Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 149015

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги іноземною мовою (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Соколенко, М. О.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-22 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Андрущак М. О., Булік О. М., Юзько А. Д., Соколенко М. О., Гончарук Л. М.
Назва : Сучасні проблеми гепатиту А в Україні в період війни
Місце публікування : Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад.: науково-практичний журнал/ головний редактор В.М. Ждан. - Полтава: ПДМУ, 2024. - Т. 24, № 2. - С. 149-153. - ISSN 2077-1096 (Шифр АУ20/2024/24/2). - ISSN 2077-1096
MeSH-головна: ГЕПАТИТ A -- HEPATITIS A
УКРАИНА -- UKRAINE
ВОЙНА -- WAR
Анотація: Мета. Проаналізувати ситуацію захворюваності на гепатит А в Україні у воєнний час. Матеріали і методи. Огляд літератури був проведений з використанням пошукових систем на платформах PubMed та Google Scholar, реферативної бази даних наукової літератури Scopus. Проводився пошук статей з використанням англійської, та української мов. За допомогою бібліографічних та аналітичних методів проаналізовано близько 50 літературних джерел, серед яких були оглядові, рандомінозні та когортні дослідження, а також міжнародні рекомендації щодо призначення противірусних препаратів, накази, українські та європейські протоколи лікування інфекцій печінки. Результати. Фульмінантний гепатит зустрічається рідко, менш ніж в 1% випадків, але також були описані холестатичні форми та рецидивуючий гепатит. Рецидивний гепатит виникає приблизно у 3–20% пацієнтів, як правило, через 3–12 тижнів після першого епізоду, але симптоми менш серйозні, ніж початкові. HAV не викликає хронічних інфекцій, на відміну від інших вірусів гепатиту. Позапечінкові прояви гострого гепатиту А зустрічаються рідко, але можуть включати такі неврологічні симптоми, як синдром Гійєна-Барре, висип, панкреатит, артрит, міокардит, гостре ураження нирок і гематологічні розлади, такі як гемоліз і кріоглобулінемія. Декілька досліджень показали, що тяжкість захворювання та смертність від HAV-інфекції підвищені серед людей із хронічними захворюваннями печінки, включаючи коінфекцію вірусу гепатиту B або C, алкогольний цироз печінки та жирову хворобу печінки. Хронічні захворювання печінки також часто зустрічаються у пацієнтів з вірусом імунодефіциту людини через коінфекцію з HBV або HCV, пошкодження противірусними препаратами або алкогольні захворювання печінки. Ця популяція також може бути під загрозою розвитку гострої або хронічної печінкової недостатності. HAV-інфекції є основною причиною вірусних гепатитів у всьому світі. Висновки. Глобалізація та покращення санітарних умов спричинили значні зміни в епідеміології HAV. Передача від людини до людини, головним чином серед людей із групи ризику, включаючи чоловіків, які практикують секс з чоловіками, людей, які вживають психоактивні речовини, та людей, які стикаються з безпритульністю, є переважною у країнах з високим рівнем доходу. Однак спалахи все ще трапляються, незважаючи на наявність безпечних ефективних вакцин і довгострокових рекомендацій щодо вакцинації проти вірусу гепатиту А для цих людей. Необхідно розробити ресурси для підвищення обізнаності про HAV серед людей із високим ризиком та сприяння їх вакцинації. Крім того, розробка спеціального противірусного лікування HAV може бути дуже корисною для стримування цих спалахів.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Найти похожие

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Соколенко М. О., Сидорчук Л. П., Соколенко М. О.
Назва : Протиінфекційний захист у хворих на COVID-19 залежно від поліморфізму генів TMPRSS2 (RS12329760), FGB (RS1800790) та NOS3 (RS2070744)
Місце публікування : Актуал. пробл. сучасн. мед. : Вісн. Укр. мед. стомат. акад.: науково-практичний журнал/ головний редактор В.М. Ждан. - Полтава: ПДМУ, 2024. - Т. 24, № 2. - С. 55-59. - ISSN 2077-1096 (Шифр АУ20/2024/24/2). - ISSN 2077-1096
MeSH-головна: КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS
ПРОТИВОИНФЕКЦИОННЫЕ СРЕДСТВА -- ANTI-INFECTIVE AGENTS
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
Анотація: Мета. Дослідити активність протиінфекційного захисту у хворих на COVID-19 шляхом аналізу абсолютної і відносної кількості основних популяцій імунокомпетентних клітин периферійної крові залежно від поліморфізму генів трансмембранної серинової протеази 2 (TMPRSS2, rs12329760), фібриногену бета (FGB, rs1800790) та ендотеліальної оксиду азоту синтази (NOS3, T-786C, rs2070744). Матеріали і методи. У одномоментному дослідженні взяло участь 204 хворих на COVID-19-асоційовану пневмонію легкого, помірного та тяжкого ступенів. Серед хворих було 51,97% (106) жінок, 48,03% (98) чоловіків. Середній вік пацієнтів – 55,93±8,75 року. Протиінфекційний захист вивчали на підставі розширеного загальноклінічного аналізу крові (ЗАК) із підрахунком основних популяцій імунокомпетентних клітин. Поліморфізм генів TMPRSS2 (rs12329760), FGB (rs1800790) та NOS3 (rs2070744) досліджували за допомогою якісної полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу (Real Time PCR). Результати. Відмінностей в абсолютній та відносній кількості більшості популяцій імунокомпетентних клітин периферійної крові між генотипами гена TMPRSS2 (rs12329760) не встановили. Абсолютна та відносна кількість популяцій імунокомпетентних клітин периферійної крові між генотипами гена FGB (rs1800790) також вірогідно не відрізнялась. Однак, у носіїв АА-генотипу спостерігається тенденція до зниження кількості нейтрофільних гранулоцитів, за рахунок зрілих сегментоядерних форм, на тлі зростання еозинофільних гранулоцитів – на 27,27% (р=0,038) і 55,55% (р=0,007) та агранулоцитів за рахунок лімфоцитарного ростка і моноцитів – на 8,87-20,09%, що передбачає тяжчий перебіг захворювання і сильніше напруження неспецифічного імунітету, ніж у власників G-алеля. Висновки. Запальні зміни в загальному аналізі крові основних популяцій імунокомпетентних клітин у хворих на COVID-19 не мають односпрямованої залежності від генотипів генів TMPRSS2 (rs12329760) та NOS3 (rs2070744). Наявність АА-генотипу гена FGB (rs1800790) у пацієнтів із COVID-19 супроводжується тяжчим перебігом захворювання і сильнішим напруженням моноцитарно-макрофагальної системи.
Перейти к внешнему ресурсу Текст
Найти похожие

3.

Назва журналу :Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії -2024р. т.24,N 2
Цікаві статті :
Бойко Д. І. Якість сну та уникаюча поведінка в комбатантів з посттравматичним стресовим розладом/ Д. І. Бойко, О. В. Мац, О. І. Шкідченко (стр.4-9)
Gasimov N. A. Immediate results of minimally invasive surgery for complica ted peptic ulcers of the stomach and duodenum = Безпосередні результати лікування хворих з ускладненою виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки із застосуванням малоінвазивних операцій/ N. A. Gasimov [и др.] (стр.10-17)
Драбовська І. А. Оцінка факторів ризику недосягнення ефективності схеми хіміотерапії бендамустин±ритуксимаб у хворих на В-клітинну хронічну лімфоцитарну лейкемію/ І. А. Драбовська, І. А. Маслова (стр.18-22)
Золочевський І. О. Особливості адаптації та перебігу посттравматичного стресового розладу військовослужбовців, які перебували у зоні інтенсивних бойових дій / І. О. Золочевський (стр.23-26)
Івасенко А. Ю. Показники центральної гемодинаміки на тлі набутої короткозорості / А. Ю. Івасенко, В. І. Шейко (стр.27-30)
Луценко О. А. Дослідження проблеми антибіотикорезистентності на регіональному рівні / О. А. Луценко [и др.] (стр.31-35)
Марченко О. Г. Вплив вакцинального статусу пацієнтів на клінічні особливості перебігу кору / О. Г. Марченко [и др.] (стр.35-39)
Олефір І. С. Ефективність застосування препарату цитоколіну в комбінації з вітамінами на перебіг дегенеративних захворювань зорового нерву/ І. С. Олефір (стр.40-43)
Пілат І. О. Вплив ішемічної хвороби серця на прогресування стеатотичної хвороби печінки / І. О. Пілат (стр.44-48)
Савченко Р. Б. Роль вікового гіпогонадизму в патогенезі морфо-функціональних змін сечового міхура у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози / Р. Б. Савченко, О. О. Максименко (стр.49-54)
Соколенко М. О. Протиінфекційний захист у хворих на COVID-19 залежно від поліморфізму генів TMPRSS2 (RS12329760), FGB (RS1800790) та NOS3 (RS2070744)/ М. О. Соколенко, Л. П. Сидорчук, М. О. Соколенко (стр.55-59)
Решетняк І. С. Мікологічне дослідження кістозного вмісту у пацієнтів з полімікрокістозними змінами слизової оболонки максилярного синуса/ І. С. Решетняк (стр.60-65)
Шевчук М. П. Антеградні методи біліарної декомпресії при пухлинній обструкції жовчовивідних шляхів/ М. П. Шевчук [и др.] (стр.65-68)
Шкодіна А. Д. Зміни циркадних характеристик пацієнтів з хворобою Паркінсона після корекції поганої якості сну мелатоніном: відкрите контрольоване рандомізоване дослідження/ А. Д. Шкодіна (стр.69-73)
Курило В. О. Аналіз якості поверхні базисної акрилової пластмаси із використанням методу дефектоскопії / В. О. Курило [и др.] (стр.74-79)
Мигаль О. О. Індексна оцінка стану тканин пародонта та визначення обсягу пародонтологічної допомоги пацієнтам з хронічною ревматичною хворобою серця/ О. О. Мигаль [и др.] (стр.80-86)
Новіков В. М. Статистичний аналіз поширеності внутрішніх розладів скронево-нижньощелепних суглобів у пацієнток на основі класифікації за C. H. Wilkes/ В. М. Новіков [и др.] (стр.87-91)
Рамусь А. М. Алгоритм індексного оцінювання гігієни ротової порожнини за умови користування незнімними мостоподібними протезами/ А. М. Рамусь [и др.] (стр.92-95)
Хатту В. В. Кісткоутворення та остеорезорбція у пацієнтів із післяопераційними дефектами кісткової тканини нижньої щелепи на тлі запальних процесів/ В. В. Хатту (стр.96-98)
Шинчуковський І. А. Ефективність ботулотоксину типу А на зменшення хронічного головного болю напруги у пацієнтів з дисфункцією скронево-нижньощелепного суглоба/ І. А. Шинчуковський (стр.99-103)
Акімов О. Є. Роль активації транскрипційного фактора NF-кB у процесах деградації компонентів сполучної тканини скелетних м’язів за умов метаболічного синдрому/ О. Є. Акімов [и др.] (стр.104-107)
Балюк О. Є. In silico прогнозування можливих дерматологічних ефектів синтетичного антиоксиданту/ О. Є. Балюк, О. М. Важнича (стр.108-112)
Молочек Ю. А. Динамічні зміни гістологічних і морфометричних показників легень статевонезрілих щурів при моделюванні часткового стенозу трахеї / Ю. А. Молочек, С. І. Савосько (стр.113-120)
Нестуля К. І. Вплив кверцетину на патоморфологічні характеристики кісток нижньої щелепи щурів після її перелому на тлі хронічної алкогольної інтоксикації / Нестуля К. І. ; Нестуля К. І. , І. І. Старченко, В. О. Костенко (стр.120-124)
Nazarova D. I. Histostructural alterations in the cerebral architecture associated with the progression of alcohol intoxication: an experimental analysis = Гістоструктурні зміни мозочка головного мозку при хронічній алкогольній інтоксикації в експерименті / D. I. Nazarova [и др.] (стр.125-130)
Олійніченко Я. О. Метричні зміни стінки клубової кишки щурів при дії комплексу харчових хімічних добавок на ранніх термінах експерименту / Я. О. Олійніченко (стр.131-136)
Рябушко Р. М. Джерела супероксидного аніон-радикала в тканинах тонкої кишки щурів за умов хірургічної травми, відтвореної на тлі експериментальної моделі посттравматичного стресового розладу/ Р. М. Рябушко, В. О. Костенко (стр.137-141)
Ткаченко Н. О. Ретроспективний аналіз клініко-епідеміологічних і патоморфологічних особливостей інфаркту міокарда/ Н. О. Ткаченко [и др.] (стр.141-144)
Fedorchenko V. I. Enterococcus faecalis as an etiological factor of purulent processes in surgical patients: analysis of bacteriological research results = Enterococcus faecalis як етіологічний фактор гнійних процесів у хворих хірургічного профілю (аналіз результатів бактеріологічних досліджень)/ V. I. Fedorchenko [и др.] (стр.145-148)
Андрущак М. О. Сучасні проблеми гепатиту А в Україні в період війни/ М. О. Андрущак [и др.] (стр.149-153)
Горошко В. І. Інтегрований підхід до ментального здоров'я молоді / В. І. Горошко [и др.] (стр.153-159)
Каськова Л. Ф. Аналіз показників надання стоматологічної допомоги дитячому населенню м. Полтава/ Л. Ф. Каськова [и др.] (стр.160-165)
Кидонь П. В. Нозологічна структура надання стаціонарної психіатричної допомоги в Полтавській області у 2023 році/ П. В. Кидонь (стр.166-169)
Коваль О. А. Психологічні особливості підлітків старшого віку – студентів вищих навчальних закладів/ О. А. Коваль (стр.170-175)
Мосієнко А. С. Карієс у дітей м. Полтави до та в перший рік війни (ретроспективний аналіз за 20 років)/ А. С. Мосієнко, С. С. Бауман, О. В. Шешукова (стр.175-181)
Поченюк К. В. Аналіз нормативно-правового забезпечення профілактики цукрового діабету у дітей / К. В. Поченюк, І. А. Голованова (стр.182-186)
Тимошенко В. М. Показники здорового способу життя студентів-медиків у Полтавському державному медичному університеті / В. М. Тимошенко [и др.] (стр.186-194)
Шевчук Т. І. Проблема захворюваності студентів медичного факультету на інфекційні хвороби / Т. І. Шевчук (стр.195-199)
Ярмола Т. І. Шляхи корекції впливу пост- SARS-COV-2 синдрому на якість навчання у закладах вищої освіти/ Т. І. Ярмола [и др.] (стр.200-206)
Іванова Г. О. Гастроінтестинальна стромальна пухлина шлунку з дефіцитом сукцинатдегідрогенази B: клінічний випадок/ Г. О. Іванова [и др.] (стр.207-212)
Островський В. Л. Випадок розвитку гострого інфаркту міокарда у пацієнта з прогресією множинної мієломи на фоні введення хіміотерапії згідно схеми VRD/ В. Л. Островський (стр.213-218)
Степанова Г. М. Впровадження сучасних рентгенівських технологій в третій Черкаській міській лікарні швидкої медичної допомоги/ Г. М. Степанова, О. В. Лупина (стр.218-225)
Шаєнко Д. П. Аналіз пристроїв та методів вимірювання первинної стабільності ортодонтичних мініімплантів/ Д. П. Шаєнко (стр.226-230)
Акімов О. Є. Структура та характеристика першого модуля освітнього компонента «Індивідуальна наукова робота» освітньо-професійної програми «Медицина» / О. Є. Акімов [и др.] (стр.231-235)
Мельнікова О. З. Професійна мотивація студентів як фактор інтеграції фундаментальних і клінічних навчальних дисциплін вищої медичної освіти/ О. З. Мельнікова [и др.] (стр.235-240)
Петрушанко Т. О. Формування ключових цінностей академічної доброчесності в освітньому процесі ПДМУ/ Т. О. Петрушанко, О. М. Бойченко, Т. Д. Бублій (стр.241-243)
Безега О. В. Традиційні та альтернативні методи лікування акне/ О. В. Безега [и др.] (стр.244-249)
Могильник А. І. «Фрагментарна свідомість» як результат кліпового мислення в перспективі розвитку сучасного суспільства / А. І. Могильник [и др.] (стр.250-256)
Петровський О. М. Удосконалення методу капіляроскопії для дослідження мікроциркуляції крові в судинах людини / О. М. Петровський [и др.] (стр.257-267)
Полякова Д. О. Статеві відмінності в коронарній системі людини/ Д. О. Полякова, О. М. Шарапова (стр.268-276)
Торопов О. А. Сучасні погляди на лікування пацієнтів з мікротією/ О. А. Торопов, В. О. Личман, К. П. Локес (стр.273-276)
Ананьєва М. М. Показники якісного та кількісного складу коменсальної мікробіоти кишківника як біомаркери гомеостазу (частина 2)/ М. М. Ананьєва [и др.] (стр.277-283)
Берзінь О. В. Фармакологічна дія мелатоніну та можливість його застосування при лікуванні подагри та супутніх захворювань / О. В. Берзінь, В. Є. Кондратюк (стр.284-292)
Ждан В. М. Сучасний погляд на молекулярні механізми регуляції обміну сечової кислоти в кишечнику / В. М. Ждан [и др.] (стр.293-297)
Musayev A. A. A clinical review of diagnostic biomarkers and the role of the gutmicrobiota in preterm infants with necrotizing enterocolitis = Клінічний огляд діагностичних біомаркерів та ролі кишкової мікробіоти у недоношених немовлят з некротичним ентероколітом / A. A. Musayev (стр.298-303)
Кайдашев І. П. Диференціальна діагностика туберкульозу і неспецифічних легеневих інфільтратів/ І. П. Кайдашев (стр.304-308)
Цікаві статті :
Найти похожие


4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Москалюк В. Д., Андрущак М. О., Соколенко М. О.
Назва : Клініко-лабораторні особливості ураження нирок у хворих на СОVID-19
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2022. - N 1. - С. 18-23 (Шифр ІУ5/2022/1)
MeSH-головна: КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ -- KIDNEY DISEASES
Найти похожие

5.

Назва журналу :Інфекційні хвороби -2022р.,N 1
Цікаві статті :
Деркач С. А. Бактеріофаги: актуальні питання випуску препаратів-фагів та оцінка їх активності/ С. А. Деркач (стр.5-10)
Виноград Н. О. Клініко-епідеміологічні особливості гарячки західного Нілу в Україні на сучасному етапі/ Н. О. Виноград, У. А. Шуль, О. О. Юрченко (стр.11-17)
Москалюк В. Д. Клініко-лабораторні особливості ураження нирок у хворих на СОVID-19/ В. Д. Москалюк, М. О. Андрущак, М. О. Соколенко (стр.18-23)
Циганков К. В. Патогенетична роль ендотоксикозу в розвитку тяжких форм СОVID-19: клініко-патоморфологічне дослідження/ К. В. Циганков [та ін.] (стр.24-39)
Остапчук В. О. Функціональні та структурні зміни щитоподібної залози хворих на автоімунний тиреоїдит з гіпотиреозом у післяковідному періоді/ В. О. Остапчук, В. А. Остапчук (стр.40-45)
Височанська В. В. Роль показників загального аналізу крові в оцінці прогнозу коронавірусної хвороби у стаціонарних хворих/ В. В. Височанська [та ін.] (стр.46-51)
Бойко Ю. І. Пограничні нервово-психічні розлади у ВІЛ-інфікованих осіб/ Ю. І. Бойко (стр.52-60)
Романюк Л. Б. Антибіотикорезистентність деяких представників мікробіоти ротоглотки у дітей, хворих на ВЕБ-інфекцію/ Л. Б. Романюк, С. І. Климнюк, В. С. Копча (стр.61-65)
Незгода І. І. Маркери апоптозу у дітей з вітряною віспою, патогенетичний підхід до лікування/ І. І. Незгода, Л. І. Левицька (стр.66-71)
Штокайло К. Б. Удосконалення комплексного лікування хворих на локалізовану склеродермію, поєднану з Лайм-Бореліозом/ К. Б. Штокайло (стр.72-78)
Копча В. С. Особливості найгострішого сепсису та септичного шоку/ В. С. Копча, Н. Г. Шпікула, С. В. Кадубець (стр.79-88)
Славний ювілей професорки Ази Михайлівни Михайлової (стр.89-90)
До ювілею відомого українського вченого-мікробіолога професора Сергія Івановича Климнюка (стр.91-92)
100-річчя з дня народження професора Василя Пилиповича Ліпковського (стр.93)
Цікаві статті :
Найти похожие


6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Москалюк В.Д., Колотило Т.Р., Сорохан В.Д., Соколенко М.О., Рудан І.В., Баланюк І.В.
Назва : Клінічні, лабораторні та рентгенологічні особливості ВІЛ-інфекції в асоціації з туберкульозом і лікування таких хворих
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2019. - Т. 23, № 1. - С. 125-134 (Шифр БУ5/2019/23/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ВИЧ ИНФЕКЦИИ -- HIV INFECTIONS
ТУБЕРКУЛЕЗ -- TUBERCULOSIS
Анотація: Мета роботи — проаналізувати і пояснити клінічні, лабораторні та рентгенологічні особливості ВІЛ-інфекції в асоціації з туберкульозом (ВІЛ/ТБ) і на цій основі аргументувати принципи лікування таких хворих. Розвиток активного туберкульозу (ТБ) у ВІЛ-інфікованих супроводжується підвищенням, а під час його лікування, навпаки,— зниженням концентрації вірусної РНК у крові. Вихід вірусу у кров зумовлений активацією лімфоцитів, що її спричинюють мікобактерії туберкульозу (МБТ). Тому клінічні прояви ВІЛ-інфекції і ТБ на ранніх стадіях подібні. У ВІЛ-інфікованих захворювання на ТБ збільшує ступінь імунодефіциту, що призводить до приєднання інших опортуністичних хвороб, а саме: кандидозу стравоходу, криптококового менінгіту, пневмоцистної пневмонії, саркоми Капоші та ін. З розвитком імунодефіциту змінюється й клінічна картина туберкульозу. Це пов’язано з тим, що в умовах зниження імунної відповіді не формується типова туберкульозна гранульома, МБТ легше поширюються на інші органи і системи. Тому у ВІЛ-позитивних пацієнтів з’являються первинні, позалегеневі та генералізовані форми туберкульозу. За даними рентгенографії органів грудної порожнини, туберкульозні зміни у ВІЛ-інфікованих (як і при первинному зараженні) відрізняються частішим розвитком прикореневої аденопатії, міліарних висипань, наявністю переважно інтерстиційних змін і утворенням плеврального випоту. У той же час у них достовірно рідше уражаються верхні відділи легень, не так часто формуються порожнини розпаду й ателектази. За останні роки різко змінилися підходи до призначення антиретровірусної терапії (АРТ) пацієнтам з ВІЛ/ТБ. Доведено, що призначення АРТ у перші 2–8 тиж. лікування туберкульозу значно підвищує шанси пацієнта на одужання. Нині в Україні АРТ призначають усім хворим на ТБ незалежно від кількості CD4+T-лімфоцитів. Висновки. Отже, клінічні прояви ВІЛ-інфекції і туберкульозу на ранніх стадіях подібні. Проте з розвитком імунодефіциту змінюється й клінічна картина туберкульозу. У ВІЛ-інфікованих захворювання на туберкульоз збільшує ступінь імунодефіциту, що призводить до приєднання інших опортуністичних хвороб. При рентгенографії органів грудної порожнини, зміни у ВІЛ-інфікованих відрізняються частішим розвитком прикореневої аденопатії, міліарних висипань, наявністю переважно інтерстиційних змін і утворенням плеврального випоту. Також за останні роки змінилися підходи до призначення антиретровірусної терапії (АРТ) пацієнтам з ВІЛ/ТБ. Таким чином, взаємини між ВІЛ-інфекцією і туберкульозом на клітинному рівні представляються дуже складними і недостатньо вивченими. Вимагає додаткових досліджень клініко-лабораторні, передусім імунологічні, аспекти розвитку туберкульозу як вторинного захворювання у ВІЛ-інфікованих пацієнтів.
Найти похожие

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бойко Ю. І., Москалюк В. Д., Андрущак М. О., Соколенко М. О., Голяр О. І.
Назва : Випадок завізної тропічної малярії на Буковині
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2017. - N 1. - С. 76-79 (Шифр ІУ5/2017/1)
MeSH-головна: МАЛЯРИЯ -- MALARIA
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Найти похожие

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Соколенко М. О., Москалюк В. Д., Соколенко А. А., Сорохан В. Д., Бойко Ю. І.
Назва : Аналіз ефективності алокіну-альфа у складі комплексної терапії рецидивного оперізувального герпесу
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2017. - N 1. - С. 22-27 (Шифр ІУ5/2017/1)
MeSH-головна: HERPESVIRIDAE ИНФЕКЦИИ -- HERPESVIRIDAE INFECTIONS
ВИЧ ИНФЕКЦИИ -- HIV INFECTIONS
Найти похожие

9.

Назва журналу :Інфекційні хвороби -2017р.,N 1
Цікаві статті :
Голубовська О. А. Роль первинної медичної допомоги хворим на гемоконтактні інфекції (ВІЛ-інфекція та гепатити В і С)/ О. А. Голубовська, О. І. Висоцька, О. В. Безродна (стр.5-8)
Люльчук М. Г. Впровадження в Україні оновленої системи індикаторів раннього запобігання медикаментозній резистентності ВІЛ/ М. Г. Люльчук (стр.9-15)
Рябоконь Ю. Ю. Ураження щитоподібної залози у хворих на хронічний гепатит С та їх взаємозв'язок зі змінами органонеспецифічних автоантитіл/ Ю. Ю. Рябоконь (стр.16-21)
Соколенко М. О. Аналіз ефективності алокіну-альфа у складі комплексної терапії рецидивного оперізувального герпесу/ М. О. Соколенко [та ін.] (стр.22-27)
Chemych O. M. Effect of probiotics on the parameters of endogenous intoxication, immunoreactivity and intestinal microbiocenosis patients with salmonellosis/ O. M. Chemych, L. V. Moroz (стр.28-34)
Ткачук С. І. Вивчення стану системи імунітету у мобілізованих і військовослужбовців за контрактом під час АТО, хворих на ГРЗ/ С. І. Ткачук [та ін.] (стр.35-41)
Іванченко Н. О. Імунологічний моніторинг дорослого населення Львівщини щодо кашлюку у 2016 році/ Н. О. Іванченко (стр.42-46)
Васильєва Н. А. Укуси гризунами і розвиток лептоспірозу/ Н. А. Васильєва, Н. І. Годована, Ю. А. Кравчук (стр.47-49)
Ревенко Г. О. Порушення функції В-лімфоцитів при ВІЛ-інфекції/ Г. О. Ревенко, В. В. Маврутенков (стр.50-59)
Незгода І. І. Вітряна віспа у дітей/ І. І. Незгода, Л. І. Левицька (стр.60-70)
Воронін Є. П. Властивості і переваги ентеросорбентів на основі високодисперсного нанорозмірного кремнезему/ Є. П. Воронін [та ін.] (стр.71-75)
Бойко Ю. І. Випадок завізної тропічної малярії на Буковині/ Ю. І. Бойко [та ін.] (стр.76-79)
Славний ювілей академіка НАМН України, професора Жанни Іванівни Возіанової (стр.80-81)
Трихліб В. І. Науково-практична конференція з міжнародною участю "Актуальні інфекційні захворювання. Особливості клініки, діагностики, лікування та профілактики в сучасних умовах", 24-25 листопада 2016 р., Київ/ В. І. Трихліб (стр.82-83)
Цікаві статті :
Найти похожие


10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Соколенко М.О., Москалюк В.Д., Соколенко А.А.
Назва : Вплив герпесвірусів на імунний статус пацієнтів, неінфікованих ВІЛ-інфекцією
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 1. - С. 161-165 (Шифр БУ5/2016/20/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: SIMPLEXVIRUS
ИММУННАЯ СИСТЕМА
Анотація: При аналізі імунограм 59 хворих на різні клінічні форми герпетичної інфекції встановили тенденцію до зниження більшості показників клітинного імунітету. Тільки при генітальному, оперізувальному герпесі та інфекційному мононуклеозі число ТСD3+ - , ТСD4+ - лімфоцитів достовірно знижувалося, а імунорегуляторний індекс зазнавав статистично вагомого зниження тільки при інфекційному мононуклеозі. Концентрація сироваткових ІЛ-8, ІЛ-10, ІЛ-12, ІЛ-17 та більшість показників гуморального імунітету не зазнавала суттєвих змін. Разом з тим, відзначили підвищення рівня ІgА при лабіальному герпесі та/або афтозному стоматиті, а також при генітальному герпесі.
Найти похожие

11.

Назва журналу :Буковинський медичний вісник -2016р. т.20,N 1
Цікаві статті :
Білик І.С. Структурні зміни підшлункової залози у хворих на гострий панкреатит з урахуванням ліпідного профілю/ І. С. Білик, С. І. Іващук (стр.3-7)
Білоокий О.В. Метааналіз окисно-модифікованих білків у нирках і печінці щурів за неінфікованого та інфікованого жовчного перитоніту/ О. В. Білоокий, Ю. Є. Роговий, В. В. Білоокий (стр.8-11)
Білоус Т.М. Значення підвищеної маси тіла у дітей шкільного віку, які страждають на бронхіальну астму/ Т. М. Білоус (стр.12-15)
Визначення давності настання смерті за статистичним аналізом розподілів значень комплексного ступеня взаємної поляризації зображень полікристалічних плівок ліквору (стр.16-22)
Гуцуляк А.І. Формування біліодигестивних анастомозів з використанням ВЧ-електрозварювання тканин за умов жовчного перитоніту в експерименті/ А. І. Гуцуляк (стр.23-25)
Дідушко О.М. Морфологічне підгрунтя порушення функції нирок у хворих на гіпотиреоз/ О. М. Дідушко, О. Г. Попадинець (стр.26-29)
Дудник В.М. Вміст Тол-подібного рецептора 4 у дітей із виразкою дванадцятипалої кишки залежно від наявності H. pylori інфекції/ В. М. Дудник, Н. О. Буглова (стр.30-33)
Влияние систематических занятий спортом на физическое развитие юных спортсменов Хорезмской области (стр.34-37)
Аддиктивное поведение учащихся, занимающихся и незанимающихся спортом (стр.38-41)
Вплив тривалої терапії статинами на функціональний стан печінки у хворих на ішемічну хворобу серця (стр.42-44)
Кметь Т.І. Динаміка реакції нервових та гліальних клітин тім'яної частки кори великих півкуль головного мозку на ішемічно-реперфузійне пошкодження в щурів із цукровим діабетом/ Т. І. Кметь (стр.45-49)
Ковалів М.О. Динаміка функціонального стану серцево-судинної системи першокурсників медичного університету за різних систем навчання/ М. О. Ковалів (стр.50-56)
Колоскова O.К. Зміни сироваткового вмісту окремих гормонів у дітей, хворих на бронхіальну астму, залежно від рівня контролю захворювання/ O. К. Колоскова, Х. П. Буринюк-Глов'як (стр.57-61)
Левицька С.А. Кореляція клінічних симптомів і результатів комп'ютерної томографії приносових синусів у хворих із ринологічною патологією/ С. А. Левицька (стр.62-64)
Критерії диференційованого підходу до лікування дітей, хворих на пароксизмальну вегетативну недостатність на тлі патології шийного відділу хребта (стр.65-71)
Нові підходи до лікування вегето-судинної дисфункції з гіпертензією (стр.72-78)
Михайловська Н.С. Взаємозв'язок неалкогольної жирової хвороби печінки з компонентами метаболічного синдрому у хворих на ішемічну хворобу серця/ Н. С. Михайловська, Л. Є. Міняйленко (стр.79-83)
Михалойко О.Я. Концентраційні зміни плазмового гомоцистеїну при гострому ішемічному інсульті/ О. Я. Михалойко (стр.84-86)
Муравський А.В. Особливості електроенцефалографічних змін у боксерів-любителів, які перенесли повторні легкі черепно-мозкові травми/ А. В. Муравський, Л. Л. Чеботарьова, О. С. Солонович (стр.87-93)
Нефедов А.А. Оценка антиноцицептивного потенциала антидепрессантов в терапии невропатической боли, индуцированной экспериментальным аллергическим энцефаломиелитом/ А. А. Нефедов, В. И. Мамчур (стр.94-98)
Нюшко Т.Ю. Ефективність комбінованого антигіпертензивного лікування у хворих на гіпертонічну хворобу ІІ стадії залежно від типу ремоделювання лівого шлуночка/ Т. Ю. Нюшко (стр.99-104)
Olenovych O.A. Carbohydrate metabolism parameters in case of administration of zinc-containing medications in complex treatment of diabetes mellitus/ O. A. Olenovych, N. V. Pashkovska (стр.105-108)
Паньків І.В. Зв'язок поліморфізмів гена рецептора вітаміну D із розвитком остеопорозу у хворих на гіпотиреоз/ І. В. Паньків (стр.109-115)
Пекарь А.Ю. Клінічний перебіг пологів та пуерперального періоду у жінок із Епштейна-Барр вірусною інфекцією/ А. Ю. Пекарь, Р. М. Міцода (стр.116-119)
Повар М.А. Зміни фібрино- і протеолітичної активності в печінці та селезінці щурів зі стрептозотоцин-індукованим діабетом, ускладненим неповною глобальною ішемією-реперфузією головного мозку/ М. А. Повар (стр.120-124)
Погорєлов В. М. Роль тіоктової кислоти у терапії хворих на хронічне обструктивне захворювання легень/ В. М. Погорєлов, В. В. Брек, М. В. Майоров (стр.125-128)
Погранична Х.Р. Біохімічні маркери пошкодження скронево-нижньощелепного суглоба при травматичних переломах суглобового відростка нижньої щелепи/ Х. Р. Погранична, Р. З. Огоновський, В. І. Камінський (стр.129-132)
Проняєв Д.В. Топографо-анатомічні особливості маткових труб наприкінці плодового періоду/ Д. В. Проняєв (стр.133-136)
Розуменко І.О. Розподіл алельних варіантів за А69314G поліморфізмом гена TNAP у хворих на гострий коронарний синдром у курців і тих, що не курять/ І. О. Розуменко, В. Ю. Гарбузова, О. В. Атаман (стр.137-140)
Романюк О.В. Порушення менструального циклу у жінок, що хворіють на туберкульоз/ О. В. Романюк (стр.141-143)
Савчук Н.В. Медикаментозна корекція порушень ритму серця у хворих на хронічну серцеву недостатність після перенесеного інфаркту міокарда з проведеним стентуванням/ Н. В. Савчук (стр.144-147)
Особливості хроноритмічних порушень кислотно-регулювальної функції нирок за умов гіперфункції шишкоподібної залози (стр.148-150)
Семчишин М.Г. Клінічна картина і динаміка змін мікроелементів сироватки крові у хворих із черепно-мозковою травмою легкого і середнього ступенів тяжкості/ М. Г. Семчишин (стр.151-154)
Собчинський К.С. Використання звукової стимуляції в лікуванні хворих з "кам'яною доріжкою" в амбулаторних умовах/ К. С. Собчинський, С. О. Возіанов (стр.155-160)
Соколенко М.О. Вплив герпесвірусів на імунний статус пацієнтів, неінфікованих ВІЛ-інфекцією/ М. О. Соколенко, В. Д. Москалюк, А. А. Соколенко (стр.161-165)
Тарнавська С.І. Особливості атопічного статусу дітей, хворих на бронхіальну астму залежно від запальних патернів крові/ С. І. Тарнавська, Т. В. Донська, І. Д. Колісник (стр.166-169)
Ферфецька К.В. Клінічні особливості перебігу хронічного панкреатиту, поєднаного з ожирінням та цукровим діабетом типу 2/ К. В. Ферфецька (стр.170-172)
Хомич Н.М. Інтерлейкіни як маркери запального процесу у післяопераційному періоді атипового видалення нижніх третіх молярів/ Н. М. Хомич, Р. З. Огоновський (стр.173-175)
Khukhlina O.S. Changes of erythropoiesis in case of chronic obstructive pulmonary disease and urolithiasis comorbidity/ O. S. Khukhlina, K. V. Viligorska (стр.176-179)
Шахова О.О. Показники неспецифічної гіперсприйнятливості бронхів у дітей із фенотипом астми пізнього початку залежно від ацетиляторного статусу/ О. О. Шахова (стр.180-183)
Шоріков Є.І. Впровадження донаторів оксиду азоту в умовах гіпертонічної хвороби за поєднаного перебігу з цукровим діабетом 2-го типу з урахуванням агрегаційних властивостей тромбоцитів/ Є. І. Шоріков (стр.184-187)
Маркери функціонування гепатоцитів у хворих на артеріальну гіпертензію, ожиріння та метаболічний синдром (стр.188-192)
Таралло В.Л. Провідні складові популяційної адаптації: їх вимір і прогноз/ В. Л. Таралло, Г. Г. Марараш (стр.193-195)
Анчева И.А. Клиническая характеристика плацентарной дисфункции с позиции тенденций современного акушерства (обзор литературы)/ И. А. Анчева (стр.196-199)
Никифор Л.В. Антибіотикопрофілактика при абдомінальному розродженні: сучасні тенденції, вітчизняні та світові погляди на проблему (огляд літератури)/ Л. В. Никифор (стр.200-205)
Няньковський С.Л. Особливості стану здоров'я, рухової активності та харчування школярів-спортсменів (огляд літератури)/ С. Л. Няньковський, О. Б. Пластунова (стр.206-214)
Островська Л.Й. Захворюваність тканин пародонта вагітних, механізми виникнення та розвитку (огляд літератури)/ Л. Й. Островська (стр.215-219)
Таргетна терапія раку шлунка (огляд літератури) (стр.220-223)
Шилівський І.В. Сучасні погляди на етіологію та патогенез запальних захворювань пародонта, їх взаємозв'язок із патологією сечовидільної системи (огляд літератури та власні дослідження)/ І. В. Шилівський, О. М. Немеш, З. М. Гонта (стр.224-227)
Шпортун О.М. Гелотофобія як психологічна проблема суспільства та форма соціофобії (огляд літератури)/ О. М. Шпортун (стр.228-235)
Юрценюк О.С. Психологічні та соціальні чинники розвитку невротичних розладів у студентів (огляд літератури)/ О. С. Юрценюк (стр.236-239)
Досвід використання гіпоалергенних сумішей у вигодовуванні дітей грудного віку, хворих на атопічний дерматит (стр.240-245)
Хільчевська В.С. Особливості верифікації гострого медикаментозного гепатиту у дітей (власне клінічне спостереження)/ В. С. Хільчевська, Н. М. Шевчук, І. В. Парфьонова (стр.246-249)
Велика А.Я. Оцінка задоволеності студентів-провізорів майбутньою професією/ А. Я. Велика, О. О. Перепелиця (стр.250-253)
Лембрик І.С. Формування професійної комунікативної компетентності у студентів-медиків 4-6-х курсів факультету підготовки іноземних громадян при вивченні дисципліни "Педіатрія"/ І. С. Лембрик (стр.254-257)
Михалойко О.Я. Ефективність мультимедійних засобів у викладанні неврології студентам лікувального факультету/ О. Я. Михалойко (стр.258-259)
Анализ результатов преподавания предмета "Общая практика - семейная медицина" в высшем учебном заведении (стр.260-264)
Яковець К.І. Медичні Internet-вісті. Частина ІX/ К. І. Яковець, С. Є. Дейнека (стр.265-268)
Тарас Денисович Никула (до 80-річчя від дня народження) (стр.274-276)
Цікаві статті :
Найти похожие


12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Соколенко М.О.
Назва : Вплив алокіну-альфа на клінічний перебіг герпетичної інфекції в імунокомпетентних хворих
Місце публікування : Клінічна та експериментальна патологія. - Чернівці, 2016. - Т. 15, № 1. - С. 142-145 (Шифр КУ27/2016/15/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: SIMPLEXVIRUS
ИММУНОКОМПЕТЕНТНОСТЬ
Анотація: На основі проведеного дослідження клінічних показників 84 імунокомпетентних хворих на герпесвірусні інфекції (рецидивуючий лабіальний герпес та/або афтозний стоматит, генітальний та оперізувальний герпес) встановили, що тільки стандартна терапія із застосуванням лише етіотропного засобу валацикловіру (по 1,0 г всередину 2 рази на день впродовж 7-10 діб) не забезпечує вагомого клінічного ефекту. Комплексне лікування даної патології у вигляді додаткового застосування до стандартного лікування 6 підшкірних ін'єкцій препарату "Алокін-альфа" в дозі 1 мг через один день дозволяє статистично достовірно скоротити тривалість клінічних проявів генітального та оперізувального герпесу, зменшити частоту їх рецидивів, а також скоротити тривалість першого їх рецидиву після зазначеного лікування.
Найти похожие

13.

Назва журналу :Клінічна та експериментальна патологія -2016р. т.15,N 1
Цікаві статті :
Яскрава особистість До 50-річчя від дня народження Т.М. Бойчука (стр.3-4)
Анохіна С.І. Характеристика змін фібрино- та протеолітичної активності плазми крові та тканин внутрішніх органів в осліплених щурів/ С. І. Анохіна (стр.5-8)
Білик І.С. Ліпідний спектр плазми крові хворих на набряковий панкреатит/ І. С. Білик, С. І. Іващук (стр.9-12)
Бойчук Т.М. Реакція РНК нейронів полів гіпокампа щурів з експериментальним цукровим діабетом на ішемічно-реперфузійне пошкодження головного мозку/ Т. М. Бойчук, О. М. Ніка (стр.13-17)
Бурденюк І.П. Синтез та бактерицидна активність нових типів біс-четвертинних амонійних солей/ І. П. Бурденюк, В. Ф. Мислицький, В. О. Чорноус (стр.18-21)
Бактерицидна та протигрибкова активність нових біс-четвертинних амонієвих солей (стр.22-24)
Бактерицидна активність нових моно- та бісчетвертинних похідних цинхонінової кислоти (стр.25-27)
Vanchuliak O.Ya. Spectral-selective laser autofluorescent polarimetry of optically anisotropic structures of the myocardium in postmortem diagnosis of acute coronary insufficiency/ O. Ya. Vanchuliak (стр.28-31)
Гаврилюк О.І. Експрес-оцінка антимікробних властивостей нових похідних 2-(1-феніл-3-арил-1Н-піразол-4-іл) бензо [b] хінолін-4-карбонової кислоти/ О. І. Гаврилюк, Н. В. Панасенко, С. Є. Дейнека (стр.32-35)
Визначення давності настання смерті шляхом двомірного картографування поляризаційно-неоднорідних зображень полікристалічних плівок ліквору (стр.36-42)
Годованець О.І. Аналіз чинників ризику розвитку захворювань тканин пародонта в дітей, хворих на дифузний нетоксичний зоб/ О. І. Годованець (стр.43-46)
Гуньков С.В. Дослідження рівня експонування населення України марганцем/ С. В. Гуньков, О. О. Макаров (стр.47-50)
Дідушко О.М. Діагностика уражень нирок у хворих на первинний гіпотиреоз/ О. М. Дідушко (стр.51-54)
Dmitrenko R.R. The gingival tissues reaction on hypobaric hypoxia action according to varying duration photoperiod in immature female rats/ R. R. Dmitrenko, G. I. Khodorovsky, O. V. Yasinska (стр.55-58)
Дорубець А.Д. Загальна імунологічна реактивність організму пацієнтів з малими дефектами зубних рядів/ А. Д. Дорубець (стр.59-62)
Дудник В.М. Діагностичне значення тол-подібних рецепторів 4 у дітей із виразкою дванадцятипалої кишки/ В. М. Дудник, Н. О. Буглова (стр.63-66)
Кузняк Н.Б. Особенности формирования внутрикостных каналов с эпителиальной выстилкой в полости носа и рта у человека в филогенезе/ Н. Б. Кузняк, С. М. Шувалов (стр.67-69)
Інформативність тимпанометрії при діагностуванні ексудативного отиту у дітей (стр.70-73)
Лозинський Р.Ю. Значення показників лейкограми для проведення цитогенетичного аналізу крові при мієлофіброзі/ Р. Ю. Лозинський (стр.74-77)
Стан тромбоцитарно-судинного гемостазу у хворих на артеріальну гіпертензію, ожиріння та неалкогольну жирову хворобу печінки (стр.78-82)
Головні збудники перинатальних інфекцій (стр.83-87)
Кількісний показник імунокомпетентних клітин крові дітей, які страждають на постнатальні інфекції, як індикатор системного імунітету (стр.88-94)
Нечитайло О.Ю. Особливості клінічного профілю пацієнтів із хірургічними ускладненнями цукрового діабету/ О. Ю. Нечитайло, В. М. Коновчук (стр.95-98)
Олешко Т.Б. Аналіз зв'язку Lys198Asn поліморфних варіантів гена ендотеліну-1 (EDN-1) з ішемічним атеротромботичним інсультом в осіб різної статі/ Т. Б. Олешко, Д. Ю. Свириденко, В. Ю. Гарбузова (стр.99-103)
Паньків І.В. Стан мінеральної щільності кісткової тканини в жінок постменопаузного періоду з первинним гіпотиреозом/ І. В. Паньків (стр.104-111)
Плегуца І.М. Зміни факторів і механізмів неспецифічного протиінфекційного захисту хворих на травматичну хворобу/ І. М. Плегуца (стр.112-115)
Романюк О.В. Соціально-медичні чинники ризику порушень менструального циклу в жінок, що хворіють на туберкульоз легень/ О. В. Романюк (стр.116-119)
Савка І.Г. Судово-медичний аналіз особливостей макроскопічної будови довгих трубчастих кісток нижньої кінцівки/ І. Г. Савка, О. Г. Паливода, Є. В. Лисько (стр.120-122)
Савчук Н.В. Вплив проведеної реваскуляризації шляхом стентування на показники варіабельності та турбулентності серцевого ритму у хворих на ХСН після перенесеного інфаркту міокарда/ Н. В. Савчук (стр.123-128)
Семененко С.Б. Патофізіологічні механізми порушень екскреторної функції нирок за умов гіперфункції шишкоподібної залози на фоні блокади синтезу монооксиду нітрогену/ С. Б. Семененко (стр.129-132)
Семчишин М.Г. Вміст заліза в сироватці крові хворих з черепно-мозковою травмою легкого і середнього ступенів тяжкості мирного часу в гострому і проміжному періодах та у вояків АТО/ М. Г. Семчишин (стр.133-136)
Сем'янчук В.Б. Ефективність небулайзерної терапії під час лікування загострень бронхіальної астми в дітей/ В. Б. Сем'янчук (стр.137-141)
Соколенко М.О. Вплив алокіну-альфа на клінічний перебіг герпетичної інфекції в імунокомпетентних хворих/ М. О. Соколенко (стр.142-145)
Ступницький М.А. Зв'язок об'єктивних критеріїв тяжкості травми з показниками оксидативного пошкодження білків та ліпідів у пацієнтів з поєднаною торакальною травмою/ М. А. Ступницький, B. I. Жуков, Т. В. Горбач (стр.146-152)
Tashchuk V.K. Electrocardiographic mistakes between myocardial infarction and non-coronary heart disease own experience and literature data/ V. K. Tashchuk (стр.153-156)
Порівняльний аналіз паморфологічних наслідків ішемічно-реперфузійного пошкодження неокортекса дорослих і старих щурів (стр.157-161)
Хухліна О.С. Особливості функціонального стану товстої кишки у хворих на неалкогольний стеатогепатит на тлі цукрового діабету типу 2/ О. С. Хухліна, Н.В Віщак (стр.162-167)
Yasinska O.V. Sex related peculiarities of the adrenal tissue response on the hypobaric hypoxia at the altered duration of photoperiod in immature rats/ O. V. Yasinska (стр.168-171)
Батіг В.М. Значення вегетативної нервової системи у розвитку та лікуванні стоматологічних захворювань/ В. М. Батіг (стр.172-177)
Дейнека С.Є. Вірус Зіка - динаміка поширення, проблемні питання та ризики/ С. Є. Дейнека (стр.179-181)
Дмитренко Р.Р. Деякі психологічні штрихи надання стоматологічної допомоги особам старшого віку/ Р. Р. Дмитренко, Я. В. Горицький, О. Л. Кушнір (стр.182-183)
Дмитренко Р.Р. Гігієнічні засоби для догляду за порожниною рота/ Р. Р. Дмитренко, О. Л. Кушнір, Я. В. Горицький (стр.184-188)
Кривчанська М.І. Порушення обміну мелатоніну в генезі метаболічного синдрому/ М. І. Кривчанська, В. П. Пішак, О. В. Пішак (стр.189-193)
Сучасні аспекти лікування келоїдних рубців (огляд літератури) (стр.194-197)
Коморбідність цукрового діабету типу 2 та ожиріння (огляд літератури) (стр.198-200)
Пастернак Н.І. Тривожні та депресивні розлади у хворих на артеріальну гіпертензію (огляд літератури)/ Н. І. Пастернак, О. С. Юрценюк (стр.201-205)
Авраменко А.А. Случай формирования медиогастральной язвы при переносе тяжести на уровень 5-го этажа 5-ти этажного жилого дома/ А. А. Авраменко (стр.206-208)
Исхаков Ш.А. Клинический случай эндоваскулярного лечения нестабильной стенокардии у пациентки с симптомной миомой матки/ Ш. А. Исхаков, Б. А. Аляви, Н. У. Каюмов (стр.209-212)
Піквікський синдром (стр.213-215)
Лютик М.Д. До питання щодо оптимізації виховної роботи викладача з іноземними студентами першокурсниками/ М. Д. Лютик, С. М. Луканьова (стр.216-217)
Дейнека С.Є. Internet-новини клінічної та експериментальної патології. Частина XXXXX/ С. Є. Дейнека, К. І. Яковець, О. В. Перепічка (стр.218-220)
Цікаві статті :
Найти похожие


14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Москалюк В.Д., Соколенко М.О., Лесюк Ю.М., Соколенко А. А. , Кривецька С. С. , Андрущак М. О.
Назва : Епідеміологічна характеристика ВІЛ-інфекції на Буковині
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2015. - N 4. - С. 16-20 (Шифр ІУ5/2015/4)
Предметні рубрики: ВИЧ ИНФЕКЦИИ-- HIV INFECTIONS
Географіч. рубрики: Черновицкая область
Найти похожие

15.

Назва журналу :Інфекційні хвороби -2015р.,N 4
Цікаві статті :
Деркач С.А. Мікробіологічні аспекти лікування гнійно-запальних захворювань/ С. А. Деркач (стр.5-15)
Москалюк В.Д. Епідеміологічна характеристика ВІЛ-інфекції на Буковині/ В. Д. Москалюк [та ін.] (стр.16-20)
Возна Х.І. Поширеність і фактори ризику синдрому тривалого QTc інтервалу у ВІЛ-інфікованих пацієнтів/ Х. І. Возна (стр.21-26)
Трихліб В.І. Захворюваність на гострі інфекції верхніх дихальних шляхів множинної або невизначеної локалізації серед цивільного населення України/ В. І. Трихліб [та ін.] (стр.27-35)
Поляк М.А. Особливості біохімічних та імунологічних маркерів у дітей з коровою інфекцією та в асоціації з глистяною інвазією/ М. А. Поляк (стр.36-39)
Чемич О.М. Особливості перебігу гострих кишкових інфекцій, спричинених умовно-патогенними мікроорганізмами та вірусами, в сучасних умовах/ О. М. Чемич [та ін.] (стр.40-45)
Шевченко-Макаренко О.П. Видовий склад патогенної та умовно-патогенної мікрофлори у хворих на гострі кишкові інфекції у Дніпропетровському регіоні/ О. П. Шевченко-Макаренко (стр.46-50)
Бутов Д.О. Асоціація поліморфізмів генів гострофазових показників у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень/ Д. О. Бутов, О. С. Шевченко, Г. Л. Степаненко (стр.51-53)
Корнага С.І. Санітарно-освітня грамотність людей - один із важливих чинників зниження розповсюдження мультирезистентного туберкульозу/ С. І. Корнага, І. Т. П'ятночка, Н. В. Тхорик (стр.54-58)
Панченко Л.О. Емерджентні і ре-емерджентні вірусні інфекції: глобальна проблема XXI століття/ Л. О. Панченко [та ін.] (стр.59-66)
Москалюк В.Д. Поліморфізм генів при ВІЛ-інфекції/ В. Д. Москалюк, М. О. Андрущак (стр.67-73)
Матейко Г.Б. Сучасні уявлення про материнсько-плодову варіцела-зостер вірусну інфекцію/ Г. Б. Матейко, Л. В. Антонюк, С. П. Ігнатовська (стр.74-78)
Завіднюк Н.Г. Актуальні поблеми діагностики Епштейна-Барр вірусної інфекції/ Н. Г. Завіднюк (стр.79-86)
Галникіна С.О. Герпес-асоційована багатоформна ексудативна еритема/ С. О. Галникіна (стр.86-91)
Когутич А.І. Клінічний випадок вдалого застосування тенофовіру у хворого на хронічну HDV-інфекцію з вираженим фіброзом/ А. І. Когутич (стр.92-94)
Васильєва Н.А. Перфорація тонкої кишки у ВІЛ-інфікованої хворої з позалегеневим туберкульозом/ Н. А. Васильєва [та ін.] (стр.95-97)
Мохорт Г.А. Придатність показника превалентності ВІЛ-інфекції серед вагітних для оцінювання поширеності ВІЛ серед загального населення України/ Г. А. Мохорт, І. П. Колеснікова (стр.98-99)
Колеснікова І.П. Ставлення майбутніх лікарів до людей, які живуть з ВІЛ/ І. П. Колеснікова, Т. В. Петрусевич, О. В. Зубленко (стр.99-100)
Глушко-Маківська А.П. Сучасні тенденції впровадження вакцинації проти грипу/ А. П. Глушко-Маківська, О. О. Соколовська (стр.101)
Незгода І.І. Актуальність проблеми лептоспірозу у дітей/ І. І. Незгода, В. М. Южаніна (стр.102)
Мохорт Г.А. Модель епідемічного процесу менінгококової інфекції/ Г. А. Мохорт (стр.103-104)
До ювілею професора Людмили Романівни Шостакович-Корецької (стр.105-106)
Світлій пам'яті Олексія Спиридоновича Луцука (стр.107-108)
IX з'їзд інфекціоністів України/ О.Л. Івахів (стр.109-113)
Цікаві статті :
Найти похожие


16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Соколенко М.О.
Назва : Вдосконалення лікування хворих на ВІЛ-асоційовану герпетичну інфекцію
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2015. - N 3. - С. 20-27 (Шифр ІУ5/2015/3)
Предметні рубрики: СПИД-СВЯЗАННЫЕ ОППОРТУНИСТИЧЕСКИЕ ИНФЕКЦИИ-- AIDS-RELATED OPPORTUNISTIC INFECTIONS
HERPESVIRIDAE ИНФЕКЦИИ-- HERPESVIRIDAE INFECTIONS
ПРОТИВОВИРУСНЫЕ СРЕДСТВА-- ANTIVIRAL AGENTS
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ-- TREATMENT OUTCOME
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): валацикловир--алокин-альфа
Найти похожие

17.

Назва журналу :Інфекційні хвороби -2015р.,N 3
Цікаві статті :
Маркович І.Г. Медична допомога та контроль за інфекційними хворобами в Україні/ І. Г. Маркович (стр.5-10)
Копча В.С. Альфапег® (інтерферон ?-2b): порівняльний аналіз за оцінкою ефективності та безпеки у хворих на хронічний гепатит C/ В. С. Копча [и др.] (стр.11-19)
Соколенко М.О. Вдосконалення лікування хворих на ВІЛ-асоційовану герпетичну інфекцію/ М. О. Соколенко (стр.20-27)
Гук Н.А. Особливості ентеровірусних і поєднаних (ентеро- + герпесвірусних) уражень центральної нервової системи у дорослих/ Н. А. Гук (стр.28-32)
Ковальчук Л.Й. Характеристика бактерійної контамінації поверхневих водойм Українського Придунав'я/ Л. Й. Ковальчук [и др.] (стр.33-38)
Федорців О.Є. Епідеміологія алергічних захворювань серед дітей Східної Європи/ О. Є. Федорців [и др.] (стр.39-43)
Андрейчин С.М. Зміни показників цитокінової ланки імунітету у хворих на ХОЗЛ при застосуванні ентеросорбції/ С. М. Андрейчин, С. В. Лотоцька, В. М. Мерецький (стр.44-47)
Юдін І.П. Некультурабельна субпопуляція Salmonella Enterica в динаміці процесу хлорної дезінфекції/ І. П. Юдін (стр.47-52)
Грищук Л.А. Динаміка захворюваності на туберкульоз легень. Сучасні аспекти/ Л. А. Грищук [и др.] (стр.53-56)
Панасюк О.В. Вплив імунодефіциту на результати комплексного лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз нервової системи у поєднанні з ВІЛ-інфекцією/ О. В. Панасюк [и др.] (стр.57-59)
Klymnyuk S.I. Influense of antimycobacterial therapy on oropharyngeal microbiota in patients with pulmonary tuberculosis/ S. I. Klymnyuk [и др.] (стр.60-65)
Тодоріко Л.Д. Оцінка всмоктувальної здатності тонкої кишки у хворих на туберкульоз легень з різним профілем медикаментозної резистентності мікобактерій туберкульозу/ Л. Д. Тодоріко, О. В. Підвербецька (стр.65-68)
Шевченко О.С. Медикаментозна стійкість M.Tuberculosis до препаратів першого ряду в Харківській області/ О. С. Шевченко [и др.] (стр.69-71)
Бондаренко А.М. Криптококовий менінгіт - особливості лікування (частина ІІ)/ А. М. Бондаренко (стр.72-85)
Грицко Р.Ю. Побічна дія антибіотиків/ Р. Ю. Грицко [и др.] (стр.86-91)
Морочковський Р.С. Клінічні випадки гранулоцитарного анаплазмозу людини на території Волині/ Р. С. Морочковський, І. І. Бень (стр.92-94)
Пам'яті професора Сервецького Костянтина Леонідовича (стр.95)
Цікаві статті :
Найти похожие


18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Москалюк В.Д., Соколенко М.О.
Назва : Епідеміологічна характеристика герпесвірусної інфекції на Буковині протягом 2010-2014 рр.
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2015. - N 1. - С. 25-28 (Шифр ІУ5/2015/1)
Предметні рубрики: HERPESVIRIDAE ИНФЕКЦИИ-- HERPESVIRIDAE INFECTIONS
Географіч. рубрики: Буковина
Найти похожие

19.

Назва журналу :Інфекційні хвороби -2015р.,N 1
Цікаві статті :
Бондаренко А.М. Визначення чутливості криптококів до антимікотиків - основа ефективності лікування криптококового менінгіту/ А. М. Бондаренко (стр.6-19)
Грижак Л.Р. Ефективність препаратів специфічних імуноглобулінів і рибонуклеїнової кислоти у лікуванні ВІЛ-інфікованих осіб, хворих на цитомегаловірусний енцефаліт/ Л. Р. Грижак, Б. М. Дикий, З. Ю. Ткачук (стр.20-24)
Москалюк В.Д. Епідеміологічна характеристика герпесвірусної інфекції на Буковині протягом 2010-2014 рр./ В. Д. Москалюк, М. О. Соколенко (стр.25-28)
Покровська Т.В. Порівняльна характеристика клінічного перебігу кору в дітей і дорослих/ Т. В. Покровська, В. В. Гнатюк, О. Б. Надрага (стр.28-32)
Ліпковська І.В. Застосування токсоплазміну для протирецидивного лікування хворих на токсоплазмоз/ І. В. Ліпковська, А. І. Сидяченко, В. А. Сидяченко (стр.33-36)
Klymnyuk S.I. Hierarchic structure of nasopharynx microbiotic community in patients with acute respiratory infection/ S. I. Klymnyuk [et al.] (стр.37-40)
Андрейчин Ю.М. Мікроморфометрична оцінка змін стінок верхньощелепних синусів у морських свинок при експериментальному синуситі/ Ю. М. Андрейчин, В. А. Міхньов, Ю. М. Орел (стр.41-44)
Bobrovytska A.I. Organism's main reactive potental specialities of young children by BCG-lymphadenitis/ A. I. Bobrovytska, T. F. Holubova, V. V. Sukhodolska (стр.45-48)
Vynnychuk N.A. Peculiarities of chemioresistant micobacterium tuberculosis in Ternopil region in recent years/ N. A. Vynnychuk, S. I. Klymnyuk (стр.49-52)
Орел Ю.М. Порушення поглинально-видільної функції печінки в пізній період травматичної хвороби/ Ю. М. Орел (стр.53-57)
Трихліб В.І. Інфекційні захворювання під час локальних війн/ В. І. Трихліб [та ін.] (стр.58-65)
Возна Х.І. Ендотелій: функціональні властивості та його дисфункція/ Х. І. Возна, В. Д. Москалюк (стр.66-71)
Завіднюк Н.Г. Бактеріофаги: назад у майбутнє/ Н. Г. Завіднюк (стр.72-78)
Кравчук Ю.А. Оцінка ситуації стосовно лептоспірозу в світлі соцекосистемного аналізу/ Ю. А. Кравчук (стр.79-86)
Демкович А.Є. Особливості формування мікробіоценозу в розвитку запальних захворювань пародонта/ А. Є. Демкович (стр.87-92)
Кіселик І.О. Спалах гострого гепатиту D у відділенні хронічного гемодіалізу/ І. О. Кіселик (стр.93-97)
Морочковський Р.С. Захворювання на сказ у Волинській області/ Р. С. Морочковський (стр.97-99)
Поважний ювілей Наталі Сергіївни Доніч (стр.100-101)
Славний ювілей Михайла Антоновича Андрейчина (стр.101-103)
Вітаємо з ювілеєм! (стр.104-105)
Світлій пам'яті Дмитра Євгеновича Телегіна (стр.106)
Трихліб В.І. Науково-практична конференція "Актуальні інфекційні захворювання. Клініка. Діагностика. Лікування та профілактика"/ В. І. Трихліб (стр.107-109)
Цікаві статті :
Найти похожие


20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Соколенко А.А., Сидорчук Л.П., Соколенко М.О.
Назва : Зміни секреторной активності адипоцитів та вмісту ліпідів під впливом лікування хворих на артеріальну гіпертензію і ожиріння. Роль поліморфізму генів
Місце публікування : Буков. мед. вісник. - 2014. - Том18, N4. - С. 141-147 (Шифр БУ5/2014/18/4)
Предметні рубрики: ГИПЕРТЕНЗИЯ-- HYPERTENSION
ОЖИРЕНИЕ АБДОМИНАЛЬНОЕ-- OBESITY, ABDOMINAL
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ-- POLYMORPHISM, GENETIC
Найти похожие

 1-20    21-22 
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)