Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 149015

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (2)Матеріали конференцій (2)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Хухліна, О. С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 85
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-85 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хухліна О. С., Коцюбійчук З. Я., Антонів А. А.
Назва : Ефективність корекції оксидантного стресу при неалкогольному стеатогепатиті та діабетичній хворобі нирок у хворих на цукровий діабет 2 типу
Місце публікування : Український терапевтичний журнал. - Київ, 2021. - N 3. - С. 35-40 (Шифр УУ21/2021/3)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
ДИАБЕТИЧЕСКИЕ НЕФРОПАТИИ -- DIABETIC NEPHROPATHIES
ПЕЧЕНИ ЖИРОВАЯ ДИСТРОФИЯ -- FATTY LIVER
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС -- OXIDATIVE STRESS
Найти похожие

2.

Назва журналу :Український терапевтичний журнал -2021р.,N 3
Цікаві статті :
Pyvovar S. M. The possibility of using the levothyroxine in patients with heart failure/ S. M. Pyvovar, Y. S. Rudyk, L. V. Panina (стр.5-10)
Chernyshov V. A. Associations of METS-IR insulin resistance index with components of cardiometabolic risk in patients wiht hypertension/ V. A. Chernyshov, A. O. Nesen, O. V. Babenko (стр.11-20)
Топчій І. І. Вміст фактора росту фібробластів-23 у сироватці крові хворих на діабетичну нефропатію та його прогностична роль у розвитку ураження нирок/ І. І. Топчій [та ін.] (стр.21-27)
Качковська В. В. Контроль бронхіальної астми, асоційованої з ожирінням, залежно від віку дебюту та Arg16Glу поліморфізму гена ?2-адренорецептора/ В. В. Качковська (стр.28-34)
Хухліна О. С. Ефективність корекції оксидантного стресу при неалкогольному стеатогепатиті та діабетичній хворобі нирок у хворих на цукровий діабет 2 типу/ О. С. Хухліна, З. Я. Коцюбійчук, А. А. Антонів (стр.35-40)
Ісаєва Г. С. Саркоїдоз - мультисистемність ураження і складнощі діагностики/ Г. С. Ісаєва, О. О. Буряковська, Т. І. Піун (стр.41-46)
Свиридова Н. К. Особливості застосування мелатоніну в сучасних умовах - успішний досвід і нові можливості/ Н. К. Свиридова, І. О. Бєлкіна, Н. О. Карпенко (стр.47-59)
Федів О. І. Фітотерапія при захворюваннях органів дихання: минуле і сьогодення. Огляд літератури/ О. І. Федів [та ін.] (стр.60-66)
Петюніна О. В. COVID-19. Розуміння наслідків/ О. В. Петюніна (стр.67-72)
Кравченко І. Г. Перспективи фармакотерапії серцевої недостатності: останні новини щодо омекамтиву мекарбілу/ І. Г. Кравченко, Ю. С. Рудик, О. О. Меденцева (стр.73-80)
Золотарьова Н. А. Швидкість поширення пульсової хвилі та її діагностичне значення при серцево-судинних захворюваннях. Огляд літератури та результати власних досліджень/ Н. А. Золотарьова, І. І. Гуненко, Д. Г. Парасківа (стр.81-86)
Цікаві статті :
Найти похожие


3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Антофійчук Т. М., Давиденко І. С., Хухліна О. С., Антофійчук М. П., Гайдичук В. С.
Назва : Патогістологічні особливості формування синдрому перевантаження залізом у хворих на стеатогепатит залежно від етіології
Місце публікування : Клінічна та експериментальна патологія. - Чернівці, 2020. - Т. 19, № 4. - С. 3-9 (Шифр КУ27/2020/19/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ -- LIVER DISEASES
ЖЕЛЕЗО -- IRON
ПЕЧЕНЬ -- LIVER
Анотація: Мета роботи – вивчити окремі патогістологічні особливості формування синдрому перевантаження залізом у хворих на стеатогепатит залежно від його етіології. Матеріали і методи. Проведений аналіз біоптатів печінки 30 хворих на неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) та 20 хворих на алкогольний стеатогепатит (АСГ). Морфологічне дослідження печінки здійснювали за стандартною методикою. Гістопатологічні особливості печінки встановлювали на основі методики забарвлення гематоксиліном та еозином, з підтвердженням, у разі необхідності, гістохімічними методами – забарвлення на жир (метод із суданом-ІІІ) та на колагенові волокна (метод із хромотропом-водним блакитним за Н.З.Слінченко). Мікроспектрофотометричні дослідження виконані з використанням цитологічного аналізатора з програмним забезпеченням «ВидеоТест - Размер 5,0» (2000). Результати. При гістохімічних дослідженнях тривалентного заліза в клітинах печінки в цілому виявлені ті ж закономірності, що і для двовалентного заліза, тобто при АСГ оптична густина є у середньому вищою в 1,3 раза (р0,05), ніж при НАСГ. Забарвлення на тривалентне залізо менш інтенсивне, ніж на двовалентне залізо. У хворих на алкогольний стеатогепатит має місце синдром перевантаження залізом із підвищеним накопиченням його як 2+-, так 3+-валентної форми у клітинах печінки – ретикулоендотеліоцитах та гепатоцитах. Висновки. У клітинах печінки хворих на алкогольний стеатогепати (ретикулоендотеліоцитах та гепатоцитах) має місце синдром перевантаження залізом із підвищеним накопиченням його як 2+-, так 3+-валентної форми. При алкогольному стеатогепатиті оптична густина гістохімічного забарвлення на залізо 2+ у ретикулоендотеліоцитах печінки в 1,2 раза, а у гепатоцитах – в 1,3 раза вища, ніж при неалкогольному стеатогепатиті, незалежно від наявності чи відсутності супутньої анемії. При алкогольному стеатогепатиті оптична густина гістохімічного забарвлення на залізо 3+ у ретикулоендотеліоцитах печінки та гепатоцитах у 1,3 раза вища, ніж при неалкогольному стеатогепатиті, і також не залежить від наявності анемії.
Найти похожие

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гринюк О. Є., Давиденко І. С., Хухліна О. С., Антонів А. А., Гайдичук В. С.
Назва : Патоморфологія фіброзувальних процесів у печінці та легенях у хворих на неалкогольний стеатогепатит та ожиріння за коморбідності з хронічним обструктивним захворюванням легень
Місце публікування : Клінічна та експериментальна патологія. - Чернівці, 2021. - Т. 20, № 1. - С. 18-26 (Шифр КУ27/2021/20/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
Анотація: Мета дослідження – вивчити гістохімічні та гістологічні особливості тканин печінки та легень у хворих на неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) та ожиріння за умов коморбідного перебігу з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ). Матеріал та методи. Використано матеріал автопсії 27 випадків НАСГ, у тому числі 13 випадків НАСГ та ожиріння І ступеня (1-ша група), 14 випадків НАСГ, ожиріння І ступеня із коморбідним ХОЗЛ ІІ-ІІІ стадії (2-га група). Групи порівняння включали матеріал автопсії 12 хворих на ізольоване ХОЗЛ ІІ-ІІІ ст. (3-тя група), а також 11 практично здорових осіб (ПЗО), основними причинами смерті яких була політравма або черепно-мозкова травма чи раптова коронарна смерть. Групи були рандомізовані за віком, статтю, ступенем ожиріння. Середній вік хворих нараховував (59,3±3,21) років. Результати. У 2-й групі об’єм сполучної тканини (СТ) у паренхімі печінки в 1,9 разів перевищував показник у 1-й групі (р0,05), питомий об’єм колагенових волокон – в 1,4 раза, оптична густина забарвлення колагенових волокон – в 1,2 раза (р0,05). У 2-й групі встановлено максимальне пошкодження респіраторних відділів легень (РВЛ) за відсотком заповнення їх просторів десквамованими клітинами (більше у 9,4 раза порівняно з ПЗО, у 1,3 раза порівняно з показником у 3-й групі); питомий об’єм кровоносних судин у перибронхіальній СТ зростав в 1,4 раза (р0,05), максимально вираженими були явища тромбозу венозних судин як у перибронхіальній СТ, так і в РВЛ (перевищують показник у 3-й групі в 1,2 раза та у 2,4 раза відповідно) (р0,05). У хворих 2-ї групи відмічаються найвищі серед всіх груп дослідження показники питомого об’єму сполучної тканини у легенях (19,8±0,37 (р0,05)). Висновки. Коморбідне ХОЗЛ у хворих на НАСГ та ожиріння сприяло вищому ступеню активації компонентів сполучної тканини у паренхімі печінки порівняно з показниками при НАСГ на тлі ожиріння без ХОЗЛ, зі зростанням об’єму сполучної тканини (в 1,9 раза, р0,05), питомого об’єму колагенових волокон (в 1,4 раза, р0,05), оптичної густини забарвлення колагенових волокон (в 1,2 раза, р0,05).
Найти похожие

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Антофійчук Т. М., Хухліна О. С., Антофійчук М. П.
Назва : Ефективність застосування плазмаферезу у хворих на стеатогепатит із ожирінням і гіперсидеремією
Місце публікування : Клінічна та експериментальна патологія. - Чернівці, 2021. - Т. 20, № 1. - С. 10-17 (Шифр КУ27/2021/20/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ПЛАЗМАФЕРЕЗ -- PLASMAPHERESIS
ЖЕЛЕЗО -- IRON
Анотація: Мета дослідження – встановити ефективність дискретного плазмаферезу у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки із гіперсидеремією, гіперферитинемією та супутнім ожирінням. Матеріали і методи. В основі дослідження лежать клінічні спостереження за 18 хворими на неалкогольний стеатогепатит із гіперферитинемією та супутнім ожирінням. Кожному пацієнту впродовж 10-14 днів проводили, окрім базової терапії, сеанси дискретного плазмаферезу, із вилученням за одну процедуру 17-20% об’єму циркулюючої плазми (ОЦП), загалом близько 1-1,5 ОЦП. Результати. У результаті проведеного двотижневого лікування значно покращилося самопочуття пацієнтів, збільшилася працездатність, знизились попередньо підвищені рівні феритину (в 1,29 раза – у чоловіків і в 1,21 раза – у жінок), сироваткового заліза (у 2,7 раза). Також суттєво знизилися первинно підвищений рівень загального холестеролу (у 2,34 раза), причому за рахунок саме ЛПДНЩ (у 7,86 раза) та триацилгліцеролів – у 9,78 раза. Коефіцієнт атерогенності знизився з 3,8 до 1,5 (у 2,5 раза). Зазнали редукції і вміст сечової кислоти – в 1,77 раза, активність аланінамінотрансферази (АЛТ) – в 1,55 раза, лактатдегідрогенази (ЛДГ) – в 1,77 раза, лужної фосфатази (ЛФ) – в 1,42 раза, гамма-глутамілтрансферази (ГГТП) – у 4,0 раза (р0,05). Висновки. Включення до лікувальної програми неалкогольного стеатогепатиту за коморбідності з гіперферитинемією та ожирінням сеансів дискретного плазмаферезу дає змогу впродовж двох тижнів суттєво знизити первинно підвищений вміст у крові феритину, сироваткового заліза, ЛПДНЩ, триацилгліцеролів, холестеролу, активність АЛТ, ЛДГ, ЛФ, ГГТП.
Найти похожие

6.

Назва журналу :Клінічна та експериментальна патологія -2021р. т.20,N 1
Цікаві статті :
Антонів А. А. Особливості перебігу неалкогольного стеатогепатиту та стеатозу печінки за коморбідності з хронічною хворобою нирок I-III стадії/ А. А. Антонів (стр.3-9)
Антофійчук Т .М. Ефективність застосування плазмаферезу у хворих на стеатогепатит із ожирінням і гіперсидеремією/ Т. М. Антофійчук, О. С. Хухліна, М. П. Антофійчук (стр.10-17)
Патоморфологія фіброзувальних процесів у печінці та легенях у хворих на неалкогольний стеатогепатит та ожиріння за коморбідності з хронічним обструктивним захворюванням легень (стр.18-26)
Клінічний перебіг та показники контролю бронхіальної астми у школярів із надлишковою масою тіла (стр.27-32)
Діагностична значимість клініко-лабораторних показників у верифікації гострих нестрептококових тонзилофарингітів у дітей (стр.33-37)
Клінічні та епідеміологічні особливості інфекції COVID-19 у немовлят (стр.38-43)
Доцільність противірусної терапії при застуді у дітей в епоху пандемії COVID-19 (стр.44-52)
Біомаркери запалення при бронхіальній астмі у дітей за альтернативного початку хвороби (стр.53-60)
Особливості перебігу коронавірусної інфекції, спричиненої SARS-CoV-2, у новонароджених (стр.61-67)
Неміш І. Л. Оцінка протеолітичної та фібринолітичної активності плазми крові за коморбідного поєднання хронічного коронарного синдрому, хронічного обструктивного захворювання легень та ожиріння/ І. Л. Неміш, Г. Я. Ступницька, О. І. Федів (стр.68-73)
Плеш І. А. Деякі особливості артеріальної та венозної гемодинаміки у хворих на есенційну гіпертензію II стадії за різних варіантів добової структури артеріального тиску/ І. А. Плеш, Л. І. Гайдич (стр.74-79)
Karvatska Yu. P. Clinical results of complex therapy of patients with acne - residents of iodine deficiency region/ Yu. P. Karvatska, O. I. Denysenko (стр.80-86)
Voitiv Y. Y. Polymorphism of tissue inhibitors of metalloproteinase-2 (G303 - A) gene in patients with intestinal anastomotic leak in Ukrainian population/ Y. Y. Voitiv (стр.87-92)
Ціанокрилатні клеї у формування колоректальних анастомозів (стр.93-97)
Гаргула Т. І. Викладання клінічної анатомії та оперативної хірургії студентам-іноземцям в дистанційних умовах: переваги і недоліки/ Т. І. Гаргула (стр.98-102)
INTERNET-новини клінічної та експериментальної патології. Частина LXX (стр.103-105)
Цікаві статті :
Найти похожие


7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Антофійчук Т. М., Хухліна О. С., Антофійчук М. П.
Назва : Оптимізація лікування хворих на алкогольний стеатогепатит із урахуванням коморбідних анемічних станів та контамінації H. pylori
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2021. - Т. 25, № 3. - С. 3-11 (Шифр БУ5/2021/25/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ АЛКОГОЛЬНЫЕ -- LIVER DISEASES, ALCOHOLIC
АНЕМИЯ -- ANEMIA
HELICOBACTER PYLORI -- HELICOBACTER PYLORI
Анотація: Проспективне дослідження хворих на алкогольний стеатогепатит (АСГ) показало, що у 40 % пацієнтів з АСГ встановлено анемічні стани (АС), серед яких вітамін В12-дефіцитну анемію зареєстровано – у 17,5 % випадків, анемію хронічного захворювання (АХЗ) - у 10,0 % випадків та гемолітичну анемію (ГА) – у 12,5 % випадків. У хворих на СГ змішаної (у т.ч. алкогольної) етіології (СГЗЕ) АС встановлено у 32,0 %: вітамін В12 – дефіцитну – у 16,0 %, АХЗ - у 8,0 % та гемолітичну – у 8,0 % пацієнтів. У хворих на АСГ контамінація Н.pylori була наявна у 32 (80,0 %) осіб, у тому числі в 100 % пацієнтів з В12-дефіцитною анемією. Серед пацієнтів зі СГЗЕ Н.pylorі був виявлений у 100,0 % осіб з АС. Застосування Гепадифу в комплексній терапії АСГ сприяло усуненню або зниженню інтенсивності основних клінічних синдромів (астено-вегетативного, диспепсичного, холестатичного, гепато-, спленомегалії, стеатозу печінки) та біохімічних синдромів (мезенхімально-запального, холестазу, ПКН), що перевищувало за ефективністю традиційну терапію у межах 1,3-4,3 раза (р0,05), а також вищу ефективність лікування хворих на АСГ із анемічним синдромом у 6,0 раза (р0,05). Ефективність ерадикації Н.pylorі в основній та контрольній групах із застосуванням 3-компонентної програми першої лінії за даними тесту випорожнення була однакова (відповідно 85,7 % та 84,2% (р0,05)), однак у 57,9% пацієнтів контрольної групи на тлі антибактеріальної терапії посилились або з’явились симптоми диспепсії, у той час як в основній групі будь-яких проявів побічної дії ліків упродовж дослідження не встановлено.
Найти похожие

8.

Назва журналу :Буковинський медичний вісник -2021р. т.25,N 3
Цікаві статті :
Антофійчук Т. М. Оптимізація лікування хворих на алкогольний стеатогепатит із урахуванням коморбідних анемічних станів та контамінації H. pylori/ Т. М. Антофійчук, О. С. Хухліна, М. П. Антофійчук (стр.3-11)
Білоока Ю. В. Персоніфіковане лікування хворих на синдром подразненого кишечнику та ожиріння/ Ю. В. Білоока, О. І. Федів, Г. Я. Ступницька (стр.12-18)
Ендотеліальна дисфункція за умов неопластичної інтоксикації (стр.19-24)
Булик Р. Є. Вплив мелатоніну на стрес-зумовлені ультраструктурні перебудови нейронів надзорового ядра гіпоталамуса щурів/ Р. Є. Булик, Т. С. Булик, О. В. Сметанюк (стр.25-32)
Гангур Д. В. Подвійна антитромбоцитарна терапія хворих на гострий інфаркт міокарда після стентування коронарних артерій / Д. В. Гангур, Д. В. Таков, С. В. Білецький (стр.33-37)
Зозуля В. М. Особливості ушкоджень водіїв та пасажирів у салоні автомобілів класу D при кутовому зіткненні/ В. М. Зозуля (стр.38-41)
Кравченко В. І. Комплексне лікування патології висхідної, дуги й низхідної грудної аорти шляхом виконання операції гібридного "хоботу слона"/ В. І. Кравченко, І. О. Дітківський, В. Д. Либавка (стр.42-47)
Лехкун А. В. Чинники ризику деформівного остеоартриту у практиці сімейного лікаря/ А. В. Лехкун, Л. П. Сидорчук, А. Є. Заремська (стр.48-51)
Мазур О. О. Видовий склад і популяційний рівень мікробіоти вмісту гайморових пазух та ротоглотки у хворих на хронічний гнійний верхньощелепний синусит, асоційований із цукровим діабетом 1-го типу/ О. О. Мазур (стр.52-60)
Роль асоціацій мікроорганізмів у розвитку хронічного гнійного верхньощелепного синуситу у хворих на цукровий діабет 1-го типу (стр.61-70)
Особливості атопічної реактивності у дітей, хворих на бронхіальну астму (стр.71-76)
Нечитайло Ю. М. Фармако-економічні особливості стаціонарного лікування гострих позалікарняних пневмоній у дітей/ Ю. М. Нечитайло, Н. О. Попелюк, О. Г. Долженко (стр.77-82)
Печеряга С. В. Профілактика ускладнень вагітності та пологів при низькій плацентації/ С. В. Печеряга, І. М. Маринчина (стр.83-88)
Топографо-анатомічні особливості шийки сечового міхура ранніх плодів (стр.89-96)
Раца В. В. Оцінка стану оксидантно-протиоксидантної системи та пероксидного окиснення ліпідів у хворих на хронічний панкреатит, поєднаний із гіпотиреозом/ В. В. Раца, О. І. Федів (стр.97-101)
Імуносупресивна активність опортуністичних збудників інфекційно-запального процесу у сечовивідних шляхах чоловіків, хворих на калькульозний пієлонефрит (стр.102-109)
Соломенчук Т. М. Вивчення впливу куріння на показники ліпідного обміну, ліпідтранспортної системи та системного запалення у жінок з нестабільною стенокардією: патогенетичні зв'язки та ризики розвитку/ Т. М. Соломенчук, А. О. Бедзай (стр.110-117)
Тащук В. К. Взаємозв'язок між госпіальною смертністю та маркерами запалення у хворих на COVID-19 та ішемічну хворобу серця/ В. К. Тащук, Р. А. Нестеровська, В. О. Калараш (стр.118-123)
Федосєєва О. В. Особливості експресії FOX-1 у щитоподібній залозі щурів після пренатальної дії дексаметазону/ О. В. Федосєєва (стр.124-131)
Флаксемберг М. А. Результати комбінованого лікування лейоміоми матки у жінок репродуктивного віку/ М. А. Флаксемберг (стр.132-137)
Ханюков О. О. Фактори, що зумовлюють зв'язок між прихильністю до лікування та якістю життя у хворих літнього віку на хронічну серцеву недостатніть на фоні артеріальної гіпертензії та хронічної хвороби нирок: кореляційний аналіз/ О. О. Ханюков, О. В. Смольянова (стр.138-143)
Особливості становлення деяких кісток черепа на ранніх етапах онтогенезу людини (стр.144-147)
Юзько В. О. Порівняльна характеристика пацієнток із безпліддям при застосуванні мелатоніну в комплексній підготовці до програм допоміжних репродуктивних технологій/ В. О. Юзько, О. М. Юзько (стр.149-156)
Юрценюк О. С. Аналіз факторів, що впливають на формування невротичних розладів у студентів закладів вищої освіти/ О. С. Юрценюк (стр.157-160)
Use of andragogical methods in the process of improving the bioethics competence of medical students in forming a healthy lifestyle (стр.161-165)
Кафедрі сімейної медицини - двадцять років (стр.166-175)
Кривецький В. В. Світлої памяті В.М.Круцяка до 85-річчя від дня народження провідного вченого - морфолога, професора Володимира Миколайовича Круцяка/ В. В. Кривецький, І. Ю. Полянський, М. Д. Лютик (стр.176-179)
Хмара Тетяна Володимирівна. Еталон прекрасної жінки, талановитого вченого, педагога-професіонала (стр.180-183)
Яковець К. І. Медичні Internet-вісті. Частина XXXII/ К. І. Яковець, С. Є. Дейнека (стр.184-186)
Цікаві статті :
Найти похожие


9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Антофійчук Т. М., Давиденко І. С., Хухліна О. С., Антофійчук М. П.
Назва : Гістопатологічні особливості печінки при неалкогольному та алкогольному стеатогепатитах залежно від наявності супутньої анемії
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2021. - Т. 25, № 1. - С. 3-10 (Шифр БУ5/2021/25/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПЕЧЕНЬ -- LIVER
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE
ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ АЛКОГОЛЬНЫЕ -- LIVER DISEASES, ALCOHOLIC
АНЕМИЯ -- ANEMIA
Анотація: Мета дослідження. Вивчити окремі гістопатологічні зміни печінки при стеатогепатиті різної етіології за умов наявної анемії. Матеріал і методи. Проаналізовано біоптати печінки 30 хворих на неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) та 20 хворих на алкогольний стеатогепатит (АСГ). Морфологічне дослідження печінки здійснювали за стандартною методикою. Гістопатологічні особливості печінки встановлювали на основі методики забарвлення гематоксиліном та еозином з підтвердженням, у разі необхідності, гістохімічними методами – забарвлення на жир (метод із суданом-ІІІ) та на колагенові волокна (метод із хромотропом-водним блакитним за Н.З.Слінченко). Мікроспектрофотометричні дослідження виконані з використанням цитологічного аналізатора з програмним забезпеченням «ВидеоТест - Размер 5,0» (2000). Результати. За низкою параметрів встановлені статистичні розбіжності в середніх тенденціях за допомогою непараметричного методу Манна-Уітні (p0,05). Некроз гепатоцитів був найбільше вираженим у хворих на АСГ з анемією, зокрема, понад третина гепатоцитів у цих пацієнтів мали ознаки колікваційного некрозу і був більш вираженим при АСГ, ніж при НАСГ. НАСГ з анемією супроводжувався більш вираженим некрозом гепатоцитів, ніж НАСГ без анемії. При АСГ без анемії відсоток уражених гепатоцитів був у середньому приблизно таким, як і при НАСГ без анемії. Жирова дистрофія гепатоцитів виявлялася у всіх хворих на НАСГ та АСГ, однак вираженість цього загально-патологічного процесу була не однаковою. Висновки. За коморбідності жирової хвороби печінки з анемією як при неалкогольному стеатогепатиті, так і при алкогольному стеатогепатиті формується значно вищий відсоток уражених оборотним набуханням гепатоцитів, що збігається з тенденціями за онкозом гепатоцитів. Анемія впливає на характер розростання сполучної тканини при неалкогольному стеатогепатиті та алкогольному стеатогепатиті (при алкогольному стеатогепатиті питомий об’єм сполучної тканини був вищим, ніж при неалкогольному стеатогепатиті). Водночас, інтенсивність регенераторних процесів у печінці (проточкові реакції печінки) найбільше виражені у пацієнтів із анемією, а максимально – при алкогольному стеатогепатиті.
Найти похожие

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хухліна О. С., Коцюбійчук З. Я., Антонів А. А., Мандрик О. Є., Воєвідка О. С.
Назва : Інтенсивність оксидативного стресу при коморбідному перебігу неалкогольного стеатогепатиту та діабетичної хвороби нирок у хворих на цукровий діабет 2-го типу
Місце публікування : Світ медицини та біології: науковий, медичний, екологічний журнал/ головний редактор Ю.Б.Чайковський. - Полтава: ВДНЗУ «УМСА», Кафедра гістології, цитології та ембріології, 2021. - № 3. - С. 175-178. - ISSN 2079-8334 (Шифр СУ33/2021/3). - ISSN 2079-8334
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС -- OXIDATIVE STRESS
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
АПОПТОЗ -- APOPTOSIS
ГОМЕОСТАЗ -- HOMEOSTASIS
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): кварцетин
Анотація: Обстежено в динаміці лікування 75 хворих на неалкогольний стеатогепатит із коморбідними цукровим діабетом типу 2 середньої важкості та діабетичною хворобою нирок І-IV стадій. Встановлено, що коморбідний перебіг неалкогольного стеатогепатиту та діабетичної хвороби нирок у хворих на цукровий діабет типу 2 супроводжується істотним зростанням інтенсивності оксидативного стресу, що супроводжується зростанням вмісту в крові проміжних та кінцевих продуктів пероксидного окиснення ліпідів та окиснювальної модифікації білків у межах 1,9-2,3 рази (р0,05). Пошкоджуюча дія оксидативного стресу у хворих на цукровий діабет типу 2 призводить до активації процесів апоптозу гепатоцитів із підвищенням вмісту в крові цитокератину-18 (у 7,5 рази, р0,05), вміст якого корелює із ступенем оксидативного стресу, інтенсивністю пошкодження печінки та стадією діабетичної хвороби нирок (р0,05). Оксидативний стрес підвищує ризик пошкодження ендотелію атеросклеротичним процесом через гіперпродукцію гомоцистеїну (у 3,9 рази, р0,05), що сприяє прогресуванню діабетичної хвороби нирок. Застосування Кверцетину у комплексній терапії неалкогольного стеатогепатиту та цукрового діабету типу 2 із діабетичною хворобою нирок сприяє вірогідному зниженню інтенсивності оксидативного стресу, підсиленню активності чинників антиоксидантного захисту (вмісту в еритроцитах відновленого глутатіону, активності глутатіонпероксидази, каталази), наслідком чого є істотне зниження процесів апоптозу гепатоцитів (зниження вмісту цитокератину-18 у 1,7 рази) та пошкодження ендотелію (зниження вмісту в крові гомоцистеїну у 1,9 рази) (р0,05).
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Найти похожие

11.

Назва журналу :Світ медицини та біології -2021р.,N 3
Цікаві статті :
Абдиєва Я. Д. Поширеність алергічного кон'юнктивіту серед дітей в залежності від місця проживання/ Я. Д. Абдиєва (стр.7-10)
Аль-Омарі Ала’а Осама Ахмад. Особливості товщини шкірно-жирових складок у чоловіків хворих на різні форми екземи/ Ала’а Осама Ахмад Аль-Омарі [и др.] (стр.11-15)
Андрієвський І. І. Кореляції показників будови та розмірів тіла з показниками особливостей особистості практично здорових жінок ектоморфного соматотипу/ І. І. Андрієвський [и др.] (стр.16-21)
Аппельханс О. Л. Управління ризиками ускладнень хірургічного лікування колоректального раку шляхом корекції системи гемостазу/ О. Л. Аппельханс [и др.] (стр.21-27)
Бариляк Р. В. Властивості СА2+-залежних і СА2+-незалежних ізоформ no-синтази в лімфоцитах крови жінок хворих на рак яєчників/ Р. В. Бариляк [и др.] (стр.28-33)
Березняков В. І. Цитокіни як посередники іммунної системи та їхня роль в патогенезі негоспітальної пневмонії/ В. І. Березняков [и др.] (стр.33-37)
Бурлука В. В. Клінічно-організаційні аспекти надання хірургічної допомоги постраждалим з нестабільними пошкодженнями таза при політравмі/ В. В. Бурлука [и др.] (стр.38-42)
Волосовець О. П. Анемії у дітей україни: 24-річний ретроспективний аналіз захворюваності і поширення/ П. Волосовець О. [и др.] (стр.43-48)
Гончарь М. О. Діагностика та лікування ренальної артеріальної гіпертензії в педіатричній практиці/ М. О. Гончарь, І. С. Аленіна, Г. С. Сенаторова (стр.49-54)
Гороховський В. В. Стан тканин пародонта у дітей із затримкою прорізування постійних зубів/ В. В. Гороховський [и др.] (стр.54-58)
Джалілов Т. Я. Результати експериментального компьютерного моделювання для стабілізації транспедикулярних систем, які застосовуються при хірургічному лікуванні різних патологій хребта/ Т. Я. Джалілов (стр.58-63)
Доценко М. Я. Добовий профіль артеріального тиску та стан когнітивної функції у пацієнтів з артеріальною гіпертензією/ Я. Доценко М. [и др.] (стр.63-68)
Кальниш В. В. Трансформація психофізіологічних функцій військових льотчиків з різною професійною кваліфікацією та віком/ В. В. Кальниш [и др.] (стр.68-72)
Катеренчук І. П. Оцінка прихильності до лікування хворих, що перебувають на нирково-замісній терапії з урахуванням наявності цукрового діабету 2-го типу/ П. Катеренчук І., С. Т. Рустамян (стр.73-77)
Кир’ян O. А. Зміни кишкoвoї мікрoбіoти у пацієнтів із нeспeцифічним виразкoвим кoлітoм та синдрoмoм пoдразнeнoгo кишeчника і сeчoкам’янoю хвoрoбoю/ O. А. Кир’ян [и др.] (стр.77-81)
Кочуєва М. М. Клініко-лабораторні особливості хворих з коморбідністю бронхіальної астми та ожиріння/ М. М. Кочуєва [и др.] (стр.82-86)
Левенець C. C. Мікрофлора кишківника у дітей з дитячою колькою/ C. C. Левенець [и др.] (стр.87-90)
Лещій Н. П. Особливості фізичного та психоемоційного стану дітей зі складними порушеннями розвитку/ Н. П. Лещій [и др.] (стр.91-96)
Локес К. П. Динаміка змін вмісту С- реактивного білку в сироватці крові пацієнтів із флегмонами щелепно-лицевої локалізації на різні терміни лікування/ К. П. Локес [и др.] (стр.97-101)
Лоскутов А. Л. Стан вродженого імунітету при остеоартрозі в коморбідності з неалкогольним стеатогепатитом у хворих на хелікобактеріоз/ А. Л. Лоскутов, І. В. Лоскутова (стр.101-105)
Магеррамов П. М. Частота і чинники ризику ускладнень оперативного лікування хвороб рогівки/ П. М. Магеррамов (стр.106-110)
Макєєв В. Ф. Роль та значення анамнезу в диференційній діагностиці скронево-нижньощелепних розладів/ В. Ф. Макєєв, О. Д. Телішевська, М. Ю. Михайлевич (стр.111-116)
Маньковський Д. С. Персоніфікація ризику гіпоксично-ішемічних уражень головного мозку в системі неврологічного супроводу кардіохірургічних пацієнтів/ Д. С. Маньковський (стр.116-120)
Марута Н. О. Клініко–генеалогічні та психогенні чинники у генезі рекурентних депресій/ Н. О. Марута [и др.] (стр.121-126)
Надрага О. Б. Цитокіни крові й ліквору як диференціально-діагностичні маркери гострих менінгітів у дітей/ О. Б. Надрага [и др.] (стр.127-131)
Невойт Г. В. Системні залежності змін складу тіла при прогресуванні неінфекційних захворювань/ Г. В. Невойт, М. М. Потяженко, О. П. Мінцер (стр.132-137)
Незгода I. I. Клініко-морфологічні особливості змін печінки у дітей із моно- та мікст-асоційованим варіантом інфекційного мононуклеозу/ I. I. Незгода [и др.] (стр.137-142)
Оніщенко О. В. Дослідження напружено-деформованого стану моделі кульшового суглоба у дітей в умовах дисплазії та консервативного лікування/ О. В. Оніщенко [и др.] (стр.142-147)
Петрушанко Т. О. Стан порожнини рота у пацієнтів із наркотичною залежністю/ Т. О. Петрушанко [и др.] (стр.148-151)
Скачкова О. В. Імуномоніторинг дендритно-клітинної протипухлинної вакцини у хворих на гліобластому/ О. В. Скачкова, О. І. Горбач, Н. М. Храновська (стр.152-157)
Сливка Н. О. Вазопресорна терапія гепаторенального синдрому на тлі алкогольного цирозу печінки/ Н. О. Сливка [и др.] (стр.158-162)
Сребняк І. А. Функціональні результати тимпанопластики з різними варіантами реконструкції звукопровідного апарата середнього вуха/ І. А. Сребняк, Т. О. Шевченко, А. Є. Педаченко (стр.163-168)
Хоменко І. П. Застосування методу ультразвукового дослідження вогнепальних дефектів м’яких тканин у реконструктивно-відновлювальній хірургії/ І. П. Хоменко [и др.] (стр.169-174)
Хухліна О. С. Інтенсивність оксидативного стресу при коморбідному перебігу неалкогольного стеатогепатиту та діабетичної хвороби нирок у хворих на цукровий діабет 2-го типу/ О. С. Хухліна [и др.] (стр.175-178)
Чуйко Н. Я. Зміни фенотипу клітин судинної стінки при атеросклерозі судин головного мозку у пацієнтів з ішемічним інсультом/ Н. Я. Чуйко [и др.] (стр.178)
Юсубова Ш. Р. Підвищення ефективності лікування запальних захворювань пародонта у пацієнтів із захворюваннями щитоподібної залози/ Ш. Р. Юсубова, Ф. Ю. Мамедов (стр.184-188)
Боягіна О. Д. Аналіз мієлоархітектоніки мозолистого тіла людей зрілого віку/ О. Д. Боягіна, Ю. П. Костиленко, Н. В. Жарова (стр.189-193)
Важнича О. М. Гази крові та електроліти при використанні наночастинок магнетиту при крововтраті/ О. М. Важнича [и др.] (стр.194-198)
Вільхова І. В. Біохімічні показники крові щурів при хронічному опіоїдному впливі/ І. В. Вільхова [и др.] (стр.199-203)
Гарапко Т. В. Особливості впливу висококалорійної дієти на структуру селезінки за умов корекції орлістатом/ Т. В. Гарапко [и др.] (стр.203-208)
Гуранич С. П. Метаболічні поліорганні порушення у щурів із інсулінорезистентністю на тлі йододефіциту/ С. П. Гуранич [и др.] (стр.208-214)
Іванов В. С. Корекція препаратом рослинних поліфенолів метаболічних змін тканин ротової порожнини щурів в умовах дії внутрішньоутробної гіпоксії та карієсогенного раціону/ В. С. Іванов [и др.] (стр.214-219)
Клітинська О. В. Структурні особливості молочних зубів дітей закарпатського регіону/ О. В. Клітинська [и др.] (стр.219-223)
Ларкина С. O. Вплив ін'єкцій кальцію гідроксиапатиту та гіалуронової кислоти на маркери запалення тканин пародонту/ С. O. Ларкина [и др.] (стр.224-229)
Микитенко А. О. Морфо-функціональні зміни судинного русла печінки за умов моделювання алкогольного гепатиту/ А. О. Микитенко [и др.] (стр.229-236)
Повшенюк А. В. Морфологічні зміни тканин язика у експериментальних тварин з модельованим ревматоїдним артритом/ А. В. Повшенюк [и др.] (стр.237-242)
Стецук Є. В. Вплив кверцетину на біохімічні та морфологічні зміни в сім’яниках щурів після 30-денного центрального зниження лютеїнізуючого гормону/ Є. В. Стецук [и др.] (стр.243-248)
Фіщенко В. О. Репаративний хондрогенез при травматичному пошкоджені проксимального епіфізу великогомілкової кістки щурів з застосуванням мезенхімальних стовбурових клітин вартонових драглів в експерименті/ В. О. Фіщенко [и др.] (стр.249-254)
Ягубова С. М. Ультраструктурні особливості наднирників за поєднаного впливу гипобаричної гіпоксії і стафілококового перитоніту/ С. М. Ягубова (стр.254-258)
Никифоров В. В. БІорізноманітність золотистих водоростей (chrysophyta) гірського Криму й українських Карпат/ В. В. Никифоров (стр.259-265)
Цікаві статті :
Найти похожие


12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хухліна О. С., Гринюк О. Є., Рощук О. І.
Назва : Патогенетичне обгрунтування застосування антралю пацієнтам із коморбідним перебігом неалкогольного стеатогепатиту, ожиріння та хронічного обструктивного захворювання легень – вплив на компоненти сполучної тканини та вміст у крові гідрогену сульфіду
Місце публікування : Вісн. пробл. біол. і медицини: український науково-практичний журнал/ головний редактор В.М. Ждан. - Полтава ; Київ: Українська академія наук, УМСА, 2021. - № 2(160). - С. 148-152. - ISSN 2077-4214 (Шифр ВУ12/2021/2(160)). - ISSN 2077-4214
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
СУЛЬФИДЫ -- SULFIDES
ЦИРРОЗЫ ПЕЧЕНИ -- LIVER CIRRHOSIS
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
Анотація: В роботі оцінена ефективність Антралю та його влив на фіброзоутворюючі процеси в печінці та легенях. У дослідження було включено 60 пацієнтів з неалкогольним стеатогепатитом (НАСГ), ожирінням І ст. та хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) 2-3В, D, з яких 32 хворих на ХОЗЛ 2В (1 група) та 28 хворих (2 група) на ХОЗЛ 3D отримували терапію ХОЗЛ (Симбікорт Турбухалер (будесонід 160 мкг/д + формотеролу фумарат 4,5 мкг/д) (АстраЗенека АБ, Швеція) інгаляційно 2 рази в день 60 днів; Беродуал (іпратропіум/ фенотерол (250/500 мкг/мл) (Інститут де Ангелі, Італія / Берінгер Інгельхайм Інтернешнл ГмбХ) небулайзерні інгаляції 2 рази в день, Азитроміцин (Азитро Сандоз, Сандоз Україна) 500 мг 1 раз в день 10 днів, а також з метою лікування НАСГ пацієнти отримували препарат Антраль (Фармак, Україна) в дозі 200 мг 3 рази в день упродовж 60 днів. Нами було встановлено, що у хворих на НАСГ із коморбідним ХОЗЛ, що виникли на тлі ожиріння істотно підвищений синтез колагену відповідно у хворих 1 та 2 груп у 2,6 та 3,4 рази порівняно з групою ПЗО (р0,05). Дані процеси супроводжувалися дефіцитом гідрогену сульфіду, відповідно у 1,5 та 2,8 рази (р0,05) у порівнянні з показником у ПЗО. Препарат Антраль при призначенні курсом упродовж 60 днів хворим на НАСГ на тлі ожиріння із коморбідним ХОЗЛ вірогідно гальмує процеси синтезу колагену IV типу та вуглеводно-білкових компонентів позаклітинного матриксу печінки та легень, ймовірно посилює їх деградацію та сприяє відновленню пулу гідрогену сульфіду в крові. Комплексна терапія з використанням Антралю сприяє гальмуванню фіброзування печінки із вірогідним зниження інтегрального показника FibroTest у 1,2 рази (р0,05).
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Найти похожие

13.

Назва журналу :Вісник проблем біології і медицини -2021р.,N 2(160)
Цікаві статті :
Білаш С. М. Життєвий та творчий шлях М.С. Скрипнікова: через призму життя/ С. М. Білаш [и др.] (стр.9-10)
Півторак В. І. Слободян Олександр Миколайович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри анатомії, клінічної анатомії та оперативної хірургії Буковинського державного медичного університету МОЗ України (до 50-річчя від дня народження)/ В. І. Півторак, М. С. Гнатюк, О. Ю. Вовк (стр.11-12)
Свінцицька Н. Л. Професор Шерстюк Олег Олексійович/ Н. Л. Свінцицька [и др.] (стр.13)
Вастьянов Р. С. Можливі патогенетичні підходи до лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, Спричиненої коронавірусом SARS-COV-2/ Р. С. Вастьянов [и др.] (стр.14-18)
Гриценко К. С. Аденовірусна інфекція, як етіологічний чинник гострої діареї/ К. С. Гриценко (стр.19-25)
Єрошенко Г. А. Структурні особливості легень щурів та їх ремоделювання після дії різних екзогенних чинників/ Г. А. Єрошенко [и др.] (стр.26-29)
Іщенко О. В. Стратегії виживання pseudomonas aeruginosa в дихальних шляхах при муковісцидозі/ О. В. Іщенко [и др.] (стр.29-34)
Нефьодова О. О. Оцінка впливу кадмію на розвиток кістково-хрящової патології та роль сукцинатів в корекції Cd-індукованої цитотоксичності/ О. О. Нефьодова [и др.] (стр.34-39)
Нефьодова О. О. Патофізіологічні, гістологічні, гістохімічні та клінічні аспекти гепатотоксичності, спричиненої інтоксикацією сполуками свинцю і кадмію/ О. О. Нефьодова [и др.] (стр.39-44)
Островська С. С. Індукція окисного стресу як елемент токсичності кадмію/ С. С. Островська [и др.] (стр.45-48)
Сакевич В. Д. . Комплексна геріатрична оцінка. сучасні виклики. 2 частина/ В. Д. Сакевич [и др.] (стр.48-51)
Срібна В. О. Первинна недостатність яєчників як старіння яєчників (огляд літератури)/ В. О. Срібна [и др.] (стр.52-55)
Ханюков О. О. Особливості ведення вагітності та проведення скринінгу гіперглікемії у вагітних під час пандеміЇ COVID-19/ О. О. Ханюков [и др.] (стр.55-63)
Цуманець І. О. Сучасні відомості про анатомічні особливості поверхневих м’язів шиї/ І. О. Цуманець, О. М. Слободян (стр.63-67)
Бєлаєва Я. В. Дослідження вмісту гідроксикоричних кислот у деяких представників роду BEGONIA L. (BEGONIACEAE C. AGARDH) в колекції НБС імені М.М. Гришка НАН України/ Я. В. Бєлаєва, О. І. Дзюба, А. В. Любінська (стр.68-70)
Лук’янцева Г. В. Особливості впливу аміліну на інтенсивність запальних процесів, спричинених термічним та хімічним опіком/ Г. В. Лук’янцева [и др.] (стр.71-73)
Торяник І. І. Структурно-функціональні зміни регіонарних лімфатичних вузлів та їхніх судин у патогенезі бабезіозу/ І. І. Торяник (стр.73-76)
Севальнєв А. І. Дози опромінення населення в районі розташування Запорізької АЕС/ А. І. Севальнєв [и др.] (стр.77-80)
Гаджизаде А. Е. Результати лікування комбінованими гормональними та прогестагенними гормональними контрацептивами у жінок з аутоімунним тиреоїдитом у фертильному віці/ А. Е. Гаджизаде (стр.81-85)
Гасанова С. Ю. Дослідження можливостей лікування панкреатиту при введенні стовбурових клітин/ С. Ю. Гасанова (стр.85-88)
Герасименко Л. О. Психосоціальні аспекти адаптації іноземних студентів медичних закладів України/ Л. О. Герасименко, Р. І. Ісаков, Ю. О. Фисун (стр.88-91)
Грек Л. П. Можливості персоніфікованої лікувальної тактики у пацієнток з проліферативними захворюваннями геніталій і хронічним тазовим болем/ Л. П. Грек (стр.91-96)
Дубченко В. С. Безпосередні та віддалені результати оперативного лікування вентральних гриж серединної та нижньої локалізації методом трансабдомінальної преперитонеальної герніопластики та особливості його застосування у клінічній практиці/ В. С. Дубченко, В. П. Кришень (стр.96-100)
Лабінська О. Є. Вплив надмірної маси тіла та інших факторів ризику ішемічної хвороби серця на виникнення гострого інфаркту міокарда/ О. Є. Лабінська [и др.] (стр.100-104)
Ліхачов В. К. Порушення балансу децидуальних макрофагів субпопуляцій м1 та м2 в плацентах жінок з екстракорпоральним заплідненням,у яких пологи відбулись передчасно/ В. К. Ліхачов [и др.] (стр.105-109)
Марцінів В. В. Вплив пекторальної та паравертебральної блокади на виникнення післяопераційного хронічного болю в хірургії новоутворень молочної залози/ В. В. Марцінів, О. А. Лоскутов (стр.109-115)
Палладіна О. Л. Дієтологічні можливості корекції порушень харчової поведінки у жінок у пременопаузі/ О. Л. Палладіна (стр.115-119)
Петрушенко В. В. Ефективність пролонгованої схеми прийому фосфатидилхоліну у пацієнтів із кровотечами із варикозно розширених вен стравоходу та шлунку/ В. В. Петрушенко, Д. І. Гребенюк, В. Ю. Гладких (стр.119-122)
Пінчук В. А. Неалкогольна енцефалопатія верніке: клінічне спостереження/ В. А. Пінчук [и др.] (стр.123-126)
Соловей Ю. М. Застосування вектор – параметричної флуоресцентно поляризаційної мікроскопії плівок крові щурів у диференціальній діагностиці ступеня важкості абдомінального сепсису/ Ю. М. Соловей [и др.] (стр.126-131)
Таран І. В. Вплив різного рівня насиченості організму гідроген сульфідом на токсичність лінкозамідів/ І. В. Таран [и др.] (стр.132-135)
Трибрат Т. А. Серцево-судинні захворювання: сучасне бачення інформованості пацієнтів щодо факторів ризику/ Т. А. Трибрат [и др.] (стр.136-138)
Усенко О. Ю. Ендоскопічне видалення бандажа шлунка при пролапсі манжети в порожнину шлунка/ О. Ю. Усенко [и др.] (стр.139-143)
Хубетова І. В. Постуральні деформації при хворобі паркінсона: клінічний аналіз/ І. В. Хубетова, Н. М. Павлішіна, І. І. Балдук (стр.144-148)
Хухліна О. С. Патогенетичне обгрунтування застосування антралю пацієнтам із коморбідним перебігом неалкогольного стеатогепатиту, ожиріння та хронічного обструктивного захворювання легень – вплив на компоненти сполучної тканини та вміст у крові гідрогену сульфіду/ О. С. Хухліна [и др.] (стр.148-152)
Бєліков О. Б. Якісна освіта студентів стоматологічного факультету в реаліях дистанційного навчання/ О. Б. Бєліков, О. І. Рощук, Н. І. Бєлікова (стр.153-155)
Вірстюк Н. Г. Особливості позааудиторної роботи студентів – один із головних чинників формування самостійності у вищій медичній школі/ Н. Г. Вірстюк [и др.] (стр.155-158)
Маслова Г. С. Організація науково-дослідної роботи студентів при вивченні внутрішньої медицини як передумова у формуванні професійної особистості лікаря/ Г. С. Маслова [и др.] (стр.158-161)
Рябушко О. Б. Епоніми у медичній біології/ О. Б. Рябушко [и др.] (стр.161-165)
Рябушко О. Б. Результати анкетування студентів щодо особливостей реалізації дистанційного навчання/ О. Б. Рябушко [и др.] (стр.165-169)
Шепітько В. І. Алгоритм викладання предмету «Гістологія, цитологія та ембріологія» за умови дистанційної форми навчання/ В. І. Шепітько [и др.] (стр.170-172)
Бунін Ю. В. Оцінка можливостей ультразвукової діагностики посттравматичного пульмониту при вогнепальному пораненні органів грудної порожнини в динаміці/ Ю. В. Бунін [и др.] (стр.173-176)
Ващенко А. О. Чутливість до антибіотиків штамів staphylococcus aureus, ізольованих з верхніх дихальних шляхів людини/ А. О. Ващенко [и др.] (стр.177-180)
Кривцова М. В. Персистенція умовно-патогенної мікробіоти у ротовій порожнині хворих із запальними захворюваннями пародонту/ М. В. Кривцова [и др.] (стр.180-183)
Кузьміних С. С. Мікробіологічне обґрунтування застосування n-хлортаурину при вторинному перитоніті/ С. С. Кузьміних [и др.] (стр.184-188)
Алексєєнко Н. С. Особливості зміни обхватних антропометричних показників у сільських і міських юнаків/ Н. С. Алексєєнко, В. М. Андрійчук (стр.189-192)
Білаш С. М. Вплив високочастотного електричного скальпеля на морфологічні показники біологічних тканин експериментальних тварин/ С. М. Білаш [и др.] (стр.193-197)
Булик Р. Є. Вікові особливості морфометричного стану бічного передзорового ядра гіпоталамуса щурів на тлі різної тривалості фотоперіоду/ Р. Є. Булик, В. Р. Йосипенко, К. В. Власова (стр.197-200)
Волошина О. В. Морфометрична характеристика гепатоцитів інтактних щурів та при введенні кріоконсерованої плаценти/ О. В. Волошина, В. І. Шепітько, Л. Б. Пелипенко (стр.201-205)
Гнатюк М. С. Особливості ремоделювання венозних судин шлуночків серця при пострезекційній портальній гіпертензії/ М. С. Гнатюк [и др.] (стр.206-209)
Гримайло Н. А. Мікроскопічна структурна організація підшлункової залози у другому триместрі внутрішньоутробного розвитку/ Н. А. Гримайло, О. М. Слободян (стр.210-215)
Грицуляк Б. В. Гемодинамічні та морфофункціональні зміни в яєчках і еякуляті при хронічному гепатиті/ Б. В. Грицуляк [и др.] (стр.215-217)
Івасівка Х. П. Характеристика зміни структурних компонентів слизової та хрящів гортані щура наприкінці другого тижня експериментального опіоїдного впливу/ Х. П. Івасівка, Е. В. Пальтов, З. З. Масна (стр.217-223)
Мота О. М. Деякі морфологічні особливості лемешево-носової системи щура та людини/ О. М. Мота, М. І. Петришин, Д. Р. Лесик (стр.223-226)
Пелипенко О. В. Порівняльний аналіз судинної відповіді синовіальної та кісткової тканини колінного суглобу щурів при експериментальному неспецифічному артриті та при введенні кріоконсервованої плаценти/ О. В. Пелипенко (стр.227-230)
Понирко А. О. Морфологічні особливості остеогенних клітин у щурів молодого віку за умов хронічної гіперглікемії/ А. О. Понирко [и др.] (стр.231-235)
Рябенко Т. В. Імуногістохімічний аналіз експресії катепсину к та остеопонтіну клітинними елементами кісткової тканини регенерату в умовах впливу протипухлинних хіміопрепаратів/ Т. В. Рябенко [и др.] (стр.236-241)
Саган Н. Т. Вікові особливості структурних компонентів бічного крилоподібного м’яза при гіпотиреозі/ Н. Т. Саган [и др.] (стр.242-245)
Федосєєва О. В. Імуноморфологічні аспекти морфогенезу щитоподібної залози після пренатальної дії тироїд-неспецифічного антигену в постнатальному періоді онтогенезу / О. В. Федосєєва (стр.245-249)
Черно В. С. Краніотопографічні та морфометричні характеристики прямої пазухи твердої оболони головного мозку людини в залежності від форми будови черепу / В. С. Черно, О. М. Проніна, І. В. Береза (стр.249-252)
Беліменко М. С. Патогістологічні зміни міокарда щурів при дії загальної гіпотермії в пізній період/ М. С. Беліменко [и др.] (стр.253-257)
Кошарний А. В. Патогістологічні зміни тонкого кишечника в пізньому періоді після баротравми/ А. В. Кошарний [и др.] (стр.258-261)
Асадова Т. А. Роль ендотеліальної синтази (Enos) в патогенезі гіпоксично-ішемічних пошкоджень головного мозку у недоношених дітей/ Т. А. Асадова (стр.262-265)
Ахундова А. А. Визначення ступеня пошкодження нирок у новонароджених з малою масою тіла в залежності від співвідношення їх антропометричних показників та гестаційного віку/ А. А. Ахундова (стр.265-269)
Скрипніков А. М. Невротичні розлади у дітей, які переживають віддалений період після формування дефектів і деформацій зовнішності/ А. М. Скрипніков, Л. О. Герасименко, Р. І. Ісаков (стр.270-272)
Свінцицька Н. Л. Ключова роль та значення профілактичної медицини у сучасних реаліях сьогодення/ Н. Л. Свінцицька [и др.] (стр.273-276)
Аветіков Д. С. Стан мікроциркуляторного русла тканин пародонта у пацієнтів з одонтогенними кістами щелеп/ Д. С. Аветіков [и др.] (стр.277-280)
Бадалов Р. М. Профілактика та лікування протезних стоматитів у хворих цукровим діабетом 2 типу/ Р. М. Бадалов, Г. А. Коваленко (стр.280-283)
Возний А. В. Вплив профілактичних заходів на електролітний склад ротової рідини у дітей з бронхіальною астмою/ А. В. Возний, Т. Є. Шумна, Є. С. Лепетченко (стр.284-287)
Гірна Г. А. Вивчення протипухлинного ефекту імунопрепарату пропес у хворих на рак порожнини рота і ротоглотки/ Г. А. Гірна [и др.] (стр.287-294)
Горзов Л. Ф. Тонзилогенні аспекти хронічного герпетичного стоматиту/ Л. Ф. Горзов, Г. О. Романов (стр.295-297)
Камінська М. В. Порушення метаболізму у тканинах пародонта за умов поєднаної дії ксенобіотиків та корекція виявлених порушень/ М. В. Камінська (стр.298-303)
Каськова Л. Ф. Швидкість салівації і в’язкість ротової рідини у підлітків 15-18 років з різним ступенем активності карієсу/ Л. Ф. Каськова, І. І. Дрозда, Л. П. Уласевич (стр.303-306)
Костенко С. Б. Модифікація підходів до препарування зубів під ортопедичні конструкції шляхом вдосконалення принципу цільового простору препарування та реставрації/ С. Б. Костенко (стр.307-311)
Назаренко З. Ю. Клінічні особливості відновлення втраченого пришийкового дентину кукси зуба за допомогою текучого композиційного матеріалу/ З. Ю. Назаренко [и др.] (стр.312-315)
Петрушанко В. М. Особливості будови твердих тканинах зуба в регіоні з підвищеним рівнем фтору в питній воді/ В. М. Петрушанко [и др.] (стр.315-319)
Походенько-Чудакова І. О. Аналіз дослідження гепатотоксичності 2% розчину лідокаїну гідрохлориду при різному числі введень в експерименті/ І. О. Походенько-Чудакова, Є. В. Максимович, Я. O. Кузнєцов (стр.320-323)
Походенько-Чудакова І. О. Порівняльна оцінка динаміки площі запального інфільтрату у пацієнтівз фурункулами щелепно-лицевої ділянки та шиї при різних підходах до комплексного післяопераційного лікування/ І. О. Походенько-Чудакова, М. С. Флер’янович, Я. O. Кузнєцов (стр.323-326)
Чепурний Ю. В. Порівняльний аналіз відповідності передопераційного планування та післяопераційного результату при заміщенні дефектів вилицевого комплексу та орбіти з використанням пацієнтспецифічних імплантатів/ Ю. В. Чепурний [и др.] (стр.327-331)
Шевченко В. К. Морфологічне обгрунтування ефективності фотодинамічної терапії в комплексному лікуванні хронічного генералізованого пародонтиту/ В. К. Шевченко [и др.] (стр.331-335)
Басиста К. І. Оцінка рівня тривожності щурів різного віку за умов експериментальної гіперглікемії/ К. І. Басиста, О. Г. Родинський, Л. В. Гузь (стр.336-338)
Дичко Д. В. Вплив поетапного комплексу реабілітаційних фізичних вправ на реактивну відповідь нейтрофільних гранулоцитів периферичної крові дітей віком 7-10 років із патологією зору/ Д. В. Дичко [и др.] (стр.339-343)
Дичко О. А. Рівень фізичної працездатності і стан киснево-транспортної системи у дітей зі сколіозом/ О. А. Дичко [и др.] (стр.343-345)
Рустамова Т. В. Показники впливу ситуативного збудження екзаменаційного стресу у студентів ііі курсу із сангвінічним типом темпераменту/ Т. В. Рустамова (стр.346-348)
Цікаві статті :
Найти похожие


14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хухліна О. С., Дудка І. В., Дудка Т. В., Смандич В. С., Павлюк В. О.
Назва : Вплив антралю на оксидантно-антиоксидантний гомеостаз у хворих на хронічний панкреатит
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2020. - Т. 24, № 2. - С. 140-148 (Шифр БУ5/2020/24/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC
ГОМЕОСТАЗ -- HOMEOSTASIS
Анотація: Мета дослідження – встановити ефективність впливу Антралю в лікуванні хронічного панкреатиту (ХП) у фазі загострення на підставі комплексної оцінки клінічного перебігу ХП та оксидантно-антиоксидантного гомеостазу. Матеріал і методи. Обстежено 52 хворих на ХП змішаної етіології у фазі загострення середньої тяжкості. Для визначення ефективності лікування за випадковою ознакою сформовано дві репрезентативні групи пацієнтів. Середній вік хворих становив (41,3±4,5) років. Дизайн досліджень передбачав клінічні, лабораторні, біохімічні дослідження крові, імуноферментні методи, біохімічний аналіз дуоденального вмісту, копрограму, ультрасонографію (УСГ) підшлункової залози. Аналіз клінічних, УСГ проявів ХП, біохімічних, лабораторних показників функціонального стану підшлункової залози проводили за загальноприйнятими методиками, які досліджували в динаміці через 30 днів лікування. Результати. У хворих на ХП до лікування встановлено значну інтенсивність оксидативного стресу зі зростанням вмісту в крові проміжних та кінцевих продуктів пероксидного окиснення ліпідів (в 1,6-1,7 раза, р0,05), окиснювальної модифікації білків (у 2,3 раза, р0,05), індукції нітрозитивного стресу (в 1,5 раза, р0,05), які виникли на тлі істотного дефіциту в крові відновленого глутатіону (в 1,3 раза, р0,05) і супроводжувалися компенсаторним напруженням активності каталази (зростання в 1,5 раза, р0,05). Призначення Антралю на тлі комплексної терапії загострення ХП упродовж 30 днів призвело до істотної корекції оксидантно-антиоксидантного гомеостазу у хворих на ХП із вірогідним зниженням вмісту в крові малонового альдегіду (в 1,3 раза, р0,05), ізольованих подвійних зв’язків (в 1,5 раза, р0,05), альдегід- та кетондинітрофенілгідразонів основного характеру (в 1,8 раза, р0,05), нітритів/нітратів (в 1,5 раза, р0,05) завдяки вірогідному зростанню та нормалізації вмісту в еритроцитах відновленого глутатіону (в 1,3 раза, р0,05), нормалізації активності каталази, що супроводжувалось вірогідним усуненням клінічних проявів загострення ХП: астеновегетативного синдрому (OR
Найти похожие

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хухліна О. С., Кузьмінська О. Б., Давиденко І. С., Антонів А. А., Антофійчук Т. М., Коцюбійчук З. Я.
Назва : Патогістологічні та гістохімічні особливості змін тканини печінки при неалкогольному стеатогепатиті залежно від наявності ішемічної хвороби серця
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2020. - Т. 24, № 1. - С. 167-173 (Шифр БУ5/2020/24/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПЕЧЕНЬ -- LIVER
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
Анотація: Мета дослідження — з’ясування патогістологічних та гістохімічних особливостей змін тканини печінки при неалкогольному стеатогепатиті (НАСГ) за коморбідності з ожирінням та ішемічною хворобою серця (ІХС) порівняно з перебігом НАСГ на тлі ожиріння. Матеріал і методи. Для дослідження взято 18 зразків автопсійного матеріалу печінки померлих із НАСГ та ожирінням І ступеня, віком від 40 до 70 років, серед яких у 9 осіб прижиттєво встановлений НАСГ, ожиріння та у 9 — НАСГ, ожиріння та ІХС. Морфологічне дослідження печінки здійснювали за стандартною методикою. Зрізи забарвлювали гематоксиліном та еозином з оглядовою метою. Для виявлення компонентів сполучної тканини використали методики забарвлення гістологічних зрізів хромотропом-водним-блакитним за методом Н. З. Слінченка та бромфеноловим синім за методом Mikel Calvo. Результати. При НАСГ на тлі ожиріння та ІХС відсоток гепатоцитів із стеатозом є у 2,5 раза вищим (р0,05) порівняно з НАСГ без патології міокарда. За коморбідності НАСГ із ІХС істотно зростає відсоток гепатоцитів у стані зернистої або гідропічної дистрофії (в 1,2 раза (р0,05)) та відсоток гепатоцитів з ознаками загибелі — переважно некрозу (в 1,6 раза (р0,05)), іноді апоптозу. У хворих на НАСГ загальний відсоток гепатоцитів у стані альтерації (дистрофія, некроз чи апоптоз) є суттєво нижчим (60,9%) (р0,05), ніж у хворих на НАСГ та ІХС (99,4%). За коморбідності НАСГ, ожиріння та ІХС у 100% випадків реєструвався ліпофусциноз гепатоцитів проти 33,3% випадків НАСГ без ІХС (р0,009). Коморбідна ІХС за НАСГ на тлі ожиріння призводить до збільшення питомого об’єму сполучної тканини у паренхімі печінки — у 2,1 раза порівняно з НАСГ (р0,05), а також до вищого ступеня її дозрівання. Висновок. При неалкогольному стеатогепатиті у хворих на ішемічну хворобу серця розвиваються зміни, які знаходяться в тісному патогенетичному зв’язку між собою і полягають у венозному застої та гіпоксії печінки та стійкою активізацією вільнорадикальних процесів. Вказані процеси призводять до стійких морфологічних змін значної давності в тканині печінки з розростанням та ущільненням, більшим ступенем дозрівання сполучної тканини і пов’язані з активізацією фібробластів печінки.
Найти похожие

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хухліна О. С., Гринюк О. Є., Антонів А. А., Каньовська Л. В., Мандрик О. Є.
Назва : Оптимізація лікування неалкогольного стеатогепатиту у хворих на ожиріння за коморбідності з хронічним обструктивним захворюванням легень: корекція дисліпідемії та інсулінорезистентності
Місце публікування : Клінічна та експериментальна патологія. - Чернівці, 2020. - Т. 19, № 1. - С. 105-113 (Шифр КУ27/2020/19/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
ДИСЛИПИДЕМИЯ -- DYSLIPIDEMIAS
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ -- INSULIN RESISTANCE
Анотація: Мета дослідження – визначення ефективності застосування антралю та комбінації антралю із фітостатином щодо впливу на стан ліпідного спектру крові, глікемії, ступінь інсулінорезистентності у хворих на неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) на тлі ожиріння за коморбідності з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ). Матеріал та методи. Обстежено 90 хворих на НАСГ із ожирінням І ст. та ХОЗЛ 2-3 D, з яких 25 хворих (1 група – контрольна) отримували базисну терапію НАСГ (Ессенціалє форте Н (Санофі-Авенсис / Наттерман енд Сайї ГмбХ) 300 мг по 2 капс. 3 рази в день) 60 днів та терапію ХОЗЛ (Симбікорт Турбухалер (будесонід 160 мкг/д + формотеролу фумарат 4,5 мкг/д) (АстраЗенека АБ, Швеція) інгаляційно 2 рази в день 60 днів; Беродуал (іпратропіум / фенотерол (250/500 мкг/мл) (Інститут де Ангелі, Італія / Берингер Інгельхайм Інтернешнл ГмбХ) небулайзерні інгаляції 2 рази в день, Азитроміцин (Азитро Сандоз, Сандоз Україна) 500 мг 1 раз в день 10 днів. Друга група (основна, 2) 35 хворих на НАСГ із ожирінням І ст. та ХОЗЛ 2-3 D, крім аналогічної базисної терапії ХОЗЛ, у якості гепатопротектора отримували Антраль (Фармак, Україна) 200 мг 3 рази в день 60 днів. Третя група (основна, 3) 30 хворих на НАСГ із ожирінням І ст. та ХОЗЛ 2-3 D, окрім аналогічної базисної терапії ХОЗЛ, у якості гепатопротектора отримували Антраль (Фармак, Україна) 200 мг 3 рази в день та, додатково, Фітостатин (Поліконазол) (ООО ОмніФарма, Україна) 20 мг після вечері упродовж 60 днів. Середній вік пацієнтів становив (55,7±3,22) років. Групу контролю сформували з 30 практично здорових осіб (ПЗО). Результати. Концентрація загальних ліпідів у крові пацієнтів 1-ї групи після лікування знизилась невірогідно і перевищувала нормативні значення (р0,05), а у хворих 2 та 3-ї груп – знизилась відповідно на 15,6 % та 23,3 % (р0,05). Вміст у крові загального холестеролу вказує на його вірогідне зниження в усіх групах спостереження – на 9,2 %, 19,3 % та 23,9 % (р0,05) порівняно з показником до лікування, все ж перевищуючи показник у ПЗО (р0,05). Підвищений до лікування вміст у крові триацилгліцеролів вірогідно знижувався лише у хворих 2 та 3 груп – відповідно на 22,2 % та 31,5 % (р0,05), однак нормативних значень не досяг. Водночас у пацієнтів 1-ї групи зміни в динаміці лікування були незначні (р0,05). Аналіз показників постпрандіальної глікемії у хворих 1-ї, 2 та 3-ї груп показав зниження вмісту глюкози відповідно на 10,6 %, 21,3 % та 21,9 % (р0,05) порівняно з показниками до лікування (р0,05) із нормалізацією показника. Індекс HOMA IR знижений натще (відповідно у 1, 2, 3 групах – на 11,1 %, 46,2 % та 46,8 % (р0,05). Висновки. Встановлено потужний вплив комбінації засобів антралю та фітостатину (поліконазолу) щодо корекції ліпідного дистрес-синдрому із вірогідним зниженням вмісту в крові загального холестеролу, триацилгліцеролів, холестеролу ліпопротеїнів низької щільності (р0,05), що супроводжувалось вірогідним зниженням ступеня стеатозу печінки. У динаміці лікування антралем та фітостатином упродовж 60 днів хворих на НАСГ із супровідними ХОЗЛ та ожирінням істотно знизився підвищений до лікування вміст у крові інсуліну, нормалізувався вміст у крові постпрандіальної глюкози, істотно знизився ступінь інсулінорезистентності (р0,05).
Найти похожие

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хухліна О. С., Дудка І. В., Дудка Т. В., Смандич В. С.
Назва : Клінічна ефективність антралю у хворих на хронічний панкреатит
Місце публікування : Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад.: науково-практичний журнал/ головний редактор В.М. Ждан. - Полтава: УМСА, 2020. - Т. 20, № 2. - С. 102-107: табл. - ISSN 2077-1096 (Шифр АУ20/2020/20/2). - ISSN 2077-1096
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC
АНТИОКСИДАНТНОЙ РЕАКЦИИ ЭЛЕМЕНТЫ -- ANTIOXIDANT RESPONSE ELEMENTS
Анотація: Проведені дослідження патогенезу хронічного панкреатиту доводять важливу роль системного запалення, чинників протеїназо-інгібіторної системи із зростанням пошкоджуючого впливу системного протеолізу, порушення оксидантно-антиоксидантного гомеостазу, змін ліпідного та білкового спектру крові, які у сукупності сприяють гальмуванню репаративних процесів та активації процесів фіброзування підшлункової залози. Мета дослідження. Встановити ефективність застосування Антралю у лікуванні хронічного панкреатиту у фазі загострення на підставі комплексної оцінки клінічного перебігу хронічного панкреатиту та структурно-функціональних порушень підшлункової залози. Матеріал та методи. Обстежено 52 хворих на хронічний панкреатит змішаної етіології у фазі загострення середньої тяжкості. Перша група (група 1, контрольна) – 24 особи, отримувала базисне лікування упродовж 30 днів. Основна (група 2) – 28 осіб, крім базисної терапії отримувала Антраль (Фармак ОАО, Київ) по 1 таблетці (200 мг) 3 рази на день упродовж 30 днів. Групу порівняння склали 30 практично здорових осіб відповідного віку та статі. Результати дослідження. Через 4 тижні від початку терапії астено-вегетативний синдром значно меншої інтенсивності зберігався лише у 2 осіб (7,1%) 2 групи, тоді як в 1 групі він залишався у 17 хворих. У той же термін у всіх хворих 2 групи (100,0%) зникли біль та відчуття важкості в епігастральній ділянці, біль у лівій та правій підреберній ділянці, а також практично не турбувала нудота. Позитивним проявом ефективності лікування було відновлення фізичної працездатності у 100,0% хворих 2 групи. Аналізуючи показники, які характеризують фазу загострення хронічного панкреатиту, слід зазначити вищу ефективність лікувальної програми у хворих 2 групи. Так, динамічні показники активності α-амілази у крові на тлі встановленої до лікування гіперферментемії у фазі загострення хронічного панкреатиту після 30 днів лікування істотно знизились в обох групах спостереження, однак у хворих 2 групи синдром відхилення ферментів у кров був усунутий у 100% пацієнтів, у той час, як у 1 групі – лише у 58,3%. Динаміка показників синдрому запалення у хворих на хронічний панкреатит (за вмістом у крові С-реактивного протеїну) вказує на його повне усунення у 96,4% пацієнтів 2 групи проти 29,2% хворих 1 групи. Аналіз динамічних показників вмісту еластази-1 у випорожненнях пацієнтів з хронічним панкреатитом на 30-й день лікування вказує на істотне зростання показника лише в 2 групі спостереження. Встановлено відновлення секреторної здатності підшлункової залози у 78,6% хворих 2 групи проти 20,8% хворих 1 групи.Висновки. Комплексна терапія хворих на хронічний панкреатит із застосуванням Антралю на тлі комплексної терапії призвела до швидшого, у порівнянні з лише традиційною терапією, досягнення клінічної ремісії хронічного панкреатиту, усунення запального набряку підшлункової залози, гіперферментемії, запалення, відновлення зовнішньої секреції підшлункової залози.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Найти похожие

18.

Назва журналу :Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії -2020р. т.20,N 2
Цікаві статті :
Абрагамович У. О. Удосконалення критеріїв діагнозу системного червоного вовчака/ У. О. Абрагамович [и др.] (стр.4-13)
Бубир Л. М. Клініко-імунологічні особливості перебігу хронічної гастродуоденальної патології у дітей з харчовою алергією/ Л. М. Бубир (стр.14-18)
Воскресенська Л. К. Лікування дегенеративних змін епітелію очної поверхні при синдромі «сухого ока»/ Л. К. Воскресенська [и др.] (стр.19-22)
Галан І. О. Застосування пребіотику у комплексному лікуванні хворих на туберкульоз легень з порушеннями білкового обміну та нутриціологічній корекції порушень процесів обміну/ І. О. Галан [и др.] (стр.23-30)
Грузевський О. А. Вплив гормональної регуляції на колонізаційну резистентністьпіхви при бактеріальному дисбіозі/ О. А. Грузевський (стр.31-37)
Грищенко О. В. Клінічне значення та фактори ризику слабкості пологової діяльності/ О. В. Грищенко, С. Ш. Мамедова (стр.37-41)
Демченко В. Н. Эффективность и безопасность двусторонней операции Боари/ В. Н. Демченко [и др.] (стр.42-49)
Зелінка-Хобзей М. М. Ендотеліальний фактор росту судин як маркер ендотеліальної дисфункції у вагітних жінок із ожирінням/ М. М. Зелінка-Хобзей (стр.50-54)
Ковальов О. П. Варіанти хірургічної техніки при оперативному лікуванні зобу/ П. КовальовО. [и др.] (стр.54-58)
Насирли Дж. А. Применение раннего эндопротезирования тазобедренного сустава у больных с переломами шейки бедренной кости/ Дж. А. Насирли (стр.59-62)
Орлова Ю. А. Ендометріоз як глобальна багаторівнева проблема, ретроспективна характеристика хворих/ Ю. А. Орлова, В. Б. Мартиненко (стр.63-69)
Пархоменко В. В. Особливості пошкодження слизової оболонки шлунку у хворих на нпзз-гастропатію з супутньою ішемічною хворобою серця та шляхи їх корекції/ В. В. Пархоменко [и др.] (стр.70-75)
Перхулин О. М. Оцінка гормональних аспектів при істміко-цервікальній недостатності у жінок з безпліддям в анамнезі/ О. М. Перхулин (стр.76-79)
Радіонова Т. О. Корекція стану системи оксиду азоту у хворих на helicobacterpylori-асоційований хронічний гастрит у поєднанні з цукровим діабетом 2 типу/ Т. О. Радіонова [и др.] (стр.79-85)
Сідь Є. В. Діастолічна функція лівого шлуночка у хворих на іхс при розвитку гострого інфаркту міокарда/ Є. В. Сідь, О. В. Соловйов (стр.85-90)
Слюсарєва А. В. Характеристика ліпідного спектру у пізніх недоношенихта доношених немовлят, які народились завеликимидо гестаційного віку, від матерів з ожирінням/ А. В. Слюсарєва (стр.90-95)
Хареба Г. Г. Результати органозберігаючої хірургії інтрапаренхімних пухлин нирок/ Г. Г. Хареба, В. М. Лісовий, Д. В. Щукін (стр.96-101)
Хухліна О. С. Клінічна ефективність антралю у хворих на хронічний панкреатит/ О. С. Хухліна [и др.] (стр.102-107)
Боряк Х. Р. Визначення зв’язку реакції серцево-судинної системи та вегетативної регуляції на фізичне навантаження у осіб з різною масою тіла/ Х. Р. Боряк (стр.108-113)
Войтенко В. Л. Зміни ультраструктури тканин литкового м'язу та міокарда під впливом фізичного навантаження в експерименті/ В. Л. Войтенко, Л. М. Гуніна (стр.114-118)
Волкогон А. Д. Поліморфний сайт rs3200401 гену malat1 не асоційований із віком виникнення раку нирки/ А. Д. Волкогон, В. Ю. Гарбузова, О. В. Атаман (стр.119-123)
Гусейнов Н. М. Влияние ототоксических лекарственных средств на биоэлектрические реакции в коре головного мозга и улитке/ Н. М. Гусейнов, В. Р. Фисенко, П. Р. Асланов (стр.124-128)
Книш О. В. Адгезивні властивості бактерій за впливу безклітинних екстрактів bifidobacterium bifidum 1 та lactobacillus reuteri dsm 17938/ О. В. Книш [и др.] (стр.129-134)
Кобеняк М. М. Порівняльно-видова концепція морфологічних особливостей сліпої кишки/ М. М. Кобеняк (стр.134-137)
Колінько Л. М. Зміни харчової поведінки у молодих осіб із різної масою тіла/ Л. М. Колінько (стр.138-144)
Лобань Г. А. Антибактеріальна та протигрибкова активність антисептичного препарату цидипол/ Г. А. Лобань [и др.] (стр.145-149)
Лопушняк Л. Я. Особливості становлення топографії шийної фасції і клітковинних просторів передньої та бічних ділянок шиї у плодів людини/ Л. Я. Лопушняк [и др.] (стр.150-156)
Маслова Г. С. Вплив S-адеметіоніну на активність процесів вільнорадикального окислення і аргінін/цитрулінового циклу на фоні доксорубіцин-індукованого ураження печінки/ Г. С. Маслова, Р. І. Скрипник, І. М. Скрипник (стр.156-161)
Рамазанов В. В. Замораживание эритроцитов при модификации состава криоконсерванта на основе глицерина/ В. В. Рамазанов [и др.] (стр.161-164)
Рябенко Т. В. Комп`ютерно-томографічна оцінка динаміки загоєння дефекту діафізу стегнової кістки в умовах дії протипухлинних хіміопрепаратів/ Т. В. Рябенко, О. В. Кореньков (стр.165-170)
Степанчук А. П. Морфология жировой ткани человека/ А. П. Степанчук (стр.171-175)
Стецук Е. В. Роль активных форм кислорода и азота в развитии фиброза в семенниках крыс при длительной центральной депривации синтеза тестостерона/ Е. В. Стецук, О. Е. Акимов, А. В. Мищенко (стр.175-181)
Фаустова М. О. Чутливість клінічного ізоляту Streptococcus pluranimalium до антисептиків/ М. О. Фаустова (стр.182-185)
Мед В. В. Деякі морфологічні прогностичні критеріїраку передміхурової залози/ В. В. Мед, В. І. Бабенко, Б. М. Филенко (стр.185-189)
Хілініч Є. С. Структурна організація залозистої зони слизової оболонки твердого піднебіння інтактних білих щурів/ Є. С. Хілініч, В. Ю. Давиденко (стр.189-193)
Шапошник О. А. Аналіз взаємозв’язку стрес-фактору із функціональним станом серцево-судинної системи підлітків/ О. А. Шапошник [и др.] (стр.194-197)
Явтушенко І. В. Вплив модуляторів редоксчутливих транскрипційних чинників на неврологічний дефіцит у щурів після відтворення черепно-мозкової травми/ І. В. Явтушенко, В. О. Костенко (стр.198-202)
БублійТ. Д. Роль індивідуальної гігієни при лікуванні пацієнтів, хворих на протезні стоматити/ Д. БублійТ., Л. І. Дубовая (стр.203-206)
Крутікова А. Д. Тaктика стoматологічного oбстеження жiнок iз хвoробами парoдонта на тлі бaктеріального вaгінозу та їx стaтевих паpтнерів/ А. Д. Крутікова (стр.206-210)
Онищенко А. В. Вміст інтерлейкіну- 6 у ротовій рідині дітей молодшого шкільного віку з нормальною та надмірною масою тіла/ А. В. Онищенко, О. В. Шешукова, Т. В. Мамонтова (стр.211-215)
Петрова А. В. Сучасна структура ортодонтичних пацієнтів за зверненням/ А. В. Петрова [и др.] (стр.215-220)
Донець І. М. Діалогізація педагогічної взаємодії як умова розвитку професійної спрямованості студентів медичного вузу/ І. М. Донець [и др.] (стр.221-226)
Жовнір М. М. Об’єктивний структурований практичний іспитіз дисципліни «Українська мова як іноземна» як інструмент оцінювання комунікативних компетентностей іноземних студентів медичного фаху/ М. М. Жовнір (стр.227-232)
Павленкова О. С. Особливості санітарно-освітньої роботи для профілактики стоматологічних хвороб у дітей організованих дитячих колективів/ О. С. Павленкова, Л. Ф. Каськова (стр.232-235)
Поливкан М. І. Роль самостійної роботи студентів у формуванні професійної компетентності медичних фахівців/ М. І. Поливкан (стр.236-239)
Pryima L. Yu. Psychological nature and structure of motivation/ L. Yu. Pryima, N. O. Sherstiuk, B. S. Kolomiiets (стр.240-244)
Ждан В. М. Сучасне впровадження симуляційної дистанційної освіти працівників медичної галузі/ В. М. Ждан [и др.] (стр.244-247)
Шеховцева Т. Г. Інтерактивне навчання внутрішньої медицини: кроки до діагнозу/ Т. Г. Шеховцева, М. О. Долінна (стр.248-252)
Дев’яткіна Н. М. Вплив ефірних олій на мікроорганізми, асоційовані з карієсомі пародонтитом/ Н. М. Дев’яткіна [и др.] (стр.253-259)
Устенко Р. Л. Особенности венозного русла предстательной железы человека/ Р. Л. Устенко (стр.260-264)
Худиев В. М. Оптимизация лечения над - и чрезмыщелковых переломов плечевой кости у детей/ В. М. Худиев (стр.265-270)
Таряник К. А. Діагностичні труднощі при рухових розладах/ К. А. Таряник (стр.275-279)
Чумак Ю. В. Вірус ZIK як яскравий приклад емерджентних інфекцій/ Ю. В. Чумак [и др.] (стр.265-270)
Цікаві статті :
Найти похожие


19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шорікова Д. В., Шоріков Є. І., Геруш І. В., Хухліна О. С., Горбатюк І. Б.
Назва : Особливості системи медичної освіти у вищій медичній школі Ганновера
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2019. - Т. 23, № 4. - С. 174-178 (Шифр БУ5/2019/23/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ -- EDUCATION, MEDICAL
Анотація: Мета роботи — розглянути особливості системи медичної освіти у вищій медичній школі Ганновера. Матеріал і методи. Використовувались методи семантичного оцінювання наукової літератури, порівняння, системного та структурно-логічного аналізу. Результати. У медичних університетах Німеччини впроваджуються проекти медичної освіти, засновані на американській моделі. Ці проекти ґрунтуються на ідеї рівноправної участі теорії та практики. Ключовими моментами є проблемно-орієнтоване навчання, пов'язане з розв’язанням конкретних задач, робота в малих групах, нові форми контролю. Встановлено, що основною концепцією всіх модулів є навчання в клініці. Метою концепції є відмова від стереотипу: "спочатку теорія, потім практика".
Найти похожие

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хухліна О. С., Дрозд В. Ю., Антонів А. А., Мандрик О. Є., Рощук О. І.
Назва : Вплив пролактину сироватки крові на результати ехокардіографії хворих на стабільну стенокардію напруги гастроезофагеальну рефлюксну хворобу
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2019. - Т. 23, № 4. - С. 148-155 (Шифр БУ5/2019/23/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПРОЛАКТИН -- PROLACTIN
СТЕНОКАРДИЯ СТАБИЛЬНАЯ -- ANGINA, STABLE
ЭХОКАРДИОГРАФИЯ -- ECHOCARDIOGRAPHY
ЖЕЛУДОЧНО-ПИЩЕВОДНЫЙ РЕФЛЮКС -- GASTROESOPHAGEAL REFLUX
Анотація: Мета роботи — дослідити можливий вплив рівня пролактину сироватки крові на функціональну здатність міокарда лівого шлуночка хворих на стабільну стенокардію напруги (ССН) та гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ). Матеріал і методи. Обстежено 118 хворих. Серед них 30 хворих на ізольовану ССН (І-ІІ ФК), які склали 2-гу групу дослідження, та 88 хворих на ССН із коморбідною ендоскопічно позитивною ГЕРХ (А, В, С), які увійшли до 1-ї групи дослідження. Групу контролю склали 20 практично здорових осіб (ПЗО). Усім, хворим, включеним у дослідження, та ПЗО було проведено ехокардіографію (ЕхоКГ) з метою визначення морфофункціонального стану міокарда лівого шлуночка (ЛШ) та його скоротливу функцію, визначення рівня пролактину (ПЛ) сироватки крові. Результати. За даними ЕхоКГ, хворих на ССН із коморбідною ГЕРХ показники, які характеризують скоротливу здатність ЛШ: кінцевий діастолічний об’єм ЛШ та фракція викиду (ФВ) ЛШ, є вірогідно нижчими за аналогічні показники як у здорових осіб, так і хворих з ізольованою ССН. Рівень ПЛ сироватки крові хворих на ССН із ГЕРХ є достовірно вищим за рівень ПЛ хворих з ізольованою ССН та у здорових осіб. Частота гіперпролактинемії у хворих на ССН за наявності коморбідної ГЕРХ у 3,1 раза вища та є статистично значущою (OR=3,1183; ДІ 95% 1,326 –7,3331; р0,009) порівняно з ізольованим перебігом ССН. Вміст ПЛ у сироватці крові хворих на ССН та ГЕРХ знаходиться у сильній оберненій кореляційній взаємозалежності (r
Найти похожие

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-85 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)