Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (1)Дисертації (2)Автореферати (6)Методичні рекомендації. Брошури (2)Матеріали конференцій (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=ПРЕЭКЛАМПСИЯ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 363
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Савка, Р. Ф.
    Шишкоподібна залоза і прееклампсія - сучасний погляд на проблему (огляд літератури) / Р. Ф. Савка, А. М. Бербець // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2022. - Т. 21, № 2. - С. 73-79. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ШИШКОВИДНАЯ ЖЕЛЕЗА -- PINEAL GLAND (патология)
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA (этиология)
Анотація: Прееклампсія – складний патологічний процес, значну роль у розвитку якого відіграє зниження рівнів мелатоніну в організмі вагітної, що є наслідком дисфункції шишкоподібної залози та плаценти. Найважливішим гормоном шишкоподібної залози вважається мелатонін, що є похідним триптофану – незамінної амінокислоти. Мелатонін є сильним природним антиоксидантом. При його зниженні існує небезпека прогресування прееклампсії як патологічного стану у вагітних, що супроводжується високим артеріальним тиском, системною поліорганною недостатністю та навіть набряком мозку та судомами. Отже, хоч прееклампсія і вважається захворюванням матері, її радше слід розглядати, як патологічний стан плаценти, що відображається на здоров?ї як матері, так і плода. Оскільки ключовим фактором плацентарних розладів є оксидативний стрес, багато дослідників розглядають мелатонін, як потенційно корисну опцію для лікування прееклампсії. Зазначається, що у вагітних з прееклампсією відзначається зниження нічних концентрацій мелатоніну, порівняно зі здоровими вагітними, що може засвідчити про розлад функціонування шишкоподібної залози при прееклампсії. Отже, нормалізація рівнів мелатоніну може бути перспективним напрямком у лікуванні прееклампсії вагітних.
Дод.точки доступу:
Бербець, А. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


   
    Особливості кровообігу в фетоплацентарному комплексі у вагітних з прееклампсією / В. К. Ліхачов [и др.] // Проблеми екології та медицини : науково-практичний журнал. - 2010. - Т. 14, № 5/6. - С. 21-24


MeSH-~главная:
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
ГИПОВОЛЕМИЯ -- HYPOVOLEMIA
ПЛОД -- FETUS
Анотація: Преэклампсия встречается в 10% случаев от общего количества беременных, рожениц и родивших и сопровождается серьезными осложнениями: материнской смертностью, увеличением частоты преждевременных родов, аномалий родовой деятельности, акушерских кровотечений и др. Преэклампсия характеризуется развитием гиповолемии, генерализованным сосудистым спазмом и перфузионно-инфузионной недостаточностью, в том числе в плаценте, способствует возникновению нарушений маточно-плацентарного кровотока [5, 7]. При длительном и тяжелом течении гестоза нарушение маточно-плацентарного кровотока развивается почти у 100% женщин [1, 9, 10]. Цель обследования: Изучить влияние нарушений маточно-плацентарно-плодового кровотока на внутриутробное состояние плода у беременных с преэклампсией. Материалы и методы обследования: Клинико-лабораторными методами было обследовано 55 беременных в III триместре: 12 здоровых беременных и 43 беременных с преэклампсией (легкой степени тяжести – 21; средней степени тяжести - 14; тяжелой степени - 8 женщин). Исследовался маточно-плацентарно-плодовый кровоток – допплерометрическим методом; внутриутробное состояние плода – с помощью УЗИ (биофизический профиль плода) и КТГ. Прогрессирующее ухудшение маточно-плацентарно-плодового кровотока у беременных с преэклампсией приводит к резкому снижению функций плаценты и соответствующего внутриутробного страдания плода. Динамика патологического процесса при преэклампсии имеет четкую закономерность и последовательность. Так, при преэклампсии легкой степени страдает маточно-плацентарное кровообащение, а плодовый кровоток практически не изменяется, имея тенденцию к ухудшенпию. При преэклампсии средней степени тяжести снижается и плодово-плацентарный кровоток, что приводит к централизации плодового кровотока с обеспечением кровоснабжения жизненно важных органов плода (в том числе и его головного мозга). У женщин с преэклампсией тяжелой степени, когда периферическое сопротивление в терминальном русле плаценты превышает диастолическое перфузионное давление (что обусловлено значительными морфологическими изменениями в ворсинах хориона [4, 10]), а периферический спазм сосудов плода достигает максимальных значений, компенсаторные возможности плода исчерпываются: состояние кровотока в артериях пуповины и средней мозговой артерии становится критическим, что создает условия для его антенатальной гибели.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Ліхачов, В. К.
Добровольська, Л. М.
Талаш, В. В.
Дудченко, А. А.
Петренко, Ю. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


    Марковский, В. Д.
    Морфологические особенности строения маточных труб плодов с признаками задержки внутриутробного развития / В. Д. Марковский, Л. С. Куприянова // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина = Неонатология, хирургия и перинатальная медицина = Neonatology, Surgery and Perinatal Medicine : щоквартальний медичний науково-практичний журнал. - 2014. - Т. IV, № 4. - С. 66-69 . - ISSN 2226-1230


MeSH-~главная:
МАТОЧНЫЕ ТРУБЫ -- FALLOPIAN TUBES
ПЛОД -- FETUS
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
Дод.точки доступу:
Куприянова, Л. С.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


    Гвоздецька, Г. С.
    Oптимізація прегравідарної підготовки та моніторингу вагітності у жінок з ранніми гестозами в анамнезі / Г. С. Гвоздецька, Н. І. Геник // Лікарська справа. Врачебное дело. - 2021. - № 5/8. - С. 50-56. - Бібліогр. в кінці ст.


Рубрики: L-карнітин

MeSH-~главная:
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA (патофизиология, этиология)
ВИТАМИН D -- VITAMIN D (терапевтическое применение)
ВИТАМИН B 6 -- VITAMIN B 6 (терапевтическое применение)
МАГНИЙ -- MAGNESIUM (терапевтическое применение)
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS (патофизиология, профилактика и контроль)
Дод.точки доступу:
Геник, Н. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


    Бабій, Н. В.
    Патогенетичні особливості контролю за перебігом прееклампсії у вагітних та її вплив на серцево-судинну систему (огляд літератури) / Н. В. Бабій, О. М. Юзько // Клінічна та експериментальна патологія = Clinical & experimental pathology. - 2022. - Т. 21, № 2. - С. 50-57. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA (этиология)
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ СИСТЕМА -- CARDIOVASCULAR SYSTEM (патология)
Анотація: Мета роботи – проаналізувати сучасні погляди на патогенетичні особливості контролю за перебігом прееклампсії у вагітних, роль NT-proBNP у її патогенезі та можливості профілактики. Висновок. Показана необхідність подальшого вивчення цієї проблеми з метою пролонгування вагітності до терміну доношеності у жінок із прееклампсією.
Дод.точки доступу:
Юзько, О. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


    Косілова, С. Є.
    Прогнозування розвитку прееклампсії / С. Є. Косілова // Клінічна та експериментальна патологія = Clinical & experimental pathology. - 2022. - Т. 21, № 2. - С. 9-13. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA (этиология)
Анотація: Прееклампсія (ПЕ) є однією з найважливіших проблем в сучасному акушерстві. Разом з акушерським кровотечами і септичними станами вона становить так звану «смертельну тріаду», а у 18 % випадків є причиною антенатальної загибелі плода. Мета роботи – вивчити фактори ризику розвитку прееклампсії. Матеріали та методи. Основну групу сформували з 48 жінок з ПЕ. З них 20 – із ПЕ легкого ступеня (І група), 16 – із ПЕ середньої тяжкості (ІІ група), 12 – із ПЕ тяжкого ступеня (ІІІ група). У контрольній групі було 20 здорових вагітних. Про ступінь тяжкості ПЕ судили за клінічними даними та результатами лабораторного обстеження. Стан внутрішньоутробного плода оцінювали за даними кардіотокографії, ультразвукової діагностики, біофізичного профілю плода, доплерометрії. Результати. У вагітних із ПЕ частота обтяженого акушерсько-гінекологічного анамнезу (52,08 %) була значно більшою, ніж у контрольній групі (5 %) (р0,01). Привертає увагу те, що ПЕ розвинулась частіше у першовагітних – 30 (62,5 %) і у юних жінок – 10 (20,83 %). У 30 (62,5 %) обстежених ПЕ перебігала на тлі екстрагенітальної патології. У вагітних основної групи із захворюваннями нирок (20 (41,67 %)), серцево-судинної системи (15 (31,25 %)), метаболічними порушеннями (12 (25 %)) в подальшому розвинулась ПЕ середнього і тяжкого ступеня. У жінок із ПЕ тяжкого ступеня частота ускладнень вагітності та пологів вдвічі вища, ніж при ПЕ середнього ступеня (р0,05). Висновки. Передумовою ПЕ є порушення функцій гіпоталамо-гіпофізарно яєчникової системи. ПЕ частіше розвивається в юних жінок і у тих, що не народжували. Жінки з ПЕ становлять групу ризику стосовно невиношування вагітності. Основними факторами ризику розвитку ПЕ можна вважати хронічні захворювання нирок, судинну та ендокринну патологію, метаболічний синдром. Перебіг вагітності і пологів у жінок з ПЕ супроводжується розвитком різноманітних ускладнень. Що більший ступінь тяжкості ПЕ, то більша частота ускладнень.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


    Гвоздецька, Г. С.
    Особливості прегравідарної підготовки у жінок із ранніми гестозами в анамнезі / Г. С. Гвоздецька // Клінічна та експериментальна патологія = Clinical & experimental pathology. - 2022. - Т. 21, № 1. - С. 9-14. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA (диагностика)
Анотація: Одним із найбільш частих ускладнень І триместру вагітності є блювання вагітних. На прегравідарному етапі є потреба у надходженні достатньої кількості різних мікронутрієнтів. Вітамін D сприяє імунологічній адаптації організму жінки до вагітності і запобігає розвитку ранніх гестозів. Мета дослідження – оцінити ефективність розробленої комплексної прегравідарної підготовки жінок із блюванням вагітних в анамнезі. Матеріали та методи. Спостерігалось 100 жінок із ранніми гестозами в анамнезі. До контрольної групи зараховано 30 жінок із фізіологічним перебігом вагітності та пологів в анамнезі. Усім жінкам обох груп проводили дослідження вмісту вітаміну D у сироватці крові. Жінок основної групи розділено на дві підгрупи: група А – 50 жінок, які отримували прегравідарну підготовку, та група Б – 50 жінок, які не отримували прегравідарної підготовки. Жінки групи А на прегравідарному етапі отримували протягом 3 місяців до настання вагітності та в першому триместрі вагітності по 2000 ОД на добу препарату АКВАДЕТРИМ перорально та вітамінно-мінеральний комплекс «Елевіт пронаталь» по 1 таблетці зранку. Результати. На початку дослідження вихідний рівень вмісту 25 (ОН)D у сироватці крові становив 25,9 нг/мл у групі А, 25,91 нг/мл – у групі Б та 28,0 нг/мл у жінок контрольної групи. Достатній рівень вітаміну D визначали у 18,0% жінок основної групи та у 63,3% жінок контрольної групи (p0,05). Під час прегравідарної підготовки протягом двох місяців виявили позитивний ефект у жінок із групи А порівняно із групою Б щодо вмісту вітаміну D: достатній рівень вітаміну D спостерігали у 54,0% жінок групи А порівняно з 20% у жінок групи Б, недостатність спостерігали у 28% осіб групи А, а дефіцит – у 18% пацієнток групи А (p0,05). Уміст 25 (ОН)D у сироватці крові жінок становив 28,8 нг/мл у групі А та 25,84 нг/мл – у групі Б. Прояви блювання вагітних спостерігали тільки у 10 жінок групи А, що становить 20,8%, а у порівняльній групі – у 25 жінок (62,5%). У жінок основної групи переважали симптоми блювання вагітних легкого ступеня, а у жінок групи порівняння – блювання тяжкого ступеня. Висновки. При застосуванні прегравідарної підготовки препаратом Аквадетрим 2000 ОД на добу перорально та вітамінно-мінерального комплексу «Елевіт пронаталь» зменшується кількість випадків недостатності та дефіциту вітаміну D (р0,05), що позитивно впливає в подальшому на перебіг вагітності. При застосуванні запропонованої нами прегравідарної підготовки відсоток настання вагітності був достовірно вищим: 96% проти 80% (р0,05). У пацієнток групи А констатовано достовірно нижчу частоту проявів раннього гестозу (у 3 рази) (р0,05).
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


    Шуміліна, Тетяна.
    Сучасні погляди на молекулярні та судинні механізми розвитку прееклампсії / Т. Шуміліна, Я. Сливка // Укр. наук.-мед. молодіжний журнал. - 2022. - N 1. - С. 96-103


MeSH-~главная:
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA (диагностика, этиология)
Дод.точки доступу:
Сливка, Ярослава

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


    Левкова, Е. А.
    Роль иммунных механизмов в патогенезе гестационных нарушений / Е. А. Левкова, С. З. Савин, К. А. Гулиева // Аллергология и иммунология = Allergology and Immunology : научный журнал. - 2019. - Т. 20, № 4(on-line). - С. 34-37. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1562-3637


MeSH-~главная:
БЕРЕМЕННОСТИ ИСХОД -- PREGNANCY OUTCOME
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
АУТОИММУННЫЕ БОЛЕЗНИ -- AUTOIMMUNE DISEASES
Анотація: Представлены механизмы нарушений иммунного гомеостаза у женщин во время беременности в зависимости от типа гестации. Продемонстрировано значение антиспермальных антител (АСА) и клеточной сенсибилизации при таких гестационных осложнениях, как угроза прерывания беременности и гестозы. До казано, что при угрозе прерывания беременности, когда изменения носят максимально выраженный характер, исходы беременности самые неблагоприятные.
Дод.точки доступу:
Савин, С.З.
Гулиева, К.А.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

10.


    Клигуненко, О. М.
    Вплив вагітності, ускладненої прееклампсією, на основні параметри центральної і периферичної гемодинаміки та показники об’ємів водних секторів організму / О. М. Клигуненко, О. О. Марзан // Український медичний часопис. - 2021. - № 2. - С. 71-73. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ГЕМОДИНАМИКА -- HEMODYNAMICS (физиология)
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA (патофизиология)
ЭЛЕКТРИЧЕСКИЙ ИМПЕДАНС -- ELECTRIC IMPEDANCE
ЖЕНЩИНЫ БЕРЕМЕННЫЕ -- PREGNANT WOMEN
Дод.точки доступу:
Марзан, О. О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)