Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148914

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=ТОКСИЧНОСТИ ТЕСТЫ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20  
1.


   
    Отдаленная кардиотоксичность высокодозной химиотерапии по модифицированной программе NHL-BFM-90 у взрослых больных диффузной в-крупноклеточной лимфомой / Е. И. Дорохина [и др.] // Терапевт. архив = Therapeutic Archive : научно-практический рецензируемый медицинский журнал. - 2015. - Т. 87, № 7. - С. 51-58. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 0040-3660


MeSH-~главная:
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ -- DRUG THERAPY
ЛИМФОМА КРУПНОКЛЕТОЧНАЯ АНАПЛАСТИЧЕСКАЯ -- LYMPHOMA, LARGE-CELL, ANAPLASTIC
ТОКСИЧНОСТИ ТЕСТЫ -- TOXICITY TESTS
Анотація: Цель исследования. Оценка отдаленной кардиотоксичности (КТ) высокодозной химиотерапии по модифицированной программе NHL-BFM-90 (mNHL-BFM-90) у взрослых больных диффузной В-крупноклеточной лимфомой (ДВККЛ). Материалы и методы. Проанализированы результаты электро- и эхокардиографии (ЭхоКГ) у 40 больных ДBККЛ, получивших терапию по программе mNHL-BFM-90 в ГНЦ РАМН в период с 2002 по 2009 г. Основную группу составили 20 мужчин, 20 женщин в возрасте от 31 года до 76 лет, медиана возраста 56,5 года на момент обследования, медиана срока наблюдения после окончания терапии — 6 лет. Индивидуальная кумулятивная доза доксорубицина достигала 150—300 мг/м2. Группу сравнения составили 19 пациентов, получивших химиотерапию (ХТ) по программе СНОР/R-СНОР в ГНЦ РАМН в период с 2002 по 2009 г. Из них 8 мужчин и 11 женщин в возрасте от 39 до 78 лет, медиана 70 лет на момент обследования. Индивидуальная кумулятивная доза доксорубицина — 200—400 мг/м2. Электрокардиографию и ЭхоКГ проводили перед началом и через 5 лет и более после окончания ХТ. Результаты. Из 40 больных ДBККЛ признаки субклинической кардиомиопатии (КМП) обнаружены у 24 (60%), клинических проявлений застойной сердечной недостаточности (ЗСН) ни у одного пациента не выявлено. В группе сравнения из 19 пациентов, получивших ХТ по программе СНОР/R-СНОР, признаки субклинической КМП выявлены у 14 (74%) без клинических признаков ЗСН. Суммарный показатель токсичности достоверно зависел от возраста (p=0,03), наличия заболеваний сердца в анамнезе (р=0,03), и был достоверно выше (р=0,05) после ХТ СНОР/R-СНОР. Выявлена статистически значимая (р=0,05) зависимость риска развития субклинической КМП от наличия заболеваний сердца в анамнезе. Заключение. Отдаленная КТ программы mNHL-BFM-90 не превышает токсичность стандартной терапии СНОР/R-СНОР. У пациентов с наиболее выраженными субклиническими признаками КМП после ХТ по данным ЭхоКГ и электрокардиографии в обеих группах имелись факторы риска КТ — ишемическая болезнь сердца, гипертоническая болезнь, сахарный диабет в анамнезе. Клинически значимой застойной сердечной недостаточности ни у одного пациента не выявлено.
Дод.точки доступу:
Дорохина, Е. И.
Магомедова, А. У.
Шевелев, А. А.
Куликов, С. М.
Гитис, М. К.
Ведерников, А. В.
Воробьев, А. И.
Кравченко, С. К.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


   
    Модулююча дія пестициду лямбда-цигалотрин у дослідженні репродуктивної токсичності на самцях і самицях щурів Wistar Han / Я. В. Колянчук, Н. Р. Шeпельська, М. Г. Проданчук // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2019. - № 3(152). - С. 127-131 : діаграма. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
БАКТЕРИОФАГ ЛЯМБДА -- BACTERIOPHAGE LAMBDA
АНТИГЕННАЯ МОДУЛЯЦИЯ -- ANTIGENIC MODULATION
РЕПРОДУКТИВНЫЕ МЕТОДЫ -- REPRODUCTIVE TECHNIQUES
ТОКСИЧНОСТИ ТЕСТЫ -- TOXICITY TESTS
Анотація: Лямбда-цигалотрин є одним із найбільш широко використовуваних інсектицидів у світі. Метою даного дослідження була ідентифікація небезпеки його репродуктивної токсичності для самців і самиць щурів Wistar Han та порівняльний аналіз статевої чутливості піддослідних тварин до тестової сполуки. Лямбда-цигалотрин (ЛЦТ) 95,6% технічний, вводився щодня внутрішньошлунково в дозах 0,0; 0,3 і 3,0 мг/кг маси тіла протягом 11 тижнів самцям і 10 тижнів самицям. Після закінчення впливу піддослідні тварини спаровувалися з інтактними самцями і самицями. Аналіз результатів досліджень показав, що при дії максимальної досліджуваної дози спостерігається системна токсична дія на самців і модулююча дія ЛЦТ на репродуктивну систему самців і самиць, що характеризується зниженням маси тіла та порушенням рухової активності сперміїв у самців і зниженням індексів зачаття, фертильності та середньої маси плодів у самиць. Таким чином, самці виявились більш чутливими до загальнотоксичної дії тестової сполуки, а самиці – до пошкоджувальної дії цього пестициду на репродуктивні параметри.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Колянчук, Я. В.
Шeпельська, Н. Р.
Проданчук, М. Г.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


    Шамсиев, Ж. А.
    К вопросу о ранней диагностике острого гематогенного остеомиелита костей тазобедренного сустава у детей / Ж. А. Шамсиев, А. М. Шамсиев, З. М. Махмудов // Детская хирургия. - 2018. - Т. 22, № 2. - С. 83-88. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
КОСТЕЙ БОЛЕЗНИ ИНФЕКЦИОННЫЕ -- BONE DISEASES, INFECTIOUS (диагностика)
ОСТЕОМИЕЛИТ -- OSTEOMYELITIS (диагностика, патофизиология)
ТАЗОБЕДРЕННЫЙ СУСТАВ -- HIP JOINT
КРОВИ ХИМИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ -- BLOOD CHEMICAL ANALYSIS
ЛЕЙКОЦИТЫ -- LEUKOCYTES
ТОКСИЧНОСТИ ТЕСТЫ -- TOXICITY TESTS
ТОМОГРАФИЯ РЕНТГЕНОВСКАЯ КОМПЬЮТЕРНАЯ -- TOMOGRAPHY, X-RAY COMPUTED
ДИАГНОСТИКА РАННЯЯ -- EARLY DIAGNOSIS
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Наша цель заключалась в разработке объективных критериев ранней диагностики острого гематогенного остеомиелита костей тазобедренного сустава (ОГО КТС) у детей. Для проведения дифференциальной диагностики между ОГО КТС и реактивным кокситом (РК) нами обследовано 93 детей (61 с ОГО КТС и 32 с РК). Больные ОГО КТС характеризуются более высокой степенью эндогенной интоксикации по сравнению с больными РК. КТ позволяет диагностировать ОГО КТС до появления рентгенологических признаков (начиная с 3-х суток от начала заболевания) в костной ткани и может быть использована для дифференцирования ОГО КТС от РК. Указанные особенности позволяют применять данные параметры в качестве объективных критериев для проведения дифференциальной диагностики у детей с остро развившейся болью в области тазобедренного сустава.
Дод.точки доступу:
Шамсиев, А. М.
Махмудов, З. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


    Popova, T. M.
    Evaluation of growth and development of rat pups, prenatally exposed to Laprol-604 / T. M. Popova // Проблеми екології та медицини : науково-практичний журнал. - 2018. - Т. 22, № 5/6. - С. 19-21. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПОВЕРХНОСТНО-АКТИВНЫЕ ВЕЩЕСТВА -- SURFACE-ACTIVE AGENTS
ТОКСИЧНОСТИ ТЕСТЫ -- TOXICITY TESTS
ЭМБРИОНАЛЬНОЕ РАЗВИТИЕ -- EMBRYONIC DEVELOPMENT
Кл.слова (ненормовані):
LAPROL-604
Анотація: У статті представлені результати експерименту з вивчення постнатального онтогенезу щурів, які в антенатальному періоді розвитку піддавалися впливу Лапролом-604. Поверхнево-активні речовини та продукти їх розпаду негативно впливають на різні системи середовища. З наукової літератури відома токсична дія поверхнево-активних речовин на живі організми. Найбільш інтенсивно з токсикологічної точки зору вивчаються неіонні поверхнево-активні речовини. Резултати досліджень біологічної дії поверхнево-активних речовин свідчать про структурно-метаболічні порушення, а також про можливість віддалених наслідків, таких як прискорення імунодефіциту, мутагенез, інгібування чоловічої фертильності у щурів, несприятливі репродуктивні ефекти. Тим не менш, результати досліджень репродуктивноі дії поверхнево-активних речовин є малочисельними. Оцінити вплив Лапрола-604 на постнатальний розвиток щурів, що піддавалися його пренатального впливу стало метою дослідження. Сто вагітних щурів лінії Wistar (маса тіла, 210 ± 30 г на початку дослідження) рандомізовано розділені на чотири групи ( по 25 самиць у кожній групі). Самицям 1-ої, 2-ої та 3-ої груп, щоденно, внутрішньошлунково, з 2-го по 21-й гестаційні дні, вводили Лапрол-604 в дозах 0,125; 1,25 та 12,5 мг/кг, відповідно. Четверту (контрольну) групу склали інтактні самиці та їхні нащадки. Пренатальна дія досліджуваного поліолу призвела до статистично значимого зменшення кількості новонароджених щурів у 3-й, 2-й та 1-й експериментальних групах, у порівнянні з контролем. Народитивні щурята 3-ої групи померли протягом перших 48 годин після народження. 50% щурят 2-ої групи померли протягом перших десяти діб з моменту народження, інші 50% – вижили та досягли статевої зрілості, проте, демонстрували затримку у відлипанні вушної раковини, відкритті очей на 2 доби в порівнянні з контролем. Виживання щурят 1-ої групи становило 80% у порівнянні з контролем. Нащадки були активними впродовж постнатального розвитку та досягли статевої зрілості. Проте, серед них зареєстровано тенденцію відставання у постнатальному онтогенезі в порівнянні з контролем.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


    Запара, П. С.
    Дослідження токсикологічного впливу вітчизняного матеріалу «Стомаліт» для виготовлення базису зубних протезів в ортопедичній стоматології на біологічні показники лабораторних тварин / П. С. Запара // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2019. - Т. 1, № 1(148). - С. 328-332 : табл. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
ЗУБНОЙ ПРОТЕЗ ЧАСТИЧНЫЙ СЪЕМНЫЙ -- DENTURE, PARTIAL, REMOVABLE
ТОКСИЧНОСТИ ТЕСТЫ -- TOXICITY TESTS
Анотація: Целью исследования было определение токсического воздействия отечественного конструкционного материала для изготовления базиса зубных протезов «Стомалит» в ортопедической стоматологии, на метаболические процессы и биологические показатели подопытных животных. Опыты были проведены на крысах массой тела 190-220 г. Возраст животных на момент начала эксперимента составил 3-3,5 месяца. Группы были сформированы методом рандомизации (случайного отбора) с использованием массы тела как главного признака. Подопытные животные были разделены на 2 равные группы – I (основная) и II (контроля). Первая группа ежедневно в течение трех недель получала вытяжку из исследуемой базисной пластмассы (максимальную дозу 4,5-5 мл в пересчете на вес животного). Контрольная группа по той же схеме получала дистиллированную воду. Таким образом, в результате проведенного исследования было доказано, что базисный материал «Стомалит» характеризуется достаточно высокой химической инертностью, и в целом длительное введение «Стомалита» не оказывает токсического воздействия на органы и системы подопытных животных, не вызывает угнетения общих метаболических и биологических процессов.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


   
    Токсичность онкогенов в карциномах щитовидной железы и других типах опухолей / В. М. Пушкарев [и др.] // Цитология и генетика. - 2018. - Том 52, N 1. - С. 68-78


MeSH-~главная:
ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- THYROID NEOPLASMS (генетика, патофизиология, этиология)
ОНКОГЕНЫ -- ONCOGENES
ТОКСИЧНОСТИ ТЕСТЫ -- TOXICITY TESTS
Анотація: Багатьма дослідженнями встановлено, що сигнальний шлях Ras/Raf/MEK/ERK сприяє проліферації та злоякісній трансформації шляхом стимуляції росту та поділу клітин, а також пригніченню апоптозу. Сигнальний каскад PI3K/PDK/Akt бере участь в регуляції синтезу білків і постачанні клітини енергією. Крім того, цей сигнальний каскад пригнічує апоптоз, сприяє виживанню ракових клітин і є активним в багатьох типах пухлин. Проте гіперактивність цих каскадів в пухлинних тканинах може призвести до сенесценції, що викликається онкогенами (OIS), а також до затримки росту та апоптозу. Цей феномен отримав назву «токсичність онкогенів». В огляді обговорюються важливість та механізми онкогенної токсичності в пухлинах щитоподібної залози та інших видах раку.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Пушкарев, В. М.
Гуда, Б. Б.
Пушкарев, В. В.
Тронько, Н. Д.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


   
    Исследование токсичноти препарата Сахабактисубтил на крысах = Study of toxicity of sakhabactisubtil in rats / М. П. Неустроев [и др.] // Журн. микробиологии, эпидемиологии и иммунобиологии. - 2017. - N 5. - С. 59-64. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
ПРОБИОТИКИ -- PROBIOTICS
КРЫСЫ ИНБРЕДНЫХ ЛИНИЙ -- RATS, INBRED STRAINS
ТОКСИЧНОСТИ ТЕСТЫ -- TOXICITY TESTS
ЛЕКАРСТВ ОЦЕНКА ДОКЛИНИЧЕСКАЯ -- DRUG EVALUATION, PRECLINICAL
Дод.точки доступу:
Неустроев, М. П.
Мурашев, А. Н.
Бондаренко, Д. А.
Степанова, А. М.
Тарабукина, Н. П.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Дослідження підгострої токсичності препарату ПЕГ-філстим / В. Л. Карбовський [и др.] // Фармац. журн. - 2017. - N 2. - С. 77-86


MeSH-~главная:
ГРАНУЛОЦИТОВ КОЛОНИЕСТИМУЛИРУЮЩИЙ ФАКТОР -- GRANULOCYTE COLONY-STIMULATING FACTOR (химический синтез)
MeSH-не главная:
ТОКСИЧНОСТИ ТЕСТЫ -- TOXICITY TESTS
Дод.точки доступу:
Карбовський, В. Л.
Шевчук, І. А.
Куркіна, О. В.
Маковська, Т. Є.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


    Дорошенко, А. І.
    Вивчення гострої токсичності композиту високодисперсного кремнезему та полігексаметиленгуанідину гідрохлориду / А. І. Дорошенко // Фармац. журн. - 2017. - N 2. - С. 69-76


MeSH-~главная:
КРЕМНИЯ ДИОКСИД -- SILICON DIOXIDE (вредные воздействия)
ПОВЕРХНОСТНО-АКТИВНЫЕ ВЕЩЕСТВА -- SURFACE-ACTIVE AGENTS (химия)
ТОКСИЧНОСТИ ТЕСТЫ -- TOXICITY TESTS
ЭУКАРИОТЫ -- EUKARYOTA
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


    Луценко, Р. В.
    Встановлення токсичності 2-гідрокси-N-нафтален-1-іл-2-(2-окси-1,2-дигідроіндол-3-іліден)-ацетаміду / Р. В. Луценко // Вісник проблем біології і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2017. - Т. 4, № 1(139). - С. 190-193 : граф. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
АЦЕТАМИДЫ -- ACETAMIDES
ТОКСИЧНОСТИ ТЕСТЫ -- TOXICITY TESTS
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20  
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)