого періоду ССВМК на тлі консервативної терапії з точністю 85,0% (AUC0,90). Висновки. Ініціальний вміст інтерлейкіну 6 в сироватці крові пацієнтів зі спонтанним супратенторіальним внутрішньомозковим крововиливом є більш інформативним порівняно з інтерлейкіном 10 додатковим показником для визначення короткострокового прогнозу на тлі консервативної терапії.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Кузнєцов, А. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Сравнительный анализ силы дыхательных мышц при внебольничной пневмонии с различной тяжестью эндогенной интоксикации / Б. И. Гельцер [и др.] // Терапевт. арх. - 2020. - Том 92, N 3. - С. 19-24


MeSH-~главная:
ПНЕВМОНИЯ -- PNEUMONIA (диагностика, патофизиология)
ДЫХАТЕЛЬНЫЕ МЫШЦЫ -- RESPIRATORY MUSCLES (патофизиология)
ИНТЕРЛЕЙКИН-10 -- INTERLEUKIN-10 (диагностическое применение)
НОВООБРАЗОВАНИЙ НЕКРОЗА ФАКТОР-АЛЬФА -- TUMOR NECROSIS FACTOR-ALPHA (диагностическое применение)
ДИАФРАГМА -- DIAPHRAGM (патофизиология)
Анотація: Цель. Оценить силу дыхательных мышц (ДМ) у больных внебольничной пневмонией (ВП) с различной тяжестью эндогенной интоксикации (ЭИ). Материалы и методы. В стационаре обследованы 78 мужчин в возрасте 18-26 лет с ВП. Нетяжелая ВП (НВП) диагностирована у 56 (72%) больных, тяжелая (ТВП) - у 22 (28%). Тяжесть ЭИ верифицировали с использованием индексов интоксикации: гематологического (ГПИ), лейкоцитарного (ЛИИ), ядерного (ЯИИ) и индекса Кребса. В сыворотке крови методом спектрофотометрии определяли молекулы средней массы (МСМ), а методом иммуноферментного анализа - концентрацию интерлейкина (ИЛ)-10 и фактора некроза опухоли ? (ФНО-?). Силу ДМ измеряли на аппарате Micro RPM (Care Fusion, Великобритания). Определяли максимальное экспираторное (Maximum Expiratory Pressure - МЕР), максимальное инспираторное (Maximum Inspiratory Pressure - MIP) давление в ротовой полости, максимальную скорость его подъема на вдохе и выдохе (Maximal Rate of Pressure Development - MRPDвд, MRPDвыд), интраназальный SNIP-тест. Статистическая обработка выполнялась с помощью описательных статистик, теста Манна-Уитни, корреляционного и кластерного анализа. Результаты. Выделено 3 кластера ЭИ, соответствующие ее легкой, умеренной и тяжелой степени. Первый кластер представлен только больными НВП, 2-й - НВП и ТВП, а третий - ТВП. В разгар заболевания у больных 1-го кластера преобладала дисфункция экспираторных ДМ, а во 2 и 3-м - инспираторных, включая диафрагму. При ЭИ тяжелой степени уровень фактически измеренных величин MIP и SNIP (Sniff Nasal Inspiratory Pressure) составлял 68 и 58% от должных. Установлены достоверные отрицательные корреляции ЛИИ, ГПИ, МСМ, ФНО-?, ИЛ-10 с MEP, MRPDвыд, MIP и SNIP. У реконвалесцентов 1-го кластера сохранялась дисфункция только экспираторных ДМ, а во 2 и 3-м - экспираторных и инспираторных. Заключение. Развитие дисфункции ДМ при ВП ассоциируется с влиянием факторов ЭИ. Полученные результаты могут быть использованы в программах персонифицированной реабилитации.
Дод.точки доступу:
Гельцер, Б. И.
Дей, А. А.
Титоренко, И. Н.
Котельников, В. Н.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


    Альджабалі, М. А.
    Дослідження ролі деяких цитокінів у виникненні гніздової алопеції / М. А. Альджабалі, Л. В. Куц // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2020. - № 4(158). - С. 93-96. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
АЛОПЕЦИЯ ГНЕЗДНАЯ -- ALOPECIA AREATA
ЦИТОКИНЫ -- CYTOKINES
ИНТЕРЛЕЙКИН-17 -- INTERLEUKIN-17
ИНТЕРЛЕЙКИН-2 -- INTERLEUKIN-2
ИНТЕРЛЕЙКИН-10 -- INTERLEUKIN-10
T-ЛИМФОЦИТЫ, ХЕЛПЕРЫ-ИНДУКТОРЫ -- T-LYMPHOCYTES, HELPER-INDUCER
Анотація: Провідну роль у патогенезі гніздової алопеції відіграє імунна відповідь, що розвивається за Тh1-типом, з утворенням великої кількості прозапальних цитокінів: ІЛ-1, ІЛ-2, ІЛ-6, ІЛ-8, ІФН-γ та ФНП-α. У нормальних умовах їх надмірному утворенню перешкоджають протизапальні цитокіни, які продукуються головним чином клітинами Th2-типу. При цьому, до кінця роль цитокінів Th2 не з’ясована, дослідження показали різні, суперечливі результати. Останніми роками було відкрито новий тип Т-хелперів – Th-17, які продукують ІЛ-17А. Встановлено, що Th-17 відіграє фундаментальну роль в імунопатогенезі широкого спектра аутоімунних захворювань. Але, участь Th17 у патогенезі ГА найменш вивчена. Тому метою нашого дослідження став аналіз можливого зв’язку між сироватковим вмістом Т-залежних цитокінів (ІЛ-17А, ІЛ-2, ІЛ-10) та розвитком ГА. Для дослідження була використана венозна кров 104 хворих на гніздову алопецію віком (35,7 ± 8,9) років. У дослідженні враховували вік, стать, звичку курити, вмiст ІЛ-17А (пг/мл), ІЛ-2 (пг/мл), ІЛ-10 (пг/мл). Також, у хворих визначали індекс тяжкості алопеції SALT (Severity of Alopecia Tool). Для вимірювання сироваткового рівня ІЛ-17А, IL-2 та ІЛ-10 у групі використовували метод Sandwich-ELISA (імуноферментний аналіз). Статистичне опрацювання даних проводили за допомогою пакету програм SPSS 22.0. Одержані результати показали, що прозапальні цитокіни ІЛ-17А та ІЛ-2 пов’язані із виникненням ГА. Так, було виявлено, що хворі із ГА мають підвищений сироватковий уміст ІЛ-17А та ІЛ-2. Асоціації ІЛ-10 із розвитком ГА встановлено не було.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Куц, Л. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


    Шешукова, О. В.
    Вміст інтерлейкіну-10 у ротовій рідині дітей молодшого шкільного віку з нормальною та надмірною масою тіла / О. В. Шешукова, А. В. Онищенко // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2020. - № 3(157). - С. 374-377 : табл. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
ШКОЛЬНИКИ -- SCHOOL STUDENTS
ИНТЕРЛЕЙКИН-10 -- INTERLEUKIN-10
ОЖИРЕНИЕ У ДЕТЕЙ -- PEDIATRIC OBESITY
ГИНГИВИТ -- GINGIVITIS
Анотація: На формирование общесоматического и стоматологического здоровья детей влияют многие факторы. Показательными для диагностики избыточной массы тела является значение окружности талии и бедра, толщина жировой складки, которые в дальнейшем можно использовать для диагностики ожирения у детей младшего школьного возраста. Индекс гигиены у детей с избыточной массой тела отвечал удовлетворительной гигиене, у детей с нормальной массой тела, при наличии гингивита, отвечал неудовлетворительной гигиене. Степень воспаления десен в группе детей с избыточной массой тела был достоверно выше, хотя находился в пределах легкой степени тяжести. Высокие показатели уровня ИЛ-10 могут реализовать защиту от заболеваний тканей пародонта на фоне избыточной массы тела, тогда как низкие показатели уровня ИЛ-10 могут выступать фактором прогрессирования заболевания.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Онищенко, А. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-34 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)