Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (13)Дисертації (1)Автореферати (1)Матеріали конференцій (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=ВЫВИХИ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20  
1.


    Шамрай, В. А.
    Регионарная анестезия при вывихах плечевого сустава / В.А. Шамрай // ВІСНИК ПРОБЛЕМ БІОЛОГІЇ І МЕДИЦИНИ : Український науково-практичний журнал. - 2011. - Том 1, N 2. - С. 283-285 : ил. - Библиогр. в конце ст.

Рубрики: ПЛЕЧО

   ВЫВИХИ


   АНЕСТЕЗИЯ


Кл.слова (ненормовані):
СУСТАВ -- ВЫВИХ -- ПЛЕЧО
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


   
    Спосіб шинування зуба при його неповному чи повному вивиху / С.І. Дорошенко, О.А. Черепинський, Є.А. Кульгінський, Ірха С.В., Дорошенко К.В., Павлик А.В. // Український стоматологічний альманах : Науково-практичний рецензований журнал. - 2011. - № 5. - С. 87

Рубрики: ВЫВИХИ

   ЗУБЫ


   ЗУБОВ ПЕРЕЛОМЫ


Кл.слова (ненормовані):
ВЫВИХ ЗУБА -- ПЕРЕЛОМ ЗУБА -- ШИНИРОВАНИЕ ЗУБА
Дод.точки доступу:
Дорошенко, С.І.
Черепинський, О.А.
Кульгінський, Є.А.
Дорошенко, К.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


   
    Рентгенометричне вимірювання величин кутів антеверсії чашки та антеторсії ніжки ендопротеза кульшового суглоба / В. А. Філіпенко [та ін.] // Травма. - 2017. - Том 18, N 6. - С. 101-106. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ТАЗОБЕДРЕННОГО СУСТАВА ПРОТЕЗ -- HIP PROSTHESIS (использование)
ВЫВИХИ -- DISLOCATIONS (рентгенография)
Дод.точки доступу:
Філіпенко, В. А.
Мезенцев, В. О.
Овчинніков, О. М.
Карпінський, М. Ю.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


   
    Причини вивиху головки ендопротеза після первинного ендопротезування кульшового суглоба / В. А. Філіпенко [и др.] // Травма. - 2017. - Том 18, N 1. - С. 27-33. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ТАЗОБЕДРЕННОГО СУСТАВА ПРОТЕЗ -- HIP PROSTHESIS (использование)
ВЫВИХИ -- DISLOCATIONS (патофизиология, хирургия, этиология)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY (использование, методы)
ТОМОГРАФИЯ РЕНТГЕНОВСКАЯ КОМПЬЮТЕРНАЯ -- TOMOGRAPHY, X-RAY COMPUTED (использование)
РЕТРОСПЕКТИВНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- RETROSPECTIVE STUDIES
Дод.точки доступу:
Філіпенко, В. А.
Танькут, В. О.
Мезенцев, В. О.
Овчинніков, О. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


   
    Особливості лікування гіпермобільності суглобових голівок і вивихів нижньої щелепи на тлі переломів виросткових відростків нижньої щелепи як профілактики алопластичних заміщень скроневонижньощелепного суглоба / О. А. Торопов [и др.] // Укр. стоматол. альманах = Ukrainian Dental Almanac : науково-практичний фаховий журнал. - 2024. - № 1. - С. 40-43 . - ISSN 2409-0255


MeSH-~главная:
ВИСОЧНО-НИЖНЕЧЕЛЮСТНОЙ СУСТАВ -- TEMPOROMANDIBULAR JOINT (патология, повреждения, хирургия)
ЧЕЛЮСТЬ НИЖНЯЯ -- MANDIBLE
ВЫВИХИ -- DISLOCATIONS
ЧЕЛЮСТИ НИЖНЕЙ МЫЩЕЛКОВЫЙ ОТРОСТОК -- MANDIBULAR CONDYLE
ЧЕЛЮСТИ НИЖНЕЙ ПЕРЕЛОМЫ -- MANDIBULAR FRACTURES
АРТРОПЛАСТИКА ЗАМЕСТИТЕЛЬНАЯ -- ARTHROPLASTY, REPLACEMENT
Анотація: Гострі, хронічні й рецидивні вивихи натепер трактують як стан, при якому відросток нижньої щелепи зміщується зі своїх суглобів і потребує маніпуляцій іншої особи, щоб повернутися в нормальне положення. Таким станам зазвичай передують або ятрогенні фактори, у тому числі переломи гілки нижньої щелепи, або нестабільність суглоба й гіпермобільність його голівок. Ця патологія потребує персоніфікованого алгоритму лікування: у кожному конкретному випадку слід чітко врахувати клінікорентгенологічні ознаки даної патології та визначитися в методиці консервативного або хірургічного лікування. Кожна з них має свої переваги й недоліки, також можливе комбіноване їх застосування, що є запорукою профілактики тяжчих ускладнень, які можуть призвести до алостатичних заміщень компонентів суглоба або його заміни в цілому. Мета дослідження: провести порівняльний аналіз даних клінічних обстежень, консервативного й хірургічного лікування, ускладнень і післяопераційних результатів, ураховуючи поширеність хронічних вивихів нижньої щелепи на тлі переломів виросткових відростків. Проаналізовано клінічні випадки хронічних вивихів нижньої щелепи тривалістю від одного до трьох місяців після проведення остеосинтезу. Спроби ручного вправлення не мали позитивного результату, тому було прийняте рішення консервативного лікування пацієнтів за допомогою накусних блоків із самотверднучої пластмаси й застосуванням еластичних методів фіксації нижньої щелепи, що дало позитивний результат уже на третій тиждень лікування. Також цих пацієнтів спостерігали в клініці протягом 6 місяців без візуалізації ускладнень і механічного, і запального характеру. Підкреслено, що в кожному конкретному випадку слід ураховувати всі особливості патогенезу цього захворювання і складати персоніфікований алгоритм лікування, який складається з консервативних методик, а за його неефективності виконувати хірургічне лікування.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Торопов, О. А.
Аветіков, Д. С.
Скікевич, М. Г.
Іваницька, О. С.
Розколупа, О. О.
Локес, К. П.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


   
    Основні критерії прогнозування вивиху головки ендопротеза у хворих із переломами шийки стегнової кістки після однополюсного ендопротезування кульшового суглоба / В. А. Філіпенко [та ін.] // Травма. - 2018. - Том 19, N 1. - С. 130-137. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
БЕДРА ШЕЙКИ ПЕРЕЛОМЫ -- FEMORAL NECK FRACTURES (хирургия)
ТАЗОБЕДРЕННОГО СУСТАВА АРТРОПЛАСТИКА ЗАМЕСТИТЕЛЬНАЯ -- ARTHROPLASTY, REPLACEMENT, HIP (использование, методы)
ВЫВИХИ -- DISLOCATIONS (диагностика)
Дод.точки доступу:
Філіпенко, В. А.
Танькут, В. О.
Колесніченко, В. А.
Мезенцев, В. О.
Овчинніков, О. М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


   
    Напружено-деформований стан надплечово-ключичного суглоба при ушкодженні нижньої надплечово-ключичної зв’язки і різних способах фіксації / О. А. Бур’янов [и др.] // Вісн. пробл. біол. і медицини = Bulletin of Problems in Biology and Medicine : український науково-практичний журнал. - 2024. - № 1(172). - С. 336-344 . - ISSN 2077-4214


MeSH-~главная:
КЛЮЧИЦА -- CLAVICLE (повреждения)
ВЫВИХИ -- DISLOCATIONS (хирургия)
ОРТОПЕДИЧЕСКИЕ ФИКСИРУЮЩИЕ УСТРОЙСТВА НАРУЖНЫЕ -- EXTERNAL FIXATORS (использование)
Анотація: Вступ. Фіксація акроміального кінця ключиці (АКК) до акромільного відростоку лопатки є пріорітетною. Конкуруючими металевими конструкціями для забезпечення є гачкоподібна пластина – hook platе та спосіб Вебера. Суттєвими недоліками при застосуванні способу фіксації за Вебером є міграція шпиць та порушення цілісності шпиць та дроту. Мета: провести порівняльний аналіз фіксації акроміального кінця ключиці за Вебером, hook platе та запропонованою конструкцією, шляхом вивчення напружено-деформованого стану надплечово-ключичного суглоба при ушкодженні lig. acromioclavicularе inferior і різних способах фіксації. Об’єкт і методи дослідження. Побудована скінчено-елементна модель надплечово-ключичного суглоба (НКС). Моделювали ушкодження lig. acromioclavicularе inferior, а також фіксацію АКК трьома способами: за Вебером, hook plate та запропонованою конструкцією. Результати. В результаті проведених досліджень встановлено, що всі типи фіксаторів дозволяють отримати приблизно однаковий рівень напружень в кісткових елементах моделі. Винятком є фіксація за Вебером, при якому напруження на АКК та на акроміальному виростку лопатки збільшуються в декілька разів, що може бути причиною руйнування кісткової тканини в зоні контакту з металевими елементами. Фіксатор шарнірного типу забезпечує найкращий розподіл напружень, як в кісткових елементах моделі, так і досить низькій рівень напружень в неушкоджених зв’язках. Нook plate, з точки зору величин напружень в елементах моделі, має непогані показники при відокремлених ушкодженнях зв’язок і займає проміжне положення за всіма дослідженими показниками. За критерієм мінімізації величини відносних деформацій в зв’язках ключично-лопаткового зчленування показав запропонований фіксатор шарнірного типу. Найбільші деформації зв’язках виникають при фіксації пластиною hook plate. Хоча фіксація за Вебером дозволяє знизити рівень відносних деформацій неушкоджених зв’язок нижче рівня моделі без фіксації, а в зв’язках дзьобо-ключичного зчленування навіть нижче показників моделі в нормі, але показники розподілу напружень в даної моделі ставлять під питання доцільність використання цієї методики. Висновки. Фіксація акроміального кінця ключиці за Вебером забезпечує гарні результати з точки зору зниження рівня напружень і відносних деформацій в неушкоджених зв’язках, але призводить до підвищення в кілька разів рівня напружень на АКК та акроміальному виростку лопатки. Рівень напружень в дроті при відведенні кінцівки при ушкодженні окремих зв’язок впритул наближається до межі міцності хірургічної сталі, з якої він виготовлений, що може бути причиною розриву дроту і, як наслідок, втрати стабільності НКС. Фіксатор запропонованої конструкції забезпечує найкращий результат, як за критерієм розподілу напружень в елементах моделі, так і за величиною відносних деформацій в неушкоджених зв’язках. Фіксатор hook plate займає проміжне положення за всіма дослідженими показниками.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Бур’янов, О. А.
Кваша, В. П.
Чекушин, Д. А.
Задніченко, М. О.
Карпінський, М. Ю.
Яресько, О. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


    Москаленко, П. А.
    Окклюзионно-компрессионные нарушения компонентов височно-нижнечелюстного сустава при его одностороннем вывихе / П.А. Москаленко, О.В. Рыбалов // Український стоматологічний альманах : Науково-практичний рецензований журнал. - 2009. - № 3. - С. 9-11 : ил. - Библиогр. в конце ст.

Рубрики: ОККЛЮЗИЯ

   ВИСОЧНО-НИЖНЕЧЕЛЮСТНОГО СУСТАВА БОЛЕЗНИ


   ВЫВИХИ


Кл.слова (ненормовані):
ВЫВИХ -- НИЖНЕЧЕЛЮСТНОЙ СУСТАВ -- ОККЛЮЗИОННАЯ ПОВЕРХНОСТЬ
Дод.точки доступу:
Рыбалов, О.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


   
    Метод гидравлического прессинга в комплексном лечении пациентов с хроническим вывихом суставного диска височно-нижнечелюстного сустава* / В.В. Бекреев, С.А. Рабинович, Т.А. Груздева, Горбунова Е.В. // СТОМАТОЛОГИЯ : Научно-практический рецензируемый ж-л. - 2012. - Том91, N5. - С. 34-39 : граф.

Рубрики: ВИСОЧНО-НИЖНЕЧЕЛЮСТНОГО СУСТАВА БОЛЕЗНИ

   ВЫВИХИ


Кл.слова (ненормовані):
ВИСОЧНО-НИЖНЕЧЕЛЮСТНОГО СУСТАВА ВЫВИХ
Дод.точки доступу:
Бекреев, В.В.
Рабинович, С.А.
Груздева, Т.А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


    Мателенок, Е. М.
    Застарелые вывихи предплечья / Е. М. Мателенок // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2020. - N 3. - С. 54-60. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
ПРЕДПЛЕЧЬЯ ТРАВМЫ -- FOREARM INJURIES (рентгенография, хирургия, этиология)
ВЫВИХИ -- DISLOCATIONS (рентгенография, хирургия, этиология)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20  
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)