Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (13)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=СМЕРТЬ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-18 
1.


    Бачинський, В. Т.
    Особливості судово-медичної експертизи трупів при пострілі з пневматичної зброї (випадок з практики) / В. Т. Бачинський, О. В. Павлюкович, Н. Д. Павлюкович // Судово-медична експертиза. - 2022. - N 1. - С. 94-98


MeSH-~главная:
ОГНЕСТРЕЛЬНОЕ ОРУЖИЕ -- FIREARMS
СМЕРТЬ -- DEATH
ЭКСПЕРТНОЕ ОСВИДЕТЕЛЬСТВОВАНИЕ -- EXPERT TESTIMONY
Дод.точки доступу:
Павлюкович, О. В.
Павлюкович, Н. Д.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Сокол, В. К.
    Особливості мікроскопічних змін тканини організму людини на різних проміжках давності настання смерті / В. К. Сокол // Судово-медична експертиза. - 2022. - N 1. - С. 30-34


MeSH-~главная:
СУДЕБНАЯ МЕДИЦИНА -- FORENSIC MEDICINE
СМЕРТЬ -- DEATH
ЭКСПЕРТНОЕ ОСВИДЕТЕЛЬСТВОВАНИЕ -- EXPERT TESTIMONY
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


    Савка, І. Г.
    Сучасні можливості та перспективи дослідження рідин та середовищ організму людини для діагностики часу настання смерті / І. Г. Савка, В. В. Кривецький, Н. М. Козань // Буковинський медичний вісник. - 2020. - Т. 24, № 3. - С. 179-184. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
СМЕРТЬ -- DEATH
СУДЕБНАЯ МЕДИЦИНА -- FORENSIC MEDICINE
Анотація: Питання встановлення часу настання смерті завжди було актуальним серед судових медиків, оскільки визначення точного моменту смерті дозволяє судово-слідчим органам прояснити обставини та виявити осіб, які причетні до скоєння злочину. Мета роботи – провести аналіз методів, що використовуються у практичній роботі в обласних бюро судово-медичної експертизи України та поза її межами з метою виявлення їх ефективності для встановлення давності настання смерті шляхом дослідження біологічних рідин та середовищ організму людини, а також для виявлення їх проблемних моментів для подальшої розробки нових методів чи модернізації існуючих. За останні десятиліття учені в галузі судової медицини розробили значну кількість різноманітних методів для встановлення давності настання смерті. Особливо актуальною є можливість дослідження біологічних рідин та середовищ організму людини, таких як спинномозкова рідина, склисте тіло, синовіальна рідина, оскільки вони є практично ізольованими від зовнішнього середовища та впливу зовнішніх чинників. Для їх дослідження в основному застосовують біохімічні методи. Одним із найбільш вивчених та таких, які застосовують у своїй практичній діяльності лікарі-судово-медичні експерти, є визначення показників вмісту калію у склистому тілі людини. Динаміка зміни його концентрації із збільшенням часу після смерті також характерна і для інших біологічних рідин організму людини. Висновок. Триває активний пошук новітніх методів, які могли б спростити проведення дослідження біологічних рідин та середовищ людини для встановлення часу смерті, а також підвищити їх точність. Такими методами можуть бути лазерна томографія.
Дод.точки доступу:
Кривецький, В. В.
Козань, Н. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


    Бачинський, В. Т.
    Можливості діагностики давності настання смерті шляхом визначення кількості K+ та NA+ у склистому тілі ока людини / В. Т. Бачинський, Ю. В. Саркісова // Буковинський медичний вісник. - 2020. - Т. 24, № 2. - С. 3-8. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
СМЕРТЬ -- DEATH
СТЕКЛОВИДНОЕ ТЕЛО -- VITREOUS BODY
Анотація: У даній роботі розглянуто можливості методики визначення кількості електролітів склистого тіла людини для застосування в судово-медичній практиці, зокрема для точного встановлення давності настання смерті. Проведено порівняння отриманих результатів із вже відомими даними наукових праць світових дослідників та із лазерними поляризаційними методиками оцінки зображень препаратів склистого тіла для встановлення посмертного інтервалу. Мета роботи – дослідити діагностичні можливості методу визначення кількості К+ та Na+ склистого тіла людини для точного встановлення давності настання смерті. Матеріал і методи. Об’єкт дослідження – зразки склистого тіла 68 біоманекенів із попередньо відомою давністю настання смерті, померлі внаслідок серцево-судинної патології. Забір проводили при змішаному освітленні, температурі повітря +18-22°С і відносній вологості 60-75 %, у різні проміжки після настання смерті: від 1 до 48 год. Дослідження кількості К+ та Nа+ проводили на аналізаторі електролітів та газів ROCHE COBAS B121. Результати. Під час дослідження спостерігався послідовний підйом рівня К+ у склистому тілі зі збільшенням посмертного періоду. У всіх випадках у середньому в перші 6 год його кількість становила 7,1 ммоль/л, через 6-12 годин – 9,4 ммоль/л, через 12-18 годин – 12,3 ммоль/л, через 18-24 години – 15,8 ммоль/л, через 24-36 годин – 19,6 ммоль/л, через 36-48 годин – 24,7 ммоль/л. Кількість Na+ у середньому коливається між 120 і 200 ммоль/л. Висновки. Встановлено, що метод визначення кількості К+ у склистому тілі людини є чутливий до визначення часу настання смерті. Зокрема, за кількістю К+ можна встановити давність настання смерті з точністю до 4-6 годин на інтервалі до 18 годин та з точністю 8-12 годин у більш пізні терміни давності настання смерті. Графік результатів кількості Na+ наближається до горизонтального, що не передбачає кореляції між його кількістю та давністю настання смерті, та не є статистично значущим.
Дод.точки доступу:
Саркісова, Ю. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


    Sarkisova, Y. V.
    Diagnosis of the time since death by using of the azimuth-invariant Muller-matrix microscopy method of the human vitreous body / Y. V. Sarkisova // Буковинський медичний вісник. - 2020. - Т. 24, № 1. - P128-133. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
МИКРОСКОПИЯ -- MICROSCOPY (использование)
СТЕКЛОВИДНОЕ ТЕЛО -- VITREOUS BODY
СМЕРТЬ -- DEATH
Анотація: У даній роботі розглянуто можливості азимутально-інваріантного Мюллер-матричного картографування координатних розподілів величини фазового інваріанта структури препаратів склоподібного тіла людини для застосування в судово-медичній практиці, зокрема для вирішення однієї з найактуальніших проблем — встановлення давності настання смерті. Мета роботи — розробити комплекс нових судово-медичних об’єктивних критеріїв для розширення функціональних можливостей точного встановлення давності настання смерті за даними азимутально-інваріантного Мюллер-матричного картографування координатних розподілів величини фазового Мюллер-матричного інваріанта структури препаратів склоподібного тіла людини. Матеріал і методи. Об’єкт дослідження: шари склоподібного тіла ока людини, відібрані від 76 біоманекенів. Для дослідження використовували метод азимутально-інваріантного Мюллер-матричного картографування координатних розподілів величини фазового інваріанта структури препаратів склоподібного тіла. Результати. Ми отримали числові значення зміни величини статистичних моментів 1–4-го порядків, які характеризують координатні розподіли величини фазового Мюллер-матричного інваріанта шарів склоподібного тіла за величиною ДНС. Одержані результати ілюструють наявність відмінностей між оптичною анізотропією фібрилярних колагенових мереж шарів склоподібного тіла з різною ДНС. Встановлено, що величина SM1 змінюється в межах діапазону визначених для всіх груп зразків середніх значень від 0,49 до 0,19, SM2 — від 0,27 до 0,09, SM3 — від 0,51 до 0,97, SM4 — від 0,61 до 1,19. Висновок. Отримані результати підтверджують діагностичну ефективність методики для точного встановлення часу настання смерті, що забезпечить наукову обґрунтованість, конкретність і об'єктивність експертного висновку.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


    Повстяний, В. А.
    Комплексне дослідження ахіллового сухожилка для визначення часу смерті у пізньому постмортальному періоді / В. А. Повстяний // Клінічна та експериментальна патологія. - 2019. - Т. 18, № 2. - С. 134-138. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
АХИЛЛОВО СУХОЖИЛИЕ -- ACHILLES TENDON
СМЕРТЬ -- DEATH
СУДЕБНАЯ МЕДИЦИНА -- FORENSIC MEDICINE
Анотація: Визначення давності смерті залишається однією з головних проблем судової-медицини. Особливо це стосується пізнього постмортального періоду, в якому відбувається гнильна трансформація трупа і коли вирішення цього питання проводиться орієнтовно за особливостями гнильних змін чи розвитку фауни. Мета роботи - визначення давності смерті у пізньому постмортальному періоді. Матеріал і методи. Досліджувалася тканина ахіллового сухожилля і біорідини з нього. Оцінка змін в об'єктах проводили макроскопічними, гістологічним, біохімічним методами і методом кірліанографії (газорозрядної візуалізації). Результати. Гістологічним дослідженням встановлено, що аутолітичні зміни в тканині ахіллового сухожилля протікають значно повільніше, ніж в інших органах. Уперше встановлено, що в біологічній рідині з сухожилля містяться компоненти в концентраціях, достатніх для їх визначення біохімічними методами. Коливання цих речовин мають хвилеподібний характер, який корелює зі змінами інтенсивності світіння рідини, встановлених методом кірліанографії. Статистичним аналізом встановлено велику придатність результатів кірліанографії для проведення процедури класифікації об'єкта математичними методами. Висновки. Використання тканини ахіллового сухожилля і біологічної рідини з нього можливе для проведення різного виду досліджень з метою визначення давності смерті та умов перебування трупа в пізньому посмертному періоді.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


   
    Диференціальна мюллер-матрична мікроскопія білкової фракції препаратів склоподібного тіла у діагностиці давності настання смерті / В. Т. Бачинський [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2019. - Т. 18, № 2. - С. 100-104. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
СМЕРТЬ -- DEATH
СТЕКЛОВИДНОЕ ТЕЛО -- VITREOUS BODY
МИКРОСКОПИЯ -- MICROSCOPY (использование)
Анотація: Мета роботи - розробити комплекс судово-медичних критеріїв встановлення давності настання смерті шляхом використання диференціальної мюллер-матричної мікроскопії білкової фракції препаратів склоподібного тіла. Матеріал і методи. Проводили забір склоподібного тіла із передньої камери ока від 80 трупів із попередньо відомим часом настання смерті від 1 до 24 годин. В подальшому здійснювали експериментальні вимірювання координатних розподілів величини диференціального елементу полікристалічної структури біологічних препаратів склоподібного тіла. Результати та висновки. Методом диференціального мюллер-матричного картографування досліджено набір мап і гістограм розподілів випадкових значень диференціального елементу білкової фракції шарів склоподібного тіла померлих з різною давністю настання смерті. Установлено діапазон чутливості - 24 год. та точність - 40 хв., методу диференціального мюллер-матричного картографування білкової фракції шарів склоподібного тіла у визначені давності настання смерті.
Дод.точки доступу:
Бачинський, В.Т.
Саркісова, Ю.В.
Ванчуляк, О.Я.
Гараздюк, М.С.
Баранюк, А.Д.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


    Коновал, Н. С.
    Закономірності постмортальних структурно-біохімічних змін м’язової тканини діафрагми: значення для судово-медичної діагностики давності настання смертІ / Н. С. Коновал // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2019. - Т. 19, № 1. - С. 71-76 : граф. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
МЫШЦЫ -- MUSCLES
ДИАФРАГМА -- DIAPHRAGM
СУДЕБНАЯ МЕДИЦИНА -- FORENSIC MEDICINE
СМЕРТЬ -- DEATH
Анотація: Вопрос об определении давности наступления смерти до сих пор остается сложной и до конца не решенной проблемой, а разработка новых научно обоснованных методов, направленных на преодоление указанных трудностей, является первоочередной задачей в решении проблемы диагностики давности наступления смерти.Цель исследования заключалась в изучении структурно-биохимических изменений мышечной ткани диафрагмы в раннем постмортального периоде.Иссле-довано мышечную ткань диафрагмы лёгких 30 трупов людей в раннем постмортальном периоде (во временных интервалах 3-13 часов с момента наступления смерти). Изучали структурно-биохимические маркеры в гомогенатах мышц диафрагмы: содержание гликогена, кислой фосфатазы, лактата, лактатдегидрогеназы, липофусцина, холинестеразы. Выявлено, что в раннем постмортальном периоде структурно-биохимические изменения мышечной ткани диафрагмы характеризуються закономерными морфологическими биохимическими и биофизическими изменениями. В частности, наиболее показательной является постмортальная динамика содержания гликогена, кислой фосфатазыи липофусцина; так, если во временном интервале 3-9 часов с момента наступления смерти наиболее диагностически ценными являются определения соотношения «холинэстераза/глікоген или кислая фосфатаза/гликоген, то после 9 часов – только «холинэстераза/гликоген». Содержание глико-гена в гомогенатах мышечной ткани диафрагмы в зависимости от давности наступления смерти ко-лебалось: в пределах от (4,765±0,058) мг/г - через 3 часа, до (1,883±0,027) мг/г – через 13 часов после наступления смерти, достоверно (р0,001) отличаясь по временным интервалам. Обратной закономерностью характеризовалось содержание кислой фосфатазы: (2,748±0,019) ед/г - через 3 часа и (4,449±0,032) ед/г – через 13 часов. Именно эти маркеры наиболее манифестно демонстрируют зако-номерности и могут использоваться в качестве критериально-значимых признаков при судебно-медицинской диагностике.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


    Коновал, Н. С.
    Обгрунтування критеріальної значимості структурно-біохімічних змін м’язової тканини міокарду в судово-медичній діагностиці давності настання смерті / Н. С. Коновал // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2019. - Т. 1, № 2(149). - С. 385-389 : граф. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
БИОЛОГИЧЕСКИЕ МАРКЕРЫ -- BIOLOGICAL MARKERS
СМЕРТЬ -- DEATH
СУДЕБНАЯ МЕДИЦИНА -- FORENSIC MEDICINE
МИОКАРД -- MYOCARDIUM
Кл.слова (ненормовані):
ПОСТМОРТАЛЬНЫЙ ПЕРИОД
Анотація: Исследовано мышечную ткань миокарда 30 трупов людей в раннем постмортальном периоде (во временных интервалах 3-13 часов с момента наступления смерти). Определяли структурно-биохимические маркеры в гомогенатах мышц миокарда: содержание гликогена, кислой фосфатазы, лактата, лактатдегидрогеназы, липофусцина, холинестеразы. Выявлено, что в раннем постмортальном периоде структурно-биохимические изменения мышечной ткани миокарда характеризуются закономерными морфологическими биохимическими и биофизическими изменениями, основными из которых являются: 1) постепенное и постоянное уменьшение в течении 3-13 часов с момента наступления смерти относительной оптической плотности ядра и цитоплазмы кардиомиоцитов; темп и степень этой динамики нелинейно зависит от давности наступления смерти; для этих биофизических маркеров морфологических постмортальных изменений кардиомиоцитов обоснованно построены количественные зависимости (в форме полиномов). Кроме этого, выполнено сравнительное морфологическое исследование ультраструктуры кардиомиоцитов в раннем постмортальном периоде (в разные временные интервалы в зависимости от давности наступления смерти); 2) в раннем постмортальном периоде выявлены статистически достоверные биохимические изменения мышц миокарда, среди которых наиболее показательными являются: уменьшения содержания в них гликогена при одновременном увеличении содержания липофусцина. Для всех шести структурно-биохимических маркеров в исследовании получены репрезентативные абсолютные и относительные значения их содержания в зависимости от давности наступления смерти; 3) в системной взаимосвязи изучены корреляционные показатели между биохимическими и биофизическими свойствами мышечной ткани миокарда, рассчитаны соответствующие (по временным интервалам каждые 2 часа) коэффициенты системообразования, обоснованы критериально значимые структурно-биохимические маркеры для повышения точности судебно-медицинской диагностики давности наступления смерти.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


   
    Про впорядкування ведення медичної документації, яка засвідчує випадки народження і смерті : наказ Міністерства охорони здоров'я України № 545 від 08.08.2006 року // Збірник нормативно-директивних документів з охорони здоров'я. - 2017. - N 9. - С. 21-39


MeSH-~главная:
ДОКУМЕНТАЦИЯ -- DOCUMENTATION
МЕДИЦИНСКАЯ ДОКУМЕНТАЦИЯ СВОДНАЯ -- MEDICAL RECORD LINKAGE
ДОКУМЕНТАЦИЯ МЕДИКО-СТАТИСТИЧЕСКАЯ КАК ТЕМА -- RECORDS AS TOPIC (законодательство и юриспруденция)
СМЕРТЬ -- DEATH
МЕДИЦИНСКОЕ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО -- LEGISLATION, MEDICAL
УКРАИНА -- UKRAINE
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-18 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)