Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 149015

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (9)Матеріали конференцій (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=ГОЛОВЫ И ШЕИ НОВООБРАЗОВАНИЯ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-38 
1.


   
    Актуальні методи діагностики пухлини каротидного вузла / І. І. Кобза [та ін.] // Серце і судини. - 2018. - № 1. - С. 44-48. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ГОЛОВЫ И ШЕИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- HEAD AND NECK NEOPLASMS (ультрасонография)
ПАРАГАНГЛИОМА ВНЕНАДПОЧЕЧНИКОВАЯ -- PARAGANGLIOMA, EXTRA-ADRENAL (ультрасонография)
Дод.точки доступу:
Кобза, І. І.
Савченко, А. А.
Верхола, М. Р.
Терлецький, І. Р.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Белоцерковский, И. В.
    Диагностика и лечение параганглиом шеи / И. В. Белоцерковский, А. В. Бондарь, Д. Г. Янева // Клінічна хірургія. - 2020. - Том 87, N 9/10. - С. 89-96. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
ПАРАГАНГЛИОМА -- PARAGANGLIOMA (диагностика, классификация, рентгенография, хирургия, этиология)
ГОЛОВЫ И ШЕИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- HEAD AND NECK NEOPLASMS (диагностика, классификация, рентгенография, хирургия, этиология)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Дод.точки доступу:
Бондарь, А. В.
Янева, Д. Г.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


   
    The influence of different types of chronotype on scar formation during the use of placental cryoextract at the intraoperative stage / O. A. Toropov [и др.] // Проблеми екології та медицини : науково-практичний журнал. - 2021. - Т. 25, № 1/2. - С. 22-25


MeSH-~главная:
БИОЛОГИЧЕСКИЕ РИТМЫ -- PERIODICITY
ПСИХИЧЕСКОЕ ЗДОРОВЬЕ -- MENTAL HEALTH (тенденции)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ -- QUALITY OF LIFE
БРАНХИОМА -- BRANCHIOMA (хирургия)
ГОЛОВЫ И ШЕИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- HEAD AND NECK NEOPLASMS (хирургия)
Анотація: Для визначення індивідуальних особливостей організації добових ритмів був запропонований термін «хронотип», який стає дедалі популярнішим у дослідженнях в сфері медицини. Згідно аналізу даних літератури, біологічний ритм впливає не тільки на психічний стан, ожиріння, а на стан людини в цілому. Біологічні ритми є проявом фундаментальної властивості органічного світу, забезпечують здатність людини до адаптації та виживання в навколишньому середовищі. У цьому аспекті особливий інтерес представляє функціонування організму з урахуванням його індивідуальних особливостей з точки зору організації біоритмічних процесів. Дослідження проводилися на базі відділення щелепно-лицьової хірургії на базі КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради». Всього в дослідженні прийняло участь 24 пацієнтів. Для вивчення матеріалів нами був проведений аналіз пацієнтів які госпіталізувалися на планові оперативні втручання з приводу вроджених кіст шиї та пухлиноподібних утворень шкіри голови та шиї. З пацієнтами під час госпіталізації проводилися співбесіда, а також проводилося анкетування для визначення хронотипу. Пацієнти були розподілені на такі 2 групи, а саме: 1 група, в якій свою чергу містила ще 2 підгрупи: 1.1 – Пацієнти з ранковим хронотипом; 1.2 – Пацієнти з вечірнім хронотипом. Перша підгрупа (1.1 – з ранковим хронотипом) складалася з 7 осіб, яким проводилося оперативне втручання з ранку. Друга підгрупа (1.2 – з вечірнім хронотипом) складалася з 9 пацієнтів, яким оперативне втручання проводилося близько 15:00. У кожній з цих підгруп під час оперативного втручання було проведено інтрадермальне введення препарату «Кріоцел». 2 група – контрольна. Друга контрольна група складалася з 8 пацієнтів, всі пацієнти даної групи були прооперовані згідно класичної методики без використання додаткових профілактичних заходів. На 90-у добу клінічного дослідження ми могли спостерігати вірогідну різницю в порівнянні післяопераційних рубців, а саме у пацієнтів з ранковим хронотипом та у пацієнтів з вечірнім хронотипом вона складала 42%, різниця з контрольною склала 71% та різниця між 2 підгрупою і контрольною групою склала 50%. На 180-у добу досліджень ми спостерігали вірогідну різницю між групами, у пацієнтів 1 і 2 підгрупи в порівняні з контрольною групою клінічні дані при описі післяопераційних рубців були кращі на 25%. При порівнянні між собою 1 і 2 підгрупи різниці не відмічалось. Таким чином на 180-у добу при огляді пацієнтів клінічна картина була більш сприятлива у 1-й та 2-й підгрупі. Згідно клінічних даних ми можемо стверджувати, що пацієнти з ранковим типом хронотипу, яким оперативні втручання проводилися з ранку та вводили кріоекстракт плаценти формування рубця на 90-у добу відбувалося краще, ніж у пацієнтів з вечірнім хронотипом яких оперували в обідній час, та пацієнтів, яким оперативні втручання проводилися згідно класичної методики без використання додаткових профілактичних заходів.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Toropov, O. A.
Avetikov, D. S.
Lokes, K. P.
Steblovsky, D. V.
Prikhidko, R. A.
Shlykova, O. A.
Izmailova, O. V.
Kaidashev, I. P.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


    Філіппова, Д. В.
    Поширеність та хірургічне лікування пухлин парафарингеального простору / Д. В. Філіппова // Укр. наук.-мед. молодіжний журнал. - 2020. - N 1 спецвип. - С. 54-55


MeSH-~главная:
ГОЛОВЫ И ШЕИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- HEAD AND NECK NEOPLASMS (хирургия, эпидемиология)
Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

5.


   
    Волосатый полип у ребенка 6 месяцев (клиническое наблюдение) / М. Р. Богомильский [и др.] // Вестник оториноларингологии. - 2020. - Т. 85, № 4. - С. 77-79. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
АНОМАЛИИ ВРОЖДЕННЫЕ -- CONGENITAL ABNORMALITIES
ГОЛОВЫ И ШЕИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- HEAD AND NECK NEOPLASMS
ГЛОТКИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- PHARYNGEAL NEOPLASMS
ПОЛИПЫ -- POLYPS
ХОРИСТОМА -- CHORISTOMA
ТЕРАТОМА -- TERATOMA (патофизиология, хирургия)
МЛАДЕНЕЦ -- INFANT
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Дод.точки доступу:
Богомильский, М. Р.
Вязьменов, Э. О.
Котова, Е. Н.
Протасов, А. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


   
    Вирусная коинфекция при опухолях головы и шеи / А. М. Певзнер [и др.] // Вестник оториноларингологии. - 2020. - Т. 85, № 2. - С. 67-72. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
ГОЛОВЫ И ШЕИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- HEAD AND NECK NEOPLASMS
ВИРУСНЫЕ БОЛЕЗНИ -- VIRUS DISEASES
КОИНФЕКЦИЯ -- COINFECTION
ДНК-ЗОНДЫ, HPV -- DNA PROBES, HPV
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
ОБЗОР -- REVIEW
Дод.точки доступу:
Певзнер, А. М.
Цыганов, М. М.
Ибрагимова, М. К.
Литвяков, Н. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


   
    Поливисцеральная резекция липобластомы четырех анатомических областей головы и шеи с одномоментной невротизацией мышц лица у ребенка 8 месяцев. Клинический случай / Э. Д. Аскеров [и др.] // Стоматология = Stomatologiia : научно-практический рецензируемый журнал. - 2020. - Т. 99, № 5. - С. 96-102 : ил. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 0039-1735. - ISSN 2309-5318


MeSH-~главная:
ЛИПОБЛАСТОМА -- LIPOBLASTOMA
ЛИЦЕВОЙ НЕРВ -- FACIAL NERVE
ГОЛОВЫ И ШЕИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- HEAD AND NECK NEOPLASMS
Анотація: В настоящей работе описана диагностика и хирургическое лечение редкого доброкачественного новообразования — липобластомы — четырех анатомических областей головы и шеи у ребенка в возрасте 8 месяцев. Представлены данные диагностики, ход операции, выполненной с применением микрохирургической техники и интраоперационного нейромониторинга, а также состояние пациента в отдаленном послеоперационном периоде. Гистологическое заключение об удалении опухоли в пределах здоровых тканей позволяет говорить о благоприятном прогнозе основного заболевания.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Аскеров, Э. Д.
Топольницкий, О. З.
Зайратьянц, О. В.
Цмокалюк, Е. Н.
Журавлева, А. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Онконастороженность в практике врача-стоматолога на амбулаторном приеме / Ю. А. Шухорова [и др.] // Ин-т стоматологии : научно-практический журнал. - 2020. - № 3. - С. 20-23 : диаграмма. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 2073-6460


MeSH-~главная:
ГОЛОВЫ И ШЕИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- HEAD AND NECK NEOPLASMS
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE
СКРИНИНГА ОЦЕНОЧНАЯ КРИВАЯ -- ROC CURVE
ПРЕДРАКОВЫЕ СОСТОЯНИЯ -- PRECANCEROUS CONDITIONS
Анотація: Злокачественные новообразования головы и шеи составляют около 15% в общей структуре онкологических заболеваний в РФ. В основном они представлены раком слизистой оболочки полости рта и красной каймы губ (СОПР и ККГ). В статье представлена информация о распространенности данной патологии в Самарской области, стадиях заболевания на момент выявления. Авторы описывают последовательность и особенности скрининга при подозрении на рак СОПР и ККГ, раскрывают вопросы “предрака”, выделяют ранние и поздние клинические признаки малигнизации. Авторами статьи проведен анализ и дана оценка разработанной и внедренной на территории Самарской области системы маршрутизации пациентов при подозрении или выявлении ЗНО СОПР или ККГ.
Дод.точки доступу:
Шухорова, Ю. А.
Ткач, Т. М.
Буракшаев, С. А.
Постников, М. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


   
    Прогностическая значимость опухоль-инфильтрирующих лимфоцитов / М. В. Киселевский [и др.] // Иммунология. - 2019. - Том 40, N 1. - С. 73-82. - Библиогр.: с.81-82


MeSH-~главная:
НОВООБРАЗОВАНИЯ -- NEOPLASMS (диагностика)
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BREAST NEOPLASMS (диагностика, эпидемиология)
ЛЕГКИХ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- LUNG NEOPLASMS (диагностика)
ЯИЧНИКОВ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- OVARIAN NEOPLASMS (эпидемиология)
ГОЛОВЫ И ШЕИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- HEAD AND NECK NEOPLASMS (диагностика)
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНОЙ СИСТЕМЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- DIGESTIVE SYSTEM NEOPLASMS (диагностика)
ЛИМФОЦИТЫ, ИНФИЛЬТРИРУЮЩИЕ ОПУХОЛЕВЫЕ КЛЕТКИ -- LYMPHOCYTES, TUMOR-INFILTRATING
БИОЛОГИЧЕСКИЕ МАРКЕРЫ -- BIOLOGICAL MARKERS
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
ОБЗОР -- REVIEW
Дод.точки доступу:
Киселевский, М.В.
Власенко, Р.Я.
Заботина, Т.Н.
Кадагидзе, З. Г.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

10.


   
    Frequency and structure of benign soft tissue formations in the maxillofacial area = Частота та структура доброякісних утворень м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки / P. I. Tkachenko [и др.] // Світ медицини та біології = World of Medicine and Biology : науковий, медичний, екологічний журнал. - 2020. - № 2. - С. 133-137 . - ISSN 2079-8334


MeSH-~главная:
ДЕТИ -- CHILD
ВЗРОСЛЫЕ -- ADULT
ЛИЦА НОВООБРАЗОВАНИЯ -- FACIAL NEOPLASMS
ГОЛОВЫ И ШЕИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- HEAD AND NECK NEOPLASMS
КИСТЫ -- CYSTS
МЯГКИХ ТКАНЕЙ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- SOFT TISSUE NEOPLASMS
Анотація: В статті розглядаються результати власних спостережень та ретроспективного аналізу архівного матеріалу щелепно-лицевого відділення Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського та хірургічного відділення дитячої міської клінічної лікарні м. Полтави з 2008 по 2018 роки. Встановлено, що серед дорослих кількість пацієнтів з доброякісними утвореннями м'яких тканин обличчя та шиї складає 4,9%, а у дітей 7,8% від загальної кількості стаціонарних хворих. Більшість із них припадає на бранхіогенні кісти бічної ділянки шиї (152 – 26,3%) та атерому (147 –25,4%). Вони переважно зустрічаються у віці від 22 до 60 років, частіше хворіють чоловіки (205 – 35,5%). Найбільшу кількість невідповідностей діагнозу на догоспітальному етапі складають хворі з епідермоїдними кістами – 38 (7,9%). Щодо дітей, їх кількість складає 7,8% від загальної кількості стаціонарних хворих. Превалюють новоутворення дизонтогенетичного походження, серед яких найпоширеніші дермоїдні кісти – 92 хворих (32,4%) та гемангіоми – 74 хворих (26%). Рідше зустрічалися ранула – 36 випадків (12,7%), бранхіогенна кіста – 17 випадків (6%) та атерома – 16 випадків (5,6%). Їх виявляли частіше в ясельному віці – від 1 до 3 років.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Tkachenko, P. I.
Rezvina, K. Yu.
Shvets, A. I.
Popelo, Yu. V.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-38 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)