Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=БУ5/2015/19/2<.>
Загальна кількість знайдених документів : 66
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-66 
1.


   
    Професор Васюк Володимир Леонідович (до 60-річчя від дня народження) // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 259-260

Дод.точки доступу:
Васюк, Володимир Леонідович (професор, ортопед-травматолог, доктор мед. наук,) \о нем\

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


   
    Медичні Internet-вісті. Частина VI / ред.: К. І. Яковець, С. Є. Дейнека // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 256-258

Рубрики: ИНТЕРНЕТ--INTERNET

Дод.точки доступу:
Яковець, К.І. \ред.\
Дейнека, С.Є. \ред.\

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


    Хребтій, Г. І.
    Інноваційні технології, направлені на розвиток клінічного мислення у студентів вищих медичних навчальних закладів України / Г. І. Хребтій // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 252-255. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ--STUDENTS, HEALTH OCCUPATIONS

Анотація: Серед інноваційних технологій, які активізують навчальний процес, сприяють розвитку клінічного мислення у студентів-медиків, у даний час найбільш часто використовуються: метод ситуаційного аналізу, що полягає в аналізі конкретних ситуацій (ситуаційні задачі, ситуаційні вправи), метод ситуаційного навчання - метод кейсів, метод навчальної дискусії, метод програвання ролей, ігрове проектування. Вищезазначені методики, а також метод клінічних рольових ігр активно впроваджуються в практику кафедри внутрішьої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини Буковинського державного медичного університету.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


    Сем'янчук, В. Б.
    Актуальні питання та перспективи удосконалення післядипломної освіти лікарів-педіатрів / В. Б. Сем'янчук // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 250-251. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ, ПОВЫШЕНИЕ КВАЛИФИКАЦИИ--EDUCATION, MEDICAL, CONTINUING

   ПЕДИАТРИЯ--PEDIATRICS


Анотація: Післядипломна освіта є важливою і обов'язковою складовою вдосконалення професійної підготовки лікаря. Курси підвищення кваліфікації допомагають спеціалісту ознайомитись із сучасною інформацією щодо новітніх методів діагностики та лікування різноманітних захворювань. Особливо це актуально в час невпинного росту наукових відкриттів та розвитку фармацевтичної галузі. На кафедрі дитячих хвороб післядипломної освіти ДВНЗ "Івано-Франківський медичний університет" проводиться післядипломна підготовка лікарів в інтернатурі, магістратурі, аспірантурі, клінічній ординатурі за фахом "Педіатрія" та підвищення кваліфікації лікарів-слухачів. Для доступного та якісного навчання постійно впроваджуються різносторонні підходи до викладання із залученням новітніх технологій, що сприяє безперервному професійному розвитку лікарів.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


    Кашперук-Карп'юк, І. С.
    Оволодіння студентами первинною хірургічною технікою на практичних заняттях із топографічної анатомії та оперативної хірургії / І. С. Кашперук-Карп'юк, О. В. Цигикало // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 247-249. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: ТОПОГРАФИЯ МЕДИЦИНСКАЯ--TOPOGRAPHY, MEDICAL

   ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ--SURGICAL PROCEDURES, OPERATIVE


   СТУДЕНТЫ--STUDENTS


Анотація: З метою визначення шляхів оптимізації навчального процесу та засвоєння практичних навичок із топографічної анатомії та оперативної хірургії у студентів проведено педагогічне дослідження із застосуванням критичного аналізу навчально-методичної літератури за даною проблемою, вивчення думки експертів (викладачів) та анкетування студентів на основі сформованого переліку питань, статистичний аналіз отриманих даних. Встановлено, що 94% студентів вважають, що оволодіння елементами первинної хірургічної техніки є важливою і необхідною складовою навчального процесу з топографічної анатомії і оперативної хірургії, 78% студентів бажають активно брати участь у відпрацюванні хірургічних маніпуляцій та етапів оперативних втручать в умовах навчальної операційної, 34% студентів хотіли б працювати в студентському науковому гуртку, щоб мати змогу удосконалювати свою первинну хірургічну техніку. У результаті дослідження визначені шляхи оптимізації та удосконалення форм і методів навчального процесу. Таким чином, відпрацювання в умовах операційної первинної хірургічної техніки є дієвим та перспективним методом передачі навчальної інформації шляхом практичних дій, де студенти є активними генераторами ідей для пошуку нових методик. Максимально наближені до реальних умов практичні заняття та позааудиторна робота студентів підвищують їх мотивацію та зацікавленість до самостійного поглибленого вивчення топографічної анатомії та оперативної хірургії.
Дод.точки доступу:
Цигикало, О.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


    Ляшук, Р. П.
    Випадок андростероми / Р. П. Ляшук, Н. І. Станкова, І. В. Сходницький // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 245-246. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: НАДПОЧЕЧНИКОВ НОВООБРАЗОВАНИЯ--ADRENAL GLAND NEOPLASMS

Анотація: Наведено випадок андростероми, яка клінічно проявилася вірильним і гіпертензивним синдромами, порушенням менструального циклу та низьким хрипким голосом. Оперативне лікування призвело до видужання.
Дод.точки доступу:
Станкова, Н.І.
Сходницький, І.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


   
    Відстрочений кишковий анастомоз у лікуванні мезентеріального тромбозу / В. П. Кабиш [та ін.] // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 240-244. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: БРЫЖЕЕЧНЫХ СОСУДОВ ОККЛЮЗИЯ--MESENTERIC VASCULAR OCCLUSION

   АНАСТОМОЗ ХИРУРГИЧЕСКИЙ--ANASTOMOSIS, SURGICAL


Анотація: У даній статті представлено аналіз результатів лікування хворих на гострий мезентеріальний тромбоз із застосуванням відстроченого кишкового анастомозу. Наведено чотири клінічних випадки. Важаємо, що накладання відстроченого кишкового анастомозу та формування лапаростомії у декомпенсованих пацієнтів або при виникненні сумнівів стосовно життєздатності кишкових відрізків є найбільш оптимальним оперативним втручанням, який дає шанс на порятунок життя.
Дод.точки доступу:
Кабиш, В.П.
Ружицький, А.А.
Дудко, Д.С.
Петров, В.І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


    Кігічак-Борщевська, А. В.
    Система прихильності і життєві стратегії подолання стресу / А. В. Кігічак-Борщевська // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 236-239. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ--STRESS, PSYCHOLOGICAL

Анотація: Дослідження чинників нездоров'я у стосунках можна здійснювати в контексті психічного здоров'я в цілому. Зацікавленість науки охоплює і ранні витоки відносин з урахуванням прихильності як значимого фактора. Якщо пацієнт у пошуках підтримки звертається до лікаря чи психотерапевта, це свідчить про існування певного збудника, що активував у цієї людини систему прихильності. Опрацювання згаданої системи дає добру нагоду для формування нових акцентів у психопросвіті та налагоджування ефективного комплаєнса з клієнтом.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


   
    Стратегія Всесвітньої організації охорони здоров'я в галузі народної медицини 2014-2023: ретроспективна оцінка діяльності науковців Буковинського державного медичного університету та перспективи досліджень у цьому напрямку на Буковині / О. І. Волошин [та ін.] // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 230-235. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: ВСЕМИРНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ЗДРАВООХРАНЕНИЯ--WORLD HEALTH ORGANIZATION

   МЕДИЦИНА ТРАДИЦИОННАЯ--MEDICINE, TRADITIONAL


Анотація: У статті наведено основні положення "Стратегії ВООЗ у галузі народної медицини 2014-2023 рр.", висвітлено необхідність її імплементації в Україні згідно із станом здоров'я українського народу та перспективами його погіршання в аспекті поліморбідності та коморбідності. Надана оцінка наукових здобутків учених Буковинського державного медичного університету за попередні десятиліття, відзначена їх вагомість і їх певна відповідність до зазначеного документа ВООЗ. Обгрунтована необхідність подальшого проведення наукових досліджень у галузі народної медицини у виші та їх вдосконалення впровадження в практику в контексті рекомендацій ВООЗ, взаємодії з подібними науковими центрами в Україні та Європі.
Дод.точки доступу:
Волошин, О.І.
Бойчук, Т.М.
Іващук, О.І.
Мещишен, І.Ф.
Сенюк, Б.П.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


    Довга, І. М.
    Використання допоміжних речовин для очних препаратів на гелевій основі (огляд літератури) / І. М. Довга // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 225-229. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: ГЛАЗНЫЕ КАПЛИ--OPHTHALMIC SOLUTIONS

   ГЕЛИ--GELS


Анотація: У даному огляді надано перелік сучасних допоміжних речовин різного функціонального призначення, що використовуються при розробці очних препаратів на гелевій основі. Наведено вимоги щодо їх використання. Показано перспективність широкого застосування гелів в офтальмологічній практиці.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

11.


    Ватутин, Н. Т.
    Контраст-индуцированная нефропатия (обзор литературы и собственные данные) / Н. Т. Ватутин, М. И. Зинкович // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 220-224. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: ПОЧЕК БОЛЕЗНИ--KIDNEY DISEASES

Анотація: У даному огляді представлені відомості про частоту розвитку контраст-індукованої нефропатії у пацієнтів з ішемічною хворобою серця, які піддавалися черезшкірному коронарному втручанню з внутрішньосудинним уведенням рентгеноконтрастних препаратів. Наведено дані про патогенез, стратифікацію факторів ризику та клінічні прояви контраст-індукованої нефропатії. Також відображені результати виконаних на даний момент досліджень, про можливі лікувальні заходи, які спрямовані на профілактику виникнення даної нефропатії.
Дод.точки доступу:
Зинкович, М.И.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

12.


    Білецький, С. В.
    Інсулінорезистентність як складова патогенезу артеріальної гіпертензії (огляд літератури) / С. В. Білецький // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 216-219. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: ГИПЕРТЕНЗИЯ--HYPERTENSION

   ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ--INSULIN RESISTANCE


Анотація: Описано механізми формування інсулінорезистентності та її значення в патогенезі артеріальної гіпертензії.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

13.


    Батіг, В. М.
    Специфічні синдроми для вперше діагностованого туберкульозу, які є факторами впливу на стан пародонтальних тканин (огляд літератури) / В. М. Батіг, А. П. Скалат // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 212-215. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: ТУБЕРКУЛЕЗ--TUBERCULOSIS

   ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ--PERIODONTAL DISEASES


Анотація: Численні результати досліджень науковців-фтизіатрів дають беззаперечні підстави до ствердження синдромних впливів мікобактеріальної інфекції на усі структури організму, а дослідження з позицій пародонтології дозволяють простежити паралелізми та системні аспекти захворюваності зубоутримуючих тканин при туберкульозі.
Дод.точки доступу:
Скалат, А.П.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

14.


    Філіпець, О. О.
    Динаміка поширеності, захворюваності та смертності від порушень мозкового кровообігу в м. Чернівці за результатами роботи кабінету цереброваскулярної патології / О. О. Філіпець, Г. О. Теленько // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 207-211. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА--CEREBROVASCULAR DISORDERS

Анотація: У статті наведено аналіз динаміки основних епідеміологічних характеристик гострих і хронічних порушень мозкового кровообігу в м.Чернівці за результатами щорічних звітів кабінету цереброваскулярної патології КМУ "Міська поліклініка № 2", а також за даними офіційних державних і галузевих статистичних звітів за 2009-2013 роки. Упродовж 5-річного періоду зареєстровано зростання поширеності та зниження захворюваності на цереброваскулярні захворювання, зменшення рівня захворюваності та смертності від мозкового інсульту. Проведено порівняння регіональних показників із загальнодержавними, виявлено недоліки існуючої системи статистичного обліку, визначено основні напрямки роботи первинної ланки охорони здоров'я на шляху до покращання епідеміологічної ситуації щодо цереброваскулярної патології.
Дод.точки доступу:
Теленько, Г.О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

15.


    Хільчевська, В. С.
    Діагностична цінність клінічно-анамнестичних показників тяжкого персистування бронхіальної астми у шкільному віці / В. С. Хільчевська, Л. В. Колюбакіна // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 203-206. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ--ASTHMA

   ШКОЛЬНИКИ--SCHOOL STUDENTS


Анотація: На підставі проведеного клінічно-епідеміологічного дослідження визначена діагностична цінність застосування окремих клінічно-анамнестичних показників у верифікації тяжкої бронхіальної астми в шкільному віці.
Дод.точки доступу:
Колюбакіна, Л.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

16.


    Труфанов, Е. А.
    Асимметрия двигательных синдромов у больных болезнью Паркинсона / Е. А. Труфанов // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 199-202. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: ПАРКИНСОНА БОЛЕЗНЬ--PARKINSON DISEASE

Анотація: Метою нашого дослідження було вивчення асиметрії рухових синдромів у хворих на хворобу Паркінсона. Нами обстежено 230 хворих на хворобу Паркінсона. Для хвороби Паркінсона характерні асиметричний початок (99,57%) і перебіг захворювання (95,22%). Із прогресуванням хвороби Паркінсона вираженість рухових проявів, як правило, зберігається на боці початку захворювання. Хвороба Паркінсона набагато частіше починається з домінантного боку тіла, порівняно із субдомінантним (62,61% vs. 36.52%, p0.001). У хворих на хворобу Паркінсона з початком захворювання із субдомінантного боку тіла сильніше виражена рухова асиметрія порівняно з хворими, у яких захворювання починалося з домінантного боку тіла (p0,007).
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

17.


    Телекі, Я. М.
    С-реактивний протеїн як біомаркер запального процесу при поєднанні хронічного обструктивного захворювання легень та хронічного панкреатиту / Я. М. Телекі // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 197-198. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: C-РЕАКТИВНЫЙ БЕЛОК--C-REACTIVE PROTEIN

   ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ--PANCREATITIS, CHRONIC


   ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ--PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE


Анотація: У роботі вивчено рівень С-реактивного протеїну (С-РП) у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) із супутнім хронічним панкреатитом (ХП). У пацієнтів з ураженням підшлункової залози виявлені більші значимі величини С-РП. Продемонстровано, що як у хворих на ХОЗЛ, так і ХОЗЛ із ХП зміни рівня С-РП залежать від віку, статі хворих та ступеня тяжкості захворювань.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

18.


   
    Remote results of using aldosterone antagonists in complex treatment of patients with myocardial infarction and heart failure / V. K. Tashchuk [et al.] // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - P192-196. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ--HEART FAILURE

   ИНФАРКТ МИОКАРДА--MYOCARDIAL INFARCTION


   АЛЬДОСТЕРОНА АНТАГОНИСТЫ--ALDOSTERONE ANTAGONISTS


Анотація: У роботі наведені віддалені результати використання антагоністів альдостерону в комплексному лікуванні хворих на інфаркт міокарда з серцевою недостатністю. Показано, що при використанні еплеренону більш висока вірогідність відновлення функціональних показників міокарда.
Дод.точки доступу:
Tashchuk, V.K.
Gulaga, O.I.
Polianska, O.S.
Popova, I.S.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

19.


    Стрільчук, Л. М.
    Рівень загального фібриногену як фактор кардіоваскулярного ризику у пацієнтів із гіпертонічною хворобою та підвищеною масою тіла / Л. М. Стрільчук // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 189-191. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: ФИБРИНОГЕН--FIBRINOGEN

   ТЕЛА МАССЫ ИНДЕКС--BODY MASS INDEX


   ГИПЕРТЕНЗИЯ--HYPERTENSION


Анотація: Хронічне системне запалення низької активності є ключовим компонентом атерогенезу, а підвищений рівень загального фібриногену виступає незалежним предиктором ішемічної хвороби серця та додатковим фактором кардіоваскулярного ризику. Нами було обстежено 53 хворих на гіпертонічну хворобу з підвищеною масою тіла. Виявлено, що рівень загального фібриногену є прямо пропорційним кардіоваскулярному ризику, тривалості артеріальної гіпертензії, вираженості анемічного синдрому, дисліпідемії, гіпертрофії та дилатації лівого шлуночка й обернено пропорційним його систолічній функції. У пацієнтів із підвищеним рівнем фібриногену спостерігалася більш виражена гіпертрофія правого шлуночка.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

20.


    Stepan, N. A.
    Condition of non-specific resistence indices in patients suffering from eczema with different clinical course / N. A. Stepan // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - P186-188. - Бібліогр. в кінці ст.

Рубрики: ЭКЗЕМА--ECZEMA

Анотація: Проведено аналіз показників неспецифічної резистентності організму у хворих на екзему залежно від характеру клінічного перебігу дерматозу. Встановлено односпрямовані зміни показників фагоцитозу та рівня комплементу у хворих на екзему з різним її клінічним перебігом за наявності більш істотного зменшення фагоцитарної активності фагоцитувальних клітин крові у хворих на мікробні форми екземи порівняно з істинною екземою без вірогідних відмінностей показників фагоцитозу залежно від площі ураження шкіри та тривалості перебігу дерматозу.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-20    21-40   41-60   61-66 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)