Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=БУ5/2017/21/2 ч.1<.>
Загальна кількість знайдених документів : 46
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-46 
1.


   
    Наш поважний сучасник Патратій Володимир Кузьмич (до 90-річчя від дня народження) // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 209-211

Дод.точки доступу:
Патратий, Владимир Кузьмич \о нем\

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Яковець, К. І.
    Медичні Internet-вісті. Частина XIV / К. І. Яковець, С. Є. Дейнеки // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 206-208


MeSH-~главная:
ИНТЕРНЕТ -- INTERNET
Дод.точки доступу:
Дейнеки, С.Є.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


   
    Пам'яті професора Б.О.Мількова (до 85-річчя від дня народження) // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 203-205

Дод.точки доступу:
Мильков, Борис Олегович \о нем\

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


   
    Первинна інвалідність внаслідок провідних хвороб системи кровообігу в Україні (2015-2016 рр.) / А. В. Іпатов [и др.] // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 197-202. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
КРОВООБРАЩЕНИЕ -- BLOOD CIRCULATION
КРОВЕНОСНЫХ СОСУДОВ БОЛЕЗНИ -- VASCULAR DISEASES (осложнения)
ИНВАЛИДЫ -- DISABLED PERSONS
Анотація: Метою дослідження був аналіз динаміки показників первинної інвалідності серед дорослого та працездатного населення України внаслідок провідних хвороб системи кровообігу в 2015-2016 роках. Використані дані щорічних статистичних форм звітності первинної інвалідності та діяльності медико-соціальних експертних комісій України. Згідно з проведеним аналізом хвороби системи кровообігу в 2016р. продовжують, як і в останні десятиліття, посідати перше місце в структурі причин первинної інвалідності серед дорослого населення України і друге – серед працездатного населення на тлі підвищення питомої ваги злоякісних новоутворень. Провідна роль серцево-судинної патології в інвалідизації працездатного населення країни визначає необхідність удосконалення спеціалізованої кардіологічної, реабілітаційної і медико-соціальної допомоги.
Дод.точки доступу:
Іпатов, А.В.
Лисунець, О.М.
Ханюкова, І.Я.
Ткаченко, Ю.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


    Січкоріз, О. Є.
    Медико-соціальне дослідження рівня компетентності організаторів охорони здоров'я Львівщини стосовно реформування системи охорони здоров'я / О. Є. Січкоріз // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 192-196. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЗДРАВООХРАНЕНИЕ -- PUBLIC HEALTH (тенденции)
Анотація: У роботі висвітлено результати вибіркового одноразового стандартизованого анкетного опитування фахівців із фаху «Організація і управління охороною здоров’я» стосовно реформування системи охорони здоров’я в Україні. Вказано на наявні проблеми, розглянуто можливі шляхи їх вирішення та ймовірні перспективи розвитку галузі охорони здоров’я у подальшому. Підтверджено, що нові стратегічні підходи до підвищення якості та доступності допомоги зі зменшенням фінансових ризиків для громадян держави нададуть нового поштовху реформі медичної галузі.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


   
    Дослідження природної інфікованості іксодових кліщів бореліями у Чернівецькій області за 2015-2016 роки / В. О. Селезньова [и др.] // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 188-191. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
КЛЕЩИ ИКСОДОВЫЕ -- TICKS (патогенность)
БОРРЕЛИИ -- BORRELIA
Анотація: Проведені дослідження свідчать про те, що в 2016 році порівняно з 2015 роком збільшилася кількість звернень постраждалих з приводу укусів кліщами I.ricinus. Виявлення борелій у кліщах, що присмокталися до людини, є важливим тестом для оцінки необхідності превентивного лікування з метою профілактики хвороби Лайма. Встановлено зростання ризику розвитку хвороби Лайма внаслідок укусів таких кліщів за показником відношення шансів від 4,8 (95 % ДІ 1,45-15,82) у 2015 році до 8,3 (95 % ДІ 4,46-15,29) у 2016 році та 7,5 (95 % ДІ 4,37-12,84) за 2015-2016 роки. Встановлено, що більша частина території Чернівецької області є ендемічною за хворобою Лайма. Спостерігається подовження періоду активності кліщів з березня по листопад, що може бути пов’язано з кліматичними змінами й поступовим пристосуванням кліщів до жорсткіших умов перебування.
Дод.точки доступу:
Селезньова, В.О.
Власик, Л.І.
Селезньова, Л.Я.
Жуковський, О.М.
Власик, Л.Й.
Тимофійчук, Л.І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


    Середюк, В. Н.
    Досвід предметно-орієнтованого навчання на засадах кредитно-трансферної системи організації навчального процесу за результатами всеукраїнської студентської олімпіади з терапії (внутрішніх хвороб) / В. Н. Середюк // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 183-187. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ТЕРАПИЯ (ДИСЦИПЛИНА) -- INTERNAL MEDICINE (обучение)
Анотація: У статті проведено аналіз результатів Всеукраїнської студентської олімпіади з терапії (внутрішніх хвороб) за 2016 рік. Доведено, що олімпіада є важливим етапом у підготовці висококваліфікованих спеціалістів на засадах кредитно-трансферної системи організації навчального процесу (КТСОНП), ефективним способом набування нових практичних знань, навичок, демонстрацією вмінь самовдосконалення. Олімпіада сприяє формуванню креативного клінічного мислення студентів на основі не лише традиційних теоретичних знань і практичних навичок, але й застосування сучасних інтерактивних комп’ютерних технологій та методів візуалізації (електрокардіограм, фото і/або відео протоколів ехокардіографії, коронароангіографії, мультиспіральної комп’ютерної томографії з мультипланарною реконструкцією, магнітно-резонансної томографії тощо).
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


    Семисюк, А. М.
    Фаховоорієнтована іншомовна освіта як чинник підготовки майбутніх лікарів / А. М. Семисюк, Г. М. Лапа, О. М. Рак // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 179-182. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЯЗЫКОЗНАНИЕ -- LANGUAGE ARTS
ВРАЧИ -- PHYSICIANS
Анотація: У статті розглядається в динамічному аспекті досвід роботи викладацького складу кафедри іноземних мов ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» у форматі навчання майбутніх медичних фахівців іншомовної фаховоорієнтованої комунікативної компетентності майбутніх лікарів. Окреслюються основні етапи розвитку цього виду навчання, ставиться акцент на значенні вивчення іноземних мов у системі вищої професійної освіти в умовах академічної мобільності студентів, можливості стажування в навчальних закладах Європи. У статті приділяється велика увага використанню сучасних методів навчання іноземних мов як складової навчання міжкультурної комунікації, серед яких є інтерактивні методи, що відтворюють елементи іспиту на знання іноземних мов рівня В1, В2, впровадження яких сприятимуть ефективності іншомовної освіти студентів.
Дод.точки доступу:
Лапа, Г.М.
Рак, О.М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


    Савка, І. Г.
    Перший досвід реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу в БДМУ / І. Г. Савка // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 177-178. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ИНТЕГРИРОВАННЫЙ МЕНЕДЖМЕНТ ИНФОРМАЦИОННЫХ СИСТЕМ -- INTEGRATED ADVANCED INFORMATION MANAGEMENT SYSTEMS
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ -- EDUCATION, MEDICAL (методы)
Анотація: У статті відображені основні моменти в ході імплементації права на академічну мобільність серед учасників освітнього процесу в БДМУ згідно з новими регламентуючими документами в цьому напрямі. Показана роль академічної мобільності, як вагомої складової у процесі інтеграції вищої медичної освіти України у Міжнародний освітній простір.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


   
    Гендерні відмінності особистісної адаптації студентів до навчання на 3-му курсі / А. О. Міхєєв [и др.] // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 173-176. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
АДАПТАЦИЯ ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ -- ADAPTATION, PSYCHOLOGICAL
СТУДЕНТЫ -- STUDENTS
Анотація: У статті висвітлено результати дослідження гендерних відмінностей адаптації студентів медичних факультетів, що навчаються на 3-му курсі. Показано, що в більшості студентів досить низький рівень соціально-психологічної адаптації, який не залежить від статі. У дівчат рівень нервово-психічної стійкості набагато вище, ніж у юнаків, відповідно п’ята студентка та третій студент за умов навчання у вищому медичному навчальному закладі спроможні швидко адаптуватися, комунікабельні і неконфліктні. Практично половина дівчат дотримуються загальновизнаних норм та правил, а студентам чоловічої статі такий показник притаманний лише кожному п’ятому опитаному. Для більшості студентів незалежно від статі не притаманна схильність до відхиленої поведінки та правопорушень.
Дод.точки доступу:
Міхєєв, А.О.
Попович, В.Б.
Тимофієва, М.П.
Яковець, К.І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

11.


    Колесник, М. Ю.
    Соціальна мережа Facebook як платформа для дистанційної освіти лікарів-інтернів за спеціальністю "Загальна практика - сімейна медицина": досвід використання / М. Ю. Колесник // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 169-172. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
СОЦИАЛЬНАЯ СЕТЬ, ОБЩЕНИЕ -- SOCIAL NETWORKING
ВРАЧИ СЕМЕЙНЫЕ -- PHYSICIANS, FAMILY (обучение)
ОБРАЗОВАНИЕ ДИСТАНЦИОННОЕ -- EDUCATION, DISTANCE (методы)
Анотація: У статті описано досвід створення освітньої сторінки на платформі соціальної мережі Facebook як форми дистанційного навчання лікарів-інтернів та випускників кафедри сімейної медицини, терапії та кардіології Запорізького державного медичного університету. Представлено принципи функціонування освітньої сторінки, основні форми та варіанти навчання. Окреслено можливості інтерактивної взаємодії на базі соціальної мережі Facebook. Обговорено переваги та недоліки, а також варіанти вдосконалення представленої форми дистанційної освіти.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

12.


    Усенко, О. Ю.
    Хірургічні методи коагуляційного гемостазу паренхіми печінки (огляд літератури) / О. Ю. Усенко, О. М. Литвиненко, О. П. Тернавський // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 163-168. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ГЕМОСТАЗ ХИРУРГИЧЕСКИЙ -- HEMOSTASIS, SURGICAL (методы)
ПЕЧЕНЬ -- LIVER (хирургия)
Анотація: У статті представлено огляд літератури вітчизняних та іноземних джерел інформації з проблем гемостазу при оперативних втручаннях на паренхіматозних органах. Відзначені аспекти розвитку, технічні особливості, переваги та недоліки кожного методу здійснення гемостазу: моно-, біполярної електрокоагуляції; лазерної, ультразвукової, аргоноплазмової коагуляції; конвекційно-інфрачервоної термохірургічної технології, високочастотного електрозварювання.
Дод.точки доступу:
Литвиненко, О.М.
Тернавський, О.П.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

13.


    Токар, О. М.
    Особливості впливу шкідливих виробничих факторів на клінічний перебіг, діагностику та лікування захворювань пародонта у працівників первинної деревообробної промисловості Чернівецької області (огляд літератури) / О. М. Токар, В. М. Батіг // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 157-162. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES
ПРОФЕССИОНАЛЬНЫХ ВРЕДНОСТЕЙ ВОЗДЕЙСТВИЕ -- OCCUPATIONAL EXPOSURE
ДЕРЕВООБРАБАТЫВАЮЩАЯ ПРОМЫШЛЕННОСТЬ -- WOODWORKING INDUSTRY
Анотація: У статті узагальнені дані про шкідливий вплив несприятливих факторів виробництва на клінічний перебіг, діагностику та лікування запальних і запально-дистрофічних захворювань тканин пародонта у працівників підприємств лісозаготівельної промисловості. Узагальнені дані про поширеність підприємств лісозаготівельної галузі промисловості в Чернівецькій області. Визначено основні професійні шкідливості, що виникають на підприємствах лісозаготівельної промисловості та їхній безпосередній чи опосередкований вплив на тканини пародонта.
Дод.точки доступу:
Батіг, В.М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

14.


   
    Хірургічні клеї. Хімічна структура, механізми дії (огляд зарубіжної літератури) / Р. В. Сенютович [и др.] // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 151-156. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ТКАНЕВОЙ КЛЕЙ -- TISSUE ADHESIVES (терапевтическое применение, химия)
Анотація: Представлена характеристика основних медичних груп хірургічних клеїв, які застосовуються в хірургічному лікуванні різних захворювань. Найбільш перспективними продуктами є фібринні та ціанкрилатні клеї.
Дод.точки доступу:
Сенютович, Р.В.
Іващук, O.I.
Бодяка, В.Ю.
Унгурян, В.П.
Шульгіна, В.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

15.


   
    Поширеність важких металів у навколишньому середовищі та їх роль у життєдіяльності організму (огляд літератури) / А. М. Романюк [и др.] // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 145-150. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
МЕТАЛЛЫ ТЯЖЕЛЫЕ -- METALS, HEAVY (вредные воздействия)
ОКРУЖАЮЩЕЙ СРЕДЫ ЗАГРЯЗНИТЕЛИ -- ENVIRONMENTAL POLLUTANTS
Анотація: Останніми роками вивченню проблеми забруднення навколишнього середовища присвячено значну кількість наукових праць. Зростання інтенсивності та масштабів розповсюдження різних полютантів відбувається практично у всьому світі, що призвело до небезпечного рубежу екологічних криз. Одним із найнебезпечніших забруднювачів довкілля є важкі метали, через їх токсичність та розповсюдженість. Постійний вплив підвищених концентрацій важких металів, здатність циркулювати та мігрувати в гідро-, літо- та атмосфері призводить до їх кругообігу в природі, виснаження її захисних і регулюючих механізмів, що несе за собою небезпеку всебічного впливу цих полютантів на живі організми. Як наслідок, ці мікроелементи-токсиканти представляють велику загрозу для дисбалансу фізіологічних процесів на макро-, мікро- та ультраструктурних рівнях, що тягне за собою розвиток різноманітних патологічних станів в організмі.
Дод.точки доступу:
Романюк, А.М.
Сікора, В.В.
Линдіна, Ю.М.
Линдін, М.С.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

16.


    Пересунько, О. П.
    Мутації генів BRCA 1 та BRCA 2 при раку яєчників - актуальне питання предиктивної та превентивної медицини (огляд літератури) / О. П. Пересунько // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 139-144. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЯИЧНИКОВ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- OVARIAN NEOPLASMS (генетика)
МУТАЦИЯ -- MUTATION (генетика)
Анотація: Робота присвячена аналізу проблеми спадкового та спорадничого раку яєчників (РЯ) та впливу генів-супресорів пухлинного росту BRCA 1 та BRCA 2 на ризик розвитку та клінічні особливості спадкового раку на сучасному етапі. Незважаючи на те, що на сьогоднішній день ідентифіковано велику кількість різноманітних поліморфізмів у генах BRCA 1 та BRCA 2, однак їх клінічна значимість при РЯ висвітлена недостатньо. А результати ряду досліджень обґрунтовують необхідність та перспективність виявлення поліморфізму в генах BRCA 1 та BRCA 2 як фактор ризику та молекулярно-діагностичних маркерів РЯ.
Дод.точки доступу:
Кміть, Н.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

17.


    Шевченко, О. С.
    Моніторинг ефективності лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз із застосуванням різних стандартних схем лікування / О. С. Шевченко, І. А. Овчаренко // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 135-138. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ТУБЕРКУЛЕЗ -- TUBERCULOSIS (лекарственная терапия)
Анотація: Удосконалення схем лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз в умовах складної епідемічної ситуації щодо цього захворювання у нашій державі, є актуальним питанням медичної галузі. Проведене дослідження, на підставі аналізу даних історій хвороби хворих на мультирезистентний туберкульоз легенів, що отримували лікування за останніми протоколами надання допомоги хворим на хіміорезистентний туберкульоз, показало можливу доцільність використання скорочених схем лікування таких пацієнтів. Адже отримані дані лікування таких хворих у різні терміни, передбачені протоколами, є такими, що мало відрізняються між собою.
Дод.точки доступу:
Овчаренко, І.А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

18.


   
    Динаміка біохімічних показників та периферичної картини крові у хворих на хронічний алкогольний гепатит у процесі лікування / О. О. Шевченко [и др.] // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 131-134. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ГЕПАТИТ АЛКОГОЛЬНЫЙ -- HEPATITIS, ALCOHOLIC (кровь)
БИОХИМИЯ -- BIOCHEMISTRY
КРОВЬ -- BLOOD
Анотація: Досліджені зміни біохімічних показників та деяких показників загального аналізу крові у 58 хворих на хронічний алкогольний гепатит. Встановлено, що в даних пацієнтів спостерігається підвищення показників вмісту сечовини, залишкового азоту та підвищення вмісту моноцитів та лімфоцитів у периферичній крові. У процесі лікування відзначено нормалізацію вищевказаних показників крові, що свідчить про значне зниження проявів запальних процесів у печінці.
Дод.точки доступу:
Шевченко, О.О.
Назар, П.С.
Левон, М.М.
Зіневич, Я.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

19.


    Чмир, Н. В.
    Патогенетичні та клінічні особливості метаболічного синдрому, пов'язаного з ожирінням та їх прогностичне значення / Н. В. Чмир, Р. Я. Дутка // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 127-130. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ОБМЕНА ВЕЩЕСТВ БОЛЕЗНИ -- METABOLIC DISEASES (этиология)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
Анотація: Виявлено патогенетичний зв’язок та взаємозалежність порушень ліпідного, ендокринного та вуглеводного обміну, особливо, тригліцеридів, пролактину, тиреотропного гормону на фоні інсулінорезистентності та їх відображення в клініко-функціональних показниках при метаболічному синдромі з ожирінням. Одержані результати вказують на можливий преморбідний характер даної патології в розвитку ряду захворювань, що в першу чергу може характеризуватися як фактор ризику.
Дод.точки доступу:
Дутка, Р.Я.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

20.


    Черепій, Н. В.
    Виявлення та оцінка факторів ризику хронічного обструктивного захворювання легень у пацієнтів із вперше встановленим діагнозом / Н. В. Черепій // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2 ч.1. - С. 121-126. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (этиология)
Анотація: За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), на сьогоднішній день у світі біля 210 млн осіб страждає на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Головний фактор ризику ХОЗЛ – паління, що діагностується у 80-90 % випадків. Показники смертності від ХОЗЛ серед осіб, що палять – максимальні, у них швидше розвивається обструкція дихальних шляхів і задишка. Метою даної роботи було встановити поширеність паління, як основного фактору ризику серед робітників організованого колективу, провести аналіз статево-вікової структури. Дослідження проводили в декілька етапів. На першому етапі проведено опитування за допомогою оригінальної анкети, створеної на основі опитувальника GOLD (2012, 2015 рр.) та наказу МОЗ України № 555 від 27.06.2013 р. Проанкетовано 525 осіб, старше 35 років, що не мали в анамнезі будь-яких хронічних захворювань органів дихання. На наступному етапі в осіб, які набрали 18 та більше балів, проведено спірографію з бронходилатаційним тестом із використанням 400 мкг сальбутамолу та опитування за модифікованою анкетою оцінки задишки медичної дослідницької ради (мМДР) і тестом з оцінки ХОЗЛ (ТОХ). Ступінь нікотинової залежності оцінювали за допомогою тесту Фагерстрема, зацікавленість кинути палити – за формою оцінки паління. Обстежено 136 пацієнтів віком від 38 до 77 років. У групі осіб, що регулярно проходять медичні огляди, недіагностоване ХОЗЛ становить 14,9 %. Серед опитаних, у яких було вперше діагностовано ХОЗЛ, 53 (67,1 %) особи палили, у тому числі 7 (8,9%) – це колишні курці. При порівняні поширеності паління в осіб із виявленим ХОЗЛ та осіб без ХОЗЛ установлено, що в першому випадку курців було достовірно більше. Пацієнти, що палять, із вперше виявленим ХОЗЛ мають високий ступінь нікотинової залежності (74 %). Серед курців із вперше діагностованим ХОЗЛ 58,7 % зацікавлені кинути палити в значній та деякій мірі. Світова практика показує, що лікування пацієнтів, що страждають на нікотинову залежність, у комплексі з іншими мірами може бути дуже ефективним у зниженні та поширеності тютюнопаління, що, у свою чергу, буде вести до зниження кількості хворих на хронічні захворювання легень.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-20    21-40   41-46 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)