Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (37)Раритетні видання (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕЛЬМИНТОЗЫ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Бодня, К. І.
    Личинкові зоонозні гельмінтози як біологічна, медична й соціальна проблема / К. І. Бодня, І. П. Бодня // Медицина невідкладних станів. - 2022. - Т. 18, № 6. - С. 66-67


MeSH-~главная:
ЗООНОЗЫ -- ZOONOSES
ГЕЛЬМИНТОЗЫ -- HELMINTHIASIS
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
Дод.точки доступу:
Бодня, І. П.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

2.


    Плэчинтэ, Г.
    Токсокароз у человека: исторические, диагностические и клинические аспекты болезни / Г. Плэчинтэ, К. Ецко, Т. Штирбу // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2018. - № 2. - С. 95-99. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ГЕЛЬМИНТОЗЫ -- HELMINTHIASIS (диагностика, история)
ТОКСОКАРОЗ -- TOXOCARIASIS (диагностика, история)
Анотація: Токсокароз у человека: исторические, диагностические и клинические аспекты болезни. Цель исследования: углубленно изучить историю возникновения и развития токсокароза у человека, особенности алгоритма его диагностики, клинической симптоматики и лечения на основании анализа научно-информационного потока информации. Методы исследования: ретроспективный анализ научно-информационных источников по проблеме гельминтозных заболеваний. Научная новизна: учитывая важное социальное, эпидемиологическое значение гельминтозов, впервые использован углубленный системный анализ исторических, диагностических клинических аспектов в изучении токсокароза у человека. Выводы. Углубленное изучение истории возникновения и развития токсокароза у человека, особенности алгоритма его диагностики и клинической симптоматики может позволить обосновать адекватные технологии лечения и профилактики данного заболевания.
Дод.точки доступу:
Ецко, К.
Штирбу, Т.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

3.


   
    Риски онкологической патологии при паразитозах в настоящее время / Х. Г. Омарова [и др.] // Терапевт. арх. - 2020. - Том 92, N 11. - С. 82-85


MeSH-~главная:
ГЕЛЬМИНТОЗЫ -- HELMINTHIASIS (осложнения)
НОВООБРАЗОВАНИЯ -- NEOPLASMS (осложнения, паразитология)
Анотація: Проведен анализ опубликованных данных о взаимосвязи паразитарных заболеваний и онкопатологий. Современные знания об ассоциации паразитарных инфекций и онкогенеза выявили несколько канцерогенных механизмов, но выраженность связи между паразитами и формированием рака (кроме шистосомы, описторхиса и клонорхиса) должна быть подтверждена в будущих экспериментальных и популяционных исследованиях.
Дод.точки доступу:
Омарова, Х. Г.
Алешина, Н. И.
Понежева, Ж. Б.
Горелов, А. В.
Малеев, В. В.
Акимкин, В. Г.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


   
    Гельмінтоз: коли ти не один // Фармацевт практик. - 2021. - № 9. - С. 28


MeSH-~главная:
ГЕЛЬМИНТОЗЫ -- HELMINTHIASIS (диагностика, лекарственная терапия, эпидемиология, этиология)
ГЕЛЬМИНТЫ -- HELMINTHS (действие лекарственных препаратов, иммунология, патогенность)
СЕЗОНЫ -- SEASONS
Анотація: Літня пора — це час поїздок з друзями на пікнік із шашликами, відвідин рідного села, де нас радісно зустріне улюблена собачка або киця, чи подорожей у далекі екзотичні краї. Такі радісні для нас події можуть мати неприємні наслідки — гельмінтоз, причиною якого є проникнення в організм личинок або яєць глистів, яких у світі налічується більше ніж 300 видів
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


   
    Растительные сорбенты в комплексной антигельминтной терапии / Е. С. Чернышева [и др.] // Врач = Vrach : ежемесячный научно-практический и публицистический журнал. - 2020. - Т. 31, № 6. - С. 44-48 . - ISSN 0236-3054


MeSH-~главная:
ГАСТРОЭНТЕРОЛОГИЯ -- GASTROENTEROLOGY (методы)
ГЕЛЬМИНТОЗЫ -- HELMINTHIASIS (диагностика)
ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ -- HYPERSENSITIVITY
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS (диагностическое применение)
Кл.слова (ненормовані):
ЭНТЕРОСГЕЛЬ
Анотація: Выполнена задача по подбору и применению сорбентов в процессе дегельминтизации. Цель. Определить эффективность детоксикации у больных с диагностированными гельминтозами. Изучить совместное применение антигельминтных средств и сорбентов растительного происхождения для ликвидации эндотоксикоза и в процессе дегельминтизации. Материал и методы. У 41% из 180 больных, принявших участие в исследовании, отмечены кожно-аллергические заболевания, у 59% – заболевания желудочно-кишечного тракта. Для дегельминтизации больные получали препарат немозол (таблетки). Параллельно использовали растительные энтеросорбенты – отруби, зостерин-ультра, порошок свеклы. В качестве контроля использовали энтеросгель. Изменения в кале прослеживали по гистокопрологическим анализам. Результаты и обсуждение. Показано, что пектины обладают достаточно мощным сорбционным действием и, в отличие контроля (энтеросгель), – антибактериальным, лечебным и нутритивным эффектами. Применение энтеросорбентов обязательно у всех больных перед началом и в процессе дегельминтизации. У пациентов с отягощенным аллергическим анамнезом следует дополнительно применять антигистаминные препараты.
Дод.точки доступу:
Чернышева, Е. С.
Бабаева, Е. Ю.
Юрьева, А. Е.
Николаева, С. А.
Вычужанин, Д. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


    Пішак, В. П.
    Гельмінтози у дітей Чернівецької області / В. П. Пішак, М. О. Ризничук, Т. В. Ігнатюк // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 90-95. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ГЕЛЬМИНТОЗЫ -- HELMINTHIASIS (эпидемиология)
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: За даними паразитологічного моніторингу, упродовж життя практично кожна людина хворіє на паразитарне захворювання, причому найчастіше страждають діти. Мета дослідження – вивчити поширеність аскаридозу та ентеробіозу серед дітей Чернівецької області. Матеріал і методи. Проаналізовано статистичні дані лабораторії Обласної дитячої клінічної лікарні м. Чернівці за період 2010-2019 рр. Виділено та вивчено групу дітей від 0 до 18 років, які звернулися до лабораторії з метою виявлення гельмінтозу. Результати. Серед дітей 0-18 років за десятирічний період спостереження гельмінтози траплялися у 9,38% осіб, а в дітей 0-2 років – у 6,71%. Із усіх дітей за 2015-2019 рр. виявлено гельмінтозів у 2,6 раза більше, ніж у 2010-2014 рр., що пов’язано з більшою кількістю звертань дітей до поліклініки. Висновок. У дітей Чернівецької області серед гельмінтозів найпоширенішим є аскаридоз. В осіб 0-18 років аскаридоз виявлено у 95,74%, а ентеробіоз – у 4,26%. У віковій групі 0-2 роки діагностовано аскаридоз у 92,07% дітей та ентеробіоз у 7,93%.
Дод.точки доступу:
Ризничук, М. О.
Ігнатюк, Т. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


   
    Pharmacoeconomic aspects of helminthiasis treatment in pediatrics / M. A. Ezhned [et al.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P17-24. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ГЕЛЬМИНТОЗЫ -- HELMINTHIASIS (лекарственная терапия)
Анотація: Проблема паразитозів є досить актуальною на сьогоднішній день, оскільки залишається однією із найбільш поширених у світі. Згідно з даними статистики, кожен третіи? житель планети заражений тим чи іншим гельмінтом, нерідко одночасно двома-трьома або навіть більшою кількістю їх видів. Щороку в Україні реєструються 400-600 тисяч хворих на гельмінтози, що становить 53% всієї інфекційної захворюваності, 80% від числа виявлених хворих становлять діти. Проте виходячи з обсягів продажу антигельмінтних препаратів, кількість заражених паразитами може бути в декілька разів більша. Мета роботи – оптимізація зменшення вартості лікування гельмінтозів шляхом проведення фармакоекономічного аналізу застосування антигельмінтних препаратів. Матеріал і методи. З метою здійснення моніторингу стану фармацевтичного ринку протипаразитарних засобів нами проведено аналіз 83 медичних карт стаціонарних хворих (діти віком від 1 до 14 років) на глистяні інвазії та листків лікарських призначень лікувальних установ м. Чернівці. Результати. За результатами фармакоекономічного аналізу «мінімізація витрат» встановлено, що у віковій категорії 1-2 роки при використанні суспензії «Ворміл» та «Зентел» суттєвої різниці у ціні препаратів на курс лікування немає. У віковій категорії 2-6 років використовуються препарати «Ангельмекс» (45%), «Ворміл» (35%) та «Зентел» (15%). У віковій категорії 6-12 років вибір препарату залежить здебільшого від лікарської форми, у 20% випадків частіше вибирають жувальні таблетки, що пояснюється більш комфортним способом вживання, не зважаючи на ціну препарату. На другому етапі досліджень проведено фармакоекономічний аналіз застосування дієтичних добавок для профілактики гельмінтозів. Найдешевшим на курс лікування був «Фітоглистоцид» як у формі капсул (126,83 грн), так і сиропу (275,88 грн.), а найдорожчим – «Ворміл Фіто» у формі сиропу (444,6 грн.). Висновки. За результатами проведених досліджень встановлено, що найбільш розповсюдженим на території області залишається ентеробіоз. Найбільше використовуються при даних гельмінтозах засоби групи альбендазолу у формі таблеток та суспензії. Препаратами вибору є «Ангельмекс», «Ворміл», «Зентел», вибір яких залежить від вікової категорії.
Дод.точки доступу:
Ezhned, M. A.
Zakharchuk, O. I.
Horoshko, O. M.
Matushchak, M. R.
Kostyshyn, L. V.
Sakhatska, I. M.
Fediuk, N. A.
Mykhailiuk, N. V.
Voloshyn, V. L.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Гельмінтози як біологічна та медична проблема / Т. М. Бойчук [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 3-9. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ГЕЛЬМИНТОЗЫ -- HELMINTHIASIS (лекарственная терапия, профилактика и контроль)
Анотація: Масивне забруднення навколишнього середовища призводить до загострення паразитарної ситуації, що надає їй більшої актуальності. Мета роботи – узагальнити медичні та біологічні проблеми гельмінтозів та визначити основні напрямки профілактики та лікування глистяних інвазій. Розглянута проблема поширення гельмінтозів, механізми зараження паразитами, узагальнено інформацію про цикли розвитку паразитів і тривалість життя гельмінтів в організмі людини, визначено вплив на організм людини та зміни в органах і тканинах, які відбуваються при гельмінтозах, особливість клінічних проявів та діагностування захворювань, особливості профілактичних заходів при ентеробіозі та основні причини високого рівня захворюваності гельмінтозами населення. Висновок. Головним завданням для забезпечення безпеки життєдіяльності людини є розробка та впровадження сучасної стратегії паразитарного контролю, використання новітніх методів виявлення паразитів, своєчасна діагностика і лікування хворих, профілактика гельмінтозів.
Дод.точки доступу:
Бойчук, Т. М.
Бодня, К. І.
Захарчук, О. І.
Бодня, І. П.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


   
    Випадок задавненого дифілоботріозу людини, ускладненого фунікулярним мієлозом / В. С. Копча [та ін.] // Інфекційні хвороби. - 2019. - № 3. - С. 54-59. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПАРАЗИТАРНЫЕ БОЛЕЗНИ -- PARASITIC DISEASES
ГЕЛЬМИНТОЗЫ -- HELMINTHIASIS
МИЕЛОПРОЛИФЕРАТИВНЫЕ НАРУШЕНИЯ -- MYELOPROLIFERATIVE DISORDERS
АНЕМИЯ МИЕЛОФТИЗНАЯ -- ANEMIA, MYELOPHTHISIC
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
ЛЕЧЕБНО-ДИАГНОСТИЧЕСКАЯ ТАКТИКА -- CRITICAL PATHWAYS
ПОЗДНИЙ ДИАГНОЗ -- DELAYED DIAGNOSIS
Дод.точки доступу:
Копча, В. С.
Андрейчин, М. А.
Шкробот, С. І.
Климнюк, С. І.
Кородюк, В. І.
Боронілова, В. В.
Кулак, О. В.
Невістюк, В. Г.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

10.


   
    Случай дирофиляриоза, симулировавшего пяточную шпору / Н. Ватутин [и др.] // Врач = Vrach : ежемесячный научно-практический и публицистический журнал. - 2019. - Т. 30, № 10. - С. 73-76. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 0236-3054


MeSH-~главная:
ДИРОФИЛЯРИОЗ -- DIROFILARIASIS
ДИРОФИЛЯРИИ -- DIROFILARIA
ГЕЛЬМИНТОЗЫ -- HELMINTHIASIS
Анотація: Описывается случай обнаружения дирофилярии у 60-летнего мужчины в области левой пятки. До обращения в клинику больного 1 мес беспокоили боли в ноге, по поводу чего он лечился самостоятельно, а позже (по совету врача, предположившего у пациента «пяточную шпору») втирал мазь с диклофенаком и получал процедуры электрофореза с новокаином на область левой пятки – без какого-либо эффекта. После поступления в клинику и консультации хирурга у больного был предположен абсцесс мягких тканей и выполнен разрез. При ревизии раны извлечено «живое инородное тело», оказавшееся самкой Dirophilaria repens. Послеоперационный период протекал без особенностей.
Дод.точки доступу:
Ватутин, Н.
Тарадин, Г.
Тов, И.
Гасендич, Е.
Нагорная, Г.
Фадеева, Ю.
Канана, Н.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)