Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Автореферати (8)Матеріали конференцій (5)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ ДЕФОРМАЦИИ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-24 
1.


    Торопов, О. А.
    Сучасні погляди на лікування пацієнтів з мікротією / О. А. Торопов, В. О. Личман, К. П. Локес // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2024. - Т. 24, № 2. - С. 273-276 . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ ДЕФОРМАЦИИ -- DENTOFACIAL DEFORMITIES
УХО НАРУЖНОЕ -- EAR, EXTERNAL (хирургия)
МИКРОТИЯ ВРОЖДЕННАЯ -- CONGENITAL MICROTIA (хирургия)
Анотація: Необхідність відновлення зовнішнього вуха була актуальною ще з прадавніх часів, найдавніший рукопис з реконструкції вуха датується 600-им роком до нашої ери. Метою дослідження був пошук та аналіз наукових джерел в Україні та світі, щодо новітніх методів лікування пацієнтів з мікротією. Для вивчення матеріалів дослідження нами був використаний бібліосемантичний та аналітичний метод. Мікротія – це аномалія розвитку зовнішнього вуха, яка призводить до деформованої вушної раковини. Зустрічається дана патологія від 1 до 5 випадків на 10000 осіб. З літературних джерел відомо, що захворюваність у пацієнтів чоловічої статті вища ніж у жіночої майже у 2,5 рази, також для даної патології притаманне переважне ураження правої сторони, що створює явну виражену асиметрію, причому цей показник складав 83% випадків від усіх випадків. Для лікування мікротії рекомендують хірургічну реконструкцію, це технічно складна операція під час якої дуже складно досягти бажаного естетичного результату. Реконструкція зазвичай виконується за допомогою аутологічного реберного хряща, однак реконструктивна хірургія з використанням даної методики є складною та вимагає передових хірургічних навичок, а ускладнення, викликані цією операцією, такі як пневмоторакс, післяопераційний біль, деформація грудної стінки та утворення патологічних рубців, є неминучими. Сучасні методи хірургічного втручання з приводу реконструкції лікарі почали виконувати за допомогою імплантату з пористого поліетилену високої щільності. Це одна з сучасних методик, яка стає все більш популярною, через труднощі у досягненні чудових косметичних результатів за допомогою аутологічної реконструкції реберного хряща. На підставі використаного бібліосемантичного та аналітичного методів, за допомогою яких опрацьовували літературні данні, ми вважаємо, що дана тематика потребує подальшого вивчення та мультидисциплінарного підходу з обов’язковою участю отоларингологів та щелепно-лицевих хірургів у лікуванні даної патології.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Личман, В. О.
Локес, К. П.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


   
    Improving the quality of diagnosis with maxillomandibular anomalies in the background of chronic habits = Підвищення якості діагностики пацієнтів із зубощелепними аномаліями на фоні хронічних звичок / N. P. Makhlynets [и др.] // Світ медицини та біології = World of Medicine and Biology : науковий, медичний, екологічний журнал. - 2022. - № 3. - С. 104-108 . - ISSN 2079-8334


MeSH-~главная:
ЗУБОВ АНОМАЛИИ -- TOOTH ABNORMALITIES
ЗУБОВ ПОВРЕЖДЕНИЯ -- TOOTH INJURIES
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ АНОМАЛИИ -- MAXILLOFACIAL ABNORMALITIES
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ ДЕФОРМАЦИИ -- DENTOFACIAL DEFORMITIES
ПРИВЫЧКИ -- HABITS
ЦЕФАЛОМЕТРИЯ -- CEPHALOMETRY
ОРТОДОНТИЯ КОРРИГИРУЮЩАЯ -- ORTHODONTICS, CORRECTIVE
Анотація: Підвищення ефективності діагностики зубощелепних аномалій у пацієнтів із патологічним прикусом, наявними шкідливими звичками є актуальним через поширення серед молодих осіб соціального стресу та пошуки його компенсації через розвиток шкідливих звичок. Нами проведені клінічні, рентгенологічні методи обстеження 60 пацієнтів із набутими зубощелепними аномаліями, деформаціями віком 15–17 років, та 15 осіб групи порівняння. Вивчали дані комп’ютерних томограм, проводили стереотопометричний аналіз (тривимірна цефалометрія), визначення товщини жувальних м’язів в симетричних ділянках лиця. Хворим проводили таємне анкетування з метою виявлення стресових чинників, які впливають на організм, вивчали залежність між наявністю стресового фактора та появою змін цефалометричних показників. Клінічні дослідження, результати анкетування показали, що у 95 % обстежених пацієнтів наявні шкідливі звички, які пов’язують з наявністю хронічного соціального стресу. Результати обстеження, цефалометричного аналізу та фотопротоколу підтверджують виражені диспропорції із однієї щелеп, де наявна шкідлива звичка; підтверджують наявність набутої, а не вродженої деформації лицевого скелету, яка поєднана із зміною товщини жувальних м’язів зі сторони деформації.
Дод.точки доступу:
Makhlynets, N. P.
Ozhogan, Z. R.
Soldatyuk, V. M.
Pyuryk, M. V.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


   
    Безопасность и эффективность применения морфогенетических белков кости 2 и 7 в стоматологии / В. С. Кузнецова [и др.] // Стоматология = Stomatologiia : научно-практический рецензируемый журнал. - 2019. - Т. 98, № 1. - С. 64-69 . - ISSN 0039-1735. - ISSN 2309-5318


MeSH-~главная:
КОСТИ МОРФОГЕНЕТИЧЕСКИЕ БЕЛКИ -- BONE MORPHOGENETIC PROTEINS
СТОМАТОЛОГИЯ -- DENTISTRY (методы)
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ ДЕФОРМАЦИИ -- DENTOFACIAL DEFORMITIES
Анотація: В статье произведен обзор данных о костных морфогенетических белках BMP-2 и BMP-7, обладающих высоким остеоиндуктивным потенциалом. Рассмотрены костно-пластические материалы на их основе, дана оценка их безопасности и эффективности при замещении костных дефектов челюстно-лицевой области. Особое внимание отведено онкогенным свойствам BMP-2 и BMP-7.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Кузнецова, В. С.
Васильев, А. В.
Бухарова, Т. Б.
Гольдштейн, Д. В.
Кулаков, А. А.

Вільних прим. немає

Найти похожие

4.


   
    Аналіз кутових розмірів лицевого відділу черепа людини зрілого віку з різними краніотипами / О. М. Сазонова [та ін.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2018. - Т. 17, № 4. - С. 13-19. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ ДЕФОРМАЦИИ -- DENTOFACIAL DEFORMITIES
ЦЕФАЛОМЕТРИЯ -- CEPHALOMETRY (использование)
ГОЛОВА -- HEAD (анатомия и гистология)
Анотація: Дослідження проводили за допомогою вивчення 100 кісткових препаратів цілісних та фрагментованих черепів, що увійшли до колекції кафедри нормальної анатомії Харківського національного медичного університету, з використанням різних вимірювальних інструментів та пристроїв: краніоциркуль, набір лицьових лінійок, транспортирів, кутомірів. Для повної характеристики індивідуальної анатомічної мінливості лицевого відділу черепа встановлено, що лицевий кут у чоловіків і жінок зрілого віку змінюється від 75о до 105о. Залежно від крайніх типів будови черепа, лицевий кут у брахікранів має діапазон від 75о до 95о (чол.) та від 75о до 92о (жін.); у мезокранів спостерігається незначне збільшення кута до прямого і, навіть, більше – від 80о до 98о (чол.) та від 78о до 98о (жін.); у доліхокранів лицевий кут повністю наближений до прямого і навіть перевищує його – від 85о до 105о (чол.) та від 85о до 100о (жін.). При зміні кісткової лицевої структури і зменшенні поперечних розмірів черепа спостерігається поступове збільшення лицевого кута у представників з мезокранною формою черепа до 98о (більше прямого кута) та у представників з доліхокранною формою – 100о-105о. Під час аналізі кутових розмірів лицевого відділу черепа людини зрілого віку встановлено індивідуальну анатомічну мінливість цих параметрів залежно від краніотипу та статі.
Дод.точки доступу:
Сазонова, О.М.
Вовк, О.Ю.
Гордійчук, Д.О.
Ікрамов, В.Б.
Дубина, С.О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


   
    Хирургически-ассоциированное расширение челюстей при асимметричных деформациях / А. Р. Андреищев [и др.] // Стоматология = Stomatologiia : научно-практический рецензируемый журнал. - 2020. - Т. 99, № 4. - С. 33-42 : ил. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 0039-1735. - ISSN 2309-5318


MeSH-~главная:
ОСТЕОГЕНЕЗ ДИСТРАКЦИОННЫЙ -- OSTEOGENESIS, DISTRACTION
ЧЕЛЮСТИ АНОМАЛИИ -- JAW ABNORMALITIES
ЧЕЛЮСТЬ -- JAW (хирургия)
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ ДЕФОРМАЦИИ -- DENTOFACIAL DEFORMITIES
Анотація: Одной из наиболее часто встречаемых аномалий развития челюсти является сужение альвеолярного отростка верхней челюсти. В детском возрасте устранение подобной деформации широко применяется. Однако с увеличением возраста единственным эффективным вариантом становится включение хирургического пособия в план реабилитации. Срединная и парасагиттальная остеотомия верхней челюсти с целью ее расширения дистракционным аппаратом имеет ряд важных нюансов, варьируя которыми, можно существенно влиять на результат. К ним относятся локализация сагиттального распила остеотомии неба и альвеолярного отростка; направление распила стенок пазухи верхней челюсти; тип фиксации аппарата (назубный или накостный). За 2 года выполнено 74 хирургически ассоциированных расширения верхней челюсти при асимметричных деформациях. Проведен ретроспективный анализ по данным конусно-лучевой компьютерной томографии. Разработаны практические рекомендации по выполнению хирургического этапа. Рациональное планирование комплексного лечения с включением щадящей остеотомии верхней челюсти в план реабилитации и дифференцированный подход к выполнению хирургической манипуляции позволяют добиваться оптимальных эстетических и функциональных результатов и в наибольшей степени корректировать асимметрию.
Дод.точки доступу:
Андреищев, А. Р.
Чеботарев, С. Я.
Мишустина, Ю. В.
Горбань, В. В.
Николаев, А. В.
Рудоман, С. О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


   
    Frequency, structure, and dynamics of adentia development and related secondary dental deformations among young people = Частота, структура та динаміка розвитку адентій і пов’язаних з ними вторинних деформацій зубних рядів у осіб молодого віку / E. V. Beliaiev [и др.] // Світ медицини та біології = World of Medicine and Biology : науковий, медичний, екологічний журнал. - 2020. - № 3. - С. 12-16 . - ISSN 2079-8334


MeSH-~главная:
АДЕНТИЯ -- ANODONTIA (диагностика)
СТОМАТОЛОГИЧЕСКИЕ ОБСЛЕДОВАНИЯ -- DENTAL HEALTH SURVEYS
ЭПИДЕМИОЛОГИЯ -- EPIDEMIOLOGY
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ ДЕФОРМАЦИИ -- DENTOFACIAL DEFORMITIES (диагностика)
Анотація: В рамках епідеміологічного обстеження стоматологічного здоров’я осіб молодого віку нами проаналізовані дані клінічного стоматологічного обстеження 137 юнаків і 142 дівчат, студентів стоматологічного факультету Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Для порівняльного аналізу структури адентій нами були використані дані епідеміологічного дослідження, проведеного у 2010 році на базі кафедри ортопедичної стоматології. Статистичну обробку результатів проведено в ліцензійному пакеті "Statistica 6.0". Порівняння структури та частоти адентій у молодого населення у 2010 та 2019 роках виявило зменшення частоти даної патології. Слід також підкреслити зміну в структурі адентій за топографією в бік полегшення ортопедичної патології внаслідок значного зменшення дистально необмежених форм адентій. Виявлена значна частота вторинних деформацій у обстежених з превалюванням горизонтальної форми. У структурі адентій відмічається дев’ятикратне превалювання адентій в бічному відділі над фронтальним, значне превалювання адентій на нижній щелепі.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Beliaiev, E. V.
Filimonov, V. Yu.
Dmitriev, М.
Zakalata, T. R.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


    Махони, Д.
    Ротовое дыхание, аномалии прикуса и восстановление носового дыхания / Д. Махони, Р. Прайс // ДентАрт. - 2020. - № 1. - С. 62-67


MeSH-~главная:
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ ДЕФОРМАЦИИ -- DENTOFACIAL DEFORMITIES (диагностика, осложнения)
АПНОЭ СИНДРОМЫ ВО СНЕ -- SLEEP APNEA SYNDROMES (диагностика, этиология)
ПРИКУСА АНОМАЛИИ -- MALOCCLUSION (диагностика, осложнения)
ДЫХАНИЕ РТОМ -- MOUTH BREATHING (осложнения, этиология)
Дод.точки доступу:
Прайс, Р.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Ефективність застосування комп’ютерних 3D технологій в лікуванні посттравматичних деформацій вилицевого комплексу / Ю. В. Чепурний [и др.] // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2020. - № 2(156). - С. 216-222 . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
СКУЛОВАЯ КОСТЬ -- ZYGOMA (патология)
ОБЩАЯ ХИРУРГИЯ -- GENERAL SURGERY (методы)
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ ДЕФОРМАЦИИ -- DENTOFACIAL DEFORMITIES
Анотація: Резюме. Восстановление эстетики и функции лица при лечении посттравматических деформаций лицевого черепа, является одной из актуальных задач челюстно-лицевой хирургии. Одним из новых перспективных направлений в реконструктивной хирургии лица стало использование навигационных хирургических шаблонов, предназначенных для позиционирования скулового комплекса. Целью данной работы было разработать клинический протокол использования навигационных хирургических шаблонов при лечении посттрав матических деформаций скулового комплекса и исследовать особенности их клинического использования. В исследование были включены 16 пациентов (11 мужчин и 5 женщин), средний возраст которых составлял 37,3±14,7 лет (от 18 до 70 лет). Все больные были обследованы перед проведением и после хирур гического лечения, включая мультиспиральную компьютерную томографию. Виртуальное планирование хирургического вмешательства, а также моделирование навигационных хирургических шаблонов проводили в виртуальной среде, после чего они изготавливались методами 3D печати. Использование 3D технологий при лечении посттравматических деформаций скулового комплекса позволяло обеспечить высокую точность его репозиции. После лечения среднее отклонение между реконструированным скуловым комплексом поврежденной и отзеркаленной уцелевшей стороны составило 1,4±0,3 мм. При этом данный подход характеризуется высоким уровнем воспроизводимости запланированного результата – среднее отклонение между смоделированным положением скулового комплекса в исследуемой группе больных и полученным результатом хирургического вмешательства в среднем составило 1,1±0,4 мм. Наибольшую сложность при позиционировании скулового комплекса представляло его правильное позиционирование в передне-заднем положении – среднее отклонение в положении скулового выступа в данной плоскости составляло 3,5±2,9 мм.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Чепурний, Ю. В.
Черногорський, Д. М.
Жуковцева, О. І.
Копчак, А. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


   
    Оптимізація ортопедичного лікування пацієнтів з дефектами зубів і зубних рядів, ускладнених вторинними зубощелепними деформаціями / С. І. Дорошенко [и др.] // Вісн. стоматології = Visnyk stomatologiy = Вестник стоматологии : науково-практичний рецензований журнал. - 2019. - № 2. - С. 38-42. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2078-8916


MeSH-~главная:
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ ДЕФОРМАЦИИ -- DENTOFACIAL DEFORMITIES
ОРТОПЕДИЧЕСКАЯ СТОМАТОЛОГИЯ -- PROSTHODONTICS
Анотація: За розробленим нами алгоритмом проведено діагностування та лікування 70 пацієнтів з ВЗЩД різного ступеня тяжкості.Суть лікування полягала в поетапному усуненні об'єктивних і суб’єктивних симптомів патологічних змін зубощелепного апарату, нормалізації оклюзійних співвідношень, рухів НЩ в скронево-нижньощелепних суглобах (СНЩС), проведенні за необхідністю терапевтичної та хірургічної підготовки органів порожнини рота, ортодонтичного лікування, усунення порушень з боку м'язів і СНЩС, відновленні цілісності зубних рядів, в проведенні профілактичних і реабілітаційних заходів. Для підготовки м’яких тканин використовували іскровий дистанційний електрохірургічний пристрій. Корекція міжокклюзійних та щелепних співвідношень проводилася за допомогою тимчасових конструкцій, виготовлених в артикуляторі під контролем аксіографії. Вперше в клініці ортопедичної стоматології нами була розроблена та застосована методика мотивації пацієнтів із ВЗЩД до комплексного лікування. Розроблені нами алгоритми діагностики та лікування пацієнтів із ВЗЩД та застосування методики мотивації позитивно впливають на якість лікування, сприяють кращому порозумінню в відносинах між лікарем та пацієнтом, а використання іскрового дистанційного електрохірургічного пристрою «Електрофульгуратор» дозволяє значно скоротити терміни загоєння поверхні рани в порівнянні з традиційним хірургічним методом.
Дод.точки доступу:
Дорошенко, С. І.
Федорова, О. В.
Ірха, С. В.
Елмагхрабі, Е.
Стороженко, А. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


   
    Изучение параметров мозгового и лицевого черепа у детей с зубочелюстными аномалиями и детским церебральным параличом : материалы XX съезда ортодонтов России / К. Г. Поштару [и др.] // Ортодонтия. - 2019. - № 2. - С. 71 . - ISSN 2924-7068


MeSH-~главная:
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ ДЕФОРМАЦИИ -- DENTOFACIAL DEFORMITIES
ЦЕРЕБРАЛЬНЫЙ ПАРАЛИЧ -- CEREBRAL PALSY
Дод.точки доступу:
Поштару, К. Г.
Постников, М. А.
Панкратова, Н. В.
Репина, Т. В.
Ункуца, Д. Б.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-24 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)