Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (413)Методичні рекомендації. Брошури (19)Матеріали конференцій (20)Краєзнавство Полтавщини (2)Раритетні видання (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=История медицины<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 370
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


   
    Реконструктивно-восстановительная хирургия тазобедренного сустава. Роль и значение трудов профессора Н. И. Кулиша в ее развитии / Н. А. Корж [и др.] // Травма. - 2017. - Том 18, N 3. - С. 116-121. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
ОСТЕОАРТРИТ ТАЗОБЕДРЕННОГО СУСТАВА -- OSTEOARTHRITIS, HIP (хирургия)
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ -- RECONSTRUCTIVE SURGICAL PROCEDURES (история, методы)
ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ -- HISTORY OF MEDICINE
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Дод.точки доступу:
Корж, Н. А.
Танькут, В. А.
Филиппенко, В. А.
Жигун, А. И.
Танькут, А. В.
Бондаренко, С. Е.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Барштейн, В. Ю.
    Віддзеркалення проблеми сказу в настільних медалях (до 150-річчя від народження Луї Пастера) / В. Ю. Барштейн, М. А. Андрейчин // Інфекційні хвороби. - 2022. - N 4. - С. 35-48


MeSH-~главная:
БЕШЕНСТВО -- RABIES (история, профилактика и контроль)
ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ -- HISTORY OF MEDICINE
НУМИЗМАТИКА -- NUMISMATICS
Анотація: Наведено стислі історичні відомості про досягнення у боротьбі зі сказом і роль окремих вчених у дослідженні її етіології, епідеміології, клініко-патогенетичних особливостей та розробці специфічної постконтактної профілактики з використанням антирабічних препаратів. Досліджено та описано 28 настільних медалей, викарбуваних на честь видатних вчених, які вперше описали цю украй небезпечну недугу чи досягли принципово важливих успіхів у боротьбі з нею. Серед плеяди дослідників особливе місце відведено геніальному французькому вченому Луї Пастеру, через створення ним першої рабічної вакцини.
Приведены краткие исторические сведения о достижениях в борьбе с бешенством и роли отдельных ученых в исследовании его этиологии, эпидемиологии, клинико-патогенетических особенностей и разработке специфической постконтактной профилактики с использованием антирабических препаратов. Исследовано и описано 28 настольных медалей, отчеканенных в честь выдающихся ученых, впервые описавших этот крайне опасный недуг или достигших принципиально важных успехов в борьбе с ним. Среди плеяды исследователей особое место отведено гениальному французскому ученому Луи Пастеру из-за создания им первой рабической вакцины.
Дод.точки доступу:
Андрейчин, М. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


    Стоянов, О. М.
    Історія планування та будівництва в Одесі лікарні для нервовохворих — так званого Панкеєвського корпусу. Частина 2 / О. М. Стоянов, А. С. Сон // Міжнародний неврологічний журнал. - 2022. - Т. 18, № 5. - С. 33-39. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПРЕПОДАВАТЕЛЬСКИЙ СОСТАВ УЧЕБНОГО УЧРЕЖДЕНИЯ -- FACULTY (история)
ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ -- HISTORY OF MEDICINE
Дод.точки доступу:
Сон, А. С.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

4.


    Стоянов, О. М.
    Історія планування та будівництва в Одесі лікарні для нервовохворих — так званого Панкеєвського корпусу. Частина 1 / О. М. Стоянов, А. С. Сон // Міжнародний неврологічний журнал. - 2022. - Т. 18, № 3. - С. 36-42. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ -- HISTORY OF MEDICINE
Дод.точки доступу:
Сон, А. С.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

5.


    Бойчак, М. П.
    Українські вчені — головні інфекціоністи й епідеміологи центрального аппарату медичної служби, фронтів (флотів), армій і військових округів у роки Другої світової війни / М. П. Бойчак // Медицина невідкладних станів. - 2022. - Т. 18, № 7. - С. 65-69. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ -- HISTORY OF MEDICINE
ЭПИДЕМИОЛОГИ-ИНФЕКЦИОНИСТЫ -- INFECTION CONTROL PRACTITIONERS
ВТОРАЯ МИРОВАЯ ВОЙНА -- WORLD WAR II
Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

6.


   
    The biographical method as a means of forming the professional personality and professional identity of the future doctor (as exemplified by the integration of the study of human anatomy and the disciplines of the foreign language training cycle) = Біографічний метод як засіб формування професійної особистості та професійної ідентичності майбутнього лікаря (на прикладі інтеграції вивчення анатомії людини та дисциплін циклу іншомовної підготовки) / O. M. Bieliaieva [и др.] // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2023. - № 1(168). - С. 224-232 . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ -- STUDENTS, HEALTH OCCUPATIONS
АНАТОМИЯ -- ANATOMY (методы, обучение)
ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ -- HISTORY OF MEDICINE
МЕДИЦИНСКАЯ ТЕРМИНОЛОГИЯ СИСТЕМАТИЗИРОВАННАЯ -- SYSTEMATIZED NOMENCLATURE OF MEDICINE
Анотація: У статті проаналізовано curriculum vitae найвидатніших представників медицини різних історичних епох з акцентом на їх внесок в анатомію і медичну термінологію в конкретних соціально-культурному й історичному контекстах. Наголошено, що в умовах антропоцентричної парадигми історично орієнтовані персонологічні дослідження визнаються одним із найбільш перспективних напрямів наукових пошуків, в яких рефлексія минулого здійснюється через вивчення унікальної та неповторної історії життя і діяльності людини, яка, з одного боку, є творцем історії, з іншого, – її носієм, що зумовлює актуальність використанні біографічного методу як одного з інструментів формування професійної особистості та професійної ідентичності, що, з-поміж іншого, формується зі посиланням на загальну історію, яка пояснює та узаконює місце професій у суспільстві. Авторами досліджено біографії видатних анатомів у контексті розвитку анатомічної науки, починаючи від Античності до Пізнього Середньовіччя: Арістотеля (384-322 рр. до н. е.), Герофіла (бл. 300 – бл. 250 рр. до н.е.), Ерасістрата (ІІІ ст. до н.е.), Галена (131-201 рр. або 129-199 рр.), Євстахія (бл. 1510-1574), Фаллопія (1523-1562), Везалія (1514-1564) та інших. У роботі використано загальнонаукові методи – аналіз, синтез, систематизація, узагальнення, аналіз літературних джерел, пошуково-бібліографічний, а також спеціальні методи – історико-порівняльний, біографічний, інтерпретативний. Ознайомлення з curriculum vitae видатних медиків, має давню традицію, позаяк медицина як, можливо, жодна з інших наукових галузей, зберігає нерозривний зв’язок між минулим і сьогоденням, адже сучасні наукові дослідження, з одного боку, ґрунтуються на відкриттях і досягненнях представників інших епох, поколінь, наукових шкіл, а з іншого, без помилок попередників і бажання їх виправити чи спростувати хибні теорії та гіпотези, неможливий рух уперед. Показано, що використання біографічного методу в процесі вивчення анатомії та дисциплін циклу іншомовної підготовки слугує одним із засобів формування професійної особистості та професійної ідентичності майбутнього лікаря.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Bieliaieva, O. M.
Bilash, S. M.
Pronina, O. M.
Lysanets, Yu. V.
Bilash, V. P.
Havrylieva, K. H.
Taran, Z. M.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


    Павловский, Л. Н.
    Александр Флеминг: первооткрыватель новой эры в медицине – эры антибиотиков (к 140-летию со дня рождения) / Л. Н. Павловский // Лікарська справа. Врачебное дело. - 2021. - № 5/8. - С. 63-71. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ -- HISTORY OF MEDICINE
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTI-BACTERIAL AGENTS (история)
Дод.точки доступу:
Флеминг, Александр ((06.08.1881-11.03.1955))

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Інтелектуальна спадщина українського періоду життя лікаря-мислителя Миколи Івановича Пирогова / М. Бадюк [та ін.] // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2020. - № 4. - С. 65-72. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ -- HISTORY OF MEDICINE
Анотація: Мета дослідження. У статті наведені матеріали дослідження інтелектуальної спадщини лікаря-мислителя М.І. Пирогова, сформованого протягом останніх двадцяти п'яти років його життя в Україні. Методи дослідження: Системно-історичним методом проводилося вивчення в хронологічній послідовності інтелектуальної спадщини лікаря-мислителя М.І. Пирогова, сформованого протягом останніх двадцяти п'яти років його життя в Україні. Біографічним методом проводилося дослідження життєвих подій на основі повідомлень і свідчень очевидців. Наукова новизна. Вперше акцентовано, що протягом українського періоду життя лікарем і вченим М.І. Пироговим були написані найбільш потужні і фундаментальні праці, що більшість дослідників його інтелектуальної спадщини називають справжнім науковим подвигом. Висновки. Аналіз і оприлюднення основних положень маловідомих і малодосліджених професійних публікацій М.І. Пирогова, написаних ним протягом 1860-1870 років свідчать про надзвичайно активну освітню, організаторську, клінічну та наукову діяльність М.І. Пирогова в Україні. Протягом чверті століття видатним лікарем-мислителем були написані і опубліковані найбільш потужні його наукові твори, які переконливо свідчать про значний внесок і сприяння М.І. Пироговим розвитку медицини і освіти в Україні.
Дод.точки доступу:
Бадюк, М.
Пасько, І.
Бойчак, М.
Матвійчук, М.
Пирогов, Николай Иванович \о нем\

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

9.


    Добржанський, С.
    Міська медицина на Правобережній Україні: законодавче забезпечення та діяльність органів самоуправління (друга половина XIX - початок XX ст.) / С. Добржанський // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини. - 2020. - № 4. - С. 32-37. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЗДРАВООХРАНЕНИЕ -- PUBLIC HEALTH (законодательство и юриспруденция)
ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ -- HISTORY OF MEDICINE
Анотація: Метою статті є аналіз законодавчого забезпечення розвитку медичних закладів у містах Правобережної України у другій половині ХІХ – початку ХХ ст., з’ясування ролі органів місцевого самоуправління у формуванні дієвої та всеосяжної системи охорони здоров’я. Досліджено загальні особливості розвитку міської медицини, еволюцію законодавчої бази, діяльність міських органів влади у цій сфері. Зазначено, що створення місцевих медичних установ сприяло наданню більш кваліфікованої медичної допомоги міському населенню Правобережної України. Утім, у досліджуваний період система охорони здоров’я ще не отримала досконалої організації. Доведено, що фінансові можливості тутешніх міст були досить обмежені. Винятком став лише Київ, де діяла зразкова Олександрівська лікарня. Більшість інших міських лікарень мала дуже обмежену кількість ліжко-місць (в середньому по кілька десятків), приміщення потребували серйозного ремонту або побудови нового. При цьому поступове поширення новітніх методів лікування органічно поєднувалося із традиційними.
Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

10.


    Biduchak, A.
    Peculiarities of teaching history of medicine to foreign students / A. Biduchak, M. Mandryk-Melnychuk // Актуальні питання суспільних наук та історії медицини = Актуальные вопросы общественных наук и истории медицины. - 2019. - № 2. - P105-109. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ -- HISTORY OF MEDICINE
ОБУЧЕНИЕ -- TEACHING
Анотація: Метою роботи є актуальні питання сучасного значення історії медицини в системі вищої медичної освіти та формуванні професійних компетенцій майбутніх медичних працівників. Наукова новизна. Автори виділяють сучасні підходи до викладання історії медицини іноземним студентам, які будуть сприяти найбільш повному формуванню професійного мислення і розвитку їх особистісних якостей. Методологія дослідження. У статті використано описовий метод і метод зіставлення. Результати дослідження. Проаналізовано внутрішньодисциплінарні та міждисциплінарні зв’язки історії медицини, які викладаються у вищій школі, що має значення у формуванні серед іноземних студентів стилю наукового мислення і етики, розширення загальнокультурного і медичного кругозору, завдяки опрацюванню джерел скласти уявлення про медицину як науку, що пройшла складну еволюцію упродовж тисячоліть. Історія медицини як наука, що вивчає розвиток медичної теорії і практики, тісним чином пов'язана з розвитком суспільства, зміною суспільно-економічних формацій, історією культури народів. Вивчаючи минуле медицини, ми можемо оцінити досягнення сучасної медицини і простежити перспективи її розвитку. Знання історії медицини має велике значення для формування світогляду майбутнього лікаря, збагачуючи його теоретичними знаннями, умінням аналізувати події, що відбуваються, виховання почуття гуманізму та патріотизму. Висновки. У науковому дослідженні розглянуто проблемні питання вивчення історії медицини іноземними студентами. Зокрема, акцентовано увагу на тому, що найбільші труднощі студенти-іноземці відчувають через вплив численних факторів: географічні, економічні, національні, релігійні тощо.
Дод.точки доступу:
Mandryk-Melnychuk, M.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)