Головна Спрощений режим Опис

Бази даних


Періодичні видання. Статті - результати пошуку 148913

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Мислицький, В. Ф.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 87
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


   
    Етіологічна структура гнійно-запальних захворювань ЛОР-органів у амбулаторних пацієнтів м. Чернівці / О. О. Бліндер [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2019. - Т. 18, № 3. - С. 10-15. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ОТОРИНОЛАРИНГОЛОГИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ -- OTORHINOLARYNGOLOGIC DISEASES (этиология)
Анотація: Мета роботи - вивчити етіологію гнійно-запальних захворювань ЛОР-органів та встановити її особливості залежно від локалізації інфекційного процесу серед пацієнтів. Матеріали та методи. Проведено бактеріологічні дослідження матеріалу, відібраного у 632 амбулаторних пацієнтів різного віку з гнійно-запальними захворюваннями ЛОР-органів м. Чернівці. Виділено та вивчено інокуляти зі слизової оболонки піднебінних мигдаликів, носа та зі слухового проходу у кількості 561, 56 та 15 відповідно. Ідентифікацію виділених культур проводили за морфологічними, тинкторіальними та фізіолого-біохімічними ознаками. Результати. Виявлено залежність спектра виділених етіологічно значущих мікроорганізмів від локалізації патологічного процесу. Зі слизової оболонки мигдаликів та носа найчастіше виділяли штами S. aureus (55,8 % та 72,0 % відповідно), тоді як із зовнішнього вуха - мікроскопічні гриби (44,4 %). У більшості випадків з одного зразка виділено монокультуру етіологічно значущого мікроорганізму. Із слизової мигдаликів у двох випадках виділено асоціації двох збудників та ще у двох випадках - три штами мікроорганізмів, що разом становило 14,5% випадків. Етіологічну роль асоціацій з двох збудників також виділено в 12,5 % випадків висівів зі слухового проходу та у 8,7 % випадків висівів зі слизової носа. Висновки. 1. Основними етіологічно значущими збудниками гнійно-запальних захворювань ЛОР-органів у амбулаторних пацієнтів були умовно патогенні мікроорганізми (у т.ч. гриби). 2. Провідну роль в етіології гнійно-запальних захворювань мигдаликів та носової порожнини відіграє S.aureus. 3. Мікроскопічні гриби родів Candida та Aspergilus найчастіше є причиною запальних захворювань зовнішнього вуха.
Дод.точки доступу:
Бліндер, О. О.
Бліндер, О. В.
Бурденюк, І. П.
Мислицький, В. Ф.
Ротар, Д. В.
Гуменна, А. В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

2.


   
    Характеристика сфінктерів тонкої і товстої кишки (огляд літератури) / В. Ф. Мислицький [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2019. - Т. 18, № 2. - С. 174-177. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ПИЩЕВОДА СФИНКТЕР НИЖНИЙ -- ESOPHAGEAL SPHINCTER, LOWER
ТОНКАЯ КИШКА -- INTESTINE, SMALL (анатомия и гистология)
ТОЛСТАЯ КИШКА -- INTESTINE, LARGE (анатомия и гистология)
Анотація: Мета роботи - систематизувати знання про органи шлунково-кишкового тракту (ШКТ) та вивчити закономірності формування м`язів-стискачів органів травної системи. Довести необхідність поданої теми. Дослідити основні механізми роботи сфінктерів тонкої і товстої кишки. Висновки. М`язи-стискачі органів травної системи є невід`ємною складовою здорового процесу травлення. Важливе значення має точна узгодженість роботи сфінктерів ШКТ. Відсутність таких допоміжних компонентів, як сфінктери є передумовою розвитку більшості патологічних станів гастроентерологічних хворих.
Дод.точки доступу:
Мислицький, В.Ф.
Лютик, М.Д.
Процак, Т.В.
Забродська, О.С.
Шафранюк, В.П.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

3.


   
    Опис сфінктерів стравоходу, шлунка та великих травних залоз (огляд літератури) / В. Ф. Мислицький [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2019. - Т. 18, № 1. - С. 121-125. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
СФИНКТЕР ОДДИ -- SPHINCTER OF ODDI (анатомия и гистология)
Анотація: Мета роботи - систематизувати поділ сфінктерного апарату шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Висвітлити проблематику епонімічних назв у вивченні нормальної анатомії людини, зокрема сфінктерних зон травної системи. Дати епонімічне пояснення і трактування значень представлених анатомічних елементів. Підкреслити необхідність запропонованого поділу. Висновки. Сфінктерний апарат - неодмінна складова повного та здорового процесу травлення. Необхідність подання епонімічних назв для представлених структур ШКТ. Необхідність деяких структур і органів ШКТ мати основні та додаткові синонімічні назви. Важливість правильного розмежування понять "сфінктер", "клапан" та "заслінка".
Дод.точки доступу:
Мислицький, В.Ф.
Лютик, М.Д.
Процак, Т.В.
Забродська, О.С.
Хованець, К.Р.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

4.


   
    Пристрій-форма для приготування ректальних і вагінальних супозиторіїв / І. П. Бурденюк [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2019. - Т. 18, № 1. - С. 16-22. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
СУППОЗИТОРИИ -- SUPPOSITORIES
Анотація: Мета роботи - згідно з розрахунками, за технічними кресленнями і технологічною картою, виготовити експериментальний пристрій-форму для приготування ректальних і вагінальних супозиторіїв методом виливання і пресування з використанням гідрофобних та гідрофільних основ. Матеріали та методи. При виборі матеріалів для виготовлення деталей пристрою-форми головним чином звертали увагу на їхні позитивні характеристики та доступність. Матеріалом для виготовлення деталей пристрою-форми було обрано олов'яну бронзу (10 % олова, 90% рафінованої міді) і сталь марки 12ХНЗА (хромо-нікелевий сплав нержавіючої сталі високої якості). Для приготування супозиторіїв з використанням пристрою-форми змішують прописані лікарські засоби з відповідною попередньо-підготовленою основою, готують форму, виливають приготовлену та напівохолоджену масу в робочі гнізда пристрою-форми. Після охолодження демонтують пристрій і вивільняють готові супозиторії. Результати. Олов'яна бронза, з якої виготовлено присртій-форму, є стійкою до дії фізико-хімічних факторів довкілля та до корозії, має високу теплопровідність. Значна пластичність сплаву дозволяє при механічній обробці деталей пристрою-форми отримувати високу чистоту робочих поверхонь. Враховуючи недоліки існуючих засобів виробництва супозиторіїв, як важливої лікарської форми, та керуючись вимогами Державної Фармакопеї України, виготовлено оригінальну, конструктивно просту, надійну в роботі, довговічну при експлуатації, продуктивну і гігієнічну пристрій-форму для приготування ректальних і вагінальних супозиторіїв на гідрофільній або гідрофобній основах необхідного складу. Висновки. Представлена пристрій-форма є простою та надійною в роботі, виготовлена зі сплаву, що дозволяє забезпечити виготовлення супозиторіїв відповідно до вимог Державної Фармакопеї України та відповідає критеріям, сформульованим авторами (відносна дешевизна вихідних матеріалів, антикорозійність, антифрикційність, пластичність, висока теплопровідність, можливість стерилізації різними методами).
Дод.точки доступу:
Бурденюк, І.П.
Бліндер, О.О.
Мислицький, В.Ф.
Масікевич, Ю.Г.
Заморський, І.І.
Пісьменна, Л.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

5.


    Лютик, М. Д.
    Наш земляк, знаний у всьому світі хірург, але мало відомий на Буковині (до 170-річчя від дня народження Нестора Дмитровича Монастирського) / М. Д. Лютик, В. Ф. Мислицький, П. В. Затолочний // Клінічна та експериментальна патологія. - 2018. - Т. 17, № 4. - С. 108-109. - Бібліогр. в кінці ст.

Дод.точки доступу:
Мислицький, В.Ф.
Затолочний, П.В.
Монастырский, Нестор Дмитриевич \о нем\

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

6.
Шифр: КУ27/2018/17/4
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал/ головний редактор В.Ф. Мислицький. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, Заснований у квітні 2002 року - . - ISSN 1727-4338. - Періодичність hi
2018р. Т. 17 № 4
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

7.


   
    Особливості впливу неповної глобальної ішемії-реперфузії головного мозку на стан окиснювальної модифікації білків в окремих структурах нео- та архікортекса старих щурів / C. C. Ткачук [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2018. - Т. 17, № 3 (ч.2). - С. 125-129. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ -- BRAIN ISCHEMIA
НЕОКОРТЕКС -- NEOCORTEX
БЕЛКИ -- PROTEINS
Анотація: Мета роботи. Вивчити вміст продуктів окиснювальної модифікації білків у корі лобової, потиличної часток і полях гіпокампа СА1, СА2, СА3 дорослих та старих щурів у ранньому періоді моделювання неповної глобальної ішемії-реперфузії головного мозку. Матеріал і методи. У гомогенатах кори лобової і потиличної часток і полів гіпокампа СА1-СА3 щурів п'яти- та 22-місячного віку визначали вміст продуктів окиснювальної модифікації білків (ОМБ) нейтрального й основного характеру після 20-хвилинної каротидної ішемії з одногодинною реперфузією. Результати. Двобічна каротидна ішемія-реперфузія в дорослих щурів підвищує вміст продуктів ОМБ основного і нейтрального характеру в корі лобової та потиличної часток і знижує вміст останніх у полі СА3; у старих щурів - підвищує вміст альдегідо- та кетонопохідних нейтрального й основного характеру в корі потиличної частки та полі гіпокампа СА1, основного характеру - в корі лобової частки, нейтрального характеру - в полі гіпокампа СА2, знижує вміст останніх у корі лобової частки та не впливає на вивчені показники в полі СА3. Висновки. Старіння супроводжується накопиченням продуктів ОМБ у корі лобової і потиличної часток, полі гіпокампа СА1, зниженням їх вмісту - у полях гіпокампа СА2 і СА3. У дорослих щурів за станом ОМБ чутливими до ішемії-реперфузії головного мозку є кора лобової та потиличної часток і поле СА3 гіпокампа, у старих - усі досліджені ділянки мозку, за винятком поля СА3.
Дод.точки доступу:
Ткачук, C.C.
Ткачук, О.В.
Мислицький, В.Ф.
Повар, М.А.
Штефанюк, В.І.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

8.


    Шаплавський, М. В.
    Дисипативні структури глікокаліксу в регуляції локальної мікроциркуляції крові / М. В. Шаплавський, В. Ф. Мислицький, О. В. Гуцул // Клінічна та експериментальна патологія. - 2018. - Т. 17, № 3. - С. 138-140. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
ГЛИКОКАЛИКС -- GLYCOCALYX
МИКРОЦИРКУЛЯЦИЯ -- MICROCIRCULATION (физиология)
Анотація: Фізичними методами аналізу реєструється фізіологічна функція локального збільшення об'ємної швидкості мікроциркуляції крові в десятки разів. У роботі вперше висвітлюється гіпотеза, що здатна пояснити це. Мета роботи - обґрунтування механізму протонної стимуляції регіональної мікроциркуляції крові в основі якої лежить первинний імпульс катаболізму, що активує градієнт рН потенціал між тканинами і глікокаліксами компартментів крові і капілярів. Висновок. Автори вважають, що цей миттєвий, внаслідок формування дисипативної структури води, процес змінює рН крові у фізіологічних межах, що, зрештою, стимулює автономну рушійну силу крові в капілярах за рахунок роботи еритроцитів і капілярів.
Дод.точки доступу:
Мислицький, В.Ф.
Гуцул, О.В.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

9.
Шифр: КУ27/2018/17/3
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал/ головний редактор В.Ф. Мислицький. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, Заснований у квітні 2002 року - . - ISSN 1727-4338. - Періодичність hi
2018р. Т. 17 № 3
Зміст:
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие
Перейти до описів статей

10.


   
    Порівняльний аналіз ультраструктурної древньої та нової кори на гостре порушення кровообігу в басейні сонних артерій на тлі діабетичної енцефалопатії в щурів / О. В. Ткачук [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2018. - Т. 17, № 2. - С. 107-113. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-~главная:
СОННОЙ АРТЕРИИ БОЛЕЗНИ -- CAROTID ARTERY DISEASES (кровь)
ДИАБЕТИЧЕСКИЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- DIABETES COMPLICATIONS (кровь)
НЕОКОРТЕКС -- NEOCORTEX (ультраструктура)
Анотація: Мета роботи - здійснити порівняльний аналіз ультраструктурної реакції тканин неокортекса та полів гіпокампа мозку щурів із діабетичною енцефалопатією на гостре порушення кровообігу в басейні сонних артерій. Матеріал і методи. Цукровий діабет моделювали одноразовим внутрішньочеревним уведенням самцям білих нелінійних щурів віком два місяці стрептозотоцину (Sigma, Aldrich, 60 мг/кг), а гостре порушення мозкового кровотоку - 20-хвилинним кліпсуванням обох загальних сонних артерій під внутрішньочеревним наркозом з реперфузією впродовж 1 години. Забирали фрагменти мозку, що містили гіпокамп та кору лобової і потиличної часток і після відповідної фіксації та проводки виготовляли ультратонкі зрізи, забарвлювали 1 % водним розчином уранілацетату, контрастували цитратом свинцю та вивчали за допомогою електронного мікроскопа ПЕМ-125К. Результати. Діабетична енцефалопатія в щурів поглиблює деструктивні зміни всіх структурних компонентів сірої речовини кори досліджених часток та полів гіпокампа у вигляді порушень внутрішньої будови та форми нервових клітин і появи нейроцитів з гіпо- та гіперхромією нейро- та каріоплазми різного ступеня вираженості, порушення структури клітинних органел і зниження їх кількості, появи периваскулярного набряку, спричинені ішемією-реперфузією головного мозку. Найменш чутливими до зазначеного втручання серед вивчених структур є поле гіпокампа СА3. Висновки. Діабетична енцефалопатія створює патоморфологічні передумови погіршеного перебігу ішемічно-реперфузійного пошкодження головного мозку, зокрема, кори лобової та потиличної часток і полів гіпокампа СА1 і СА2.
Дод.точки доступу:
Ткачук, О.В.
Ткачук, С.С.
Мислицький, В.Ф.
Ясінська, О.В.
Повар, М.А.
Лєньков, О.М.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© 2017-2023
Бібліотека Полтавського державного медичного університету
36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23
© Міжнародна асоціація користувачів і розробників
електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)