Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (190)Автореферати (3)Методичні рекомендації. Брошури (8)Матеріали конференцій (2)Електронний ресурс (1)Раритетні видання (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Рентгенография<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 208
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Борисенко, В. Б.
    Комплексная диагностика острой непроходимости кишечника / В. Б. Борисенко, А. Я. Бардюк, А. Н. Ковалев // Клініч. хірургія = Klinichna khirurhia : щомісячний науково-практичний журнал (спеціалізоване видання для лікарів). - 2016. - № 10. - С. 17-20 . - ISSN 0023-2130


MeSH-~главная:
КИШЕЧНАЯ НЕПРОХОДИМОСТЬ -- INTESTINAL OBSTRUCTION (диагностика)
УЛЬТРАЗВУК -- ULTRASONICS (методы)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
Анотація: Проанализированы результаты обследования и лечения 256 больных по поводу острой непроходимости кишечника (ОНК). Разработана дифференциально-диагностическая программа, что позволило у 98,4% больных установить правильный диагноз. При сравнительном анализе ультразвукового (УЗИ) и рентгенологического методов диагностики ОНК установлена более высокая информативность УЗИ, позволяющего верифицировать диагноз на ранней стадии заболевания, оценить эффективность консервативного лечения соответственно у 94,4 и 87,8% больных.
Дод.точки доступу:
Бардюк, А. Я.
Ковалев, А. Н.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Степанова, Г. М.
    Впровадження сучасних рентгенівських технологій в третій Черкаській міській лікарні швидкої медичної допомоги / Г. М. Степанова, О. В. Лупина // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2024. - Т. 24, № 2. - С. 218-225 . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
РЕНТГЕНОВСКОГО ИЗОБРАЖЕНИЯ УСИЛЕНИЕ -- RADIOGRAPHIC IMAGE ENHANCEMENT
Анотація: Вступ: В останні десятиліття в світі спостерігається перехід від традиційної до цифрової рентгенографії. Україна також приєдналася до цього процесу, замінюючи застаріле обладнання на сучасні цифрові системи, що стало особливо важливим з урахуванням епідемії COVID-19 та російсько-української війни. Комунальне некомерційне підприємство «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» впроваджує сучасні цифрові технології рентгенодіагностики з метою поліпшення надання медичної допомоги та діагностики. Мета дослідження: дослідити й оцінити досвід запровадження цифрових рентген-технологій у Третій Черкаській міській лікарні швидкої медичної допомоги. Матеріали і методи: Проведено аналіз медичної документації Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги та результатів індивідуальних інтерв’ю вісьмома медичними працівниками лікарні: рентгенологами, іншими лікарями, медичною сестрою. Результати дослідження: Завдяки політиці децентралізації та змінам у міському управлінні міста Черкаси, починаючи з 2017 року вдалося поступово перевести медичну галузь міста, насамперед Третю Черкаську міську лікарню швидкої медичної допомоги на сучасне цифрове обладнання, що значно поліпшило якість медичних послуг і дозволило оптимізувати процес діагностики та лікування пацієнтів. Впровадження цифрових рентгенівських технологій в медичну практику лікарні дозволило прискорити процес отримання та обробки рентгенівських зображень, зменшити трудовитрати та час, які раніше витрачалися на установку та обробку плівки. Зменшення потреби в персоналі та обладнанні привело до економії коштів та оптимізації лікувального процесу. Сучасні рентген-технології значно полегшили та покращили роботу медичного персоналу лікарні, забезпечуючи швидший, ефективніший і менш стресовий процес обробки та аналізу рентгенівських зображень. Збільшилася точність і зручність аналізу зображень. Відсутність необхідності працювати з хімічними реактивами та можливість працювати з якісними, чіткими знімками зменшує фізичний і емоційний стрес для медичного персоналу. З’явилася можливість більш ефективно виявляти різноманітні захворювання на ранніх стадіях. Нові технології також полегшують надання невідкладної допомоги травмованим пацієнтам. Зменшився вплив рентгенологічного опромінювання на пацієнтів та медичний персонал. Але із впровадженням цифрових технологій виникають нові виклики, такі як організація зберігання та доступу до цифрових архівів. Вирішення цих проблем потребує додаткових інвестицій у серверне обладнання та розробку спеціальних програм. Також важливо забезпечити надійність та безпеку зберігання медичної інформації, щоб уникнути можливих втрат або пошкоджень даних.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Лупина, О. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


   
    Frequency analysis of isolated and combined lesions of the maxillary and frontal sinuses according to x-ray data / Kh. I. Rudnytska [и др.] // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2023. - № 4(171). - С. 246-249 . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
ВЕРХНЕЧЕЛЮСТНАЯ ПАЗУХА -- MAXILLARY SINUS
ЛОБНАЯ ПАЗУХА -- FRONTAL SINUS
ВЕРХНЕЧЕЛЮСТНОЙ СИНУСИТ -- MAXILLARY SINUSITIS (диагностика)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
Анотація: Численні наукові дослідження присвячені вивченню морфологічної будови приносових пазух та діагностичних критеріїв їх уражень. Мета роботи: дослідження та порівняння частоти ізольованих та поєднаних синуситів верхньощелепних та лобових пазух за даними рентгенографічного обстеження. Об’єкт і методи дослідження. Проаналізовано 100 анонімізованих рентгенограми осіб зрілого віку (50 чоловіків та 50 жінок), які проходили обстеження з приводу запальних уражень приносових пазух. Всі знімки були виконані в потилично-підборідній проекції за Уотерсом. Результати дослідження. В опрацьованій вибірці виявлено різні варіанти ізольованих або поєднаних запальних уражень верхньощелепних та лобових пазух. У 100% обстежених спостерігали ознаки одно- або двохстороннього гаймориту. У 84% обстежених осіб діагностовано ураження лише верхньощелепних пазух, у 16% – поєднане ураження верхньощелепних та лобових пазух. Частка чоловіків з одностороннім катаральним гайморитом становила 22% з двостороннім катаральним гайморитом також 22%, з двостороннім ексудативним гайморитом – 24%, з одностороннім ексудативним гайморитом – 14%. Частка жінок з двостороннім катаральним гайморитом становила 30%, з одностороннім – 20%, з двостороннім ексудативним гайморитом – 16%, з односторонній – 20%. Двостороннє поєднане ураження верхньощелепних та лобових пазух виявлено у 4% обстежених, одностороннє – у 7%. Жодного випадку ізольованого фронтиту в опрацьованій вибірці не виявлено. Висновки. За даними рентгенографічного обстеження запальні процеси у верхньощелепних пазухах спостерігаються у 6 разів частіше, ніж у лобових. Ізольовані ураження верхньощелепних пазух виявлено у 5 разів частіше, ніж у поєднанні ураження верхньощелепної та лобової пазух.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Rudnytska, Kh. I.
Moskalyk, O. E.
Pronina, O. M.
Bilash, S. M.
Chelpanova, I. V.
Chaly, I. -V. T.
Diskovska, Yu. B.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


   
    Подбор компонентов эндопротеза и величина общего бедренного офсета после эндопротезирования тазобедренного сустава (рентгенометрическое исследование) / В. А. Филлипенко [и др.] // Травма. - 2018. - Том 19, N 1. - С. 17-23. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
ТАЗОБЕДРЕННОГО СУСТАВА АРТРОПЛАСТИКА ЗАМЕСТИТЕЛЬНАЯ -- ARTHROPLASTY, REPLACEMENT, HIP (использование, методы)
БИОМЕХАНИЧЕСКИЕ ФЕНОМЕНЫ -- BIOMECHANICAL PHENOMENA (физиология)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование, методы)
Дод.точки доступу:
Филлипенко, В. А.
Климовицкий, Р. В.
Тяжелов, А. А.
Карпинский, М. Ю.
Карпинская, Е. Д.
Гончарова, Л. Д.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


   
    Сучасні тенденції лікування перипротезних переломів стегнової кістки / П. І. Білінський [та ін.] // Травма. - 2017. - Том 18, N 2. - С. 88-94. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПЕРИПРОТЕЗНЫЕ ПЕРЕЛОМЫ -- PERIPROSTHETIC FRACTURES (патофизиология, рентгенография, хирургия)
БЕДРЕННОЙ КОСТИ ПЕРЕЛОМЫ -- FEMORAL FRACTURES (рентгенография, хирургия)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
ПЕРЕЛОМА ИММОБИЛИЗАЦИЯ ВНУТРЕННЯЯ -- FRACTURE FIXATION, INTERNAL (использование, методы)
Дод.точки доступу:
Білінський, П. І.
Паламар, Б. І.
Дроботун, О. В.
Андрейчин, В. А.
Шишко, Е. О.
Вихров, С. Л.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


    Солоницын, Е. А.
    Метастазы анонимного рака в длинные кости конечностей: подходы к обследованию и лечению / Е. А. Солоницын, Ф. В. Климовицкий, В. В. Проценко // Травма. - 2017. - Том 18, N 1. - С. 97-102. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
НОВООБРАЗОВАНИЙ МЕТАСТАЗЫ -- NEOPLASM METASTASIS (диагностика, рентгенография, терапия, ультрасонография)
КОСТЕЙ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BONE NEOPLASMS (диагностика, рентгенография, терапия, ультрасонография)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
Дод.точки доступу:
Климовицкий, Ф. В.
Проценко, В. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


    Канзюба, А. И.
    "Переломы несостоятельности" тазового кольца / А. И. Канзюба, Т. А. Шамова // Травма. - 2017. - Том 18, N 1. - С. 87-92. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
ПЕРЕЛОМЫ КОСТИ -- FRACTURES, BONE (диагностика, классификация, патофизиология, рентгенография)
ПЕРЕЛОМЫ УСТАЛОСТНЫЕ -- FRACTURES, STRESS (диагностика, патофизиология, рентгенография)
ТАЗА КОСТИ -- PELVIC BONES (повреждения)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
ОБЗОР ЛИТЕРАТУРЫ КАК ТЕМА -- REVIEW LITERATURE AS TOPIC
Дод.точки доступу:
Шамова, Т. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


    Литвишко, В. О.
    Формоутворення періостального регенерату після діафізарного перелому за порівняльними даними ультрасонографії та рентгенографії / В. О. Литвишко, О. К. Попсуйшапка // Травма. - 2017. - Том 18, N 1. - С. 74-79. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ДИАФИЗЫ -- DIAPHYSES (повреждения, рентгенография, ультрасонография)
ПЕРЕЛОМЫ КОСТИ -- FRACTURES, BONE (патофизиология, рентгенография, ультрасонография)
КОСТНАЯ РЕГЕНЕРАЦИЯ -- BONE REGENERATION (физиология)
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ -- ULTRASONOGRAPHY
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
Дод.точки доступу:
Попсуйшапка, О. К.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


   
    Причини вивиху головки ендопротеза після первинного ендопротезування кульшового суглоба / В. А. Філіпенко [и др.] // Травма. - 2017. - Том 18, N 1. - С. 27-33. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ТАЗОБЕДРЕННОГО СУСТАВА ПРОТЕЗ -- HIP PROSTHESIS (использование)
ВЫВИХИ -- DISLOCATIONS (патофизиология, хирургия, этиология)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование, методы)
ТОМОГРАФИЯ РЕНТГЕНОВСКАЯ КОМПЬЮТЕРНАЯ -- TOMOGRAPHY, X-RAY COMPUTED (использование)
РЕТРОСПЕКТИВНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- RETROSPECTIVE STUDIES
Дод.точки доступу:
Філіпенко, В. А.
Танькут, В. О.
Мезенцев, В. О.
Овчинніков, О. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


    Василів, М.-А. Л.
    Аналіз лінійних розмірів лобних пазух осіб зпілого віку за даними рентгенографії / М.-А. Л. Василів, З. З. Масна // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2022. - Т. 21, № 3. - С. 45-48. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЛОБНАЯ ПАЗУХА -- FRONTAL SINUS (рентгенография)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование)
Анотація: Вивчення розвитку, будови, топографії, вікової динаміки, гендерних та конституційних особливостей лобних пазух привертає сьогодні увагу не лише лікарів-оториноларингологів, але й фахівців суміжних спеціальностей. Метою нашого дослідження стало визначення лінійних розмірів лобних пазух у осіб зрілого віку за даними рентгенографічного обстеження та аналіз їх вікових і гендерних особливостей. Опрацьовано 40 рентгенограм голови осіб зрілого віку (22-60 років), у тому числі 20 жінок та 20 чоловіків. Усіх обстежуваних розподілено на вікові групи (до 35 років та після 35 років) по 10 осіб у кожній. Вибірка сформована методом рандомізації. Обстеження проведене на апараті Fuji? lm FDR Nano в режимі Paranasal Sinus FRNT у фронтальній проекції. На знімках визначали ширину та висоту лобних пазух та їх симетричність. У зв’язку з різноманітністю форм пазух визначали тільки максимальні їх розміри (у найширшій та найвищій ділянках). У результаті проведеного аналізу рентгенограм встановлено, що лінійні розміри лобних пазух у осіб чоловічої статі є вищими, ніж у жінок, за винятком висоти лівої лобної пазухи у віковій групі після 35 років. Висота та ширина лівої пазухи є більшими, ніж правої, виняток становлять лише показники чоловіків після 35 років. За винятком висоти правої лобної пазухи у чоловіків, усі інші лінійні розміри у осіб другої вікової групи є нижчими, ніж у осіб першої вікової групи. Найбільші лінійні розміри мають пазухи грибоподібної форми, найменші – колбоподібної і бобоподібної форм, найбільш варіабельними є розміри пазух трапецієподібної форми.
Дод.точки доступу:
Масна, З. З.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)