Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 149015

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги іноземною мовою (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Тарасова, І. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-28 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Маркевич В.Е., Петрашенко В.О., Зайцев І.Е., Редько О. К., Лобода А. М., Тарасова І. В.
Назва : Вміст та баланс есенціальних мікроелементів у разі гострого пієлонефриту у дітей
Місце публікування : Міжнар. журн. педіатрії, акушерства та гінекології/ головний редактор В.Г. Майданник. - К.: НАМНУ, НМУ им. А.А. Богомольца, Федерация педиатров стран СНГ, 2016. - Т. 10, № 2/3. - С. 15-19. - ISSN 204-9286 (Шифр МУ90/2016/10/2/3). - ISSN 204-9286
MeSH-головна: МИКРОЭЛЕМЕНТЫ -- TRACE ELEMENTS
ПИЕЛОНЕФРИТ -- PYELONEPHRITIS
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Мета: дослідити особливості забезпечення міддю, залізом та цинком дітей, хворих на гострий пієлонефрит. Матеріали і методи: обстежено 30 дітей віком від 3 до 17 років (група I) в активну стадію гострого пієлонефриту, в неактивну- 31 дитина (група II). Групу порівняння склали 30 здорових дітей того ж віку. Результати: встановлено, що вміст міді в сироватці крові всіх хворих на гострий пієлонефрит був на 61% більшим порівняно зі здоровими дітьми. Коливання сироваткової концентрації у І групі хворих досягали від 21,12 до 37,34 мкмоль/л. У хворих II-ї групи діапазон коливань був дещо нижчим і становив 12,2-22,12 мкмоль/л. Дослідження особливостей забезпечення цинком показало, що його сироватковий вміст у дітей, хворих на пієлонефрит (11,63±0,39 мкмоль/л) був нижчим у 1,38 разу порівняно з групою порівняння (16,08±1,07 мкмоль/л). Дефіцит цинку спостерігався у 80% дітей I-ї групи та у 54,8% дітей II-ї групи. Діти, хворі на пієлонефрит в активному періоді мали в 2 рази менший вміст сироваткового заліза (7,02±0,60 мкмоль/л) порівняно зі здоровими дітьми (15,59±0,47 мкмоль/л). Тоді як у не активному періоді діапазон коливань заліза складав 8,24-11,61 мкмоль/л, що в середньому становило 9,40±0,24 мкмоль/л. Висновки: гострий пієлонефрит у дітей супроводжується значним дисбалансом мікроелементів – Сu, Fe, Zn. Має місце дисбаланс міді, при якому підвищення в сироватці крові поєднується із недостатністю міді в еритроцитах, недостатністю цинку в сироватці та еритроцитах, значний дефіцит сироваткового заліза.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Найти похожие

2.

Назва журналу :Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології -2016р. т.10,N 2/3
Цікаві статті :
Школьна І.І. Вміст та баланс есенціальних мікроелементів у плаценті залежно від гестаційного віку/ І. І. Школьна, В. Е. Маркевич (стр.5-10)
Кулешов О.В. Показники кардіоінтервалографії у підлітків із пролапсом мітрального клапана/ О. В. Кулешов (стр.11-14)
Маркевич В.Е. Вміст та баланс есенціальних мікроелементів у разі гострого пієлонефриту у дітей/ В. Е. Маркевич [и др.] (стр.15-19)
Ходаківська С.П. Динаміка показників інтерлейкінів сироватки крові у дітей з дуоденальною виразкою, індукованою Нelicobacter pylori/ С. П. Ходаківська (стр.20-23)
Тимощук О.В. Можливості діагностики стану мікроциркуляції у дітей з хронічним гастродуоденітом у віковому аспекті/ О. В. Тимощук (стр.24-28)
Шевченко А.О. Невиношування вагітності: акцент на чинники ризику, патогенез та прогнозування/ А. О. Шевченко, К. С. Любомирська, О. Д. Кирилюк (стр.58-63)
Майданник В.Г. Застосування екстракту Pelargonium sidoides (EPs® 7630) в педіатричній практиці/ В. Г. Майданник (стр.29-43)
Павлишин Г.А. Неонатальна герпетична інфекція: сучасний погляд на проблему/ Г. А. Павлишин [и др.] (стр.44-53)
Цікаві статті :
Найти похожие


3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Клименко Т.М., Тарасова І.В., Касян С.М.
Назва : Вміст кобальту у системі мати - плацента - плід дітей, що народилися із перинатальним гіпоксичним ураженням ЦНС
Місце публікування : Международный журнал педиатрии, акушерства и гинекологии. - К., 2015. - Том 8, N 1. - С. 42 (Шифр МУ90/2015/8/1)
Предметні рубрики: НОВОРОЖДЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ-- INFANT, NEWBORN, DISEASES
ПЛОДА ГИПОКСИЯ-- FETAL HYPOXIA
МАТЬ-ПЛОД, ОБМЕН-- MATERNAL-FETAL EXCHANGE
КОБАЛЬТ-- COBALT
Найти похожие

4.

Назва журналу :Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології -2015р. т.8,N 1
Цікаві статті :
Актуальні проблеми педіатрії. Матеріали ХІ Конгресу педіатрів України (7-9 жовтня 2015 р., Київ) (стр.4-111)
Аліфанова С.В. Динамічне визначення особливостей неврологічних порушень у дітей, що народились недоношеними/ С. В. Аліфанова, О. В. Клименко, О. В. Клімова (стр.5)
Антипкін Ю.Г. Стан здоров'я дітей - важлива складова громадського здоров'я та благополуччя всієї держави/ Ю. Г. Антипкін (стр.5-6)
Порівняння ефективності застосування сублінгвальної алерген-специфічної імунотерапії у дітей з моно- та полісенсибілізацією (стр.6)
Роль риноцитограми в діагностиці алергічного риніту, поєднаного з бронхіальною астмою у дітей (стр.6-7)
Бабік І.В. Оцінка якості життя у дітей після перенесеної позашпитальної пневмонії/ І. В. Бабік (стр.7)
Банадига Н.В. Поліетіологічність дефіцитних станів у дітей перших років життя/ Н. В. Банадига (стр.7-8)
Банадига Н.В. Генетична детермінованість тяжкості перебігу бронхіальної астми у дітей/ Н. В. Банадига, С. Б. Волошин (стр.8)
Бандажевский Ю.И. Оценка гормонального статуса и состояния фолатного цикла у детей, проживающих на территории, пострадавшей от аварии на Чернобыльской атомной электростанции/ Ю. И. Бандажевский, Н. Ф. Дубовая (стр.9)
Бандажевский Ю.И. Состояние сердечно-сосудистой системы детей, проживающих на территории, пострадавшей от аварии на Чернобыльской атомной электростанции/ Ю. И. Бандажевский, Н. Ф. Дубовая, Г. С. Бандажевская (стр.9-10)
Белых Н.А. Влияние гестационной гипотироксинемии на течение беременности и ранней неонатальной адаптации новорожденных/ Н. А. Белых (стр.10)
Бекетова Г.В. Задачи врача первичного звена в профилактике хронической респираторной патологии у детей/ Г. В. Бекетова (стр.11)
Березенко В.С. Особливості змін функціонального стану печінки у дітей з запальними захворюваннями кишковика/ В. С. Березенко, О. М. Ткалик (стр.11-12)
Беш Л.В. Фактори ризику формування бронхіальної астми у дітей з сезонною алергією/ Л. В. Беш, С. З. Новікевич (стр.12)
Діагностична цінність маркерів окисної модифікації протеїнів у верифікації коморбідного перебігу бронхіальної астми із алергічним ринітом (стр.13)
Клінічний випадок синдрому Корнелії де Ланге (стр.13-14)
Позасуглобові ураження та незворотні зміни органів і систем у хворих на ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА) (стр.14)
Взаимосвязь между факторами системного воспаления и типами диастолической дисфункции у подростков с патологией миокарда (стр.15)
Роль дефіциту вітаміну D у розвитку бронхообструктивного синдрому у дітей раннього віку (стр.15-16)
Больбот Ю.К. Ефективність терапії метаболічного синдрому у підлітків/ Ю. К. Больбот, О. О. Толстікова, Р. В. Ковтуненко (стр.16)
Бордій Т.А. Транзиторна еритробластопенія - доброякісний варіант тяжкої анемії у дітей раннього віку/ Т. А. Бордій, М. В. Калічевська, Л. І. Ярченко (стр.17)
Борисенко М.І. . Морфологічний та функціональний стан слизової оболонки верхніх відділів травного тракту у дітей з виразковою хворобою дванадцатипалої кишки/ М.І. Борисенко (стр.17-18)
Борисенко М.І. Клінічне значення поєднаного застосування корекції зрушень в імунній системі та ліпідному компоненті мембран імунокомпетентних клітин у комплексній терапії хронічного запалення слизової оболонки гастродуоденальної зони в дітей/ М. І. Борисенко (стр.18)
Навчання самоконтролю цукрового діабету як фактор підвищення ефективності лікування захворювання у дітей (стр.19)
Перший в Україні дитячий хоспіс - крок за кроком (стр.19-20)
Волосовець О. Стан надання медичної допомоги дітям із серцево-судинними захворюваннями та вродженими вадами серця/ О. Волосовець (стр.20-21)
Волосовець О.П. Інформативність дослідження специфічного IgE до алергенів бур'янистих трав у сироватці крові дітей ранього віку в умовах крупного промислового центру/ О. П. Волосовець, С. В. Врублевська (стр.21-22)
Волосовець О.П. Безперервний професійний розвиток сімейного лікаря та педіатра: сучасні тренди/ О. П. Волосовець, С. П. Кривопустов (стр.22)
Експресія факторів росту гепатоцитів та некрозу пухлин-альфа при лікуванні хронічного холециститу із супутнім порушенням функції печінки у дітей (стр.23)
Гаріджук Л.І. Особливості цитокінового статусу у дітей раннього віку, хворих на ускладнену пневмонію із супутньою залізодефіцитною анемією/ Л. І. Гаріджук, О. С. Бобрикович, В. Б. Сем'янчук (стр.23-24)
Фекальні біомаркери запалення: роль у диференційній діагностиці та оцінці ефективності лікування захворювань кишок у дітей (стр.24)
Годованець Ю.Д. Ферменти як маркери тубулярних пошкоджень у доношених новонароджених з перинатальною патологією/ Ю. Д. Годованець, А. Г. Бабінцева (стр.25)
Годованець Ю.Д. Діагностика постгіпоксичних пошкоджень серцево-судинної системи новонароджених з перинатальною патологією/ Ю. Д. Годованець, А. І. Перижняк (стр.25-26)
Анализ причинных факторов развития острых аллергических реакций у детей (стр.26)
Громнацька Н.М. Клінічні та лабораторні характеристики лептинемії у дітей з метаболічним синдромом/ Н. М. Громнацька (стр.27)
Даниленко Г.М. Медико-психологічний супровід академічно здібних дітей у початковій школі/ Г. М. Даниленко, Л. І. Пономарьова, В. І. Нестеренко (стр.27-28)
Дедишин Л.П. До питання шкільної дезадаптації першокласників/ Л. П. Дедишин (стр.28)
Дроник Т.А. Особливості перебігу антенатального та перинатального періоду у дітей з функціональними гастроентерологічними порушеннями/ Т. А. Дроник (стр.29)
Дудник В.М. Ефективність фармакологічної корекції ендотеліальної дисфункції в лікуванні дітей, хворих на бронхіальну астму/ В. М. Дудник, К. В. Хромих (стр.29-30)
Дудник В.М. Клінічна характеристика хронічної гастродуоденальної патології у дітей, в залежності від віку та ендоскопічних змін слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки/ В. М. Дудник, Г. М. Руденко (стр.30)
Дудник В.М. Особливості анемії у дітей, хворих на хронічний гломерулонефрит, на І стадії хронічного захворювання нирок/ В. М. Дудник, Г. Ю. Звенігородська (стр.31)
Ефективність реабілітації дітей після реконструктивних операцій на серці (стр.31-32)
Дудник В.М. Стан гепатобіліарної системи у дітей, хворих на анемію Мінковського-Шоффара/ В. М. Дудник, В. Г. Фурман (стр.32)
Дудник В.М. Інструментальна діагностика ендотеліальної дисфункції при пурпурі Шенлейн - Геноха у дітей залежно від форми та активності захворювання/ В. М. Дудник, Т. Г. Король (стр.32-33)
Дудник В.М. Особливості клінічного перебігу та ускладнень виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у дітей/ В. М. Дудник, Н. О. Буглова (стр.33)
Дудник В.М. Оцінка клінічних проявів ураження серцево-судинної системи у дітей з грипозною інфекцією/ В. М. Дудник, Г. І. Мантак, І. І. Андрікевич (стр.34)
Дудник В.М. Клініко-лабораторна оцінка вторинної міопатії у дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит/ В. М. Дудник, О. В. Березницький, Ю. В. Вижга (стр.34-35)
Єгоров О.О. Особливості стану центральної нервової системи плоду у вагітних після органозберігаючого лікування передраку і початкових стадій раку ендометрія/ О. О. Єгоров (стр.35)
Сучасна патогенетична терапія ювенільного ревматоїдного артриту у дітей (стр.36)
Ювенільний ідіопатичний артрит серед дітей міста Харкова: клініко-терапевтичні аспекти (стр.36-37)
Частота супутньої перинатальної патології у новонароджених дітей з природженою вадою передньої черевної стінки - гастрошизисом перед хірургічним втручанням (стр.37)
Иванько О.Г. Пути совершенствования диагностики и коррекции витамин К - дефицита у детей получающих грудное вскармливание/ О. Г. Иванько, А. В. Соляник (стр.38)
Іванусь С.Г. Комплексна реабілітація дітей з частими повторними захворюваннями органів дихання/ С. Г. Іванусь, Н. М. Крамаренко (стр.38-39)
Ізюмець С.О. Використання цитофлавіну для корекції перинатальних пошкоджень центральної нервової системи у новонароджених/ С. О. Ізюмець, О. І. Ізюмець, Т. В. Мурашко (стр.39)
Квашніна Л.В. Стан ендотеліальної функції у здорових дітей/ Л. В. Квашніна, Т. Б. Ігнатова (стр.40)
Квашніна Л.В. D-вітамінна забезпеченість організму в різні вікові періоди дитинства/ Л. В. Квашніна, Ю. А. Маковська, В. П. Родіонов (стр.40-41)
Квашніна Л.В. Застосування препарату "Фурасол" в лікуванні загострень хронічного тонзиліту та/або фарингіту у дітей/ Л. В. Квашніна, В. П. Родіонов (стр.41)
Клименко Т.М. Вміст кобальту у системі мати - плацента - плід дітей, що народилися із перинатальним гіпоксичним ураженням ЦНС/ Т. М. Клименко, І. В. Тарасова, С. М. Касян (стр.42)
Муквіч О.М. Залежність концентрації токсичних металів в тканинах серця і магістральних судин від медико-соціальних характеристик родин та медико-біологічних показників дітей з вродженими вадами серця/ О. М. Муквіч, О. П. Коваль (стр.42-43)
Клініко-інструментальні прояви вегето-судинної дисфункції за гіпотензивним типом у дітей-мешканців радіоактивно забруднених територій (стр.43-44)
Альфа-ліпоєва кіслота у лікуванні дітей та підлітків з ускладненим перебігом ожиріння (стр.44)
Крамаренко Н.М. Особливості фізичного розвитку та нутрітивного стану дітей з бронхіальною астмою/ Н. М. Крамаренко, С. Г. Іванусь (стр.45)
Кулешов О.В. Вплив малих серцевих аномалій на перебіг вегетативних дисфункцій у дітей/ О. В. Кулешов (стр.45-46)
Клініко-генетична характеристика оліго- та поліартикулярного ювенільного ревматоїдного артриту (стр.46)
Литивинець Л.Я. Варіанти корекції порушень фагоцитарної ланки у дітей з різним ступенем контролю бронхіальної астми/ Л. Я. Литивинець (стр.47)
Личковська О.Л. Роль соматизації у формуванні функціональної диспепсії у дітей/ О. Л. Личковська (стр.47-48)
Клініко-імунологічна характеристика дітей раннього віку з обструктивним бронхітом (стр.48-49)
Удосконалення діагностики пролонгованої жовтяниці у дітей перших 3-х місяців життя (стр.49)
Оптимізація послідовної антигелікобактерної терапії на основі препарату вісмуту у дітей з хронічним гастродуоденітом (стр.49-50)
Лукашук І.В. Діагностика та корекція панкреатичної екзокринної недостатності у дітей з цукровим діабетом 1 типу в поєднанні з целіакією/ І. В. Лукашук, В. Д. Лукашук, О. В. Большова (стр.50-51)
Функціональне значення поліморфізмів Glu298Asp 7-го екзону гена NOS3, А1166С гена ATR1 та Pro12Ala гена PPARg2 у підлітків із первинною артеріальною тгіпертензією (стр.51)
Проблеми викладання педіатрії в умовах кредитно-трансферної системи (ECTS) організації навчального процесу (стр.51-52)
Оцінка захворюваності та розповсюдженості вегетативних дисфункцій у підлітків в місті Києві за останні 10 років (стр.52-53)
Майданник В.Г. Методы функциональной диагностики резервных возможностей сердечно-сосудистой системы у детей/ В. Г. Майданник, И. А. Митюряева, А. В. Чурилина (стр.53)
Ураження нервової системи при гострій ревматичній лихоманці (ГРЛ) (стр.53-54)
Марушко Ю.В. Обмін магнію і його корекція у дітей з первинною артеріальною гіпертензією/ Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак, А. С. Злобинець (стр.54)
Марушко Ю.В. Застосування водневого дихального тесту з навантаженням лактулозою в дитячій гастроентерології/ Ю. В. Марушко, М. Г. Горянська (стр.55)
Показники кардіоінтервалографії при проведенні дихальної проби у дітей, хворих вегетативною дисфункцією на фоні хронічного тонзиліту (стр.55-56)
Мельничук Л.В. Прогностичні ризики зниження толерантності до фізичних навантажень школярів міста Чернівців/ Л. В. Мельничук, С. М. Бандура (стр.56)
Мельничук Л.В. Прогностичні ризики зниження толерантності до фізичних навантажень школярів міста Чернівців/ Л. В. Мельничук, С. М. Бандура (стр.56-57)
Метологические подходы в диагностике неврологических осложнений сахарного диабета 1 типа у детей (стр.57)
Алгоритм лікування вегетативно-судинної дисфункції за гіпертензивним типом у дітей (стр.58)
Вплив соціально-кризового стану в місті Києві на захворюваність пароксизмальною вегетативною недостатністю у дітей (стр.58-59)
Особливості бульбарної мікроскопії у дітей, хворих на цукровий діабет 1 типу з хронічною патологією ЛОР-органів (стр.59-60)
Кардіоваскулярна дисфункція у дітей та підлітків з аутоімунним тиреоїдитом (стр.60)
Сучасні критерії оцінки ефективності профілактики та лікування антибіотикоасоційованої діареї у дітей (стр.61)
Стан бульбарної мікроскопії у хворих на пароксизмальну вегетативну недостатність на фоні патології щитоподібної залози (стр.61-62)
Досвід застосування колортерапії в комплексному лікуванні різних клінічних форм вегетативних дисфункцій у дітей (стр.62)
Оцінка ефективності лікування пароксизмальної вегетативної недостатності на фоні патології щитоподібної залози (стр.63)
Арттерапевтические подходы в диагностике и реабилитации детей с соматизированными психическими расстройствами (стр.63-64)
Мостовая О.П. Новые синдромы в детской психиатрии и неврологии: сравнение и единство/ О. П. Мостовая (стр.64)
Муквіч О.М. Залежність концентрації токсичних металів в тканинах серця і магістральних судин від медико-соціальних характеристик родин та медико-біологічних показників дітей з вродженими вадами серця/ О. М. Муквіч, О. П. Коваль (стр.65)
Недельская Е.В. Динамика формирования гипертензивной кардиопатии у молодых лиц с первичной артериальной гипертензией/ Е. В. Недельская, О. Г. Иванько (стр.65-66)
Неділько В.П. Вплив медико-соціальних та психолого-педагогічних факторів на формування захворювань органів дихання та органів травлення у школярів/ В. П. Неділько, С. А. Руденко (стр.66)
Методологічні особливості вивчення мікроциркуляції у пацієнтів з різною патологією (стр.67)
Мультідисциплінарний підхід до проблеми ожиріння у дитячому та підлітковому віці (стр.67-68)
Лікування еозинофільного езофагіту у школярів (стр.68-69)
Забезпеченість вітаміном D, стан кальцієвого та ліпідного обмінів у дітей з системними хворобами сполучної тканини (стр.69)
Алгоритм раннього виявлення порушень психіки з метою своєчасного надання кризової психологічної допомоги дітям, постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій (стр.69-70)
Клініко-психопатологічні особливості та лікування посттравматичних психосоматичних розладів у дітей і підлітків (стр.70)
Осичнюк Л.М. Якість життя дітей з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту/ Л. М. Осичнюк (стр.71)
Використання ессенціальних фосфоліпідів для корекції метаболічних порушень у підлітків з ожирінням (стр.71-72)
Пацера М.В. Перспектива ранньої діагностики гіпертонічної хвороби у підлітків 16-17 років в умовах вищого навчального закладу/ М. В. Пацера, А. В. федченко, О. Г. Іванько (стр.72)
Пащенко І.В. Функціональні розлади біліарного тракту у дітей різного віку/ І. В. Пащенко, О. С. Круть, В. Я. Підкова (стр.73)
Метод лікування вегетативної дисфункції у дітей та підлітків (стр.73-74)
Доцільність добового моніторингу артеріального тиску при артеріальній гіпертензії у дітей та підлітків (стр.74)
Вроджений герпетичний менінгоенцефаліт, ускладнений двобічним абсцесом мозку: катамнестичне спостереження впродовж двох років (стр.74-75)
Пипа Л.В. Психоемоційний стан вихованців школи-інтернату підліткового віку/ Л. В. Пипа, Ю. М. Лисиця, А. В. Філик (стр.75)
Показники психічної стійкості та процесів виснажливості підлітків з сімейною депривацією (стр.76)
Пономарьова Л.І. Медичні аспекти профорієнтації учнівської молоді/ Л. І. Пономарьова, Г. М. Даниленко, А. М. Швець (стр.77)
Попов С.В. Клініко-анамнестичні особливості школярів, народжених до строку/ С. В. Попов, С. І. Бокова (стр.77-78)
Недиференційована дисплазія сполучної тканини та обмін жирних кислот у дітей підліткового віку (стр.78)
Кальцій - фосфорний обмін у дітей з недиференційованою дисплазією сполучної тканини підліткового віку (стр.79)
Пошехонова Ю.В. Особливості функціональної патології шлунку та кишечнику у дітей/ Ю. В. Пошехонова, Р. Ф. Махмутов (стр.79-80)
Прохорова М.П. Підходи до лікування атопічного дерматиту, викликаного герпетичною інфекцією/ М. П. Прохорова (стр.80)
Толерантність до фізичних навантажень і вегетативна реактивність сучасних підлітків залежно від обсягу їх фізичної активності (стр.81)
Редько І.І. Нові підходи до діагностики респіраторних вірусних інфекцій у дітей/ І. І. Редько, О. М. Чакмазова (стр.81-82)
Особливості стану серцево-судинної системи у дітей із вродженим токсоплазмозом (стр.82)
Речкіна О.О. Помилки використання дозованих аерозольних інгаляторів при бронхіальній астмі у дітей/ О. О. Речкіна, А. С. Дорошенкова (стр.83)
Савво В.М. Особливості перебігу ВЕБ-інфекції у дітей/ В. М. Савво ; В. М. Савва, З. В. Єлоєва, Н. М. Дробова (стр.83-84)
Савво В.М. Стан мікрофлори кишечника, секреторного імуноглобуліну А і лізоциму у дітей хворих на реактивні артрити/ В. М. Савво, Т. О. Твердохліб, В. М. Хижняк (стр.84)
Сем'янчук В.Б. Вплив клімато-географічного району проживання на ступінь проявів недиференційованої дисплазії сполучної тканини у дітей/ В. Б. Сем'янчук, О. С. Бобрикович, Л. І. Гаріджук (стр.85)
Досвід застосування емольєнтів у комплексному лікуванні атопічного дерматиту у немовлят (стр.85-86)
Варіанти ураження міокарда у новонароджених в ранньому неонатальному періоді (стр.86-87)
Гемодинамічно значуща відкрита артеріальна протока у недоношених новонароджених. Проблема чи ні? (стр.87)
Місце психогігієнічних технологій у структурі сучасної шкільної медицини (стр.87-88)
Синоверська О.Б. Синдром CINCA/NOMID в практиці лікаря-педіатра/ О. Б. Синоверська, З. В. Вовк, (Попель) Ю. І. Кічула (стр.88)
Сінчук Н.І. Генотипово-фенотипові паралелі лактазної недостатності у дітей/ Н. І. Сінчук, Т. Л. Маланіна, Л. Н. Кондратюк (стр.89)
Скрипникова Я.С. О необходимости регистрации диареи, начавшейся после госпитализации в педиатрический стационар/ Я. С. Скрипникова, О. Г. Иванько (стр.89-90)
Сучасний підхід до лікування вродженої діафрагмальної грижі у дітей в неонатальному періоді (стр.90)
Сучасна тактика надання спеціалізованої хірургічної допомоги новонародженим дітям з природженою непрохідністю дванадцятипалої кишки (стр.91)
Причини незадовільних результатів лікування гастрошизису (стр.91-92)
Сміян-Горбунова К.О. Особливості складу кишкової мікрофлори в дітей з моно-варіантом ротавірусної інфекції/ К. О. Сміян-Горбунова (стр.92)
Сміян О.І. Фактори ризику формування аденоїдних вегетацій у дітей/ О. І. Сміян, Т. П. Бинда, Є. В. Дмітрова (стр.93)
Розвиток цинк-дефіцитного стану у дітей, хворих на бронхіальну астму, в залежності від ступеня тяжкості (стр.93)
Сміян О.І. Стан мікроелементного забезпечення дітей, хворих на обструктивний бронхіт/ О. І. Сміян, В. А. Плахута (стр.94)
Сорокман Т.В. Взаємозв'язки між станом здоров'я матері та уродженими вадами серця у дітей/ Т. В. Сорокман, І. В. Слободян (стр.94-95)
Стан серцево-судинної системи та 4a/4b VNTR поліморфізм гена ендотеліальної NO-синтази у дітей-мешканців радіоактивно забруднених територій (стр.95)
Стан гепатобіліарної системи у дітей із синдромом дисплазії сполучної тканини серця, які народилися від батьків, опромінених в дитячому віці в результаті аварії на ЧАЕС (стр.96)
Реабилитация детей сбронхиальной астмой на курорте (стр.96-97)
Прогностичні критерії ураження органів-мішеней у дітей з первинною артеріальною гіпертензією (стр.97-98)
Уманец Т.Р. Место антилейкотриенов в лечении аллергических заболевагний у детей с позиций доказательной медицины/ Т. Р. Уманец (стр.98)
Федоренко В.І. Безсимптомна набута метгемоглобінемія у дітей: фактори ризику виникнення і заходи профілактики/ В. І. Федоренко, Л. М. Кіцула (стр.98-99)
Фенотипові особливості бронхіальної астми у дітей, що мешкають в сучасних умовах промислового міста (стр.99)
Випадки мукополісахаридозу у Прикарпатті (стр.100)
Фролова Т.В. Особливості мінерального профілю дітей з різним видом вигодовування/ Т. В. Фролова, О. В. Охапкіна, А. Г. Амаш (стр.100-101)
Вплив електронних пристроїв на нервово-психічний стан сучасних школярів (стр.101)
Стан адаптаційних можливостей організму сучасних школярів (стр.102)
Хайтович М.В. Частота і характер інсомнії у підлітків та її вплив на якість життя/ М. В. Хайтович, В. В. Очеретько, О. М. Місюра (стр.102-103)
Цимбаліста О.Л. Характеристика захворювань щитовидної залози у дітей Прикарпаття/ О. Л. Цимбаліста, О. С. Бобрикович, З. В. Вовк (стр.103)
Цюра О.Н. Кардиоваскулярные осложнения при бронхолегочной патологии у детей/ О. Н. Цюра, Н. Р. Бужинская, Н. В. Башкирова (стр.104)
Степень физического развития здоровых детей первого полугодия жизни, проживающих в Симферопольском районе (стр.104-105)
Чурилина А.В. Оценка функционального состояния сердечно-сосудистой системы у школьников/ А. В. Чурилина, И. А. Митюряева (стр.105)
Шаламай М.О. Значення добової рН-метрії стравоходу у дітей з позастровохідними проявами гастроезофагеальної рефлюксної хвороби/ М. О. Шаламай, І. В. Сторожук, Г. Г. Однорогова (стр.106)
Шаламай М.О. Роль недиференційованої дисплазії сполучної тканини в розвитку хронічних захворювань внутрішніх органів у дітей/ М. О. Шаламай, І. В. Сторожук (стр.106-107)
Шевченко Т.А. Порушення мікроциркуляції у дітей хворих на цукровий діабет 1 типу в залежності від тривалості захворювання/ Т. А. Шевченко, І. О. Мітюряєва, Г. В. Гнилоскуренко (стр.107)
Експериментальний порівняльний аналіз чутливості бактеріальних біоплівок до лікарських препаратів при інфекціях сечових шляхів у дітей (стр.108)
Шлєєнкова Г.О. Вплив порушень тиреоїдного статусу на нервово-психічний розвиток дитини раннього віку/ Г. О. Шлєєнкова, М. Є. Маменко (стр.108-109)
Особенности окислительного гомеостаза при желчнокаменной болезни у детей (стр.109)
Юзва О.О. Типологія головного болю у дітей з вегетативною дисфункцією/ О. О. Юзва (стр.110)
Юрків О.І. Діагностичні та параклінічні маркери функціональних порушень кишечника у новонароджених груп перинатального ризику/ О. І. Юрків, О. В. Макарова (стр.111)
Результати оцінки ефективності профілактики та лікування антибіотикоасоційованої діареї у дітей (стр.112-116)
Возняк А.В. Ефективність препарату ноофен в комплексному лікуванні вегетативної дисфункції у дітей/ А. В. Возняк (стр.117-123)
Майданник В.Г. Эффективность применения растительных иммуномодуляторов при заболеваниях респираторного тракта/ В. Г. Майданник, Е. А. Емчинская, И. В. Троицкая (стр.124-132)
Майданник В.Г. Современные подходы к профилактике и лечению витамин-D-дефицитного рахита с позиции доказательной медицины/ В. Г. Майданник, С. М. Демчук (стр.133-143)
Цікаві статті :
Найти похожие


5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Клименко Т.М., Маркевич В.Е., Тарасова І.В., Петрашенко В.О.
Назва : Диференційний підхід до діагностики та прогнозування ранньої анемії у недоношених новонароджених із респіраторним дистрес-синдромом
Місце публікування : Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - Київ, 2015. - Т. 5, № 3. - С. 45-49 (Шифр НУ45/2015/5/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: АНЕМИЯ НОВОРОЖДЕННЫХ
РЕСПИРАТОРНЫЙ ДИСТРЕСС-СИНДРОМ НОВОРОЖДЕННЫХ
Анотація: Мета. З метою визначення предикторних властивостей вмісту і балансу мікроелементів, клініко-анамнестичних показників і даних лабораторних досліджень для прогнозу розвитку анемії було вивчено вміст мікроелементів (Fe, Zn, Cu, Co, Mn і Cr у біосередовищах (сироватка, еритроцити крові, сеча) у 47 недоношених новонароджених із РДС, які були розподілені на групи залежно від наявності анемії на 14-у добу життя. Матеріали і методи. Визначення мікроелементів було проведено методом атомно-абсорбційної мас-спектрофотометрії на спектрофотометрі С-115М1, виробництва НВО "Selmi" (Україна). Прогнозування анемії проводили методом регресійного аналізу Вальда-Генкіна. Результати дослідження. Доведено, що найбільш інформативним фактором ризику розвитку анемії у цих новонароджених був мікроелементоз. Встановлені рангові структурі факторів ризику розвитку анемії у недоношених із РДС. Крім мікроелементозу, важливими чинниками є кесарів розтин (І = 2,58), маса тіла при народженні (І = 1,9), термін гестації (І = 1,53), відшарування плаценти (І = 0,78), загроза переривання вагітності (І = 0,57) та дефіцит білково-синтезуючої функції печінки. Індекс прогностичної інформативності вмісту мікроелементів у сечі був дуже високим (І = 10,03), у зв'язку з чим неінвазивний метод визначення вмісту мікроелементів в сечі доцільно рекомендувати для прогнозування анемії. Висновки. Для оптимізації прогнозу розвитку анемії у новонароджених із РДС доцільно використовувати розроблені алгоритми прогнозу, які характеризуються високими індексами інформативності. Прогнозування за допомогою алгоритму здійснюється шляхом алгебраїчного додавання ПК (прогностичний коефіцієнт) до моменту досягнення прогностичного порогу, який для 95% (р 0,05) рівня надійності становить EПК - 13,0, а для 99% (р 0,01) - EПК - 20,0.
Найти похожие

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Касян С.М., Тарасова І.В., Клименко Т.М.
Назва : Особливості фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, які перенесли перинатальне гіпоксичне ураження центральної нервової системи
Місце публікування : Перинатология и педиатрия имени академика Е.М. Лукьяновой: научно-практический ж-л/ головний редактор Давидова Юлія Володимирівна. - 2014. - № 2. - С. 101-105: табл. - ISSN 1992-5891 (Шифр ПУ3/2014/2). - ISSN 1992-5891
Предметні рубрики: ГИПОКСИЯ
ДЕТЕЙ РАЗВИТИЕ-- CHILD DEVELOPMENT
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): нервно-психическое развитие--физическое развитие--поведенческие расстройства--инвалидность
Найти похожие

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тарасова І.В., Касян С.М., Радченко М.Л., Швидун К. О.
Назва : Аналіз чинників ризику віддалених наслідків гіпоксії у доношених новонароджених із низькою оцінкою за шкалою Апгар
Місце публікування : Современная педиатрия. - Київ, 2015. - N 5. - С. 124-127 (Шифр СУ26/2015/5)
Предметні рубрики: КАТАМНЕСТИЧЕСКИЕ ИССЛЕДОВАНИЯ-- FOLLOW-UP STUDIES
ФАКТОРЫ РИСКА-- RISK FACTORS
АПГАР ШКАЛА-- APGAR SCORE
НОВОРОЖДЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ-- INFANT, NEWBORN, DISEASES
МОЗГА ГОЛОВНОГО ГИПОКСИЯ-- HYPOXIA, BRAIN
Найти похожие

8.

Назва журналу :Сучасна педіатрія. Україна -2015р.,N 5
Цікаві статті :
Чернишова Л.І. Стратегічні напрямки профілактики поліомієліту/ Л. І. Чернишова (стр.14-17)
Резолюція науково-практичної конференції "Медико-соціальні аспекти діагностики, лікування та реабілітації захворювань у дітей" (19-20 березня 2015 року, Київ) (стр.18-20)
Резолюція XI Всеукраїнської школи-семінару "Діагностика та лікування первинних імунодефіцитів" з міжнародною участю (стр.22)
Viljanen M. Індукція запалення як можливий механізм впливу пробіотиків при синдромі атопічної екземи/дерматиту/ M. Viljanen [et al.] (стр.23-28)
Gillman S. Концепция замещения рецепторов как предиктор клинической эффективности препарата: сравнительный анализ блокаторов H1-рецепторов второго поколения/ S. Gillman, M. Gillard, M. Benedetti (стр.29-35)
Esposito С. Влияние смешанного бактериального лизата (OM-85 BV) на иммуногенность, безопасность и переносимость инактивированной вакцины против гриппа у детей с рецидивирующей инфекцией дыхательных путей/ С. Esposito [et al.] (стр.36-43)
Уманець Т.Р. Основні положення настанов по веденню хворих з алергією до коров'ячого молока. Частина IV. Лікування та прогноз алергії до коров'ячого молока/ Т. Р. Уманець [та ін.] (стр.44-48)
Чернишова Л.І. Множинна антибактеріальна резистентність Streptococcus pneumoniae. Можливості емпіричної антибактеріальної терапії пневмококової інфекції у дітей/ Л. І. Чернишова [та ін.] (стр.49-54)
Кокоркин Д.Н. Сравнительная патология носа и околоносовых пазух у детей и подростков с хроническими гнойными средними отитами/ Д. Н. Кокоркин (стр.55-58)
Попович В.І. Порівняльна ефективність рослинного фітонірингового препарату з комплексною дією та синтетичного протизапального засобу в лікуванні дітей з негнійними формами гострого риносинуситу/ В. І. Попович, І. В. Кошель (стр.59-63)
Демиденко Ю.Г. Профілактика, діагностика, лікування абсцесів та інфільтратів черевної порожнини у дітей/ Ю. Г. Демиденко (стр.64-68)
Марушко Ю.В. Іригаційна терапія носової порожнини при гострих респіраторних вірусних захворюваннях у дітей/ Ю. В. Марушко, О. Д. Московенко, Є. Ю. Марушко (стр.69-72)
Іфтода О.М. Загальна імунологічна реактивність та неспецифічний протиінфекційний захист організму дітей із глухотою та приглухуватістю/ О. М. Іфтода (стр.73-77)
Коренєв М.М. Актуальні питання надання медичної допомоги юнацькому контингенту/ М. М. Коренєв [та ін.] (стр.78-80)
Березенко В.С. Сучасна стратегія лікування виразкового коліту у дітей/ В. С. Березенко [та ін.] (стр.81-87)
Боброва В.І. Морфологічні особливості слизової оболонки шлунка у дітей з хронічною гастродуоденальною патологією/ В. І. Боброва, Ю. І. Прощенко (стр.88-92)
Сокольник С.В. Клінічні прояви гелікобактер-асоційованого хронічного гастродуоденіту у дітей із лямбліозом/ С. В. Сокольник (стр.93-95)
Усачова О.В. Особливості перебігу неонатального герпесу (клінічний випадок)/ О. В. Усачова [та ін.] (стр.96-98)
Каблукова О.К. Стан серцево-судинної системи, внутрішньокардіальної та церебральної гемодинаміки у дітей, хворих на бронхіальну астму/ О. К. Каблукова [та ін.] (стр.99-102)
Абраменко В.В. Аналіз патогенетичних чинників щодо формування органічних уражень центральної нервової системи у дітей залежно від факторів ризику/ В. В. Абраменко, О. Е. Коваленко (стр.103-106)
Пахольчук О.П. Клінічні особливості харчової алергії у дітей на тлі синдрому надмірного бактеріального росту тонкої кишки/ О. П. Пахольчук (стр.107-110)
Тяжка О.В. Профілактичні заходи та професійна орієнтація дітей зі спадковою атопією/ О. В. Тяжка, Л. О. Левадна, А. О. Горобець (стр.111-114)
Круглікова І.В. Герпесвірусна інфекція у дітей, хворих на хронічний гломерулонефрит/ І. В. Круглікова, С. П. Фоміна, І. В. Багдасарова (стр.115-118)
Яблонь О.С. Toll-подібні рецептори: роль вродженого імунітету у патогенезі передчасних пологів та механізмах ушкодження центральної нервової системи у недоношених дітей/ О. С. Яблонь, Д. Ю. Власенко (стр.119-123)
Тарасова І.В. Аналіз чинників ризику віддалених наслідків гіпоксії у доношених новонароджених із низькою оцінкою за шкалою Апгар/ І. В. Тарасова [та ін.] (стр.124-127)
Боярская Л.Н. Опыт работы кафедры детских болезней ФПО Запорожского государственного медицинского университета по совершенствованию преподавания педиатрии на последипломном этапе/ Л. Н. Боярская [и др.] (стр.128-129)
Медико-социальные аспекты диагностики, лечения и реабилитации заболеваний у детей (стр.130-136)
Бугайова О.В. Характер неврологічних порушень при мукополісахаридозі II типу/ О. В. Бугайова, О. Я. Гречаніна, Ю. Б. Гречаніна (стр.130)
Гречанина Ю.Б. Случай сочетания болезни Вильсона-Коновалова, нарушения обмена липидов и серосодержащих аминокислот/ Ю. Б. Гречанина, А. А. Яновская (стр.131)
Евтушенко С.К. Травма лучевого и срединного нервов у ребенка вследствие огнестрельного оскольчатого ранения правого плеча/ С. К. Евтушенко [и др.] (стр.131-132)
Евтушенко С.К. Аномалии развития головного мозга в генезе формирования различных форм церебрального паралича/ С. К. Евтушенко [и др.] (стр.132-133)
Зелінська Н.Б. Профілактика порушень репродуктивної функції у хлопців із вродженою дисфункцією кори надниркових залоз/ Н. Б. Зелінська [та ін.] (стр.134)
Козявкін В.І. Використання системи інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації у комплексному лікуванні дітей з аутизмом/ В. І. Козявкін, Т. Б. Волошин (стр.135)
Мишина Н.В. Применение препарата Урсофальк в лечении затяжных конъюгационных желтух и синдрома холестаза у детей с пренатальными поражениями ЦНС/ Н. В. Мишина, А. А. Ефанова, И. В. Македонская (стр.135-136)
Швейкіна В.Б. Роль мозкового нейротрофічного фактору на етапі діагностики гіпоксично-ішемічного ушкодження головного мозку у недоношених новонароджених у гострому періоді/ В. Б. Швейкіна (стр.136)
Цікаві статті :
Найти похожие


9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Касян С.М., тарасова І.В.
Назва : Особливості вмісту кобальту у сироватці та сечі доношених новонароджених, які перенесли перенатальне гіпоксичне ураження ЦНС: Актуальні проблеми педіатрії : матеріали IX Конгресу педіатрів України (8-10 жовтня 2013 р., Київ)
Місце публікування : МЕЖДУНАРОДНЫЙ ЖУРНАЛ ПЕДИАТРИИ, АКУШЕРСТВА И ГИНЕКОЛОГИИ/ Главный редактор В.Г. Майданник. - К.: НАМНУ, НМУ им. А.А. Богомольца, Федерация педиатров стран СНГ, 2013. - Том4, N1. - С. 29-30. - ISSN 204-9286 (Шифр МУ90/2013/4/1). - ISSN 204-9286
Предметні рубрики: НОВОРОЖДЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ-- Infant, Newborn, Diseases
КОБАЛЬТ-- COBALT
МОЧА
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): новорожденный--кобальт
Найти похожие

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Клименко Т.М., Маркевич В.Е., Тарасова І.В.
Назва : Рання діагностика мікроелементного дисбалансу у новонароджених із перинатальною патологією
Місце публікування : МЕЖДУНАРОДНЫЙ ЖУРНАЛ ПЕДИАТРИИ, АКУШЕРСТВА И ГИНЕКОЛОГИИ: не по подписке/ Главный редактор В.Г. Майданник. - К.: НАМНУ, НМУ им. А.А. Богомольца, Федерация педиатров стран СНГ, 2013. - Том3, N3. - С. 5-12: табл. - ISSN 204-9286 (Шифр МУ90/2013/3/3). - ISSN 204-9286
Предметні рубрики: НОВОРОЖДЕННЫЙ-- Infant, Newborn
МИКРОЭЛЕМЕНТЫ-- Trace Elements
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): микроэлементоз--железо--цинк--центральная нервная система--пневмония внутриутробная--респираторный дистресс-синдр--гипоксически-ишемическое пор
Найти похожие

 1-10    11-20   21-28 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)