Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (4)Дисертації (3)Автореферати (1)Матеріали конференцій (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=МАКРОФАГИ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 122
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


   
    The effect of quercetin on the structural organisation of the testicular interstitial space in the dyshormonal state induced by tryptorelin at day 270 in the experiment = Вплив кверцетину на структурну організацію інтерстиційного простору сім’яників при дизгормональному стані викликаному триптореліном на 270-ту добу в експерименті / Ye. V. Stetsuk [и др.] // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2024. - № 1(172). - С. 430-434 . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
СЕМЕННЫЕ КАНАЛЬЦЫ -- SEMINIFEROUS TUBULES
ЭНДОКРИННЫЕ КЛЕТКИ -- ENDOCRINE CELLS
КВЕРЦЕТИН -- QUERCETIN
МАКРОФАГИ -- MACROPHAGES
АЗОТА ОКИСИ СИНТАЗА -- NITRIC OXIDE SYNTHASE
АРГИНИН -- ARGININE
ТРИПТОРЕЛИНА ПАМОАТ -- TRIPTORELIN PAMOATE
Анотація: Кверцетин – біофлавоноїд, який міститься в багатьох рослинах. Це гіркий блідо-жовтий кристалічний глікозид, який при гідролізі утворює кверцетин і рамнозу. Метою даного дослідження було оцінити морфологічні зміни інтерстиційного простору сім’яників щурів, визначити джерела продукції оксиду азоту та інтенсивність оксидативного стресу в сім’яниках щурів під час довготривалого експериментального центрального блокування синтезу лютеїнізуючого гормону триптореліном, з додаванням у раціон кверцетину. Досліди були проведені на 15 статевозрілих білих щурах – самцях. Тварини були поділені на 2 групи. Перша група з 5 тварин (контрольна) отримувала підшкірно ін’єкцію натрію хлориду 0,9% протягом усього експериментального періоду. Друга група з 10 тварин (експериментальна), в якій моделювалось центральне блокування синтезу лютеїнізуючого гормону, одержувала підшкірно ін’єкцію триптореліну в дозі 0,3 мг/кг діючої речовини протягом 270 діб з одночасним додаванням у раціон харчування кверцетину. Морфологічно кількість макрофагів на 270-ту добу збільшена за рахунок периваскулярних, визначалися поодинокі інтраваскулярні клітини, перитубулярні – відсутні в полях зору. Звивисті сім’яні канальці перебували на різних стадіях сперматогенезу, у більшості випадків відмічалися порушення на різних етапах проліфераціїї та диференціації. При біохімічному дослідженні інтерстицію сім’яників нами встановлено, що основна продукція супероксидного аніон-радикала на 270-ту добу спостереження становила і була незначно знижена, порівняно з контрольною групою тварин. Продукція SAR із мітохондріальних і мікросомальних ETC була підвищена і становила – 8,76±0,05 нмоль/с на г. Активність СОД збільшилась в 1,37 рази, а каталази – у 1,49 рази. МДА статистично достовірно збільшена в 1,31, що становило 7,51±0,09 мкмоль/г, відповідно. Виявлено зниження активності gNOS на в 2,5 рази. Не було визначено статистично значущих змін активності iNOS в яєчках щурів, яка становила 0,17±0,04 мкмоль/хв на г білка. Активність ізоформ cNOS знизилась у 8 разів – (0,41±0,03\0,05±0,001). Активність аргінази зменшилась на 28,2%. Концентрація нітритів збільшилась більше ніж утричі – 9,18±0,26 нмоль/л. Додавання кверцетину до раціону зменшує зміни в структурі інтерстиційного простору сім’яників та порушення продукції оксиду азоту конститутивними ізоформами NO-синтази викликаного триптореліном на 270-ту добу спостереження.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Stetsuk, Ye. V.
Shepitko, V. I.
Zaporozhets, T. M.
Pronina, O. M.
Boruta, N. V.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Казимирко, В. К.
    Актуальні питання щодо проблеми атеросклерозу (Частина IV) / В. К. Казимирко // Лікарська справа. Врачебное дело. - 2022. - № 7/8. - С. 5-18. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
АТЕРОСКЛЕРОЗ -- ATHEROSCLEROSIS (патофизиология)
ЭРДГЕЙМА-ЧЕСТЕРА БОЛЕЗНЬ -- ERDHEIM-CHESTER DISEASE (патофизиология)
ГРАНУЛЕМАТОЗНАЯ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ -- GRANULOMATOUS DISEASE, CHRONIC (патофизиология)
МАКРОФАГИ -- MACROPHAGES
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


   
    Вікові особливості ефектів мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини мишей при експериментальному паркінсонізмі та зміни впливу клітин від старіючих донорів при використанні екзогенного мелатоніну / І. Ф. Лабунець [та ін.] // Міжнародний неврологічний журнал. - 2022. - Т. 18, № 4. - С. 5-12. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПАРКИНСОНОПОДОБНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- PARKINSONIAN DISORDERS (терапия)
СТВОЛОВЫХ КЛЕТОК МЕЗЕНХИМНЫХ ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- MESENCHYMAL STEM CELL TRANSPLANTATION (использование)
МЕЛАТОНИН -- MELATONIN
1-МЕТИЛ-4-ФЕНИЛ-1,2,3,6-ТЕТРАГИДРОПИРИДИН -- 1-METHYL-4-PHENYL-1,2,3,6-TETRAHYDROPYRIDINE
МАКРОФАГИ -- MACROPHAGES (действие лекарственных препаратов)
ЖИВОТНЫЕ ЛАБОРАТОРНЫЕ -- ANIMALS, LABORATORY
Дод.точки доступу:
Лабунець, І. Ф.
Утко, Н. О.
Пантелеймонова, Т. М.
Кирик, В. М.
Харкевич, Ю. О.
Родніченко, А. Є.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

4.


   
    Електрономікроскопічні зміни перитубулярних макрофагів сім’яників щурів за умов центрального блокування синтезу лютеїнізуючого гормону триптореліном за 90 діб спостереження / Є. В. Стецук [и др.] // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2023. - Т. 23, № 2 ч.2. - С. 52-55 . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
ЯИЧКИ -- TESTIS
ТЕСТОСТЕРОН -- TESTOSTERONE
ТРИПТОРЕЛИНА ПАМОАТ -- TRIPTORELIN PAMOATE
МАКРОФАГИ -- MACROPHAGES
КРЫСЫ -- RATS
Анотація: Макрофаги — це клітини вродженої імунної системи, які відіграють безліч ролей в організмі. Відомо, що макрофаги знаходяться в ендокринних залозах, і тепер є багато доказів того, що ці клітини тісно взаємодіють з ендокринними клітинами. Імуно-ендокринні взаємодії важливі для розвитку ендокринних залоз та їх функціонування під час фізіологічних станів, а також стають ключовими гравцями в патофізіологічних станах. Завдяки профілюванню експресії генів різноманітні субпопуляції тканинних макрофагів були виявлені в ендокринних органах; це має важливі наслідки для патогенезу захворювання та потенційної фармакотерапії. Молекулярна основа взаємозв’язку між макрофагами та ендокринними клітинами розкривається, що дозволяє ідентифікувати численні точки для фармакологічного втручання. Макрофаги є основними імунними клітинами яєчка, але їхнє походження, гетерогенність, розвиток вивчені недостатньо. Об'єкт і методи. Дослідження проводили на 20 дорослих самцях щурів. Тварин випадковим чином розподіляли на 2 групи: контрольну (10 тварин) та інтактну (10 тварин). Тваринам контрольної групи в стегно вводили фізіологічний розчин у дозі 0,3 мл. Підготовку матеріалу для електронно-мікроскопічного дослідження структур інтерстиціального простору яєчка проводили за загальноприйнятою методикою. Результати і обговорення. Ми ідентифікували дві популяції макрофагів, розташованих в інтерстиціальному просторі яєчок, враховуючи їх розташування та функціональну здатність. Результати наших досліджень показали, що під впливом центрального блокування синтезу ЛГ відбувається морфогенез антигенпрезентуючих клітин інтерстиціального простору яєчка, а саме макрофагів. Ці модифікації вказують на інверсію їх поляризації, що, у свою чергу, призводить до мікроскопічної реорганізації клітин, зокрема їх активації (M1) для виконання певної функціональної діяльності в органі. Висновки. На ранніх стадіях центральної блокуванні синтезу ЛГ виявлені метаболічні та функціональні порушення в паренхімі та стромі органу, що призводить до ознак ультраструктурного та функціонального напруження, яке проявлялось в кількісному зсуві популяції макрофагів в сторону збільшення перитубулярних макрофагів.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Стецук, Є. В.
Шепитько, В. І.
Борута, Н. В.
Пелипенко, Л. Б.
Волошина, О. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


    Karatieieva, S. Yu.
    The changes of wound macrophages in patients with diabetes / S. Yu. Karatieieva // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 48-52. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ДИАБЕТИЧЕСКИЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- DIABETES COMPLICATIONS (диагностика)
МАКРОФАГИ -- MACROPHAGES
Анотація: Гнійно-некротичні ураження кінцівок в 30-50% випадків вимагають ампутації. Серед всіх випадків ампутації нижніх кінцівок 50-70% пов'язані з діабетом. Причому 5 з 6 ампутацій, не пов'язаних з травматичним пошкодженням кінцівки, виконуються хворим сахарним діабетом. Смертність серед пацієнтів з діабетом, які перенесли ампутацію, коливається від 28 до 40%, а 5-річне спостереження становить всього 10-25%. При дослідженні ультраструктурних змін макрофагів на 3-й день лікування в цитоплазмі макрофагів були виявлені маси хаотично розташованих фібрилярних структур, зрідка мають повишенну електронну щільність. Це явище спостерігалося на гнійно-некротичних ділянках м'яких тканин у пацієнтів основної групи в порівнянні з контрольною групою. У всіх випадках мітохондрії були збільшені в розмірах, набрякли, мали світлий матрикс і містили зменшена кількість крист. Крісти деформовані і вкорочені. Набряклий матрикс в мітохондріях привів до утворення на їх місці вакуолей з дрібнозернистим вмістом. Ядро звичайної форми і розмірів з наявністю поодиноких інвагінацій. Хроматин був переважно громадської сконцентрований у вигляді твердих електронно-щільних мас або рівномірно розбратіділовий по ядру. Були ядра з частковою дисперсією хроматину. Вміст ядер включало зерність, фібрилярний і дрібнодисперсний вакуолярного матеріал. Складання ядерної мембрани істотно не коливалося. Складки не покривали всю поверхню ядра. У деяких областях інвагінат були представлені продовженням тільки перинуклеарной простору. Спостерігаються пори ядерної оболонки, які з'єднують вміст цитоплазми і нуклеоплазми. Цитоплазма між зонами пластинчастого комплексу була зайнята дрібними мітохондріямі, одиночними полісомальнимі розетками та цистернами гранулярного ендоплазматічеського ретикулума, який був представлений протяжними внутрішньоклітинними каналами і вакуолярнимі утвореннями. Гладка ендоплазматична сітка переважно розташовувалася в центральній частині. Озонотерапія стимулює функціональну активність ранових макрофагів, так як викликає деструктивні зміни в цих клітинах без некротичних повреждений. Внутрішньовенне введення озонованого фізіологічного розчину сприяє елімінації рановимакрофагів, в основному за рахунок генетично запрограмованої загибелі клеток (апоптозу), яка відіграє важливу роль в механізмах регуляції запального процесу.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


   
    The effect of quercetin on morphological and biochemical changes in rat liver under 270th day central deprivation of luteinizing hormone synthesis / M. V. Rud [и др.] // Проблеми екології та медицини : науково-практичний журнал. - 2022. - Т. 26, № 1/2. - С. 22-26


MeSH-~главная:
ПЕЧЕНЬ -- LIVER
МАКРОФАГИ -- MACROPHAGES
ТЕСТОСТЕРОН -- TESTOSTERONE
ТРИПТОРЕЛИНА ПАМОАТ -- TRIPTORELIN PAMOATE
АЗОТА ОКСИДЫ -- NITROGEN OXIDES
АЗОТА ОКИСИ СИНТАЗА -- NITRIC OXIDE SYNTHASE
КВЕРЦЕТИН -- QUERCETIN
КРЫСЫ -- RATS
Анотація: Розвиток запального процесу в печінці, в тому числі під впливом вірусів гепатиту В і С, контролюється клітинами імунної системи, а саме синусоїдальними ендотеліальними клітинами, клітинами Іто та клітинами Купфера. Макрофаги відіграють одну з ключових ролей у створенні лінії імунного захисту. Яким саме чином певні популяції макрофагів сприяють захворюванням печінки та її регенерації, є предметом постійних дискусій. Тому виявлення особливостей цих популяцій макрофагів людини має беззаперечну цінність при вивченні їх ролі у розвитку патології печінки. Флавоноїд кверцетин має капіляростабілізуючі властивості завдяки антиоксидантному, мембраностабілізуючому ефекту. Метою нашого дослідження було визначити якісні та кількісні зміни імунокомпетентних клітин печінки, спричинені пригніченням центрального синтезу тестостерону у самців щурів внаслідок введення триптореліну ацетату на 270-ту добу, а також потенційний вплив кверцетину на зміну морфології та кількості антигенпрезентуючих клітин печінки на тлі попереднього введення розчину триптореліну ацетату. Експерименти були проведені на 30 статевозрілих самцях білих щурів. Щурів розподіляли на 3 групи: контрольну (10), експериментальну І (ЕГ І, 10) та експериментальну ІІ (ЕГ ІІ, 10). Тваринам з експериментальної групи 1 підшкірно вводили триптореліну ацетат у дозі 0,3 мг активної речовини на кг маси тіла. У експериментальній групі 2 тварини отримували триптореліну ацетат у такому ж дозуванні та кверцетин 100мг на кг маси тіла 3 рази на тиждень, у той час як контрольній групі вводили фізіологічний розчин. Біохімічні дослідження проводили в 10% гомогенаті тканин печінки. Було визначено основна продукція супероксид-аніонного радикала (SAR), а також активність супероксиддисмутази. Пероксинітрит і супероксид аніон-радикал є потужними окислювачами, які можуть пошкоджувати біологічні полімери (ДНК, білки та біологічні мембрани) і призводити до розвитку окисно-нітрозативного стресу.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Rud, M. V.
Shepitko, V. I.
Stetsuk, Ye. V.
Akimov, O. Ye.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


   
    Morphological changes in rat liver structure during central deprivation of lutheinizing hormone synthesis at 365th day of experiment = Морфологічні зміни cтруктури печінки щурів при центральній депривації синтезу лютеїнізуючого гормону на 365 день експерименту / M. V. Rud [и др.] // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2022. - Вип. 2, № т. 2(165). - С. 151-155 . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
МАКРОФАГИ -- MACROPHAGES
ПЕЧЕНЬ -- LIVER (патология)
КВЕРЦЕТИН -- QUERCETIN
ЛЮТЕИНИЗИРУЮЩИЙ ГОРМОН -- LUTEINIZING HORMONE
КРЫСЫ -- RATS
Анотація: Макрофаги відіграють центральну роль у тканинному гомеостазі та запаленні. Розуміння походження, розвитку та участі макрофагів, що є резидентними для тканин, у регуляції гомеостатичних процесів є основоположним для розробки майбутніх стратегій втручання для модуляції функцій макрофагів у певних ділянках. Резидентні макрофаги печінки включають клітини Купфера, які разом із синусоїдними клітинами та клітинами Іто утворюють значну популяцію непаренхімних, антигенпрезентуючих клітин. Взаємодія андроген/андрогенний рецептор відіграє роль у розвитку печінки в ембріональній стадії, максимальний диморфізм ефектів настає після статевого дозрівання за рахунок діяльності гіпоталамо-гіпофізарно-гонадної осі. Вплив кверцетину на запальний процес пояснюється блокадою ліпоксигеназного шляху метаболізму арахідонової кислоти, зниженням синтезу лейкотрієнів. Метою нашого дослідження було визначення якісних та кількісних змін у клітинах Купфера при хімічній кастрації самців щурів центрального походження, яка була спричинена введенням розчину триптореліну ацетату. А також визначення результатів дії кверцетину на антигенпрезентуючі клітини печінки на тлі ефектів, викликаних використанням розчину триптореліну. Експерименти проводили на 30 дорослих самцях білих щурів. Щурів розділили на 3 групи: контрольну (10), дослідну 1 (10) та дослідну 2 (10). Тваринам 1 дослідної групи вводили підшкірно триптореліну ацетат у дозі 0,3 мг діючої речовини на кг маси тіла. Тварини 2 дослідної групи отримували триптореліну ацетат у такому ж дозуванні та кверцетин 100 мг на кг маси тіла 3 рази на тиждень. Відмічені зміни в печінці тварин 1 групи на клітинному та субклітинному рівнях, а також у гемомікроциркуляторних судинах, що призвели до незначного венозного застою, сладжу еритроцитів та інфільтрації макрофагами. Одночасне пероральне застосування кверцетину мінімізує структурні та морфологічні зміни в тканині печінки щурів від окисного пошкодження, спричиненого ін’єкцією триптореліну, за рахунок підвищення антиоксидантного захисту тканин печінки.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Rud, M. V.
Shepitko, V. I.
Stetsuk, Ye. V.
Akimov, O. Ye.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Кореляційні співвідношення експресії рецептора CD68 та активності маркерних ферментів поляризації макрофагів в сім’яниках щурів при тривалій блокаді синтезу лютеїнізуючого гормону триптореліном / Є. В. Стецук [и др.] // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2021. - Т. 21, № 4. - С. 153-157 . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
ТРИПТОРЕЛИНА ПАМОАТ -- TRIPTORELIN PAMOATE
ЛЮТЕИНИЗИРУЮЩИЙ ГОРМОН -- LUTEINIZING HORMONE
ТЕСТОСТЕРОН -- TESTOSTERONE
МАКРОФАГИ -- MACROPHAGES
КРЫСЫ -- RATS
Анотація: Лютеїнізуючий гормон та тестостерон мають значний вплив на поляризацію макрофагів. Зміна поляризації макрофагів може спричиняти морфологічні та метаболічні зміни в різних органах та тканинах. Рецептор CD68 асоціюється із прозапальною поляризацією макрофагів. На даний час в науковій літературі наведено обмежену кількість даних щодо взаємозв’язку експресії рецептора CD68 на макрофагах сім’яників та активності маркерних ферментів поляризації макрофагів при тривалій депривації синтезу лютеїнізуючого гормону. Метою даної роботи було встановити кореляційні співвідношення між кількістю CD68+ клітин в інтерстиціальному просторі та судинах сім’яників та активністю індуцибельної NO-синтази, аргінази та продукцією супероксидного аніонрадикалу на 270 та 365 день центральної блокади синтезу лютеїнізуючого гормону триптореліном.
Перейти к внешнему ресурсу https://doi.org/10.31718/2077-1096.21.4.153

Дод.точки доступу:
Стецук, Є.В.
Акімов, О.Є.
Вільхова, О.В.
Єлінська, А. М.
Міщенко, А. В.
Скотаренко, Т. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


   
    Активність маркерних ферментів поляризації макрофагів у ротовій рідині дітей з цукровим діабетом і типу в динаміці лікування хронічного катарального гінгівіту / І. О. Кузь [и др.] // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2021. - № 4(162). - С. 315-319 : діаграма. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
ГИНГИВИТ -- GINGIVITIS
СЛЮНА -- SALIVA
ФЕРМЕНТЫ -- ENZYMES
АЗОТА ОКИСИ СИНТАЗА -- NITRIC OXIDE SYNTHASE
МАКРОФАГИ -- MACROPHAGES
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 1 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 1
АРГИНАЗА -- ARGINASE
Анотація: Локальні зміни в тканинах пародонта при цукровому діабеті характеризуються посиленням продукції активних форм кисню і прозапальних цитокінів, в основі якої лежить накопичення продуктів глікування і їх активна взаємодія з рецепторами. Одну з центральних ролей у розвитку запалення відіграють макрофаги, набуваючи, залежно від мікрооточення, або прозапального М1, або протизапального М2 фенотипу. Мета. Визначення активностсті NO-синтази та аргінази в ротовій рідині у дітей молодшого шкільного віку, хворих на цукровий діабет І типу, в динаміці під впливом схеми лікування хронічного катарального гінгівіту. Об’єкт і методи дослідження. В дослідженнях взяли участь 56 дітей із цукровим діабетом І типу і 26 дітей без супутніх соматичних захворювань. Було проведено визначення активності NO-синтази (NOS), активності аргінази, індексу РМА в модифікації Parma (1960). Результати дослідження та їх обговорення. Призначення розробленого нами лікувального комплексу у дітей з хронічним катаральним гінгівітом на фоні цукрового діабету І типу призводить до зміни поляризації макрофагів ротової рідини в сторону переважання М2 поляризації через 1 місяць, про що свідчить підвищення активності аргіназ на фоні статистично достовірного зниження активності iNOS. Через 1 рік поляризація макрофагів змінюється в сторону переважання М1 поляризації, про що говорить зниження активності аргіназ на фоні відсутності змін в активності iNOS. Висновки. Розроблена нами схема лікування хронічного катарального гінгівіту у дітей, хворих на цукровий діабет І типу, ефективно нормалізує зміни поляризації макрофагів ротової рідини, котрі викликані впливом хронічного катарального гінгівіту, як місцевого патогенетичного фактору
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Кузь, І. О.
Шешукова, О. В.
Акімов, О. Є.
Костенко, В. О.
Максименко, А. І.
Писаренко, О. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


   
    Електронномікроскопичне обгрунтування популяцій макрофагів інтерстиційного простору сім’яників щурів контрольної та інтактної груп тварин / Є. В. Стецук [и др.] // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2021. - № 4(162). - С. 276-279 : іл. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
МАКРОФАГИ -- MACROPHAGES
ГЕНЕТИЧЕСКИЕ ПРОЦЕССЫ -- GENETIC PROCESSES
ГЕНЕТИКА ПОПУЛЯЦИОННАЯ -- GENETICS, POPULATION
ЯИЧКИ -- TESTIS
Анотація: Передача генетичного матеріалу наступного покоління є основним принципом збереження образу. Імунна система людини – складно організована багаторівнева структура, що реагує на численні фактори зовнішнього та внутрішнього середовища. Сучасні дослідження довели участь імунної системи у розвитку практично всіх патологічних станів у людини. Вони сприяють гомеостазу, реагуючи внутрішні та зовнішні зміни в організмі, не тільки як фагоцити в захисті від мікробів, а також в очищенні від загиблих і старіючих клітин, а також через функції трофіки, клітинної регуляції і відновлення клітин. Таким чином, фагоцитарна система у порівнянні з нервовою та ендокринною системами в тому, що вона може бути пристосованою, регульованою та здатна виконувати трофічні, а також захисні функції, локально, так і системно. Виходячи з цього макрофаги можна розглядати як дисперсний гомеостатичний орган. Метою даної роботи було встановлення різноманіття популяцій та опис електронограм макрофагів інтерстиційного простору сім’яників щурів контрольної та інтактної груп тварин. Об’єкт і методи дослідження. Дослідження проведене на 20 статевозрілих щурах-самцях. Тварини були рандомізовано розподілені на 2 групи: контрольна (10 тварин) та інтактна (10 тварин). Тваринам контрольної групи вводили фізіологічний розчин (NaCl) – 0,3 мл в ділянку стегна. Забір матеріалу для електронномікроскопічних досліджень структур інтерстиційного простору яєчка проводили згідно із загальноприйнятою методикою. Результати. Вивчаючи клітини макрофагального ряду сполучної тканини нами було встановлено що в інтерстиційному просторі в залежності від локалізації чітко виділялись дві групи макрофагів, як в групі контроля так і в інтактній групі тварин. Перший тип макрофагів, це клітини які знаходились здебільшого біля кровоносних судин, розташовувалися поодинці або групами – інтерстиційні макрофаги. Другу популяцію становили макрофагів які ми виділияли як пристінкові. Висновки. На підставці оцінки електронограм інтерстиційного простору сім’яників нами встановлено, що макрофаги складали дві групи клітин за локалізацією в інтерстиційному просторі, це пристінкові та інтерстиційні.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Стецук, Є. В.
Шепітько, В. І.
Небесна, З. М.
Борута, Н. В.
Якушко, О. С.
Рудь, М. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)