Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=Бронхиолит<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-49 
1.


    Tokarchuk, N. I.
    CC16 role in bronchiolitis in young children / N. I. Tokarchuk, A. A. Overchuk // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина = Neonatology, surgery and perinatal medicine. - 2022. - Т. 12, № 2. - P34-37. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
БРОНХИОЛИТ -- BRONCHIOLITIS (кровь)
МЛАДЕНЕЦ -- INFANT
БЕЛКИ -- PROTEINS
Анотація: Вступ. Білок CC16 секретується Club клітинами епітелію бронхіол, підтримує гомеостаз епітелію дихальних шляхів і має протизапальну дію в легенях. Важливим є вивчення рівня білка СС16 в сироватці крові з метою розуміння цілісності бронхіального епітелію та розвитку бронхіальною дисфункції саме у дітей раннього віку, хворих на бронхіоліт. Мета дослідження. Провести аналіз рівня білка CC16 у сироватці крові дітей раннього віку, хворих на бронхіоліт. Матеріал і методи дослідження. Проведене клінічне обстеження 70 дітей раннього віку. Основну групу склали 35 дітей із бронхіолітом без обтяженого алергологічного анамнезу. Групу порівняння становили 25 дітей, хворих на бронхіоліт, які мали обтяжений алергологічний анамнез. До контрольної групи було включено 10 умовно здорових дітей. Середній вік дітей основної групи становив 8,4±1,6 міс, групи порівняння – 6,2±1,4 міс та дітей контрольної групи 6,4±1,2 міс. До комплексу клініко-лабораторного обстеження дітей входило визначення рівня білка CC16 в сироватці крові. Вміст CC16 в сироватці крові визначали імуноферментним методом за набором “Human CC16 ELISA Kit”. Результати дослідження. Встановлено, що рівень білка СС16 у сироватці крові був підвищений у більшості дітей основної групи (22 (62,8 ± 6,4 %) обстежених)). Тоді як у групі порівняння нами не було виявлено підвищення рівня білка CC16 у жодному випадку. Натомість, у 13 (51,8 ± 14,4 %) дітей, хворих на бронхіоліт із обтяженим алергологічним анамнезом, спостерігалось зниження рівня білка CC16, що ймовірно може бути порушенням ендотеліальної дисфукції, (р=0,01). У ході дослідження нами також виявлено, що у дітей, хворих на бронхіоліт без обтяженого алергологічного анамнезу середнє значення білка CC16 (38,9 ± 4,5 нг/мл) було достовірно вищим, ніж у дітей, хворих на бронхіоліт із обтяженим алергологічним анамнезом, (22,9 ± 3,3 нг/мл), (OR=1,667; 0,854 - 3,250 95% CI; p0,05). Разом з тим, у дітей групи порівняння середній рівень білка СС16 в сироватці крові був достовірно вищим, ніж у дітей контрольної групи (14,2 ± 2,12 нг/мл), (р0,05). Висновки. У дітей раннього віку підвищений рівень білка CC16 може розглядатися як маркер ураження дихальних шляхів при бронхіоліті. У дітей хворих на бронхіоліт, які мали обтяжений алергологічний анамнез, рівень білка СС16 в сироватці крові був достовірно нищим у порівнянні із показником дітей без обтяженого алергологічного анамнезу.
Дод.точки доступу:
Overchuk, A. A.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Токарчук, Н. І.
    Діагностичне значення маркерів алергічного запалення при бронхіоліті у дітей малюкового віку / Н. І. Токарчук, А. А. Оверчук // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина = Neonatology, surgery and perinatal medicine. - 2022. - Т. 12, № 1. - С. 31-36. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
БРОНХИОЛИТ -- BRONCHIOLITIS (этиология)
МЛАДЕНЕЦ -- INFANT
ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ -- HYPERSENSITIVITY (осложнения)
Анотація: Вступ. Важливим є вивчення маркерів алергічного запалення в залежності від статусу вітаміну D з метою розуміння патогенетичних ланок бронхіоліту серед дітей малюкового віку. Мета дослідження. Провести аналіз взаємозв’язку між рівнем вітаміну D у сироватці крові та показниками алергічного запалення (еозинофільний катіонний білок (ECP) та IgE) у дітей малюкового віку, хворих на бронхіоліт. Матеріали і методи дослідження. Проведене клінічне обстеження 55 дітей малюкового віку. Основну групу становили 25 дітей із бронхіолітом, які мали обтяжений алергологічний анамнез. Групу порівняння склали 20 дітей, хворих на бронхіоліт без обтяженого алергологічного анамнезу. До контрольної групи було включено 10 умовно здорових дітей. Середній вік дітей основної групи становив 7,2±1,4 міс, групи порівняння – 6,4±1,2 міс та дітей контрольної групи 9,2±1,6 міс. Результати дослідження. Встановлено, що у дітей основної групи тривалість перебування у стаціонарі становила 8,2±1,32 днів, тоді як у дітей групи порівняння термін перебування на стаціонарному лікуванні був достовірно коротшим, (р0,05). Нами виявлена достовірна відмінність показників алергічного запалення залежно від статусу вітаміну D у обстежених дітей. У дітей із дефіцитом та недостатністю вітаміну D було виявлено вірогідне підвищення рівня ЕСР (56,3±12,8 нг/мл) та загального рівня IgE до 127,5±3,12 МО/ мл у порівнянні з такими ж показниками як у дітей основної групи із оптимальним рівнем 25(ОН)D, так і у дітей групи порівняння, р?0,001. Варто відзначити, що показник алергічного запалення ЕСР у дітей групи порівняння при дефіциті та недостатності вітаміну D в сироватці крові також мав достовірну відмінність у порівнянні з таким у дітей контрольної групи, р?0,05. Висновки. У дітей хворих на бронхіоліт із обтяженим алергологічним анамнезом та недостатнім рівнем забезпеченості вітаміну Д і його дефіцитом, тяжкість перебігу захворювання проявляється тривалішим терміном вираженості клінічної симптоматики. Еозинофільний катіонний білок може розглядатися як маркер алергічного запалення при бронхіоліті у дітей малюкового віку.
Дод.точки доступу:
Оверчук, А. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


    Богданова, Г. В.
    Опыт применения препарата «Синагис» с целью пассивной иммунопрофилактики у недоношенных детей в Сумской области / Г. В. Богданова, Л. А. Юсюк, Ю. В. Тресницька // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина = Неонатология, хирургия и перинатальная медицина = Neonatology, Surgery and Perinatal Medicine : щоквартальний медичний науково-практичний журнал. - 2013. - Т. III, № 2. - С. 107-112 . - ISSN 2226-1230


MeSH-~главная:
МЛАДЕНЕЦ НЕДОНОШЕННЫЙ -- INFANT, PREMATURE
РЕСПИРАТОРНО-СИНЦИТИАЛЬНОВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- RESPIRATORY SYNCYTIAL VIRUS INFECTIONS (осложнения)
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- RESPIRATORY TRACT INFECTIONS (осложнения)
БРОНХИОЛИТ -- BRONCHIOLITIS (диагностика, осложнения)
БРОНХОЛЕГОЧНАЯ ДИСПЛАЗИЯ -- BRONCHOPULMONARY DYSPLASIA (диагностика, осложнения)
Кл.слова (ненормовані):
СИНАГИС -- ПАЛИВИЗУМАБ
Анотація: Представлены данные об эффективности и безопасности применения препарата Синагис (паливизумаб) с целью пассивной иммунопрофилактики у 15 недоношенных детей (9 мальчиков и 6 девочек), родившихся в сроке гестации 25-31 неделя с массой тела 640–1600 г. в Сумской области. Синагис применялся у детей в возрасте от 2 недель до 11 месяцев. Среди иммунизированных младенцев в сезон заболеваемости РСВ не было зарегистрировано острой инфекции нижних дыхательных путей. Ранних побочных реакций на иммунизацию не выявлено ни у одного ребенка; в течение последующего месяца после введения препарата никто из родителей побочных явлений не отметил. Препарат паливизумаб показал высокую эффективность и безопасность при проведения пассивной иммунопрофилактики РСВ - инфекции у детей группы риска. Использование паливизумаба снижает показатели заболеваемости и смертности детей из группы риска, очевидна необходимость включения паливизумаба в протоколы МОЗ.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Юсюк, Л. А.
Тресницька, Ю. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


    Натилов, А. В.
    Острый бронхиолит: принципы диагностики и терапии = Intestinal microbiota and the correction efficiency in children with food allergy / А. В. Натилов, А. Валиулис // Дитячий лікар. - 2020. - № 3(on-line). - С. 5-15. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
РЕСПИРАТОРНО-СИНЦИТИАЛЬНОВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- RESPIRATORY SYNCYTIAL VIRUS INFECTIONS (диагностика, патофизиология, профилактика и контроль, терапия, этиология)
БРОНХИОЛИТ -- BRONCHIOLITIS (диагностика, патофизиология, профилактика и контроль, терапия, этнология)
ДЕТИ -- CHILD
ПРИЗНАКИ И СИМПТОМЫ ДЫХАТЕЛЬНЫЕ -- SIGNS AND SYMPTOMS, RESPIRATORY
МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ -- GUIDELINE
ТАБЛИЦЫ -- TABLES
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ -- DRUG THERAPY (методы, тенденции)
Анотація: Острый бронхиолит представляет собой инфекционное поражение бронхиол вирусной этиологии у детей до 2 лет жизни согласно американским рекомендациям и до 12 мес – согласно рекомендациям части европейских стран. Бронхиолит чаще наблюдается у детей в возрасте до 1 года (более 80-90% случаев). На 2-м году жизни заболевание в основном переносят до 18-месячного возраста. Во многих современных руководствах бронхиолит определяется как первый эпизод вирусного поражения бронхов у детей в возрасте до 1 года, проявляющийся визингом и диспноэ (одышкой). В США и Великобритани визинг является обязательным признаком бронхиолита, в то время как в Австралии и Новой Зеландии это необязательный критери
Bronchiolitis is an infectious lesion of the bronchioles that is usually caused by a viral infection in children under 2 years of age according to US recommendations and up to 12 months in some European countries. The etiology, pathogenesis, clinical picture and course of the disease are considered in detail in the article. The expediency of additional methods of examination and pharmacotherapy is considered; a detailed algorithm for managing patients with bronchiolitis depending on its manifestations is provided
Дод.точки доступу:
Валиулис, А.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

5.
Шифр: ДУ23/2020/3
   Журнал

Дитячий лікар [Текст] : видання для лікаря-практика/ засновник Ігор Іванченко. - К. : ТОВ."Інфомедіа ЛТД", Журнал заснований у квітні 2009 р. - . - ISSN 2311-9136. - Періодичність 8i
2020р. № 3 (on-line)
Зміст:
Полный текст/внешний ресурс   (постраничный просмотр) : Текст или скачать 
Є примірники у відділах: всього 1 : ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

6.


    Катилов, А. В.
    Синдром свистящего дыхания (wheezing) у детей дошкольного возраста: клиническое значение, диагностика и тактика терапии = Wheezing syndrome in preschool children: clinical significance, diagnosis and therapeutic tactic / А. В. Катилов, А. Валиулис, А. Басустаоглы // Дитячий лікар. - 2020. - № 2(on-line). - С. 5-20. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-~главная:
ДЫХАТЕЛЬНЫЕ ШУМЫ -- RESPIRATORY SOUNDS (патофизиология)
ДЫХАНИЯ РАССТРОЙСТВА -- RESPIRATION DISORDERS (диагностика, терапия)
ДОШКОЛЬНИКИ
ДЫХАТЕЛЬНЫХ ПУТЕЙ ОБСТРУКЦИЯ -- AIRWAY OBSTRUCTION (диагностика, терапия)
Кл.слова (ненормовані):
Оральная крепитация -- Бронхиолит
Анотація: За последнее десятилетие в сфере здравоох­ранения резко возросла доступность медицинской информации за счет компью­терных и коммуникационных технологий, свободного доступа к интернет-версиям медицинских изданий, отечественным и международным руководствам (guidelines), онлайн-семинарам, увеличения количества конференций с участием зарубежных коллег. Прямой доступ к информации, возможность стажировок в зарубежных клиниках и посещения международных конференций и конгрессов обеспечивает увеличение числа врачей, владеющих английским и другими иностранными языками. С одной стороны, это способствует довольно быстрому прогрессу в профессиональных знаниях врача, с другой – определяет необходимость постоянного и непрерывного образования. И если первые два фактора главным образом зависят от желания и возможностей медицинских работников в самообразовании, то ряд объективных причин обусловливает трудности в понимании и унификации медицинских знаний
The article considers in detail the medical term that can be frequently found in the English-language medical literature - «wheezing», and compares it with the term «bronchoobstructive syndrome». Parallels between recurrent obstructive bronchitis and «viral induced wheezing» were also made, and its diagnostic criteria, differential diagnosis, treatment and risk for developing asthma were considered
Дод.точки доступу:
Валиулис, А.
Басустаоглы, А.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

7.


   
    Бронхіоліт у дітей : клінічна настанова, заснована на доказах // Современная педиатрия. - 2019. - N 3. - С. 81-109. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-~главная:
БРОНХИОЛИТ -- BRONCHIOLITIS (диагностика, терапия, этиология)
ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ МЕДИЦИНА -- EVIDENCE-BASED MEDICINE
ДЕТИ -- CHILD
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Світові стандарти діагностики та лікування гострих бронхіолітів у дітей / М. О. Гончарь [та ін.] // Современная педиатрия. - 2018. - N 2. - С. 81-87. - Бібліогр.: с. 87


MeSH-~главная:
БРОНХИОЛИТ ВИРУСНЫЙ -- BRONCHIOLITIS, VIRAL (вирусология, диагностика, кровь, лекарственная терапия, профилактика и контроль, рентгенография, терапия, эпидемиология, этиология)
СТАНДАРТ ЛЕЧЕНИЯ -- STANDARD OF CARE
ДЕТИ -- CHILD
Дод.точки доступу:
Гончарь, М.О.
Муратов, Г.Р.
Логвінова, О.Л.
Башкірова, Н. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


   
    Kartagener syndrome associated with bronchopulmonary dysplasia and complicated by obstructive granulomatous bronchiolitis in children / S. Babuci [et al.] // Хірургія дитячого віку. - 2018. - N 1. - P41-48


MeSH-~главная:
КАРТАГЕНЕРА СИНДРОМ -- KARTAGENER SYNDROME (осложнения, патофизиология)
БРОНХОЛЕГОЧНАЯ ДИСПЛАЗИЯ -- BRONCHOPULMONARY DYSPLASIA (патофизиология)
БРОНХИОЛИТ -- BRONCHIOLITIS (патофизиология)
ДЕТИ -- CHILD
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Babuci, S.
Petrovici, V.
Dogotari, N.
Efros, M.

Примірників всього: 1
ВРБ (1)
Вільні: ВРБ (1)

Найти похожие

10.


   
    Тяжелый риновирусный бронхиолит у недоношенного ребенка с бронхолегочной дисплазией / Д. Ю. Овсянников [и др.] // Педиатрия. Журнал им. Г.Н. Сперанского. - 2017. - Т. 96, № 4. - С. 207-211. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
БРОНХИОЛИТ ВИРУСНЫЙ -- BRONCHIOLITIS, VIRAL (диагностика, осложнения, патофизиология, этиология)
РИНОВИРУС -- RHINOVIRUS (физиология)
БРОНХОЛЕГОЧНАЯ ДИСПЛАЗИЯ -- BRONCHOPULMONARY DYSPLASIA (диагностика, осложнения, патофизиология)
ТАХИКАРДИЯ СИНУСОВАЯ -- TACHYCARDIA, SINUS (диагностика, осложнения, патофизиология)
МЛАДЕНЕЦ НЕДОНОШЕННЫЙ -- INFANT, PREMATURE
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Дод.точки доступу:
Овсянников, Д. Ю.
Назарова, Т. И.
Кршеминская, И. В.
Коровина, О. А.
Тимофеева, Т. Е.
Смирнова, Е. О.
Шорохова, П. М.
Перелетова, Д. И.
Семина, И. В.
Донин, И. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-49 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)