Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148914

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (11)Методичні рекомендації. Брошури (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=острая болезнь<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-27 
1.


   
    Опыт клинического применения кетопрофена в терапии острой и хронической боли // Травма. - 2017. - Том 18, N 1. - С. 47-57. - Библиогр. в конце ст.


Рубрики: Артрокол

MeSH-~главная:
ОСТРАЯ БОЛЕЗНЬ -- ACUTE DISEASE (терапия)
БОЛИ ХРОНИЧЕСКИЕ -- CHRONIC PAIN (лекарственная терапия)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ -- ANTI-INFLAMMATORY AGENTS, NON-STEROIDAL (терапевтическое применение)
КЕТОПРОФЕН -- KETOPROFEN (терапевтическое применение, фармакокинетика, фармакология)
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


   
    Гострий сепсис і його клінічні варіації / В. С. Копча [та ін.] // Інфекційні хвороби. - 2022. - N 4. - С. 55-71


MeSH-~главная:
СЕПСИС -- SEPSIS (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология, этиология)
ОСТРАЯ БОЛЕЗНЬ -- ACUTE DISEASE
Анотація: Розглянуто проблему гострого сепсису як поліетіологічної ациклічної хвороби із своєрідною клінічною симптоматикою і труднощами діагностики, що вимагає спеціального лікування. Наведено типовий випадок гострого сепсису, який був діагностований тільки згодом. У зв’язку з цим етіотропна терапія виявилася запізнілою. Тому, попри потужну етіотропну терапію, недуга не обмежилася тільки гострим сепсисом, а мала продовження у вигляді інфекційного (септичного) ендокардиту. Септична природа інфекційного ендокардиту зумовлена наявністю та персистенцією сепсисного вогнища/вогнищ в ендокарді, а також перебігом хвороби у вигляді безперервного наростання місцевих запально­деструктивних змін у первинних сепсисних вогнищах і загальних інфекційно­метастатичних, тромбоемболічних та імунокомплексних проявів, які за відсутності спеціального лікування призводять до неминучого летального висліду, тобто розвитком хвороби на кшталт сепсисної ациклічності. Діагностика інфекційного ендокардиту базується на виявленні спочатку обґрунтовано підозрілих клінічних, а потім – доказових параклінічних ознак хвороби. Наведено класичні клінічні та морфологічні ознаки інфекційного ендокардиту, а також загальні принципи терапії таких хворих.
Рассмотрена проблема острого сепсиса как полиэтиологической ациклической болезни со своеобразной клинической симптоматикой и трудностями диагностики, требующей специального лечения. Приведен типичный случай острого сепсиса, который был диагностирован только впоследствии. В связи с этим этиотропная терапия оказалась запоздалой. Поэтому, несмотря на мощную этиотропную терапию, недуг не ограничился только острым сепсисом, а имел продолжение в виде инфекционного (септического) эндокардита. Септическая природа инфекционного эндокардита обусловлена ??наличием и персистенцией сепсисного очага/очагов в эндокарде, а также течением болезни в виде непрерывного нарастания местных воспалительно-деструктивных изменений в первичных сепсисных очагах и общих инфекционно-метастатических, тромбоэмболических и иммунокомплексных проявлений, которые при отсутствии специального лечения приводят к неизбежному летальному исходу, то есть развитием болезни в виде сепсисной ацикличности. Диагностика инфекционного эндокардита базируется на выявлении сначала обоснованно подозрительных клинических, а затем доказательных параклинических признаков болезни. Приведены классические клинические и морфологические признаки инфекционного эндокардита, а также общие принципы терапии таких больных.
Дод.точки доступу:
Копча, В. С.
Шкробот, С. І.
Кородюк, В. І.
Мусієнко, А. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


    Бенедикт, В. В.
    Лапаростомія у хворих на гострий поширений перитоніт : з досвіду роботи / В. В. Бенедикт, А. М. Продан, В. М. Багрій // Шпит. хірургія. - 2022. - N 2. - С. 42-45


MeSH-~главная:
ПЕРИТОНИТ -- PERITONITIS (хирургия)
ОСТРАЯ БОЛЕЗНЬ -- ACUTE DISEASE
ЛАПАРОТОМИЯ -- LAPAROTOMY (использование, методы)
Анотація: Мета роботи: розробка критеріїв вибору хірургічної тактики для проведення лапаростомії у хворих на гострий поширений перитоніт (ГПП) для покращення результатів їх хірургічного лікування. При проведенні ретроспективного аналізу медичних карт померлих хворих було встановлено, що інтубацію тонкої кишки (ТК) було виконано тільки в 14 % прооперованих хворих, а закінчення операції у вигляді лапаростоми було проведено в 10 (20 %) випадків. Щодо пацієнтів, результати лікування яких було досліджено в клінічних умовах, то у 18 (13,74 %) пацієнтів на ГПП під час закінчення лапаротомії було використано лапаростомію. У 13 випадках використовували цей метод під час первинного оперативного втручання, в 5 – під час проведення релапаротомії у хворих на післяопераційний перитоніт. В 7 випадках ми проводили інтубацію ТК відкритим способом за допомогою кінцевої ентеростомії після вимушеної резекції дистального відділу органа і за запропонованою методикою при неефективності закритої антеградної декомпресії у хворих на ГПП під час релапаротомії з приводу неліквідованого перитоніту. Використання запропонованого способу у хворих дало змогу зменшити кількість релапаротомій для закриття лапаростоми при сприйнятливому перебігу ГПП, що суттєво покращувало результати хірургічного лікування цих пацієнтів.
Цель работы : разработка критериев выбора хирургической тактики для проведения лапаростомии у больных острым распространенным перитонитом (ОРП) для улучшения результатов их хирургического лечения. При проведении ретроспективного анализа медицинских карт умерших больных было установлено, что интубация тонкой кишки (ТК) была выполнена только в 14% прооперированных больных, а окончание операции в виде лапаростоми было проведено в 10 (20%) случаев. Относительно пациентов, результаты лечения которых были исследованы в клинических условиях, то у 18 (13,74%) пациентов на ОРП во время окончания лапаротомии было использовано лапаростомию. В 13 случаях использовали этот метод во время первичного оперативного вмешательства, в 5 - во время проведения релапаротомии у больных послеоперационным перитонитом. В 7 случаях мы проводили интубацию ТК открытым способом с помощью конечной энтеростомии после вынужденной резекции дистального отдела органа и по предложенной методике при неэффективности закрытой антеградной декомпрессии у больных на ОРП во время релапаротомии по поводу неликвидированного перитонита. Использование предложенного способа у больных дало возможность уменьшить количество релапаротомий для закрытия лапаростомы при восприимчивом ходе ОРП, что существенно улучшало результаты хирургического лечения этих пациентов.
Дод.точки доступу:
Продан, А. М.
Багрій, В. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


    Дзюбановський, І. Я.
    Клініко-морфологічні критерії вибору термінів лапароскопічного лікування хворих на гострий перитоніт / І. Я. Дзюбановський, А. А. Ковальчук // Шпит. хірургія. - 2022. - N 2. - С. 16-22


MeSH-~главная:
ПЕРИТОНИТ -- PERITONITIS (хирургия)
ОСТРАЯ БОЛЕЗНЬ -- ACUTE DISEASE
ЛАПАРОСКОПИЯ -- LAPAROSCOPY (использование, методы)
Анотація: Мета роботи: вивчити можливості та терміни лікування пацієнтів із гострою хірургічною патологією, ускладненою перитонітом із пріоритетним застосуванням міні-інвазивних методів хірургічного лікування. В дослідження включено 98 хворих із гострою хірургічною патологією, що призвела до розвитку гострого перитоніту. Пацієнти були поділені на дві групи: дослідна група та група порівняння. Вік пацієнтів становив від 18 до 85 років, середній вік пацієнтів становив 48,8 року. Всім пацієнтам проводили загальноклінічні та інструментальні методи обстеження як у доопераційному, так і у післяопераційному періоді. Використання відеоасистуючих методів операційного лікування сприяє більш достовірному та швидшому пошуку джерела перитоніту, кращій інтраопераційній оцінці морфологічних змін та їх корекції. Розширення показань до міні-інвазивних методів лікування при перитоніті можливе за умови подальшого доопрацювання та удосконалення техніки операцій. За результатами оцінки дослідження було встановлено, що терміни лікування гострої хірургічної патології, ускладненої перитонітом, лапароскопічним методом дозволяють скоротити післяопераційний період в середньому на 37±2,1 %.
Цель работы : выучить возможности и сроки лечения пациентов с острой хирургической патологией, усложненной перитонитом с приоритетным применением мини-инвазивных методов хирургического лечения. В исследование включено 98 больных с острой хирургической патологией, которая привела к развитию острого перитонита. Пациенты были разделены на две группы: опытная группа и группа сравнения. Возраст пациентов представлял от 18 до 85 лет, средний возраст пациентов представлял 48,8 года. Всем пациентам проводили общеклинические и инструментальные методы обследования как в дооперационном, так и в послеоперационном периоде. Использование видеоассистирующих методов операционного лечения способствует более достоверному и более быстрому поиску источника перитонита, лучшей интраоперационной оценке морфологических изменений и их коррекции. Расширение показаний к мини-инвазивным методам лечения при перитоните возможно при условии дальнейшей доработки и усовершенствования техники операций. По результатам оценки исследования было установлено, что сроки лечения острой хирургической патологии, усложненной перитонитом, лапароскопическим методом позволяют сократить послеоперационный период в среднем на 37±2,1%.
Дод.точки доступу:
Ковальчук, А. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


    Bornstein, N.
    Современное лечение острого ишемического инсульта. Ренессанс нейропротекции в эпоху реканализационной терапии (вебинар EVER Pharma, 14 июня 2020 г.) / N. Bornstein // Міжнародний неврологічний журнал. - 2020. - Т. 16, № 5. - С. 45-54. - Библиогр. в конце ст.


Рубрики: Церебролизин

MeSH-~главная:
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА -- CEREBROVASCULAR DISORDERS (лекарственная терапия)
ИНСУЛЬТ -- STROKE (лекарственная терапия)
ОСТРАЯ БОЛЕЗНЬ -- ACUTE DISEASE
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ -- DRUG THERAPY
НЕЙРОЗАЩИТНЫЕ СРЕДСТВА -- NEUROPROTECTIVE AGENTS (терапевтическое применение)
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


    Stadnik, S. M.
    Immunological aspects in the acute period of ischemic stroke / S. M. Stadnik, O. V. Saiko, I. V. Hayda // Міжнародний неврологічний журнал. - 2020. - Т. 16, № 5. - С. 34-39. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА -- CEREBROVASCULAR DISORDERS (диагностика, иммунология, патофизиология)
ИНСУЛЬТ -- STROKE (иммунология, патофизиология)
МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ -- BRAIN ISCHEMIA
ОСТРАЯ БОЛЕЗНЬ -- ACUTE DISEASE
ИММУНИТЕТ КЛЕТОЧНЫЙ -- IMMUNITY, CELLULAR
ИММУНИТЕТ ГУМОРАЛЬНЫЙ -- IMMUNITY, HUMORAL
Дод.точки доступу:
Saiko, O. V.
Hayda, I. V.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


    Лозова, Ю.
    Оцінка постурографічних показників у дітей з негнійним гострим середнім отитом / Ю. Лозова // Оториноларингологія = Оториноларингология = Otorhinolaryngology. - 2022. - № 1/2. - С. 38-49


MeSH-~главная:
ОТИТ СРЕДНИЙ -- OTITIS MEDIA (диагностика, эпидемиология)
ОСТРАЯ БОЛЕЗНЬ -- ACUTE DISEASE
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Проведено порівняльний аналіз стабілометричних показників дітей дошкільного віку з негнійним гострим середнім отитом та відносно здоровими типово-розвиненими однолітками за допомогою метода статичної комп’ютерної стабілометрії. Основним результатом дослідження є виявлення факту статистично значимого зниження стабільності основної стойки та передбачуваності коливальних рухів у дітей з ГСО порівняно зі здоровими дітьми. Оскільки утримання вертикальної пози в умовах відносного спокою забезпечується переважно за рахунок вестибулоспинальних установчих позних рефлексів, то виявлені авторами дані можуть вказувати на наявність змін у вестибулярній функції.
Проведен сравнительный анализ стабилометрических показателей детей дошкольного возраста с негнойным острым средним отитом и относительно здоровыми типично развитыми сверстниками с помощью метода статической стабилометрии. Основным результатом исследования есть выявление факта статистически значимого снижения стабильности основной стойки и предсказуемости колебательных движений у детей с ГСО сравнительно со здоровыми детьми. Поскольку удержание вертикальной позы в условиях относительного покоя обеспечивается преимущественно за счет вестибулоспинальных установленных позных рефлексов, то обнаруженные авторами данные могут указывать на наличие изменений в вестибулярной функции.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Клінічний портрет пацієнта з цукровим діабетом 2 типу як основа формування особливого перебігу гострого середнього отиту / Т. В. Почуєва [та ін.] // Оториноларингологія = Оториноларингология = Otorhinolaryngology. - 2021. - № 6. - С. 14-25


MeSH-~главная:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (осложнения)
ОТИТ СРЕДНИЙ -- OTITIS MEDIA (осложнения)
ОСТРАЯ БОЛЕЗНЬ -- ACUTE DISEASE
Дод.точки доступу:
Почуєва, Т. В.
Філатова, І. В.
Мірошниченко, О. С.
Філатова, Г. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


   
    Діагностичні критерії гострого деструктивного панкреатиту / В. М. Лихман [та ін.] // Шпит. хірургія. - 2021. - N 3. - С. 23-29


MeSH-~главная:
ПАНКРЕАТИТ -- PANCREATITIS (диагностика)
ОСТРАЯ БОЛЕЗНЬ -- ACUTE DISEASE
Дод.точки доступу:
Лихман, В. М.
Меркулов, A. О.
Шевченко, О. М.
Ткач, С. В.
Мирошниченко, Д. О.
Білодід, Є. О.
Бацман, Н. В.
Яцько, К. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


    Saydullayev, Z. Y.
    Improvement of surgical tactics in acute destructive colecystitis / Z. Y. Saydullayev, S. S. Davlatov, K. E. Rakhmanov // Шпит. хірургія. - 2021. - N 3. - P17-22


MeSH-~главная:
ХОЛЕЦИСТИТ -- CHOLECYSTITIS (хирургия)
ОСТРАЯ БОЛЕЗНЬ -- ACUTE DISEASE
Дод.точки доступу:
Davlatov, S. S.
Rakhmanov, K. E.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-27 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)