Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (777)Книги іноземною мовою (5)Методичні рекомендації. Брошури (10)Матеріали конференцій (16)Електронний ресурс (3)Раритетні видання (8)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Физиология<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-36 
1.


   
    19- й з’їзд Українського фізіологічного товариства ім. П.Г.Костюка з міжнародною участю, присвяченого 90-річчю від дня народження академіка П.Г.Костюка (Львів, 24-26 травня 2015 р.) // Фізіолог. журн. : науково-теоретичний журнал. - 2015. - Т. 61, № 6. - С. 143-145 . - ISSN 0201-8489


MeSH-~главная:
СЪЕЗДЫ, СИМПОЗИУМЫ -- CONVENTIONS, SYMPOSIUMS
ФИЗИОЛОГИЯ -- PHYSIOLOGY
Анотація: Съезд.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Povar, M. A.
    The issue of academic virtue in studying the subject "Physiology" in the distance learning conditions of english-speaking medical students / M. A. Povar, S. S. Tkachuk // Клінічна та експериментальна патологія. - 2022. - Т. 21, № 4. - P101-104. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ФИЗИОЛОГИЯ -- PHYSIOLOGY (обучение)
ОБРАЗОВАНИЕ ДИСТАНЦИОННОЕ -- EDUCATION, DISTANCE (организация и управление)
СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ -- STUDENTS, HEALTH OCCUPATIONS
Анотація: Академічна доброчесніть, як принцип фундаментальних цінностей, сприяє особистісному та професійному становленню учасників освітнього процесу. Розвиток новітніх технологій, у т.?ч. дистанційного навчання, відкриває нові можливості покращення освітнього процесу, водночас створюючи передумови евентуальних варіантів порушень академічної доброчесності здобувачами освіти. Взаємодопомога, підтримка та навчання студентів за принципами академічної доброчесності сприяє становленню майбутньої професії лікаря та гідного члена соціуму. Мета роботи – проаналізувати проблемні питання академічної доброчесності під час дистанційного вивчення фізіології англомовними студентами. Висновки. Дотримання принципів академічної доброчесності, створення атмосфери справедливості, взаємоповаги та взаємодовіри як у студентському середовищі, так і у взаємовідносинах «викладач-студент» покращує якість засвоєння знань та вмінь із фізіології і підвищує рівень підготовки майбутніх фахівців-медиків.
Дод.точки доступу:
Tkachuk, S. S.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


    Tymofiychuk, І.
    Blood type mystery / І. Tymofiychuk, S. Semenenko // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2021. - № 2. - P91-93. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
КРОВИ ГРУПП АНТИГЕНЫ -- BLOOD GROUP ANTIGENS (история)
ФИЗИОЛОГИЯ -- PHYSIOLOGY
Анотація: Ще в давні часи кров була символом життєвого потоку і енергії. Вважалося, що вона дає сили. Червона фарба і вино використовувалися в традиційних обрядах. Група крові здатна розповісти про своє “власника” чимало цікавих фактів. Маючи інформацію про власну групу крові, можна краще розібратися в собі і своєму організмі. Мета статті. У статті розглядаються дослідження з історії медицини, які формують нові уявлення про формування груп крові. Новизна дослідження обумовлена тим, що уявлення про групи крові з року в рік поповнюються новими даними, що і спонукає провести історичний нарис. Основна частина. Зі збільшенням кількості населення і зміною навколишнього середовища зменшується можливість добувати м'ясну їжу. У підсумку це і призвело до виникнення “вегетаріанської” другої групи крові А. Переселення народів в Європу є причиною переважання там людей з другою групою крові в цей час. Вважається, що батьківщина гена третьої групи В знаходиться в передгір'ях Гімалаїв, на території нинішніх Індії та Пакистану. Четверта група крові АВ виникла в результаті змішання володарів гена А і носіїв гена В. На сьогодні всього лише 6% європейців мають четверту групу крові, яка є наймолодшою в системі АВО. Унікальність цієї групи в успадкуванні високого імунологічного захисту, яка проявляється в стійкості до аутоімунних і алергічних захворювань. Висновки. Еволюція людини неможлива без систематичної зміни частот генів в популяції. Чи продовжується еволюція зараз? Думки часом суперечливі. Одні вважають, що людина досягла вершини еволюційного древа, інші не погоджуються з такими висновками.
Дод.точки доступу:
Semenenko, S.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

4.


    Tymofiychuk, І.
    Skills of distance teaching of physiology to students of bukovina state medical university / І. Tymofiychuk, S. Semenenko // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2021. - № 2. - P107-109. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ФИЗИОЛОГИЯ -- PHYSIOLOGY (обучение)
ОБРАЗОВАНИЕ ДИСТАНЦИОННОЕ -- EDUCATION, DISTANCE (методы)
МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ -- SCHOOLS, HEALTH OCCUPATIONS (организация и управление)
Анотація: Використання інформаційних технологій в педагогічному процесі збільшилося, особливо, в останнє десятиліття. Сучасні комп'ютерні програми дозволяють забезпечити передачу знань і доступ до різноманітної навчальної інформації, а нові технології, такі як інтерактивні електронні навчальні посібники, мультимедійний контент, мережа Інтернет, сприяють більш активному залученню учнів до процесу навчання. Дистанційне навчання не обійшло стороною і медицину. Мета статті – розкрити досягнення і проблеми дистанційного викладання теоретичних дисциплін у Буковинському державному медичному університеті, що вже більше 10 років працює з сервером дистанційного навчання “Moodle”, який за роки свого існування постійно вдосконалюється. Новизна статті полягає в з’ясуванні причин популярності ресурсу в студентів, адже відомо, що студенти-медики, в першу чергу, намагаються отримати інформацію саме в Moodle. На сервері розміщені: методичні матеріали для підготовки, лекційний матеріал, підручники, календарні плани, довідники для студентів, інформація про відпрацювання, результати відпрацювань пропущених занять. Методологія статті включає порівняльний і аналітичний методи оцінки досягнень і проблем дистанційного викладання предмету «Фізіологія» студентам БДМУ. Завданням нашого дослідження стало зробити проміжні висновки про недоліки і переваги дистанційної форми навчання при вивченні фізіології студентами 2 курсу БДМУ. Висновки. Кафедра фізіології БДМУ за час викладання накопичила певний досвід дистанційної форми навчання. Колектив кафедри в ході викладання, удосконалив комп'ютерні навички, були оновлені та покращені сервери Moodle. Дистанційне форма навчання скорочує час навчання завдяки швидкості комунікації викладача і студента. Доступ до медичної інформації значно розширено і є можливість використання всіх форм навчання, в тому числі самостійної роботи в електронній бібліотеці. У сільських районах електронна медична бібліотека може стати одним з найбільш ефективних шляхів використання інформаційного прогресу в клінічній медицині. Своєчасне і оперативне впровадження дистанційної форми навчання в медичному університеті дозволило зацікавити студентів і в підсумку розвинути дистанційний формат навчання в єдину інформаційно-освітнє середовище університету, розширити електронну навчально-методичну базу університету та зберегти колишній освітній потенціал. Недоліком дистанційного навчання є неможливість надбання та відпрацювання мануальних навичок і виконання різних лікарських маніпуляцій під контролем викладача, що є основою якісної підготовки фахівців в медичних ВНЗ.
Дод.точки доступу:
Semenenko, S.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

5.


    Єлінська, А. М.
    Методичний підхід до викладання студентам механізмів розвитку лейкоцитозів та лейкопеній на кафедрі патофізіології / А. М. Єлінська // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2020. - Т. 20, № 4. - С. 173-176. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
ЛЕЙКОЦИТОЗ -- LEUKOCYTOSIS
ЛЕЙКОПЕНИЯ -- LEUKOPENIA
ОБУЧЕНИЕ -- TEACHING
ФИЗИОЛОГИЯ -- PHYSIOLOGY
Анотація: В статті розглянуті проблемні питання, що виникають підчас розгляду теми «Лейкоцитози та лейкопенії». Основними проблемними питаннями при вивченні частини теми, пов’язаної із механізмами розвитку лейкоцитозів є: механізми розвитку фізіологічних лейкоцитозів, розуміння конкретних механізмів селективної стимуляції лейкопоезу в кістковому мозку, методика визначення зсуву лейкоцитарної формули при нейтрофільному лейкоцитозі шляхом розрахунку індексу ядерного зсуву. Викладачу слід акцентувати увагу студентів на цих питаннях підчас практичного заняття та на лекції. Патофізіологія - це наука, що вивчає життєдіяльність хворого організму. Патофізіологія займає одне з провідних місць в системі науково-теоретичної підготовки лікаря. Лікар повинен трактувати основні поняття загальної нозології, інтерпретувати причини, механізми розвитку та прояви типових патологічних процесів та найбільш поширених захворювань, аналізувати, робити висновки щодо причин і механізмів функціональних, метаболічних, структурних порушень органів та систем організму при захворюваннях. Вивчення механізмів розвитку лейкоцитозів складає 50% від теми «Лейкоцитози та лейкопенії». Інші 50 відсотків часу відведені на вивчення механізмів розвитку лейкопеній. При розгляді механізмів розвитку нейтропеній особливу увагу слід приділити особливостям патогенезу спадкових нейтропеній. Оскільки дане питання є особливо актуальним для здобувачів освіти за спеціальністю 228 «Педіатрія» та за спеціальністю 221 «Стоматологія» у контексті особливостей лікування стоматологічних захворювань в дитячому віці. У підсумку слід зазначити, що для підвищення якості освіти та полегшення засвоєння студентами теми «Лейко-цитози та лейкопенії» викладачу слід детальніше зупинятись на розгляді патогенезу спадкових нейтропеній, фізіологічних лейкоцитозів та механізмах селективної стимуляції лейкопоезу.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


   
    ІІ конференція молодих учених "Фізіологія: від молекул до організму" : 8-9 жовтня 2012 року // Фізіологічний журнал. - 2012. - Том 58, N 6. - С. 98-137


MeSH-~главная:
КОНГРЕССЫ КАК ТЕМА -- CONGRESSES AS TOPIC
ФИЗИОЛОГИЯ -- PHYSIOLOGY
УКРАИНА -- UKRAINE
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


   
    Історія науки. Ніна Володимирівна Лауер (до 110-річчя зі дня народження) // Фізіол. журнал. - 2021. - Том 67, N 6. - С. 84-85


MeSH-~главная:
ПАТОЛОГИЯ -- PATHOLOGY (история, кадры)
ФИЗИОЛОГИЯ -- PHYSIOLOGY (история, кадры)
Дод.точки доступу:
Лауер, Ніна Володимирівна (01.12.1911-18.01.1996) \о ней\

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


    Бабичев, В. Н.
    Экспериментальная эндокринология в Эндокринологическом научном центре МЗ РФ22 / В. Н. Бабичев, В. И. Кандрор // Проблемы эндокринологии = Problems of endocrinology : научно-практический рецензируемый ж-л. - 2015. - Т. 61, № 1. - С. 19-22 . - ISSN 0375-9660. - ISSN 2308-1430


MeSH-~главная:
ЭНДОКРИННАЯ СИСТЕМА -- ENDOCRINE SYSTEM
ФИЗИОЛОГИЯ -- PHYSIOLOGY
БИОХИМИЯ -- BIOCHEMISTRY
Кл.слова (ненормовані):
молекулярная эндокринология
Дод.точки доступу:
Кандрор, В. И.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


    Безчасный, К. В.
    Филипп Васильевич Овсянников (1827-1906) - выдающийся отечественный ученый / К. В. Безчасный // Журнал неврологии и психиатрии им. С.С. Корсакова. - 2013. - Том 113, N 6. - С. 68-70. - Библиогр.: с. 70 . - ISSN 0044-4588

Рубрики: ФИЗИОЛОГИЯ

   НЕВРОЛОГИЯ


Кл.слова (ненормовані):
ЮБИЛЕИ И ДРУГИЕ ВАЖНЫЕ СОБЫТ
Дод.точки доступу:
Овсянников, Филипп Васильевич (1827-1906) \о нем\

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


    Бойчук, Т. М.
    Яскрава особистість : до 105-річниці від дня народження професора Якова Давидовича Кіршенблата. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, присвяченої 105-річчю від дня народження професора Якова Давидовича Кіршенблата / Т. М. Бойчук, В. Ф. Мислицький, С. С. Ткачук // Клініч. та експерим. патологія = Clinical & Experimental Pathology : щоквартальний український науково-медичний журнал. - 2017. - Т. XVI, № 3 ч.2. - С. 4-5 : портр. . - ISSN 1727-4338


MeSH-~главная:
ЛИЧНОСТИ ВЫДАЮЩИЕСЯ -- FAMOUS PERSONS
ЭНТОМОЛОГИЯ -- ENTOMOLOGY
ПАРАЗИТОЛОГИЯ -- PARASITOLOGY
ЭНДОКРИНОЛОГИЯ -- ENDOCRINOLOGY
ФИЗИОЛОГИЯ -- PHYSIOLOGY
Дод.точки доступу:
Мислицький, В. Ф.
Ткачук, С. С.
Кіршенблат, Яков Давидович (доктор біологічних наук, професор, радянський ентомолог, паразитолог, ендокринолог, фізіолог; відкрив нову групу біологічно активних речовин ; 1912-1980)
Кіршенблат Яков Давидович

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-36 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)