Сердюченко, В. І.
    Застосування призм при гетерофоріях, ністагмі та захворюваннях зорово-нервового апарату. Огляд літератури (частина 2*) / В. І. Сердюченко // Офтальмол. журнал. - 2022. - N 2. - С. 48-53


MeSH-~главная:
ЗРИТЕЛЬНОГО НЕРВА БОЛЕЗНИ -- OPTIC NERVE DISEASES (терапия)
НИСТАГМ ПАТОЛОГИЧЕСКИЙ -- NYSTAGMUS, PATHOLOGIC (терапия)
Анотація: Призматична корекція може бути корисна в офтальмології не лише при косоокості, а й при інших станах. При гетерофоріях, особливо з астенопічними скаргами, призми можуть бути застосовані як для компенсації прихованої косоокості, так і для тренування фузійных резервів. При поштовхоподібному ністагмі, ускладненому вимушеним поворотом голови, призми допомагають компенсувати поворот і таким чином нормалізувати поставу дитини. У хворих, у яких ністагм пригнічується при розгляді близьких предметів, призми основою назовні виписуються для створення штучної дивергенції та стимуляції фузійної конвергенції, що призводить до зменшення амплітуди ністагму та до підвищення гостроти зору. Хворим, у яких ністагм більше виражений при ближній фіксації, можуть допомогти призми основою , досередини, що стимулюють дивергенцію. Призми можуть бути корисними для усунення двоїння при ендокринній офтальмопатії. Обгрунтовано застосовуються призми для обчислення співвідношення АК/А (аккомодативна конвергенція/акомодація). Призми корисні також у пацієнтів з абсолютними центральними скотомами та ексцентричною фіксацією погляду для переміщення зображення від ураженої фовеа до переважного ретинального локусу (ПРЛ); для розширення поля зору у хворих з геміанопсією та пігментним ретинітом. Необхідно пам'ятати про випадки зазначених станів та ширше застосовувати призматичну корекцію в офтальмологічній практиці.
Призматическая коррекция может быть полезна в офтальмологии не только при косоглазии, но и при целом ряде других состояний. При гетерофориях, особенно с астенопическими жалобами, призмы могут быть применены как для компенсации скрытого косоглазия, так и для тренировки фузионных резервов. При толчкообразном нистагме, осложненном вынужденным поворотом головы, призмы помогают скомпенсировать поворот и таким образом нормализовать осанку ребенка. У больных, у которых нистагм подавляется при рассматривании близких предметов, призмы основанием кнаружи выписываются для создания искусственной дивергенции и стимуляции фузионной конвергенции, что приводит к уменьшению амплитуды нистагма и к повышению остроты зрения. У больных, у которых нистагм больше выражен при ближней фиксации, могут помочь призмы основанием кнутри, продуцирующие дивергенцию. Призмы могут быть полезны для устранения двоения при эндокринной офтальмопатии. Обоснованно применяются призмы для вычисления соотношения АК/А (аккомодативная конвергенция/аккомодация). Призмы полезны также у пациентов с абсолютными центральными скотомами и эксцентричной фиксацией взгляда для перемещения изображения от пораженной фовеа к предпочтительному ретинальному локусу (ПРЛ); для расширения поля зрения у больных с гемианопсией и пигментным ретинитом. Необходимо помнить об указанных состояниях и шире применять призматическую коррекцию в офтальмологической практике.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)