Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148914

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Книги (3)Автореферати (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=ГЕПАТОРЕНАЛЬНЫЙ СИНДРОМ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


   
    Ефективність норфлоксацину у профілактиці гепаторенального синдрому / І. Т. Руснак [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2021. - Т. 20, № 3. - С. 46-51. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
НОРФЛОКСАЦИН -- NORFLOXACIN (терапевтическое применение)
ГЕПАТОРЕНАЛЬНЫЙ СИНДРОМ -- HEPATORENAL SYNDROME (профилактика и контроль)
Анотація: Мета дослідження – оцінити ефктивність норфлоксацину для профілактики розвитку гепаторенального синдрому (ГРС) у пацієнтів з алкогольним цирозом печінки та супутнім хронічним пієлонефритом. Матеріал та методи. Усього обстежено 157 пацієнтів, розподілених на дві групи залежно від способу профілактики розвитку ГРС: група 1 (n=78) – отримували плацебо; група 2 (n=79) – отримували норфлоксацин. Криві ймовірності виживання були побудовані за допомогою методу Каплана-Майера. Результати. Ниркова недостатність розвивалася значно рідше у пацієнтів групи 2 (7 проти 16 пацієнтів, p=0,03). ГРС був асоційований із бактеріальною інфекцією у 4 пацієнтів у групі 2 і у 6 пацієнтів у групі 1. ГРС розвинувся протягом перших 3 місяців періоду спостереження у 9 пацієнтів у групі 1 і лише в 1 пацієнта з групи 2 (p=0,006). Частота розвитку ГРС упродовж перших 14 днів була значно нижчою у групі 2. Усього померло 10 пацієнтів у групі 2 і 13 – у групі 1. Головною причиною смертності в обох групах виявився ГРС (5 і 8 пацієнтів відповідно). Смертність протягом перших 3 місяців була значно вищою у групі 1 (10 проти 2 пацієнтів, p=0,02). Тримісячне (група 2 – 94%, група 1 – 62%) і річне виживання (60% проти 48% відповідно, p=0,05) були значно вищими в групі 2. Висновки. Пероральна антибіотикопрофілактика норфлоксацином майже у 5 разів знижує ризик розвитку гепаторенального синдрому першого типу у пацієнтів з алкогольним цирозом печінки та супутнім хронічним пієлонефритом, а також підвищує їх короткострокове виживання.
Дод.точки доступу:
Руснак, І. Т.
Сливка, Н. О.
Акентьєв, С. О.
Березова, М. С.
Кулачек, В. Т.
Аль Салама Мухаммед Васек
Ровінський, О. О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Косулін, С. В.
    Тактичні підходи до діагностики та лікування гепаторенального синдрому у хворих із бластоматозною механічною жовтяницею / С. В. Косулін, Ю. О. Вінник, Ю. В. Іванова // Проблеми безперервної медичної освіти та науки. - 2021. - N 2. - С. 28-31


MeSH-~главная:
ЖЕЛТУХА МЕХАНИЧЕСКАЯ -- JAUNDICE, OBSTRUCTIVE (патофизиология)
ГЕПАТОРЕНАЛЬНЫЙ СИНДРОМ -- HEPATORENAL SYNDROME (диагностика, лекарственная терапия, этиология)
Дод.точки доступу:
Вінник, Ю. О.
Іванова, Ю. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


   
    Вазопресорна терапія гепаторенального синдрому на тлі алкогольного цирозу печінки / Н. О. Сливка [и др.] // Світ медицини та біології = World of Medicine and Biology : науковий, медичний, екологічний журнал. - 2021. - № 3. - С. 158-162. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2079-8334


MeSH-~главная:
СОСУДОСУЖИВАЮЩИЕ СРЕДСТВА -- VASOCONSTRICTOR AGENTS
ГЕПАТОРЕНАЛЬНЫЙ СИНДРОМ -- HEPATORENAL SYNDROME
ЦИРРОЗ ПЕЧЕНИ АЛКОГОЛЬНЫЙ -- LIVER CIRRHOSIS, ALCOHOLIC
Кл.слова (ненормовані):
ТЕРЛИПРЕССИН -- ВАЗОПРЕССИН
Анотація: Гепаторенальний синдром є однією із найчастіших причин смертності при цирозі печінки, а методи його лікування є недостатньо вивченими, тому, метою даного дослідження було порівняння ефективності різних схем вазопресорної терапії. Всього було обстежено 109 хворих на алкогольний цироз печінки, які були розподілені на дві групи залежно від типу призначеного лікування: група 1 (n=57) – отримували терліпресин+альбумін, група 2 (n=52) – мідодрин+октреотид+альбумін. Статистичний аналіз даних проводився за допомогою програмного забезпечення RStudio1.1.463. Середній вік пацієнтів на момент включення у дослідження становив (42.34±12.57) років; середня тривалість перебігу АЦП – (3,5±1,54) років; середній стаж зловживання алкоголем (8.42±3.53) років; гендерний розподіл: 79.6 % (n=119) чоловіків, 20.4 % (n=31) – жінок (р<0,05). Покращення функції нирок значно частіше спостерігалося у пацієнтів групи 1: 40 з 57 пацієнтів 1–ї групи (70,2 %) мали повну або часткову відповідь порівняно з 15–ма з 52–х (28,8 %) у 2–й групі (p=0.01); у 31 з 57 пацієнтів 1–ї групи (55,4 %) була повна відповідь, порівняно з 3–ма із 52–х у 2–й групі (5,8 %) (p<0,001). Використовуючи процедуру Каплана–Мейєра, було знайдено оцінки ймовірності виживання для кожного з учасників груп: для першої групи середній ризик смерті становив 0,153±0,026, і 0,558±0,034 – для другої групи. Порівняно з першою групою, ризик у другій групі зростав у 3,65 рази. При багатофакторному аналізі тільки повна відповідь на лікування (співвідношення ризиків – 23,92; 95 % ДІ – 3,21-156,75; p˂0,002) та вихідний рівень балів за шкалою MELD (співвідношення ризиків – 1,18; 95 % ДІ – 1,4–1,42; p˂0,02) виявилися предикторами 3–х місячного виживання. Результати проведеного дослідження свідчать про те, що вазопресорна терапія за схемою терліпресин+альбумін є більш ефективною для лікування хворих на гепаторенальний синдром, що розвинувся на тлі алкогольного цирозу печінки, порівняно зі схемою мідодрин і октреотид+альбумін, оскільки вона зменшує ризик смертності у 3,65 рази (із 0,558±0,034 до 0,153±0,026) (p<0.05) та покращує функцію нирок (70,2 % пацієнтів 1–ї групи мали повну або часткову відповідь на лікування, порівняно з 28,8 % у 2–й групі) (p=0.01). Таким чином, терліпресин у комбінації з альбуміном може вважатися терапією вибору для лікування даної патології.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Сливка, Н. О.
Лукашів, Т. О.
Руснак, І. Т.
Сидорчук, А. С.
Аль, Салама М. В. О.
Ровінський, О. О.
Акентьєв, С. О.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

4.


   
    Некоторые практические вопросы ведения больных с декомпенсированным циррозом печени / Е. А. Федосьина [и др.] // Терапевт. арх. - 2019. - Том 91, N 8. - С. 148-154


MeSH-~главная:
АСЦИТ -- ASCITES (осложнения, терапия)
ГЕПАТОРЕНАЛЬНЫЙ СИНДРОМ -- HEPATORENAL SYNDROME (осложнения, терапия)
ПИЩЕВОДА И ЖЕЛУДКА ВАРИКОЗНОЕ РАСШИРЕНИЕ ВЕН -- ESOPHAGEAL AND GASTRIC VARICES (осложнения, терапия)
ПЕРИТОНИТ -- PERITONITIS (осложнения, терапия)
Анотація: Естественное течение цирроза печени характеризуется сменой компенсированной стадии без клинических проявлений на последующую декомпенсированную, которая отличается развитием явных клинических симптомов, наиболее частыми из которых являются асцит, кровотечение из варикозно расширенных вен, бактериальные инфекции, энцефалопатия. В статьях и обзорах последних лет подчеркивается важность этиотропного лечения цирроза печени на любой стадии, включая финальную. Кроме того, на стадии декомпенсации на первый план выходит патогенетическая и симптоматическая терапия, направленная на лечение осложнений цирроза печени: асцита, гипонатриемии разведения, желудочно - кишечных кровотечений, бактериальных инфекций, повреждения почек, что позволяет поддержать больного, находящегося в листе ожидания трансплантации печени. Это категория больных, как правило, сложно поддается лечению и имеет особенности и тонкости ведения.
Дод.точки доступу:
Федосьина, Е. А.
Буеверов, А. О.
Богомолов, П. О.
Староверова, Н. П.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


    Сливка, Н. О.
    Роль системної запальної відповіді у патогенезі гепаторенального синдрому / Н. О. Сливка, Н. Г. Вірстюк // Клінічна та експериментальна патологія. - 2019. - Т. 18, № 4. - С. 74-79. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ГЕПАТОРЕНАЛЬНЫЙ СИНДРОМ -- HEPATORENAL SYNDROME (этиология)
СИСТЕМНОЙ ВОСПАЛИТЕЛЬНОЙ РЕАКЦИИ СИНДРОМ -- SYSTEMIC INFLAMMATORY RESPONSE SYNDROME (осложнения)
Анотація: Мета роботи - оцінити рівень маркерів синдрому системної запальної відповіді (ССЗВ) у пацієнтів із гепаторенальним синдромом (ГРС) на тлі алкогольного цирозу печінки (АЦП) залежно від типу ГРС та наявності чи відсутності інфекційних ускладнень. Матеріал та методи. Для досягнення поставленої мети обстежено 165 пацієнтів з декомпенсованим АЦП, які розподілені на три групи відповідно до стану функції нирок: група 1 - АЦП без ГРС (n=44), група 2 - АЦП+ГРС тип 2 (n=63), група 3 - АЦП+ГРС тип 1 (n=58). Результати. Поширеність ССЗВ, кількість лейкоцитів і рівень СРБ були вищими у крові пацієнтів з ГРС-1 порівняно з іншими двома групами. У групі з ГРС-1 був цитокіновий профіль мав значно вищі рівні МСР-1 сечі та сироваткових IL-6, TNF-альфа, VCAM-1, IL-8, і нижчі рівні MIP1-альфа і фракталкіну. Із 5-ти цитокінів, які були значно підвищені у пацієнтів із ГРС-1, тільки плазмовий IL-6 був значно вищим у хворих із ГРС-1, асоційованим з інфекціями, порівняно з пацієнтами без інфекцій - 59,26±13,41 проти 23,15±11,34 пг/мл відповідно (р0,05), що засвідчує на користь гіпотези про ГРС як причину розвитку ССЗВ у таких хворих. Висновки. Виявлено, що у хворих на АЦП, ускладнений ГРС, рівні системних запальних маркерів і цитокінів є вищими, ніж у хворих без такого ускладнення, що вказує на вагому роль запальної реакції у його патогенезі. Підвищення рівнів MIP1-альфа, MCP-1, IL-8 плазми та uMCP-1 (пг/мл) сечі можуть використовуватися як диференційна ознака ГРС типу 1, що є важливим у виборі лікувальної тактики.
Дод.точки доступу:
Вірстюк, Н. Г.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


   
    Індекс резистентності як маркер ниркової функції при гепаторенальному синдромі / Н. О. Сливка [та ін.] // Буковинський медичний вісник. - 2019. - Т. 23, № 1. - С. 81-86. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ГЕПАТОРЕНАЛЬНЫЙ СИНДРОМ -- HEPATORENAL SYNDROME (диагностика)
ПОЧКИ -- KIDNEY (кровоснабжение)
ЦИРРОЗ ПЕЧЕНИ АЛКОГОЛЬНЫЙ -- LIVER CIRRHOSIS, ALCOHOLIC
Анотація: Мета дослідження - оцінити значення індексу резистентності (RІ) як неінвазивного маркера гепаторенального синдрому (ГРС) на тлі алкогольного цирозу печінки. Матеріал і методи. Для досягнення поставленої мети обстежено 152 пацієнти за допомогою клінічних, лабораторних та інструментальних методів. Визначали швидкість клубочкової фільтрації (ШКФ), доплерографічний індекс судинного опору в ниркових артеріях та індекси гістологічного пошкодження при автопсії нирок – гломерулосклероз (ГС), артеріолосклероз (АС), тубулоінтерстиційне ураження (ТІ) нирок. Результати. Поетапний багатоваріантний регресійний аналіз показав, що вік пацієнта (?=0,20, р0,01), ШКФ (?
Дод.точки доступу:
Сливка, Н.О.
Вірстюк, Н.Г.
Мартинюк, Г.А.
Плеш, І.А.
Борейко, Л.Д.
Бевз, Т.І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


   
    Морфологічні зміни нирок при гепаторенальному синдромі на тлі алкогольного цирозу печінки / Н. О. Сливка [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2018. - Т. 17, № 4. - С. 71-75. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ЦИРРОЗ ПЕЧЕНИ АЛКОГОЛЬНЫЙ -- LIVER CIRRHOSIS, ALCOHOLIC (осложнения)
ГЕПАТОРЕНАЛЬНЫЙ СИНДРОМ -- HEPATORENAL SYNDROME (этиология)
ПОЧКИ -- KIDNEY
Анотація: Мета роботи - оцінити значення гістологічних змін нирок при гепаторенальному синдромі та їх співвідношення із клініко-лабораторними показниками за цієї патології. Матеріал та методи. Для досягнення поставленої мети було обстежено 152 пацієнтів за допомогою клінічних, лабораторних та інструментальних методів дослідження. Визначали розрахункову швидкість клубочкової фільтрації, доплерографічний індекс судинного опору у ниркових артеріях та індекси гістологічного пошкодження при автопсії нирок - гломерулосклероз, артеіолосклероз, тубулоінтерстиційне ураження нирок. Результати. Оцінка лише клінічних або неінвазивних маркерів показала, що високий індекс судинного опору, високий систолічний артеріальний тиск, рівень сечового білка та низький рівень клубочкової фільтрації є незалежними факторами ризику прогресування дисфункції нирок. Індекс судинного опору зростав пропорційно до зростання рівня креатиніну, обернено корелював із функцією нирок та прямо корелював із гістологічними показниками ураження, серед яких найсильніше - із тубулоінтерстиційними ураженнями. Інтерстиційний фіброз із тубулярною атрофією та втратою капілярів є загальними проявами під час поширених пошкоджень нирок, а тубулоінтерстиційні ураження - це гістологічний параметр, що найкраще корелює із функцією нирок. Висновки. Серед гістологічних змін у нирках при гепаторенальному синдромі на тлі алкогольного цирозу печінки найчастіше виявляються тубулоінтерстиціальні ураження, що тісно корелюють із доплерографічним індексом судинного опору у ниркових артеріях.
Дод.точки доступу:
Сливка, Н.О.
Вірстюк, Н.Г.
Давиденко, І.С.
Мартинюк, Г.А.
Бевз, Т.І.
Гайдуков, В.А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Можливості ранньої діагностики гепаторенального синдрому у хворих на алкогольний цироз печінки [Текст] / Н. О. Сливка [и др.] // Буковинський медичний вісник. - 2017. - С. 149-153 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ГЕПАТОРЕНАЛЬНЫЙ СИНДРОМ -- HEPATORENAL SYNDROME
ЦИРРОЗ ПЕЧЕНИ АЛКОГОЛЬНЫЙ -- LIVER CIRRHOSIS, ALCOHOLIC
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ ДОППЛЕРОВСКАЯ -- ULTRASONOGRAPHY, DOPPLER
Дод.точки доступу:
Сливка, Н. О.
Вірстюк, Н. Г.
Плеш, І. А.
Борейко, Л. Д.
Гайдуков, В. А.
Кшановська, Г. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


   
    Клинические рекомендации Российского общества по изучению печени и Российской гастроэнтерологической ассоциации по лечению осложнений цирроза печени / В. Т. Ивашкин [и др.] // Российский журнал гастроэнтерологии, гепатологии, колопроктологии. - 2016. - N 4. - С. 71-102. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
ЦИРРОЗЫ ПЕЧЕНИ -- LIVER CIRRHOSIS (диагноз, лекарственная терапия, осложнения, патофизиология, терапия, этиология)
ЭНЦЕФАЛОПАТИЯ ПЕЧЕНОЧНАЯ -- HEPATIC ENCEPHALOPATHY (диагноз, классификация, лекарственная терапия, патофизиология)
АСЦИТ -- ASCITES (диагноз, классификация, лекарственная терапия, патофизиология)
ГЕПАТОРЕНАЛЬНЫЙ СИНДРОМ -- HEPATORENAL SYNDROME (диагноз, классификация, лекарственная терапия, патофизиология)
ГИПЕРТЕНЗИЯ ПОРТАЛЬНАЯ -- HYPERTENSION, PORTAL (диагноз, патофизиология, терапия)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ -- DIAGNOSIS, DIFFERENTIAL
ЭНДОСКОПИЯ -- ENDOSCOPY
Кл.слова (ненормовані):
Кровотечения из варикозных вен пищевода и желудка
Дод.точки доступу:
Ивашкин, В. Т.
Маевская, М. В.
Павлов, Ч. С.
Федосьина, Е. А.
Бессонова, Е. Н.
Пирогова, И. Ю.
Гарбузенко, Д. В.

Вільних прим. немає

Найти похожие

 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)