Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (17)Матеріали конференцій (5)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=АНОКСИЯ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Семкович, Я. В.
    Ускладнена пневмонія у дітей [Текст] / Я. В. Семкович // Арх. клініч. медицини. - 2014. - N 1. - С. 7-11. - Библиогр.: с.10-11.


MeSH-~главная:
ПНЕВМОНИЯ -- PNEUMONIA (диагноз, иммунология, классификация, лекарственная терапия, осложнения, патофизиология, смертность, этиология)
НОВОРОЖДЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ -- INFANT, NEWBORN, DISEASES (диагноз)
АНОКСИЯ -- ANOXIA (диагноз, осложнения, терапия)
ЛЕЙКОЦИТОВ ЭЛАСТАЗА -- LEUKOCYTE ELASTASE (физиология)
КЛЕТОЧНАЯ ГИПОКСИЯ -- CELL HYPOXIA (физиология)
Кл.слова (ненормовані):
ПНЕВМОНИЯ ОСЛОЖНЕННАЯ -- ДЕТИ -- ТЕРАПИЯ
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


   
    Гипоксическая тренировка - эффективный метод повышения жизнеспособности кожи при местно-пластических операциях [Текст] / А.И. Неробеев, Н.А. Агаджанян, А.И. Елфимов и др // Стоматология : Научно-практический рецензируемый ж-л. - 2006. - Том85, N2. - С. 40-44 : рис.

Рубрики: ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВАЯ ХИРУРГИЯ

   АНОКСИЯ


Кл.слова (ненормовані):
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВАЯ ОБЛАСТЬ -- ПЛАСТИЧЕСКАЯ ХИРУРГИЯ -- ЭКСПАНДЕРНОЕ РАСТЯЖЕНИЕ КОЖИ
Дод.точки доступу:
Неробеев, А.И.
Агаджанян, Н.А.
Елфимов, А.И.
Шехтер, А.Б.
Воложин, А.И.
Кибишева, А.А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


   
    Роль блокатора лейкотриеновых рецепторов в восстановлении носового дыхания у больных полипозным риносинуситом / Т. А. Машкова [и др.] // Вестник оториноларингологии. - 2017. - Т. 82, № 5. - С. 32-35. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
НОСА ПОЛИПЫ -- NASAL POLYPS (лекарственная терапия)
АДЕНОМАТОЗНЫЕ ПОЛИПЫ -- ADENOMATOUS POLYPS (лекарственная терапия)
РИНИТ -- RHINITIS
СИНУСИТ -- SINUSITIS
ВОСПАЛЕНИЕ -- INFLAMMATION
ДЫХАНИЯ РАССТРОЙСТВА -- RESPIRATION DISORDERS
АНОКСИЯ -- ANOXIA
ЛЕЙКОТРИЕНЫ -- LEUKOTRIENES
ЛЕЙКОТРИЕН C4 -- LEUKOTRIENE C4 (терапевтическое применение)
Дод.точки доступу:
Машкова, Т. А.
Мальцев, А. Б.
Неровный, А. И.
Бакулина, Л. С.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


   
    Влияние гипоксического посткондиционирования на экспрессию противоапоптотического белка Bcl-2 и нейротрофина BDNF в поле CA1 гиппокампа крыс, переживших тяжелую гипоксию / О. В. Ветровой [и др.] // Морфология = Morphology : научно-теоретический медицинский журнал. Архив анатомии, гистологии и эмбриологии. - 2014. - Т. 145, № 2. - С. 16-20. : ил. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 0004-1947


MeSH-~главная:
ГИППОКАМП -- HIPPOCAMPUS
АНОКСИЯ -- ANOXIA
КРЫСЫ -- RATS
Кл.слова (ненормовані):
посткондиционирование
Дод.точки доступу:
Ветровой, О. В.
Рыбникова, Е. А.
Глущенко, Т. С.
Самойлов, М. О.

Вільних прим. немає

Найти похожие

5.


    Чурилова, А. В.
    Изменение экспрессии антиапоптотического белка Bcl-2 в неокортексе и гиппокампе у крыс под влиянием различных режимов гипобарической гипоксии / А. В. Чурилова, Т. С. Глущенко, М. О. Самойлов // Морфология = Morphology : научно-теоретический медицинский журнал. Архив анатомии, гистологии и эмбриологии. - 2014. - Т. 146, № 5. - С. 7-13. : ил. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 0004-1947


MeSH-~главная:
НЕОКОРТЕКС -- NEOCORTEX
ГИППОКАМП -- HIPPOCAMPUS
BCL-2-АССОЦИИРОВАННЫЙ X БЕЛОК -- BCL-2-ASSOCIATED X PROTEIN
АНОКСИЯ -- ANOXIA
КРЫСЫ -- RATS
Кл.слова (ненормовані):
гипобарическая гипоксия
Дод.точки доступу:
Глущенко, Т. С.
Самойлов, М. О.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.


    Лябах, К. Г.
    Окисна потужність і внутрішньоклітинний розподіл мітохондрій регулюють кисневий режим клітини при циркуляторній гіпоксії / К. Г. Лябах // Фізіологічний журнал. - 2017. - Том 63, N 3. - С. 24-31


MeSH-~главная:
АНОКСИЯ -- ANOXIA (патофизиология)
КЛЕТКИ ФИЗИОЛОГИЧЕСКИЕ ФЕНОМЕНЫ -- CELL PHYSIOLOGICAL PHENOMENA (физиология)
КИСЛОРОДА ПОГЛОЩЕНИЕ -- OXYGEN CONSUMPTION (физиология)
МИТОХОНДРИИ -- MITOCHONDRIA (метаболизм)
МОДЕЛИ ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ -- MODELS, THEORETICAL
Анотація: Можливість регулювання кисневого режиму і швидкості споживання кисню (VО2) клітиною через зміни її окисної потужності (qO2) розглянуто за допомогою математичної моделі тривимірної дифузії-реакції О2 в міоциті. Розраховували внутрішньоклітинне напруження кисню (рО2) і VО2 за помірного навантаження на тлі зниження швидкості м'язового кровотоку (F) з 0,95 до 0,12 мл • хв-1 • г-1, а також у разі зростання міжкапілярної відстані з 0,0040 до 0,0064 см. Згідно з розрахунками, збільшення qО2 з 0,06 до 0,10 мл • хв-1 • г-1 підтримує постійне середнє значення VО2 0,055 мл • хв-1 • г-1. Зростання qО2 також регулювало кисневий режим при збільшенні міжкапілярної відстані. За рівномірного розподілу мітохондрій мінімальне значення рО2 становило менше ніж 1 мм рт.ст. При розподілі їх за градієнтом VО2 цей показник збільшувався, перевищуючи критичний рівень. Показано, що можливості такого регулювання залежать від співвідношення «кровотік - кисневий запит». Висловлено припущення, що у нативній клітині за циркуляторної гіпоксії посилення qО2 мітохондрій дає змогу підтримувати сталим середнє значення VO2, а переміщення мітохондрій до капілярів регулює кисневий режим, зменшуючи гіпоксію.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


   
    Перебудова тканин скелетних м’язів, легень та серця щурів за умов гіпоксії навантаження / К. В. Розова [та ін.] // Фізіологічний журнал. - 2016. - Том 62, N 6. - С. 72-80


MeSH-~главная:
ФИЗИЧЕСКАЯ НАГРУЗКА У ЖИВОТНЫХ -- PHYSICAL CONDITIONING, ANIMAL
АНОКСИЯ -- ANOXIA (этиология)
МЫШЦЫ -- MUSCLES (кровоснабжение, ультраструктура)
ЛЕГКИЕ -- LUNG (кровоснабжение, ультраструктура)
МИОКАРД -- MYOCARDIUM (ультраструктура)
МИТОХОНДРИИ -- MITOCHONDRIA (ультраструктура)
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ -- ANIMAL EXPERIMENTATION
КРЫСЫ ЛИНИИ WISTAR -- RATS, WISTAR
Анотація: Вивчали особливості змін морфо- і стереометричних характеристик ультраструктури тканин легень, серця та м’язової тканини, їх капіляризації, а також мітохондріального апарата клітин у статевозрілих щурів-самців лінії Вістар при тривалих фізичних навантаженнях. Показано, що вплив тривалого тренування з розвитком гіпоксії навантаження на структурні перебудови м’язової тканини, тканини легень та міокарда можна умовно розподілити на 2 групи: деструктивного та компенсаторно-пристосувального характеру. До змін деструктивного характеру, по-перше, належать варіації ультраструктури бар’єрів, зокрема, гіпергідратація в цілому та їх окремих шарів, що погіршує умови дифузії кисню; по-друге, спостерігаються порушення в мітохондріях (кількість пошкоджених органел зростала у легенях у 4,1 раза; в серці — у 4,5-5,5 раза, а в м’язі — у 3,5-12,2 раза залежно від субпопуляції мітохондрій), що супроводжується зниженням енергетичного потенціалу мітохондріального апарата. До змін компенсаторно-пристосувального характеру належать збільшення кількості функціонуючих капілярів (на 80 % у литковому м’язі та на 60 % у міокарді), що попереджає розвиток вторинної тканинної гіпоксії; посилення піноцитозу в ендотеліоцитах; активація морфогенезу мітохондрій, що супроводжувалося зростанням кількості органел у литковому м’язі в середньому на 65 %, в легенях — у 4 рази, а в серці — на 60-80 % залежно від мітохондріальної субпопуляції; поява юних мітохондрій та мітохондрій з помірним ступенем набухання, що сприяє зростанню енергетичної потужності мітохондріального апарата клітин.
Дод.точки доступу:
Розова, К.В.
Болгова, Т.В.
Тимошенко, К.Р.
Вінничук, Ю.Д.
Гуніна, Л.М.
Безугла, В.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


    Левіна, О. В.
    Практична цінність визначення показників еритроциарного ряду у хворих на ХОЗЛ професійної етіології / О. В. Левіна, В. В. Івчук, Р. В. Рубцов // Світ медицини та біології = World of Medicine and Biology : науковий, медичний, екологічний журнал. - 2017. - № 4(62). - С. 50-53 : диаграмма. - Библиогр. в конце глав . - ISSN 2079-8334


MeSH-~главная:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНИ ОБСТРУКТИВНЫЕ -- LUNG DISEASES, OBSTRUCTIVE
АНОКСИЯ -- ANOXIA
ГЕМОГЛОБИНЫ -- HEMOGLOBINS
Дод.точки доступу:
Івчук, В.В.
Рубцов, Р.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.


    Сопова, І. Ю.
    Вплив мелатоніну на рівень окиснювальної модифікації білків у базальних ядрах мозку за гострої гіпоксії / І. Ю. Сопова // Клінічна та експериментальна патологія. - 2017. - Т. 16, № 1. - С. 144-145. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
МЕЛАТОНИН -- MELATONIN (вредные воздействия)
АНОКСИЯ -- ANOXIA (кровь)
БАЗАЛЬНЫЕ ГАНГЛИИ -- BASAL GANGLIA (действие лекарственных препаратов)
Анотація: Досліджували вплив мелатоніну на інтенсивність накопичення окиснювально-модифікованих білків у базальних ядрах мозку (хвостате ядро, бліда куля, прилегле ядро, амігдалярний комплекс) за гострої гіпоксії. Показано, що за дії гострої гіпоксії у базальних ядрах спостерігається посилення процесів пероксидації білків. Введення мелатоніну в дозі 1 мг/кг до моделювання гострої гіпоксії супроводжується зниженням вмісту продуктів білкової пероксидації.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

10.


    Ясінська, О. В.
    Вплив функціонального стану епіфіза на показники білкового обміну в надниркових залозах щурів за гіпобаричної гіпоксії / О. В. Ясінська, Р. Р. Дмитренко // Клінічна та експериментальна патологія. - 2016. - Т. 15, № 4. - С. 139-142. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
АНОКСИЯ -- ANOXIA (метаболизм)
ШИШКОВИДНАЯ ЖЕЛЕЗА -- PINEAL GLAND (физиология)
НАДПОЧЕЧНИКИ -- ADRENAL GLANDS (метаболизм)
Анотація: Проведений аналіз впливу пригнічення мелатонін-продукувальної функції епіфіза на характер реагування показників білкового обміну в тканинах надниркових залоз щурів на тривалу переривчасту гіпобаричну гіпоксію. Виявлено, що напрямок та інтенсивність змін вмісту продуктів окислювальної модифікації білків (ОМБ) та показників протеолізу в тканинах надниркових залоз статевозрілих самців щурів залежить від функціонального стану епіфіза. Так, за умов пригнічення мелатонін-продукувальної функції епіфіза шляхом постійного освітлення вміст продуктів ОМБ знижувався у відповідь на гіпоксичний вплив на тлі суттєвого зростання інтенсивності протеолізу всіх видів білкових молекул, особливо низькомолекулярних білків, тоді як за умов природного освітлення гіпобарична гіпоксія призводила до зростання вмісту ОМБ. При цьому інтенсивність лізису білкових молекул з високою молекулярною масою вірогідно знижувалась, а протеоліз низькомолекулярних білків залишався практично без змін.
Дод.точки доступу:
Дмитренко, Р.Р.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)