Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (67)Дисертації (2)Автореферати (10)Методичні рекомендації. Брошури (5)Матеріали конференцій (12)Електронний ресурс (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=ИНФАРКТ МИОКАРДА<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 543
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Островський, В. Л.
    Випадок розвитку гострого інфаркту міокарда у пацієнта з прогресією множинної мієломи на фоні введення хіміотерапії згідно схеми VRD / В. Л. Островський // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2024. - Т. 24, № 2. - С. 213-218 . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION (диагностика)
МИЕЛОМА МНОЖЕСТВЕННАЯ -- MULTIPLE MYELOMA
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ -- DRUG THERAPY (использование)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
КАРДИОТОКСИЧНОСТЬ -- CARDIOTOXICITY
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
Анотація: Гострий інфаркт міокарда беззаперечно вважається одним з критичних станів, що характеризується високими показниками смертності та захворюваності у всьому світі. Гостре пошкодження міокарда, на фоні інфаркту, визначається різким збільшенням концентрації серцевого тропоніну з подальшим його зниженням. Наявність супутнього онкогемоталогічного захворювання призводить до зростання ризику розвитку гострих коронарних подій. Відповідно до сучасних досліджень пацієнти з множинною мієломою мають високий ризик розвитку як венозних, так й артеріальних тромбозів, і відповідно – ускладнень з боку серцево-судинної системи, в першу чергу гострого інфаркту міокарда. Додатковим фактором, який потенціює ризик виникнення інфаркту міокарда у даних пацієнтів є розвиток метапластичної анемії, яка, в свою чергу, призводить дизбалансу між доставкою та потребою міокарда в кисні. Проведення хіміотерапії онкогематологічних захворювань супроводжується формування вторинних цитостатик-індуковиних ускладнень, в тому числі й з боку серцево-судинної системи. Серед специфічних хіміотерапевтичних препаратів, що застосовуються для лікування прогресії множинної мієломи, особливої уваги заслуговує група імуномодуляторнних засобів, а саме талідомід та леналідомід, останній має найвищий потенціал щодо розвитку гострого інфаркту міокарда. Слід зазначити, що введення інгібіторів протеасом, таких як бортезоміб та карфилзоміб, теж підвищує ризик розвитку інфаркту міокарда, хоча й меншою мірою, ніж імуномодуляторні засоби. Продемонстровано клінічний випадок розвитку гострого інфаркту міокарда у пацієнта з прогресією множинної мієломи на фоні низьких кумулятивних доз специфічної хіміотерапії, що включала леналідомід та бортезоміб. Зазначено, що проведення потенційно кардіотоксичної хіміотерапії у пацієнтів з множинною мієломою та високим кардіологічним ризиком потребує додаткового моніторування перед кожним циклом хіміотерапії, з метою оцінки появи можливих цитотоксичних ефектів та подальшої їх корекції.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


   
    Ретроспективний аналіз клініко-епідеміологічних і патоморфологічних особливостей інфаркту міокарда / Н. О. Ткаченко [и др.] // Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад. : науково-практичний журнал. - 2024. - Т. 24, № 2. - С. 141-144 . - ISSN 2077-1096


MeSH-~главная:
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION
СМЕРТНОСТЬ -- MORTALITY
АНАЛИЗ ДАННЫХ ВСЕХ ПАЦИЕНТОВ -- INTENTION TO TREAT ANALYSIS (смертность)
Анотація: Мета. Проведення ретроспективного аналізу клініко-епідеміологічних і патоморфологічних особливостей інфаркту міокарда. Матеріали та методи. У патологоанатомічному відділенні проведено ретроспективний аналіз даних із медичної документації та результатів автопсій за 2023 рік. Результати. За 2023 рік у патологоанатомічному відділенні було проведено 182 розтини пацієнтів, 123 пацієнта мали встановлений діагноз гострого, повторного або рецидивного інфаркту міокарда, що склало 67,6 % серед усіх розтинів. Середній вік померлих становив 74,4±0,9 років, 81,3 %, це особи непрацездатного віку; з переважанням жінок – 55,3 % (Т=2784,5; р=0,001); найбільша питома вага померлих від інфаркту міокарда спостерігалася у вересні – 12,2 %. У патологоанатомічному діагнозі основним захворюванням був інфаркт міокарда з різною локалізацією патологічного процесу в лівому шлуночку. Залежно від глибини некрозу міокарда, у 95,9 % померлих виявили трансмуральний інфаркт міокарда, у 4,1 % – субендокардіальний. У 43,9 % померлих гострий інфаркт міокарда розвинувся на тлі раніше. Макроскопічно виявили гіпертрофію лівого шлуночка. Міокард на розрізі був червонувато-бурий, пружний, з білими прошарками. У стінці лівого шлуночка виявляли різні за розміром ділянки інфаркту буро-сірого кольору; у разі повторного гострого інфаркту ділянка ураження була сіро-білого кольору, тверда на дотик. Мікроскопічно в усіх померлих виявили гіпертрофію кардіоміоцитів лівого шлуночка з перинуклеарним ліпофусцинозом. Ділянки зони інфаркту містили гомогенізовані, без’ядерні, фрагментовані кардіоміоцити; розширені, повнокровні судини з дрібними периваскулярними крововиливами; нейтрофільно-макрофагальні інфільтрати різного ступеня інтенсивності. У разі повторного інфаркту міокарда виявляли великі осередки кардіосклерозу, у разі рецидивного – ознаки ангіогенезу з утворенням грануляційної тканини. Висновки. За 2023 рік у патологоанатомічному відділенні було проведено 123 розтини померлих із діагнозом гострий, повторний або рецидивний інфаркт міокарда, що склало 67,6 % у структурі всіх розтинів. Середній вік – 74,4±0,9 років, 81,3 %, були особами непрацездатного віку, з переважанням жінок, 55,3 %. У 43,9 % померлих гострий інфаркт міокарда розвинувся на тлі раніше перенесеного; у 5,5 % померлих виявили повторний гострий рецидивний інфаркт міокарда. Патоморфологічні зміни відповідали типовим особливостям інфаркту міокарда залежно від його давності.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Ткаченко, Н. О.
Проценко, О. С.
Ремньова, Н. О.
Чумак, Л. І.
Мазний, О. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


    Sokolov, M. Yu.
    The influence of xenobiotics on the course of ST-elevation myocardial infarction and the structure of intracoronary thrombi = Вплив ксенобіотиків на особливості перебігу інфаркту міокарда з елевацією сегменту ST та будову інтракоронарних тромбів / M. Yu. Sokolov, D. I. Besh // Світ медицини та біології = World of Medicine and Biology : науковий, медичний, екологічний журнал. - 2023. - № 4. - С. 157-162 . - ISSN 2079-8334


MeSH-~главная:
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION
ТРОМБОЗ -- THROMBOSIS
МИОКАРДА РЕВАСКУЛЯРИЗАЦИЯ -- MYOCARDIAL REVASCULARIZATION
КСЕНОБИОТИКИ -- XENOBIOTICS
Анотація: Ксенобіотики є вагомим фактором ризику розвитку гострого інфаркту міокарда. Вивчити вплив ксенобіотиків на перебіг гострого інфаркту міокарда з елевацією сегменту ST та будову інтракоронарних тромбів. В дослідження увійшло 100 пацієнтів віком 57,81±10.26 роки з гострим інфарктом міокарда з елевацією сегменту ST. Усім їм було проведено первинне черезшкірне коронарне втручання із застосуванням мануальної тромбоаспірації. Отримані тромби аналізували морфологічно. Пацієнти, які мали професійний контакт з ксенобіотиками, були молодшого віку (55,29±10,86 проти 61,25±11,14 років; р0,008), частіше чоловічої статі (48 [92,3 %] проти 34 [70,8 %]; р дорівнює 0,005) та курили (35 [67,3 %] проти 22 [45,8 %]; p дорівнює 0,03). Запальна інфільтрація по периферії тромбу встановлена суттєво частіше в таких пацієнтів 22 (44 %) і 31 (66 %) пацієнтів (р дорівнює 0,030). Пацієнти згострим інфарктом міокарда з елевацією сегменту ST та професійним контактом з ксенобіотикамичастіше чоловічої статі та молодшого віку. Отримані у них інтракоронарні тромби рідше мають ознаки запалення.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Besh, D. I.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


    Целуйко, В. Й.
    Вплив дотримання рекомендацій з лікування в першу добу інфаркту міокарда із зубцем Q задньої стінки лівого шлуночка із залучення правого шлуночка на перебіг захворювання / В. Й. Целуйко, Т. А. Лозова // Серце і судини. - 2018. - № 1. - С. 70-75. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION (диагностика, лекарственная терапия, осложнения)
БОЛЬНОЙ, СЛЕДОВАНИЕ РЕКОМЕНДАЦИЯМ ВРАЧА -- PATIENT COMPLIANCE
Дод.точки доступу:
Лозова, Т. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


   
    Реєстр хворих із гострим інфарктом міокарда Київської області: перші результати аналізу / Т. В. Авер'янова [и др.] // Серце і судини. - 2017. - N 1. - С. 8-17


Рубрики:
MeSH-~главная:
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION (диагноз, терапия, хирургия)
ДОКУМЕНТАЦИЯ -- DOCUMENTATION
ПРОГРАММНОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ -- SOFTWARE
Киевская область
Дод.точки доступу:
Авер'янова, Т. В.
Биков, В. М.
Близнюк, С. Д.
Бойко, В. В.
Гавреленко, В. В.
Глуговський, О. Л.
Драй, О. Є.
Дубчак, О. Г.
Єрмолаєва, Л. Г.
Залізна, Ю. І.
Залізний, А. В.
Іващенко, Т. І.
Клименко, В. Б.
Колосович, Н. А.
Криворучко, С. В.
Кудик-Хімчук, О. П.
Кутафіна, Є. В.
Мусійчук, Ю. В.
Осницька, Л. Я.
Рєзнікова, М. С.
Романенко, О. М.
Сергєєва, Н. С.
Слюсаренко, О. С.
Соколов, М. Ю.
Трейтяк, М. С.
Фірова, Н. Б.
Циганков, А. М.
Цимбал, Л. М.
Цимбалюк, М. П.
Шинкаренко, Т. Г.
Штика, А. Ю.
Штифурак, Н. А.
Щукін, В. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


   
    Співвідношення рівнів фенілаланіну й тирозину в плазмі крові як маркер індивідуального стану ендогенних систем кардіопротекції та предиктор перебігу госпітального періоду гострого інфаркту міокарда з елевацією сегмента SТ / О. Б. Яременко [и др.] // Серце і судини. - 2016. - N 3. - С. 50-59


MeSH-~главная:
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION (диагноз, патофизиология)
ГОСПИТАЛИЗАЦИЯ -- HOSPITALIZATION

САРКОЛИЗИН -- MELPHALAN (кровь)
ТИРОЗИН -- TYROSINE (кровь)
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
Дод.точки доступу:
Яременко, О. Б.
Іорданова, Н. Х.
Дудка, П. Ф.
Кучмеровська, Т. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


    Соколов, М. Ю.
    Реестр перкутанных коронарных вмешательств: сравнительный анализ 2014—2015 гг. Региональные реперфузионные сети в Украине — динамика развития / М. Ю. Соколов // Серце і судини. - 2016. - N 3. - С. 14-34


MeSH-~главная:
МИОКАРДА РЕПЕРФУЗИЯ -- MYOCARDIAL REPERFUSION
КОРОНАРНАЯ АНГИОГРАФИЯ -- CORONARY ANGIOGRAPHY
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION (диагноз, патофизиология, хирургия)
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA (патофизиология, хирургия)
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Варіанти морфології коронарних артерій за даними рентгеноконтрастної ангіографії в пацієнтів з ранньою післяінфарктною стенокардією, їхня клінічна значущість і зв'язок із маркерами запалення та функцією ендотелію / К. М. Амосова [та ін.] // Серце і судини = Heart & Vessels. - 2015. - № 4. - С. 31-37


MeSH-~главная:
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION (осложнения)
СТЕНОКАРДИЯ -- ANGINA PECTORIS (патофизиология)
КОРОНАРНЫЕ СОСУДЫ -- CORONARY VESSELS (патология)
Дод.точки доступу:
Амосова, К.М.
Рокита, О.І.
Лисак, З.В.
Демидюк, Д.В.
Ткаченко, Л.О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


    Тащук, В. К.
    Діагностична цінність лейкоцитарних маркерів запалення в пацієнтів з інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST залежно від наявності фібриляції передсердь та фракції викиду лівого шлуночка / В. К. Тащук, Р. А. Бота // Аритмологія. - 2023. - N 2. - С. 46


MeSH-~главная:
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION (диагностика)
ПРЕДСЕРДИЙ ФИБРИЛЛЯЦИЯ -- ATRIAL FIBRILLATION (диагностика, патофизиология)
СЕРДЦА ЖЕЛУДОЧКА ЛЕВОГО ДИСФУНКЦИЯ -- VENTRICULAR DYSFUNCTION, LEFT (диагностика, патофизиология)
БИОЛОГИЧЕСКИЕ МАРКЕРЫ -- BIOLOGICAL MARKERS (кровь)
Дод.точки доступу:
Бота, Р. А.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

10.


    Распутіна, Л. В.
    Поширеність та клініко-функціональні особливості поєднання фібриляції передсердь і гострого інфаркту міокарда / Л. В. Распутіна, Д. В. Діденко, А. В. Бронюк // Аритмологія. - 2023. - N 2. - С. 41-42


MeSH-~главная:
ПРЕДСЕРДИЙ ФИБРИЛЛЯЦИЯ -- ATRIAL FIBRILLATION (патофизиология)
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION (патофизиология)
Дод.точки доступу:
Діденко, Д. В.
Бронюк, А. В.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)