Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (7)Матеріали конференцій (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=ЭНЦЕФАЛОМИЕЛИТ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40  
1.


   
    Експериментальне вивчення лікування нейропатичного болю за умов моделювання розсіяного склерозу / О. О. Нефьодов [и др.] // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2021. - № 4(162). - С. 141-148 : іл. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
БОЛИ -- PAIN
АНТИДЕПРЕССАНТЫ -- ANTIDEPRESSIVE AGENTS
ЭНЦЕФАЛОМИЕЛИТ -- ENCEPHALOMYELITIS
СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ -- MULTIPLE SCLEROSIS
АНЕСТЕЗИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА ОБЩЕГО ДЕЙСТВИЯ -- ANESTHETICS, GENERAL
ПРОТИВОСУДОРОЖНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTICONVULSANTS
Кл.слова (ненормовані):
КАРБОМАЗЕПИН -- ГАБАПЕНТИН -- ФЛУОКСЕТИН -- ТРАЗОДОН
Анотація: Проблема нейропатичного болю полягає в тому, що цей тип больового синдрому вкрай важко піддається терапії і не завжди вдається повністю усунути больовий синдром. Нерідко у цих пацієнтів порушується сон, розвивається депресія і тривога, знижується якість життя і працездатність. Багато з них тривалий час терплять біль до того, як починають отримувати адекватну терапію. Лікування пацієнтів із нейропатичним болем у разі множинних супутніх захворювань — складний мультидисциплінарний процес, який вимагає медикаментозної терапії, психологічної реабілітації та фізіотерапевтичного впливу. Незважаючи на доведену низьку ефективність нестероїдних протизапальних препаратів і анальгетиків у цих хворих, близько ⅔ з них отримують зазначені препарати. Згідно із сучасними рекомендаціями, габапентиноїди (габапентин і прегабалін), трициклічні антидепресанти та інгібітори зворотного захоплення серотоніну і норадреналіну є препаратами першої лінії в терапії у разі нейропатичного болю. Курсове застосування карбамазепіну, топірамату, натрію вальпроату, габапентину і прегабаліну за умов ЕАЕ-індукованого невропатичного больового синдрому викликає нормалізацію тактильної і больової чутливості різного ступеню вираженості. Здатність послаблювати прояви невропатичного больового синдрому за умов експериментального еквіваленту РС зменшується в ряду габапентин ≥ прегабалін > натрію вальпроат ≥ топірамат > карбамазепін. Курсове застосування амітриптиліну і тразодону, але не пароксетину або флуоксетину за умов ЕАЕ викликає нормалізацію тактильної і больової чутливості різного ступеню вираженості. Здатність послаблювати прояви невропатичного больового синдрому за умов експериментального алергічного енцефаломієліту зменшується в ряду амітриптилін > тразодон >> флуоксетин ≈ пароксетин.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Нефьодов, О. О.
М’ясоєд, Ю. П.
Соломенко, М. В.
Великородна-Танасійчук, О. В.
Баклунов, В. В.
Адегова, Л. Я.
Кузнецова, О. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Прокопів, О. В.
    Енцефаломієліт як ускладнення шигельозу / О. В. Прокопів, Н. М. Прикуда // Інфекційні хвороби. - 2019. - № 3. - С. 60-63. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ -- COMMUNICABLE DISEASES
ЭНТЕРОБАКТЕРИАЛЬНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- ENTEROBACTERIACEAE INFECTIONS
САЛЬМОНЕЛЛЕЗЫ -- SALMONELLA INFECTIONS
ШИГЕЛЛА -- SHIGELLA
ЭНЦЕФАЛОМИЕЛИТ -- ENCEPHALOMYELITIS
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
ДЕТИ -- CHILD
Дод.точки доступу:
Прикуда, Н. М.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

3.


    Стеценко, Т. І.
    Випадок гострого розсіяного енцефаломієліту як прояв вродженого імунодефіциту / Т. І. Стеценко, О. І. Савченко // Міжнародний неврологічний журнал. - 2017. - N 8. - С. 125-126


MeSH-~главная:
ИММУНОЛОГИЧЕСКОЙ НЕДОСТАТОЧНОСТИ СИНДРОМЫ -- IMMUNOLOGIC DEFICIENCY SYNDROMES (врожденный, осложнения)
ЭНЦЕФАЛОМИЕЛИТ ОСТРЫЙ ДИССЕМИНИРОВАННЫЙ -- ENCEPHALOMYELITIS, ACUTE DISSEMINATED (осложнения, этиология)
ДЕТИ -- CHILD
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Дод.точки доступу:
Савченко, О.І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


   
    Вплив ксеногенної трансплантації мезенхімальних стовбурових клітин та інтерлейкіну-10 на перебіг експериментального алергійного енцефаломієліту / A. Д. Пічкур [та ін.] // Український неврологічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 56-63


MeSH-~главная:
ЭНЦЕФАЛОМИЕЛИТ -- ENCEPHALOMYELITIS (терапия)
КСЕНОТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- TRANSPLANTATION, HETEROLOGOUS (методы)
СТВОЛОВЫХ КЛЕТОК КРОВИ ПУПОВИНЫ ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- CORD BLOOD STEM CELL TRANSPLANTATION (методы)
СТВОЛОВЫХ КЛЕТОК МЕЗЕНХИМНЫХ ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- MESENCHYMAL STEM CELL TRANSPLANTATION (методы)
ИНТЕРЛЕЙКИН-10 -- INTERLEUKIN-10 (терапевтическое применение)
МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- MODELS, ANIMAL
КРЫСЫ -- RATS
Анотація: Мета — оцінити вплив трансплантації мезенхімальних стовбурових клітин (МСК) пуповини людини та введення рекомбінантного інтерлейкіну-10 (ІЛ-10) людини на перебіг експериментального алергійного енцефаломієліту в щурів. Матеріали і методи. Дослідження проведено на 50 білих щурах-самицях з масою тіла 210?-?230 г, віком 2-?3 міс. Рецидивний перебіг ЕАЕ отримували шляхом введення у подушечки задніх лапок ад’юванта Фрейнда. Тварин розподілили на чотири групи з різною схемою лікування МСК та ІЛ-10. Ступінь тяжкості клінічного стану оцінювали в балах. Результати. У тварин всіх експериментальних груп виявлено середню тяжкість стану (1,50-?2,07 бала) на піку захворюваності (18-та?—?22-га доба) і хронічний ремітивний перебіг захворювання. У групі порівняння (без лікування) пік клінічних виявів спостерігали на 22-гу добу. Після трансплантації ксеногенних МСК на 17-ту добу від індукції ЕАЕ (група 2) стан тварин погіршувався статистично незначущо. Пік клінічних виявів ЕАЕ спостерігали на 20-ту добу, потім відбувався поступовий регрес клініки ЕАЕ з повним клінічним одужанням на 32-гу добу. Після внутрішньовенного введення IЛ-10 (група 3) зафіксували незначне погіршення стану щурів, але після субокципітального введення IЛ-10 на 17-ту добу від початку експерименту протягом декількох днів тяжкість стану зменшувалася, і повне клінічне одужання наставало на 31-шу - 32-гу добу. Перебіг ЕАЕ до піку клінічних виявів у групі 4 (двохетапне лікування ІЛ-10 та МСК) був подібним до такого у групі 3, але після 17-ї доби, коли тваринам групи 4 субокципітально було введено ІЛ-10 та МСК, тяжкість перебігу ЕАЕ значно збільшилася у перші 2 доби. Одужання тварин у групі 4 відбувалося швидше, але статистично незначуще порівняно з групами 2 та 3. Висновки. Застосування протизапального IЛ-10 і МСК у різних комбінаціях сприяє повному клінічному одужанню тварин до 32-ї доби експерименту. Порівняння поліноміальних регресій засвідчує більшу ефективність застосування на 10-ту добу внутрішньовенно IЛ-10, а на 17-ту добу — МСК та IЛ-10.
Дод.точки доступу:
Пічкур, A.Д.
Вербовська, С.А.
Васлович, В.В.
Акінола, С.Т.
Дерябіна, О.Г.
Похоленко, Я.О.
Топорова, О.К.
Шувалова, Н.С.
Кордюм, В.А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


    Чуприна, Г. М.
    Клінічні особливості неврологічних порушень у хворих на розсіяний склероз та гострий розсіяний енцефаломієліт в аспекті коморбідності / Г. М. Чуприна, Н. К. Свиридова, А. І. Галуша // Сімейна медицина. - 2018. - № 1. - С. 86-90. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ -- MULTIPLE SCLEROSIS (диагностика, осложнения, патофизиология)
ЭНЦЕФАЛОМИЕЛИТ ОСТРЫЙ ДИССЕМИНИРОВАННЫЙ -- ENCEPHALOMYELITIS, ACUTE DISSEMINATED (диагностика, осложнения, патофизиология)
НЕВРОЛОГИЧЕСКИЕ СИМПТОМЫ ПРИ ПАТОЛОГИЧЕСКИХ СОСТОЯНИЯХ -- NEUROLOGIC MANIFESTATIONS
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
Анотація: Рассеянный склероз (РС) – дегенеративное заболевание нервной системы (НС), в основе патологических механизмов которого лежит процесс прогрессирующего демиелинизирующего поражения, прежде всего центральной нервной системы. Цель исследования: определение характера неврологических симптомов у больных РС и острым рассеянным энцефаломиелитом (ОРЭМ), анализ их особенностей в аспекте коморбидности. Материал и методы. При неврологическом обследовании 216 больных РС с различными формами течения была проведена балльная оценка степени нарушенных функциональных систем FS1–FS7 (шкала FS – Functional System по J. Kurtzke, 1983), определен уровень инвалидизации (EDSS). Результаты. Наиболее частыми симптомами у обследованных больных РС были симптомы, связанные с расстройствами пирамидных, мозжечковых функций, чувствительности, церебральных функций, тогда как наиболее частыми симптомами у обследованных больных с последствиями перенесенного ОРЭМ были симптомы, связанные с расстройствами ствола мозга и черепных нервов, пирамидных, мозжечковых, церебральных функций. Заключение. В группе пациентов с наличием сопутствующих заболеваний чаще встречаются относительно недоброкачественные формы течения рассеянного склероза (РС), реже – относительно доброкачественные, более выражена инвалидизация. Частота коморбидной патологии (КМП) в группе исследования больных РС достоверно превышала все остальные группы (49,5%, 31,3%, 26,5%, 23,5% соответственно; р0,05). Это свидетельствует, во-первых, о том, что у больных с ОРЭМ в условиях монофазного течения заболевания КМП не так выражена, как при РС, особенно с длительным течением. Во-вторых, у больных РС следует применять целенаправленный поиск КМП с осмотром соответствующих специалистов, что будет способствовать своевременному выявлению и лечению КМП, смягчению течения РС.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Свиридова, Н. К.
Галуша, А. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


   
    Клинико-лабораторная дифференциальная диагностика энцефалитов, дессеминированных энцефаломиелитов и рассеянного склероза у детей / Н. В. Скрипченко [и др.] // Педиатрия. Журнал им. Г.Н. Сперанского. - 2017. - Т. 96, № 4. - С. 34-42. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
ЭНЦЕФАЛИТ -- ENCEPHALITIS (диагностика, патофизиология)
ЭНЦЕФАЛОМИЕЛИТ ОСТРЫЙ ДИССЕМИНИРОВАННЫЙ -- ENCEPHALOMYELITIS, ACUTE DISSEMINATED (диагностика, патофизиология)
СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ -- MULTIPLE SCLEROSIS (диагностика, патофизиология)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ -- DIAGNOSIS, DIFFERENTIAL
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
ДЕТИ -- CHILD
Дод.точки доступу:
Скрипченко, Н. В.
Иванова, Г. П.
Скрипченко, Е. Ю.
Суровцева, А. В.
Мурина, Е. А.
Железникова, Г. Ф.
Алексеева, Л. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


    Уракова, М. А.
    Водный баланс легких и оксид азота крови при экспериментальном аутоиммунном энцефаломиелите в условиях капсаиновой блокады блуждающего нерва / М. А. Уракова, И. Г. Брындина // Патолог. физиология и эксперим. терапия. - 2016. - N 3. - С. 18-22

Рубрики: ЭНЦЕФАЛОМИЕЛИТ АУТОИММУННЫЙ ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНЫЙ

   ЛЕГОЧНАЯ ЭКСТРАВАСКУЛЯРНАЯ ЖИДКОСТЬ


   АЗОТА ОКСИДЫ


   КАПСАИЦИН


   БЛУЖДАЮЩИЙ НЕРВ


Дод.точки доступу:
Брындина, И. Г.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


    Нефедов, А. А.
    Оценка антиноцицептивного потенциала антидепрессантов в терапии невропатической боли, индуцированной экспериментальным аллергическим энцефаломиелитом / А. А. Нефедов, В. И. Мамчур // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 1. - С. 94-98. - Библиогр. в конце ст.

Рубрики: ЭНЦЕФАЛОМИЕЛИТ АУТОИММУННЫЙ ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНЫЙ

   АНТИДЕПРЕССАНТЫ


   НЕВРАЛГИЯ


Анотація: У роботі представлений порівняльний фармакологічний аналіз впливу ряду антидепресантів на прояви невропатичного больового синдрому за умов експериментального еквіваленту розсіяного склерозу. Показана здатність амітриптиліну і тразодону (тріттіко), але не пароксетину або флуоксетину послаблювати індуковані експериментальним алергічним енцефаломієлітом (ЕАЕ) нейрональну сенситизацію, алодинію та гіпералгезію.
Дод.точки доступу:
Мамчур, В.И.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


   
    Functional state of motor neurons and its evaluation by transcranial magnetic stimulation in children with inflammatory lesions of the brain [Текст] / V. B. Voytenkov [и др.] // Неврологический журнал = Neurological Journal : Научно-практический ж-л . Выходит один раз в два месяца. - 2016. - Т. 21, № 3. - С. 165-167. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1560-9545

Рубрики: ЭНЦЕФАЛОМИЕЛИТ ОСТРЫЙ ДИССЕМИНИРОВАННЫЙ--ENCEPHALOMYELITIS, ACUTE DISSEMINATED

   СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ--MULTIPLE SCLEROSIS


   ТРАНСКРАНИАЛЬНАЯ СТИМУЛЯЦИЯ МАГНИТНЫМ ПОЛЕМ--TRANSCRANIAL MAGNETIC STIMULATION


Кл.слова (ненормовані):
МАГНИТНАЯ СТИМУЛЯЦИЯ -- ЭНЦЕФАЛОМИЕЛИТ -- РАССЕЯННЫЙ СКЛЕРОЗ -- ФУНКЦИОНАЛЬНОЕ СОСТОЯНИЕ
Дод.точки доступу:
Voytenkov, V.B.
Skripchenko, N.V.
Zueva, Y.E.
Klimkin, A. V.
Skripchenko, E. Y.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


    Нефедов, А. А.
    Применение цитиколина для коррекции ультраструктурных изменений ЦНС, индуцированных экспериментвльным аллергическим энцефаломиелитом / А. А. Нефедов, В. И. Мамчур // Вісник проблем біології і медицини : український науково-практичний журнал. - 2016. - Т. 2, № 2(129). - С. 235-240 . - ISSN 2077-4214

Рубрики: НЕРВНАЯ СИСТЕМА ЦЕНТРАЛЬНАЯ--CENTRAL NERVOUS SYSTEM

   ЭНЦЕФАЛОМИЕЛИТ--ENCEPHALOMYELITIS


   ЦИТИДИНДИФОСФАТХОЛИН--CYTIDINE DIPHOSPHATE CHOLINE


Кл.слова (ненормовані):
ЦИТИКОЛИН
Дод.точки доступу:
Мамчур, В.И.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40  
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)