Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (1)Автореферати (4)Методичні рекомендації. Брошури (1)Матеріали конференцій (7)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=ДИАБЕТИЧЕСКАЯ РЕТИНОПАТИЯ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 125
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Ismayilov, G. M.
    Changes in the demographic and clinical profile of patients and the structure of high-tech ophthalmological care for diabetic retinopathy = Зміни демографічного і клінічного профілю хворих і структури високотехнологічної офтальмологічної допомоги при діабетичній ретинопатії / G. M. Ismayilov // Світ медицини та біології = World of Medicine and Biology : науковий, медичний, екологічний журнал. - 2023. - № 4. - С. 57-60 . - ISSN 2079-8334


MeSH-~главная:
ДИАБЕТИЧЕСКАЯ РЕТИНОПАТИЯ -- DIABETIC RETINOPATHY
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ ОФТАЛЬМОЛОГИЧЕСКИЕ -- DIAGNOSTIC TECHNIQUES, OPHTHALMOLOGICAL
ОФТАЛЬМОЛОГИЧЕСКИЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- OPHTHALMOLOGIC SURGICAL PROCEDURES
ЛАЗЕРНАЯ ТЕРАПИЯ -- LASER THERAPY
СТРАХОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ -- INSURANCE, HEALTH
Анотація: Ретроспективно було сформовано дві вибірки з 250 пацієнтів з діабетичною ретинопатією до введення обов'язкового медичного страхування (2018–2019 рр.) та після нього (2021–2022 рр.). За всіма пацієнтами збирали стандартну інформацію, яка включала дані про стать, вік, тип і тривалість перебігу, а також варіанти лікування цукрового діабету, стадії діабетичної ретинопатії (непроліферативна, препроліферативна, проліферативна), форми (ексудативна, набрякла, ішемічна) та типу (вогнищева), дифузна, кістозна та кістозна з наявністю вітреоретинальних фракцій) макулопатії, а також коморбідних патологіях очей (вторинна глаукома, катаракта, вікова макулодистрофія, захворювання склоподібного тіла та інші). Порівняння результатів лікування у клініці до та після введення обов'язкового медичного страхування показує, що різниця між ними також статистично значуща (р0,05). Усунення фінансових обмежень на лікування діабетичної ретинопатії за рахунок введення обов'язкового медичного страхування призводить до зміни клінічного профілю госпіталізованих пацієнтів та підвищення адекватності лікування з використанням високотехнологічної медичної допомоги.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Олефір, І. С.
    Частота розвитку та залежність функціональних змін сітківки при регматогенному відшаруванні у пацієнтів різних вікових груп / І. С. Олефір, В. В. Ряднова, Л. К. Воскресенська // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2023. - Т. 23, № 4. - С. 149-153 . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
СЕТЧАТКИ ОТСЛОЙКА -- RETINAL DETACHMENT (диагностика)
ЖЕЛТОЕ ПЯТНО -- MACULA LUTEA (патология)
ДИАБЕТИЧЕСКАЯ РЕТИНОПАТИЯ -- DIABETIC RETINOPATHY (осложнения)
ГЛАЗА НОВООБРАЗОВАНИЯ -- EYE NEOPLASMS (осложнения)
Анотація: Вступ. Регматогенне відшарування сітківки виникає, коли розрив сітківки призводить до накопичення рідини з відокремленням нейросенсорної сітківки від основного пігментного епітелію; це найпоширеніший вид відшарування сітківки. Пацієнти з нещодавно розвиненим відшаруванням сітківки, як правило, мають раптову втрату зору, що супроводжується плаваючими змутніннями і метаморфопсією, або «темною завісою», яка заважає зору. Річна захворюваність на регматогенне відшарування сітківки оцінювалася в різних країнах і регіонах протягом тривалого часу, та становила в межах 6,9-26,2 випадків на 100 000. Мета. Дослідити рівні захворюваності на регматогенне відшарування сітківки серед різних вікових груп. Матеріали та методи. В нашому ретроспективному дослідженні взяли участь 240 пацієнтів з регматогенним відшаруванням сітківки, що були прооперовані протягом 2022-2023 років. Критеріями включення до цього дослідження були: випадок регматогенного відшарування сітківки з початком - січень 2022 року по жовтень 2023 року. Критеріями виключення були: 1) розрив сітківки, спричинений тракцією (наприклад, проліферативна діабетична ретинопатія), ятрогенне пошкодження або пухлина ока; 2) субклінічне відшарування сітківки, що могло бути вилікуваним одним лазерним лікуванням сітківки; 4) проникаюча травма ока в анамнезі; 5) відшарування сітківки спричинені макулярним розривом. Результати дослідження та висновки. У результаті проведеного аналізу захворюваності регматогенним відшаруванням сітківки було виявлено, що даний стан частіше розвивається у чоловіків (62,5% випадків) старшої вікової групи (60-70 років). Середня тривалість відшарування до моменту проведення хірургічного лікування складає 18,4±2,4 дня. Раннє виявлення регматогенного відшарування сітківки зумовлює нижчий ризик тотального відшарування сітківки з відшаруванням макулярної ділянки, що ми й спостерігали у нашому дослідженні (63,3 % macula-off у чоловіків та лише 28,8 % macula-off у жінок).
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Ряднова, В. В.
Воскресенська, Л. К.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


    Слободян, О. М.
    Морфологічна оцінка діабетичної ретинопатії / О. М. Слободян, Я. І. Пенішкевич // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2022. - Т. 21, № 4. - С. 89-97. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ДИАБЕТИЧЕСКАЯ РЕТИНОПАТИЯ -- DIABETIC RETINOPATHY (диагностика)
Анотація: Представлений літературний огляд поточного розуміння та нових уявлень про патофізіологію діабетичної ретинопатії, морфологiю, а також клінічні методи дiагностики i лікування пацієнтів даної патології. Проведене морфологічне дослідження товщини хоріоідеї у хворих на цукровий діабет за допомогою спектрально-доменної оптичної когерентної томографії з метою аналізу морфологічних змін судин хоріоїдеї та їхньої ролi в механізмі діабетичної ретинопатії, яке виконували на очах 203-х учасників із діабетом і на очах 48-ми здорових людей. Товщину хоріоідеї в ділянці фовеального ураження вимірювали за допомогою оптичної когерентної томографії з розширеним зображенням. Учасники були згруповані відповідно до ступеня діабетичної ретинопатії: відсутність діабетичних змін, легка або помірна, або тяжка непроліферативна, або проліферативна діабетична ретинопатія. Параметри дослідження включали історію, вік, осьову довжину, внутрішньоочний тиск, центральну товщину сітківки, рівень глюкози натщесерце та артеріальний тиск. У результаті товщина субфовеальної хоріоідеї була меншою в очах з непроліферативною або проліферативною діабетичною ретинопатією, ніж у нормальних очах (p0,01). Однак не було різниці між очима з непроліферативною та проліферативною діабетичною ретинопатією або між очима без діабетичних змін і контрольною групою. Очі з макулярним набряком не показали істотної різниці в товщині судинної оболонки порівняно з очима з нормальними контурами макули. Отже, центральна судинна оболонка стоншується, коли очі демонструють діабетичні зміни на сітківці. Проте наявність діабетичного макулярного набряку або проліферативних змін не пов’язано з більш вираженим витонченням хоріоїду.
Дод.точки доступу:
Пенішкевич, Я. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


    Кирилюк, М. Л.
    Патогенез діабетичного макулярного набряку: роль прозапальних та судинних факторів. Огляд літератури / М. Л. Кирилюк, С. А. Сук // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2022. - Т. 18, № 3. - С. 47-50. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ДИАБЕТИЧЕСКАЯ РЕТИНОПАТИЯ -- DIABETIC RETINOPATHY (патофизиология)
ОТЕК -- EDEMA (патофизиология, этиология)
ЛЕЙКОСТАЗ -- LEUKOSTASIS
ОБЗОР ЛИТЕРАТУРЫ КАК ТЕМА -- REVIEW LITERATURE AS TOPIC
Дод.точки доступу:
Сук, С. А.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

5.


    Jayachandra, Srinivasa.
    A study of heart rate variability in diabetic mellitus patients / Srinivasa Jayachandra, Satyanath Reddy Kodidala // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2022. - Т. 18, № 3. - P20-23. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (патофизиология)
СЕРДЕЧНЫХ СОКРАЩЕНИЙ ЧАСТОТА -- HEART RATE
ДИАБЕТИЧЕСКАЯ РЕТИНОПАТИЯ -- DIABETIC RETINOPATHY (патофизиология)
ДИАБЕТИЧЕСКИЕ НЕФРОПАТИИ -- DIABETIC NEPHROPATHIES (патофизиология)
Дод.точки доступу:
Reddy Kodidala, Satyanath

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

6.


    Урбанович, А. М.
    Вітамін D та цукровий діабет / А. М. Урбанович, М. І. Шикула // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2022. - Т. 18, № 1. - С. 84-89. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS (патофизиология)
ВИТАМИНА D НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- VITAMIN D DEFICIENCY (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
ДИАБЕТИЧЕСКАЯ РЕТИНОПАТИЯ -- DIABETIC RETINOPATHY
ДИАБЕТИЧЕСКИЕ НЕФРОПАТИИ -- DIABETIC NEPHROPATHIES
ДИАБЕТИЧЕСКАЯ СТОПА -- DIABETIC FOOT
ОБЗОР ЛИТЕРАТУРЫ КАК ТЕМА -- REVIEW LITERATURE AS TOPIC
Дод.точки доступу:
Шикула, М. І.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

7.


    Аліфанов, І. С.
    Прогностичні фактори ризику розвитку діабетичної ретинопатії у хворих на цукровий діабет 2-го типу / І. С. Аліфанов, В. М. Сакович // Офтальмол. журнал. - 2022. - N 6. - С. 19-23


MeSH-~главная:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (осложнения)
ДИАБЕТИЧЕСКАЯ РЕТИНОПАТИЯ -- DIABETIC RETINOPATHY (этиология)
Анотація: Мета. Визначити взаємозв'язок розвитку діабетичної ретинопатії у пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу з ураженням інших органів-мішеней, тяжкістю захворювання, потребою в інсулінотерапії та визначити найбільш значущі прогностичні маркери. Обстежено 270 пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу: 160 осіб з наявністю діабетичної ретинопатії та група порівняння - 82 пацієнта. Стан органів-мішеней визначений за консультаціями суміжних спеціалістів: ендокринолога, кардіолога, нефролога, невропатолога, судинного хврурга. Визначено найбільш тісний позитивний кореляційний зв'язок та збільшення вірогідності розвитку діабетичної ретинопатії у хворих з нирковою недостатністю та нефропатією, ангіопатією нижніх кінцівок. Встановлений позитивний зв'язок середньої сили із тяжкою формою діабету та потребою в інсулінотерапії. Асоціація проміж наявністю діабетичної ретинопатії та гострих коронарних і мозкових порушень не мала статичної значущості.
Цель. Определить взаимосвязь развития диабетической ретинопатии у пациентов с сахарным диабетом 2-го типа с поражением других органов-мишеней, тяжестью заболевания, потребностью в инсулинотерапии и определить наиболее значимые прогностические маркеры. Обследовано 270 пациентов с сахарным диабетом 2 типа: 160 лиц с наличием диабетической ретинопатии и группа сравнения - 82 пациента. Состояние органов-мишеней определено за консультациями смежных специалистов : эндокринолога, кардиолога, нефролога, невропатолога, сосудистого хврурга. Определена наиболее тесная позитивная корреляционная связь и увеличение достоверности развития диабетической ретинопатии у больных с почечной недостаточностью и нефропатией, ангиопатиєеюй нижних конечностей. Установленна позитивная связь средней силы с тяжелой формой диабета и потребностью в инсулинотерапии. Ассоциация между наличием диабетической ретинопатии и острых коронарных и мозговых нарушений не имела статической значимости.
Дод.точки доступу:
Сакович, В. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Роль поліморфізмів генів ферментів фолатного циклу у прогресуванні діабетичної ретинопатії пацієнтів на цукровий діабет 2 типу / C. O. Риков [та ін.] // Офтальмол. журнал. - 2022. - N 5. - С. 3-11


MeSH-~главная:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (генетика, осложнения)
ДИАБЕТИЧЕСКАЯ РЕТИНОПАТИЯ -- DIABETIC RETINOPATHY (генетика)
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
Анотація: Мета роботи: вивчення ролі поліморфізмів генів ферментів фолатного циклу MTHFRC677T, MTRA2756G у прогресуванні діабетичної ретинопатії (ДР) пацієнтів на цукровий діабет 2 типу (ЦД2). Не виявлений зв'язок поліморфізмів основних генів rs1801133, rs1805087, rs1801131, що кодують ферменти фолатного циклу із розвитком ДР на тлі ЦД2 у порівнянні із особами без діабету. У носіїв мінорних гомозиготних генотипів: GG гену MTR 2756A/G і генотипу CC гену MTHFR 1298 A/C виявлене суттєве підвищення рівня гомоцистеїну в крові на початку розвитку ДР, що потребує подальшого з'ясування ролі гіпергомоцистеїнемії як чинника прогресування ускладнення, або маркера ступеню ушкодження тканин. У носіїв найбільш розповсюджених генотипів CC та CT гену rs1801133, генотипу AG гену rs1805087, і генотипу AA гену rs1801131 більш важливим фактором прогресування ретинопатії є тривалість ЦД2.
Цель работы : изучение роли полиморфизмов генов ферментов фолатного цикла MTHFRC677T, MTRA2756G в прогрессе диабетической ретинопатии (ДР) пациентов на сахарный диабет 2 типа (СД2). Не выявленна связь полиморфизмов основных генов rs1801133, rs1805087, rs1801131, что кодируют ферменты фолатного цикла с развитием ДР на фоне СД2 в сравнении с лицами без диабета. У носителей минорных гомозиготных генотипов : GG гена MTR 2756a/G и генотипа CC гена MTHFR 1298 A/C выявлено существенное повышение уровня гомоцистеина в крови в начале развития ДР, которое нуждается в дальнейшем выяснении роли гипергомоцистеинемии как фактора прогрессирования осложнения, или маркера степени повреждения тканей. У носителей наиболее распространенных генотипов CC и CT гена rs1801133, генотипа AG гена rs1805087, и генотипа AA гена rs1801131 более важным фактором прогрессирования ретинопатии является длительность СД2.
Дод.точки доступу:
Риков, C. O.
Прокопенко, Ю.
Натрус, Л. В.
Панченко, Ю. О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


    Дроздов, В. О.
    Особливості комбінованої терапії діабетичного макулярного набряку з використанням гіпербарічної оксигенації / В. О. Дроздов, В. М. Сакович // Офтальмол. журнал. - 2022. - N 4. - С. 18-22


MeSH-~главная:
ДИАБЕТИЧЕСКАЯ РЕТИНОПАТИЯ -- DIABETIC RETINOPATHY (терапия)
ЖЕЛТОГО ПЯТНА ОТЕК -- MACULAR EDEMA (терапия)
КОМБИНИРОВАННОЕ ЛЕЧЕБНОЕ ВОЗДЕЙСТВИЕ -- COMBINED MODALITY THERAPY
ГИПЕРБАРИЧЕСКАЯ ОКСИГЕНАЦИЯ -- HYPERBARIC OXYGENATION (использование)
Анотація: Мета: провести порівняльну оцінку клінічних показників при лікуванні хворих діабетичним макулярним набряком (ДМН) з використанням афліберсепту і гіпербаричної оксигенації (ГБО). Підвищення ефективності лікування ДМН за непроліферативної діабетичної ретинопатії (ДР) у хворих на ЦД 2 типу шляхом комбінації інтравітреального введення афліберсепту з ГБО дозволяє зменшити кількість та ризики інтравітральних втручань, зменшити фармакологічне навантаження та строки лікування.
Цель: провести сравнительную оценку клинических показателей при лечении больных диабетическим макулярным отеком (ДМО) с использованием афлиберсепта и гипербарической оксигенации (ГБО). Повышение эффективности лечения ДМО при непролиферативной диабетической ретинопатии (ДР) у больных СД 2 типа путем комбинации интравитреального введения афлиберсепта с ГБО позволяет уменьшить количество и риски интравитральных вмешательств, уменьшить фармакологическую нагрузку и сроки лечения.
Дод.точки доступу:
Сакович, В. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


    Кошинець, О. Б.
    Наш досвід лікування діабетичної проліферативної ретинопатії у пацієнта з гемофтальмом (випадок із практики) / О. Б. Кошинець, Р. Л. Вадюк // Офтальмол. журнал. - 2022. - N 3. - С. 54-57


MeSH-~главная:
ДИАБЕТИЧЕСКАЯ РЕТИНОПАТИЯ -- DIABETIC RETINOPATHY (терапия)
ГЛАЗА ГЕМОРРАГИЯ -- EYE HEMORRHAGE (терапия)
Анотація: У статті представлено випадок із праектики успішного лікування пацієнта 35 років з діагнозом: цукровий діабет 1 типу, важка форма, стадія субкомпенсації, проліферативна діабетична ретинопатія обох очей, тотальний первинний гемофтальм правого ока. Сучасні методи візуалізації, зокрема оптична когерентна томографія з режимом ангіографії та фотореєстрація очного дна, виявили значну неоваскуляризацію зорового нерва та перипапілярно по ходу судин сітківки. Незважаючи на те, що в наших вітчизняних інструкціях до застосування афліберцепту немає показань його використання при неоваскуляризації сітківки при діабетичній ретинопатії, без наявності діабетичного макулярного набряку ми покладалися на досвід закордонних колег та провели п'ять завантажувальних ін'єкцій афліберцепту (0,05 мл один раз на місяць) хворому на оці без гемофтальму. Починаючи з другого року, лікування проводили в режимі treat and extend. Приведений клінічний випадок показав ефективність інтравітреальних введень афліберцепта в поєднанні з панретинальною лазерною коагуляцією для регресу неоваскуляризації та відсутності повторних крововиливів у скловидне тіло.
В статье приведен клинический случай успешного лечения пациента 35 лет с сахарным диабетом 1 типа, тяжелая форма, стадия субкомпенсации, пролиферативной диабетической ретинопатией обоих глаз, тотальным первичным гемофтальмом правого глаза. Современные методы визуализации, в частности оптическая когерентная томография с режимом ангиографии и фоторегистрация глазного дна, выявили значительную неоваскуляризацию зрительного нерва и перипапиллярно по ходу сосудов сетчатки. Несмотря на то, что в наших отечественных инструкциях к применению афлиберцепта нет показаний его использования при неоваскуляризации сетчатки при диабетической ретинопатии, мы полагались на опыт зарубежных коллег и провели пять загрузочных введений афлиберцепта (0,05 мл один раз в месяц) больному режиме treat and extend на глазу без гемофтальма. Начиная со второго года, лечение проводили в режиме treat and extend. Приведенный клинический случай показал эффективность интравитреальных введений афлиберцепта в сочетании с панретинальной лазерной коагуляцией для регресса неоваскуляризации и отсутствия повторных кровоизлияний в стекловидное тело.
Дод.точки доступу:
Вадюк, Р. Л.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)