Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (23)Книги іноземною мовою (1)Автореферати (2)Матеріали конференцій (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=липиды<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 299
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Раца, В. В.
    Оцінка показників ліпідного профілю та рівня тиреоїдних гормонів у пацієнтів із хронічним панкреатитом, поєднаним із гіпотиреозом / В. В. Раца, O. I. Федів // Клінічна та експериментальна патологія. - 2021. - Т. 20, № 3. - С. 40-45. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC (кровь)
ГИПОТИРЕОЗ -- HYPOTHYROIDISM
ТИРЕОИДНЫЕ ГОРМОНЫ -- THYROID HORMONES (метаболизм)

Анотація: При гіпотиреозі (ГЗ) відбувається зміна гомеостазу в чутливих до тиреоїдних гормонів тканинах, що у наслідку призводить до порушення жирового обміну. ГЗ індукує значне підвищення пероксидації ліпідів та знижує активність антиоксидантних ферментів; окиснювальний стрес, який утворюється при ГЗ, може відігравати ключову роль у прогресуванні дисфункції підшлункової залози (ПЗ). Мета роботи – дослідити показники ліпідного профілю та рівня тиреоїдних гормонів у пацієнтів із хронічним панкреатитом (ХП) та ХП, поєднаним із ГЗ. Матеріали та методи. Обстежено 107 осіб, із них 29 хворих на ХП (група 1), 30 хворих на ГЗ (група 2), 28 хворих на ХП на тлі ГЗ (група 3), 20 практично здорових осіб (ПЗО) (група 4). Вік обстежених хворих коливався від 44 до 72 років, основний відсоток (53%) становили особи працездатного віку від 49 до 58 років (середній вік – 54,26±1,87). Гендерний розподіл був порівняний у всіх групах. Згідно з настановами місцевих етичних комітетів із питань біомедичних досліджень, керуючись законодавством України про охорону здоров’я та Гельсінської декларації 2000 р., обстежені пацієнти та ПЗО дали письмову інформовану згоду на участь у дослідженні. Усі пацієнти перебували на стаціонарному лікуванні в Чернівецькій обласній клінічній лікарні та в Чернівецькому обласному ендокринологічному центрі. Результати. За результатами дослідження ліпідного профілю у всіх групах пацієнтів спостерігались прояви дисліпідемії, однак більш вираженими вони були у пацієнтів при поєднаній патології: показники загального холестерину збільшені на 36,04 % (р0,05) порівняно з ПЗО; на 21,37 % порівняно з групою хворих на ХП та на 15,06 % порівняно з групою хворих на ГЗ. Показник рівня тригліцеридів збільшений у групі хворих на ХП, поєднаний із ГЗ у 2,2 раза порівняно з групою ПЗО, при порівнянні групи поєднаної патології із хворими на ХП та з хворими на ГЗ вищий на 34,51 % (р0,05) та 9,4%(р0,05). Для хворих усіх 3 груп властиве збільшення холестерину ліпопротеїдів дуже низької щільності, порівняно з ПЗО, з тенденцією до більшого зростання у пацієнтів, у яких ХП поєднувався з ГЗ. Висновок. Найбільш виражені ознаки дисліпідемії виявлено у хворих із ХП, поєднаним із ГЗ, що підтверджує тісний патогенетичний зв'язок між цими нозологіями – маркером тиреоїдної недостатності (підвищення рівня тиреотропного гормону, зниження показників вільного тироксину), проявами дисліпідемії, що є предиктором ураженням ПЗ. Дослідження коморбідності цих нозологій є досить перспективним напрямком клінічної гастроентерології та ендокринології. Результати доводять необхідність більш детально та поглиблено дослідити особливості перебігу та взаємовпливу цих хвороб із метою оптимізації терапевтичних схем лікування, що дасть змогу уникнути ускладнень та інвалідизації.
Дод.точки доступу:
Федів, O. I.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


    Гарміш, О. О.
    Роль субпопуляцій в-лімфоцитів та моноцитів у формуванні проатерогенних порушень у хворих на ревматоїдний артрит / О. О. Гарміш, В. Г. Левченко // Український ревматологічний журнал. - 2021. - № 2. - С. 29-35. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ -- ARTHRITIS, RHEUMATOID (кровь, патофизиология)
АТЕРОСКЛЕРОЗ -- ATHEROSCLEROSIS (кровь, патофизиология, этиология)
(анализ, кровь)
ЛИПОПРОТЕИНЫ -- LIPOPROTEINS (анализ, кровь)
АПОЛИПОПРОТЕИН A-I -- APOLIPOPROTEIN A-I (анализ, кровь)
Дод.точки доступу:
Левченко, В. Г.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


   
    Стан вуглеводного та ліпідного обмінів у вагітних з надлишковим гестаційним збільшенням маси тіла / С. О. Остафійчук [и др.] // Світ медицини та біології = World of Medicine and Biology : науковий, медичний, екологічний журнал. - 2022. - № 1. - С. 113-117 . - ISSN 2079-8334


MeSH-~главная:
БЕРЕМЕННОСТЬ -- PREGNANCY (физиология)
ТЕЛА МАССЫ ИНДЕКС -- BODY MASS INDEX
ЛИПИДЫ
ИНСУЛИНЫ -- INSULINS
ОБМЕН ВЕЩЕСТВ -- METABOLISM
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (осложнения)
Анотація: Під час вагітності зміни у вуглеводному і жировому обмінах визначаються рівнем гестаційного збільшення маси тіла незалежно від прегравідарної ваги. При надлишковій надбавці у вазі в третьому триместрі концентрація інсуліну та індексу інсулінорезистентності були вищими порівняно з ранніми термінами (p менше 0,05), а індекс HOMO-IR в 1,8 разів (p менше 0,05) перевищував аналогічний показник при нормальному ГЗМТ. Характерна гіперліпопротеїнемія (p менше 0,05) вже в другому триместрі та посилення дисліпідемії до кінця вагітності. Рівень тригліцеридів в кінці вагітності в 1,4 рази (p менше 0,05) перевищував даний показник при рекомендованому ГЗМТ. Відмічена достовірна залежність між високими рівнями атерогенних ліпідів в середині вагітності і надлишковим зростанням відсотку жирової маси тіла наприкінці вагітності. Отже, надлишкове гестаційне збільшення маси тіла може слугувати маркером зриву адаптаційних змін метаболізму в умовах підвищеної енергетичної потреби з подальшою затримкою редукції ваги, розвитком ожиріння і метаболічного синдрому після пологів.
Перейти к внешнему ресурсу Текст

Дод.точки доступу:
Остафійчук, С. О.
Прудніков, П. М.
Волосовський, П. Р.
Геник, Н. І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


   
    Диалоги экспертов: новые возможности снижения сердечно-сосудистого риска у пациентов с дислипидемией. Перспективы комбинированной терапии // Эффективная фармакотерапия. Кардиология и ангиология = Effective Pharmacotherapy.Cardiology and Angiology : рецензируемый научный журнал. - 2022. - N 1(on-line). - С. 32-38 . - ISSN 2307-3586


MeSH-~главная:
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ -- CARDIOVASCULAR DISEASES
ДИСЛИПИДЕМИЯ -- DYSLIPIDEMIAS
ГИПОЛИПИДЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- HYPOLIPIDEMIC AGENTS (диагностическое применение)
ЛИПИДЫ
Кл.слова (ненормовані):
Супрозафен
Анотація: Нарушения липидного спектра занимают ведущее место среди факторов риска основных заболеваний сердечно-сосудистой системы. Обсуждению новых возможностей снижения сердечно-сосудистого риска у пациентов с дислипидемией с помощью комбинированной терапии был посвящен сателлитный симпозиум, организованный при поддержке компании «Эбботт» в рамках Российского национального конгресса кардиологов (Санкт-Петербург, 21 октября 2021 г.). Как отметил в приветственном слове председатель симпозиума Г. П. Арутюнов, заслуженный врач РФ, член-корреспондент РАН, д.м.н., профессор, заведующий кафедрой внутренних болезней и общей физиотерапии Российского национального исследовательского медицинского университета им. Н.И. Пирогова, высокая встречаемость дислипидемии в клинике внутренних болезней делает особенно актуальным использование комбинированных препаратов, содержащих несколько действующих веществ. Такая стратегия позволяет достигать оптимального уровня липидов и снижать частоту фатальных сердечно-сосудистых событий.
Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

5.


    Сандлер, Ю. Г.
    Гиполипидемическая терапия у пациентов с хроническими заболеваниями печени: что нужно знать гастроэнтерологу / Ю. Г. Сандлер, Е. В. Винницкая // Эффективная фармакотерапия. Гастроэнтерология = Effective Pharmacotherapy. Gastroenterology : рецензируемый научный журнал. - 2021. - N 3(on-line). - С. 36-45 . - ISSN 2307-3586


MeSH-~главная:
ПЕЧЕНЬ -- LIVER (действие лекарственных препаратов, патология)
ДИСЛИПИДЕМИЯ -- DYSLIPIDEMIAS
ЛИПИДЫ
ГИПОЛИПИДЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- HYPOLIPIDEMIC AGENTS (диагностическое применение)
Кл.слова (ненормовані):
ЭЗЕТИМИБ
Анотація: Дислипидемия является одним из основных факторов риска развития сердечно-сосудистых заболеваний (ССЗ), которые остаются ведущей причиной смертности в мире. Контроль уровня липидов – наиболее эффективная стратегия профилактики ССЗ и их осложнений (ССО). Статины относятся к препаратам первой линии гиполипидемической терапии. Дислипидемия часто встречается у пациентов с хроническими заболеваниями печени (ХЗП). С клинической точки зрения ряд ХЗП ассоциируется с повышенным риском ССЗ. Вследствие недостаточной осведомленности врачей о применении статиновой и нестатиновой гиполипидемической терапии у больных ХЗП зачастую возможность лечения ССЗ и снижения риска ССО у лиц данной категории оказывается упущенной.Цель обзора – изучить современные подходы к гиполипидемической терапии (статиновой и нестатиновой) у пациентов с ХЗП различной этиологии, в том числе на стадии цирроза печени (ЦП). Заключение. ХЗП не следует рассматривать как противопоказание к назначению статинов и других гиполипидемических препаратов. Плейотропные эффекты статинов, помимо гиполипидемического действия, создают новые перспективы их применения у больных ХЗП. Гиполипидемическая терапия рекомендуется пациентам с ХЗП (в том числе на стадии компенсированного ЦП), при наличии у них дислипидемии и повышенного риска ССО. Назначая пациентам с ХЗП статины, важно сопоставлять пользу и риск.
Дод.точки доступу:
Винницкая, Е. В.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

6.


   
    Особливості порушень вуглеводного й ліпідного обмінів при неалкогольній жировій хворобі печінки та її коморбідності з артеріальною гіпертензією / О. Я. Бабак [та ін.] // Медицина сьогодні і завтра = Медицина сегодня и завтра. - 2019. - N 2. - С. 23-32


MeSH-~главная:
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE (диагностика, метаболизм, патофизиология, этиология)
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (этиология)
ГИПЕРТЕНЗИЯ ПОЧЕЧНАЯ -- HYPERTENSION, RENAL (диагностика, патофизиология, этиология)
(кровь)
УГЛЕВОДЫ -- CARBOHYDRATES (кровь)
Анотація: Досліджено особливості вуглеводного й ліпідного обмінів за коморбідності неалкогольної жирової хвороби печінки та гіпертонічної хвороби або ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії, оцінено основні фактори, що впливають на ці показники. Обстежено 269 пацієнтів: 60 - із неалкогольною жировою хворобою печінки, 121 – із коморбідністю такої і гіпертонічної хвороби, 88 - із її коморбідністю із ренопаренхіматозною артеріальною гіпертензією, середній вік пацієнтів - (48,07±10,81) року. Контрольна група - 20 здорових осіб, порівнянних за віком і статтю із хворими. Оцінювали антропометричні дані й артеріальний тиск. Визначали концентрацію ліпідів крові, амінотрансферази, гамма-глутамілтранспептидази, інсуліну, глікозильований гемоглобін та інші біохімічні показники крові, інсулінорезистентність за індексом НОМА, швидкість клубочкової фільтрації. Використовували ультразвукове дослідження. Виявлено, що для пацієнтів із неалкогольною жировою хворобою печінки незалежно від її коморбідності з гіпертонічною хворобою або ренопаренхіматозною артеріальною гіпертензією характерні порушення вуглеводного й ліпідного обмінів. Коморбідність спричинює посилення цих змін, що відіграє важливу роль у патогенезі захворювань. Показники тригліцеридів та індексу НОМА достовірно вищі за коморбідності як із гіпертонічною хворобою, так і з ренопаренхіматозною артеріальною гіпертензією. Показники ліпопротеїдів низької щільності достовірно вищі за коморбідності з ренопаренхіматозною артеріальною гіпертензією. Показники вуглеводного й ліпідного обмінів тісно пов’язані з показниками артеріального тиску, індексами маси тіла й талія / стегно, маркерами ураження печінки, нирковою функцією, а також тривалістю захворювання. Спектр кореляційних зв’язків є різним у хворих з ізольованою неалкогольною жировою хворобою печінки та за її коморбідності. За коморбідності характерними є кореляційні взаємозв’язки між показниками вуглеводного й ліпідного обмінів, з одного боку, та показниками артеріального тиску й ниркової функції - із другого. Дані зміни свідчать про найбільший проатерогенний потенціал у хворих із коморбідним перебігом хвороби, що в поєднанні з порушеннями вуглеводного обміну призводить до значного зростання кардіоваскулярного ризику й цукрового діабету 2-го типу.
Дод.точки доступу:
Бабак, О. Я.
Просоленко, К. О.
Молодан, В. І.
Панченко, Г. Ю.
Лапшина, К. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

7.


   
    Роль липидов в патогенезе бокового амиотрофического склероза / А. В. Алесенко [и др.] // Журнал неврологии и психиатрии им. С.С. Корсакова. - 2020. - Т. 120, № 10. - С. 108-117. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-~главная:
СКЛЕРОЗ БОКОВОЙ АМИОТРОФИЧЕСКИЙ -- AMYOTROPHIC LATERAL SCLEROSIS (метаболизм, патофизиология, этиология)

ЖИРНЫЕ КИСЛОТЫ -- FATTY ACIDS (метаболизм)
ФОСФОЛИПИДЫ -- PHOSPHOLIPIDS (метаболизм)
ХОЛЕСТЕРИН -- CHOLESTEROL (метаболизм)
Дод.точки доступу:
Алесенко, А. В.
Гутнер, У. А.
Небогатиков, В. О.
Шупик, М. А.
Устюгов, А. А.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


   
    Особливості ліпідного спектра крові у дітей із системним червоним вовчаком / Л. Ф. Богмат [та ін.] // Український ревматологічний журнал. - 2020. - № 4. - С. 62-67. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ВОЛЧАНКА КРАСНАЯ СИСТЕМНАЯ -- LUPUS ERYTHEMATOSUS, SYSTEMIC (кровь, метаболизм, патофизиология)
(кровь)
ДИСЛИПИДЕМИЯ -- DYSLIPIDEMIAS
ДЕТИ -- CHILD
Дод.точки доступу:
Богмат, Л. Ф.
Шевченко, Н. С.
Бессонова, І. М.
Ніконова, В. В.

Примірників всього: 1
ЕЖ (1)
Вільні: ЕЖ (1)

Найти похожие

9.


    Бельская, Л. В.
    Количественное определение содержания липидов в биологическом материале методом инфракрасной спектроскопии / Л. В. Бельская, Е. А. Сарф, Д. В. Соломатин // Клин. лаб. диагностика = Klinicheskaya Laboratornaya Diagnostika : ежемесячный научно-практический ж-л. - 2019. - Т. 64, № 4. - С. 204-209 . - ISSN 0869-2084. - ISSN 2412-1320


MeSH-~главная:
ЛИПИДЫ
СПЕКТРОСКОПИЯ ИНФРАКРАСНАЯ, ФУРЬЕ ТРАНСФОРМАЦИЯ -- SPECTROSCOPY, FOURIER TRANSFORM INFRARED (использование)
ЖИРНЫЕ КИСЛОТЫ -- FATTY ACIDS
Анотація: Предложена модификация метода Фолча для количественного определения содержания липидов в биологическом материале; после экстракции липидов смесью хлороформ/этанол проводят определение липидов с использованием ИК спектроскопии. В качестве аналитических полос поглощения выбраны полосы, которые соответствуют валентным и деформационным колебаниям метильных и метиленовых групп липидов и жирных кислот: 1396, 1458, 2853 и 2923 см-1. Данные полосы не пересекаются с полосами поглощения белков и нуклеиновых кислот; это позволяет избежать стадии предварительной очистки липидов от нелипидных компонентов. Построена модель многофакторной регрессии, которая позволяет описывать экспериментальные данные с погрешностью, не превышающей 12%.
Дод.точки доступу:
Сарф, Е. А.
Соломатин, Д. В.

Вільних прим. немає

Найти похожие

10.


    Ариповский, А. В.
    Биологически активные пептиды в регуляции метаболизма. Пептоны, аминокислоты, жирные кислоты, липопротеины, липиды и действие нутрицевтиков / А. В. Ариповский, В. Н. Титов // Клин. лаб. диагностика = Klinicheskaya Laboratornaya Diagnostika : ежемесячный научно-практический ж-л. - 2019. - Т. 64, № 1. - С. 14-23 . - ISSN 0869-2084. - ISSN 2412-1320


MeSH-~главная:
ПЕПТИДЫ -- PEPTIDES
ПЕПТОНЫ -- PEPTONES
АМИНОКИСЛОТЫ -- AMINO ACIDS
ЖИРНЫЕ КИСЛОТЫ -- FATTY ACIDS
ЛИПОПРОТЕИНЫ -- LIPOPROTEINS
ЛИПИДЫ
ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ ПРОДУКТЫ -- FUNCTIONAL FOOD
ОБМЕН ВЕЩЕСТВ -- METABOLISM
Анотація: Согласно филогенетической теории общей патологии, формирование многоклеточных стало происходить, когда каждая из клеток (одноклеточных) достигла первого уровня относительного биологического совершенства. К этому времени, стимулы совершенствования одноклеточных были исчерпаны; формирование многоклеточных в биологии стало необходимостью. Все клетки в ассоциации начали формировать второй уровень относительного биологического совершенства при соблюдении принципа биологической преемственности. В ассоциацию вступили высоко организованные одноклеточные с присущими им аутокринными биологическими функциями и биологическими реакциями. На втором уровне относительного биологического совершенства, в паракринно реулируемых сообществах (ПС) клеток и органов все гуморальные медиаторы были, в основном, гидрофильными, короткоживущими. Они имели небольшую мол. массу; вероятно, это были биологически активные пептиды (БАП), олигопептиды. Основой функционального различия разных ПС клеток, а позже и органов, стало, мы полагаем, дифференцирование функции лизосом, синтез разных ферментов для протеолиза белков пищи. Это позволило разным ПС клеток и органам из одного белка формировать при протеолизе химически и функционально разные пулы БАП. Именно индивидуальные пулы пептидов в ПС клеток стали основой формирования морфологически и функционально разных клеток, а далее и органов. Клетка, формируя пептиды, может изменять концентрацию их, химическую природу и соотношение, изменяя селективность синтезируемых протеаз. Регуляция in vivo метаболизма биологически активными пептидами имеет общие начала у бактерий, растений, у высших позвоночных, включая и вид Homo sapiens. Третий уровень относительного биологического совершенства сформировался в организме при действии когнитивной биологической функции.
Дод.точки доступу:
Титов, В. Н.

Вільних прим. немає

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)