Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (4)Автореферати (1)Методичні рекомендації. Брошури (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=ПЛАЗМА<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 104
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Бондаренко, Р. В.
    Вплив плазми, збагаченої тромбоцитами, на ушкодження слизової оболонки носа за умов хронічного атрофічного риніту / Р. В. Бондаренко, С. Б. Безшапочний // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2023. - Т. 23, № 4. - С. 65-69 . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
РИНИТ АТРОФИЧЕСКИЙ -- RHINITIS, ATROPHIC (осложнения)
ПЛАЗМА -- PLASMA
ГИДРОКСИПРОЛИН -- HYDROXYPROLINE
ПЕРЕКИСНОЕ ОКИСЛЕНИЕ ЛИПИДОВ -- LIPID PEROXIDATION
Анотація: Актуальність. Слизова оболонка порожнини носа є природним біологічним бар’єром, який захищає верхні дихальні шляхи від інфікування. Хронічний атрофічний риніт характеризується тріадою симптомів і ознак, що включають у себе: прогресуючу атрофію слизової оболонки носа, утворення кірок та характерний неприємний запах. Перспективним засобом для патогенетичної терапії хронічного атрофічного риніту може стати застосування ін’єкцій плазми, збагаченої тромбоцитами (англ. Platelet Rich Plasma, PRP-терапія). Метою даної роботи є вивчення впливу плазми, збагаченої тромбоцитами, на вміст маркерів оксидативного ушкодження біологічних полімерів, концентрацію сірководню та інтенсивність колагенолізу у слизовій оболонці носа за умов хронічного атрофічного риніту. Матеріали та методи. Дослідження було проведене на 68 пацієнтах. Пацієнти були розподілені на контрольну (n=20) та експериментальну (n=48) групи. Пацієнти з експериментальної групи були рандомізовано розподілені на 2 підгрупи: група стандартної терапії, пацієнти, які отримували стандартне лікування згідно протоколів протягом 28 діб (n=29) та група PRP-терапії, пацієнти, які протягом 28 діб на фоні стандартної терапії хронічного атрофічного риніту отримували ін’єкції PRP (n=19). В слизовій оболонці носа досліджували вміст вільного L-оксипроліну, концентрацію малонового діальдегіду, концентрацію сірководню (H2S) та вміст окисно-модифікованих білків. Результати. Додавання PRP-терапії до стандартної терапії хронічного атрофічного риніту призводить до зниження вмісту малонового діальдегіду у слизовій оболонці носа на 42,67% порівняно із показниками до лікування. Вміст окисно модифікованих білків після лікування з використанням стандартного комплексу терапевтичних засобів з додаванням PRP-терапії знижується на 39,25% порівняно із показниками до лікування. Концентрація вільного L-оксипроліну у слизовій оболонці носа при застосуванні стандартного лікування із додаванням PRP-терапії знижується на 38,28% порівняно із показниками до лікування. Вміст H2S у слизовій оболонці носа падає на 82,27% порівняно із показниками до лікування. Висновки. Використання PRP-терапії у комплексі із стандартною терапією хронічного атрофічного риніту посилює ефективність лікування за рахунок зменшення оксидативного ушкодження ліпідів та білків, зниження розпаду колагену та обмеження накопичення H2S у слизовій оболонці носа.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Безшапочний, С. Б.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Майкут-Забродська, І. М.
    Результати дослідження вмісту молекул середньої маси у плазмі крові пацієнтів на різних стадіях прогресування хронічної мієлоїдної лейкемії / І. М. Майкут-Забродська // Сімейна медицина. - 2022. - № 3. - С. 73-77. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЛЕЙКОЗ МИЕЛОИДНЫЙ ХРОНИЧЕСКИЙ АТИПИЧЕСКИЙ, BCR-ABL ОТРИЦАТЕЛЬНЫЙ -- LEUKEMIA, MYELOID, CHRONIC, ATYPICAL, BCR-ABL NEGATIVE (диагностика, кровь, микробиология, терапия, химически вызванный)
МОЛЕКУЛЯРНАЯ МАССА -- MOLECULAR WEIGHT
ПЛАЗМА -- PLASMA (иммунология, метаболизм, микробиология, химия, цитология)
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


    Шурма, А. І.
    Зміни оптичної густини плазми венозної крові у хворих з патологією різних тканин черевної порожнини / А. І. Шурма, Ф. В. Гринчук // Клінічна та експериментальна патологія = Clinical & experimental pathology. - 2022. - Т. 21, № 1. - С. 82-85. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
БРЮШНАЯ ПОЛОСТЬ -- ABDOMINAL CAVITY (патология)
ПЛАЗМА -- PLASMA
Анотація: Швидка адекватна діагностика запальних і деструктивних ушкоджень органів живота є актуальною проблемою невідкладної абдомінальної хірургії. Основою лабораторної діагностики у невідкладній абдомінальній хірургії є визначення кількості лейкоцитів та їх форм, вмісту С-реактивного білка. Але результати таких досліджень є неспецифічними. При неясних клінічних симптомах це створює передумови для діагностичних помилок. Для уникнення таких помилок застосовують визначення оптичних характеристик плазми венозної крові. Зокрема, ми проводили дослідження оптичної густини плазми венозної крові в ультрафіолетовому спектрі. Втім, інформативність методу становила близько 86%, що свідчило про необхідність вдосконалення. Попередні дослідження оптичної густини плазми венозної крові в інфрачервоному діапазоні продемонстрували перспективу. Тому були проведені нові дослідження. Мета роботи – оцінити можливості застосування визначення оптичної густини плазми венозної крові для діагностування гострої запально-деструктивної інтраабдомінальної патології. Матеріали та методи. Обстежено 42 хворих з такою патологією: абсцес печінки – 3 випадки, гострий некротичний панкреатит – 7, гостра кишкова обструкція з некрозом кишки – 4, гострий набряковий панкреатит – 3, гострий флегмонозний апендицит – 4, гострий флегмонозний холецистит – 11, защемлена грижа без некрозу кишки – 4, неускладнена грижа – 6. Результати. Ми виявили в інфрачервоному спектрі низку максимумів значень оптичної густини плазми крові, які локалізовані на довжинах хвиль ? = 365, 555, 620, 715 та 770. Показники оптичної густини на цих довжинах хвиль відрізнялися при різних захворюваннях і ускладненнях. Отримані результати засвідчують, що показники оптичної густини плазми венозної крові в інфрачервоному діапазоні змінюються, залежно від особливостей інтраабдомінальної патології. На кожній із довжин хвиль показники при різних захворюваннях суттєво відрізнялися. Найбільш виразні зміни були на довжинах хвиль ? = 365, 555. У всіх хворих із деструктивними змінами органів (флегмонозний апендицит, флегмонозний холецистит, некротичний панкреатит, гостра кишкова обструкція з некрозом кишки, абсцес печінки) у цьому діапазоні показники були достовірно меншими (р0.05), ніж у хворих із групи контролю і у хворих із гострим набряковим панкреатитом. Винятком були хворі з защемленими грижами без некрозу кишки, в яких показники оптичної густини плазми венозної крові достовірно не відрізнялися від хворих з іншим діагнозом. Висновки. 1. У хворих із захворюваннями органів черевної порожнини на довжинах хвиль ?
Дод.точки доступу:
Гринчук, Ф. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


   
    Фенотипова характеристика мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини та оцінка ступеня її мінералізації IN VITRO = Phenotypic characteristics of multipotent mesenchymal stromal cells of adipose tissue and evaluation of the degree of its mineralization IN VITRO / А. В. Бамбуляк [та ін.] // Клінічна стоматологія. - 2020. - N 3. - С. 24-30


MeSH-~главная:
СТОМАТОЛОГИЯ ЛЕЧЕБНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНАЯ -- DENTISTRY, OPERATIVE
ТРОМБОЦИТЫ -- BLOOD PLATELETS
ЖИРОВАЯ ТКАНЬ -- ADIPOSE TISSUE
ПЛАЗМА -- PLASMA
IN VITRO МЕТОДЫ -- IN VITRO TECHNIQUES
Дод.точки доступу:
Бамбуляк, А. В.
Кузняк, Н. Б.
Дмитренко, Р. Р.
Ткачик, С. В.
Гончаренко, В. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


    Неміш, І. Л.
    Оцінка протеолітичної та фібринолітичної активності плазми крові за коморбідного поєднання хронічного коронарного синдрому, хронічного обструктивного захворювання легень та ожиріння / І. Л. Неміш, Г. Я. Ступницька, О. І. Федів // Клінічна та експериментальна патологія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 68-73. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (диагностика)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (диагностика)
КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME (диагностика)
ПЛАЗМА -- PLASMA
Анотація: Мета роботи – вивчити стан системи протеолізу та фібринолізу при коморбідному поєднанні хронічного коронарного синдрому (ХКС), хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) та ожиріння. Матеріали та методи. У дослідженні взяли участь 110 хворих, яких було розподілено на 5 клінічних груп: у 1-шу – входили 22 пацієнти з ХКС та ожирінням, у 2-гу – 22 хворих з ХОЗЛ та нормальною масою тіла, у 3-тю – 22 обстежуваних з ХКС, ХОЗЛ та нормальним індексом маси тіла (ІМТ), у 4-ту – 22 хворих з ХКС, ХОЗЛ та надмірною масою тіла та у 5-ту – 22 пацієнти з ХКС, ХОЗЛ та ожирінням I, II ступеня. Контрольну групу сформували з 20 практично здорових осіб. Оцінку стану системи протеолізу проводили за лізисом азоальбуміну, азоказеїну й азоколу, а фібринолізу – за лізисом азофібрину. Результати. Спостерігалося вірогідне зростання лізису азоальбуміну на 50,5%, 43,3% та 43,8% (p0,05) в учасників 5-ї групи при порівнянні з 1-ю, 2-ю та 4-ю группами відповідно. Зростання лізису азоказеїну на 38,08% (p0,05) відзначалося у пацієнтів із ХКС, ХОЗЛ та ожирінням при порівнянні з хворими на ХКС та ожиріння. Лізис азоколу був вірогідно вищим на 41,7%, 13,8% та 22,06% (p0,05) у пацієнтів із ХКС, ХОЗЛ та ожирінням при порівнянні з першою, другою та четвертою групами відповідно. Сумарна фібринолітична активність (СФА) плазми крові була на 17,7%, 14,89% та 21,27% (p0,05) нижчою у хворих 3-ї, 4-ї, та 5-ї груп при порівнянні з 1-ю. Ферментативна фібринолітична активність (ФФА) плазми крові була на 28,29%, 22,19% та 35,85% (p0,05) нижчою у хворих 3-ї, 4-ї та 5-ї груп при порівнянні з 1-ю. Зниження рівня ФФА плазми крові на 23,77% (p0,05) відзначалося у 5-й групі порівняно з 2-ю. Висновки. Встановлено найбільш виражені зміни протеолітичної (зростання лізису азоальбуміну, азоказеїну, азоколу) та фібринолітичної (зниження сумарної та ферментативної) активностей плазми крові у пацієнтів із хронічним коронарним синдромом, хронічним обструктивним захворюванням легень та ожирінням.
Дод.точки доступу:
Ступницька, Г. Я.
Федів, О. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


   
    Аналіз ефективності комплексного лікування хворих на генералізований пародонтит за змінами активності ферментів сироватки крові / Г. М. Мельничук [и др.] // Укр. стоматол. альманах = Ukrainian Dental Almanac : науково-практичний фаховий журнал. - 2021. - № 2. - С. 38-44. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2409-0255


MeSH-~главная:
ХЛОРГЕКСИДИН -- CHLORHEXIDINE
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES
ПЛАЗМА -- PLASMA
ФЕРМЕНТЫ -- ENZYMES
Анотація: Обстежено 29 здорових і 143 хворих на генералізований пародонтит (ГП) хронічного й загостреного перебігу початкового (по 24 і 21осіб), І (по 24 і 21 осіб) і ІІ (по 32 і 21 осіб) ступеня до, після, через 6 і 12 місяців. У сироватці крові визначали активність лактатдегідрогенази (ЛДГ) і сорбітолдегідрогенази (СДГ), які достовірно зростали, й аргінази, яка суттєво знижувалася. Комплексним лікуванням із застосуванням препарату мікроводорості спіруліни ендогенно (у таблетках) і екзогенно (паста з однаковою кількістю порошку спіруліни й ентеросорбенту і 0,05% розчину хлоргексидину біглюконату) досягнуто достовірної регуляції активності ферментів (знижувалася в ЛДГ і СДГ і підвищувалася в аргінази) відразу й через 6 місяців і досягала норми у всіх хворих на ГП, крім ІІ ступеня. Через 12 місяців ці показники дещо погіршувалися, але різниця з даними у здорових залишилася незначною.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Мельничук, Г. М.
Кашівська, Р. С.
Семенюк, Г. Д.
Шовкова, Н. І.
Мельничук, А. С.
Мельник, Н. С.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


   
    Морфологічна оцінка регенерації періодонтальної зв’язки при лікуванні генералізованого пародонтиту плазмогелем з тромбоцитарної аутоплазми : англ. / Г. О. Вишневська [и др.] // Світ медицини та біології = World of Medicine and Biology : науковий, медичний, екологічний журнал. - 2020. - № 4. - С. 174-179 : іл. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2079-8334


MeSH-~главная:
БИОСОВМЕСТИМЫЕ МАТЕРИАЛЫ -- BIOCOMPATIBLE MATERIALS
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES
ПЛАЗМА -- PLASMA
КОЛЛАГЕН -- COLLAGEN
Кл.слова (ненормовані):
ПЛАЗМОГЕЛЬ
Анотація: Метою дослідження було вивчення впливу Плазмогеля з тромбоцитарної аутоплазми на регенерацію колагенових волокон періодонтальної зв'язки в експериментальному дослідженні на щурах з лігатурною моделлю пародонтиту. Тварини були розділені на 2 групи: перша – контроль загоєння патології без лікування, друга – експериментальна. Для морфологічного дослідження виконували забір фрагмен- тів щелеп, використовували фарбування по Маллорі для визначення волокнистих структур сполучної тканини. При візуальному огляді загоєння відбулося в обох групах. В першій групі візуально відзначалася рецесія та ознаки хронічного запального процесу, виявлено фіброзування строми. У групі II рецесія не ідентифікувалась. Найбільша площа займана колагеновими волокнами в періодонтальній зв'язці зафіксована в II групі тварин, що становить 61,93%; в I групі – 35,44%. Плазмогель використовується для створення каркаса і мікросередовища для зростання власних колагенових волокон періодонтальної зв'язки, що підвищує її регенеративні можливості.
Дод.точки доступу:
Вишневська, Г. О.
Шнайдер, С. А.
Рейзвіх, О. Е.
Бабеня, Г. О.
Христова, М. Т.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Клиническое использование криопреципитата / Г. М. Галстян [и др.] // Гематология и трансфузиология = Hematology and Transfusiology : научно-практический рецензируемый медицинский журнал. - 2020. - Т. 65, № 1(on-line). - С. 87-114 . - ISSN 0234-5730


MeSH-~главная:
КРОВЬ -- BLOOD
ДОНОРЫ КРОВИ -- BLOOD DONORS
КРОВИ БАНКИ -- BLOOD BANKS (использование, методы, стандарты, тенденции)
ПЛАЗМА -- PLASMA
Анотація: Криопреципитат — компонент донорской крови человека, получаемый при оттаивании свежезамороженной плазмы и содержащий факторы свертывания VIII, FXIII, фактор Виллебранда, фибронектин и фибриноген. Цель рекомендаций — предоставить сведения о производстве, составе, методах заготовки, хранения, транспортировки и клинического использования криопреципитата. Основные сведения. Криопреципитат получают при размораживании свежезамороженной плазмы при температуре от 1 до 6°С, что приводит к преципитации криопротеинов, содержащих факторы свертывания VIII, FXIII, фактор Виллебранда, фибронектин и фибриноген, ее последующем центрифугировании, ресуспендировании осажденных белков в небольшом объеме плазмы и повторном замораживании. Криопреципитат хранят при температуре не выше –25°С в течение 36 месяцев. Показания к переливанию криопреципитата: гемофилия А, болезнь Виллебранда, дефицит фактора XIII, врожденная афибриногенемия и гипофибриногенемия, приобретенная гипофибриногенемия. Эти показания могут возникнуть в акушерстве, неонатологии, кардиохирургии, нейрохирургии, гематологии, ортопедии, общей хирургии, при трансплантации печени, диссеминированном внутрисосудистом свертывании.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Галстян, Г.М.
Гапонова, Т.В.
Жибурт, Е.Б.
Балашова, Е. Н.
Берковский, А. Л.
Быстрых, О. А.
Купряшов, А. А.
Оловникова, Н. И.
Ошоров, А. В.
Рыбка, М. М.
Троицкая, В. В.
Буланов, А. Ю.
Журавель, С. В.
Лубнин, А. Ю.
Мазурок, В. А.
Недомолкин, С. В.
Певцов, Д. Э.
Рогачевский, О. В.
Салимов, Э. Л.
Трахтман, П. Е.
Чжао, А. В.
Шерстнев, Ф. С.
Савченко, В. Г.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

9.


   
    Окислительный стресс при фокальной симптоматической и криптогенной эпилепсии в молодом возрасте / А. И. Федин [и др.] // Журнал неврологии и психиатрии им. С.С. Корсакова. - 2020. - Т. 120, № 7. - С. 17-22. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
ЭПИЛЕПСИЯ -- EPILEPSY (кровь, метаболизм)
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС -- OXIDATIVE STRESS
ОКИСЛИТЕЛЬНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ РЕАКЦИИ -- OXIDATION-REDUCTION
ПЛАЗМА -- PLASMA (метаболизм)
Дод.точки доступу:
Федин, А. И.
Старых, Е. В.
Баранова, О. А.
Чеканов, А. В.
Торшин, Д. В.
Михайлова, Е. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


   
    Метилирование генов TLR2 и ICR IGF2/H19 в плаценте и в плазме крови при преэклампсии / Д. А. Борис [и др.] // Акушерство и гинекология. - 2020. - № 7. - С. 93-98. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
ЭПИГЕНОМИКА -- EPIGENOMICS
ДНК МЕТИЛИРОВАНИЕ -- DNA METHYLATION
ПЛАЦЕНТА -- PLACENTA
ПЛАЗМА -- PLASMA
Дод.точки доступу:
Борис, Д. А.
Красный, А. м.
Куревлев, С. В.
Садекова, А. А.
Кан, Н. Е.
Тютюнник, В. Л.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)