Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148914

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (53)Дисертації (2)Автореферати (4)Методичні рекомендації. Брошури (4)Матеріали конференцій (242)Краєзнавство Полтавщини (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕХНОЛОГИИ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1239
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Янішен І. В., Сідорова О. В., Кузнєцов Р. В., Кричка Н. В., Дюдіна І. Л.
Назва : Біохімічні показники крові лабораторних тварин при тривалому контакті з дослідним матеріалом
Місце публікування : Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад.: науково-практичний журнал/ головний редактор В.М. Ждан. - Полтава: ПДМУ, 2024. - Т. 24, № 1. - С. 163-167. - ISSN 2077-1096 (Шифр АУ20/2024/24/1). - ISSN 2077-1096
MeSH-головна: КРЫСЫ -- RATS
ЗУБНЫЕ ЦЕМЕНТЫ ПОЛИМЕРНЫЕ -- RESIN CEMENTS
СТЕКЛЯННЫЕ ИОНОМЕРНЫЕ ЦЕМЕНТЫ -- GLASS IONOMER CEMENTS
КРОВИ ХИМИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ -- BLOOD CHEMICAL ANALYSIS
ЛАБОРАТОРНЫЕ КЛИНИЧЕСКИЕ ТЕХНОЛОГИИ -- CLINICAL LABORATORY TECHNIQUES
Анотація: Метою даного дослідження було встановлення біохімічних показників крові лабораторних тварин при тривалому контакті з дослідним матеріалом Матеріали та методи. У лабораторіях та віварії ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка» було проведено експериментальне дослідження на 28 білих лабораторних щурах віком 6 місяців з масою тіла від 200 до 250 грамів. Тварин випадковим чином поділено на дві групи: контрольну групу (14 щурів) і дослідну групу (14 щурів), які контактували зі стоматологічним склоіономерним цементом у дозі 1,0 мг/кг. Токсичний вплив оцінювали протягом 1 місяця. Процедура забору крові включала розширення хвостових вен, дезінфекцію, фіксацію хвоста та збір крові. Дослідження проводили в спеціальних умовах з повноцінним годуванням. Результати. Дослідження спрямоване на оцінку можливих негативних наслідків тривалого застосування стоматологічного склоіономерного цементу (СІЦ) на функціональний стан нирок. Для цього аналізувалася динаміка рівня діурезу та показників азотовидільної функції нірок (рівень сечовини та креатиніну в сечі та сироватці крові). Результати свідчать, що застосування стоматологічного склоіономерного цементу на основі поліакрилату карбоксилату не призвело до статистично значущих відхилень у досліджуваних показниках ні у самців, ні у самок. У сечі тварин не виявлено цукор, кетонів та білка. Аналіз рівня креатиніну в сироватці крові не показав статистично значущих відмінностей між станами, з рівнями, відповідно, (65,47±4,6) мкмоль/л у самців і (63,38±7,1) мкмоль/л у самок. Рівень сечовини в сироватці крові також не відрізнявся між станами, з рівнями, відповідно, (4,84±0,47) мкмоль/л у самців і (4,67±0,42) мкмоль/л у самок. Рівень сечовини в сечі не показав суттєвих розбіжностей між станами, з рівнями, відповідно, (374,35±20,7) ммоль/л у самців і (371,15±22,3) ммоль/л у самок. Висновки. Отримані результати дослідження свідчать про показ статистично значущих відхилень у досліджуваних показниках функціонального стану нірок як у самців, так і у самому після тривалого застосування стоматологічного склоіномерного цементу на основі поліакрилату карбоксилату. У сечі тварин не виявлено присутності цукру, кетонів та білка. Аналіз рівня креатиніну в сироватці крові не показав статистично значущих відмінностей між станами, а рівень сечовини в сироватці крові також не відрізнявся ними між собою. Таким чином, можна зробити висновок, що використання склоіномерного цементу не має негативного впливу на функціональний стан нірок у досліджуваних тварин.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Найти похожие

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бойченко О. М., Мошель Т. М.
Назва : Роль лабораторної діагностики у практиці лікаря стоматолога
Місце публікування : Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад.: науково-практичний журнал/ головний редактор В.М. Ждан. - Полтава: ПДМУ, 2024. - Т. 24, № 1. - С. 38-41. - ISSN 2077-1096 (Шифр АУ20/2024/24/1). - ISSN 2077-1096
MeSH-головна: ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES
ГИНГИВИТ ЯЗВЕННО-НЕКРОТИЧЕСКИЙ -- GINGIVITIS, NECROTIZING ULCERATIVE
ЛАБОРАТОРНЫЕ КЛИНИЧЕСКИЕ ТЕХНОЛОГИИ -- CLINICAL LABORATORY TECHNIQUES
Анотація: Лабораторні методи особливо актуальні в стоматологічній практиці лікаря, оскільки стан порожнини рота пацієнта дуже часто відображує порушення обмінних процесів в організмі, а також може свідчити про патологію окремих органів і систем. Метою роботи є доцільність використання лабораторних методів у пацієнтів із захворюваннями тканин пародонта. Для досягнення поставленої мети було обстежено 35 пацієнтів із хронічним генералізованим пародонтитом ІІ та ІІІ ступенів тяжкості та 15 пацієнтів із хронічним катаральним гінгівітом. Контрольну групу склали 15 пацієнтів із генералізованим пародонтитом, діагноз у яких встановлювали виключно за допомогою клінічних методів обстеження. Всім пацієнтам призначали загальний та біохімічний аналіз крові. Для вивчення вмісту пародонтальних кишень проводили цитологічне і мікробіологічне дослідження, а також використовували метод послідовних серійних полоскань (М.А. Ясиновський, 1931). При оцінюванні загального клінічного аналізу крові у пацієнтів із генералізованим пародонтитом спостерігали незначне підвищення кількості лейкоцитів до 10-12*109/л, що свідчить про загострення патологічного процесу у тканинах пародонта. У пацієнтів із генералізованим пародонтитом міграція лейкоцитів ротової рідини становила більше 120, що свідчило про загострення захворювання. При цитологічному дослідженні вмісту пародонтальних кишень виявили велику кількість епітеліальних клітин. У мікробіоценозах як ясенних, так і пародонтальних кишень спостерігали перважно представників аеробних та факультативно-анаеробних мікроорганізмів. У хворих із катаральним гінгівітом вони становили 74,25 %, із генералізованим пародонтитом – 62,70 %. При загостренні пародонтиту кількість анаеробів у складі мікрофлори пародональних кишень збільшилася з 23,15 до 29,40 %. Результати досліджень показали, що у хворих із запальними та запально-дистрофічними захворюваннями пародонта спостерігається дисбіоз ясенних і пародонтальних кишень, який характеризується зниженням антагонізму симбіонтних бактерій до патогенних та потенційно патогенних мікроорганізмів. Вірне трактування лабораторних досліджень, проведених у динаміці, має не лише діагностичне і прогностичне значення, але є визначальним у виборі адекватного лікування.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Найти похожие

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тарасов М. Ю., Климовицький Р. В., Чубатов А. Е.
Назва : Внедрение в работу телеоперационной технологии в условиях отделения экстренной помощи
Місце публікування : Травма. - Донецк, 2017. - Том 18, N 2. - С. 106-111 (Шифр ТУ3/2017/18/2)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ДИСТАНЦИОННЫЕ ТЕЛЕКОНСУЛЬТАЦИИ -- REMOTE CONSULTATION
НЕОТЛОЖНАЯ МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ -- EMERGENCY MEDICAL SERVICES
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ИННОВАЦИИ И УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ -- HEALTH CARE REFORM
Найти похожие

4.

Назва журналу :Травма -2017р. т.18,N 2
Цікаві статті :
Лазарев І. А. Біомеханічне визначення навантаження на ліктьовий суглоб при переломах головки променевої кістки/ І. А. Лазарев [та ін.] (стр.7-16)
Рушай А. К. Реабілітація хворих з переломами дистального метаепіфіза променевої кістки/ А. К. Рушай [та ін.] (стр.17-22)
Чорний В. С. Оцінка ефективності та ускладнень неоад’ювантної поліхіміотерапії у комбінованому лікуванні хворих на остеосаркому довгих трубчастих кісток/ В. С. Чорний, В. Ф. Коноваленко, В. В. Проценко (стр.23-29)
Бур’янов О. А. Сучасні хірургічні методи лікування постраждалих з вогнепальними пораненнями кінцівок/ О. А. Бур’янов [и др.] (стр.30-35)
Климовицкий В. Г. Применение наружного чрескостного остеосинтеза в практике специализированного травматологического отделения городской больницы (на примере городской больницы №3 г. Краматорска)/ В. Г. Климовицкий [и др.] (стр.36-40)
Канзюба А. І. Первинне ендопротезування при переломах вертлюжної ділянки в осіб похилого та старечого віку/ А. І. Канзюба [та ін.] (стр.41-45)
Радченко В. А. Экспериментальное моделирование взрывных переломов грудопоясничного отдела позвоночника/ В. А. Радченко [и др.] (стр.46-52)
Зяблінцев С. В. Вплив карбацетаму на когнітивні порушення при експериментальній черепно-мозковій травмі, можлива роль вазопресину/ С. В. Зяблінцев, О. О. Стародубська, С. Л. Богза (стр.53-58)
Макогончук А. В. Екстренна медична допомога при зовнішніх кровотечах на догоспітальному етапі/ А. В. Макогончук (стр.59-65)
Шуба В. Й. Медикаментозна корекція гострого больового синдрому в комплексному лікуванні ушкоджень опорно-рухового апарату/ В. Й. Шуба (стр.66-69)
Новітні пероральні антикоагулянти в пацієнтів хірургічного та ортопедичного профілю (стр.70-74)
Бур’янов О. А. Ультразвукова діагностика кістоподібних утворень ділянки колінного суглоба/ О. А. Бур’янов, Ю. В. Клапчук, О. Л. Бородай (стр.75-80)
Прозоровский Д. В. Дифференцированный подход к выбору вида хирургического пособия при коррекции вальгусной деформации первого пальца стопы/ Д. В. Прозоровский, Р. И. Бузницкий, К. К. Романенко (стр.81-87)
Білінський П. І. Сучасні тенденції лікування перипротезних переломів стегнової кістки/ П. І. Білінський [та ін.] (стр.88-94)
Рой И. В. Радиочастотная нейроабляция крестцово-подвздошного сустава как метод лечения болевого синдрома/ И. В. Рой, Я. В. Фищенко, А. П. Кудрин (стр.95-99)
Kozopas V. S. Analysis of the current state of treating intra-articular factures of the calcaneus/ V. S. Kozopas (стр.100-102)
Козопас В. Ю. Аналіз сучасного стану лікування внутрішньосуглобових переломів п’яткових кісток/ В. Ю. Козопас (стр.103-105)
Тарасов М. Ю. Внедрение в работу телеоперационной технологии в условиях отделения экстренной помощи/ М. Ю. Тарасов, Р. В. Климовицький, А. Е. Чубатов (стр.106-111)
Гужевський І. В. Вплив коморбідності на результати ендопротезування суглобів нижніх кінцівок у хворих з остеоартрозом при спондилоепіфізарній дисплазії/ І. В. Гужевський, С. І. Герасименко, Л. М. Панченко (стр.112-116)
Григорук В. В. Оцінка віддалених результатів лікування постраждалих із суміжними та контралатеральними переломами кісток нижніх кінцівок, яких лікували на базі КЗОЗ "Обласна клінічна лікарня - Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" м. Харкова/ В. В. Григорук (стр.117-121)
Панасенко С. І. Біомеханічні характеристики окремих методів остеосинтезу ребер/ С. І. Панасенко [та ін.] (стр.122-127)
Проценко В. В. Результати моніторингу біохімічних маркерів кісткового метаболізму у хворих із пухлинами кісток після ендопротезування та лікування бісфосфонатами/ В. В. Проценко, Є. В. Туз (стр.128-137)
Українська версія FRAX: створення та впровадження в клінічну практику (стр.138-141)
Владимир Алексеевич Танькут (к 70-летию со дня рождения) (стр.142-143)
Цікаві статті :
Найти похожие


5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Використання альтернативних зразків в картриджах GeneXpert MTB/RIF у GeneXpert MTB/RIF Ultra для діагностики легеневого і позалегеневого туберкульозу та туберкульозу у дорослих і дітей в Україні
Паралельн. назви :Use of alternative samples in GeneXpert MTB/RIF and GeneXpert MTB/RIF Ultra cartridges for the diagnosis of pulmonary and extrapulmonary tuberculosis in adults and children in Ukraine
Місце публікування : Туберкульоз, Легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2022. - N 1. - С. 95-100 (Шифр ТУ7/2022/1)
MeSH-головна: МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ -- GUIDELINE
ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ -- TUBERCULOSIS, PULMONARY
ДЕТИ -- CHILD
ПОДРОСТКИ -- ADOLESCENT
ЛАБОРАТОРНЫЕ КЛИНИЧЕСКИЕ ТЕХНОЛОГИИ -- CLINICAL LABORATORY TECHNIQUES
ДИАГНОСТИКА РАННЯЯ -- EARLY DIAGNOSIS
Анотація: Міністерство охорони здоров’я України, Національна академія медичних наук України, Український центр наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи
Найти похожие

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Журило О. А., Барбова А. І., Трофімова П. С., Миронченко С. В.
Назва : Використання методу Xpert MTB/XDR в алгоритмі лабораторної діагностики туберкульозу для швидкого виявлення випадків мультирезистентного туберкульозу та туберкульозу з розширеною резистентністю в Україні
Паралельн. назви :Use of the Xpert MTB/XDR method in the algorithm of laboratory diagnosis of tuberculosis for rapid detection of cases of multir resistant tuberculosis and tuberculosis with extensively drug in Ukraine
Місце публікування : Туберкульоз, Легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2022. - N 1. - С. 44-52 (Шифр ТУ7/2022/1)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: ТУБЕРКУЛЕЗ, МНОЖЕСТВЕННАЯ ЛЕКАРСТВЕННАЯ УСТОЙЧИВОСТЬ -- TUBERCULOSIS, MULTIDRUG-RESISTANT
ЛАБОРАТОРНЫЕ КЛИНИЧЕСКИЕ ТЕХНОЛОГИИ -- CLINICAL LABORATORY TECHNIQUES
КЛИНИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ -- CLINICAL TRIAL
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
ТАБЛИЦЫ -- TABLES
НАУЧНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ЭКСПЕРТНАЯ ОЦЕНКА ЗНАЧИМОСТИ -- PEER REVIEW, RESEARCH
Анотація: Аналіз профілю МС штамів МБТ міжнародної панелі та МБТ від пацієнтів з ТБ з відомими мутаціями за результатами LPA і визначеною фТМЧ до препаратів I-го і II-го ряду та результатами MC цих МБТ, визначених за допомогою методу Xpert MTB/XDR, виявив його високу ефективність. Результати досліджень щодо виявлення МБТ, резистентних до H, Q, Аm та Еt за допомогою методів Xpert MTB/XDR і LPA співпали. Швидка детекція МС МБТ до цих препаратів є ключовим моментом для прийняття рішення щодо вибору схем лікування пацієнтів з ТБ. Методику визначення профілю МС штамів МБТ з використанням тесту Xpert MTB/XDR можна імплементувати в алгоритм діагностики ТБ в УкраїніAnalysis of the DR profile of MBT strains of the international panel and MBT from TB patients with known mutations according to the results of LPA and determined phDST to the first and second line drugs and the results of DR of these MBT, determined using the Xpert MTB/XDR method, revealed its high efficiency. The results of studies on the detection of MBT resistant to H, Q, Am and Et using the Xpert MTB/XDR and LPA methods coincided. The rapid detection of MBT DR to these drugs is a key moment for deciding on the choice of treatment regimens for patients with TB. The method for determining the DR profile of MTB strains using the Xpert MTB/XDR test can be implemented in the TB diagnostic algorithm in Ukraine
Найти похожие

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Юсупбаев Р.Б.
Назва : Компрессионно-сшивные технологии в лечении акушерских кровотечений при абдоминальном родоразрешении
Місце публікування : Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - Чернівці, 2015. - Том 14, N 3. - С. 93-96 (Шифр КУ26/2015/14/3)
MeSH-головна: КЕСАРЕВО СЕЧЕНИЕ -- CESAREAN SECTION
АКУШЕРСКИЕ КРОВОТЕЧЕНИЯ -- OBSTETRIC HEMORRHAGES
СВЕРТЫВАНИЯ КРОВИ НАРУШЕНИЯ -- BLOOD COAGULATION DISORDERS
ХИРУРГИЧЕСКИЕ АППАРАТЫ СШИВАЮЩИЕ -- SURGICAL STAPLERS
Найти похожие

8.

Назва журналу :Клінічна анатомія та оперативна хірургія -2015р. т.14,N 3
Цікаві статті :
Федорак В.М. Світлооптична характеристика змін нейронів інтрамурального нервового апарату товстої кишки в пізні терміни після дистальної резекції тонкої кишки/ В. М. Федорак (стр.6-9)
Дудка І.В. Морфо-функціональний стан жовчного міхура при хронічному обструктивному захворюванні легень/ І. В. Дудка (стр.10-14)
Пенішкевич Я.І. Інтенсивність деградації низькомолекулярних білків у волозі передньої камери ока при проникному пораненні війчастого тіла в експерименті: вплив простагландинів та інгібіторів синтезу ейкозаноїдів/ Я. І. Пенішкевич (стр.15-18)
Максимів О.О. Морфологічні зміни тканин протезного ложа у хворих на цукровий діабет типу 2 залежно від терапії супроводу і способу протезування/ О. О. Максимів, О. Б. Бєліков, Н. І. Бєлікова (стр.19-22)
Бондарчук Г.О. Морфологічні зміни сполучної тканини тонкої кишки щурів в умовах дії циклофосфаміду та корекція їх бензофурокаїном та метилурацилом/ Г. О. Бондарчук (стр.23-26)
Бирчак І.В. Особливості загального та акушерсько-гінекологічного анамнезу жінок з ендометріозом/ І. В. Бирчак (стр.27-29)
Вепрюк Ю.М. Характеристика іонорегулювальної функції нирок за умов дії хлориду алюмінію у статевозрілих та статевонезрілих щурів на тлі гіпофункції шишкоподібної залози/ Ю. М. Вепрюк (стр.30-33)
Шепєлєв А.Є. Антропометрична характеристика та психофізіологічні показники студенток Сумського регіону/ А. Є. Шепєлєв, П. М. Індик (стр.34-36)
Андрійчук В.М. Порівняльна характеристика річних змін поздовжніх параметрів у курсантів, учнів та студентів на другому році навчання/ В. М. Андрійчук (стр.37-39)
Криницький Р.П. Аналіз мінерального складу кісткової тканини коміркової частини нижньої щелепи та його вікової динаміки у осіб чоловічої та жіночої статі/ Р. П. Криницький (стр.40-43)
Зінько А.В. Особливості структури та гемомікроциркуляторного русла променистого вінця за умов двотижневого впливу опіоїду в експерименті/ А. В. Зінько (стр.44-47)
Максим'юк В.В. Патогенетичні особливості розвитку процесів пероксидного окиснення ліпідів та білків за умов експериментального гострого некротичного панкреатиту/ В. В. Максим'юк, В. В. Тарабанчук, М. О. Гришин (стр.48-53)
Особливості морфології грануляційної тканини навколо елементів сітчастого імплантату після виконання пластики передньої черевної стінки на тлі злоякісного пухлинного процесу (стр.54-57)
Вплив L-аргініну та L-name на морфологію еритроцитів периферійної крові щурів за умов алкогольної інтоксикації (стр.58-61)
Кондря Д.О. Зміни гормонів трофобласту при невиношуванні вагітності/ Д. О. Кондря (стр.62-64)
Ромашкіна О.А. Структурні зміни у нирках при експериментальному атеросклерозі та його корекції/ О. А. Ромашкіна, Р. П. Піскун (стр.65-67)
Базюта Л.З. Морфологічна діагностика патології ендометрія у жінок репродуктивного віку/ Л. З. Базюта, С. П. Польова (стр.68-70)
Корчинська Н.С. Кореляційний аналіз органометричних параметрів верхньої щелепи, лиця та черепа на початку плодового періоду онтогенезу/ Н. С. Корчинська, О. М. Слободян, Ю.Є Роговий (стр.71-75)
Кривецький В.В. Морфологічна будова плечової кістки при імплантації до великогомілкової кістки гідроксилапатитного матеріалу ОК-015, легованого марганцем/ В. В. Кривецький, Є. Я. Костенко (стр.76-80)
Горустович О.А. Вариантная анатомия архитектоники магистральных артерий сердца человека/ О. А. Горустович, Е. С. Околокулак (стр.81-85)
Усенко О.Ю. Ефективність застосування плазми збагаченої тромбоцитами в лікуванні хронічних виразок шлунка/ О. Ю. Усенко, Я. В. Радьога, Д. І. Гребенюк (стр.86-89)
Оптимізація клінічних досліджень при мукозо-періостальній травмі (стр.90-92)
Юсупбаев Р.Б. Компрессионно-сшивные технологии в лечении акушерских кровотечений при абдоминальном родоразрешении/ Р. Б. Юсупбаев (стр.93-96)
Радіонуклідні методи дослідження периферійної гемодинаміки у хворих на облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок поєднаний з цукровим діабетом (стр.97-100)
Оцінка якості життя пацієнтів з варикозною хворобою нижніх кінцівок після використання радіочастотної абляції та ендовенозної лазерної облітерації (стр.101-105)
Мишина А.Е. Синдром Herlyn-Werner-Wunderlich: обструктивная гемивагина с ипсилатеральной агенезией почки и удвоенной маткой/ А. Е. Мишина (стр.106-110)
Федорчук С.М. Динаміка вікової мінливості метричних параметрів п'яткової кістки в адаптивному періоді росту (повідомлення 1)/ С. М. Федорчук (стр.111-113)
Особливості сучасних вогнепальних переломів кісток кінцівок (стр.114-116)
Войтів Я.Ю. Аналіз методів операційних втручань з приводу післяопраційних вентральних гриж у клініці Кафедри хірургії Буковинського державного медичного університету/ Я. Ю. Войтів (стр.117-119)
Нагальні питання удосконалення практичної підготовки студентів на кафедрі медицини надзвичайних ситуацій з оперативною хірургією та топографічною анатомією (стр.120-122)
Електрокардіографія: клінічні можливості і досягнення в історичному аспекті (стр.123-134)
Чайковський Ю.Б. VI конгрес анатомів, гістологів, ембріологів і топографоанатомів України (16-18 вересня 2015 року, м. Запоріжжя)/ Ю. Б. Чайковський, М. А. Волошин, О. А. Григор'єва (стр.135-137)
Професор Шепітько Володимир Іванович (До 65-річчя до дня народження) (стр.138-139)
Цікаві статті :
Найти похожие


9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Круглова И.А., Зиновьев С.В., Уткин О.В., Денисенко А. Н., Ильинская О. Е., Москвичев М. А.
Назва : Цифровое изображение в практике цитолога: экспериментальное исследование
Місце публікування : Клин. лаб. диагностика: ежемесячный научно-практический ж-л/ главный редактор В.Н. Титов . - Москва: ОАО «Издательство"Медицина"», 2019. - Т. 64, № 10(on-line). - С. 649-653. - ISSN 0869-2084 (Print)ISSN 2412-1320 (Online) (Шифр КР12/2019/64/11). - ISSN 0869-2084 (Print)ISSN 2412-1320 (Online). - ISSN 0869-2084 (Print)ISSN 2412-1320 (Online)
MeSH-головна: ЦИТОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ -- CYTOLOGICAL TECHNIQUES
ИССЛЕДОВАТЕЛЬСКИЕ ТЕХНОЛОГИИ (ВНЕШ) -- INVESTIGATIVE TECHNIQUES (NON MESH)
ТЕЛЕМЕДИЦИНА -- TELEMEDICINE
Анотація: Цитологическое исследование является высокоспециализированным видом лабораторного анализа клеточного состава биологического материала и заключается в оценке морфологических характеристик клеточных элементов. Современное развитие цифровых технологий все больше формирует интерес специалистов к такому разделу как цифровая патология, представляющему собой процесс виртуальной микроскопии с преобразованием классических цитологических препаратов в цифровые. Большинство морфологов в настоящее время используют некоторые формы цифровых изображений, такие как статические изображения, полученные с помощью оптических камер, установленных под микроскопом. Развитие более высокого качества изображения и разрешения в рамках цифровой патологии способствует использованию телепатологии, в том числе телецитологии в повседневной работе для обучения специалистов, консультации препаратов, проведения контроля качества постановки диагноза.
Найти похожие

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Осадчий О. І.
Назва : Застосування кількісних експрес-тестів для визначення протромботичних та інших маркерів несприятливих подій у реаліях COVID-19
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2021. - № 1. - С. 61 (Шифр УУ13/2021/1)
MeSH-головна: КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS
БИОЛОГИЧЕСКИЕ МАРКЕРЫ -- BIOLOGICAL MARKERS
ЛАБОРАТОРНЫЕ КЛИНИЧЕСКИЕ ТЕХНОЛОГИИ -- CLINICAL LABORATORY TECHNIQUES
Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)